Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:51:45

LOGOUT.hu

Huawei P30 Pro összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Astrolagoon válasza joey04 (#599) üzenetére


Astrolagoon
junior tag

"Sajnos ez létezik, de látom meggyőzhetetlen vagy"

Ne haragudj nincs huaweied nem is használtál soha huzamosabb ideig huaweit.-És te akarsz engem megyőzni illetve az EMUIT leminősiteno olvasott hallomásból tényeket nélkülözve ELAVULT infot iderakva .Képtelen vagy elfogadni a valós felhasználói tényeket még mindig hivatkozol egy megcáfolt anno senki által nem hiteleített bizonyitott akkoriban is kétes csak egy oldalú nyilatkozatra.Utoljára:Megy a vlc nem zár be fut a háttérben is!Sőt A Play áruházból tölthető ha esetleges vádaskodásod megelőzve közlöm

A helyesírás meg pff most néztem át pár hszed hát jobb lenne személyeskedő off helyett dolgoznod neked is rajta... ;]Én nem vagyok büszke a sajátomra de söprögess csak a saját portádon elsőnek kellene ....
Remélem partner leszel végre abban hogy valós felhasználók valós tatpasztalatait elfogadod és nem elavult kérdéses hitelességű infok alapján ítéled meg ezután az EMUI.t :K

[ Szerkesztve ]

(#602) zoleeno1 válasza karfiol1 (#600) üzenetére


zoleeno1
addikt

Ugyan a linket nem tudom megnyitni, de ez marha jó hír, ideje volt :C

Itt a jo link: link

Es ahogy olvasom vannak meg ebben nyalanksagok, javit a kameran, ujjlenyomat leolvason, stb:K

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#603) Aryon87 válasza karfiol1 (#600) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem jo a link

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#604) hroberto válasza mjani1172 (#586) üzenetére


hroberto
addikt

Ezt a viszatöltés "problémát" én sem nagyon értem. A mai telefonok már lassan atomerőművek, tényleg nagyon gyorsan indítják az appokat.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#605) Ixion77 válasza hroberto (#604) üzenetére


Ixion77
őstag

Akkor probléma, ha kifejezetten fontos hogy az adott program folyamatosan fusson. Pl. egy loggert újratölthetsz a túra végén, de hiába: a track nem lesz meg...
Vagy pl. böngészőnél egy dinamikus honlapot egy adott állapotban szeretnél hagyni, de a nyomorult telefon újraolvassa, így a főoldalt látod mire kijössz az orvosi rendelőből...
Esetleg az okosórádon várod a push üzeneteket, de hiába mert közben a MIUI volt szíves kilőni a háttérből annak a szerver alkalmazását... Mire rájössz, hogy emiatt lemaradtál a főnök sürgős üzenetéről, már késő...
Stb.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#606) joey04 válasza hroberto (#604) üzenetére


joey04
titán

feletted ás alattad is hozták példákat miért probléma. nem a sebesség a lényeg itt.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#607) mjani1172 válasza Ixion77 (#605) üzenetére


mjani1172
addikt

Nem erről van szó. Azoknak nem szabad újratölteni, hiszen a túrás példáddal élve, annak futnia kell a háttérben, azt ki sem szabad lőni, hiszen azt használod.
Én arra írtam, valaki azt jelölte meg hibának, hogy a zene amit egy vagy több napja nem használ mikor bekapcsolja abban a pillanatban induljon, és ne töltse újra, ami kb.0.5 - 1 sec. (nálam)
Engem ez a probléma nem vág földhöz, de az tényleg idegesítene hogyha valami miatt megszakadna mondjuk a logger.

[ Szerkesztve ]

(#608) zoleeno1


zoleeno1
addikt

Amit tudok, 2 olyan appot használok (külsős), ami naponta egyszer értesít és még SOHA nem fordult elő, hogy bezáródott volna, tehát minden esetben jelzett. Az egyik egy ébresztőóra alkalmazás (Alarm Klock) a másik egy gyógyszer emékeztető az asszonynak (Lady Pill Reminder). Mindkettőt évek óta használom, a mate 10 pro-n is, megjelenés óta. Plusz motoros túrákon többször használtam az Rbiker nevű túraprogramot, egyszer sem volt probléma, végig rögzítette az útvonalat, sokszor napi 6-8 órában, kisebb-nagyobb pihenőkkel. Ja és ezeknek még csak különösebb engedély sincs adva, se lelakatolva, semmi. Amiket itt írtok, azok az alkalmazások egyszerűen szarul vannak optimalizálva szerintem.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#609) dutrás válasza nozs23 (#572) üzenetére


dutrás
őstag

Ugyanezt a mennyiséget a stock droidon kívül bárhol megtalálod. Legtöbbje törölhető vagy letiltható. Nem beszélve arról hogy a legtöbbje még hasznos is.
Továbbra sem értem mi a gondod az EMUI-val.
Ezek csak monvacsinált indokok eddig.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#610) joey04 válasza zoleeno1 (#608) üzenetére


joey04
titán

Amiket itt írtok, azok az alkalmazások egyszerűen szarul vannak optimalizálva szerintem.

Ha nem csak az emui, miui (és ezek klónjai) kapcsán jönne ez fel, akkor igaz lenne. Örülj neki, hogy te használati szokásaidnak megfelel a rendszer.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#611) zoleeno1 válasza joey04 (#610) üzenetére


zoleeno1
addikt

Nekem elég :DDD

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#612) <Adamsky> válasza dutrás (#609) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

... én írtam konkrétumokat (#553, #555), amire eddig nem nagyon reagált érdembe senki (2ofthem se, pedig neki válaszoltam)

(#613) joey04 válasza <Adamsky> (#612) üzenetére


joey04
titán

553 valahogy kimaradt: ott van a DND, amit az ébresztő nem tud deaktiválni.

:Y :Y :Y

Ez tuti? Mert nekem ez alapvető dolog, mivel éjszakás vagyok nappal aludni szoktam, így a dnd mindig aktív napközben, mert airplane módot nem akarok, hogy a párom meg a családom meg még 1-2 ember elérjen, de a többi értesítés meg hívás ne zavarjon. és persze ébresztőt is állítok délutánra. ha ez nem tudja deaktiválni, akkor simán bealszok?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#614) zoleeno1 válasza joey04 (#613) üzenetére


zoleeno1
addikt

Igaz sosem használom a gyári ébresztőt egyik telón se, de most kipróbáltam és dehogynem... Ne zavarj alatt is simán ébreszt. Rezeg, csörög, felébreszti a kijelzőt, ahogy kell :) Szóval ez a része cáfolva.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#615) emvy válasza <Lacy85> (#581) üzenetére


emvy
nagyúr

Annak, hogy ugyanott folytatja-e vagy sem, kb. semmi köze annak, hogy memóriában marad-e vagy sem.

while (!sleep) sheep++;

(#616) <Adamsky> válasza joey04 (#613) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Félreértettél. Mondok egy példát:
DND bekapcsolva (minden napra) este 10-től, reggel 9-ig.
Ébresztő - egyszeri alkalommal - 6:30-ra beállítva.
Tök jó lenne, ha be tudnám úgy állítani a telefont, hogy ha kinyomom 6:30-kor az ébresztőt, akkor a DND kapcsoljon ki (ne maradjon aktív 9-ig). Na, ez az stock droid-ban alap ("alarm can override end time")

... és akkor ott van még a bluetooth, ami engem speciel nagyon zavar (és csodálom, hogy másnak még csak fel sem tűnik :F )

(#617) zoleeno1 válasza <Adamsky> (#616) üzenetére


zoleeno1
addikt

Ja, hogy úgy! Igen, azt valoban nem deaktivalja, csak ebreszt... (tényleg iszonyat nagy munka megnyomni egyetlen kapcsolot, ez mar csak szorszalhasogatas...)
BT nagyon ritkán hasznalom, amikor igen meg nem volt vele problemam.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#618) emvy válasza zoleeno1 (#617) üzenetére


emvy
nagyúr

Senkit nem a munka zavar. Hanem az, hogy könnyű elfelejteni.

Az ilyesmik különböztetik meg a minőséget a többitől, sajnos.

while (!sleep) sheep++;

(#619) zoleeno1 válasza emvy (#618) üzenetére


zoleeno1
addikt

Ott virít a hold ikon... De legyen, elfogadom:)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#620) kchris78 válasza mjani1172 (#586) üzenetére


kchris78
veterán

az van hogy akkor ha ertesitest kene kuldenie a telefonnak nem fog mert nem fut az app.
a) vagy jon ertesites az apptol de fogyaszt
b) nem fut es no notify.
kollegam akkor kapta meg a messenger etc uzeneteket mind mikor felemelte a telefont.

(#621) <Lacy85> válasza emvy (#615) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Mivel nem tölti újra a weboldalt, appot, így de, valószínűleg a memóriában marad.

(#622) kchris78 válasza zoleeno1 (#608) üzenetére


kchris78
veterán

ebresztoora alkalmazast alapvetoen ki lehet loni mert az oprendszernek at lehet adni androidon is remindert es az oprendszer gondoskodik utana rola.
ios: semmilyen programnak nem kell futnia a push notificationhoz. arrol az ios gondoskodik.
droid: nem tudom hogy van e mar erre lehetoseg de az alap az volt hogy minden app sajat maga olvasgatja hogy van e valami es kuldi ki a usernek...

(#623) 7Heads Drago válasza joey04 (#595) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Aha vágom

ALL:
Szóval ezek szerint minden kínai telot használó user egy fakír. Élvezi hogy kínozhatja magát a telójával... Nyilván nem hibátlan egyik droid se. Meg az Ios se. Csak azt nem vágom hogy ti miért vagytok itt ha szar a telo. A festésen kívül van ami bejön egyáltalán? Mert kétlem.
Gyenge a soc, hiába sok a ram szar a memória manager, gyenge a kamera, hitvány videókat készít, halk a hang, mono, pixeles a kijelző. Kihagytam valamit?
Ehhez képest ha mellé raksz egy csúcs telot alig észrevehetőek a különbségek. Mindegy hol és miben nézed.
Persze ti ezeket felfújátok. Nem mintha az Apples, vagy Samsungos oldalon nem lenne mint fújni. Csak jól esik a másikat szarozni, főleg hogy még csak nem is használtatok aktívan hasonló telot. Mert az hogy évekkel ezelőtt mi volt szart se jelent. Jó éjszakát

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#624) kchris78 válasza 7Heads Drago (#623) üzenetére


kchris78
veterán

a helyzet az hogy itt is de a samus oldalon meg igy is foleg joval kevesebb fikazas megy/ment mint kb barmelyik apple telefonnal. mikor ugyanezt feldobtak indoknak mint amit irsz (pl Xr ppi erteke, ar nem mindenkinek az elsodleges etc) akkor aztan beindult az ellenreagalas hogy ami szar az szar, es draga, es ezt nem szabad elhallgatni. csak mondom...

(#625) 7Heads Drago válasza <Adamsky> (#616) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Te szent tehén.... Ha ébreszt, vagy ébredek megnézem és ha le van némít a benyomom. Persze sok embernek az lenne a jó ha kis nyalná, mert ugye marha nehéz letépni a papírt. Persze ha valaki valamit megszok, nehéz róla lemondani.
Mi van a Bt vel? Én állandó kapcsolatban vagyok rajta. Mi a gond vele?

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#626) joey04 válasza <Adamsky> (#616) üzenetére


joey04
titán

ja értem! ez annyira nem zavarna. bár valóban értelmetlen dolog volt átalakítani, ha a stock rendszer tudja.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#627) <Adamsky> válasza zoleeno1 (#617) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... tényleg iszonyat nagy munka megnyomni ... "
Nem a munkáról van szó, hanem arról, hogy minden logikát nélkülöző módon ez (is!) hiányzik a "szent" Emui-ból. Stimmt?

(#618) emvy
"Az ilyesmik különböztetik meg a minőséget a többitől ... "
+1
Pontosan. Elvileg egy okos készülék okos rendszeréről van szó (ami egyre butább, csökkentett funkcionalitású)

(#625) 7Heads Drago
"Ha ébreszt, vagy ébredek megnézem és ha le van némít a benyomom."
Látom nem érted ... vagy csak - azért is - kötekedsz. Szerintem te azt is megmagyaráznád, ha maholnap kivennék az ébresztési funkciót. :(((

"Mi van a Bt vel?"
Párszor már leírtam, de akkor még 1x: "... próbáld ki a következőt: kapcsold össze a fülest a telefonnal, indíts el mondjuk egy zenét, majd teljesen vedd le a hangerőt a telefonon. Ezután a fülesen told fel a hangerőt max.-ra, majd írd meg ide, hogy mit hallasz."

(#626) joey04
" .. értelmetlen dolog volt átalakítani, ha a stock rendszer tudja." - köszönöm!
Végre valaki érti is miről beszélek, és nem csak ész nélkül vagdalkozik.

Egyébként egyre nagyobb élmény itt fórumozni. Mindenki csak read only-ba nyomja, és a keresőt senki sem ismeri. :(((

[ Szerkesztve ]

(#628) zoleeno1 válasza <Adamsky> (#627) üzenetére


zoleeno1
addikt

"Egyébként egyre nagyobb élmény itt fórumozni." - Mondjuk azzal egyetértek az előttem hozzászólóval, hogy ha szerinted ez a gyártó/rendszer ennyire szar, ráadásul már "élményt" sem jelent számodra az itt történtek, akkor miért nem engeded el és sétálsz tovább máshova? Stimmt?

"indíts el mondjuk egy zenét, majd teljesen vedd le a hangerőt a telefonon. Ezután a fülesen told fel a hangerőt max.-ra" - és ennek mi értelme van, illetve hol van gyakorlati jelentősége? Tényleg kíváncsi vagyok, mert nem tudom.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#629) <Adamsky> válasza zoleeno1 (#628) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... a gyártó/rendszer ennyire szar ... akkor miért nem engeded el és sétálsz tovább ... "
Kedves zoleeno1! Ez nem ilyen egyszerű. Sajnos a mai világban árukapcsolás van. Vagyis, ha történetesen neked egy Huawei / Honor készülék tetszett meg (a miértet most hagyjuk), akkor meg kell barátkozz az Emui-val. Egyébként nem azt állítom, hogy az egész úgy szar, ahogy van, hanem azt, hogy - sokak állításával ellentétben - messze nem tökéletes, ill. van pár dühítő hibája. Ettől függetlenül örülök, mert a support egész jó (tegnap jött meg a 3. főverzió a telefonomra)

" ... és ennek mi értelme van, illetve hol van gyakorlati jelentősége?"
Viccelsz? Jó, mondok kettőt.
Tél van, kabát nyakig begombolva, telefon a belső zsebben. Szeretnél hangerőt állítani, mert halk a zene. Nyúlsz a fejhallgatódhoz, ami diszkrét pittyegéssel jelzi, hogy ő már maximumon van. Ilyen esetben kotorhatod elő a telefont.
Másik: Reggeli készülődés. Bt-s hangszórón szól a zene, amit viszel magaddal a fürdőbe. A telefon az asztalon... a többit remélem kitalálod. És, mielőtt leírnád, hogy neked így jó, elmondanám, hogy nem ez a lényeg! Hanem, hogy ez szintén egy alap Android fícsör, ami hibásan működik Emui alatt. Egy olyan beállítás, amire a "developer options"-ben van egy gomb, és amit más gyártók, akik odafigyelnek a részletekre (pl. Samsung) kitesznek a beállítások közé.

(#630) Black_Raven válasza <Adamsky> (#627) üzenetére


Black_Raven
veterán

Ezt a Bluetoothos baromságot kifejthetnéd bővebben, hogy milyen élethelyzetben használod? Mert én full nulla hangerőn tehát néma módban használom a telefont, DE ha csatlakoztatok egy BT fülest, azon attól még rendesen szól a zene, mivel átvált média hangerőre. Akkor mi értelme a nagy BT okosságodnak? :W
Közben látom válaszoltál, akkor mi lenne ha a média hangerőt a telefonodon alapból háromnegyedre állitanád mint én pl. És nem kezd pittyegni a füles, csak ha megsüketültél.:)

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#631) emvy válasza <Lacy85> (#621) üzenetére


emvy
nagyúr

Weblapnal meg akar igy is lehet (nincs mindig igy), de pl. Spotify eseten vagy egy jateknal nem ez a helyzet.

while (!sleep) sheep++;

(#632) zoleeno1 válasza <Adamsky> (#629) üzenetére


zoleeno1
addikt

Elnézést, fáradt voltam és kicsit lekezelőnek éreztem azt a "stimmt"-et, nem úgy reagáltam, ahogy kellett volna :R

Természetesen én sem állítom, hogy hibátlan az emui, mint ahogy egyik gyártó rendszere sem az. Csupán úgy érzem, ezek nem akkora volumenű dolgok, amivel ne lehetne megbarátkozni.

BT fülest sosem használok, egy alap kihangosítót kivéve, néha, a kocsiban. Én azt a részét nem értettem, hogy miért kell levenni a telón minimumra? :F Ha a telón mondjuk állandó fix közép, vagy fölötti hangerőn van, akkor a fülessel tudsz szabályozni. szerk: most meg még reggel van, látom már más is ugyanezt kérdezte :D

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#633) joey04 válasza zoleeno1 (#632) üzenetére


joey04
titán

Csupán úgy érzem, ezek nem akkora volumenű dolgok, amivel ne lehetne megbarátkozni.

Ez így van. Ám egyrészt mára annyira kiegyenlített lett a mezőny, hogy igazából minden apróság fontos lehet, másrészt meg ilyen ársávban minden hiba fel van nagyítva, joggal.

Az első gondolatra visszatérve: Tényleg nüanszok döntenek ma már, hogy melyik készülék a jobb vétel. Ráadásul csak szubjektíven lehet eldönteni, hogy kinek mi a legjobb egy Huawei, Samu, Apple, vagy akár Xiaomi modell közül. Alapvetően ha teszteket nézegetsz mindegyik korrekt üzemidővel rendelkezik, szép a kijelzőjük, jó képeket lő a kamerájuk, gyorsak, erősek és nem utolsósorban drágák.

Összefoglalva szó sincs arról, hogy rossz választás lenne a készülék, sőt, egyértelműen még rosszabb vételnek sem mondható mint a többi konkurens modell, de ettől még a kritikák jogosak, egy teszt topikban egy felkapott modell esetében pedig 1-2 hétig a véleményezés megy, nem a szakmai kérdések vannak a középpontban. Egy olyan oldalnál, ami nem márkaspecifikus, ez elkerülhetetlen.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#634) mjani1172 válasza joey04 (#633) üzenetére


mjani1172
addikt

Ok, lehet hogy ennyire spec igényeknél,ha valaki ennyire szőrszálhasogató, gond lehet az emui-val.
Érdekes hogy a Xiaominálmilyen elnézők,hiszen bármelyik,topicban a hozzászólások 95% tartalmazza a: hiba, javítás, rom, merülés szót.
A huawei sokkal stabilabb.
Ez mellett pl: az akkuidő is az életszerű felhasználási körülményeknél lényegesen jobb,mint konkurrens modellek.Itt vannak a pixel-ek, stock droid, jó kamera, és ennek ellenére sehol nincsenek. Nem hiszem, hogy az ár lenne a gond hiszen minden drága sz.rt megvesznek.Lehet hogy a békebeli külső, esetleg a ratyi minőség az oka, nem tudom, Egyszerűen nem tudják adni azt a komplex dolgot mint a nagyok:Samsung, Apple, Huawei.
Tehát az hogy vannak hibák, míg más modellben vannak jobbak, ha az egészet nézed, akkor jó az összkép.

(#635) joey04 válasza mjani1172 (#634) üzenetére


joey04
titán

kinek mi a spec igény, számomra az a spec igény amit somatom szokott írni.

Xiaomi-val kapcsolatban pont az ára miatt elnézőek. És ott bele is fér. Én ott azt nem szeretem, amikor hülyének állítják be azt, aki mondjuk samut vesz helyette, mert a Xiaomi féláron tudja a hasonló teljesítményt. ja, antutuban... a kijelző, a kamera, strapabíróság, anyaghasználat, a support (az nem jobb support, hogy gyakrabban jönnek romok, mert sokszor az újabb bugosabb, mint a régi) meg gyengébb.

ha az egészet nézed, akkor jó az összkép.

ha nem is pont ezekkel a szavakkal, de én is ezt írtam.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#636) Ixion77 válasza <Adamsky> (#627) üzenetére


Ixion77
őstag

"indíts el mondjuk egy zenét, majd teljesen vedd le a hangerőt a telefonon. Ezután a fülesen told fel a hangerőt max.-ra, majd írd meg ide, hogy mit hallasz."

Így a lehető legrosszabb hangminőséget éred el. Alapszabály hogy a jel mindig maximális kell legyen és az utolsó eszközön csillapítunk (kevésbé erősítünk). Tehát Bluetooth hangerő maxra, füles hangerő ahova tetszik.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#637) zoleeno1 válasza joey04 (#633) üzenetére


zoleeno1
addikt

Egyetértek. Szerintem manapság már tényleg az a döntő a legtöbb embernél (azoktól eltekintve, akik görcsösen ragaszkodnak egy bizonyos márkához), hogy számára melyik néz ki a legjobban. Természetesen az ár is számít a legtöbbünknél, de a nagy gyártók prémium kategóriájában már nincs számottevő különbség...
No meg ugye a marketing, mit mennyire tálalnak gusztusosan és égetnek bele az agyunkba :D

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#638) <Adamsky> válasza Black_Raven (#630) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Bocs, de én már nem tudom még ennél is érthetőbben magyarázni. Ha, tényleg érdekel a téma, keress rá a "bluetooth absolute volume" kifejezésre.
Na, jó, egy utolsó próba ... szóval a lényeg: a legtöbb készülékben (talán mondhatjuk, hogy Emui-s telefonokon kívül mindbe) van egy kapcsoló (disable absolute volume a dev. options alatt) ami ha be van kapcsolva, akkor viselkedik úgy a készülék, mint az összes Huawei, ha pedig ki (ez a default), akkor a bt.-s eszköz hangereje szinkronban lesz a telefon (media) hangerejével (ilyenkor a telefonon meg kell jelenjen a media hangerő csúszkája, ha mondjuk a fülesen állítod a hangerőt)

Na már most, ez olyan rossz lenne, ha az Emui-ban is így működne, ill. lenne rá lehetőség, hogy a felhasználó dönthessen? Szerintem nem.

(#632) zoleeno1
"Elnézést ... " - OK, no problem! :R

" ... ezek nem akkora volumenű dolgok ... "
A "volumenekről" lehet vitatkozni, csak elég szubjektív lenne. Nekem spec. sokkal fontosabb a zene oldal, mint a fotózás (van rendes tükrös gépem). Amikor pedig öldöklő verseny folyik a piacon, akkor szerintem minden ilyen "apróságra" oda kéne figyelni. Ebben a konkrét esetben csak annyira, hogy ne nyírjunk ki egy - már adott (!) - funkciót.

.. és Ixion77-nek:
".. miért kell levenni a telón minimumra?" - lehet rossz volt a példa.
Nem az a lényeg, hogy minimumon legyen, hanem, hogy a "kísérlet" eredményeképpen látszódjon mennyire nincs kapcsolat az eszköz és a telefon között, ha a hangerőállításról van szó.
Képzeld el, hogy a vezetékes füleseden állítod a hangerőt, és a telefonon meg sem mozdul a hangerő. Azért szerintem néznél rendesen. Na, itt pont ugyanez történik....

(#639) KoNZoLik@


KoNZoLik@
veterán

Jó lett a teszt, jó a telefon, de azért a Mate20Promat nem adnám oda érte🤣

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 810 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#640) Jakesz


Jakesz
őstag

A hajlított kijelzőszélek mennyire vannak finomítva a Mate 20 Prohoz képest? Kényelmes fogni?

(#641) Attiba


Attiba
tag

A GSMarena interjút olvastátok? Hááát....

pl:

"The P30 Pro does not have the option to record 4k at 60fps, what is the reason behind that?

There are two main reasons for this. First of all the benefits of 4K can only be seen on a very large screen and it makes little sense to have it on your phone. Secondly, it takes up a lot of storage to record in 4K so you will quickly run out of space and that's a nightmare for consumers. We recommend users to leave the video recording resolution to FullHD, it's more than enough."

Jajj...hát elég "vicces" figura ez a Ricsárd :Y

Iphone 13 Pro, Apple Watch Series 7, Airpods Pro 2, Samsung 55QN95B,

(#642) Jakesz válasza Attiba (#641) üzenetére


Jakesz
őstag

Oké, hiányosság ez egy 300 ezres telefontól, meg az erre adott válasz is bullshit, de ha már azzal kell jönni, hogy bezzeg más csúcstelefonban benne van a 4k60fps, akkor azokból viszont hiányzik ez a zoom, ami egyelőre P30 exkluzivitás. Márpedig egy átlagfelhasználó számára jóval hasznosabb a zoom.

(#643) zoleeno1 válasza Attiba (#641) üzenetére


zoleeno1
addikt

"FullHD more than enough." - Tudom nem leszek vele népszerű, de ezt én is így látom :D Persze, ettől még bullshit a válasz. De komolyan kérdezem! Én vagyok az egyetlen ember Magyarországon, akit hidegen hagy a 4k? Szerintem is doszt elég a full hd egy telefonos videófelvételre. Van 4k képes eszközöm, de sosem használom azt sem full hd 60 fps felett.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#644) nozs23 válasza Attiba (#641) üzenetére


nozs23
addikt

A valasza bullshit. Fuggetlenul attol, hogy hasznos vagy sem, ha a telefon kepes lenne ilyet rogziteni, akkor beletennek. Foleg ugy, hogy a legjobb kameras telefonkent van promozva. Az 50x-es vallalhatatlan minosegu digit zoom jo valamire? Nem, megis ott van. Valoszinuleg nem eleg combos a proci a 4k60fps-hez. Persze ezt nem fogjak kommunikalni.

[ Szerkesztve ]

(#645) dutrás válasza zoleeno1 (#643) üzenetére


dutrás
őstag

Nem beszélve arról hogy egy pár perces videóis mekkorra helyet foglal 4k 60fps-el. Igazából én sem értem miért kell ráizgulni ennyire.

P50 pro/P40 Lite

(#646) joey04 válasza dutrás (#645) üzenetére


joey04
titán

De itt megint keveritek a szubjektív és objektív véleményezést. Nekem sem kell, nincs rá szükségem. Amikor vásárlás kapcsán döntést hozok, azt értelemszerűen a szubjektív igényeim alapján teszem meg, nem érdekel, ha egy számomra kevésbé fontos, ám máshol alapnak számító funkció nincs benne. Viszont amikor objektíven értékelem az eszközt, akkor nem hagyom, hogy a saját igényeim alakítsák a véleményem. Maga a válasz pedig butaság. A gyártók mindent bele szoktak tömni amit csak lehet, főleg az ilyesmikre szoktak figyelni, mert az átlagot most is a nagy számok fogják meg sajnos. Egy 4k 60fps pecsét pont ilyen. Valóban arról lehet szó, hogy a vas gyenge hozzá.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#647) Reverting


Reverting
őstag

Mate 30 pro majd sztereo lesz es 4k 60fps-t is tudja majd, ezek mind uzleti fogasok... igy mukodik ez a biznisz... :-)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#648) Jakesz válasza nozs23 (#644) üzenetére


Jakesz
őstag

Egyáltalán nem vállalhatatlan az 50x zoom minősége, de az nem is arról szól, hogy profi képet lőjj vele. Én főleg videózás során szoktam a zoomot használni, magas helyekről nagyon jól tud jönni ez, amikor valami nagyon távoli dologra akarok ráközelíteni, amit ráadásul szabad szemmel sokszor nem is látni rendesen. A minőség nem jó, de tökéletesen kivehető rajta az objektum, ami ekkora távolságból egy telefon kamerájától nagy bravúr. Ez hasznos, ellenben a 4k60fps-sel, ami a techfanatikus pixel- és framerate-vadászok kivételével senkit nem érdekel a gyakorlatban.

(#649) _cHAos_


_cHAos_
aktív tag

Elég komoly szerencsenmosdatás folyik itt, a telefon videós képességei rosszak, ha már fel lett hozva az Apple és Samsung... egy Apple vagy Samsung csúcskészülékhez képest pedig _nagyon_ rosszak. Szvsz simán meg tudná csinálni a Huawei,ez szimplán üzletpolitika. (Nehogy mindenben jó legyen, mert akkor ki fogja megvenni a következő gent? Az Apple-ről másolták :((( :DDD )

4k@30 FPS videót az 5!!! éve megjelent Sony Z3 Compactom is tudott már, elég jó minőségben, abban SD 801 volt azt hiszem.

Mellesleg zenei fronton is maximum középkategória a telefon. Feleslges magyarázni, mert ez tény.

A kijelző minősége sem képvisel flagship kategóriát.

Fentiektől függetlenül, nem mondom, hogy rossz készülék, viszont kezd undorító lenni a cég hozzáállása (ezt képviseli a Apple is sajnos csak ők régebben kezdték, a Samsungnál viszont nem látom ezt a tendenciát. A következő telóm S10 lesz! :D )

[ Szerkesztve ]

(#650) mateo91


mateo91
tag

Akik már előrendelték azok is áprilistól kapják meg ? :) (Telekom)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.