Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:51:45

LOGOUT.hu

Huawei P30 Pro összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Ixion77


Ixion77
őstag

Felszórtam pár képet hátha valakit érdekel. Link a kép mögött:

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#1302) Ateszpapa válasza Vikthor (#1300) üzenetére


Ateszpapa
addikt

(#1303) joey04 válasza perzeus (#1286) üzenetére


joey04
titán

mate

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1304) Vikthor válasza Ateszpapa (#1283) üzenetére


Vikthor
nagyúr

igen köszi! Közben megtaláltam őket és beszéltem is velük. Nagyon várom már a P30 Prot

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#1305) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

valami jó vezetéknélküli töltőt és fülest tudtok ajánlani P30Próhoz??
köszi

(#1306) Vikthor válasza petya2012 (#1305) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Vezetéknélküli töltő

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#1307) tibcsi0407 válasza Vikthor (#1306) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Drága

https://utdetailing.hu/

(#1308) droti25


droti25
őstag

Most van először Huawei telefonom, és érdekelne mik azok a funkciók amiket érdemes be illetve ki kapcsolni a beállításokban, legyen szó a kamera approl vagy hívás beállításokról.. stb?

(#1309) Ateszpapa válasza Vikthor (#1304) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Szívesen! Ott intéztem már garanciális problémát, viszonylag nem kellett sokat várni.
:)

(#1310) Ateszpapa válasza petya2012 (#1305) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Bármelyik jó, akár Kínából is rendelhetsz hozzá.
A QI az egy szabvány nekem [ilyen] van, de akár a 3 ezres is megfelelhet.

(#1311) a.sebi


a.sebi
őstag

Sziasztok! Beléptem a klubba! Egy szép fekete 30 pro 8/256 gigabájtos verzióval! Rögtön egy kérdés :
Próbálta már valaki üvegfóliával?
Esetleg uv ragasztóssal?
Köszönöm megtisztelő válaszotokat!

(#1312) hito válasza Silenzio (#873) üzenetére


hito
nagyúr

Ma MM-ban toltam rá egy Filmic Pro 6.5.7-et. Se tele lencse támogatás, se 1080p 60fps, és még a stabival is voltak gondjai. Nekem innentől kezdve felejtős. Ugyanúgy nincs hozzáférés semmi (számomra) lényeges dologhoz, mint a P20 Pro-nál. Elvileg kint van már a 6.6.0, de kétlem, hogy lényeges változást hoz, tekintve az eddigieket.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1313) Y72


Y72
aktív tag

Ha cikkben szereplő szenzor benne lenne, a lehető leghamarabb megvenném ezt a telefont, de sajnos a barométer / légnyomásmérő továbbra is hiányzik a legtöbb huawei modellből és a hivatalos spec.-ben sincs benne.

"Nem hiányozhat az iránytű (ami kissé pontatlan), az NFC, az infraport, a hall szenzor, a giroszkóp, a gyorsulásmérő, a légnyomásmérő vagy a színhőmérséklet érzékelő."

Persze örülnék ha a cikkírónak lenne igaza! meg tudja ezt valaki erősíteni?

[ Szerkesztve ]

(#1314) ferrari0819 válasza a.sebi (#1311) üzenetére


ferrari0819
tag

Szia
Ugyan ilyen az én telom is, én a speedshop-bol rendeltem uv üveget rá, ha a YouTubeon van videó hogy kell föl rakni este föl rakom.

(#1315) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Mai tapasztalat:
Gyerek videózás közben zárolni akartam az AE-t, de az istennek nem jöttem ott hirtelen rá. A lényeg, hogy pl video manuális beállításnál az EV gombra kell hosszan nyomni(ez dobja fel a csúszkát is), és a sarkában a pötty más szinű lesz. Ugyen ez igaz a fókuszra is(AF gomb)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1316) Silenzio válasza hito (#1312) üzenetére


Silenzio
addikt

Köszi! Meg a privit is. Tele S10-nél sincs, viszont a Wide kamera gyönyörűen működik. A 24p legalább műxik? Egy valamire való filmes 24p-vel rögzít. :D

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#1317) AtKaSr válasza a.sebi (#1311) üzenetére


AtKaSr
csendes tag

A MediaMarktban lehet kapni Clearplex fóliát, fel is teszik az okospultban. Én a hétvégén rakattam sima P30 ra de csak ajánlani tudom. Ujjlenyomat olvasó is tökéletesen működik

(#1318) a.sebi válasza ferrari0819 (#1314) üzenetére


a.sebi
őstag

Lito vagy xprotectort rendeltél ? Nem nehéz feltenni sok S szériás cuccra felpakoltam már.
Majd írd meg hogy megy e az olvasó !

[ Szerkesztve ]

(#1319) Quqesz válasza a.sebi (#1318) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Xprotectorra én is kíváncsi vagyok. Ha majd cserélji kell a gyárit jó lenne....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1320) eversman válasza a.sebi (#1311) üzenetére


eversman
tag

Szintén a speedshop-ból rendeltem uv üveget rá, 2000 pénzért helyben fel is rakták rá a srácok, pöpec módon. Gyári flip tokom van hozzá, pont elmarad a fólia meg a tok között egy kicsi, így nem tudja felnyomni, teljesen rendben van szerintem!

(#1321) kchris78


kchris78
veterán

Na sikerült megtapogatnom. A véleményem nem változott. 450-500ppi KELL egy pentile vagy ahhoz hasonló kijelzőnek ha egy gyártó ilyen nagy arccal dobja piacra a telefont, vagy flagshipként, ennyiért. Dettó ugyanez igaz az iPhoneX(S) kijelzőjére is, hogy ne Huawei fikázás legyen. A pixelek nem közvetlenül láthatóak hanem leginkább a fehér részeken látni hogy nem homogén illetve egyes mintázatokon... és zavaró fehér hátteres olvasásnál. Rögtön átmentem az S10 pulthoz és hát a különbség látható...
Mindennapi használatban nem okoz gondot, de egy ilyen telefont nem "mindennapi" használatra vesznek hanem soksok olvasásra.. Nekem nem bírná a szemem, ezt a fajta kijelzőt már az iPhone7plus - XS váltás után is visszalépésnek tekintettem emiatt (a feketét leszámítva persze de nekem az a kisebbik dolog), ha egyszer észreveszi az ember ezt a dolgot után folyamatosan azt vizslatja...

(#1322) dodicsaba válasza KoNZoLik@ (#1287) üzenetére


dodicsaba
aktív tag

Ja ma néztem én is a Telenornál a 8 gb os 280 ezer a 6gb os meg 250 ezer de mivel praktikum feltöltő kártyával ennyi és nem köti hűség így lehet hozzá rögtön kérni a kódot. Bár nekem azt mondták független.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry Passport

(#1323) kchris78


kchris78
veterán

BTW valaki kiszámolta már hogy az 5x optikai zoom 8Mpixellel, csökkentett érzékenységgel vajon mennyiben jelent részletesebb képet mint egy 2-3x optikai zoom nagyobb fényerővel és felbontással?

(#1324) Ixion77 válasza kchris78 (#1323) üzenetére


Ixion77
őstag

Nem számoltam, de kipróbáltam. Eredmény: sokkal.
Mindazonáltal a 27mm és 135mm közti különbség annyira nagy, hogy kellene közéjük egy harmadik, 55mm közti fókusztávval. Gondolom, az lesz a P40 újdonsága.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#1325) Ixion77 válasza kchris78 (#1321) üzenetére


Ixion77
őstag

Neked valami különleges szemed lehet. Én még nagyítóval sem látom a különbséget amiről beszélsz. Mindenesetre te ne vegyél ilyen telefont.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#1326) spawn21 válasza kchris78 (#1321) üzenetére


spawn21
veterán

Érdekes , biztos igazad van. Viszont én nem érzem szőrösnek a kijelzőt. Szerintem teljesen jó a felbontás és maga a kijelző is.

iPhone 13p

(#1327) 2ofthem válasza spawn21 (#1326) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Érdekes szerintem is, nekem S8 volt az előző ami elvileg jobb felbontással bír. Én nem látok különbséget.

(#1328) Quqesz válasza 2ofthem (#1327) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Csatlakozom, bár csak 6.1 kijelzővel(vs S8+)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1329) ferrari0819 válasza a.sebi (#1318) üzenetére


ferrari0819
tag

Litot rendeltem, van egy videó a neten erről az uv-s ról, rá folytatják a kijelző közepére aztán rá az üveg és szépen rá simul a felesleg oldalt lefolyik. Csak néztem hogy spigen tokkal nem lesznek barátok, a felső résznél lesznek gondok. Holnap rendes fénynél fel rakom aztán majd kiderül.

(#1330) tibcsi0407 válasza kchris78 (#1321) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Monitoron tudsz egyáltalán dolgozni? Vagy 8k-ban nyomod? :U

https://utdetailing.hu/

(#1331) South Velen válasza Ixion77 (#1325) üzenetére


South Velen
addikt

Annyira nem lehet különleges szeme, legalábbis én is pont ezt érzem amit ő.

1080p amúgy teljesen jó ilyen méretre, de nem pentile mátrix-szal...

(#1332) Astrolagoon válasza kchris78 (#1321) üzenetére


Astrolagoon
junior tag

Első QHD-s teló( OPPO FIND 7)Ótas évekig iylen felbontású paneljaim voltak.Tavaly váltottam vissz P20 rpnál kisebb felbontásra.
Én is látom a különbséget az s10 hez képest.Fogyasztásban.Minőségben semmilyen szinten nem.
(#1331) americanidiot
Nem értek egyet nincs olyan szituáció nekem amikor érdekelne .Piilanatra nem merült fel bennenem semmi negatív a kijelzővel sőt!

[ Szerkesztve ]

(#1333) Astrolagoon válasza ferrari0819 (#1329) üzenetére


Astrolagoon
junior tag

Felnyomja.Első UV üveges hszem ez volt a topikban.

(#1334) zoleeno1 válasza kchris78 (#1321) üzenetére


zoleeno1
addikt

Leborulok előtted és a szemed előtt:DDD :DDD :R
Bocsi mindenkitől, de rögtön ez jutott eszembe :DDD link

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#1335) lukoz


lukoz
aktív tag

Sziasztok!
Elérhető ennél a telónál portré módban, ami a Mate 20 Pro-ban?
"Portré mindkét oldalról lőhető, a hagyományos háttérelmosás mellett pedig egy sor AI háttér kivetíthető a színestől a fény-árnyék játékon át a teljesen sötétig"

(#1336) sirály69


sirály69
őstag

P20pro ról váltottam. Ott működött SMS küldésnél az RCS mód. P30pro-nál nem akar működni.
Másnak sem megy?

Szerver Hosting Debrecenben

(#1337) Silenzio válasza Astrolagoon (#1332) üzenetére


Silenzio
addikt

De kurva jó neked, hogy nem zavar, hogy pentile elrendezésnél a fehér nem fehér, hanem pop art stílusú színejátszós tapéta. :)

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#1338) 2ofthem válasza lukoz (#1335) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Szia! Igen, vannak ilyen lehetőségek.

(#1339) lukoz


lukoz
aktív tag

Nagyon gondolkodom a két teló között: p30pro vs s10+
Es fogalmam sincs melyik legyen :)

(#1340) Vikthor válasza lukoz (#1339) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ha fotózás lenne többségben P30 Pro, ha meg videózás a fontosabb, akkor S10+. Kb ennyi.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#1341) Aryon87 válasza Vikthor (#1340) üzenetére


Aryon87
félisten

+ uzemido a P30Pro javara:)

Igaz korabbi szeria mind2 marka eseten, ismerossel versenyzunk szinte melyikunknek jobb. En rendre alulmaradok:))

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#1342) Vikthor válasza Aryon87 (#1341) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Igen, kvázi ez a jelenlegi vagy új Nokia PV 808...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#1343) hito válasza Vikthor (#1342) üzenetére


hito
nagyúr

De messze járunk még mindig attól a képminőségtől :) Valamelyik nap böngésztem át a régi 808 képeimet. Valami elképesztő még mai szemmel is.

Természetesen szolgáltatásban és millió dologban nem veheti fel a kesztyűt egy csúcshardverrel szerelt androidos készülékkel, de ha kizárólag a képminőséget nézzük, párja nincs a mai napig.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1344) lukoz


lukoz
aktív tag

Még annyi kérdésem lenne, hogy ugye van 5x optikai zoom. Ha ujjal "csippentéssel" mondjuk 2x vagy 3x zoomra "húzom" akkor az optikai vagy digitális zoom lesz?
/huhhh, remélem érthető voltam :) /

(#1345) Ixion77 válasza hito (#1343) üzenetére


Ixion77
őstag

Attól függ mit értesz képminőség alatt. A fotós képességeket (pl kompozíció) nyilván nem, de technikaiban sem feltétlen egyértelmű hogy mi a "jó". Nekem például szinte minden mobilos fotó "mobilos": túlprocesszált, túlszaturált, túl kontrasztos, túlélesített. Köze sincs a dslr fotókhoz. Mindazonáltal a népek szeretik. Olyannyira, hogy lassan már a dslr-eket is egyre inkább ilyenre hangolják.
A P30-ban kifejezetten szeretem, hogy legalább pro módban nem processzál feltűnően. Autó mód lényegesen rosszabb, AI mód meg annál is rosszabb. S10+ meg a legrosszabb (borzalmas túlélesítési halo-k mindenhol)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#1346) Ixion77 válasza lukoz (#1344) üzenetére


Ixion77
őstag

2x digitális, 3x kombinált. Kivéve alacsony fénynél: ott a 3x is digitális.

U.i.: ... és mint mindig, jó kijelzőn nézve nagyon egyértelmű hogy melyik a digitális. Emiatt a 10x és 50x nagyítások is csak marketingre jók. Az 5x-ös (135mm ekv.) viszont tuti (ha tudod mire használni). Egy ekv. 50 körüli még nagyon kellene.

2ofthem: nem, 2x felett használja az 5x optikait is. Próbáld ki!

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#1347) 2ofthem válasza lukoz (#1344) üzenetére


2ofthem
aktív tag

5x optikai van, az fix, alatta digitális. Tehát a 2x , 3x az digitális lesz.

(#1348) 2ofthem válasza Ixion77 (#1346) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Én csak 5x-nál látom hogy át ugrik másik kamerára. Vagy alatta van ez a hibrid zoom, több kamera képét is használja?
Engem az érdekelne igazán hogy bizonyos helyzetekben - rossz fényviszonyok + közepes táv - hiába nyomom át 5x-re, nem vált kamerát.

(#1349) tibcsi0407 válasza 2ofthem (#1348) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Itt jól leírják: [link]

https://utdetailing.hu/

(#1350) hito válasza Ixion77 (#1345) üzenetére


hito
nagyúr

Nekem például szinte minden mobilos fotó "mobilos": túlprocesszált, túlszaturált, túl kontrasztos, túlélesített. Köze sincs a dslr fotókhoz. Mindazonáltal a népek szeretik.

Na a 808 pont ennek az ellenkezője :K És ezért szeretem/szerettem annyira. Rendes fényképező képi világa van, eszméletlen színekkel és brutál vonalélességgel/részletességgel. Lesz egy kis időm teszek fel (OFF-ba) ide 1-2 képet referenciának.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.