Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:01:36

LOGOUT.hu

Huawei P8 Lite - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) belsodavid


belsodavid
aktív tag

Sziasztok! Vettünk egy p8 lite telefont. Anyunak 5.0-és androidot tudott frissíteni 6-ra automatikusan. Apu is vett egyet, ez meg nem frissít, mert nem talál. Dload mappába kellene valamit másolni. Mit kellene, honnan beszerezhető? Ezek után frissíti automatikusan magát? Előre is köszönöm.

Ja, mindkét telefon független!

[ Szerkesztve ]

(#19002) ANDROID??? válasza belsodavid (#19001) üzenetére


ANDROID???
addikt

Megoldható elvileg, de a jelenlegi ROM száma kellene mindkét készülék esetén, úgy könnyebb a megfelelő ROM-ot feltenni. :K

(#19003) Johannusk válasza cssaszi (#17592) üzenetére


Johannusk
kezdő

Én eddig flashify appot jasználtam erre a cééra win géöről nem tudom

(#19004) belsodavid válasza ANDROID??? (#19002) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Még ma megírom, csak nem vagyunk együtt. Mitől lehet az, hogy nem tud frissíteni, míg a másik tudott?

(#19005) szemesi69 válasza belsodavid (#19004) üzenetére


szemesi69
addikt

Majd ha lesz teljes build szám ki fog derülni, így nem érdemes találgatni.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#19006) ANDROID??? válasza szemesi69 (#19005) üzenetére


ANDROID???
addikt

:C így van.

(#19007) belsodavid


belsodavid
aktív tag

ALE-L21C432B216 ez a Build szám

(#19008) szemesi69 válasza belsodavid (#19007) üzenetére


szemesi69
addikt

Kereső nem megy? Akkor segítek :) [link], nem sokat kellett volna vissza olvasni :)
Egy fórum társ a linkben lévő első linken megoldotta.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#19009) belsodavid válasza szemesi69 (#19008) üzenetére


belsodavid
aktív tag

De megy, csak azt sem tudtam merre induljak el. Már tölti a .zip-et, viszont nincs dload mappa. Ez a Download mappa, vagy létre kell hoznom egy újat?

(#19010) szemesi69 válasza belsodavid (#19009) üzenetére


szemesi69
addikt

A letöltött zippet kicsomagolod, majd ha van megfelelő memória kártyád azon csinálsz egy dload mappát és abba beleteszed a kicsomagolt update appot, ha nincs megfelelő class4 feletti kártyád, akkor a telefon memória gyökerébe csinálsz egy dload mappát és abba másolod bele amit kicsomagoltál. Ha ez meg van 3 gombos indítás, hangerő le+fel+bekapcsoló gomb, egyszerre nyomd a 3-t, amíg el nem indul a telepítés, ha sikerült, akkor fr. utána és lehet belakni. A B598 már fog frissülni :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#19011) ANDROID??? válasza belsodavid (#19009) üzenetére


ANDROID???
addikt

Új mappa dload néven és bele, ennyi a trükkje ;]
Megelőztek, de ez is már le volt írva párszor. Kereső kereső mi az a kereső. :DD
Bocs, de ez legkevesebb hetente 1-szer előforduló kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#19012) belsodavid válasza szemesi69 (#19010) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Köszönöm, alakul a dolog, már felrakta. A letöltött az 598-as végű, de már frissítem is 600-ra. Muterén viszont a 602-es végű van. Ezt már nem találja meg. Nagyon sötét vagyok én ehhez. :W

(#19013) belsodavid


belsodavid
aktív tag

Esetleg még azt hogy tudom kikapcsolni, hogy a betűk mellett ne legyen fekete körvonal? Elég zavaró.

(#19014) ANDROID??? válasza belsodavid (#19012) üzenetére


ANDROID???
addikt

602 már elég friss, majd talál az is 602-t. :)

(#19015) belsodavid válasza ANDROID??? (#19014) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Törölhetem az update.app fájlt? Ezek után anélkül is fog frissíteni? Betűkre valami tipp? Köszönöm mindenkinek a segítséget.

(#19016) szemesi69 válasza belsodavid (#19015) üzenetére


szemesi69
addikt

Törölheted, sőt mindenképp, igen fog frissülni. A betükről csinálj már egy képernyő fotót, hogy látszódjon mi zavar téged, mert így nem igazán érthető számomra.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#19017) belsodavid válasza szemesi69 (#19016) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Mellékelem a képet. Most még a szinkronizálással vannak problémák. Egyszerűen nem csinálja meg. Azt írja, hogy majd helyreáll. Nem látjuk google fiókban a névjegyzékeket, minden üres. Elvileg minden be van állítva, mégsem jó. Anyámén még a fater csinálta meg, most is tudja mit kéne. Egyszerűen nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#19018) szemesi69 válasza belsodavid (#19017) üzenetére


szemesi69
addikt

Most megfogtál, ilyent még nem láttam, talán jön akinek ilyen dual van és segít neked, az enyém vodás volt, ami a fiamnál van, jelenleg nincs itthon. A szinkron, beállítás, fiókok, ott nézd meg, hogy minden ki van-e jelölve. Már nem vagyok annyira képben a 6-s droiddal, ha nem látom, fejből nem emlékszem mindenre. Szóval ebben más fog majd segíteni.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#19019) belsodavid válasza szemesi69 (#19018) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Köszönöm azért, kezd az agyamra menni. Muteré gördülékenyebben ment, ez meg mintha nem azt csinálná amit szeretnénk.

(#19020) csako válasza belsodavid (#19017) üzenetére


csako
veterán

A betűtípusra megoldás lehet egy másik téma választása.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#19021) belsodavid


belsodavid
aktív tag

Ez a szinkronizálás ha megoldódna menne is neki a hard reset. Csak a telefonszámok miatt vagyunk meglőve. Lehet figyelmetlenek vagyunk de már semmi beállítást nem tudunk variálni. Témát meg azt hiszem akkor kell majd letölteni.

(#19022) garaboncicás válasza belsodavid (#19021) üzenetére


garaboncicás
csendes újonc

Számokat Huawei Biztonsági mentéssel mentsd le. Egyébként a betűre meg van a font reset téma, ha más nem segít. De mivel recseg-ropog az egész, csinálj FR-t.

(#19023) csako válasza belsodavid (#19021) üzenetére


csako
veterán

Mentsd le a telefonszámokat sd kártyára egy vcard fájlba a Contacts appban, és akkor meglesznek. A szinkronizáció valószínűleg csak a reset után lesz jó.

Szerk.: Uhh fáradt vagyok egész nap, nem olvastam (#19022) garaboncicás válaszát... úgy is jó :)

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#19024) belsodavid


belsodavid
aktív tag

Na lementettük, FR megvolt. Betűtípus visszaállt ikonok is változtak, jelenleg olyan mint a muter telefonja. Most ami nem jó, az a szinkronizálás. Holnap lesz új fiók csinálva. Mára belefáradtunk, este meg program lesz. Nagyon köszönöm a segítségeteket!

(#19025) Oldbiggy


Oldbiggy
tag

Emui 4 alap betütipusok.[link]

Zavard össze a világot, mosolyogjál hétfőn..

(#19026) zojjektum


zojjektum
senior tag

Nálatok nem szórakozik a play áruház? Nekem 2 napja rögtön kilépked amikor elindítom. Ha törlöm az adatait nagyon rövid ideig megy, de azután megint kezdi a hülyeséget. Köszönöm

(#19027) gojko.m


gojko.m
senior tag

Sziasztok!

A telefonomon még az eredeti ROM van (Android 5.0.1, EMUI 3.1, ALE-L21HUNC150B205). Szeretném a készüléken a giroszkópot bekapcsolni. Találtam leírást, ill. videót, amik szerint ez megoldható egy újabb ROM esetén:
Huawei P8 Lite giroszkóp bekapcsolása (Android 6.0, EMUI 4.0)
Fix sensor problem of Huawei P8 Lite

Kérdéseim:
1.) Esetleg, megoldható-e gyro bekapcsolása a jelenlegi ROM-on (tehát Android 5.0.1, EMUI 3.1 esetén)?
2.) Van akinek már sikerült bekapcsolni a giroszkópot? Mennyire jól működik? (SkyMaps alkalmazáshoz kellene leginkább.)

[ Szerkesztve ]

(#19028) garaboncicás válasza gojko.m (#19027) üzenetére


garaboncicás
csendes újonc

Nincs a telefonban giroszenzor. 5.0-án szoftveresen oldották meg, 6.0 letiltották, mert nem volt stabil, ahogy a leírásban is írják. Tehát ha neked szükséged van rá, akkor ne frissíts. Egyébként szerintem nem kell bekapcsolni. Próbáld ki, hogy működik-e.

(#19029) gojko.m válasza garaboncicás (#19028) üzenetére


gojko.m
senior tag

A linkelt cikk szerint: "A Huawei P8 Lite-ba szoftveresen letiltották a giroszkópot."
Ezt én úgy értelmezem, hogy a telefonban van ilyen hardver, csak le van szoftveresen tiltva.

Annyi bizonyos, hogy nálam android 5.0.1 alatt nem működik. Két Sensor Box alkalmazással is néztem.

(#19030) garaboncicás válasza gojko.m (#19029) üzenetére


garaboncicás
csendes újonc

Olvasd el a következő mondatot is.

És nincs benne, sosem volt. 27 hónapos készülek,elég sokat lehet róla tudni.

(#19031) 77karesz válasza szemesi69 (#18964) üzenetére


77karesz
tag

Na,csináltam egy Gyári visszaállítást. Nem volt semmi probléma,de most volt rá időm ! :DDD
Ne vettem észre semmi változást. Sajna a névjegy képeket még mindig nem teszi be.... de nem számít. :U
Szerintem ez a duál sim miatt lehet,mert a fiam Y625-öse sem akarja.

Még egyszer köszi a segítséget,remélem nem lesz a telefonnal semmi gond,és hosszútávon kiszolgál !

(#19032) Johannusk


Johannusk
kezdő

Sziasztok...
Van egy p8 lite készülékem, flashalés közbe valami hiba csúszott a gépezetbe... azóta a telefonom nem kapcsol be, csak a jelző led villog pirosan és zölden felváltva... fastboot módba se lép be... a windows is valami ismeretlen eszközként ismeri fel, és a minimal adb és fastboot al nem tudom elérni...

Az a kínai betűs eszköz lenne a telefonom...
Valakinek valami ötlete, hogy hogyan tudnám helyre hozni?

(#19033) gojko.m válasza garaboncicás (#19030) üzenetére


gojko.m
senior tag

Elhiszem neked és nem akarok erről vitatkozni. A lényeg szempontjából teljesen másodlagos számomra, hogy ez egy valós hardveres giroszkóp, vagy csak egy accelerometer és compass szenzorok segítségével szoftveresen generált gyro.

Engem az érdekelne, hogy - a linkelt videón látható módon - működésre lehet-e bírni?
Ennek fényében, a kérdéseimre (#19027) továbbra is várnék minden érdemi választ.

(#19034) garaboncicás válasza gojko.m (#19033) üzenetére


garaboncicás
csendes újonc

Nem kell bekapcsolni, csak a buildtől függ. Másfél éve van 6.0, így nehéz visszaemlékezni. Talán a 130-asokon sem ment, a 170-esen igen, meg a legelsőkön is, guglizz rá.

[ Szerkesztve ]

(#19035) ANDROID??? válasza gojko.m (#19033) üzenetére


ANDROID???
addikt

Keresőbe: giro, és azt is hogy gyro. :K

(#19036) gojko.m válasza ANDROID??? (#19035) üzenetére


gojko.m
senior tag

Tudom használni a keresőt. Hozzászólásom előtt használtam is (pl. ennek eredménye a két témához kapcsolódó link).

Abban bíztam, hogy van egy-két buheráló kedvű P8 lite tulaj itt a fórumon, aki tudott volna válaszolni a kérdéseimre. De úgy tűnik feleslegesen erőlködöm... :(

(#19037) garaboncicás válasza gojko.m (#19036) üzenetére


garaboncicás
csendes újonc

Nem értem a problémádat. Senki nem fog rootolni, mikor van olyan gyári ROM, amiben alapból működik. Egyébként nem véletlenül van a 6-oshoz buhera, mert ahhoz kellett. A B205 későbbi build, mint a 6-os megjelent, ezért nem foglalkozott vele senki. Mondom, úgy emlékszem, B171, B170-ben működött. Rakd fel azt. Vagy igazából, csinálj, amit jólesik. Pl. frissíts 6.0-ra, és csináld meg a leírást.

[ Szerkesztve ]

(#19038) gojko.m válasza garaboncicás (#19037) üzenetére


gojko.m
senior tag

Sorry! Tegnap már egy kicsit fáradt és türelmetlen voltam. Részben igazad van. Kösz, hogy próbáltál segíteni. Gondolom, akinek hasonló problémája volt, az már rég lecserélte a telefonját, és nem olvassa a topikot.

(#19035) ANDROID???: Köszi! Alaposabban átnézve topikot, találtam választ a második kérdésemre.

És közben, úgy tűnik az alap problémám is megoldódott. A Sky Map alkalmazásban kikapcsoltam a gyro-t, majd elvégeztem a kalibrálást, végül újraindítottam az alkalmazást. Így jelenleg megfelelően képet mutat az égboltról mozgatás közben a telefon. :K

[ Szerkesztve ]

(#19039) ANDROID??? válasza gojko.m (#19038) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ezért írtam ;)

(#19040) jopika


jopika
tag

sziasztok egy kérdésem lenne van a páromnak vagyis lenne egy p8 lite de az ő sim kártyáját nem fogadja el, vodás az én kártyámmal rendesen megy minden 4g stb de az övével nem próbáltam már mindent , esetleg ötlete valakinek? vodások sem tudnak semmit voltunk ott kártya jó mert más mobilba meg ok

„Ember: egy lény, aki kivágja a fát, papírt csinál belőle, majd ráírja, hogy „ Védd a fákat ”

(#19041) szemesi69 válasza jopika (#19040) üzenetére


szemesi69
addikt

Függő, független? A te kártyád is vodás vagy csak a párodé? Build?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#19042) jopika válasza szemesi69 (#19041) üzenetére


jopika
tag

mind vodásak vagyunk csak az övével nem megy , most azt nem tudom mert nincs itt amire emlékszem emui 4
de ilyennel még nem találkoztam hogy egy mobil válogat

ALE-L21c02B896

[ Szerkesztve ]

„Ember: egy lény, aki kivágja a fát, papírt csinál belőle, majd ráírja, hogy „ Védd a fákat ”

(#19043) szemesi69 válasza jopika (#19042) üzenetére


szemesi69
addikt

Szerintem sim hiba lesz, ha a tiéddel megy, az nem jelent semmit ha más mobilba megy, attól még lehet vele gond, például ha régi a sim. Én kicseréltetném a sim kártyát. A voda elméletileg ingyen cseréli, ha nem működik a telefonba, nem kell nekik mondani, hogy másik telefonba meg jó. Ha jó lenne teljesen akkor gond nélkül elfogadná. Mikor az enyémet a fiamnak adtam, az ő kártyáját simán elfogadta, új tuti sim kártya.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#19044) jopika válasza szemesi69 (#19043) üzenetére


jopika
tag

új kártya mert cseréltettük

„Ember: egy lény, aki kivágja a fát, papírt csinál belőle, majd ráírja, hogy „ Védd a fákat ”

(#19045) szemesi69 válasza jopika (#19044) üzenetére


szemesi69
addikt

Akkor mennie kellene, telefon jó? Micro vagy nano sim? Lehet hülye kérdés, jó helyre tettétek be?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#19046) jopika válasza szemesi69 (#19045) üzenetére


jopika
tag

kicsi azt hiszem az a nanó

[ Szerkesztve ]

„Ember: egy lény, aki kivágja a fát, papírt csinál belőle, majd ráírja, hogy „ Védd a fákat ”

(#19047) szemesi69 válasza jopika (#19046) üzenetére


szemesi69
addikt

Akkor azért nem jó, micro simmel megy, ha 3 részes kártyát kaptatok a nanot tedd bele a micro keretbe😀 és úgy tedd bele. A vodás egy simet kezel a másik slot a memória kártya helye, oda belemegy a nano, de nem fogja látni.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#19048) jopika válasza szemesi69 (#19047) üzenetére


jopika
tag

mindent próbaltam a tálcán rá van írva a sim , akkor elírtan na :)

„Ember: egy lény, aki kivágja a fát, papírt csinál belőle, majd ráírja, hogy „ Védd a fákat ”

(#19049) szemesi69 válasza jopika (#19048) üzenetére


szemesi69
addikt

Most akkor nano vagy mikro, nem mindegy, csak mikro simmel fog müködni😀

Xiaomi redmi note 12 pro

(#19050) jopika válasza szemesi69 (#19049) üzenetére


jopika
tag

mikró kivettem az s7 emböl átraktam alakítóval enyémmel ok után beraktam a párom simét vele már kuka

[ Szerkesztve ]

„Ember: egy lény, aki kivágja a fát, papírt csinál belőle, majd ráírja, hogy „ Védd a fákat ”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.