Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:01:36

LOGOUT.hu

Huawei P8 Lite - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Zsocy155


Zsocy155
őstag

Akit érint és érdekel a Huawei kitette az oldalára a single sim-es eu-s FW-t. B049

(#752) ADAM1337 válasza bubus66 (#747) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

jogos, nem törölt semmit a telefonomról a frissítés minden megmaradt
Viszont akinek kevés a belsőtárhely, annak érdemes a tárhelynél alapra rakni az sd kártyát, és úgy a nem áthelyezhető appok is a kártyára települnek utána, pl gta:sa.
Én 32gb-s adata cl10 uhs-1 es kártyával most már elférek így.

(#753) bubus66 válasza ADAM1337 (#752) üzenetére


bubus66
nagyúr

Én úgy csináltam, igaz a játék korszakból kinőttem de jó, hogy az SD-re telepít

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#754) ADAM1337 válasza bubus66 (#753) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Viszont ha utolagosan rakom át sdre az app data mappája a telefonon marad.
Érdekes

(#755) Gebriel válasza ADAM1337 (#744) üzenetére


Gebriel
veterán

Jó lesz azaz összefoglaló. :K

(#756) peterdeme


peterdeme
tag

Idol 3 (4.7) vagy P8 Lite?

Gondolom egyértelmű,hogy az utóbbi :DD Egyedül a kinézet,és az OTG,ami tetszik az Idolban.Nem tudom mennyire használják mások az OTG t,én valahogy sohasem hiányoltam,és végülis nem is jutott eszembe ilyesmi :D De másnál sem láttam.Bár néha biztosan jól jöhet,hogy a pendrive ot csak elővesszük,és bele a telefonba. :)

(#757) wayne1 válasza komistvan (#741) üzenetére


wayne1
senior tag

Én használok. Nálam akkor jó ha csak GSM/2G-re van kapcsolva a hálózat. 3G/4G estén előjön ugyanez a hiba.

(#758) bubus66 válasza Gebriel (#755) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia

Persze, hogy jó lesz én nem is azt mondtam nem lesz jó, (mivel nem egyet vagy kettőt csináltam már) de aki még nem csinált az nem tudja, hogy milyen. Akkor jön majd a sok okos lapító user aki mindenbe bele ugat majd.

(Akinek esetleg sértő ez görgessen tovább) de ez az igazság!!

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#759) #86973952 válasza peterdeme (#756) üzenetére


#86973952
törölt tag

Magánvélemény (részben):
Alcatel szoftveres támogatás 0. HA szerencséd van, és olyan szériát kapsz ki, ami nincs tele buggal, akkor nagyon jó az ár/érték arány. Az Idol -ra nagy általánosságban ez nem igaz. Bár az újat nem ismerem.

Alcatel -nek nagyon rossz a szoftveres hozzálláása, hibajavítása.

(#760) peterdeme válasza #86973952 (#759) üzenetére


peterdeme
tag

Köszönöm! :) Erről hallottam.Valószinűleg maradok a Huaweinél. :))

(#761) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Kis felhőnézés:

[ Szerkesztve ]

(#762) Gebriel


Gebriel
veterán

A karpánt mit tud amit a Telekom ad a készülékhez?

(#763) GSPLR válasza ADAM1337 (#761) üzenetére


GSPLR
senior tag

Nem rossz képek, komolyan mondom ezt nem vártam a Lite verziótól (a nagytesó tudom, hogy brutál jó képeket lő, de ez se kutya).

Huawei

(#764) erahurka válasza ADAM1337 (#761) üzenetére


erahurka
félisten

Stock kamerával csinálod ezeket vagy leszedtél valami pro appot?

(#765) ADAM1337 válasza erahurka (#764) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Gyári kamera appal, csinálom.
Érdemes hosszan nyomva tartani a focust mert akkor feljön egy másik köröcske a képen, hogy hol mérjen fényt.
De elég pozitív csalódás kamera terén a telefon.

(#766) e_r_i_c válasza ADAM1337 (#765) üzenetére


e_r_i_c
csendes tag

Hogy érted, hogy hosszan nyomva tartani a fókuszt?
Bocs, lehet hülye kérdés, de ez mit is takar?

(#767) ADAM1337 válasza e_r_i_c (#766) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Kijelzőn mikor kiválasztod hogy fókuszáljon valamire, tartsd rajta az ujjad.
És feljön egy másik kör amiben egy napocska van, és az a fénymérés helye, úgy jobban betudod állítani hogy elkapja a valós/kivánt részeket is tehát ne legyen túl sötét vagy világos.

(#768) e_r_i_c válasza ADAM1337 (#767) üzenetére


e_r_i_c
csendes tag

Köszi.

Kipróbáltam. Tehát, hogy minél jobb kép legyen előjön a napocska, amit úgy mozgatok, hogy minél világosabb legyen a kép. Ugye jól írom?

(#769) bubus66 válasza Gebriel (#762) üzenetére


bubus66
nagyúr

Itt van leírás róla

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#770) kolosanyi válasza Gebriel (#762) üzenetére


kolosanyi
veterán

Semmit. Szerintem a világ leghaszontalanabb eszköze, de komolyan. Tudsz vele telefonálni, de ilyen dobozhangot még életemben nem hallottam. Ezen kívül lépésszámlálást tud, meg kiírja ha történt valami. Még edzésfunkciói sincsenek. Rettenetesen gagyi egy valami. Én kicsomagoltam az enyém, megnéztem, hogy működik-e, aztán visszacsomagoltam és a dobozában csücsül. Majd ha lesz egy kis időm, rakom is fel apróra.

(#771) ADAM1337 válasza e_r_i_c (#768) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Azzal az exponálást tudod javítani, hogy ne legyen túl sötét a kép, vagy ne égjen ki.
Ha túl sötét a kép, akkor érdemes azt a. Nap jelet a sötétebb részre állítanod, ha túl világos vagy kiég ált az ég szokott, azzal is tudsz játszani világosabb felületre, és így tovább.

(#772) peterdeme


peterdeme
tag

Ha szolgáltatótól vásároljuk a telefont,a Dual SIM ről le kell mondanunk,vagy nincsen fizikai változtatás a telefonon,csupán szoftveres letiltás? Ki lehet azt cselezni valahogy? :U

(#773) thomech


thomech
tag

Erősen gondolkodom, hogy upc-től kihozom részletre, ha már a vezetékes csomagra aláírtam két évet. Ott legalább dual sim-es és független. Hiába várok, hogy a vodánál legyen dual sim-es :( Remélem nem bánom meg, hogy ezt a készüléket választom

(#774) feketepeti


feketepeti
aktív tag

Az enyem mar egy honapja szervizben es senmi hir.

Ez nem tetszik.

Ebben a samut nehez uberelni...

(#775) peterdeme válasza feketepeti (#774) üzenetére


peterdeme
tag

Mi a gond a telefonnal?

(#776) feketepeti válasza peterdeme (#775) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Ota frissites kozben megallt.

De mindegy mi, ennyi ido alatt annyit nem mondtak h kapjam be.

(#777) Zsocy155 válasza feketepeti (#776) üzenetére


Zsocy155
őstag

Szia!
Hol vetted, hogy ilyen sokáig szervizben van?

(#778) feketepeti válasza Zsocy155 (#777) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Media Markt.

Es semmi info.

Erdekes

(#779) ADAM1337 válasza feketepeti (#778) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Gar jegyen melyik disztri volt feltüntetve ?

(#780) Zsocy155 válasza feketepeti (#778) üzenetére


Zsocy155
őstag

Tényleg érdekes, bár a húgom által van rossz tapasztalat a MM garanciájával kapcsolatban (az is mobil volt).
A Huawei viszont tapasztalataim szerint korrekt volt (gondolom a MM is a Telemaxhoz küldi) Még a P6-ot bevittem a Vodafone-hoz és 2 hét után szinte új telefont kaptam vissza.
Ha érdeklődsz sem mondanak semmit?

(#781) Gebriel válasza bubus66 (#769) üzenetére


Gebriel
veterán

Köszönöm és neked is kolosanyi.
Elolvasva tesztet, korrekt készüléknek tűnik.
Úgy gondolom ez mellett teszem le a voksom. :)

(#782) feketepeti válasza Zsocy155 (#780) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Ja, Telemax.

Annyit tudnak h meg ott van. Ami eros muhaha.

A szerviz meg vegkepp senmit nem mond.

(#783) kolosanyi válasza Gebriel (#781) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem Polar M400-am van, ahhoz mérem. Nem egy szint a kettő, ráadásul én akcióian 48 ezerért vettem az órát. Szerintem nem éri meg a Talkband.

(#784) Zsocy155 válasza feketepeti (#782) üzenetére


Zsocy155
őstag

Itt próbálj meg rákeresni. Telemax munkalapkereső

Nekem a P6-nál fényképet is mutatott a munkalap mellett.

(#785) bubus66 válasza kolosanyi (#783) üzenetére


bubus66
nagyúr

....

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#786) e_r_i_c


e_r_i_c
csendes tag

Ha már szóba kerül, mi történik akkor, ha a telefon frissítés közben lefagy, vagy nem megy végig a frissítés?
(Jelzem, ilyen nem történt meg. A legutolsó 052-es végű frissítés van fenn, csak a későbbi frissítések miatt kérdezem).

Olyan lehetőség van, hogy rákapcsolom a számítógépre, s ott újra indítom a telepítést? Van egyáltalán frissítő szoftver a huawei telefonokhoz?
Példa a kérdésemhez:
Mint ahogyan előbb is írtam nekem Sony telefonjaim voltak. A legutolsónál (SP) megtörtént olyan, hogy frissítés közben megszakadt az adatkommunikáció, s csak a logóig jutott el a telefon, majd újraindult. Ekkor szépen fogtam magam, s újra csatlakoztattam a telefont, s kiválasztottam a telefon típusát. Újra kezdte a telepítést, s utána már működött a telefon.
Mielőtt még megvettem a P8 Lite-ot szintén beadta az unalmast (ekkor már főzött rom volt rajta), így vissza akartam tenni a gyári romot. Nem sikerült, de végül egy részletes leírásnak köszönhetően flashtool-lal vissza tudtam tenni. Tehát, ha véletlenül előfordulna velem ilyen szituáció, hogy nem megy végig a frissítés, s "behal" a telefon, akkor legrosszabb esetben a flashtool-lal gyári szoftvert vissza tudom tenni? Mert bevallom nincs kedvem ahhoz, hogy ha értek hozzá akkor két hétig üljön a telefon a szervizben olyan dologért, amit negyed óra alatt én is tudok orvosolni.

Másik kérdésem:
Átolvastam a fórumot lehet elsiklottam felette, de: mi történik akkor, ha lefagy a telefon? Ugyan videót láttam róla, de mivel működik a telefon, így nem akarok ilyenekkel kísérletezni... Tehát ténylegesen valós, hogy a hangerő fel gombot és a bekapcsoló gombot kell egyszerre nyomni és akkor újraindul a telefon, ahol választhatok, hogy simán újraindul a rendszer, vagy pedig gyári beállításokra visszaállítom?

UI:
Bocs a sok kérdésért...
Egyelőre nagyon meg vagyok elégedve a telefonnal, de fel akarok készülni minden lehetséges opcióra, mert nem szeretnék úgy járni, mint az Xperia SP esetében, hogy fél napokat töltöttem a gép előtt a lehetséges megoldásokra kutatva.
Másfelől én az vagyok, aki el szokta olvasni a fórum összefoglalókat, így én támogatom az ötletet, hogy itt is legyen ilyen, mint az Xperia SP esetében. Lehet kevesen olvassák el, de mégis vannak olyanok, akik megteszik. :)

(#787) ADAM1337 válasza e_r_i_c (#786) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Elvileg ugyanúgy működik, ha lefagyna, hogy 10mp-ig tartod a 2 gombot és restartol a telefon.
Én még nem próbáltam, nekem szerencsére még nem volt ilyen.
Egyszer sikerült újra rajzoltatnom a home screen-t de akkor 4db 2-3gb-s játék ment a háttérben, szóval terheltem rendesen, meg zene is, de az nem akadt meg.
Szóval a hw bírja rendesen.

Amint lesz időm összeollózok egy összefoglalót. :K

Más: a B052 sw a B046-hoz képest jobb zenelejátszó skin lett, letisztultabb, más funkciót nem vettem észre.

[ Szerkesztve ]

(#788) Gebriel válasza kolosanyi (#783) üzenetére


Gebriel
veterán

Ajándékba adják a telefonhoz, és ismerjük a mondást...ajándék lónak... :D

(#789) ADAM1337 válasza ADAM1337 (#787) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nekiálltam, visszaolvasgatok.
Mik szükségesek még az összefoglalóhoz.

(#790) bubus66 válasza ADAM1337 (#789) üzenetére


bubus66
nagyúr

A Logoutomba van leírás

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#791) ADAM1337 válasza bubus66 (#790) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Eddig a béta állapotban lévő összefoglaló:
Természetesen, root és egyéb hisuite nincs még benne.
De bővülni fog.
Javaslatokat szívesen várok, képek stb.
A dualsim-es hátlapi matricáról van valakinek képe ? (Max csinálok, illetve a doboz és az összes tartozékról is)
A képek méretét majd módosítom blog-ba elfér egymás mellett a témázás.

Specifikáció:
Elérhető színek: fekete, fehér
Méret: 143 x 70,6 x 7,7 mm
Súly: 131 gramm
Kijelző: IPS LCD kapacitív, 16M szín, 720 x 1280 pixel (294 ppi)
Akkumulátor: 2200 mAh lítium-ion
SoC: HiSilicon Kirin 620
Processzor: Cortex-A53 (8 mag), 1,2 GHz
Grafikus chip: Mali-450MP4 (700Mhz)
Kamera: Hátlapi: 13 MP, 4160 x 3120 pixels, autofókusz, LED villanó minőség
Előlapi: 5 MP, fix fókusz
Memória: 2GB RAM, 16GB ROM, micro-SD kártyával bővíthető 128GB-ig (Minimum CL10-es kártya, szükséges is mivel 9MBPS-el vesz a telefon FHD videót, és figyelmeztet is ha lasabb kártyát raksz bele.)
Hálózat: GSM 900/1800/1900, UMTS 850/900/1900/2100 MHz, UMTS 900/2100 MHz
SIM foglalat mérete: microSIM, Illetve Dualsim esetében a második foglalatba keresztbe megy a nanoSIM(A második foglalat csak 2g képes) Kettős kártyabeállítások

(Elvileg létezik belőle, Snapdragon 615-s változat minden másban megegyezik a fentivel, annak a model száma: ALE-L04, de csak a gsmarena forrásai szerint )

Külső:
Mint tudni lehet ez egy olcsósított változat, a keret fém helyett(P8), műanyag lett de szerencsére nem a puha kopós fajta, elég jó minőségű.

Beszerzés:
-Szolgáltató, itt érdemes megjegyezni hogy eddig mindegyik korlátozott vagyis nem Dual-sim es variáns, de ez megvásárláskor a hátlapi matricán ellenőrizhető melyik variáns:
-MM, Itt 2év garanciát adnak Illetve nincs korlátozás kártya kezelésben.

Ismert hibák:
-Jobb oldalon lévő hangerő gombok tudnak lötyögni, ezen kívül más összeszerelési minőségi problémák nincsenek eddig.

Részletesebben:
www.huawei.com
www.gsmarena.com

Szerviz menü:
*#*#2846579#*#*

Doboz tartalma:
Telefon
Headset, Hangerőszabályzós(Fehér szinű Earpod desing)
Töltőfej + USB kábel (Fehér szinű)
Biztonsági leírás
Kártyafiók nyitó tű

Akkumulátor:
Szerencsére a beépített fogyasztási emlékeztetővel, kihozható az egy napos biztonságos működés, ha okosan kezeljük.

Melegedés:
Nem jellemző a telefonra, kivétel játékoknál a készülék jobb széle felé, itt van a SoC.

Játék a telefonnal:
A mali 450MP4-ből a legmagasabb órajeles variáns van benne, ez a mali t624-el van párban.
De kiegészítem még, itt a várt címekkel is.

GPS:
Teljesen jó, gyorsan talál jelet endomondo-val és egyébb tracking programmal is tökéletesen használható.

Szoftverfrissítés:
OTA, vagy 3 gombos megoldás, illetve van lehetőség helyi frissítésre.
Ennek a menete az FW letöltése és a Zip kicsomagolása az SD kártya root mappájába legyen a dload\.. mappa, ezek után: Beállítások->frissítő -> menü -> helyi frissítés.
Itt figyelmeztett hogy készítsünk biztonsági mentést a telefonról.
Saját tapasztalat, hogy megmaradt minden alkalmazásom a helyén.
KB 2GB egy FW méret kicsomagolva viszont ~2.5-2.6Gb

EMUI felület:
A Huawei telefonokon a gyártó saját fejlesztésű felülete érhető el, az EMUI (vagy más néven Emotion UI), mely kinézetét tekintve az Android alaprendszerből, a MIUI -ból és az iOS -ből táplálkozik. Maximum 9 oldal használható, melyre tetszés szerint 4 oszlopban és 5 sorban (állítható 4x4 -re is) helyezhetők el az ikonok/mappák/widgetek. Saját menü nincs. Az alsó sorban variálhatók az ikonok, maximum 5 app helyezhető el.
A készüléken jelenleg, hivatalosan az EMUI 3.1 verziója fut (ezzel került forgalomba).
Új témák letöltése és használata:
Gyárilag Témák alkalmazásban elég sok fajta témák vannak, minimalistától kezdve rajzfilmfigurákon át minden.

Működése/funkciók:
- Kamera: Nagy testvéréhez, hasonlóan elég jó képeket készít, különálló fénymérés is elérhető, ha nyomva tartjuk a fokuszpontot a kijelzőn: [link], valamint Timelapse is van gyárilag igaz 720P-ben, Videót FHD-ban vesz a telefon: Sample (hamarosan)
- Mozgásvezéslés: Átfordítással hívás lenémítása, rázással az ikonok újra rendezése(automatikusan) ha az ablak kezelő menűben vagyunk, dupla érintés(Knock Code, Double Tap wake up), Rajzolás avagy lezárt képernyőre rajzolva az adott alkalmazás indul el.
-Egykezes felület: az alsó ikonokon elhúzva az ujjunkat végig, az adott irányba lekicsinyíti az egész képet, a fekete részre vagy visszahúzva vissza méretezi.
-Kesztyűs mód
-Tárhely, itt beállíthatjuk hogy alapértelmezetten mire telepítsen belső/sd kártya, ehhez egy újra indítás kell, ezek után a fényképek mentési helye is megváltozik.
- Telefonkezelő: Gyári alkalmazás, mindenfajta optimalizálás van beépítve, kellemes és hasznos program.
- Telefongyorsító - ahol a készüléken futó programokat tudod kezelni. A Tárhelytisztító működése 3.1 alatt már megbízható, így a Clean Master (vagy hasonló program) nem fog érdemben változást hozni.
Probléma: mint alapvetően ez a saját kezelőkre igaz, nem szereti kezelni a Google által készített app -okat, így teljeskörű kezelésre nem alkalmas. Viszont nagyfogyasztású alkalmazások jelzésére igen.
- Zaklatásszűrő - feketelistákat lehet létrehozni egy vagy több adott telefonszámra, ami kiterjed a hívásra és az SMS -re is.
- Energia takarékosság - 3 energiagazdálkodási séma között lehet választani:
1. Normál
2. Intelligens
3. Ultra üzemmód (Ez kb egy egyszerűsített autós mód, szinte egy új UI tárul elénk.)
- Forgalomkezelő - innen követhetjük, hogy egy-egy program mennyi adatot fogyaszt. Külön jelölve a Wi-Fi és a mobilnet adathasználatát.(Kártyánként lebontva)
- Értesítéskezelő - itt állíthatjuk be az egyes programoknál, hogy értesíthessen a telefonon.
Módok:
1. Engedélyez
2. Értesít
3. Korlátoz
Itt állítható a felugró ablakok kezelése is.
- Alkalmazás zárolása - 4 számmal zárolhatók a kijelölt alkalmazások.
Elsőként a 4 számjegyet add meg 2x, tehát megerősítéssel, majd ezután a megjelenő listában válaszd ki azt az alkalmazást, amit kóddal szeretnél védeni. Ez szinte 100% -os biztonságot ad, de aki komolyabban tud mókolni, az ki tudja ütni (ez viszonylag ritka).
Előnye Play -ről letölthető, hasonló alkamazásokkal szemben: A Telefon-kezelő -t eltávolítani alapban nem lehet, de a Play -ről letölthetők egy mozdulattal törölhetők. A program törlésével pedig természetesen a védelem is megszűnik.
- Ne zavarj - ne zavarj üzemmódban csak az engedélyezett kapcsolatoktól érkezhet hívás (fehér lista), a többi hívás nem csörög és nem rezeg. Az SMS- és egyéb értesítések némításra kerülnek. Ezt az üzemmódot időzítheted is!
- Névjegy - itt természetesen a Telefon-kezelő névjegye található.

Biztonsági mentés készítése a telefonon, visszaállítás:

Megnyitod a Biztonsági mentés alkalmazást a készüléken, majd az Új biztonsági mentés gomb megnyomásával tudsz létrehozni új mentést.

Amennyiben nem szeretnéd jelszóval titkosítani a mentést, akkor a gomb megnyomása előtt vedd ki a pipát erről a részről.

Ezután 2, illetve 3 kategóriával találkozhatsz:
- Alkalmazások: ezzel természetesen a telefonodon található alkalmazásokat mented, illetve azok frissítését is. Ajánlott ezt választani, ha nem szeretnél minden újratelepíteni, illetve nincs lehetőséged korlátlan wifi elérésre. Természetesen a Google Play szinkronizációja során az áruház is menti a letöltött app -okat, így ha minden kötél szakad, akkor onnan is vissza lehet töltögetni mindent. Ezzel az app -pal viszont egyszerűbb.
- Média: itt tudod kijelölni pl. a telefonnal készített fotókat.
- Rendszeradatok: névjegyzék, sms, rendszerbeállítások, mail fiókok...stb. mentését tudod kipipálni. Innen mentheted a mappa, ikon, illetve a widget elrendezést is a főképernyőkön.

Kategóriák alatt természetesen választhatsz, hogy csak néhány dolgot szeretnél menteni, vagy az összeset jelölje ki.

Miután kijelölted a szükséges állományokat, nyomd meg a Mentés gombot. A kijelzőn láthatod, hogy hol tart a mentés, ami a mérettől függően sokáig is eltarthat, legyél türelemmel. Az összes app mentése (főleg ha nagyobb játékok is vannak) eltarthat egy darabig.

Megnyomod az OK gombot, és visszatesz a Biztonsági mentés alkalmazás főképernyőjére, ahol láthatod a mentés nevét/dátumát, illetve a tartalmát (címszóban) is. Amennyiben több mentésed van, azt szintén itt fogja jelezni.

Visszaállításhoz nincs más dolgod, mint rányomni az adott mentésre, aztán a Visszaállítás -ra, majd ha befejezte az OK gombra.

USB kapcsolati módok:

Ahhoz, hogy a számítógép és a telefon egymással kommunikálni tudjon - tehát nem csak passzív módban csatlakoznak -, szükség lesz az USB hibakeresés bekapcsolására.

Ennek bekapcsolása:
Beállítások --> A telefonról --> Build-szám -ot addig bökdösd, amíg ki nem írja, hogy fejlesztő vagy

Ezután megjelenik egy újabb menü a Beállítások -ban, ide lépj be: Fejlesztői lehetőségek
USB hibakeresés -re bökj rá.

Amennyiben USB -n keresztül kapcsolod össze a számítógépet a telefonnal, a következő lehetőségek közül választhatod ki a csatlakozás módját:
- Csak töltés
Passzív mód. Ebben az esetben csak áramot vesz fel a gépből. Lassabban tölt, mint ha hálózatra csatlakoztatnád a telefont.
- USB flash meghajtó
Kizárólag a telefonban lévő SD kártyát olvassa. Ez esetben, az SD kártyát ideiglenesen leválasztja, amíg a kapcsolat él.
- Médiaeszköz (MTP)
Ez esetben a számítógépen a meghajtók között megjelenik a telefonod, a belső tárhelyet és az SD -t is látod.
- PC Suite (HiSuite)
A HiSuite a Huawei saját, számítógépre telepíthető programja. Telepítheted a telefonról is a csatlakozás során, illetve a gyártó weboldaláról is letölthető. Az első csatlakozás után tudod engedélyezni ezt a kapcsolati módot.

Más launcher beállítása:
Beállítások --> Alkalmazások kezelése --> lent Alapért. alk. beállítások --> Alk.-indító
Kiválasztod a telepített launcher -t és kész.

Annak ellenőrzése, hogy a készülék független -e:
Megnyitod a tárcsázót, majd beírod (mint ha telefonszámot írnál) a fent már említett szerviz menüt előhozó kódot: *#*#2846579#*#* . Miután az utolsó karaktert is beütötted, meg fog jelenni a szerviz menü.
Ezután ProjektMenü --> Network setting --> SIM card lock state query.
- DEACTIVE = független
- ACTIVE = függő

[ Szerkesztve ]

(#792) bubus66 válasza ADAM1337 (#791) üzenetére


bubus66
nagyúr

Át küldtem amit én elkezdtem, ah kell át küldöm kódal

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#793) kolosanyi válasza bubus66 (#785) üzenetére


kolosanyi
veterán

Mondom, akiknek tetszik, vegye. Én csak leírtam a véleményem. :)

Egyébként tűzoltó vagy?

(#788) Gebriel
Ezt úgy is nézhetjük, hogy vajon miért adják ajándékba... ;] :D

(#794) bubus66 válasza kolosanyi (#793) üzenetére


bubus66
nagyúr

Egyébként az voltam igen. Most éppen szolgálatai járadékos vagyok

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#795) #86973952 válasza feketepeti (#774) üzenetére


#86973952
törölt tag

MM hivatalos kereskedő magyar disztribútortól, így a garancia is gyártói. TeleMax. Nekem elég jó tapasztalatom van velük az utóbbi időben. A Te esetedben amúgy felhívnám őket, mert ez igy nagyon nincs rendben.

Legutóbb egy főpanelcserét intéztem az egyik telefonnal, ami néhány nap alatt megfordult.

A "régi korlátozásokat" már megszüntették, de 30 nap után nyilatkozniuk kell a javítással, telefonnal kapcsolatban. Gondolom ennyi idő még nem telt el. Mellesleg az sem mindegy, hogy a MM -ban mennyi ideig ült a logisztikai köztpontban a készülék, mire eljutott a szervizbe. Ezt is meg tudod nézni a TeleMax oldalán.

e_r_i_c:
- Mint minden telefonnál, hosszan kell nyomni a power gombot és újraindul a telefon. Amúgy nálam még egy Huawei készülék sem fagyott be, pedig volt már nálam jópár. Esetleg olyan volt, hogy belenyúltam a rendszerben és sikeresen hazavágtam a system ui -t, meg egyebeket. Gyakorlatilag minden elszállt benne. Olyankor nagyon jól jött.

- Van egy un. nagyobb méretű FW, amiből az esetek nagy többségében bootloop -ból is vissza lehet hozni a telefont 3 gombos telepítéssel, vagy fastboot -ból.

Arra kell figyelni, hogy az adott FW -ből legyen nálad letöltve, mert a downgrade (főleg szolgáltatós FW -k esetében) nem mindig megy.

HA lesz TWRP (vagy hasonló), akkor inkább azt ajánlom a CWM helyett, mert sokkal mélyebb mentést csinál. Jóval gyorsabb úgy a visszaállítás. Azt viszont tudni érdemes, hogy a TWRP kilövi az updater -t, ami a 3 gombos frissítésért felelős. Tehát előtte vissza kell rakni a gyári recovery -t, vagy egy másikat.

ADAM1337:
Milyen ismerős ez az összefoglaló. :) HA kell segítség szólj.

[ Szerkesztve ]

(#796) ADAM1337 válasza #86973952 (#795) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Rendben, köszönöm előre is.
Este folytatom szerintem.

(#797) bubus66 válasza #86973952 (#795) üzenetére


bubus66
nagyúr

Én is küldtem át neki mert én neki álltam csak egyéb okból abba hagytam. Csak nem te írtad???

ADAM1337 Ha kész vagy szólj segítek a moddiknál a Téma Összefoglalót elindítani.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#798) #86973952 válasza bubus66 (#797) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem, csak az én összefoglalóim képezték az alapját. Bár írt üzenetet is, csak nem vettem észre.... Kicsit be vagyok mostanában borulva, de szívesen segítek, ha kell.

Meg azok jók alapnak, elég sok Huawei/Honor készüléknél felhasználhatók az egyes fejezetek. Akartam is javasolni, de így már nem kell. :)

[ Szerkesztve ]

(#799) bubus66 válasza #86973952 (#798) üzenetére


bubus66
nagyúr

Segíteni segítek de én úgy döntöttem, hogy még sem csinálom (pedig elkezdtem), elég, volt belőle.

Mert egy felmérés alapján 100 userből talán ( kis jó indulattal) 5 elolvassa. 50 meg okoskodik a maradék, meg......

Azért is irtam neki, hogy ha valakitől elvisz valamit az nevesítse meg pl a 3 gombos módszer tőled

De van a Logoutoba minta.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#800) Gebriel válasza kolosanyi (#793) üzenetére


Gebriel
veterán

Mert jófejek és azért. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.