Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:51:45

LOGOUT.hu

Huawei P30 Pro összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) 2ofthem válasza hhenry (#78) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Szerintem pedig aki egy nehéz fényképezőgépet szeretne kiváltani telefonnal, utazáshoz, vagy hogy bármikor nála legyen, annak igenis fontos a zoom.

(#102) ghiottone válasza Drakmusz (#90) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Á, akkor mi marad a Mate 30 Pronak?

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#103) hhenry válasza 2ofthem (#101) üzenetére


hhenry
őstag

Ki szeretne kiváltani nehéz fényképező gépet ilyen árú mobilra :F
Azért meg nem veszek fényképzőt,hogy zoomolhassak

(#104) doooo


doooo
veterán

Próbálják másolgatni az Edge kijelzőt, meg a szimmetrikus előlap-hátlap dolgot... de valahogy nem az igazi. :U Olyan szedett-vedett összhatása van a készüléknek (pedig mennyi dolgot lehagytak róla(!)...).
Kamera jó, jó, végtelenül túlkomplikált megoldásokkal... a RAW képek torzításai viszont nagyon furcsák.

Végső soron egynek elmegy, világot nem vált meg, lealázni meg főleg nem fognak vele senkit se.

(#105) #16514048 válasza atike (#99) üzenetére


#16514048
törölt tag

Le lettek fizetve ők is. ;] Meg a gsmarena is. (és itt megint nem azt mutatom, hogy mennyivel jobb a többinél, hanem hogy mennyivel nem rosszabb a top fotós mobiloktól).

Nemrég még én is szidtam a Huawei-ek fotóit, de akkor meg is érdemelték. Viszont ez már teljesen más szint, el kell ismerni.

[ Szerkesztve ]

(#106) bigaatis válasza Plazmacucci (#89) üzenetére


bigaatis
csendes tag

Na ez érdekes. A csúcstelefonok csak kamerában különbözőek? :U Vagy netalán ott se igazán? Ühmm ummm jajj mit is vegyek, melyiken jobb a holdfotó vajon? :F
Ugró szarvast hajóról, fagyit nyalva nem lehet vele fotózni? Ójaj Mitévők legyünk.
:C

(#107) toronyhaz válasza manokaki (#96) üzenetére


toronyhaz
aktív tag

Ne erről beszélek. Ez egy plusz program.Idegesítene hogy megnyomom a gombot és felvillan az eredeti launcher és utána tölt be a program. De jó elképzelés. Bár nekem alul és felül nem kellene pl a világítás. Na mindegy. Ezt is elkönyveltem magamban :D

(#108) South Velen válasza #16514048 (#105) üzenetére


South Velen
addikt

Lehet itt nyomni az ördögi szmájlikat, de elég egyértelmű, hogy a Huawei erősen pénzeli a dxomark-ot.

Az ott lévő fotók általában jók is, de más tesztoldalakon meg felhasználóktól valahogy sosem látni viszont ezt az eredményt.

Ebben az MA tesztben is szörnyű olajfestmények a képek.

[ Szerkesztve ]

(#109) #16514048 válasza South Velen (#108) üzenetére


#16514048
törölt tag

Azt esetleg még el tudnám képzelni, hogy a jobb pontszámokért fizetnek.

De a képek szerintem ugyanilyenek gsmarenán, mobilarénán, meg mindenhol máshol is. Sőt, már a mobil fotós topikba is tett közzé egy felhasználó képeket.

Nem lehet, hogy a 40 megapixeleseket nézed? Mert az tényleg olajfestmény, de quad-bayer szűrős kamerák már csak ilyenek teljes méretben.

[ Szerkesztve ]

(#110) #16820480 válasza #16514048 (#109) üzenetére


#16820480
törölt tag

De érted, azzal harangozzák be, hogy mindent tarolni fog kamerában, meg fricskázzák a Samsungot, Applet ahol tudják, aztán az általad linkelt képek alapján már majdnem eléri minőségben a másfél éves Pixel 2-t :N Oké, a nagylátó, meg tele rendben vannak, mint funkciók, de a képminőség...?

(#111) nozs23 válasza #16514048 (#109) üzenetére


nozs23
addikt

DXO credibility egy vicc mar joideje.

[ Szerkesztve ]

(#112) Drakmusz válasza #16820480 (#110) üzenetére


Drakmusz
őstag

Arra egy ideje már sz.rnak a gyártók, ez van.
Nézd meg hogy egy LG a G4 után milyen utat járt be.....
A szenzorokat nem fogják növelni, mert azért áldozni kellene a vékonyságból.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#113) vicze válasza #16514048 (#85) üzenetére


vicze
félisten

A teljes képet nézve a "minőség" szubjektív nagyrészt, nyilván a képek nem egy időben készültek stb stb, de a P30-on nagyon erősen látszik és érződik a SW feldolgozás, rengeteg szűrőn megy keresztül a kép, és ezektől elég nagy maszatolás lesz lesz. Pedig ezt a Pixel is megcsinálja és alig látszik belőle valami.

Bekerült már a GSMArénás kép összehasonlítóba. Na itt sokkal jobb a helyzet pl. veri a S10+-t(40MP), mert annak az élesítése eltünteti a részleteket, iX-et veri, iXS-t már nem, S-nél jócskán visszavettek a túlélesítésből, ami miatt a X nagyon visszaesett általánosan.
Szóval valamennyire igazad van, hogy eltúlozzák itt sokan, de a legjobbaktól szerintem még messze van, csak az azonos árkategóriától nincs. :)

(#114) manokaki válasza toronyhaz (#100) üzenetére


manokaki
őstag

én feltettem az S10E-re , de a többiek ( forumtársak ) feltették S10-ra is , amig a Samsung nem ad ki valami hasonloan jol használható gyári appot...

(#115) tuki2200 válasza South Velen (#108) üzenetére


tuki2200
senior tag

A DXO mark a potenciált pontozza, a manuális módot, hogy mit lehet tudással kihozni a telefonból, az ilyen teszteket mint ami itt van, nem fotósok csinálják, vagy elkattintják auto módba vagy állítanak egy kis rekeszértéket mert ennyit értenek hozzá és feltolják a képet. De ez nem baj, ezért külön szakma a fotózás, mert nem ért hozzá mindenki, akármit is hisz az emberek többsége.

[ Szerkesztve ]

(#116) #30662400


#30662400
törölt tag

Már most teszt???

:R :R :R :R

Nekem kb. 1 hónapja van P20 Pro-m (előtte pedig egy Galaxy S7-et nyúztam 2,5 évig).Szerintem igencsak jól sikerült ez a készülék is. Kb. mindenen sikerült javítani, amiért az elődöt is szeretem (még sokoldalúbb és jobb minőségű kamera, még jobb akksi, még szebb külső, stb.), a hibákból is sikerült lefaragni (sötétben elszíneződés).

A cikket végigolvasva két kérdésem maradt:
-Az új gyári böngészőnek mi a neve? (hátha le tudom vadászni valahonnan kipróbálni)
-A 960 fps lassítás megmaradt-e, illetve ha igen akkor már valódi 960fps?

(#117) #30662400 válasza tixem (#51) üzenetére


#30662400
törölt tag

Mert amúgy miért olyan nagyon rossz az EMUI?

Nekem különösebb problémám nincs és nem is volt vele (egy HiSearch nevezetű cucc, az ami néha kicsit zavar, amikor az értesítősávot próbálom lehúzni, de ennyi.).

(#118) junior11 válasza #30662400 (#117) üzenetére


junior11
veterán

Erre még én sem kaptam választ.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#119) cicaslany86 válasza zazenke (#39) üzenetére


cicaslany86
aktív tag

Gyenge kijelzőfelbontás(400ppi alatti :F ), agresszív memóriakezelés (Nem, sajnos hiába minden szűrő, optimalizálás mellőzése stb, akkor is bezár háttérben futó appokat), rossz minőségű videó (sajnos a pulzáló felvétel a széleken, fókuszvesztés itt is megvan)
Ettől függetlenül remek készülék, a zoom hihetetlenül szuper, bivalyerős az akku, infra port megléte, sok szoftveres lehetőség, de nem kell túlzásba esni, semmivel sem különb, csak másabb. :U

(#120) 2ofthem válasza hhenry (#103) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Én nagyon szeretném kiváltani :)
Nekem van egy 18-55 illetve egy 55-300 obi. A másodikat sokkal többet használom.

(#121) M5Norbi válasza zazenke (#72) üzenetére


M5Norbi
őstag

Nekem pont ezért baromi ellenszenves.

A saját értékeiket domborítsák ki me más céget fikázzanak.
Lehet hogy jobb az S10-S10Plusnál.
De nem annyival amilyen nagy arccal köszöngették a Samsungnak a bemutató után.
Főleg mert ahogy más is megjegyezte a notch kivételével egy az egyben S8/S9 feeling a lekerekített kijelző miatt.

Persze ez egyéni ízlés kérdése nekem a Mate20 Pro sem jött be emiatt szemben a Mate10 Proval ami nagyon tetszik még most is.

Jó telefon lett de SZERINTEM nem akkora durranás mint ahogy beharangozták.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#122) hemaka


hemaka
nagyúr

Most hirtelen megnézve a házas fotókat a 10MP képek a legvállalhatóbbak, legalábbis az én szememnek..

(#123) manokaki válasza #30662400 (#116) üzenetére


manokaki
őstag

(#124) Banano


Banano
tag

Fogszabalyzo 30 evesen wtf?:D

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#125) Fred23


Fred23
nagyúr

Nem nekem készült, de azért tetszik! A kamerája mondjuk számomra a teszt alapján szimplán csak jó.

A Kirin 980-ban pedig a kis magocskák nem A53-asok, hanem A55-ösök, ezt a cikkben ki kéne gyorsan javítani!

(#126) bigaatis válasza Banano (#124) üzenetére


bigaatis
csendes tag

Miért ne? Ha korábban nem tehette meg valami miatt, ilyenkor is lehet.

(#127) #16514048 válasza #16820480 (#110) üzenetére


#16514048
törölt tag

A marketingjük olyan, amilyen, engem az nem érdekel. P20 pro-t is így harangozták be, csak akkor a képeket megnézve jött a hideg zuhany, most meg nem.

Úgy állítják be egyesek, mintha olyan rossz lenne, közben meg tényleg egy kicsivel lehet csak gyengébbnek mondani a képminőségét a mai napig etalonnak számító U12+, meg Pixel 2-től. Csak ezen felül tud egy csomó olyan dolgot, amit semmi más nem.

Nem a képminőséggel* tarol, hanem azzal, hogy az egészet tekintve a legkomplettebb fotós csomagot kínálja.

*pontosan automata képminőséggel. Lehet ám raw-ban is fotózni ha annyira fontos a minőség, de hétköznapi kattintgatáshoz bőven elég szvsz ez az automata is, még ha nem is az abszolút legjobb a piacon ebből a konkrét szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#128) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Annál az esti képnél tettem le a hajam, ahol látszódnak a csillagok és egyértelműen felismerhető a Plejádok csillaghalmaz. :Y
Elképesztő mobil kamerás teljesítmény.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#129) janeszgol válasza bigaatis (#126) üzenetére


janeszgol
félisten

Arról nem is beszélve, hogy az íny is változhat és vele együtt a fogsorod is. Micsoda ostoba kijelentést tett a banya.

Grat a cikkhez. Szeretem azokat a cikkeket, amiknél többen is dolgoztok rajta. Nem fogok rangsort állítani, hogy melyik csúcs készülék a jobb. Ma már nincs értelme ennek.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#130) zsolti197878 válasza roli543 (#31) üzenetére


zsolti197878
csendes tag

Pontosan, a P széria maradhatott volna max 6 col kecses kerettel kompakt csúcs mobilnak, a Mate széria a gigász tenyereseknek.

(#131) #30662400 válasza manokaki (#123) üzenetére


#30662400
törölt tag

Köszönöm! :)

(#132) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Nem a telefon drága...a fizetés kevés.(mihez képest)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#133) Doki42


Doki42
őstag

Jó a cikk, gyors is..
Nekem bejövős

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#134) ates


ates
aktív tag

Gratulálok a Huawei-nek, mert megint sikerült odapörkölni a konkurenciának. Nekem határozottan bejön. Kösz.

(#135) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Kopi-paszta Samsung. Grat a csodás formatervhez. :D

(#136) Akor


Akor
csendes tag

Nem kell senkit se másolni csak kiadni a mate 10pro kasznit a következő mate telefon kapcsán és talán cserélem is akkor.

(#137) plagab


plagab
csendes tag

Köszönjük hogy ennyire hamar egy ennyire részletes És színvonalas teszttel jöttetek ki.

Ahogy a hozzászólásokból is kiderül, itt a legtöbben egy mobiltelefon esetében már alapnak tekintik a Fluid működést. Most már szinte teljesen alap a villám gyors HARDWARE, és a nagy aksi kapacitása. Külföldi fórumokat is olvasgatva szinte mindenki inkább csak a kameráról beszél. Illetve maga a gyártó is főleg ezeket a képességeket hangsúlyozza.
Én, aki nem értek a fotózáshoz, összehasonlítva a korábbi tesztek során keszult fényképeket, azt látom hogy az összes csúcstelefon jelen pillanatban a nappali fényviszonyok mellett nagyon nagyon hasonló eredményt produkál. Amiben A P30-as köröket ver a konkurenciára, az zoom, és az éjszakai fotózás. Akinek az utolsó 2 funkció fontos az valószínűleg majd ezt választja. Minden másban pedig hozza az idézőjelben kötelezőt.
Idei csúcs telefont azért nem érdemes erre cserélni, de aki két három évvel ezelőtti telefont cserélne annak szerintem ez most az egyik legjobb választás.

[ Szerkesztve ]

plagab

(#138) Banano válasza bigaatis (#126) üzenetére


Banano
tag

En nem tudtam,hogy egyaltalan lehet ilyen korban.:D

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#139) Silenzio


Silenzio
addikt

"Ha viszont a RAW mentés aktív, optikai stabilizálás nem segít be a két szűkebb lencse esetében, így este, kézből lehetetlen hosszabb záridőt megtartani."

Ne mondjunk már hülyeséget. Hogy tudna kikapcsolni az optikai stabi? Legfeljebb a digitális.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#140) Burt1793 válasza natë (#5) üzenetére


Burt1793
veterán

Azért az az 5X-ös zoom nagyon nem gyenge, egyik telefon se tudja ezen kívül. Általánosságban meg nem lóg ki a többi csúcsteló közül, de mindegy, nem kötelező szeretni.

(#141) embe: Pff :D nem tudtam, hogy erre van ez a smile. :DDD

(#142) LosBlancosrm: Ne már, azt mondod, hogy ez a kis "notch" rosszabb, mint egy kameralyuk, ami körül még ugyanúgy használhatatlan a kijelző, mint a lyukban?!

[ Szerkesztve ]

(#141) embe válasza AliceWake (#38) üzenetére


embe
nagyúr

Úgy legyen! :D És ne így! :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#142) #24536576


#24536576
törölt tag

Megtapogattam a Westendben, utána pedig az S10+t... Hát fogásban van különbség rendesen a Samsung javára. Előlapon is inkább a kameralyuk. Ósdi nagyon ez a notch. A fehér prizmás vagy milyen szín rátesz még1 lapáttal a bazári kinézetre. Viszont erős konkurenciát állítanak a Samsungnak, ami jó. Remélem hamarosan eltűnnek ezek a noccsok/kameralyukak.

(#143) neoforce


neoforce
aktív tag

Hát kicsit olyan p20 szájizem van ,megint a kamera hű-há-meg világbajnok meg minden aztán jön a valóság....
Köszönjük a részletes tesztet!Jöhet a Mi 9 teszt.

[ Szerkesztve ]

(#144) Ádám16 válasza ates (#134) üzenetére


Ádám16
addikt

Odapörkölni? :U

Elismerem a Huawei fejlődését, és tudását, de ugyanannyiért kínálja a nem többet tudó készülékét ez a gyártó is, mint a többi.

Szerintem a világ épp azért figyelt fel a gyártóra, mert képesek voltak értelmes áron korrekt készülékeket gyártani. Mostanra teljesen elmosódott az árkülönbség a többieket tekintve, így nekem ez a telefon is max az árával "pörköl oda".

(#145) vicze válasza #24536576 (#142) üzenetére


vicze
félisten

Ja ilyen 1,5-2 éves ódivatú nochot, minek is használna bárki is... ;]

(#146) balazs0102


balazs0102
senior tag

Egy ekkora cég, hogy nem tud mit kezdeni ezzel a rohadt videózással... :F :F :F :F :F :F

(#147) #16820480 válasza #16514048 (#127) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azt aláírom, hogy ennek a képei nem olyan ótvarok, mint a P20 Pro volt (ami fényes nappal megevett minden részletet, még ha nem is nagyítgattál bele), itt már legalább hozza a szintet, de nagyjából ennyi történt.
Ugyanazt csinálják, amiért sokan fújtak az Apple-re is, hogy felzárkóztak a többiekhez valamiben, és megpróbálták eladni világmegváltó újdonságként.

És valóban lehet RAW-ba fotózni, csak nem sok értelmét látom. Ez egy point-n-shoot, viselkedjen úgy akkor.

(#148) Occon adom válasza Ádám16 (#144) üzenetére


Occon adom
aktív tag

ILYEN XAR VEGYE MEG AKINEK SOK PÉNZE VAN A VACAKRA!!!!
Semmi új, max a CPU neve és 1-2 apróság. Kijelző nagyobb, aksi olyan xar mint edddig, Leica sem nagy durranás akár 100 mpxl-n sem, csak a neve jelent valamit.?
Kidomborodó kamerák, XAR!!
Tele kijelző,... eddig is az vót felbontása maga a FOS!
CPU-t pár éve is CSAK A SAMSUNG KÉPES LEGYÁRTANI, azaz majd mindegyik gyártóé tökugyanaz.
FM-rádió nincs !! nem tellik rá
4200 mAh-s lítium-ion 1 nap max, nincs telefonra konfig, megkapja az alap androidot amivel úgy szenved ahogy eddig. Talán kap google frissítést és , de rá szoftvert a HUAWEI sosem fog írni.
Összefoglalva, 3 kilóért kapsz egy szart. Vegye akinek gusztusa van rá! :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#149) Ádám16 válasza Occon adom (#148) üzenetére


Ádám16
addikt

Tyű, ez oszt' kijött. :D

[ Szerkesztve ]

(#150) Occon adom válasza Ádám16 (#149) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Talán pingpongozni jó lesz vele, meg zsebre tenni elővenni max, de a fejlődése nulla.
Hó lapátoláshoz meg kicsi, basszus akkor nem köl!

Utálom a Samsungot, de az legalább figyel a kütyüjére, jó szoftot tesz rá, de ezek?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.