Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:01:36

LOGOUT.hu

Huawei P8 Lite - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) zsigaa94


zsigaa94
csendes tag

Nyilván a ti szemetekben ez tűnik hülyeségnek. Ha az én telefonom jól működik és nem tapasztalok problémát inkább nem próbálkozom frissíteni. Én elolvastam amikor kijött a frissítés nagyjából azt írta, hogy a rendszer stabilabb, jobb fogyasztás stb (konkrét változtatást kerestem ami szemmel észrevehető, olyat nem találtam vagy elkerülte a figyelmem).

(#4002) GEPESZ66 válasza bubus66 (#3985) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Szia!
Decemberben kaphatok új céges telefont.
Folyamatosan olvasom a fórumokat, s három telefonon gondolkozok.
P8 Lite
Samsung A5
P8
Az az igazság, hogy a P8-ra még kb 40000 rá kellene fizetnem, mert az alap céges telefon a Samsung A3.
Az A5-nél ez csak 15000 Ft.
Korábban írtam, ezen a fórumon olvastam, hogy gond van a vaku erősségével a P8 Lite-nál, ill. talán nem jókor villant.
A korábbi céges Xperia L telefonomnál volt ilyen szoftveres gond, idegesített, ezért vettem egy LG L90-et, amit most is használok még.
A három között még nem tudtam dönteni.
Valamint jó lenne, hogy a telefon megkapná a 6-os androidot.
Az is megfogalmazódott bennem hogy még várok 2016 első negyedévig, hátha jönnek a T-nél más telefonok is,pl. a HUAWEI G7 plus, bár ez már talán nagy nekem.
Vagy ott van a HONOR7 is.

Fontos lenne még a napfényben való láthatóság is!!!

[ Szerkesztve ]

(#4003) bubus66 válasza zsigaa94 (#4001) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen nekünk biztos az a rossz ha a te telfonod jó.

Mit olvastál el frisstíékor azt a 4 sort amit a frissítő kiírt???

Ha olvastad az elöttem hozzászólok is leírták a véleményüket.

Mondta neked valaki, hogy kötelező frissíteni? Mert szerítem nem..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4004) bubus66 válasza zsigaa94 (#4001) üzenetére


bubus66
nagyúr

MeGabee ne kisérletez vele mert meg próbálok egy update.app-ot csinálni belőle.

(#4002) GEPESZ66

Nekem nem fontos, hogy kap-e 6.0 vagy sem. de szerintem bemész egy MM- be és megtapogatod mind a hármat és akkor döntesz.

Ha az alapján kellen telefont vennem, hogy mit írnak egy fórumba meg, hogy mit kap meg és mit nem akkor lehet, hogy soha nem vennék telefont. Én használati szokásimhoz szokta telefont venni és nem az alapján, hogy kap-e 2.3 vagy ne talántán 6.0-t.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4005) GEPESZ66 válasza bubus66 (#4004) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Hozzám legközelebb sajnos 100 km-re van MM.

(#4006) bubus66 válasza GEPESZ66 (#4005) üzenetére


bubus66
nagyúr

Akkor meg valamelyik T-pontba ott is meg lehet tapogatni őket

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4007) erik365


erik365
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg egy G6-os Huawei boldog tulajdonosa vagyok, most tervezem lecserélni egy P8 Lite-ra.

Van valami olyan hibája ami minden készüléknél jelentkezett? Mint annó a G6-on a telefonkönyv görgetése megállt a cs betűnél. Vagy ez már ilyen dolgoktól mentes?

Előre is köszönöm a segítségeteket. :)

1.4 T-jet M32

(#4008) pctomi90


pctomi90
csendes tag

Sziasztok.
Érdeklődni szeretnék arról, hogy a P8 Lite hogyan kezel két SIM kártyát.
Jelenleg Zenfone-t használok. Itt van lehetőségem kiválasztani alapértelmezett kártyát vagy "rákérdezés mindig" funkciót.
Fontos lenne a számomra, hogy minden hivásnál és üzenet küldésnél kitudjam választani a szükséges kártyát. Erre van lehetőség ennél a telefonnál?
Előre is köszönöm a segítséget.

Dell XPS702/Dell U2212HM/Huawei P8 Lite/LG42LM620S/Logitech Z906/SJ4000+

(#4009) ignisz


ignisz
senior tag

Szép estét. Egyik fórumtárs szóba hozta a frissítés, hogy kell vagy nem. Hadd írjak ergy pár sort. Telekomos 130-as telefont vettem. Itt a fórumon érdeklődtem, hogy lehet beállítani az automatikus wifi váltást. Emeletes házban lakom. Az emeleten van egy wifi és a földszinten másik. Ahogy mászkáltam a házban kézzel kellett váltanom. Felraktam a 133-as frissítést, az hozta a 171-est. Azóta nem kell kézzel váltogatnom a wifit. Nekem megérte frissíteni.

(#4010) Oldbiggy válasza pctomi90 (#4008) üzenetére


Oldbiggy
tag

Rövid ideig használtam két kártyát, hívásnál lehetett választani,hogy melyik kártyával indítsa a hívást. Az sms-t nem figyeltem.

Zavard össze a világot, mosolyogjál hétfőn..

(#4011) mrmrg válasza pctomi90 (#4008) üzenetére


mrmrg
tag

hívásnál és smsnél is ki tudod választani, melyik kártyáról indítsa.

(#4012) pctomi90 válasza Oldbiggy (#4010) üzenetére


pctomi90
csendes tag

(#4010) Oldbiggy + (#4011) mrmrg
Köszönöm a segítséget! :R Ha így van akkor ezt a telefont fogom választani. :)
Ez a lehetőség fontos a számomra mert napi szinten fogok bonyolítani a céges és a privát hívásokat/üzeneteket egyaránt.

Dell XPS702/Dell U2212HM/Huawei P8 Lite/LG42LM620S/Logitech Z906/SJ4000+

(#4013) Pedy1225 válasza bubus66 (#3980) üzenetére


Pedy1225
tag

Köszi 😀

(#4014) MeGabee válasza ignisz (#4009) üzenetére


MeGabee
senior tag

:R

Nem mellékesen a bubuss66 által nézett ROM egy 5.1-es béta, ami azt is előrevetíti, hogy azt meg is fogja kapni a telefon.(Mondjuk találhatna valahol egy 6.0-ás bétát is :D )

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#4015) hav


hav
tag

Sziasztok!

Feleségemnek tervezek karácsonyra venni egy ilyen készüléket és információra lenne szükségem tőletek.

Elsődlegesen a Facebook, Messenger, Viber kompatibilitás lenne az érdekes. Olvastam egy két hozzászólásban, hogy voltak problémák velük. Mik ezek a problémák és esetleg valamelyik frissítés orvosolta-e őket? A másik, hogy szoftver tekintetében a dual vagy az 1 simes verziót érdemes választani? Vannak-e esetlegesen olyan hiányosságai, ami a mindennapi használatot nehezíti, mondjuk egy Sam. Galaxy S3hoz képest (jelenleg ilyen készüléke van).

Előre is köszi az infót!

(#4016) MeGabee válasza hav (#4015) üzenetére


MeGabee
senior tag

Szia!

Egyikkel sem volt probléma,egyedül a Viber nem szereti jelezni az értesítést,amíg nem teszed védett módba,valamint az értesítő led-et sem használja.A kereső használatával látni fogod rá a megoldást.

Az csak rajtatok múlik,hogy az 1 vagy a 2 kártyás verziót veszitek,a single sim-est is dual-ossá lehet varázsolni.

Minden mást megtalálsz az Összefoglalóban!

Üdv

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#4017) hav válasza MeGabee (#4016) üzenetére


hav
tag

Olvastam az összefoglalót is, köszönöm.

Azért kérdeztem a dual vs 1 sim dolgot, mert azt szűrtem le a hozzászólásokból, hogy talán a dual simesre több frissítés érkezik, lehet csak félre értettem. Az akku idő mennyire átlagos vagy átlag alatti egy hasonló telefonhoz mérten?

(#4018) hav


hav
tag

És esetleg valakit megkérhetek-e arra, hogy feltöltsön valahova egy-két képet, amit a telefonjával csinált?

(#4019) erik365


erik365
aktív tag

Sziasztok!

Jelentem most frissül a telefonom B132-ről, B170-re :)
Frissítés után az FR elég a beállításokból, vagy 3 gombossal csináljam?

1.4 T-jet M32

(#4020) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Vissza olvastam pár hsz. t de a gmail értesítésre nem találtam megfelelő megoldást . Be van pipálva ami kell, de egyiknél értesít a másiknál nem össze vissza , semmi rendszer nincs benne , idegesítő. :W

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#4021) MeGabee válasza erik365 (#4019) üzenetére


MeGabee
senior tag

Én 3 gombossal csinálnám, de elméletileg mindkettő jó.

(#4020) gyuszmó: Nem használok gmail-t,így a megoldást se tudom.Sorry :R

(#4017) hav: Jött a Vodafone-osokra is frissítés már,de a legújabb a függetlenekre érkezett.

[ Szerkesztve ]

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#4022) erik365 válasza MeGabee (#4021) üzenetére


erik365
aktív tag

Köszönöm, akkor én is azzal csinálom. :)

Épp most települ, kissé lassú volt a szerver, alig várom, hogy belakjam :DD

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#4023) rustee válasza gyuszmó (#4020) üzenetére


rustee
csendes tag

Hali
Próbáltad màr azt, hogy a telodon gmailbe belépsz azon belül beállítások utanna email fiokodat kiválasztod es ott van olyan fül h értesítések?

(#4024) pgemil válasza gyuszmó (#4020) üzenetére


pgemil
aktív tag

Nem tudom, hogy mit állítottam be, de rendesen jelez gmailnál :)

(#4025) MeGabee válasza pgemil (#4024) üzenetére


MeGabee
senior tag

Szerintem megtaláltam a megoldást!

Belépsz a Gmail-be,ott Beállítások/ Fiók (a fiókod ami meg van adva) / A bejövő üzenetek hangjelzései és... / Értesítés minden üzenet esetén

(#4024) pgemil: Bocs hogy válaszként ment,holott nem te vagy a címzett :R

[ Szerkesztve ]

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#4026) erik365


erik365
aktív tag

B170 sikeresen települt :) FR megvolt most örülök :D

1.4 T-jet M32

(#4027) erik365


erik365
aktív tag

Sziasztok!
A p8 lite-al eddig minden oké, viszont a g6 róla eltűntek a gyári témák, hogy tudnám őket visszahozni? Előre is köszönöm a segítségeteket.

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#4028) jegenye77


jegenye77
addikt

Sziasztok!
Zasszonynak szeretnék venni telót és lehet a P8 lite lenne.
Az lenne a kérdésem, hogy van valami komolyabb baj vagy hiba a telóval?
Elő szokott fordulni valami jellegzetes probléma vele?
Amire neki kell biztos tudja (facse, böngészés, fotó, és a szép kijelző ami fontos) csak nem szeretném ha lenne vele valami gubanc.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#4029) MeGabee válasza erik365 (#4027) üzenetére


MeGabee
senior tag

Ezt a kérdést inkább ide....

(#4028) jegenye: Összefoglaló!!! esetleg a Kereső a jobb felső sarokban...amúgy nem jellemző,hogy bármi baj lenne vele

[ Szerkesztve ]

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#4030) bubus66 válasza jegenye77 (#4028) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia jegenye77 100 éve nem láttalak.

Eddig nem tapasztaltam hibát, ami olyan kirívó lenne, arra amire a párodnak kellene arra bőven jó.

Igen jó a kíjelző (nekem napfényben is jól látható), viszont ha van rá lehetőséged akkor próbáld meg tapizni és megnézni a kijelzőt.

(#4021) MeGabee

Ha a Gyári Beállítások Visszaállítására gondolt akkor az nem ugyan az mint az FR Mivel az első nem töröl data-t. viszont az FR igen.. Sőt ahol nincs külön mint nálunk ott cachet is töröl.

Keresk 6.0-is de lehet, hogy csak keresek.. :B

(#4019) erik365
Mivel csináltad OTA-n?

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4031) erik365


erik365
aktív tag

Névjegyek a telefonra másolva, ringtones mappa a főkönyvtárban, se nem a beállított hangon csörög, se nem rakja be a képet a kiválasztott emberhez.
Mit csinálok rosszul?

1.4 T-jet M32

(#4032) bubus66 válasza erik365 (#4031) üzenetére


bubus66
nagyúr

Melyik az a főkönyvtár?

Hogyan állítsam be a telefonomon a csengőhangot, az SMS jelzőhangot, ill. ébresztőhangot,stb?"
-A saját csengőhang (sms jelzőhang, ébresztő, stb. bemásolását az SD kártya média mappán belül ilyen könyvtárszerkezetbe kell elvégezni hogy megjelenjen a telefon menüjében:
SDcard->media->alarms
SDcard->media->notifications
SDcard->media->ringtones

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4033) erik365 válasza bubus66 (#4032) üzenetére


erik365
aktív tag

Megjelenik a telefon menüjében, csak éppen nem játssza le, mikor hív valaki és egyedi csengőhang van beállítva.
Simán az SD kártyán van egy Ringtones mappa-

1.4 T-jet M32

(#4034) bubus66 válasza erik365 (#4033) üzenetére


bubus66
nagyúr

Úgy kell ahogy le írtam az előtted lévő hsz-ben és műkődik

[link]

[link]

[link]

Az utolsó képen felüll a pipára kell nyomni. Működik mert ki próbáltuk visszahivtak a kollégák..

SDcard->media->alarms
SDcard->media->notifications
SDcard->media->ringtones

ÍGY KELL

Ha úgy csinálod ahogy te mondtad akkor nem is fogja hozzá rendelni mert azt a Ringtones mappát nem is látja. ja és nem árta a telepítés át állitani SD- kártyára de a media/ringtones mappát már igen és kezeli is..

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4035) erik365 válasza erik365 (#4033) üzenetére


erik365
aktív tag

Biztos én nem állítottam be valamit, csak nem tudom mit :((
Dual sim-es, ha ez számít valamit.
Csak úgy szól a csengőhang, ha hozzárendelem a sim-kártyához tartozó névhez.
Ha csak a telefonon lévő névjegyhez állítom be úgy nem működik. :F

1.4 T-jet M32

(#4036) erik365


erik365
aktív tag


Így van, látja is mégsem csörög rajta, se a képet nem jelenítk meg :(

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#4037) nazarjeti


nazarjeti
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egyet a páromnak. Átmozgattam, megforgattam. Vettem egyet magamnak is.
GPS tökéletesen használható. Gravitációs szenzor már egy érdekes kérdés.

Kijelző nagyon kellemes nem szétszaturált, mint a Samsungoké (bár az sem rossz, csak nem élethű)
Az 1280 x 720 többnek néz ki mint amennyi. Ez kiváló.

CPU = Ász
2GB RAM = Ász (bár igényem lenne a többre és meg is fizetném, ha lenne olyan verzió)

GPS tökéletes, akinek gondja volt/van vele annak cserélnie kell a készüléket! Én iGO-val és Google térképpel teszteltem illetve GPS Státusszal. Ha valamivel nem jól működik, az szoftveres probléma lehet (nem támogatja a Huawei cuccait, de szerintem ez a szoftver íróinak a nyomora.)
Egyedüli problémám, a GPS és a g-szenzor együttműködésében van. A g-szenzor jól működik a Smart Ruler app-al, viszont google fótóalbumok 360 panoráma képeit nem mozgatja körbe, ebből kifolyólag google VR cardboard szemüvegben sem szuperál.
Iránytűként/vízszintezőként működik.
4G (vodafone) 3476,1 kB/s / 2680,6 kB/s vagyis szuper.

Fotó megfelelő, inkább jó, mint rossz. (a makró automata, mégis kiváló)

Hangminőség lenyűgöző. Telefonáláskor és zene lejátszásnál is. Biztos van jobb, de nem ennyiért.
Akku-t minden este tölteni érdemes. Ami fontos első 3-4 nap sokkal gyengébb, és nem az újdonság miatti extra nyomkodás miatt, hanem mert nincs "formázva".

EMUI - kellemes

Android 5.x szerintem sokkal kifinomultabb az elődeinél.

CPU + RAM + Android 5.x = 25 elindított alkalmazás és a lapozgatás tökéletesen siklik. Alkalmazások közti váltásnál van várakozási idő, de ennyiért??? (iPhone/S6/stb. 3 ilyen áráért? nagy pazarlás, esetleg lehetnek bennük speciális alkalmazások/ujjlenyomat-, lézerszenzorok, vagy amikről még sosem hallottam, de nem érzem hiányukat)

Kerek ez a telefon, még ha LITE is. Igazából kíváncsi lennék egy P8-ra, hogy érezzem miért jobb az.

(#4038) jegenye77 válasza bubus66 (#4030) üzenetére


jegenye77
addikt

Hali hó!
Ezek szerint neked is ilyen van!?
Nekem még a P7 és szeretem is.
Azon is gondolkoztam, hogy az is jó lenne neki is. Kettő közül választok.
Megnyugtató, hogy azt mondod nincs különösebb baja.
És az utolsó hsz-ban irtak is. (nazarjeti)

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#4039) sonye


sonye
senior tag

Csak mert szó volt arról a fránya jogosultságkezelésről.
Így szegény "morgós" fórumtársnak is tökéletes lehet ez a telefon.

Íme a tipp: [link]

(#4040) gacsoi válasza erik365 (#4036) üzenetére


gacsoi
senior tag

Próbáltad már a belső tárhelyre ???
Nekem ott van a ringtones mappa, és működik tökéletesen.

(#4041) bubus66 válasza jegenye77 (#4038) üzenetére


bubus66
nagyúr

Tudodm, hogy P7-ed van jó fog ezzel járni az asszonyod. Igaz én is jó jártam vele mert gyárilag független az enyém még az elsők között vettem.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4042) kolosanyi válasza nazarjeti (#4037) üzenetére


kolosanyi
veterán

Egyetértek, szerintem is remek készülék. Most kell majd barátnőmnek is telefont venni, gondolkodtam milyen legyen, ez lenne a legjobb választás neki is. Most vettem téligumit, le akartam menni árban, de inkább várunk egy hónapot és kap egy ilyet fehérben. Simán hozza a 15-20 ezerrel drágább konkurencia szintjét, sőt... :)

(#4043) erik365


erik365
aktív tag

Sziasztok!

A recsegés ellen mit lehet tenni? Egy napos a telefon, tegnap rögtön frissítettem B170-re.
Ma telefonáltam 2x mikor engem hívtak nem recsegett, de mikor én indítottam hívást akkor nagyon zavaróan recsegett. :U

1.4 T-jet M32

(#4044) bubus66 válasza erik365 (#4043) üzenetére


bubus66
nagyúr

Vissza teszed a 132 és nem recseg..

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4045) erik365 válasza bubus66 (#4044) üzenetére


erik365
aktív tag

Más megoldás nincs?
Azért tettem fel ezt mert azt hittem jó lesz.

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#4046) bubus66 válasza erik365 (#4045) üzenetére


bubus66
nagyúr

De van nem foglakozol vele.

Nekem csinálta de csak vezetékes irányba igaz nem recsegés, volt, hanem viszhang. Megoldottam, ha eljön nem érdekel, nem foglakozom vele, ezért miatt nem telepítem újra, mert egy két számnál van viszhang.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4047) GEPESZ66 válasza bubus66 (#4044) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Egy átlagfelhasználó nem biztos, hogy tud össze-vissza ROM-olgatni.
pl. kollégáim többségét nem érdekli ez a dolog.
Olyan frissítést adjanak ki, hogy ha az pl. OTA-val felkerül, akkor jó legyen.
Ha hiba csúszik bele, akkor javítsák.

(#4048) erik365 válasza bubus66 (#4046) üzenetére


erik365
aktív tag

Köszönöm a segítséget, én is így teszek, most telefonáltam 2x nemm jelentkezett.

1.4 T-jet M32

(#4049) bubus66 válasza GEPESZ66 (#4047) üzenetére


bubus66
nagyúr

Te meg honan szeded a hibákat mikor még P8 Lited sincs
(#4048) erik365

Próbáld meg a 170-esben lévő vendor meppában lévő update.app-t meg futatni.

Megkersem és átküldöm neked majd. Kárt nem tesz a telefonba max nem változik semmi.. De eyg próbát megér..

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4050) erik365 válasza bubus66 (#4049) üzenetére


erik365
aktív tag

Rendben köszönöm.

1.4 T-jet M32

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.