Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:51:45

LOGOUT.hu

Huawei P30 Pro összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) 2ofthem válasza kchris78 (#750) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Üdv! Szerintem nézd meg személyesen úgy hogy a kezedben tartod, én is aggódtam a kijelző miatt amíg be nem mentem egy üzletbe megtapicskolni :)

(#752) kchris78 válasza zoleeno1 (#740) üzenetére


kchris78
veterán

Abszolút. Viszont a Csaba ugy elalelt tole (btw szerintem csak tulszaturalt színes kepeket latott rajta), es egy masik siteon is azt lehetett olvasni hogy "ugyse latszik". Ott az Xr 326 ppije (amit teljes RGB subpixeles) az mar keves volt. Itt se szamoltak ki a p30pro teszten hogy hany ppi-s ez a kijelzo csak a specifikációnál irtak le, es itt is azt irtak le hogy "legtöbbeknek eleg lesz az elesseg". Az iPhone Xr eseteben viszont mar az elso bekezdésben kiemeltek hogy nincs kiemelkedo felbontasa a telefonnak - pedig a pixelek nyilván egyik telefonon sem latszanak maximum 3 cmrol nézegetve speci mintazatokat keresve.

"Bár a kijelző nem olyan éles, mint a Mate 20 Pro QHD+ panelje, a legtöbbeknek elegendő lesz a képélesség. "
vs
"mert olyan tételek hiányoznak a listáról, mint a kettős kamera, az AMOLED kijelző, vagy a kiemelkedő felbontás."
" a felbontás ugyanis “csak” 828 x 1792 pixeles, ami 326 ppi-t jelent (XS: 458 ppi), ez az Apple szerint még simán benne van a “retina” kategóriában, de azért azt látni kell, hogy 300 ezer forintos árszinten a konkurensek zöme ennél azért erősebb"

Hat ennyi. Függetlenül az artol mert az egy iPhone eseten mindig annyi amennyi, szerintem ez igy nem annyira objektiv.

(#753) Silenzio válasza mjani1172 (#748) üzenetére


Silenzio
addikt

Én sem szakmai szempontból kritizáltam a céget, inkább erkölcsi, etikai és kulturális vonalon volt bajom.

- A kínai kollégák szemlátomást lenézték a magyarokat. Angolul b@sztak rendesen megtanulni, a csinglis elsajátítása számomra rettenetesen nehéz és hosszadalmas volt.
- Egymással állandóan pöröltek, gyakran kiabáltak. Ritka volt az egyetértés.
- Irreális kéréseik voltak lehetetlen határidőkkel. Logisztikai csomópont és raktárbázis a hely, ahol nem mellesleg gyártás is folyt, lehet most is, mégsem tudtak delegálni egyetlen kollégát se, aki fikarcnyit is értett volna a logisztikához.
- Az ún. kettős felhasználású buzulmányaiktól (gondolom rakétaindító rendszerek vezérlőpaneljeit küldtük az oroszoknak, de ez a szállítólevelekből nyilván sosem derült ki, lehet sosem kerültek harcászati felhasználásra) olykor gigászi idegbaj uralkodott el rajtuk. Nagyon nem profi.
- Az volt az érzésem, hogy a munkahelyem süllyesztő vagy épp gyakornoki "tesztpálya". Nem az a hely, ahová a cég alkalmazottai szívesen mennek, ekként kezelték egymást és a helyet is.

Ennek ellenére szerettem ott dolgozni, mert izgalmas volt. De váltottam, mert az Ericssonnak dolgozni izgisebbnek és szakmailag előremutatóbbnak bizonyult, még ha csak tech writerként is.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#754) Silenzio válasza Silenzio (#707) üzenetére


Silenzio
addikt

No, a Xiaomi már le is védette a tegnap általam belengetett hipsztertelefon bizonyos formai jegyeit. A kémeik ezek szerint már a Prohardver! fórumokon is jelen vannak.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#755) South Velen válasza kchris78 (#752) üzenetére


South Velen
addikt

Bármikor egy RGB 326 ppi-t választanék egy pentile 399 ppi helyett.

(#756) zoleeno1 válasza Silenzio (#754) üzenetére


zoleeno1
addikt

Ez szerintem baromi sérülékeny lesz ott a sarkakon, meg valami ocsmány módon nézne ki :DDD

(#752) kchris78: igen, ez jogos!

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#757) Astrolagoon


Astrolagoon
junior tag

[link]

Na ez egy jó összeeresztős teszt.És itt jön ki számomra a legérdekesebb már p20 pro tól jelenlévő dolog.:

Kicsiben normál méretben a konkurenciua kirobbanó túlzó szinei élesítései HDR+ effektjei bombasztikusak de amiért a P20 Pro és most a 30 is számomra a legjobb mobilis kamera összességében az a tiszta természetes képek rengeteg részlettel! ÉS akkor még a már P20 proban is brutális zoomról ami itt mégjobb lett nem is beszéltünk!

Csak jönne már az a futár.....

[ Szerkesztve ]

(#758) Quqesz válasza kchris78 (#750) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Csaba mindentől elalél manapság ;] nem is veszem alapnak. Lelkes srác, de lassan minden telefonnál ezt csinálja...:)

Viszont az apple, a samsung és a p30/pro kijelzője is a samsungtól jön ki. Mégis mikor kézbevettem a telefonokat a p30 kijelzője élesebb volt nekem. Lehet ez olyan, mint a tv-k esetében: hiába van LG panel a sony/lg/pana modellekben, a két japán jobb képet hoz(jobban van megírva a vezérlése)

Silenzio
Logiszikájukkal nem lenne baj, csak akik most vannak a dhl csapatában nem kezelik jól. Párom 2x dolgozott velük. Először még kb 10-12 éve ment oda logisztikai vezetőnek, de fizikailag messze volt és eljött(Árpád híd, ikertorony). Neki bejött a hely, nagyon bírta a vezetőséget. Viszont éjjeli madarak voltak, ezért helyre is rakta őket, hogy van egy munkaidő, ami nem fér bele, az majd holnap reggel. Működött.
A másik alkalom a dhl volt, bár a biai helynek volt külön vezetője a csapatban. Nem mindég a kínaiakkal van ám a baj......

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#759) 2ofthem válasza Astrolagoon (#757) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Hát a természetesség számít akkor viszont a Nokia 9 messze túlszárnyal mindent.
Csak ugye ott fix a távolság, nálam ott vérzett el szegény, illetve a kép készítés utáni feldolgozás miatt.

(#760) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Van, akinek tetszik az a féloldalas kidomborodó kamera bütyök? Anno az olcsó gagyi Ulefone telómon volt ilyen kamera. Aki szereti a billegést annak jó. :DD

The Truth is out there...

(#761) Quqesz válasza Lackooo84 (#760) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Gyártóknak tuti, mert a legtöbb telefon ilyen(iphone, samsung, huawei, xiaomi, lg, stb.....csak hol kisebb, hol nagyobb)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#762) Ateszpapa válasza Lackooo84 (#760) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Úgyis kell rá valami tok, akkor már mindegy.

(#763) Lackooo84 válasza Ateszpapa (#762) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ott a szélén akkor sem a legjobb helyen van a kamera, nagyon könnyű fogás közben beletakarni.

The Truth is out there...

(#764) nozs23 válasza Quqesz (#758) üzenetére


nozs23
addikt

Az élességet a felbontás/ppi határozza meg. P30-é a legkisebb, tehát nem lehet élesebb, mint az Apple vagy Samsung megoldása. És most nem az XR-ről beszélek, de szerintem az sem rosszabb a RGB miatt.
A Huawei pedig nem a Samsungtól hanem Boe-től (korábban LG-től is) veszi a kijelzőit.

Az volt itt az érdekes, hogy milyen gyártótól függően milyen érdekes, ahogy alakul a a cikkek hangvétele. Itt az alacsonyabb felbontású panel teljesen jó, míg egy Apple készülék esetén inkább gyengének van beállítva.

"Lehet ez olyan, mint a tv-k esetében: hiába van LG panel a sony/lg/pana modellekben, a két japán jobb képet hoz(jobban van megírva a vezérlése)"

A képminőséget elég sok faktor határozza meg, ebből az élesség csak egy, és nem is a legfontosabb. Ezer és egy kiváló Full-HD tévé van, és legalább ugyanennyi szutyok 4K-s.

[ Szerkesztve ]

(#765) Astrolagoon válasza Lackooo84 (#763) üzenetére


Astrolagoon
junior tag

P20 pro kb ugyanez.Egyszer sem takartam le.És még össze se tapogattam.Ránézésre megértelek,hogy így gondolod de a tapasztalatom szerint nem így van.

(#766) petya2012


petya2012
őstag

átvéve :)

(#767) tibcsi0407

jaja,kíváncsi leszek főleg a fényképező miatt
köszi-neked is grat :)

[ Szerkesztve ]

(#767) tibcsi0407 válasza petya2012 (#766) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Te is Oneplus 6-ról jöttél? :)
Gratula!

https://utdetailing.hu/

(#768) 2ofthem


2ofthem
aktív tag

Az infrared port használható tv távirányítóként? Emlékszem egy régebbi készülékem tudta és eléggé kedveltem ezt a funkciót.

(#769) Ateszpapa válasza 2ofthem (#768) üzenetére


Ateszpapa
addikt

:K

(#770) 2ofthem válasza Ateszpapa (#769) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Szuper! Köszi :)

(#771) gyurma888 válasza Astrolagoon (#757) üzenetére


gyurma888
aktív tag

Ez tényleg jó kis teszt. Oneplus 7-et még meg akartam várni, de nagyon kezdek elgondolkodni, hogy rendelek egy ilyet, amíg még jár mellé az óra is :R

(#772) tibcsi0407 válasza gyurma888 (#771) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nálam azért esett ki a következő Oneplus, mert nem lesz Qi töltés és tuti nem lesznek a kamerák sem ilyenek.

https://utdetailing.hu/

(#773) b.daniel


b.daniel
senior tag

Nekem is megvan, Mate 20 Prorol váltok, a kijelzo a felbontás ellenére nekem jobban tetszik, az ujjlenyomat olvasó is sokkal pontosabb lett első blikkre.

(#774) Akkorjóvan


Akkorjóvan
újonc

Sziasztok! Vajon S8-ról megérné egy ilyen masinára váltani? :) :R

(#775) 2ofthem válasza Akkorjóvan (#774) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Én S8-ról váltok, üzletben próbáltam még csak, de nagyon meggyőző volt. Remélem 1-2 napon belül meg kapom én is.

(#776) hito


hito
nagyúr

Erről a csodahangszóróról tényleg írhatna már valaki pár sort.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#777) zoleeno1 válasza hito (#776) üzenetére


zoleeno1
addikt

Meg az új AOD-ról :) :R

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#778) 2ofthem válasza hito (#776) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Én holnap kapom meg, ha addig nem lesznek hozzászólások, mindenki kérését tesztelem, összehasonlítást S8-al tudok majd tenni.

(#779) tibcsi0407 válasza zoleeno1 (#777) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én még a frissítést sem kaptam meg. Éljen a Telekom! :DDD

https://utdetailing.hu/

(#780) joey04 válasza kchris78 (#752) üzenetére


joey04
titán

Nem szabad adni a véleményére már. Sem a negatív, sem a pozitív véleményére. 2 dolog alakítja a véleményét: a szponzorok, és az aktuális trend. Amit trendi szidni, azt szidja, amitől hasra kell esni, attól hasra esik.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#781) petya2012 válasza tibcsi0407 (#779) üzenetére


petya2012
őstag

én kaptam valamit rögtön amint bekapcsoltam 140 MB

(#782) tibcsi0407 válasza petya2012 (#781) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az csak szolgáltatói cucc.

https://utdetailing.hu/

(#783) Ateszpapa válasza tibcsi0407 (#779) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Telekomos rom van rajta? Itt is az van, mint a Samsungnál, hogy külön van a független rom és van szolgáltatói rom is? Tehát nem egyszerre frissülnek a készülékek?

(#784) tibcsi0407 válasza Ateszpapa (#783) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem igen, különben meg kellett volna kapnom már a legújabb frissítést.

https://utdetailing.hu/

(#785) Ateszpapa válasza tibcsi0407 (#784) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Fenébe. :(

(#786) Quqesz válasza nozs23 (#764) üzenetére


Quqesz
nagyúr

samsung kijelző kerül a p30 proba
A p30 pedig BOE kijelzős lett. Nézd meg nyugodtan élőben, élesebb mint az S8+-am.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#787) nozs23 válasza Quqesz (#786) üzenetére


nozs23
addikt

"We had a look at the subpixel arrangement of the display and it seems to be the same as the one on the Mate 20 Pro suggesting the supplier is the same. And since it's not Diamond Pentile, it seems the panel provider is not Samsung."

Gsmarena teszt.

Megnéztem élőben a készüléket. Nekem teljesen elég a felbontása, igazából 300 ppi felett bármi elég nekem. Ettől függetlenül nem élesebb, mint a magasabb felbontású társai (S8,S9,S10,iX...), mert nem is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#788) emvy válasza nozs23 (#787) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem lehet, hogy tobb beszallito is van?

while (!sleep) sheep++;

(#789) tibcsi0407 válasza Quqesz (#786) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Boe és Samsung. Két beszállító van. Szerintem gyönyörű.

https://utdetailing.hu/

(#790) Astrolagoon válasza tibcsi0407 (#784) üzenetére


Astrolagoon
junior tag

Nem feltétlen P20 pro ra vodafonos sokszor hamarább van mint függetlenre.Illetve a Vodafonos mint az összes huawei függtlen.Szerintem nincs rajta kimondott telekomos szoft csak szolgáltatói patch..

[ Szerkesztve ]

(#791) tibcsi0407 válasza Astrolagoon (#790) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Hogy jön az a Telekomhoz, hogy a Voda gyors? :U
A szerencsétlen Telekom még egy honlapot sem tud üzemeltetni. :))

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#792) hajbel válasza tibcsi0407 (#791) üzenetére


hajbel
addikt

Voda se, ha ez megnyugtat :O

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#793) Astrolagoon válasza tibcsi0407 (#791) üzenetére


Astrolagoon
junior tag

Úgy ,hogy sok esetben a szolgáltató függő telefonok előbb kapnak frissítést mint mondjuk egy edigital szolgáltató függettlen vásárlás.

Magyarán a régi beidegződéseket el kell engedni,hogy a szolgáltató függő készülékek lasabban frissülnek.(A Huaweinél legalább is tuti így van.Itt IMEI alapű frissítés őrület.Bár most mintha ez is konszolidálodna jönnek szépen a patchek P20 Prora )

"A szerencsétlen Telekom még egy honlapot sem tud üzemeltetni."
Nyugalom se a voda se a telenor. :)) :DD :))

[ Szerkesztve ]

(#794) tibcsi0407 válasza Astrolagoon (#793) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez a dolog akkor működne úgy, ahogy mondod, ha a Project Treble-t kihasználnák rendesen, tehát a Vendor-t érintő fájloktól függetlenül küldhetné a szolgáltató a készülékre a frissítést.
Sajnos ez nem ilyen egyszerű, pedig lehetne.

https://utdetailing.hu/

(#795) hajbel válasza Astrolagoon (#793) üzenetére


hajbel
addikt

Ez megy hogy jött ki? A szolgáltató kb. akkor kapja meg a szoftvert (amit még át kell írnia), amikor a független telefonra elkezdik kinyomni a frissítést.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#796) zoleeno1 válasza tibcsi0407 (#779) üzenetére


zoleeno1
addikt

Jahh, tényleg, azzal nem kalkuláltam :(( :)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#797) #86973952 válasza Astrolagoon (#793) üzenetére


#86973952
törölt tag

Huawei mellett máshol is.

Például 2 Samsung telefonnál Telenor kapott először, aztán hetekkel később a független, majd a többi. Másiknál Voda megkapta, aztán 1 hétre rá a független és Telenor (az esetben a kettő azonos ROM), a Telekom meg sehol.

De amúgy Telekom sokszor a teljes EU -ban le van maradva. Tehát nem csak nálunk.

Ezek főverziós frissítések. Voda telefonoknál viszont rendszeres játék Huawei -en IS, hogy a normál javításokat késve adja ki. Vagy egyáltalán ki sem adja. Nem mindegyiknél, de szinten jellemző.

(#798) Ateszpapa válasza #86973952 (#797) üzenetére


Ateszpapa
addikt

És nem lehet másik romot rárakni mint a Samsungnál az Odinnal?

(#799) #86973952 válasza Ateszpapa (#798) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szinte bármelyik márkán rá lehet tenni. Persze van egy-két helyen gond és lényegesen bonyolultabb. Huawei Voda ROM -nál találkoztam már ilyennel párszor. De amúgy is a Voda -nak készített ROM -ok sokszor komplikáltabbak.

A szoftveres áttérés nem mindig leányálom. Az emberek nagy részének még egy Odin használat is komoly feladat. Pedig az lényegesen egyszerűbb dolog.

Szerk.:
Ráadásul Voda ROM -nál előfordult már párszor felületi, szoftveres eltérés is Huawei -en. Ahogy Samsung -nál is, és még lehetne sorolni. De ez már inkább jellemzőbb középső kategóriáig.

Ahogy például az is, hogy szoftveresen single -re butítanak egy eszközt.

[ Szerkesztve ]

(#800) Ixion77


Ixion77
őstag

Nem vártam tovább a Media Markt onlinera, ma délelőtt elmentem a Huawei Experience Store-ba, és megvettem személyesen. Első tapasztalatok:

Kijelző
Fontos tudni, hogy én felbontásmániás vagyok, a monitorom is 4K-s, és fontosnak is tartom hogy olyan legyen. A P30 kijelzője ugyanakkor még számomra is tökéletesen éles, a vékony vonalak is tökéletesek. A betűk szintén, az aprók is. Szerintem túl van a szemem felbontóképességén, ergo teljesen felesleges ennél nagyobb felbontás. Kizártnak találom, hogy az én szememmel különbséget tudnék tenni e között és egy ennél is nagyobb felbontású közt. Műszaki szemmel meg még előnyös is, hogy FHD tartalmak lejátszása skálázás nélkül történik.
Az ívelésnél látok van némi színtorzulás. Csillogó zöldes-kékes, hasonló mint a hátlap színe. Meg sötétebb is. Ez az első íves telefonom, lehet hogy mind ilyen. Jobb lenne ha nem lenne.

Szín
Lehet hogy barbis, buzis, meg mittudomén milyen jelzők voltak már rá, de nekem bejön ez a világoskék. Hosszan gondolkodtam hogy ez legyen vagy a fekete, de végül én bevállaltam mert nekem tetszik. Elég öreg vagyok hozzá hogy mások véleménye ne érdekeljen. Színátmenetes fehér talán még jobban tetszene, de olyan nincs.
A fekete amúgy iszonyatosan gyűjti az ujjlenyomatokat, és látszik is. Képtelenség úgy szabad kézzel megfogni hogy ne legyen feltűnősen ujjlenyomatos.

Ujjlenyomat olvasó
Számomra tökéletes. Elfogadhatóan gyors, és 90+ százalékban felold. Ami kicsit zavar, hogy a Huawei azt ajánlotta egy hint-ben, hogy ha biztonságosat akarok, inkább használjak PIN kódot vagy erős jelszót. Ezt nem tartom jó jelnek. Az ujjlenyomatolvasás lényege számomra épp az hogy biztonságosabb és kényelmesebb bármi másnál.

Bloatware
Azért van néhány. Ami különösen zavar, hogy sokszor nem tudni, hogy épp a Huawei vagy a Google megoldása van előttem. Pl. cloud backup képernyő: nincs kiírva hogy most melyikre is backupolna. Én alapból kerülnék mindent, ami Huawei-függő, mert egyáltalán nem biztos hogy a következő telefon is tőlük lesz. De a leírtak miatt koránt sem egyszerű, hogy mikor kell "elfogadom"-ot nyomni, és mikor "Nem kérem"-et.

Töltés
A 40W-os töltést kerülném, mivel erős a gyanúm hogy az akku élettartamára finoman szólva sincs jó hatással. Pozitív viszont hogy QC töltőről 1950mA-val tölt, tehát így van lassú töltésre (USB), gyors töltésre (QC) és iszonyat gyors töltésre (gyári) egyaránt lehetőség, kinek-kinek kedve szerint.

Jack
Illetve a hiánya. Hátszóval. Izé... Nyilvános fórum, úgyhogy nem írok csúnyákat. Külön vehetek 3500-ért átalakítót... Nem szép, Huawei, nem szép....

Allways-on
Szerencsére az AOD tartalom egészen lassan mászkál fel-s alá a képernyőn, méghozzá jó nagy terjedelemben. Nem látszik a mozgás (vagy még nem vettem észre), de idővel azért feltűnő hogy jóval odébb került mint volt. Alapban az óra, dátum és töltöttség (százalékban is) kerül kijelzésre.

Update
Az első órában jelezte hogy van, letöltődött, felkerült, minden ok.

EMUI
Egyelőre nem lopta be a szívembe magát: nem találok meg szinte semmit. Gyakorlottabbak please segítsenek hol van:
1, Az Android 9 dark mode-ra váltás
2, A hisearch nevű rettenet kikapcsolása
3, A notification bar gesture-rel történő lehúzása
4, A jelszavak megadásakor a leütött billentyű kijelzésének letiltása
5, Képernyő kikapcsolása gesture-rel (jellemzően duplakatt a főképernyőn)
6, Ikoncsomagok telepítése (az eredeti iszonyatos designkáosz)
7, Huaweis programok eltüntetése (Huawei browser? Settings ikon?! Mi a fenének?)
8, Óra widget színének átállítása (fekete háttéren nem igazán nyerő a fekete betű....
9, Eltünteti a szolgáltató nevét a felső sorból (felesleges és sok helyet foglal)
10, Eltüntetni az akku ikont (a százalék elég)
11, Mi az a cipő ikon mellette egy számmal a lock screen val alsó sarkában?

GPS
Gyors, stabil, minden oké.

Kamera
Wow... Hűba... Mármint... Aztaq...
Durva, hogy hová fejlődött a mobilos fotózás.
És vééégre nincs az LG/Samsung által alkalmazott szoftveres túlélesítésből adódó halo artifact! Köszönöm, Huawei. Üzenet a Samsungnak: 5 éve tart vissza a készülékeitek megvásárlásától az a gusztustalan parasztvakító túlélesítés...

Ha van kérdés írjatok! Még egy-két órát elszórakozok a telefonnal aztán megyek a dolgomra.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.