Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:51:45

LOGOUT.hu

Huawei P30 Pro összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Astrolagoon válasza hajbel (#795) üzenetére


Astrolagoon
junior tag

Nem kell kijönnie sehogy tény! .Nézz be p20 pro mate 10 pro topikokba...

[ Szerkesztve ]

(#802) Varszegig válasza Ixion77 (#800) üzenetére


Varszegig
veterán

A hangszóról tudnál írni? Mármint ami nem is hangszóró:)

(#803) Ixion77 válasza Varszegig (#802) üzenetére


Ixion77
őstag

Hangzásra teljesen ugyanolyan mint a klasszikus. Elsőre észre se venni hogy más technológia lenne. Hosszabb távon majd lehet, hogy feltűnik valami különbség, de egyelőre semmi.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#804) zoleeno1 válasza Ixion77 (#803) üzenetére


zoleeno1
addikt

Ha jól olvastam felraktad az első frissítést is. Bővült az AOD? Mennyire lett testreszabhato? Messenger, viber üzeneteket jelzi? :R

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#805) Varszegig válasza Ixion77 (#803) üzenetére


Varszegig
veterán

Köszi

(#806) Ixion77 válasza zoleeno1 (#804) üzenetére


Ixion77
őstag

Amennyire én látom, két opció van:
1, AOD on/off
2, Schedule: All day on/off (start time - end time)

Úgy látom, hogy a szín mindig fehér (szürke). Ha értesítés van, akkor az értesítő alkalmazás(ok) ikonja megjelenik kicsiben az akku ikon mellett. Ilyenkor az akku százalék eltűnik.
El tudnék képzelni lényegesen nagyobb funkcionalitást...

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#807) zoleeno1 válasza Ixion77 (#806) üzenetére


zoleeno1
addikt

Tehát megjelenik pl a messenger ikon, ha ertesites van? Mert már az is elorelepes lenne, tekintve, hogy eddig csak sms es nem fogadott hivas volt:D

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#808) babosmiki válasza Ixion77 (#806) üzenetére


babosmiki
addikt

És ha kétszer ráböksz az ikonra, megnyílik az üzenet?

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#809) tibcsi0407 válasza Varszegig (#802) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem hallottam különbséget. Jól értettem mindenkit és engem is jól hallottak.

https://utdetailing.hu/

(#810) Ixion77 válasza zoleeno1 (#807) üzenetére


Ixion77
őstag

Messengert nem használok, de a Viber ikon megjelenik.

(#808) babosmiki: A lock képernyő jelenik meg, azon megjelenik az üzenet. Ha jól tudom, alkalmazásonként/üzenettípusonként beállítható hogy megjelenjen-e a lock képernyőn.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#811) Varszegig válasza tibcsi0407 (#809) üzenetére


Varszegig
veterán

Esetleg próbáltad fóliával is?

(#812) 7Heads Drago válasza Ixion77 (#800) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A 40W-os töltést kerülném, mivel erős a gyanúm hogy az akku élettartamára finoman szólva sincs jó hatással.
Pedig nem ártana utána olvasnod. Elég sokan használjuk rendszeresen és nincs semmi hatással az élettartamra. Ez a sok túlbuzgó vészmadár miatt van akik csak kárognak a telora 0 tapasztalattal. (esetleg évekkel ezelőtt volt nekik valami a márkától)

Szerintem túl van a szemem felbontóképességén, ergo teljesen felesleges ennél nagyobb felbontás.
A Samsung és Apple fanok ezt simán látják. Szerintem Superman-re is köröket vernének ebben. :)

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#813) tibcsi0407 válasza Varszegig (#811) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Egyelőre nincs rajta fólia.

https://utdetailing.hu/

(#814) zoleeno1 válasza Ixion77 (#810) üzenetére


zoleeno1
addikt

Köszi! :R
Gyárilag nincs rajta fólia?

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#815) Ixion77 válasza zoleeno1 (#814) üzenetére


Ixion77
őstag

Sajnos nincs rajta fólia. Egy gyári csomagolás van körben rajta, ami csak félig átlátszó.

Viszont ami meglepett: egy USB-C-s fölhallgató van a csomagban!

(#812) 7Heads Drago : Kérlek, írj linket amiben élettartamteszt van normál és 40W töltésről. Én sajnos csak olyan oldalakat láttam, ahol fanok a saját kútfejükből produkálták az "információt", olyan komolytalan érvekkel hogy pl. "a gyártó bizonyára tudja mit csinál". (Az a gyártó, amelynek a jó marketingelhetőség az érdeke, valamint a 2.5 éves korban bekövetkező készülékhalál.)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#816) Hikvision


Hikvision
senior tag

Üdv mindenkinek!

Gyári billentyűzeten hol lehet beállítani, hogy amikor nyomva tartom az ékezetes betű miatt, akkor először azt ajánlja fel és ne az alternatív karaktert?

20 éve a PH-n.

(#817) joey04 válasza Ixion77 (#815) üzenetére


joey04
titán

Igazából részletes tesztek nincsenek, így nem tudni, hogy káros-e vagy sem, de az (igaz más márkánál), tapasztalat, hogy a gyorstöltés után jobban merül a készülék:

[link]
[link]

Hozzáteszem, szerintem hasznos dolog, csak nem állandóan azt használva.

A felbontás meg érdekes dolog, főleg, hogy a fórumtárs szerint a pentile amoled 398 ppi bőven jó 300 k-ért, de a konkurenciánál a 326 ppi normál elrendezésú ips-nél már kevés, szintén 300-ért. ([link], [link] :D)

Hozzáteszem élőben valóban jó a p30 pro kijelzője szerintem is.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#818) zoleeno1 válasza Ixion77 (#815) üzenetére


zoleeno1
addikt

Köszi! Miért lepett meg? Mióta nincs jack, mindig C csatis fülhallgatót adnak hozzá.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#819) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

#bookmarkozva. :))

(#820) AnonymusX válasza ForRedGlory (#819) üzenetére


AnonymusX
senior tag

(#821) Ixion77 válasza zoleeno1 (#818) üzenetére


Ixion77
őstag

Az lepett meg hogy egyáltalán adtak fülhallgatót. Ritkán veszek telefont.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#822) ForRedGlory válasza AnonymusX (#820) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Kösz a tippet. Eddig nem is vettem észre 16 év alatt...

(#823) Parallaxis válasza Ixion77 (#815) üzenetére


Parallaxis
addikt

Egyszerű a dolog, 40W-os töltésnél eleve jobban melegszik az akksi, mint a normál töltésnél. Innentől ez már szimplán fizika, hogy Li-Ion akksi nem szereti ezt és hamarabb öregszik.

(#824) Astrolagoon válasza Parallaxis (#823) üzenetére


Astrolagoon
junior tag

1.Supercharger lényeg,hogy pont nem melegszik jobban
2- 4.5 éves volt Oppo Find 7A telefonomról tudok mai napig nem veszített nagyon a teljesítményéből

LG G2 G3 G4 G6 volt nekem .Mindet random töltöttem gyorstöltővel egyik sem krepált be
Most P20 pro van azt is töltöm brutálisan eddig semmi baja.
It a többezres fóruumon még nem olvastam senkitől,hogy gyorstöltés miatt tönkrement volna az akkuja.
Szervizes lapokat sem látok ...

2 évig simán bírják a gyorstöltést a mai cuccok ez az időablak meg lefedi a userek 70 %-át.Szomorú vagy sem az ipari szemétgyártásunk ez van ás ez már egy másik story!

[ Szerkesztve ]

(#825) 7Heads Drago válasza Ixion77 (#815) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Tudtommal nincs rá teszt. De gondolom az ellenkezőjét te se tudod bizonyítani. Az a saját kút fej meg több éves tapasztalat a felhasználók részéről. Gondolom mind hazudik, illetve pénzeli őket a Huawei. És itt nyugodtan rugaszkodj el a Huaweitől, mert nem csak neki van gyorstöltője. Ha csak a feleségem honor 8-át nézem ami már ezek szerint halot, mivel elmúlt bőven 2,5 éves. Köszöni szépen jól van és ha benézel a topikjába nincs egyedül. De persze azt csinálsz amit akarsz, ez rád van bízva.
Nekem jelenleg mate 10 pro van. 1,5 éves és jóformán csak a gyorstöltést használom. Kutya baja. Aki szereti a szenvedést szenvedjen... de ne nyavajogjon.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#826) emvy válasza Parallaxis (#823) üzenetére


emvy
nagyúr

Linket arról, hogy magasabb hőmérsékleten hamarabb öregszik. És arról, hogy ez hogy függ össze konkrétan, és hogy a plusz 20 watt veszteségi hője hogy viszonyul ahhoz, mintha egy melegebb környéken használnánk a telefont sima töltővel.

Ezek ilyen fórumos anekdoták.

while (!sleep) sheep++;

(#827) dutrás válasza Ixion77 (#815) üzenetére


dutrás
őstag

A két éves Mate 9-en használom új kora óta a gyári SuperCharge töltőt. Akkor még az volt a legjobb.
A mai napig sima két nap ha kell.

P50 pro/P40 Lite

(#828) dutrás válasza Parallaxis (#823) üzenetére


dutrás
őstag

Mate 9 soha nem melegedett a gyorstöltéstől.

P50 pro/P40 Lite

(#829) babosmiki válasza Ixion77 (#810) üzenetére


babosmiki
addikt

Akkor mint az Lg-nél köszi! :R

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#830) mateo91


mateo91
tag

p10nek is gyors toltoje van, nem tapasztaltam hogy kevesebbet birna mint mikor megvettem :) sot egesz ejszaka rajta szokott lenni tolton :)

(#831) Bazs1981


Bazs1981
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy ennél a kijelzőnél is van az a lehetőség mint a Samsungoknál, hogy értesítéskor fény fut végig a kijelző szélén ha értesítés jön? Köszönettel: Balu

(#832) 7Heads Drago válasza Bazs1981 (#831) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ez Huawei. Megeszem a kalapomat ha ez tudja. :D

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#833) Ixion77 válasza Bazs1981 (#831) üzenetére


Ixion77
őstag

Tudtommal nincs. Olyan van hogy bekapcsol automatikusan a kijelző, és mutatja az értesítést.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#834) Bazs1981 válasza 7Heads Drago (#832) üzenetére


Bazs1981
aktív tag

Akkor nem? Láttam egy s10-en ott látványos volt, gondoltam itt is megvan :)

(#835) zoleeno1 válasza dutrás (#827) üzenetére


zoleeno1
addikt

+1, mate 10 pro, csak a gyari supercharge toltovel toltom 1.5 eve, eddig semmi baja. Sőt, ami meglepo, hogy alig mondhato langyosnak töltés közben. A régi teloim sokkal jobban melegedtek, sima toltovel. Intelligensek mar ezek, kommunikalnak, szerintem nem bantjak. Lehet rosszabb ha nem a gyarival tolti az ember.

Bazs1981: nem tud ilyet, az a Samsungnál van csak:)

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#836) Ateszpapa válasza Bazs1981 (#834) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Próbáld ki az Always On Edge appot, ezzel tudja.

S10-en a kamera körülire is be lehetett állítani.

(#837) Hikvision


Hikvision
senior tag

A gyári e-mail alkalmazásban hogy lehet beállítani az e-mail fiókoknál hogy ne 15-percenként frissítsen, hanem "push" azonnali legyen a szinkronizáció? Elég vicc lenne, ha ezt nem tudná.

20 éve a PH-n.

(#838) Bossi


Bossi
őstag

Üdv.

Akinek megvan már a készülék tudna pár képet felrakni? Engem a kamera része érdekel nagyon-
(jöhet privátban is)

köszönöm.

(#839) sirály69


sirály69
őstag

Az ajándék órám megérkezett a boltba(Debrecen, edigital), telefon még nem..... :O
Szerintetek az órát már elhozhatom....? ;]

Szerver Hosting Debrecenben

(#840) Astrolagoon válasza sirály69 (#839) üzenetére


Astrolagoon
junior tag

Hívd az edigit...Ugyanitt jóáron kristálygömb(Kicsit t9r9tt de minden funkciója működik)eladó!

(#841) hito válasza Bossi (#838) üzenetére


hito
nagyúr

Ne, ne privátba menjen! :(((

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#842) Parallaxis válasza emvy (#826) üzenetére


Parallaxis
addikt

Linket arról, hogy magasabb hőmérsékleten hamarabb öregszik.

[link]

És arról, hogy ez hogy függ össze konkrétan, és hogy a plusz 20 watt veszteségi hője hogy viszonyul ahhoz, mintha egy melegebb környéken használnánk a telefont sima töltővel.

Ha az aksi melegszik, akkor tök mindegy. Ezért is nem célszerű navigációnál a tűző napon aszalódó készüléket tölteni, mert nagyon nem tesz jót neki. De átlagos körülmények között a normál töltés nem jár számottevő hőterheléssel, szemben a gyorstöltéssel (főleg a vezeték nélküli gyorstöltés ami gyilkos lehet, nem véletlenül van a minőségibb cuccokon aktív hűtés is). A gyártók a töltésvezérléssel sok hátulütőjét ki tudják küszöbölni a dolognak, de a melegedést nem.

Ezek ilyen fórumos anekdoták.

Hosszú ideig én is így gondoltam és nem is érdekelt a dolog, de jó pár aksicsere után már tudom, hogy ez tévedés volt.

(#843) Silenzio válasza 2ofthem (#778) üzenetére


Silenzio
addikt

Kiváló, a Filmic Pro Evaluatort se felejtsd. :) Köszi!

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#844) 2ofthem válasza Parallaxis (#842) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Én a Huawei megoldását nem ismerem - de ki fogom próbálni -, mindenesetre az S8-am új kora óta gyorstöltést kap mindig, és az én üzemidőm a béka segge alatt van sajnos.

(#845) 2ofthem válasza Silenzio (#843) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Nem felejtem, már letöltöttem a régi készülékre hogy azt is másolja át mikor megérkezik :)
Elvileg egy órán belül itt van.

(#846) Astrolagoon válasza Parallaxis (#842) üzenetére


Astrolagoon
junior tag

Jópár akksicsere gyorstöltés miatt??Szervizes vagy?Mesélj már linkelj már be név nélkül szerviz lapokat Én az elmult 20 év alatt jó ha 2x cseréltem akksit azt se elhasználódás miatt...

"(#844) 2ofthem "
S8 sajnos alapból nem akku bajnok a gyorstöltésnek ennek emmi köze hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#847) Parallaxis válasza 2ofthem (#844) üzenetére


Parallaxis
addikt

Hát igen, szoktam mosolyogni, mikor ha a gyorstöltésről van szó, akkor sokan beírják, hogy semmi gond vele, náluk ugyanolyan az aksi, mint új korában, aztán ugyanezek az emberek panaszkodják tele az adott topicot, hogy milyen szar a legutóbbi frissítés mert csökkent a SOT. Pedig a frissítéssel semmi gond, csak éppen szépen lassan kicsinálják az aksijukat.

(#848) petya2012 válasza tibcsi0407 (#782) üzenetére


petya2012
őstag

most rátettem pc-re,másolom át rá a dolgokat

a Hisuite jelzett rendszerfrissítést,mot szedi le

(#849) tibcsi0407

:) :)

[ Szerkesztve ]

(#849) tibcsi0407 válasza petya2012 (#848) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Na, akkor feltolom én is így, köszi az infót!

https://utdetailing.hu/

(#850) Astrolagoon válasza Parallaxis (#847) üzenetére


Astrolagoon
junior tag

Ez ne haragudj de az xD kategória.És akkor ,hogy lehet ,hogy ugyanezen emberek a követkkező frissítésnél meg arról számolnak be ,hogy nőtt a SOT éppen ezért ne telepítsük mondjujk ezt vagy azt a verziószámú frissítést mert battery drain nevü jelenség van..Aminek köze nincs a gyorstöltéshez hanem mondjuk beragadt egy google folyamt (jellemzően)
Tapasztalat szerzés frissítés után javúló /csökkenö SOT tekintetében ajánlott olvasnivaló az XDA fórum.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.