Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:51:45

LOGOUT.hu

Huawei P30 Pro összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) h4h01 válasza Occon adom (#150) üzenetére


h4h01
senior tag

Mi lehet emögött? Mi a probléma valójában? Remélem nincs nagy baj :)) (amúgy őszintén)

(#152) nordzsi válasza Occon adom (#148) üzenetére


nordzsi
csendes tag

Sőt lehet kémkedik is, meg csal a benchmark teszten is, mint volt már rá példa.....

(#153) #24536576 válasza vicze (#145) üzenetére


#24536576
törölt tag

Már amikor kijött, ocsmány volt. Apple legalább tett technológiát mögé, a Huawei meg csak lekopizta a "designt".

(#154) batai15


batai15
félisten

Kiváló telefon ,minden tekintetben .nehéz is lenne a döntés s10 ellenében ,itt elég durva kamera ,gyors töltés ,amott jobb fp , szebb felület.
Talán s10 lenne nálam a befutó,de ez is elég durva lett .

(#155) Ádám16 válasza batai15 (#154) üzenetére


Ádám16
addikt

HA ennyi kiadnék telefonért annak tudatában, hogy alig tudnak többet elődjükhöz képest,
csak az S10. Nekem ez a P széria nem jött be, a tavalyi külsőre is szebb volt szvsz.

(#156) joey04


joey04
titán

Ennyit biztosan nem adnék kínai telóért. És itt nem a minőségre gondolok, hanem a megfigyelési ügyekre. Én is elcsábulok ha úgy van, de akkor inkább xiaomi, ahol az adataim értékével alacsonyabb az ár is.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#157) Thom!


Thom!
veterán

A sima jó volna, két dolog van, Az EMUI, meg a Kirin SoC...
Inkább Xiaomi! De most látom Pixel 2 jó szolgálatot tesz még nekem :d

(#158) batai15 válasza Ádám16 (#155) üzenetére


batai15
félisten

Nekem az előző P széria nem jött be a tagadhatatlanul apple-re akarni hajazó előlapi fpvel.
Ezért is lett honor 10 p20 helyett .jövőre csere lesz vagy s10 ,vagy megint csak egy jó ár érték arányú Samsung vagy Huawei .
Mondjuk s10e fogtam legutóbb, kamerában csalódás volt mert a honor 10em szebb képeket készített .

[ Szerkesztve ]

(#159) kchris78


kchris78
veterán

a notchot nem szabadott volna megtartani.
szerintem igy olvasasra necces a fix 5x zoom!! legtobbszor nem kell annyi, inkabb legyen egy2-3x optikai zoom ami tartalmaz minden lehetseges reszletet.

erdekes hogy a tesztben nincs kiszamolva a ppi ertek mert pentile matrixxal a 400 alatti ertek kifejezetten SZAR.

annyira nem jo ez a telefon. ha mas a fotozasi szokasa illetve nem fotozik annyit akkor nincs igazabol sok ujdonsag benne a tobbihez kepest. Probalnak fejlodni de ami tenyleg tudast igenyelne az a kamerazas 60fpsel 4kban, sw-hw valahogy nem megy mostmar lehet mondani evek ota...

A tesztben a dicseret meg tul lett porgetve, pwm sincs megemlitve (ez jo lenne mindenhol) ppi erteken gyorsan tullepve ("megfeleloen eles").

(#160) Varoz válasza vicze (#80) üzenetére


Varoz
őstag

Az U11, meg utána az U12 vert mindent, nem véletlenül. Pontok ide vagy oda, az U12 az etalon még mindig. :K

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#161) Bass


Bass
addikt

ISO409600 🤣 40megapixel🤣 Mikor lesz elsődleges a képminőség ha már a fotózásra mennek rá?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#162) Drakmusz válasza Varoz (#160) üzenetére


Drakmusz
őstag

Persze, mert neked volt mind a kettő.......:)
De a viccet félretéve, az abszolút képminőséget tekintve még mindig az egyik legjobbnak számítanak.
Természetesen az első Pixelekkel holtversenyben.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#163) Occon adom válasza Varoz (#160) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Ez a CPU kiugrás eleve halott, mint a 10 magos volt,. inkább legyen benne snapi835 az jól lett megcsinálva, de ez egy trutyi.
Videó 40mpxl? szokásosan szoftveresen? Röhely!

(#164) Varoz válasza Drakmusz (#162) üzenetére


Varoz
őstag

Nem volt, hanem van! ;)
Viccet félretéve. M8-am is van, imádtam a kameráját, de messze volt a dobogótól. Szóval márkfüggetlenül mondom, hogy nagyot alkottak az U11/U12-vel. :)

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#165) mjani1172 válasza Varoz (#160) üzenetére


mjani1172
addikt

Az U12 tényleg nagy siker volt,rekordokat döntöget az eladási és a népszerűségi listán.

(#166) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

pl "Viszont például az AppGallery, a Facebook, a Booking.com, az Amazon Shopping vagy a HiCare opcionális lehetett volna, persze tárhelyből így hiány."

wut?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#167) ptgmaster


ptgmaster
tag

Köszi a tesztet!
Nagyon nem esett le tőle az állam, úgyhogy marad a P20 pro. :) Szinte semmi fejlődést nem látni a kamera terén, a zoom meg pont nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

Ami ami, az az!

(#168) anti77 válasza zazenke (#39) üzenetére


anti77
tag

Én meg pont a teszt után döntöttem hogy inkább S10 lesz mint ez. Vagy inkább fele áron egy Mi9

[ Szerkesztve ]

Telefon vagy e-mail nélkül vicces hirdetést feladni.

(#169) szkaroly válasza Occon adom (#148) üzenetére


szkaroly
senior tag

Ezt meg kell őrizni az utókornak, fényévekkel magasabb intelligenciájú hozzászólás mint amihez hozzászokhattunk. BRÁVÓ! :U

Poco X3 Pro

(#170) dud998 válasza AliceWake (#38) üzenetére


dud998
őstag

Nekem így is az! :B :K

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#171) Darellus92 válasza mjani1172 (#165) üzenetére


Darellus92
aktív tag

Attól hogy a HTC-nek nincs marketingje, befürödtek az érintésérzékeny "gombokkal", és úgy alapból évek óta zuhanórepülésben van az egész mobil üzletáguk, még kár letagadni,hogy a legjobb kamerát ők tették le az asztalra. Mind a saját csúcsmodelljeikben, mind a pixelekben.

HTC = Help This Company

(#172) duo válasza Banano (#124) üzenetére


duo
őstag

én csak a fogszabályzó miatt jöttem... ezek a hájvék nekem nagyok és drágák.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#173) zazenke válasza anti77 (#168) üzenetére


zazenke
őstag

a mi9 ben szerintem még ois sincs jól gondold meg ezt én csak 100 alatti készüléknél nézem el

[ Szerkesztve ]

(#174) Zé.


Zé.
tag

Az 5x-ös optikai felvételekről, - ami az újdonsága,- jóval bővebb teszt kellene!
Nem könnyű jó minőségű zoom optikát, főleg miniatűrizáltan tömeggyártásba
előállítani. Kíváncsian várom a valós tapasztalatokat, hiányos itt, pl. mennyire
csökken a fényerő, a felbontás? A picike objektív átmérőn bejutó fény nem
sok, ezért a kép is csak halvány mindez egy mákszemnyi 8 MP érzékelőn!...
Persze ez egy új fejezet a mobilfotózásban, a kezdeti gyerekbetegségeivel
együtt... Én inkább a 3 kamerás mobilt fogom választani, jóval olcsóbban!...

(#175) GEIL válasza ptgmaster (#167) üzenetére


GEIL
addikt

:DDD :O :o

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#176) Paszkal3


Paszkal3
tag

Nekem csalódás ez a telefon! Nagyon vártam, mert telefont akarok majd cserélni. Igaz már nem a Huaweiben gondolkodom, de érdekelt, hogy mit mutatnak fel. Hosszú évek óta Huaweit használok,de elég volt s ebben ez a teszt is megerősített. Nagyobb volt füstje, mint a lángja ennek a telefonnak. Ki adtak még egy Mate 20 pro telefont egy kis optikai és kamera tuningal s ennyi. Ha a Mate 20 pro kameráját át tették volna ebbe úgy, hogy javítanak a videó minőségén, fotó maradt volna úgy, ahogy van s ezzel formával hangyafarknyival belövik 300 ezer alá, akkor nem győzték volna gyártani.Nyílván lesznek sokan akiknek tetszeni fog s megvásárolja, de az nem én leszek.

(#177) 7Heads Drago válasza nozs23 (#8) üzenetére


7Heads Drago
veterán

20-ra még egy lapot??? :)

Amúgy nekem pont a kamerája tetszik. Reméltem hogy videóban javul, de ez nem jött össze. Azt viszont nem vágom, hogy minek kellet ezt is edge-siteni. Illetve nekem hiányzik a led is, és a jack is.
Biztos hogy nem lesz P30 prom sose.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#178) Kashim


Kashim
őstag

Nem venném meg, de az 5x-ös optikai zoom azért elég király. Meg a holdas kép.
Grat a gyors teszthez/cikkhez.

(#179) Energie X


Energie X
őstag

Mennyi tárhely érhető el és mennyit eszik meg az oprendszer?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#180) formula01 válasza anti77 (#168) üzenetére


formula01
aktív tag

Dettó a teszt után döntöttem el én is, hogy s10 vagy mi9 lesz a befutó. Viszont tekintve, hogy Vodánál 216e lenne az s10, 180e meg a boltokban a mi9, kérdés sem maradt mi mellett döntök. Ez a Huawei nem fogott meg, pedig nagyon vártam, a 3 éves S7-em ugyan még tökéletesen működik, de nekem már nagyon viszket a tenyerem, a családban pedig lenne helye. Ami még totálisan eltántorított a P30 pro-tól, az a kijelző. Ma nézegettem élőben. Nem túlzás ha azt mondom, S7 után egyenesen ocsmány, S10 mellé pedig oda sem érdemes tenni.

[ Szerkesztve ]

(#181) borand


borand
aktív tag

Az éjszakai képek a számomra hihetetlen jók. A készülék kinézettre meg olyan egy kis Iphone, egy kis Samsung... Amiért pl pofám nem lenne beszólogatni a másik két cégnek, amit a huawei rendre megtesz. Kicsit ellenszenvesek ezért. Van pár egyedi dolguk, de elég sokban mástól veszik az ötletet.

A teardrop notchot eddig támogattam, de valahogy az előlapon a kamerakivágás kevésbé feltűnő - amiért a szélen van. Az üzemidő meg dicséretes a konkurenciával szemben. A méret növekedések meg teljesen érthetetlenek.

(#182) Dare2Live válasza Zé. (#174) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ez nem 3db fix optika?

Az újdonság a 125mmes (FFre) ami imo elég jó húzás. (Csak van pár fejvakarós más....)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#183) borand


borand
aktív tag

[link]

Erre jött a Xiaomi és ők meg aláástak a Huaweinek. :DD

(#184) 7Heads Drago válasza #24536576 (#153) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Huawei meg csak lekopizta a "designt".
Melyiket kopizta le? Valahogy nem ugrik be egyik iPhone se amelyiken ekkora nocs lenne. Nyilván van akinek fontos hogy zsiráf meg malac feje legyen a szelfin, de azért elég sokan megvannak anélkül is.
A kamerák számának a növelését meg a Huawei kezdte el, és a többi gyártó meg utánozza. És ki nem carja le. A végeredmény a lényeg.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#185) Zé. válasza Dare2Live (#182) üzenetére


Zé.
tag

Igen, 3db. fix optika, mert az 5x zoom még így nagyon
kezdetleges, és drága. Én inkább az LG V40-t fogom
választani, ha olcsóbb lesz... :K

(#186) Hatvan9


Hatvan9
senior tag

Manapság nagyon gyorsan jönnek ki a tesztek, ilyen stílusban lehetne angol verziót nyitni az oldalnak.

(#187) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Félve kérdezem: Vajon ennyi pénzért ez már tudja a bluetooth absolute volume-ot, vagy csak néz ki a fejéből bambán, ha egy hozzá kapcsolt bluetooth-os eszközről szeretnék hangerőt állítani?

" ... a hangszínen pedig pár Dolby sémával lehet kanyarintani."
És ez vajon egy bt.-s fülesnél is működik? Kötve hiszem... :(((
Cutsom hangszínbeállítás nincs, csak ez a 3 előre programozott? Ez megmosolyogtató (vagy inkább elszomorító)

Jó lenne, ha a Huawei a fotózás mellett / után a zenei téren is erősödne picit.

[ Szerkesztve ]

(#188) zazenke


zazenke
őstag

[link]éjszakai mód 3:05 től a samu gyakorlatilag vak

[ Szerkesztve ]

(#189) alex devil


alex devil
senior tag

Brigi istenien néz ki a szelfis képen.

S23

(#190) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Szóval megköszönik a Samunak, hogy alacsonyra tették a lécet, de szokás szerint most sem sikerült megugrani.
Nem lett rossz telefon, csak az arc egy kicsit nagy mögötte. :D

(#191) hroberto


hroberto
addikt

Azt nem értem, hogy ha a Huawei bele tud tenni ekkora akkut, Samsung miért nem tudott?!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#192) zazenke válasza hroberto (#191) üzenetére


zazenke
őstag

mert mióta kigyulladtak azóta ők meg begyulladtak . már itt is jobb lett kína

(#193) Burt1793 válasza zazenke (#192) üzenetére


Burt1793
veterán

Azelőtt se volt nagyobb aksi a samsungokban az átlagnál.

(#194) ZavaBalazs válasza hroberto (#191) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

p30 pro kb akkora mint az s10+, előbbi 4200, utóbbi 4100 mAh. kb 2,5% eltérés, szerintem ez elhanyagolható.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#195) hajbel


hajbel
addikt

Szerintem ez a koncepció, - főleg az ára - miatt nem jó. A 40 megapixeles kép egy zaj és mosás paca, ami rendben is van, mivel a szenoz túl kicsi, de az a durva, hogy mennyire mesterséges a 10 megapixeles kép. Felbontásból kifolyólag nincs rajta sok részlet, de még az is el van mosva. Az akku jó, az EMUI viszont ronda, bloatwares és bugos még ha nagyon jó is a hardware mögötte. Zoom nélkül egy bármilyen kamera gcam-mel agyonveri. A videós képességeknél pedig nyilván vicces kedvükben voltak a kínaiak, főleg ebben a kategóriában, ilyen áron. Jó az értékelés: Tetszettet érdemel a többi ajánlott flagship között. A zoom képesség fantasztikus, a többi gyártó példát vehetne a Huaweiről.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#196) kakuk.tamas válasza Occon adom (#148) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Váoh! Ez aztán a vélemény!
Akkor vegyük sorjában:
- SoC: ugyanaz, mint a Mate 20 és Mate 20 Pro-ban
- az akksi elmegy másfél napot minimum, 8-9 óra SOT simán hozható vele (ellenben az S10+ al...), jah, és fél óra alatt 70%-on van.
- a kijelző gyönyörű, pixelek nyomát se látni (hála a 2K felbontásnak, és az OLED technológiának)
- a Google biztonsági frissítései minden hónapban érkeznek, és folyamatosan kap a rendszer is update-et
- a Samsungon is kidomborodik a kamera, ahogy az iPhone-okon is... 🤔
- amint láthatod, lépett előre a kamera a Mate 20 szériához képest

Egyéb felvetés?

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#197) ZavaBalazs válasza kakuk.tamas (#196) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

Van! Az 1080*2340 mióta nem fhd+, hanem 2k(+)? ;]

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#198) zoleeno1


zoleeno1
addikt

Köszönöm a gyors tesztet, számomra teljesen részletes és informatív.

Kameráról egyenlőre nem formálok véleményt, az élő bemutató alapján ütős lesz ez, de várjuk meg milyen a mindennapokban, mezei userek kezében.

Ami számomra fájó pont és érthetetlen, hogy az AOD-ot miért nem képesek normálisan megcsinálni??? Ha jól értem maradt a régi "fapados", ahol csak a nem fogadott hívásokat és smseket jelzi... Erre most még a ledet is elveszik... Ebben fényévekkel jobb a Samsung megoldása és nem hiszem el, hogy ezzel 2 év alatt nem tudtak mit kezdeni...

Ha már Samsung...Látom a fanboyok hozták a kötelezőt és széttrollkodták a topikot... Értem én, hogy savanyú a szőlő, de engedjétek el... ;] :P
Inkább az S10 topikban írnátok milyen a kamera, mert arról szó sem esik, csak a "nemjöttmegabuds", "merülmintazállat3óraSOT vs nemigaznekem8óra"...

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#199) kakuk.tamas válasza ZavaBalazs (#197) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Hopp, ezt a dolgot benéztem. :D

De mindegy, ezen is szép a kép. :D

És a többi dolog stimmel. 😂

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#200) Aryon87


Aryon87
félisten

Nagyon odapaszott ez a széria a nagyoknak. Hiába a rossz hírek meg miegyéb róla, még mindig tud újat hozni, amivel belerúghat a konkurensekbe. És most is ezt tette.
S10+ jubileumi széria, semmi dinomdánom nem volt (pl elvártam volna tőlük egy 5x zoom képességet, vagy végre a bűvös 30-32sec záridőt, de neeem, semmi ilyen mer' jóvanazúgy), a P30Pro meg kapásból hoz egy 5x, 10x és egy 50x!!! zoomképességet.. Jó, tény van mit csíszolni a dolgokon, de ha a körülményeket nézzük, nem kispályás dolog ez. 50x zoom... (képek lentebb)
Mialatt ment a Párizsi bemutató, melóhelyemen (Mediamarkt) a Huaweisek szépen kirakták a P30 tesókat, már mentem is megnyomorgatni a Pro-t. Aztán S9+ előkap és gyors katt mindkettővel. Érdekesek lettek az eredmények...
Külön öröm hogy végre a videóra is kezd ráfeküdni a gyártó, gondolok itt a 4k-s optikai stabilizátorra, ami ugye az M20Pro-ból még kimaradt.
Az áremelkedés nem épp öröm, de hiába morgunk. Évről évre növekszik mindegyiknk az ára, Huawei meg már felnőtt a nagyokhoz. iPhonet maga mögé nyomta, és most már a Samut csapkodja hátulról.

[link] normál
[link] 10x zoom
[link] 50x zoom

+ még egy érdekesség, simán elővesz és katt képek, a P30Pro-nál az Ai ki volt kapcsolva, az S9+-nál viszont a jelenetoptimalizáló (azaz az AI) viszont aktív volt és a HDR is automata volt, ami be is kapcsolt, míg a Huaweinek továbbra sincs automata HDR-je, ehhez képest az eredmény:

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.