Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:01:36

LOGOUT.hu

Huawei P8 Lite - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) #86973952


#86973952
törölt tag

Itt van két másik gyári csomag is:
- P8
- Vegyesen P7, Mate 7, Honor 6 gyári témák (elég sok).

Utóbbinál lehet egy-két témánál méretezési probléma, de ez elég ritka. Általában könnyen átjárható.

(#652) wayne1 válasza bubus66 (#648) üzenetére


wayne1
senior tag

Sajnos valamiért nem működik. Akár az SD kártyára mentem, akár bemásolom a telefonon lévő ugyanilyen nevű mappába, látja a Téma kezelő, ki is engedi választani, de nem alkalmazza.

(#653) #86973952 válasza wayne1 (#652) üzenetére


#86973952
törölt tag

Jól írtad? HWThemes. Néha el szokták rontani, pl. HWTheme -re. *** Egy újraindítást nyomhatsz neki. Elsőként a programnak, ha nem megy, akkor a telefonnak is.

Szerk.:
*** Most látom, hogy a témázó látja. Akkor az újraindítás (-ok).

[ Szerkesztve ]

(#654) wayne1 válasza #86973952 (#651) üzenetére


wayne1
senior tag

Viszont ezek mennek :) És a P8-as pakkban lévő Magazine szépen fut, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#655) bubus66 válasza wayne1 (#652) üzenetére


bubus66
nagyúr

Érdekes nálam működik. na mindegy... Ugyan abból a P8 packból való..

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#656) e_r_i_c válasza GSPLR (#627) üzenetére


e_r_i_c
csendes tag

Jól értelmezem, hogy az EMUI ez a felhasználói felület?
Az igazság az, hogy ahol dolgozom kapható ez a telefon, s amikor kezembe vettem nekem nagyon megtetszett. Ahogyan néztem összehasonlító jegyzéket tényleg erősebb a jelenlegi telefonomnál, amivel komolyabb bajom nincsen. A gyári 4.3-nál megragadt SP-t feltúrbóztam, s immáron Slimkat-féle 4.4-es android fut alatta.A kamerával egyébként sem voltam megelégedve, de mióta szoftver cseréltem szerintem nem a legjobb. Olyan festmény szerűek. Viszont megnézve ennek a telefonnak a képeit szerintem elég jók. Sőt! Az igényeimnek több, mint megfelelő.

Kérdéseim:
- Tehát az ikonok tényleg a képernyőn kaptak helyett, s nincs menü? Ha igen, akkor ezzel lehet valamit kezdeni (pl. launcher)?
- Az akkumulátor mennyire gyenge? Az SP-ben sincsen combosabb aksi, az is van, hogy kibír két napot.Telefonálni ritkán szoktam, inkább e-mail, vagy facebook chat. Internetezni csak maximum buszon, munkahelyen szoktam, de az állandó a zenehallgatás (napi egy óra)?
- Ha vásárolok hozzá külső akkumulátort, akkor hosszabb útra is elmehetek? (Pl. reggel elutazok valahová, s este érek haza. Napközben némi internet, zenehallgatás stb.) Tehát működni fog vele?
- Milyen a szoftveres támogatottsága a Huwai-nek? Van frissítő programja? Ha van frissítés mennyire nehéz frissítési procedúra (csak a sony-hoz tudom hasonlítani, ugye ott volt két program is)?
- És a legfontosabb: amennyiben mégis szeretném kipróbálni ezt a készüléket, vásárlást hogyan csináljam? Számomra a 79,990 forintos ár nem sok, de szeretném normális (értsd. nem fél garanciával, szinte semmi terméktámogatottsággal ellátott olcsó noname mobil telefon forgalmazótól vásárolni) helyen venni. Ebből fakadóan várjak, még lejjebb megy az ára, vagy inkább vásároljam meg ott, ahol tudom, hogy teljes körű garanciát kapok?

(#657) #86973952 válasza e_r_i_c (#656) üzenetére


#86973952
törölt tag

Jól értelmezed.

- Igen. Lehet mappázni vagy letölthetsz a Play -ről launcher -t.
- Átlagos, szerintem.
- Igen.
- Van, de szerintem 3 gombossal érdemes frissíteni. Nem bonyolult, pár perces előkészület.
- Én a 2 év gyártói garanciás vásárlást ajánlom.

(#658) shrek1988


shrek1988
csendes tag

Üdv mindenkinek !

Nemrég vettem egy ilyen készüléket és találtam a szoftverben egy hibát amiről eddig még nem esett szó a fórumon, szóval gondoltam megkérdezném, hogy mindenkinél jelen van-e a dolog vagy csak nálam.

A telefonon szeretnék bizonyos app-oknak hozzáférést engedélyezni az értesítésekhez, eleve a beállításokban nincs ilyen menüpont (angolul "Notification access"), de ezt orvosolni lehet Notification Listener Settings nevű programmal ami kvázi utat mutat (semmi mást nem csinál) , viszont itt hiába pipálom be bármelyik programot, egy képernyőzárás után elfelejti a beállítást, ha nem teszek képernyőzárat akkor nem, illetve ha play-ről felteszek valami 3-ik féltől származót akkor sincs gond, de azért jó lenne az eredetit használni, illetve ha tényleg mindenkinél jelen van a hiba akkor jó lenne ha javítanák egy frissítéssel ezt is.

Egyébként ilyen hozzáférésre lenne szüksége tudtommal pl: az Airdroidnak, a Pushbullet- nek vagy más neves programoknak is, én Mi Fit- el szeretném normálisan használni.

(#659) ADAM1337 válasza shrek1988 (#658) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én még nem tapasztaltam ilyet.
Érdekes hogy a dupla koppintásos ébresztés alapból ki van kapcsolva, plusz pont hogy van benne ilyen opció.
Most bogarászom át, a menüt, kesztyűs mód is nagyon jó hogy van.
Tárhelyből viszont eléggé fogyok, elég kevés a 16gb vagy lehet én vagyok power user.

(#660) huberpe válasza shrek1988 (#658) üzenetére


huberpe
aktív tag

nálam van a beállításokban egy notification center rész, de ott nem jelenik meg összes telepített program (pl hangouts). amik viszont ott vannak a szokásos értesítés mellett állítható egy ún. banner mód, ami szerintem elég hasznos.
engem pl. ilyen apróságok zavarnak, hogy ha jön mondjuk egy hangouts üzenetem az az értesítési sáv lehúzása után gyakorlatilag olvashatatlan a fekete betűk miatt. ugyanez igaz a gmailek tárgy részére is. erre azért figyelhettek volna. lehet nem lesz népszerű ez a véleményem, de ez a ui a kanyarban sincs pl a samsung vagy az lg rendszeréhez képest.

(#661) shrek1988 válasza huberpe (#660) üzenetére


shrek1988
csendes tag

A "notification center" és "notification access" két külön dolog. a beállítások menü- ben utóbbit nem lehet megtalálni és ahogy olvastam pár másik telefonban sem, pl: oppo stb, ezért is készülhetett el a linkelt program ("Notification Listener Settings"), amit ha feltesztek és van olyan program fent amit ott engedélyezni lehet akkor könnyen tesztelhetitek, hogy képernyőzárás után elfelejti-e a beállítást.

(#662) bubus66 válasza shrek1988 (#661) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nálam sem felejt el semmit sem a képernyő zár feloldás után. De lehet jelenteni a Huaweinek a Próbalámát.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#663) #32577792


#32577792
törölt tag

sziasztok
létezik ebben 8GB-os verzió is?
Akku üzemidő átlagos használat mellett mennyi szokott lenni?

(#664) #86973952 válasza #32577792 (#663) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mindegyik 16 gigás.

(#665) #32577792 válasza #86973952 (#664) üzenetére


#32577792
törölt tag

hmm
partnerogsm oldalan 8-as

(#666) shrek1988


shrek1988
csendes tag

Csináltam egy gyors videót is,a minősége pocsék de a lényeg látszik.

Factory reset megvolt az se javította a hibát, de nálam még B041 -es szoftver van fent, azóta elméletileg van 2 frissítés B046 és B052 csak egyik sem jött OTA. Lehet , hogy valamelyik javította a hibát azért nem jelentkezik nálatok ? Ha valaki másnál is jelentkezne akkor írnék a huawei nek is de ha valami csoda folytán csak nálam van ilyen gond akkor felesleges.

Itt P8 -as esetében ír ugyanerről a problémáról valaki

(#667) DMP7 válasza #86973952 (#639) üzenetére


DMP7
csendes tag

köszönöm működik így már

(#668) bubus66 válasza shrek1988 (#666) üzenetére


bubus66
nagyúr

ALE-L21V100R001C432B041 nálam nics se 046 se 052

Ez volt ami nekem jött

[link]

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#669) shrek1988 válasza bubus66 (#668) üzenetére


shrek1988
csendes tag

OTA (Over the Air) még nem jött semmi, nekem se, de van frissítés huawei oldalon,

046 és 052

De ha nem javít semmi konkrétat akkor én se tenném fel csak azt ami OTA jön.

(#670) Zsocy155 válasza #32577792 (#665) üzenetére


Zsocy155
őstag

Én a Partnero és társait hanyagolnám. Valamelyik nap itt írta valaki, hogy náluk vett egy dual sim-es P8 lite-t, később derült ki, hogy nem dual sim-es.

(#671) #86973952 válasza shrek1988 (#669) üzenetére


#86973952
törölt tag

Neki single SIM van. Neked meg gondolom dual, már ha ilyen FW -t nézel, mint a B052.

(#672) shrek1988 válasza #86973952 (#671) üzenetére


shrek1988
csendes tag

mindegyik Dual SIM-es csak sok szolgáltató lekorlátozta, fizikailag mindegyik model Dual SIM- es, én is jelenleg csak 1 SIM - et tudok használni mert a szolgáltató így árulta, de aki felteszi az huawei oldalról a frissítést (ami szolgáltató független) annak működni fog mind2, elméletileg.

bizonyíték:

xda link

[ Szerkesztve ]

(#673) #86973952 válasza shrek1988 (#672) üzenetére


#86973952
törölt tag

Akkor úgy írom, hogy ő feltehetően szolgáltatós FW -t használ. Amire OTA -n nem feltétlen jönnek ugyanazok a frissítések, mint másik szolgáltatósnál vagy általános FW -nél.

Szerk.:
Számomra eddig nem derült ki, hogy a tiéd honnan van. Ezért tippeltem a fentire.

Tehát csak akkor érdemes összehasonlítani, ha egy helyről van.

[ Szerkesztve ]

(#674) #86973952 válasza #86973952 (#673) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mellesleg nem érdemes várni az OTA frissítésekre. Sokkal stabilabb a "rendes" verzió 3 gombossal adatmentés után.

(#675) shrek1988 válasza #86973952 (#673) üzenetére


shrek1988
csendes tag

Az enyém Romániából van, orange. Pont azért nem feltétlen akarom feltenni ezeket a frissítéseket mert akkor már szolgáltatótól nem kapok, márpedig ők valamiért annyira belemásztak, hogy az egyik SIM -et ki is kapcsolták.

De a frissítés annyira nem érdekelne csak akkor ha javítaná a hibákat, a névjegyzék hibát írták, hogy nem javítja , az általam említett meg lehet csak nálam fordul elő? valaki tesztelte ? mert ha igen akkor lehet az is valami szolgáltatói "mókkolás" eredménye és akkor feltéve a másik firmware a problémám megszűnik.

(#676) fpeter79


fpeter79
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, valaki felrakta-e már a ALE-L21 V100R001C432B052 frissítést?
Változott valami, érdemes foglalkozni vele, vagy ráér még várni a következőre?
Köszönöm.

(#677) bubus66 válasza shrek1988 (#669) üzenetére


bubus66
nagyúr

OTA (Over the Air)

Na most akkor innentől hülyének senkit nem kell nézni. Szerinted mintha nem tudnám miazzzzzzzzzzzzz

Bocs ennyi külömbség közünk a 046 Espnyol

P8 Lite Dual SIM Firmware V100R001C432B052 (Android 5.0, EMUI3.1, Általános EU verzió)

A másik ez meg dal SIM-es ha irtad valahol akkor bocs ha nem akkor meg.............................. Gondold hozzá

Igaz halvány fingom nincs az androidhoz. De ezt ezeket én e büdös életbe nem kapom meg.....

(#674) porterocka

Főnők egyáltalán milyen telefonja van Dual vagy single..... Mert vagy én nem követem a fórumot vagy csak barkobázunk......................

Mert szétszedtem mind kettőt és az én telefonomhoz köze sincs. max az elsőt fel tehetném lenne egy Espanyol Rom-ot igaz van benne magyar nyal..

A második meg teljesen más a dual miatt lib mappába is teljessen más van meg az fls résznek köze sincs a miekhez

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#678) #86973952 válasza shrek1988 (#675) üzenetére


#86973952
törölt tag

Értem én. Nem rosszindulatból írtam (bár gondolom ezt te is tudod). Inkább azért, mert a Huawei egy jellemzően szolgáltatós gyártó. Ráadásul igencsak van náluk lehetőség az egyedi FW -re, amivel nem ritkán élnek is a szolgáltatók. Sajnos...

Ezért érdemes tisztázni OTA frissítéses témánál, hogy milyen készülékről van szó. Csak félre értettél.

Amúgy az jogos, hogy megvárod milyen frissítést tolnak ki a tiédnél. Garanciáztatásnál nagyon nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#679) bubus66 válasza #86973952 (#678) üzenetére


bubus66
nagyúr

Ezért érdemes tisztázni OTA frissítéses témánál, hogy milyen készülékről van szó. Csak félre értettél.

Így van de eddig ez nem sikerült de talán a piros hangszóró majd seíttt..............

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#680) shrek1988 válasza bubus66 (#677) üzenetére


shrek1988
csendes tag

Nem csak te vagy a fórumon, valaki lehet nem tudja mi az az OTA, de ha megsértettelek bocsánat..

Azt az 5 hozzászólást meg igazán elolvashattad volna, letisztáztuk, hogy nincs olyan, hogy Dual vagy nem dual sim-es, a linkelt frissítések minden ALE-L21 modell-hez jók.

(#681) bubus66 válasza shrek1988 (#680) üzenetére


bubus66
nagyúr

Na akkor az 52-e miért Dual bocsi olvasni még tudom Persze, hogy nem csak én vagyok de arra meg van a meg felelő fórum, hogy meg találja a választ.... Ha nem sikerül akkor jön porterocka mester és megválaszolja.....
meg a cygwint is használni tudom és a boot.img meg az fls-is szét tudom szedni de ha neked nincs olyan akkor jó. Nekem van Bocs, és az kicsit mást ad ki mint amit te állítasz..... De én ajánlani tudom, hogy fel ted valamelyiket max az Espanoltól baja nem lesz de a másikra nagyon kíváncsi lennék..

P8 Lite Dual SIM Firmware V100R001C432B052 (Android 5.0, EMUI3.1, Általános EU verzió)
Bocs de akkor ez biztos elvan írva szerintem a Huawei oldalán eltévesztetek. Holnap majd mondom nekik

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#682) shrek1988 válasza bubus66 (#681) üzenetére


shrek1988
csendes tag

csak dual sim-es verzió van, az hogy a szolgálató letiltotta az egyik sim-et semmit nem jelent mivel az általad is linkelt firmware -el bármelyik ALE-L21 tud két kártyát kezelni.

De nem tudom, hogy jutottunk ide a témával. én csak egy bug-ra akartam rákérdezni :((

(#683) bubus66 válasza shrek1988 (#682) üzenetére


bubus66
nagyúr

Az édes mindegy (hogy mit) tiltottak le de a dual SIM-es nem ugyan az mint a single (DE meg próbálhattad) mivel a kettő boot.img nem egyezik( ha egyáltalán tudod mia az a boot.img))). a Bugoddal meg úgy vettem észre, hogy senkinek nem áll fent..

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#684) wayne1 válasza shrek1988 (#658) üzenetére


wayne1
senior tag

Én ebben a hozzászólásban már rákérdeztem erre :)
Tegnap raktam fel egy FW frissítést, azzal félig-meddig megoldódott a dolog. Mostmár képernyőzár után nem felejti el a beállítást csak akkor ha újraindítod a telefont.
Szóval működik is meg nem is :F

[ Szerkesztve ]

(#685) shrek1988 válasza wayne1 (#684) üzenetére


shrek1988
csendes tag

Köszönöm szépen , pedig azt hittem olvastam az egész topicot, jó tudni, hogy nem vagyok egyedül a problémával, akkor lehet felteszem a frissítést , te a huawei oldalról tetted fel? Mégiscsak jobb ha csak újrainditasnal felejt mint, hogy minden lezárásnál.

(#686) wayne1 válasza shrek1988 (#685) üzenetére


wayne1
senior tag

Közben kiderült hogy tévedtem. Sajnos egy idő után valamiért elfelejti most is.

(#687) shrek1988 válasza wayne1 (#686) üzenetére


shrek1988
csendes tag

Közben máshonnan is kaptam visszajelzést, más fórumon, B052 alatt is ugyanúgy megvan a hiba, reméljük minél hamarabb javítják addig az egyetlen megoldás amiről tudok, hogy valami más képernyőzárat használunk nem a telefonon lévőt.

(#688) jambizoli válasza shrek1988 (#687) üzenetére


jambizoli
csendes tag

Szia. Mi lenne a probléma?
Nekem MediaMarkt-ban vásárolt készülékem van. B052 verzióra frissítettem.

[ Szerkesztve ]

(#689) wayne1 válasza jambizoli (#688) üzenetére


wayne1
senior tag

Az, hogy ha egy programot beállítasz hogy hozzáférjen az értesítésekhez akkor elfelejti a telefon ezt a beállítást

(#690) jambizoli válasza wayne1 (#689) üzenetére


jambizoli
csendes tag

Öhh lehet én vagyok értetlen. De nem vágom. Példaprogramot tudnál felrakom kipróbálom. :)

(#691) wayne1 válasza jambizoli (#690) üzenetére


wayne1
senior tag

Tegyél fel egy lock screen-t és az ebben a hozzászólásban említett beállítást nézd meg hogy neked ott marad e a kijelölés.

(#692) jambizoli válasza wayne1 (#691) üzenetére


jambizoli
csendes tag

Nem felejti el. Megmarad a pipa. Többször próbáltam nyitni zárni.

(#693) shrek1988 válasza jambizoli (#692) üzenetére


shrek1988
csendes tag

Nem, így lehet kikerülni a hibát ha nem a saját képernyőzár van használatban, ted fel pl a pushbullets -et majd használd a készülék saját képernyőzárát és akkor felejti el, legalábbis többünknél.

[ Szerkesztve ]

(#694) jambizoli válasza shrek1988 (#693) üzenetére


jambizoli
csendes tag

Valóban. De ha nem a gyári lock van feltéve nem felejti el.

(#695) wayne1 válasza jambizoli (#692) üzenetére


wayne1
senior tag

Ha rövid időn belül zárom le meg oldom fel a kijelzőt nálam is megmarad, de ha több óráig nem használom a telefont (pl. dolgozom) akkor amikor feloldom és megnézem már nincs ott a pipa.

(#696) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Ma estére pont teljesen lemerült a telefon. Elég aktív nap volt, szóval nem panaszkodom. Nem rosszabb, mint a régebbi telefonjaim, egyedül a 630 volt érezhetően jobb ennél.

(#697) z00mhead


z00mhead
tag

Aki eddig nem tette meg (és alkalmas rá a telefonja), bátran frissítsen a B052-es verzióra. Nálam határozottan javult az akksiidő (százalékos, képernyőidős infóval nem tudok szolgálni), az eddig 1-1,5 napos akksi mostmár stabilan 2 napig húzza az én használati szokásaimmal.
Más változást egyelőre nem láttam.

Vicces idézet - birtkokolt kütyük (kívánságlista) - életigazságok (lehetőleg Coelho) - random link

(#698) bubus66 válasza z00mhead (#697) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nekem nem jelzett a telefon, hogy van frissítés a karakter kódolás meg van oldva. A kapott fél is meg te is látod az elküldött üzenetekbe az ékezeteket. Mert ha ez nincs megoldva akkor felesleges frissíteni, mivel nekem az akksi időm is 2,5-3 nap a 041-essel. A tied Dual SIM-es?

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#699) huberpe


huberpe
aktív tag

mi történik ha ezt P8 Lite Dual SIM Firmware V100R001C432B052 összeeresztem egy telekomos készülékkel? :) vagy arra ajánlott inkáb a saját változata a firmware-nek?

(#700) bubus66 válasza huberpe (#699) üzenetére


bubus66
nagyúr

Na ez az, hogy mi lesz,,, én néztem a kettő boot.img-et nem egészen stimmel a kettő.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.