Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:01:36

LOGOUT.hu

Huawei P8 Lite - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) GSPLR válasza Gaborz1 (#1300) üzenetére


GSPLR
senior tag

Telemax?

Huawei

(#1302) Gaborz1 válasza GSPLR (#1301) üzenetére


Gaborz1
senior tag

Nem tudok semmit, pont ezért érdeklődök.

iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 6 + iPad Air 2020

(#1303) feketepeti válasza Gaborz1 (#1302) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Náluk kellene :)

(#1304) Zsocy155 válasza feketepeti (#1303) üzenetére


Zsocy155
őstag

Ha külföldről vette akkor nem valószínű. Szerintem.

(#1305) Comecee válasza Gaborz1 (#1300) üzenetére


Comecee
csendes tag

itt nézd meg
Van telefonos és emailes elérhetőség az ügyfélszolgálatnak. Valamint szervizlista is van.
A választ közölheted itt, hátha mást is érint (többek között engem... ).

Motor nélkül is lehet élni, csak nem érdemes... :-)

(#1306) Gaborz1 válasza Zsocy155 (#1304) üzenetére


Gaborz1
senior tag

Megkérdeztem a Huawei-t Facebookos üzenetben és ezt a választ kaptam: A külföldön vásárolt telefonokra (ebbe beletartozik a webshop is) sajnos nem tudsz itthon garanciát érvényesíteni. Javasoljuk, hogy bárhol is veszed meg a készüléket, érdeklődj azzal kapcsolatban, hogy Magyarországon került-e forgalomba a telefon, mert szervizpartnereink csak ezekre tudják vállalni a garanciális javítást.

Eu-n belüli vásárlásra pedig ezt mondták: Az hogy unión belüli országból vásárolod-e a készüléket nem befolyásolja a garanciális feltételeket.

iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 6 + iPad Air 2020

(#1307) net91 válasza Gaborz1 (#1306) üzenetére


net91
senior tag

"...hogy Magyarországon került-e forgalomba "

Ezt, hogy kell értelmezni?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#1308) feketepeti válasza net91 (#1307) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Praktikusan arra van gari, amit a magyar disztributor hoz fogalomba, hisz valakinek fizetni kell a szervizt.

(#1309) bubus66


bubus66
nagyúr

Ma frissíteni szeretem volna és ez kaptam ami a képen van

a 049-ről a 052-re

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1310) Zsocy155 válasza bubus66 (#1309) üzenetére


Zsocy155
őstag

Hoppá!
Hogy próbáltad, sikerült végül?

(#1311) pleti válasza bubus66 (#1309) üzenetére


pleti
csendes tag

Szia!

Ugyanezt sikerült nekem is produkálni a 052-vel és a B130-al is.

(#1313) bubus66 válasza Zsocy155 (#1310) üzenetére


bubus66
nagyúr

A 3 gombossal és a frissítőből indítva is ugyan ezt csinálja

Én arra az e-mail címre gyanakodok mivel beírtam és nincs ilyen oldal.

Meg gondoltam arra is hogy talán azért mert a 052 dual SIM-es az enyém meg single SIM-es.

(#1311) pleti

A Tied Telekomos?

A hangerő- bekapcsoló gomb együttes nyomásával belépsz a Fastboot menübe (kilépés meg 10-12 másodpercig nyomod a bekapcsoló gombot) neked ott a kis zöld robot alatt mit irki? Phone Unlock vagy Lock

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1314) MeGabee válasza bubus66 (#1313) üzenetére


MeGabee
senior tag

Miért akartad a simple sim-es telefonra rátenni a dual-os frissítést??? :F

A GPS kinél hogy szuperál?Nekem sajnos Navigon alatt rendszeresen elveszíti a jelet, mondjuk csak városban,vidéken majd hétfőn letesztelem.

[ Szerkesztve ]

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#1315) bubus66 válasza MeGabee (#1314) üzenetére


bubus66
nagyúr

Mert éppen úgy tartotta kedven, hogy feltegyem( nyugodtan fel lehet tenni mert mindene ugyan az), előtte szétszedtem a 049-est meg a 052-est és semmi különbséget nem találtam közte. (na ezért) a másik próbáltam egy Spanyol ROM single simeset azzal is ugyan ez volt,, mert dual-los csak akkor lesz ha a vendor mappába lévő update.APP-is futtatod tehát fel lehet tenni.

De megoldottam azért. Különben vártam ezt a kérdést. Köszönöm sokat segítettél.......

Ja és nem frissítést akartam feltenni, hanem komplett ROM-ot nem mindegy a kettő méretben sem egyforma......

Meg 049 előtt és dual SIM-sé volt fent érdekes módon minden gond nélkül felment...

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1316) MeGabee válasza bubus66 (#1315) üzenetére


MeGabee
senior tag

Te magad írtad,hogy lehet probléma a sim kezelés különbség,ne engem szólj le érte....
Nekem simán felment a 049 a Vodás rom helyett.Azóta még nem is néztem, hogy van-e frissebb.

GPS problémámra esetleg érdemi reakció?

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#1317) Comecee válasza MeGabee (#1314) üzenetére


Comecee
csendes tag

Nekem az Én megyek progival kivállóan navigál. 3 országon keresztül teszteltem. Semmi probléma nem volt.

Motor nélkül is lehet élni, csak nem érdemes... :-)

(#1318) bubus66 válasza MeGabee (#1316) üzenetére


bubus66
nagyúr

A 049-es nekem is simán fel ment ki beszél itt a 049-esről én az 052-est mondtam mivel független az enyém ezért nem vagyok kiszolgáltatva a tele szemetelt szolgáltatói ROM-oknak, DE fastboot-tal fel lehet tenni

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1319) MeGabee válasza Comecee (#1317) üzenetére


MeGabee
senior tag

Köszönöm,lehet akkor a Navigon-t nem szereti.megnézem akkor én is a megyek-et,hátha :R

(#1318) bubus66: Bocs hogy hozzádszóltam....amúgy miért vagy ennyire frusztrált? ;] ;)

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#1320) bubus66 válasza pleti (#1311) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#1311) pleti

Te a Telekomost tetted fel?

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1321) pleti válasza bubus66 (#1313) üzenetére


pleti
csendes tag

Telekomnál vásárolt de független, és a huawei oldaláról szedtem le a B049-es frissítést nem telekomost

[ Szerkesztve ]

(#1322) djbelo


djbelo
senior tag

Nekem Telekomos rom van, de semmi baja! Hibátlanul megy a készülék. Az a (Telekomos szemetet) meg simán lehet törölni,v fagyasztani! Ennyi! De egyet mondok nektek mint régi Huawei felhasználó! Nem ajánlatos ezeken a készülékeken a folyamatos rom csere!

(#1323) bubus66 válasza pleti (#1321) üzenetére


bubus66
nagyúr

A 130-ast kérdeztem, azt mondtad neked is ara írta ki mert az a telekomos ROM. A 049-es nekem is simán ment. De reméljük hamarosan jön a javító csomag. Azért kérdeztem mert, jeleztem a huawei Felé és pont ezt említettem, hogy hivatalosan kiadott telekomos ROM-nál is ezt csinálta, várom még válaszuk meg nézted, hogy nyitva van-e a BL neked?

(#1322) djbelo

Mint régi android felhasználó egyet tudok mondani nem ajánlatos a folyamatos ROM csere az androidos készülékeken... Na nekem az volt a legnagyobb öröm hogy nincs a telekomos szemét, meg abból azt hiszem 3-at csak fagyasztani lehet.... Nyitva van a BL és független és már simán rakosgatom a ROM-kat a fastboot-tal.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1324) pleti válasza bubus66 (#1323) üzenetére


pleti
csendes tag

Ja, az is, és igen, az a Telekomos volt.

(#1325) z00mhead válasza bubus66 (#1323) üzenetére


z00mhead
tag

Többé-kevésbé egyet értek az állandó romcserélgetés elleni szavakkal, habár a tabletemen kábé kétévente kísérlezgetek és cserélgetem a romokat minden probléma nélkül (szerintem egy bő 20-25 recovery-s telepítésen túlvagyok).

Vicces idézet - birtkokolt kütyük (kívánságlista) - életigazságok (lehetőleg Coelho) - random link

(#1326) bubus66 válasza z00mhead (#1325) üzenetére


bubus66
nagyúr

Semmi baja nincs a tabletednek ugye? Mert szerintem ez nem telefon függő dolog.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1327) shrek1988


shrek1988
csendes tag

a frissítés óta a bluetooth egy idő után tényleg szétkapcsol sajnos.

csóró Mi band-emet csak nem sikerül normálisan használjam, frissítés előtt notification acces hiba, most meg ez

(#1328) retroid


retroid
senior tag

A haarom energiatakarekossagi mod kozul melyik a legjobb?

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#1329) z00mhead válasza bubus66 (#1326) üzenetére


z00mhead
tag

Nem, ahogy írtam, minden probléma nélkül.

(egyébként azt akartam írni, eredetileg, hogy "...kábé kétévente kísérlezgetek...")

Vicces idézet - birtkokolt kütyük (kívánságlista) - életigazságok (lehetőleg Coelho) - random link

(#1330) Comecee


Comecee
csendes tag

Na most kissé verdes az ideg.
Míg otthon voltam, wifi kapcsolattal, számos alkalommal kerestettem frissítést (046 az enyém).
Nem talált.
Letöltöttem a komplett 052-es csomagot, hogy majd frissítem. Erre tegnap, mobilneten, jelezte a 130-as frissítést, 398MB mérettel!
És itt nincs wifi!!

Szerintetek rakjam fel az 52-t vagy várjak a 130-ra, ha hazamegyek (kb.1 hét)?
Mert azt írja, hogy a 130-as nem "bántja" az adataimat, az 52-es meg gondolom mindent gyalul!?
Ja, független, dual sim.

[ Szerkesztve ]

Motor nélkül is lehet élni, csak nem érdemes... :-)

(#1331) azka79 válasza Comecee (#1330) üzenetére


azka79
aktív tag

raer semmi extra...

(#1332) bubus66 válasza z00mhead (#1329) üzenetére


bubus66
nagyúr

Én is sokat kísérletezgettem pl a LG Optimus Blacknél ahol ROM-kat is csinálta minden egyet telepíteni kellett.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1333) cocobanana


cocobanana
tag

Sziasztok!

Ma vettem a MediaMarktban egy független dual simes p8 litet és ezzel kapcsolatban lenne kérdésem. Elvileg a UPC-nek van Freedom mobilos csomagja, ahol korlátlan az internetes adatforgalom amihez választható micro vagy nano sim kártya. Nekem van egy dominos T-mobilos micro sim kártyám és ott arra 2G,3G,4G kapcsolatot ír ki, míg a 2 üres nano,sd sim kártyára csak 2G.

Tehát a kérdésem az, hogy a Upc-től milyen fajtájú sim kártyát kérjek, hogy a telefonom tudja kezelni a 3G esetleg a 4G kapcsolatot is , és melyik slotba kell berakni? Vagy mindkét slot kezeli a 3G és a 4G csak beállítás kérdése melyik engedélyezem?

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1334) Comecee válasza cocobanana (#1333) üzenetére


Comecee
csendes tag

Szia.
Tudja mindkét foglalat a 4G-t, csak nem egyszerre, alapesetben!
Tehát váltani tudsz a "Dupla kártya kezelése" menüpontban, valamint ekkor újra kéri a pin kódokat.Én így használom.

Root-olva és egy parancssoros módosítás, mindkét foglalatot működteti egyszerre 4G-n.

Motor nélkül is lehet élni, csak nem érdemes... :-)

(#1335) Zsolty20 válasza Comecee (#1334) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Hogyan tudtad rootolni?

(#1336) bubus66 válasza Zsolty20 (#1335) üzenetére


bubus66
nagyúr

Először is BL kell nyitni azt hiszem

ROOT

Videokkal

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1337) Comecee válasza Zsolty20 (#1335) üzenetére


Comecee
csendes tag

Sehogy. Nincs rá szükségem. Írtam, hogy felváltva használom a 4G módot (belföld-külföld).
Csak olvastam, hogy működésre lehet bírni, hogy egyszerre is működjön.

Motor nélkül is lehet élni, csak nem érdemes... :-)

(#1338) z00mhead válasza azka79 (#1331) üzenetére


z00mhead
tag

Nálam a 052-es frissítéssel (ha nem is radikálisan, de) javult az akksiidő, de mást nem tapasztaltam.

Vicces idézet - birtkokolt kütyük (kívánságlista) - életigazságok (lehetőleg Coelho) - random link

(#1339) cocobanana válasza Comecee (#1334) üzenetére


cocobanana
tag

Szia!

Nagyon köszönöm a válaszodat.

Akkor igazából UPC-től kérhetek nano simet is igaz, mert akkor arra állíthatom be a 2g,3g,4g kapcsolatot? Míg micro T-mobilos simen meg akkor a 2G?

Az ilyen rootolás meg moddolásokhoz nem értek és nem is szeretnék velük próbálkozni mert ez az első okostelefonom és nekem jó így MM-ből simán gyárilag is.

(#1340) Comecee válasza cocobanana (#1339) üzenetére


Comecee
csendes tag

Igen, pontosan!

Motor nélkül is lehet élni, csak nem érdemes... :-)

(#1341) feketepeti válasza Zsolty20 (#1335) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Nem bonyolult a root, csak egyelőre nincs egygombos mód.

Először nyitni kell a bootloadert, ehhez a huaweitől kell kódot kérni.

Itt jól le van írva és működik is.

http://forum.xda-developers.com/general/general/step-step-guide-to-unlock-bootloader-t3150616

(#1342) bubus66 válasza Zsolty20 (#1335) üzenetére


bubus66
nagyúr

BL nyitó kód kérése

Címzett: mobile@huawei.com vagy mobile@mail01.huawei.com
Tárgy: Unlock bootloader P8 Lite

Üzenet:
Mobile Model: ALE-L21
MEID / IMEI:*****************
S / N: ******************] Letöltöd ezt

(mail címed írd le ide újra)

Thank You!

Ellenőrzés: Letöltöd ezt

1. Nyisd meg a számítógépen a Start menüt
2. Beírod: cmd
Ezután megjelenik egy újabb abblak, ebben dolgozz tovább.
3. cd c:/adb
4. adb devices
Kiírja az azonosítót: Pl. 1131221321312 device
5. adb reboot bootloader
Újraindul a telefon bootloader módban, egy fehér képernyő lesz, egy kis robottal, és némi szöveggel.

Zárt vagy nyitott a bootloader?:
- Locked (zárt)
- Unlocked (nyitott)

Kilépés fastboot reboot vagy 10-12 másodpercig nyomni a bekapcsoló gombot

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1343) petszol válasza bubus66 (#1342) üzenetére


petszol
tag

Sziasztok.
Ezután a beavatkozás után a gari ugrik?

Üdv: Petszol

(#1344) bubus66 válasza petszol (#1343) üzenetére


bubus66
nagyúr

Erre egyértelmű válasz nincs még de nekem meg nyitva volt és az biztos, hogy nem nyitottam ki.

porterocka fórumtárs írta

akkor ugrik a gari nem?

Nem kaptam rá egyértelmű választ. Van akinek azt írták nem.

A ROOT-tal viszed vissza akkor 100%-hogy ugrik a gari.. Ha csak nem olyan hiba, hogy esetleg alaplapot kell benne cserélni, vagy nem unrootolod

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1345) Horipici


Horipici
újonc

Sziasztok!

A telefonom nem rezeg. Átnéztem minden beállítást, bekapcsoltam az rezgést híváskor, érintéskor, és még sem rezeg. Nem hagyott nyugodni, és átnéztem mindent.
Azt találtam hogy az energiagazdálkodásnál felsorolja hogy mit lehet optimalizálni, ott találta egy olyat hogy rezgés kikapcsolva és a mellette lévő pipát nem tudom eltüntetni.

Mit tegyek?

Előre is köszönöm a segítséget! :(

(#1346) feketepeti


feketepeti
aktív tag

Dupla koppos képernyő ebresztést nem tud ez a teló?

(#1347) Gstyler válasza feketepeti (#1346) üzenetére


Gstyler
senior tag

De igen :)

(#1348) bubus66 válasza feketepeti (#1346) üzenetére


bubus66
nagyúr

Beállítások/Mozgásvezérlés/Dupla érintés

[link]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1349) feketepeti válasza bubus66 (#1348) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Bakker, mindenütt kerestem, csak itt nem :)

Köszi

(#1350) Ba.G


Ba.G
aktív tag

Gondolkodom ezen a típuson - a családban egy Optimus 3D után kellene valakinek középkat. telefon -, szóval gyorsan beszéljetek le róla. Most egy akcióban 75e-ért meg lehet venni 10 havi kamatmentes részletre, de a szolgáltatói kínálatban is van állítólag 100e körül aktív karpánt/headset huncutsággal. Ha nem lenne hatásos ellenvélemény, akkor hol...? :) EIK!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.