Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:01:36

LOGOUT.hu

Huawei P8 Lite - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) ADAM1337 válasza feketepeti (#950) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Mi volt a bajod vele ?

(#952) feketepeti válasza ADAM1337 (#951) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Ota frissitéskor megállt, nyilván memória hiba....

De mindegy mi a baja, akkor is balkáni dolog ennyi idő várakozás. Meg infót kiszedni a státuszról szinte lehetetlen.

Egy balkáni fostalicska az egész aftersales support. És sajnos majdnem mindenki a telemaxnál barkácsoltat.

Volt pár telóm már, de tényleg egyedül a samsungnál volt ez normális.

Az Apple sem különb, csak pesten, stb...

(#953) Zsocy155 válasza feketepeti (#952) üzenetére


Zsocy155
őstag

Valóban a Samsung szervize a legjobb, de nekem a Huawei P6-al sem volt panaszom a szervizre. Rövid idő alatt szinte mindent kicseréltek.
A telemax oldalán nézted, hogy áll a javítás?

[ Szerkesztve ]

(#954) pbl8608


pbl8608
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is van egy ilyenem, csak egy kis infó, az enyém T-s, "eredetileg" egy SIM-et fogadott, nem volt benne a "Dupla kártya kezelés" menü, aztán követtem az xda-s linken leírtakat, most már működik 2 SIM-el, azonban sajna nem független...
Kérdésem az lenne, hogy próbált valaki más BT-s headset-et csatlakoztatni a Talkband-en kívűl?
Nekem nem igazán jön be, kiesik a fülemből, van egy Plantronics Explorer 10-em, viszont a telefon nem látja. Más valakinek esetleg tapasztalat ezzel?
Köszönöm.
Üdv

[ Szerkesztve ]

P.B.L.

(#955) Zsocy155 válasza pbl8608 (#954) üzenetére


Zsocy155
őstag

Szia!

Nekem egy Samsung HM-1200-al hibátlanul működik. Egyszer csatlakoztattam, azóta automatikusan megtalálják egymást.

(#956) azka79 válasza pbl8608 (#954) üzenetére


azka79
aktív tag

Jabra supreme okés

(#957) bubus66 válasza pbl8608 (#954) üzenetére


bubus66
nagyúr

Valószínű azért mert nem volt alapból független a telefonod.

Itt a leírás képekkel hogyan lehet megnézni, hogy független vagy függő

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#958) pbl8608 válasza bubus66 (#957) üzenetére


pbl8608
csendes tag

Ezt most nem igazán értem. Attól hogy a telefon szolgáltató függő-e vagy sem, mi összefüggés van, hogy tudok-e más headsetet csatlakoztatni? Egyébként most is függö, ROM csere után... (Én úgy tudom, hogy a ROM csere nem befolyásolja azt, hogy függő a telefon vagy sem, bár nem vagyok android guru.. :)) )

P.B.L.

(#959) f1andrew


f1andrew
újonc

Sziasztok! Az a kérdésem lenne, ti milyen GPS programot használtok hozzá? Én szeretnék Túra GPS-t, de olyan lassan lokalizálja a pozíciómat.... Másik, hogy pont most frissítette az EMUI-t. Ti tudjátok mit sikerült javítsanak? Köszi a válaszokat!!

(#960) ADAM1337 válasza f1andrew (#959) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Gondolom tracking appot keresel.
Endomondo-t használok biciklizés/futáshoz az probléma mentes.

(#961) bubus66 válasza pbl8608 (#958) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nekem is van egy ilyenem, csak egy kis infó, az enyém T-s, "eredetileg" egy SIM-et fogadott, nem volt benne a "Dupla kártya kezelés" menü, aztán követtem az xda-s linken leírtakat, most már működik 2 SIM-el, azonban sajna nem független..

Én a fent írtakra válaszoltam a másik tudom, hogy ROM-cserétől se független se függő nem lesz Attól ha függő volt és rá buheráltál a valamit az XDA-ról attól még nem lesz független (és ettől a perctől kezdve semmi értelme a 2. SIM-nek), legalább is én szerintem az enyém is Telekomos és Független de nagyon jó meg vagyok a single simmel.

(Én úgy tudom, hogy a ROM csere nem befolyásolja azt, hogy függő a telefon vagy sem, bár nem vagyok android guru.

ezt jól tudod de én egy szóval sem mondtam, hogy ROM cserétől függő vagy független lesz..

Kérdésem az lenne, hogy próbált valaki más BT-s headset-et csatlakoztatni a Talkband-en kívűl?

Eddig amivel próbálva lett működőtt

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#962) f1andrew


f1andrew
újonc

Még 1 észrevétel mostanról! Letöltöttem egy sorozatrészt, mondom kipróbálom! Mkv kiterjesztésű, és szépen játsza, csak éppen a hangját nem játsza le! Valami tapasztalat?

(#963) jaanik


jaanik
csendes tag

Sziasztok vodás készülék fölajánlotta frissítést és újra indult aztán a vodás betöltő képnél ismét újra indult aztán vodás kép és nem megy tovább ötlet?Leet ezzel valamit kezdeni?

(#964) ADAM1337 válasza f1andrew (#962) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

VLC-vel próbálkozz én csak abba játszok videót és sorozatot a feliratok miatt.

(#965) f1andrew válasza jaanik (#963) üzenetére


f1andrew
újonc

Nekem is frissítette, de minden normálisan működik! :)

(#966) jaanik válasza f1andrew (#965) üzenetére


jaanik
csendes tag

Kb. menyit vártál a betöltő képnél?

(#967) bubus66 válasza jaanik (#966) üzenetére


bubus66
nagyúr

Először 5 perc is lehet saját maga fel áll a rendszer nyomkodni nem szabad ( vagy is szabad csak nem ajánlatos)

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#968) #86973952 válasza f1andrew (#962) üzenetére


#86973952
törölt tag

MX Player -hez külön kell leszedni a codec -et, ha azt használsz. Egyébként én is a VLC -t ajánlom.

(#969) f1andrew válasza jaanik (#966) üzenetére


f1andrew
újonc

Nekem szépen bekapcsoláskor valami elemeket updatelt, majd szépen bejött, ahogy eddig is! Én is vodás vagyok.

(#970) jaanik válasza bubus66 (#967) üzenetére


jaanik
csendes tag

Husz percet vártam és akkor se történt semmi . Az lehet gond ,hogy root-ol volt a telő?

(#971) #86973952 válasza jaanik (#970) üzenetére


#86973952
törölt tag

Beleszólhat, de nem jellemző. Maunálisan is próbáltad indítani?

Más esetben wipe, ami ugye belsőt/adatot töröl, de más esély nem nagyon van.

OTA -t lehetőleg kerülne kell, nagyobb méretű, general FW -vel. A szerencsétlen helyzet az, hogy a Voda rendszeresen szivatja az embereket az egyedi ROM -okkal. ÉS azok elérhetőségével.

(#972) jaanik válasza #86973952 (#971) üzenetére


jaanik
csendes tag

A wipe is megvolt akkor sem történik semmi. A manuális indításon mit értesz?

(#973) #86973952 válasza jaanik (#972) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ami nem automata újraindítás- Pl. frissítés után automata újraindítás fut le. DE már meg volt, mert wipe -oltál.

Voda ROM -ot kb. lehetetlen szerezni, mert nem nagyon szereti, ha nyilvánossá van téve. Piszkálás helyett én a szervizt tudom javasolni. Újratelepíteni nem nagyon tudod.

Sanszos, hogy az OTA csinált bootloop -ot, de kis mókolás is segíthetett neki.

[ Szerkesztve ]

(#974) jaanik válasza #86973952 (#973) üzenetére


jaanik
csendes tag

Szerinted ha manuálisa próbálnám felrakni a gyári sim kártyás romot segítené vagy csak rontanák a helyzeten?

(#975) #86973952 válasza jaanik (#974) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mire gondolsz gyári SIM kártyás ROM alatt?

(#976) jaanik válasza #86973952 (#975) üzenetére


jaanik
csendes tag

Erre a romra gondoltam csak elírtam nem sim kártyás hanem egy kártyás :
P8 Lite Single SIM firmware (V100R001C432B049, Android 5.0, EMUI3.1, EU általános verzió)

(#977) #86973952 válasza jaanik (#976) üzenetére


#86973952
törölt tag

Lehetséges, hogy felmegy. A Voda ROM gondolom nem ez volt? Emlékszel rá?

(#978) jaanik válasza #86973952 (#977) üzenetére


jaanik
csendes tag

Sajnos a pontos rom számra nem emlékszem de az eleje az stimmelt a vége meg 20 valamennyi. A pontos menetét letudod írni a telepítésnek?

(#979) #86973952 válasza jaanik (#978) üzenetére


#86973952
törölt tag

A B utáni rész a lényeg. Az jelzi az FW verzióját. Majd ha jön egy Vodás, akkor megmondja, hogy nála mi van.

Feltételezem itt is egyedi Voda ROM van. Amíg ez nem tisztázott ne telepítgess másikat. Az a probléma, hogy ha felmegy (amire van esély) a telefonod jó lesz, viszont megint meg leszel lőve, ha garanciális javításra lesz szükség.

(#980) Zsocy155 válasza #86973952 (#979) üzenetére


Zsocy155
őstag

Én vodás vagyok és figyelgetem itt a fejleményeket. Úgy döntöttem még várok a frissítéssel. :)

Én vodás FW-m B009.

(#981) jaanik válasza f1andrew (#965) üzenetére


jaanik
csendes tag

Megtudod írni melyik verzió ?

(#982) #86973952 válasza Zsocy155 (#980) üzenetére


#86973952
törölt tag

Eddig szinte minden telefonnál szívtam az egyedi Voda FW -kkel, ezért nem is veszek tőlük olyan telefont, amin módosított a ROM.

Csak két példa az elmúlt fél évből:
1. Egyik Huawei -nél Januárban mindenki (az egész világon) megkapta az EMUI 3.0 -t. A Vodánál mai napig nincs frissítés. Sehol, más országban sem. Tehát lassan 8. hónapja.
2. Az egyik Alcatel készüléknél csak a Voda készülékek nem kapták meg a 4.2 -re a 4.4 frissítést. A Vodafona szerint a tulajdonosok elégedettek a jelenlegi rendszerrel, így nem lesz elérhető rá a 4.4. Ezt hivatalosan is közölte. Ennek most lesz fél éve.

[ Szerkesztve ]

(#983) redati


redati
tag

Sziasztok. Nálam most frissült a vodás rom b130-ra (OTA)
https://goo.gl/photos/zCbcsuhdcC4MZyk8A

[ Szerkesztve ]

(#984) feketepeti válasza Zsocy155 (#953) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Ja, alkatrészre vár, de én nem tudtam ezt megnézni, csak a beküldő, mert nyilván nem fogok 500km-t kocsikázni e miatt.

(#985) #86973952 válasza feketepeti (#984) üzenetére


#86973952
törölt tag

Átvételi papíron lévő számmal és az IMEI számmal belépve meg tudod te is nézni a TeleMax oldalán. Kitől lett véve a telefon?

(#986) Zsocy155 válasza #86973952 (#982) üzenetére


Zsocy155
őstag

Én is hallottam sok rosszat a vodás frissítésekről. Egy darabig maradok a vodás fw-nél, aztán úgyis megy fel majd egy független.

(#987) feketepeti válasza #86973952 (#985) üzenetére


feketepeti
aktív tag

MM, De nincs találat ha beírom :)

(#988) azka79 válasza f1andrew (#959) üzenetére


azka79
aktív tag

Locus Pro

(#989) Zsocy155 válasza feketepeti (#987) üzenetére


Zsocy155
őstag

Ha a MM-ból odaküldték, akkor kellene mutatni valamit. Nekem képeket is mutatott a telefonomról.

[ Szerkesztve ]

(#990) feketepeti válasza Zsocy155 (#989) üzenetére


feketepeti
aktív tag

TÖK MINDEGY, látszik e vagy nem, k ra nem vigasztalna ha 5 hétig nézegethetném a képet. :)

5 hete ott van és alkatrészre vár a státusz. Csere készülék nuku, balkáni dolog.

(#991) #86973952 válasza feketepeti (#990) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ezt azért érdekesnek tartom. Én bárhol vásároltam telefont, mindig meg tudtam nézni a két adat alapján. ÉS minden esetben bekerül a rendszerbe a beérkezés pillanatában.

MM -nál még nem vásároltam, de elvileg ott is követhetőnek kell (-ene) lennie. Ennyi erővel (ha követhető, ha nem) megkérdőjelezhető az is, hogy mikor érkezett be a szervizbe. Vagy egyáltalán bent van -e. Vagy éppen 2 hétig csücsült a MM logisztikai központjában.

[ Szerkesztve ]

(#992) Zsocy155 válasza #86973952 (#991) üzenetére


Zsocy155
őstag

+1 Ha ott van a szervizben akkor benne kell lennie a rendszerben.

(#993) Gebriel válasza feketepeti (#990) üzenetére


Gebriel
veterán

Kérd a készülék cseréjét 30 nap után jogodban áll.

(#994) bubus66 válasza redati (#983) üzenetére


bubus66
nagyúr

Erre frissült? ALE-L21HUNC150B130

HUAWEI ALE-L21 V100R001C150B130 Upgrade Guideline

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#995) Gstyler


Gstyler
senior tag

Nekem ezt a frissítést dobta most fel. (friss teló)

Tudtok valamit róla? Nem teljesen ua, amit Bubus írt.

Redati: te feltetted ezt? Minden oké?

[ Szerkesztve ]

(#996) feketepeti válasza Gebriel (#993) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Az nagyon rég volt.... Hogy jogod volt ilyesmire.

Már semmire nincs jogod :)

(#997) feketepeti válasza #86973952 (#991) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Bakker hogy ezen rugoztok. Lehet elirtak egy számot.
Nem érdekel látom e, legyen kész.

Beert a szervizbe, ha lenne alkatrész rég megcsinaltak volna, de nincs.

Gondolom új típus, azért nincs.

Hogy ez kinek a faszsaga nem tudom, de a Huawei brand hírneve nálam erősen mínuszba ment.
Ez is hozzá tartozik, hogy legyen alkatrész .

(#998) #86973952 válasza feketepeti (#997) üzenetére


#86973952
törölt tag

Már ne is haragudj, de ezt segítségképp írjuk. Nem azért, mert ezen rugózunk, hanem mert te írod le többször is. Persze ha gondolod legközelebb senki nem reagál rá. Az viszont nekem az első dolgom lenne, hogy megkérdezném miért nem lehet követni a terméket a szervizben.

Tök mindegy, hogy új telefon -e. A szerviz már megjelenésre beraktároz az alkatrészekből. Ráadásul ennyi idő alatt még szamáron is megérkezik. Ez biztos, hogy nem a Huawei miatt csúszik.

(#999) feketepeti válasza #86973952 (#998) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Láttam a leveleket, alkatreszre vár és hetek óta.

Kizarasos alapon alaplap lehet. Ennyi erővel ki is cserelhettek volna.

És tényleg nem attól lesz alkatrész hogy látom a rendszerben, vagy nem.

Nincs nekik.

(#1000) #86973952 válasza feketepeti (#999) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igen, 5 hétig alkatrészre várnak. Persze. A TeleMax regionális, európai szerviz központ (Huawei esetében), nem a sarki Sanyá bá'.

Nekem az egyik készülék múltkor kereken 30 napig volt bent (talán 1 nappal volt több a hétvége miatt). Kb. 4x cseréltek benne alkatrészt, aztán végül kicserélték az egészet egy újra. Én csak azon csodálkozom, hogy valaki nem jár utána a szerviznél, az eladónál, a Huawei -nél. Oké, te dolgod. Nem azért írtam, hogy járj utána, mert attól lesz alkatrész.

DE már 50x kiveséztük a témát.

Szerk.:
Az volt a lényeg, hogy végül addig telefonálgattam (és írtam), amíg ki nem cserélték az egészet egy teljesen újra.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.