Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:01:36

LOGOUT.hu

Huawei P8 Lite - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) emax101 válasza bubus66 (#900) üzenetére


emax101
csendes tag

Ah,köszi. Valami ilyen volt xperian is. Igen a második variációt megtaláltam

(#902) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Ember legyen a talpán aki betuszkolja:

Lehet csak egyelőre úgy fest, hogy a kártya síkjában kell lennie a sim chipnek.
Ha lesz türelmem ma megcsinálom.
Aztán egy gyorstalpalót írok ez ügyben, mivel 2-3 hónapig marad a telefon ezért megcsinálom mindenképp.

(#903) azka79 válasza ADAM1337 (#902) üzenetére


azka79
aktív tag

Erre kivancsi leszek...

(#904) petszol válasza ADAM1337 (#902) üzenetére


petszol
tag

Ezt én is próbáltam a régi sim kártyával,de nem sikerült. 865-ös hozzászólás. :W
Amit megfigyeltem,hogy a telefon oldalán van egy pici kiálló rész ami pont ellenkezője a sim tálca közepén lévő vájatnak. :F
A sim kártya hátsó oldalán, középen lévő négyszögletes chip pont ennek ütközik neki behelyezésnél. :O
Ezért nem csúszik be. :O
Ha be is megy,kérdés utána ki tudjuk-e szedni?! :F
De hát most akkor reszeljem le ezt a kiszögellést? :DD PFF.
Egyenlőre a telefon még szerdáig kísérleti stádiumban van. Addig lehet visszavinni ha valami nem stimmel.
Addig nem akarom piszkálni. Vagy pont most kéne? Hátha nem veszik észre ha elba...dna?! :)

[ Szerkesztve ]

Üdv: Petszol

(#905) ADAM1337 válasza petszol (#904) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Külföldi fórumon olvastam én is utána.
Nem is erőltetem, csak ha szépen finoman megy bele, írták hogy a sim hátoldalán lévő ragasztót is lekell szedni, illetve az sd kártyát csiszolni.
Még egy esélyt adok neki, hátha.
De nem szeretném hogy a telefonnak bármiféle baja is legyen, inkább hagyom ha olyan.
Pedig pár telefont javítottam már meg.

(#906) petszol válasza ADAM1337 (#905) üzenetére


petszol
tag

Azon gondolkoztam,hogyha a telefon oldalán lévő kis kiálló alumínium részt lefaragná az ember sniccer-rel akkor szerintem működne a dolog. :K
Magyarán egyenes lenne a tálcánál az oldalsó alu keret.
Akkor még az sd kártya sem lenne kockáztatva.
Támasztásban semmi szerepe nincs.
Szerintem pont ezért képezték így ki,hogy ne lehessen ilyen egyszerűen megerőszakolni a telefont egy plusz funkcióval! :((( :F

[ Szerkesztve ]

Üdv: Petszol

(#907) ADAM1337 válasza petszol (#906) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Hát én telefon módosítás nélkül akarom, fontos a garancia. :U

(#908) petszol válasza ADAM1337 (#907) üzenetére


petszol
tag

Én is ezért nem kókányoltam bele! :K

Üdv: Petszol

(#909) Gstyler válasza ADAM1337 (#907) üzenetére


Gstyler
senior tag

Azt mondjátok, hogy akkor nem lehet házilag megoldani?
Valószínűleg holnap én is ugyanebben a cípőben fogok járni, de akkor inkább kérek a szolgálatótól egy sim cserét.

(#910) ADAM1337 válasza Gstyler (#909) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

A simkártyát letudod vágni, ha az a kérdés.
Ez a felső második slot-nak a kimaxolása lenne, hogy egyszerre legyen dualsim és bővítés.
Alapból vagy dualsim vagy singlesim+sd.

(#911) Gstyler válasza ADAM1337 (#910) üzenetére


Gstyler
senior tag

Ooo, mostmár értem! :D

Akkor az eredeti helyre egy olló segítségével át tudom alakítani a régi simkártyámat microsimmé?

(#912) bubus66 válasza Gstyler (#911) üzenetére


bubus66
nagyúr

Csak az a baj hogy az nano SIM

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#913) ADAM1337 válasza Gstyler (#911) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Igen az alsó slotba micro-nak van hely. a felső meg nano keresztbe. :K

(#914) petszol


petszol
tag

Gondolom a 052-es firmware ugyanúgy nem tudja az otg-t.
Próbálta már valaki?
Nekünk egyenlőre a 046-os van fent.

Üdv: Petszol

(#915) peterdeme


peterdeme
tag

Mióta raknak a telefonokra gyárilag fóliát? :D

(#916) ADAM1337 válasza peterdeme (#915) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Jó pár éve, szerintem vagy 4-5 biztos.

(#917) peterdeme válasza ADAM1337 (#916) üzenetére


peterdeme
tag

De ez csak a Huaweire értendő,ugye? :))

(#918) #86973952 válasza peterdeme (#917) üzenetére


#86973952
törölt tag

Máshol is, de tényleg nem jellemző. Mellesleg én nem esnék hasra a minőségtől. Egy edzett üveges képernyő védő pedig mindegyiknél hasznosabb.

(#919) petszol válasza ADAM1337 (#902) üzenetére


petszol
tag

Szia.
Sikerült megoldani?

Üdv: Petszol

(#920) petszol válasza #86973952 (#918) üzenetére


petszol
tag

Szia.
Melyiket tartod legajánlottabbnak? :F

Üdv: Petszol

(#921) #86973952 válasza petszol (#920) üzenetére


#86973952
törölt tag

Pl. Nillkin.

Nézz körül a szokásos külföldi oldalakon, biztos lesz fent. Megbízható eladótól, mert hamisítják. Itthon általában háromszoros áron adják.

[ Szerkesztve ]

(#922) ADAM1337 válasza petszol (#919) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nem erőltettem inkább, hagytam.
Lehet a mate7-nél működött, itt szerintem túl szük a tálca befogadó pereme, szóval reszelni kéne eléggé a microsd-ből is.

(#923) ANT válasza ADAM1337 (#791) üzenetére


ANT
őstag

Ismerősömnek van egy P8 Lite telója, és vele együtt egy problémája. Semelyik Playről letöltött alkalmazás védelem nem működik, legyen az pin kódos vagy feloldómintás. Itt olvastam a funkciók között, hogy van(?) egy ilyen fícsör gyárilag a telefonban (Alkalmazás zárolása). Mi arra gondolunk, hogy ez kavar be a többinek.
A kérdés az lenne, hogy lehet működésre bírni a gyári appot vagy bármelyik hasonlót?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#924) peterdeme


peterdeme
tag

A skype értesítéseim mindig duplán,azaz ugyanaz az üzenet kétszer,egymás alatt jelenik meg a kezdőképernyőn.Valaki nem tudja ennek mi az oka? Bug?Nekem egyszer is elég megjeleníteni :DD

(#925) ADAM1337 válasza ANT (#923) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Utána nézek és írok majd érdemben.

(#926) ANT válasza ADAM1337 (#925) üzenetére


ANT
őstag

Köszönöm. :R

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#927) petszol válasza #86973952 (#921) üzenetére


petszol
tag

Köszönöm.

Üdv: Petszol

(#928) petszol válasza #86973952 (#921) üzenetére


petszol
tag

Bocsi lejárt a szerkesztési idő ,mire rátaláltam.
Ez ugyan mit tudhat?! :F
[link]

Üdv: Petszol

(#929) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Ezt a nyomorult talk back funkciót hogyan lehet kikapcsolni? Minden érintésre csak szövegel, nem lehet bevinni a pin kódot sem, a menübe sem tudok belépni, hogy ott kikapcsoljam ahol be lett. :W

Nem tudom resetelni sem illetve az égvilágon semmit sem tudok a telefonnal tenni. :Y

(#930) kicsigal


kicsigal
csendes tag

Sziasztok!

Asszonynak 2 hete van meg a készülék, 2 sim-el használja és sehogy sem tud kihozni belőle másfél órás kijelzőidőnél többet. Ma kipróbálta 1 sim-el és szinte ugyan az, másfél óra kijelzőidő és 29%-on az aksi.
Gyári visszaállítás után gyomláltuk róla a sok szemetet, szerintem valamilyen akku probléma lesz.

Van valakinek dual sim-el tapasztalata az üzemidőről?

(#931) #86973952 válasza smiti (#929) üzenetére


#86973952
törölt tag

2x kell mindent megérinteni a kisegítő funkció miatt. Így be tudsz lépkedni oda, ahol bekapcsoltad.

kicsigal:
Újraindítás volt? Csináljatok egy wipe -ot mentés után (SD -re).

[ Szerkesztve ]

(#932) peterdeme


peterdeme
tag

Kedves P8 Lite tulajok!

Mióta a telefon nálatok van,sikerült megfagyasztani a rendszert? Mert én alig használom 2 napja, és maris sikerült, pedig abszolút nem volt terhelve, keresés közben a menüben egyszerűen összezuhant a rendszer, semmire sem reagált, újra kellett inditani.Persze megértem, hogy ez androidra jellemző dolog,de azerte mégis két napos telefonról van szó.Remélem nem mindennapos dolog lesz ez azért, mért másképp nagyon szeretem, nem igazán tudnék belekötni. :D

Veletek hasonló fordult már elő? :F

[ Szerkesztve ]

(#933) smiti válasza #86973952 (#931) üzenetére


smiti
addikt

Köszi, ez életmentő volt. Már eléggé agybajos voltam. :R

(#934) bubus66 válasza peterdeme (#932) üzenetére


bubus66
nagyúr

Eddig még nem, fordult elő velem pedig tegnap telepígettem és volt, hogy 4-5 alkalmazás is nyitva volt

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#935) #86973952 válasza peterdeme (#932) üzenetére


#86973952
törölt tag

SD -re mentés után wipe recovery -ből. HA megint előfordul, akkor 3 gombossal újratelepítés, és nem lesz többé ilyen probléma.

Szerintem amikor fel lett SW -zve, akkor valami hiba történhetett, vagy bepiszkált valami. Esetleg OTA -n lett befrissítve. Bár utóbbi, ha nem te csináltad, akkor nem nagyon lehetséges. Esetleg még nem hivatalos bolttól vásárolt eszköznél lehet ilyen. Hivatalos készülék nem OTA frissítéssel kerül eladásra.

[ Szerkesztve ]

(#936) peterdeme válasza #86973952 (#935) üzenetére


peterdeme
tag

Köszönöm :-)

Amúgy most ettől telefontól függetlenül,az android mennyire megbízható mostanság,stabilitási gondok mennyire adódnak? Már elnézést az idétlen kérdésért, de wp-ről váltottam, nem igazán követtem a droid frontot.
Eddig nem bánom, hogy otthagytam a wp t, azért kiforratlan rendszer számomra még.Bár elismerem,stabilnak stabil volt,ez tény.(egy wp-s kolléga le is tolt, hogy miért voltam ilyen síkhülye,hogy androidra váltottam, és nem maradtam a windows phone mellet :D)

(#937) #86973952 válasza peterdeme (#936) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szerintem JB óta már jól használható a droid. DE mint mást, ezt is márkája válogatja (meg telefononként is más).

Érdekes, hogy akár egy Alcatel is tud csinálni olyan telefont, hogy egy deka röccenés, probléma nincs vele. Ráadásul RAM -ból is 1 gigából 200-300 megát foglal le. Ennek viszont az ellenkezőjére is van példa.

[ Szerkesztve ]

(#938) peterdeme válasza peterdeme (#936) üzenetére


peterdeme
tag

Amúgy recovery-t,illetve 3 gombos újratelepítést hogy lehet megcsinálni? :DDD
Tényleg elnézést kérek,de vissza kell szoknom a droidhoz azért.

(#939) Gebriel


Gebriel
veterán

Mit tudtok tanácsolni, hogy tovább bírja az aksi? :R

(#940) shrek1988 válasza peterdeme (#932) üzenetére


shrek1988
csendes tag

Nekem többször is sikerült, olyankor csak a kikapcsolás/újraindítás segít.
Egyébként gondolom ezek a gondok android 5.0 miatt vannak, sok volt a panasz rá amúgy is és az általam régebben leírt hibát is egyre több tulaj tapasztalja, nem csak P8 lite-on. ([link]).

Szerintem az 5.0- ra jellemző memória probléma is jelen van valamilyen szinten mert hiába van majdnem 1gb ram szabad állandóan, a programok gyakran újratöltődnek akkor is ha csak 2-3-at használok, pl: a chrome szinte állandóan, de nem csak, márpedig egy 2gb telefontól már elvárná az ember, hogy a multitasking gördülékenyebb legyen, persze lehet csak nálam van ilyen gond, de nem hiszem.

De a problémák ellenére is nagyon jó kis telefon, mocskosul jól nézz ki szerintem, akku nálam mostanában akár 4 óra kijelző időd is bír. gyorsasággal sincs gond.

(#941) #86973952 válasza peterdeme (#938) üzenetére


#86973952
törölt tag

Recovery:
Recovery a boot első fázisában használható menü, ahonnan általában telepítés, rendszer visszaállítás, egyebek érhetők el. Ez egyes készülékeknél változó lehet. Illetve előfordulhat olyan márka is, ahol ez gyárilag nem elérhető, pl. Sony.

Ide úgy tudsz belépni, hogy kikapcsolt telefont 2 gombos módszerrel kapcsolsz be. Ez annyit jelent, hogy a power és a hangerő + gombot folyamatosan és egyszerre nyomva tartod addig, amíg be nem lép. Meg fogod ismerni.

Wipe:
Minden belső tárhelyen található, illetve a rendszerhez kapcsolódó adatot töröl, és visszaállítja a rendszert a gyári állapotra. Cache partíciót, letöltött programokat, beállításokat, SMS -t, belső tárhelyen tárolt cuccokat...stb. mindent.

Az SD -hez nem nyúl, így az amúgy elég jól használható gyári biztonsági mentés app -pal ki lehet menteni az adataidat. Egyes programokat persze nem lehet visszaállítani, ahol a fejlesztő nem engedélyezi, vagy túl nagy lenne a mentés mérete. Gondolok itt 2-3 gigás játékra, vagy pl. az IGO Szülinapp -ra.

3 gombos:
Ez a telepítés egy módja, mondhatni a legtisztább, hiszem elég nagy mennyiségű adatot, fájlt cserél. Másszóval regenerálja, újra rakja a ROM -ot.

Kikapcsolt állapotból ebben az esetben a power, hangerő+, hangerő- egyszerre és folyamatos nyomva tartásával kell elindítani a telefon. Ilyenkor viszont egy un. updater -be fog navigálni, ahol automata műveletek kezd meg. Elsőként automata wipe, majd újra rakja a gyári ROM. Itt szintén adatvesztés a következmény, így előtte menteni szükséges SD -re, felhőbe, ....stb.

Ahhoz, hogy az updater -t használni tudd, egy bizonyos mappába, egy bizonyos fájlt kell másolni az SD -re. Ezt itt leírtam.

shrek1988:
Neked is ezt javaslom, mert ez nem normális.

Gebriel:
Nem tudom mennyi ideje van meg, de kell egy kis idő, hogy beálljon a fogyasztás. Használattól, töltési mennyiségtől függően lehet néhány nap, vagy 1-2 hét is.

[ Szerkesztve ]

(#942) peterdeme válasza shrek1988 (#940) üzenetére


peterdeme
tag

Nekem is csak a kikapcsolás oldotta meg a problémát,sajnos...

Igen,épp ezt szerettem volna kérdezni,hogy 5.1-es update mikor várható rá?Vagy még nincs erről infó? :)
Régebb én is olvastam ilyesmiről,hogy az 5.0-s Lollival gondok vannak,azt hiszem már az 5.0.2 is sokat javitana ilyen téren.Remélem a Huawei nem hanyagolja el a frissitéseket. :DDD

Amúgy tényleg,ahogy te is elmondtad,a telefonnal más szempontból abszolút semmi problémám nincs,nagyon tetszik,szeretem,egyenlőre még azt is elmondhatom,hogy a wps HTC 8X emnél is fluidabb a rendszer.(kop-kopp)Hátha igy is marad :DD Csak épp a fagyás ne fordulna elő többször,bár gondolom hogy ezt egyenlőre nem tudom elkerülni.

Amúgy apropó,már kétszer is előfordult,hogy amikor a kezemben volt a telefon és éppen neteztem rajta,hivtak.Az érdekes az volt,hogy nem csengett,hanem felül,egy sávban jött elő a hivó neve,és a felvevés vagy az elutasitás lehetősége,ugyebár.Gondoltam hű,ez nem is rossz megoldás,ha a telefont éppen használod minek is csengjen,ehelyett felül,némán megjelenik egy sáv.Erről biztosan meg is akartam bizonyosodni,ezért egy másik telefonról egy hivást kezdeményeztem úgy,hogy a telefont persze használtam (net).Erre fel nagy meglepetésemre,abszolút nem azt csinálta amit akkor,hanem elkezdett csengeni,teljes képernyőmegjelenitéssel.(megismételtem ezt a procedúrát,legalább háromszor,hiába..) Ki érti ezt? :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#943) shrek1988 válasza #86973952 (#941) üzenetére


shrek1988
csendes tag

köszi, nekiugrok majd, lehet addig peterdeme is visszajelez, bár csak napok múltán derül ki, hogy megszünteti-e a fagyást vagy nem, mert azért nem jellemző annyira, szerencsére, vagy legalábbis nálam.

[ Szerkesztve ]

(#944) peterdeme válasza #86973952 (#941) üzenetére


peterdeme
tag

Nagyon szépen köszönöm! :R

Amúgy azt elmondanám,hogy még nem vettem SD kártyát a telefonba :DD Gondoltam egyenlőre anélkül is elleszek,úgysem terveztem megpakolni több gigás appokkal.Na ha jól értettem,anélkül ezek nem fognak menni :DD

Ha még ezt csinálni fogja,vagy várok egy frissitésre ha jön a közeljövőben,vagy talán jöbb,ha az általad leirtakat véghezviszem.

Köszönöm mégegyszer! :B

(#945) #86973952 válasza peterdeme (#942) üzenetére


#86973952
törölt tag

Feljebb írtam mit érdemes csinálni.

5.1.1 béták most mennek. Az első végleges talán 1 hónapon belül várható. Lite -re nem tudom mikor lesz.

(#946) peterdeme válasza #86973952 (#945) üzenetére


peterdeme
tag

Remélem,hogy lesz,mert ha itt is az lesz,hogy csak a zászlóshajókra forditanak figyelmet,akkor mérges leszek,de nagyon. :DDD :U

(#947) emax101 válasza peterdeme (#932) üzenetére


emax101
csendes tag

nekem egy hét alatt még sose fagyott. hasít mind állat

(#948) Gebriel válasza #86973952 (#941) üzenetére


Gebriel
veterán

Köszönöm.

(#949) bubus66 válasza peterdeme (#946) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nekem meg van 1,5 hónapja és még egyszer sem fagyott le.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#950) feketepeti


feketepeti
aktív tag

Nekem meg megvan másfél hónapja, ebből 5 hete szervizben....

Sajnos úgy látom egyedül a Samsung kezeli komolyan a szerviz kérdést.
Alkatrészre vár, ami esetemben nyilván csakis alaplap lehet, de akkor a pecsért nem cserélik ki a telefont.

Gondolom új tipus, nincs alkatrész, de akkor is 2015-ben 6 hetet várni erre, cserekészülék nélkül, meglehetősen balkáni dolog.

A samunál bejelentést követő harmadik nap itt helyben alaplapot cseréltek az S3-as on, 2 héttel gari lejárta előtt, pedig csak az USB csati volt rossz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.