Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:01:36

LOGOUT.hu

Huawei P8 Lite - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) azka79 válasza annulus (#250) üzenetére


azka79
aktív tag

1000ma

[ Szerkesztve ]

(#252) punky10 válasza annulus (#250) üzenetére


punky10
addikt

6,85mm x 1,8mm... :D

Bocs...

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#253) xcsaba1975 válasza punky10 (#252) üzenetére


xcsaba1975
tag

:)

(#254) Finnugor


Finnugor
tag

Sziasztok, a magentáknál akcióban most ezt, és a sony m4 aquát ugyanannyiért tudnám megvenni, ezt a nagyobb memória (a sonyban csak 1,4 gb szabad, ez szerintetek mennyire zavaró, ha van mellette sd kártya?) , és az ajándék b1 talkband, a sonyt pedig a jobb akksi, jobb kijelző, és a vízállóság miatt válsztanám.
Mi a véleményetek?
Windows Phoneról jövök, és a legfontosabb szempont, hogy minden körülmények között folyamatos legyen a cucc, és ne kelljen bajlódni semmivel.

(#255) psxpal83 válasza Finnugor (#254) üzenetére


psxpal83
csendes tag

Én is hasonló cipőben jártam. Én a huaweit választottam pedig volt pár sony telóm (U,P,SP,Z csajomnak Z1c van jelenleg is),de a sonynál nem mindig sikerül az optimalizáció ,ez tény. A huawei elég jónak tűnik ilyen szempontból,mind 2 telón lolli van és lollin elvileg lehet sd-re írni(ha kicsi a memória ez valameddig lehet megoldás) uh én azt venném meg amelyik jobban tetszik kézbe véve ,azt pedig sztem bármelyik T boltba megteheted.

(#256) Shingen


Shingen
addikt

Hali!
Ma megnéztem a p8 lite-ot a MM-ban.
Igazából a fényerőt említették mint gyengeséget, igen az meg van.
A P8 viszonyítva mattabb a kijelző és a színek sem annyira élénkek, de igaz a P8 2x annyiba kerül :)
Aksi gyenge-e biztos mert a Lite-ban 2200mAh van, de P8 meg 2600 mAh, tehát a 2x drágább készülék sem combosabb az aksi.
Maga a rendszer szépen fut nem akad, általában mindig volt rajta 1 GB szabad ram, ahogy össze vissza nyomkodtam.
2 simes, de ha 1 simet teszel bele, másik sim helyére vagy simet vagy sd kártyát lehet tenni.
Külsőre szinte megegyezik a P8-al, de a lite nak a krómos széle az műanyag és nem olyan fényes mint a P8-nak.

風林火山

(#257) psxpal83 válasza Shingen (#256) üzenetére


psxpal83
csendes tag

Látom kerülgeted.. :)

(#258) Shingen válasza psxpal83 (#257) üzenetére


Shingen
addikt

Muszáj vmit vennem.
Kell a 2Gb ram, de ebben a 80 ezres árban nem nagyon van más választás, ahogy néztem. :(
Kijelző tényleg mattos gyengébb, de azt mondják ezért az árért míg így is jó választás.
Még kerülgetem kicsit :)

風林火山

(#259) erahurka válasza Shingen (#258) üzenetére


erahurka
félisten

Kártyásan egy Xperia M4 Aqua hasonló áron van Telenornál kicsit erősebb hardverrel és talán jobb kijelzővel.

(#260) Shingen válasza erahurka (#259) üzenetére


Shingen
addikt

De én függetlenül szeretném, nem szolgáltatótól.

風林火山

(#261) wayne1


wayne1
senior tag

Most értem haza, délután hozta a futár :) A hátulján néztem a fóliát, csak egy SIM-esnek írja. Holnap irány a magentához SIM-et cserélni :)

[ Szerkesztve ]

(#262) #16820480


#16820480
törölt tag

Kérdés a tulajokhoz: nektek tetszik a kamera app? Felépítésben, funkcionalitásban és sebességben.

Tegnap próbálgattam egy szifon6 és egy Lumia 930 társaságában (illetve a P8-cal együtt), és eléggé lelombozó, hogy a két másik telefon mellett milyen lassú a fókuszálási sebesség, illetve a kezelőfelület. A másik dolog meg, hogy egy csomó funkciót belezsúfoltak, de el lehet veszni a beállítások meg módok közt, sosem találom, hogy éppen mi hol van, pedig már egy ideje ismerem a szoftvert. A szifon kamerája ehhez képest elég buta, alig van valami állítási lehetőség, de bármelyik funkciót két mozdulat elérni, nem kell semmit keresni. A Lumia kamera meg (szerintem) a legjobb jelenleg a piacon, a tárcsás beállítások nagyon könnyen használhatók és kényelmesek.
Én remélem, hogy kicsit újra fogják gondolni majd a kamerát, hogy letisztultabb legyen, de érdekelne a tulajok véleménye is, hogy úgy általában mennyire vagytok elégedettek vele.

(#263) Shingen válasza wayne1 (#261) üzenetére


Shingen
addikt

Légy szíves írj már a teloról, ha majd használod.
Azokat a dolgokat amik itt többször elhangoztak.

1. Háttérfény kevés, főleg kint a napban állítólag nem lehet jól a képernyőt látni.
2. Aksi teljesítményéről is, milyen felhasználói szokás mellett neked, hogy merül majd?
3. Elvileg a kamerája jó, de az egyik forumon vki ezt említette nagatívumként
Mint a Lumiáknál. Hogy viszonylag egyszerűen lehessen ISO-t, fehéregyensúlyt, záridőt, akár fókuszt állítani
Te mit tapasztalsz ez ügyben?

köszike

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#264) Shingen válasza #16820480 (#262) üzenetére


Shingen
addikt

Akkor szerinted mégsem olyan jó ez a telo?

風林火山

(#265) erahurka válasza Shingen (#263) üzenetére


erahurka
félisten

Nincsenek manuális beállítások a kamerában olyan szinten, ahogy azt én szeretném. Ettől még másnak lehet megfelel, neked kell tudnod mennyire fontos a kamera.

(#266) Shingen válasza erahurka (#265) üzenetére


Shingen
addikt

Még én sem tudom mennyire használnám a kamerát, azért lennék kíváncsi a véleményekre, aki használ ilyen telot neki, hogy vált be.

風林火山

(#268) Shingen válasza #87213056 (#267) üzenetére


Shingen
addikt

Ha neked ilyen van, légyszi írj róla felhasználói véleményt.
(#263) Shingen Ezek a dolgok érdekelnének.
köszi

風林火山

(#269) #16820480 válasza Shingen (#264) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez egyéni preferencia kérdése. Nem mondtam, hogy ez rossz telefon. Nekem speciel nem tetszik annyira, de ez jelenleg nagyjából az összes droidos telefonra igaz lenne (talán a Moto X kivételével). Ettől még rengeteg ember örömmel használja, szóval ne az én véleményemre adjál. ;)

(#270) Shingen válasza #16820480 (#269) üzenetére


Shingen
addikt

Neked milyen van amúgy?

風林火山

(#271) #16820480 válasza Shingen (#270) üzenetére


#16820480
törölt tag

Lumia 930. Előtte volt sok droidos telefonom, de ezt sokkal jobban szeretem.

(#272) totattis


totattis
tag

Sziasztok!

A wifiről érdeklődnék: valóban nem tudja az 5 GHz-es sávot?

802.11 b/g/n, a leírása szerint ezeket tudja. Az "n" tudja a 2,4 és az 5 GHz-t is

Akkor most melyik a pontos infó?

[ Szerkesztve ]

(#273) #86973952 válasza totattis (#272) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ahhoz Neked "ac" fog kelleni. Az "n" -ben nem igazán szokták kezelni az 5 GHz -et.

Shingen:
Mert bele kell lépkedni az átállításhoz. Aki nem automatán lő, annak kényelmetlen.

Én sosem használok gyári app -ot, mert szeretek gyorsan variálni az értékeken.

[ Szerkesztve ]

(#274) totattis válasza #86973952 (#273) üzenetére


totattis
tag

Most egy Samsung s 3 mini van a tulajdonomban azon is megy és a routerem sem tudja az AC-t

(#275) #86973952 válasza totattis (#274) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én most nem tudom 5 GHz -en tesztelni, de "n" -en nem hiszem, hogy menne. HA másnál van, akkor megnézhetné, mert most már engem is érdekel. :)

(#276) totattis


totattis
tag

Kipróbáltam, a Samsung látja az n-es 5GHz hálót is.
Szóval szerintetek mi lehet az igazság a Wifivel kapcsolatban?

(#277) totattis válasza jambizoli (#114) üzenetére


totattis
tag

Milyen sávot használ a routered?
ac; a; n; ?

(#278) #86973952 válasza totattis (#276) üzenetére


#86973952
törölt tag

SIII mini -ben van "a", ami 5 GHz -en kommunikál. Egészen véletlenül nem azon használod? Ebben nincs "a".

(#279) totattis


totattis
tag

Kipróbáltam a fiam Sony xperia M készülékét az is látja az 5GHz-et "n" -en keresztül.
Egy ennyivel újabb teló csak tudja...

nagyon remélem.

Valaki kipróbálhatná.

(#280) totattis válasza #86973952 (#278) üzenetére


totattis
tag

A routeren kikapcsoltam az "a"-t csak az "n" ment és úgy is látja mindkét teló.

(#281) GSPLR válasza erahurka (#259) üzenetére


GSPLR
senior tag

Ennek a készüléknek az M4 Aqua nem lehet az ellenfele (értsd az egy hulladék lett).

Huawei

(#282) Shingen válasza GSPLR (#281) üzenetére


Shingen
addikt

:)
Miért mi a tapasztalatod a M4 Aqua-val?

風林火山

(#283) zolnagy


zolnagy
őstag

Végre valaki, aki az audiot is letesztelte! :R

Anno a Moto Defy után pl. csalódás volt a Huawei G300-am ezen része. Zajosabb is volt és a dinamikája is rosszabb volt. A használt (egyszerű Sony) füles ua. és a zenelejátszó is. Erre pl. anno egy teszt sem tért ki, pedig ha tudom, meg sem veszem a G300-t.

(#284) erahurka válasza GSPLR (#281) üzenetére


erahurka
félisten

Szerintem csak a belső tárhely mérete problémás.

(#285) wayne1 válasza Shingen (#263) üzenetére


wayne1
senior tag

Szia

1. háttérfény. Kicsit aggódtam emiatt, de szerintem vállalható. Fekete háttérnél kicsit sötét a kép, de világosabb háttérnél simán látható minden. Legalábbis nekem :) Azt hittem, hogy a 930 után majd zavaróan gyenge lesz a háttérfény, de egyáltalán nem zavaró.

2.az akkuról majd később nyilatkoznék bővebben most csak egy kis szösszenet :) Ma hazafelé merült a kicsi, de 4G-n ment, net bekapcsolva, BT bekapcsolva (Talkband B1 miatt) zenét hallgattam közben, messengeren beszélgettem plusz volt kb 15-20 perc beszélgetés. Kb 1,5 óra volt így az út haza, és ezalatt kb 15-20 %-ot merült. De ez még kevesebb volt mint a 930-am merülése hasonló esetben.
Egy apróságot észrevettem :) Figyelmeztet a teló, ha valamit a háttérben hagytam futni, hogy az meríti az aksit, mert még fut. Lehet ez csak nekem újdonság, de WP-n ilyen nem volt :)

3.kamera. Még nagyon nem estem neki, és szintén csak a 930-hoz tudom hasonlítani. Képminőséget még nem nagyon néztem, csak 1-2 képet lőttem hirtelenjében, majd a hétvégén fogom próbálgatni, de a beállítások tényleg szerényebbek mint a 930 esetében. De én erre számítottam is, hisz kamera terén a Lumiák nagyon jók. Majd legfeljebb keresek valami appot amivel ez valamennyire kiküszöbölhető. Szóval erre is visszatérünk majd később :)

(#286) wayne1


wayne1
senior tag

Lenne egy kérdésem. A lumiámról BT-on átmentettem a telefon számokat képekkel együtt erre a telefonra, de a Címtárban "Keresztnév, Vezetéknév" ként szerepelnek a nevek. Ha szerkeszteni akarom akkor látom, hogy a vezetéknév helyén van a keresztnév, és a keresztnév helyén a vezetéknév. Ha átírom továbbra is "Keresztnév, Vezetéknév"ként marad a Címjegyzékben.
Menü - Beállítások - Megjelenítési beállítások. Ezt látom :
Lista rendezési elve
Vezetéknév

Nevek megjelenítése
Vezetéknév elől

Na gondoltam tök egyszerű, felcserélem. DE!! Ha bármelyikre rákkopintok és kiválasztom, hogy Keresztnév, Akkor ugyanazt írja ki mind a kettőnél, mint eddig :
Lista rendezési elve
Vezetéknév

Nevek megjelenítése
Vezetéknév elől

A nevek pedig ugyanúgy maradnak :( Valamit én csesztem el, vagy van ennek valami titka?
A Névjegyek a telefonon vannak, oda mentettem át.

(#287) wayne1 válasza wayne1 (#286) üzenetére


wayne1
senior tag

Bocs, de lejárt a szerkesztés. Most vettem észre, hogy ha hívnak, vagy én hívok valakit akkor viszont megfelelően "Vezetéknév Keresztnév"ként jelenik meg a név. De a címjegyzékben még mindig fordított a sorrend :(

(#288) #16820480 válasza wayne1 (#286) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egyszerűbb szerintem, ha valami felhős fiókkal (gmail, outlook, stb) mented át a névjegyeket, az általában megbízhatóbban működik. Vagy esetleg azt próbáld meg, hogy exportálod az egészet egy vcf-be a régi telefonon, és importálod az újon.

WP-n amúgy azért nincs ilyen alkalmazás háttérben futási figyelmeztetés, mert egyrészt nem futhat csak úgy bármi a háttérben, másrészt meg úgy van megcsinálva a rendszer, hogy ne dobáljon az arcodba folyton figyelmeztetéseket. Ráadásul az EMUI esetében sokszor ilyen fél oldalas monológok az üzenetek, hogy mihez akar hozzáférni az app.

(#289) huberpe


huberpe
aktív tag

sziasztok!

pár kérdésem lenne e készüléket használóktól.
1. az általános első kérdés. :) nem túl intenzív használat mellett kibírja az akksi a 2 napot?
2. milyen a hívás közbeni hangerő? samsung s3 neo-ról készülök váltani és ott gyalázatos.
3. az értesítési led tényleg csak két színt tud (first world problem:))? a lenovo p70 pl alapból csak az elmulasztott hívásokat/smseket jelzi. ez remélem mindent.

a válaszokat előre is köszi!

(#290) psxpal83


psxpal83
csendes tag

[L:/dl/upc/2015-06/11/453658_c7cjiu8dyujglssw_screenshot_2015-06-10-19-08-28.jpg](IMG:/dl/upc/2015-06/11/453658_c7cjiu8dyujglssw_screenshot_2015-06-10-19-08-28.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

Akku idő: max fényerőn,automata üzemmódban. Szódával elmegy... :)

[ Szerkesztve ]

(#291) wayne1 válasza #16820480 (#288) üzenetére


wayne1
senior tag

Nem sikerült sehogy sem megoldanom. Ha a címjegyzékbe írtam be jól a neveket akkor hívás közben felcserélte. Ha meg fordítva írtam be, akkor meg hívás közben jól jelentek meg.
Köztes megoldást találtam, a vezeték névhez írtam be a teljes nevet. :)

(#292) #16820480 válasza wayne1 (#291) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez tényleg hiba, kipróbáltam most, és valóban így működik sajnos. Illetve ha megfordítja az ember a sorrendet, akkor vesszőt is tesz a két név közé, ami szintén nem kellene. Megpróbálom jelenteni, hátha javításra kerül idővel, bár nem tudom, hogy az mikorra jutna el a meglevő telefonokra.

Köszi, hogy szóltál :R

(#293) lajos75


lajos75
senior tag

Ma én is vásároltam egy ilyen készüléket :)
Nálam egy Huawei Ascend G7 váltott le.

Első észrevételeimet leírnám.

-Nagyon érzékeny a kijelzője
-Eléggé melegedett amíg beállítgattam (telepítettem az alkalmazásokat)
-Nálam is fel van cserélődve Vezetéknév - Keresztnév :F

(#294) Shingen válasza wayne1 (#285) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi az infokat!

風林火山

(#295) bubus66 válasza wayne1 (#291) üzenetére


bubus66
nagyúr

Beállítottad a Névjegyzék/Beállítások a Lista rendezési elve és Nevek megjelenítése? Mind kettőt tedd Vezetéknévre..

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#296) lajos75 válasza bubus66 (#295) üzenetére


lajos75
senior tag

Az a gond nálam,hogy hiába állítom át vezetéknévről keresztnévre egyszerűen nem vált át (vissza áll vezetéknévre) :F :W

(#297) wayne1 válasza bubus66 (#295) üzenetére


wayne1
senior tag

Megpróbáltam, de ugyanaz a probléma mint lajos75 kollégánál. Kipróbáltam egy független telót itt bent a munkahelyemen, de itt is ugyanazt csinálja. nem lehet átállítani azt a beállítást. Hiába jelölöd ki a keresztnevet, a vezetéknéven marad.

(#298) H.Istvan25


H.Istvan25
senior tag

A ALE-L21-as verzió melyik LTE frekvenciákat támogatja? A 800/900/1800/2600-at mindenhol írják, de a 2100-as LTE-t van ahol igen van ahol nem. Azt támogatja?

Huawei Mate 9

(#299) xcsaba1975 válasza H.Istvan25 (#298) üzenetére


xcsaba1975
tag

54-es hozzászólás.

(#300) wayne1


wayne1
senior tag

Akinek független a telefonja megnézné nekem, hogy a beállításokban van-e mobiltárcához kapcsolódó beállítás? Mert úgy emlékszem hogy láttam benne. Az enyémben nem találom és a Telekom szerint nem tudja a teló az NFC-s fizetést pedig nekem úgy rémlik hogy kellene tudnia. Vagy tévedek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.