Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-13 20:33:35

LOGOUT.hu

******** Huawei P10 Összefoglaló ********

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10551) Peter.70 válasza wdx (#10550) üzenetére


Peter.70
őstag

HA hosszan nyomok a wifi hálózatra, akkor csak a " csatlakozás a hálózathoz " jön elő. Ha be írom az új jelszót, arra azt írja, hogy nem jó a jelszó, többször próbáltam

Most csatlakozott :F

[ Szerkesztve ]

(#10552) gry01 válasza wdx (#10546) üzenetére


gry01
csendes tag

Szép mentés :C

(#10553) wdx válasza gry01 (#10552) üzenetére


wdx
őstag

Muszáj, ha már néha nehezen tudom megállni, hogy "trollkodjak"... :) azért kösz.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#10554) PACSA75 válasza wdx (#10553) üzenetére


PACSA75
őstag

Számomra is érthetetlen ez a biciklis probléma (cikk-cakk vonalvezetés), de el kell fogadjuk (és tiszteletben tartani) hogy vannak emberek akiknek ez fontos😁.

[ Szerkesztve ]

(#10555) wdx válasza PACSA75 (#10554) üzenetére


wdx
őstag

Igenis, természetesen, jogos! Ott a pont! :)

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#10556) wdx


wdx
őstag

Témába vágó dolog:
Nem vagyok maradéktalanul elégedett a huawei watch 2-vel. Fitnesz óra. Eddig oké. Én azért vettem, hogy vezetés vagy bármi közben fel tudjam venni a fontos hívásokat, vagy az üzeneteket azonnal vegyem bármi nemű munka közben, és persze lássam az időt is, hiszen eleve ezért óra. Lassan jelenik meg a hívás (ez persze attól is lehet, ahogy beállítottam, valamint a telepített alkalmazások miatt, ami minimális), kézmozdulatra lassan jelenik meg eleve az óra is... Eddig ennyi az észrevétel.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#10557) Kovaratis válasza wdx (#10556) üzenetére


Kovaratis
őstag

Nekem egy Watch 1 és egy Moto 360 van. A Moto gyorsabb mindenben, de a Huaweire is szinte azonnal megjön minden. Szerintem elállítottál valamit.

(#10558) PACSA75 válasza wdx (#10556) üzenetére


PACSA75
őstag

Ez szerintem általános probléma, Moto 360 at használok, szintén lassan jelenik meg a hívás.

(#10559) wdx válasza Kovaratis (#10557) üzenetére


wdx
őstag

Köszi srácok! Sejtettem, hogy én nyaggattam el valamit, mert eleinte tökéletes volt.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#10560) wdx válasza Kovaratis (#10557) üzenetére


wdx
őstag

Azért jó lenne tisztázni persze, hogy kinek mi a lassú. Nálam akár 3-5 mp is kell, hogy megjelenjen a zöld és piros gomb. Nálatok? Hozzáteszem, hogy egy 5 ezer forintos óránál ez azonnali dolog kb.

[ Szerkesztve ]

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#10561) sajo13 válasza wdx (#10559) üzenetére


sajo13
senior tag

Én Garmin Forerunner 230-at használok és előbb megjönnek az üzenetek és a hívás az órára, mint a telefonon.
Az óra mindig látható és 2-3 hétig bírja :)

(#10562) wdx válasza sajo13 (#10561) üzenetére


wdx
őstag

Köszönöm! Tehát vagy beállítom rendesen, vagy kipróbálom a mostani frissítéssel, ami ma jött rá. Azóta ugyanis sokkal gyorsabbnak tűnik...hm... Meglátjuk. Azért ha lesz időm, jobban beletúrok az agyába.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#10563) adamos0606


adamos0606
tag

Sziasztok! Tudom, hogy korábban már sokszor téma volt a tok vs. hajlított üvegfólia kérdés a fórumon, de a hozzászólásokat alaposan végig böngészve nem kaptam választ az alábbira.
Szóval olyan tokot keresek amely szilikon (TPU), közepesen vastag és nem szedi le a hajlított üvegfólia szélét, de a képernyőt is védi, tehát valamennyire kiemelkedik annak a síkjából. Már volt pár tokom, de még olyant nem találtam, ami a fentikenek minden szempontból megfelel. Ha tudtok ilyet akkor, ha lehet linkkel együtt osszátok meg, előre is köszii!

(#10564) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem.
Adott egy Huawei P10 telefon, amin a beállításokban sikerült elállítanom vmit. A jelenség az, hogy ha a Google podcasts-ot használom, akkor a záróképernyőn nem jelenik meg az aktuálisan lejátszott podcast. Ez azért volt jó, mert nem kellett belépnem, ha pl megakartam állítani, hanem innen is megtehettem.
Van ötletetek, hogy ezt hogy tudnám visszavarázsolni?
Ha nem a megfelelő fórumban írtam, akor bocs!
Köszi!

(#10565) wdx válasza jackal79 (#10564) üzenetére


wdx
őstag

Szia! Magazin feloldáson van a képernyőzár?

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#10566) jackal79 válasza wdx (#10565) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia! Igen, azon van.

(#10567) wdx válasza jackal79 (#10566) üzenetére


wdx
őstag

Beállítások, google, átküldött médiatartalmak vezérlése be van kapcsolva?

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#10568) jackal79 válasza wdx (#10567) üzenetére


jackal79
aktív tag

Igen

(#10569) jackal79 válasza wdx (#10567) üzenetére


jackal79
aktív tag

Valahogy sikerült visszaállítanom :)

(#10570) sityupityu válasza dualcore (#10528) üzenetére


sityupityu
veterán

Én másképp gondoltam a működését, de ha a tesztjeid mást mutatnak akkor természetesen elfogadom, mivel én egyáltalán nem próbáltam ilyeneket.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10571) wdx válasza sityupityu (#10570) üzenetére


wdx
őstag

Pont ez az, hogy mi a saját logikánk szerint képzelünk el valamit, a fejlesztők meg, jó esetben, megírnak valamit, tesztelik, módosítanak rajta, stb... Teszt közben viszont én észrevettem, hogy néha jobb is, ha nem segít rá a FF optika... Kevesebb fénynél automatikusan bekapcsol, és láthatóan élettelenebb lesz az elkészült kép. Mutatok majd referenciát.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#10572) sityupityu válasza wdx (#10571) üzenetére


sityupityu
veterán

De azt még mindig nem értem akkor, hogy ha 2x-es nagyításon csinálok képet, akkor látszólag miért nincs szinte semmi (vagy csak alig) felbontás veszteség? Én ezért gondoltam, hogy ilyenkor besegít a másik kamera is.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10573) wdx válasza sityupityu (#10572) üzenetére


wdx
őstag

Ami persze evidens is lenne. Gondolatom szerint a 12MPx-es optika egy felezett (és nem jut eszembe a neve) felbontású értékelő, tehát kihozható belőle a max felbontás, némi adatvesztéssel (színek érzékenysége, stb)... Emiatt azt látom, hogy bent a szobában, vagy túl nagy érzékenység mellett működik a másik optika.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#10574) morfajet


morfajet
csendes tag

Sziasztok! Huamwei 10 plus telómnál a bevitelt véletlenül google hangalapúra állítottam be és azóta sehogy sem sikerül swiftkey-re vagy más billentyűzet alapú bevitelre átállítanom. Valami ötletetek volna ezzel kapcsolatban? Köszönöm!

(#10575) PACSA75 válasza morfajet (#10574) üzenetére


PACSA75
őstag

Beállítások - Rendszer - Nyelv és bevitel - Virtuális billentyűzet.

(#10576) morfajet válasza PACSA75 (#10575) üzenetére


morfajet
csendes tag

Igen, de ott mindkettő lehetőség inaktív. Sem a googlet nem engedi inaktiválni, sem a swiftkeyt aktiválni. Próbáltam de nem műkszik.

(#10577) beg válasza morfajet (#10576) üzenetére


beg
veterán

Szóköz billentyű hosszan nyomvatartva?

Semmi, elolvastam még egyszer :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#10578) wdx válasza morfajet (#10576) üzenetére


wdx
őstag

Beállítások, (speciális...), nyelv és bevitel, alapértelmezett billentyűzet, válaszd ki a swype-ot.
Ha nem megy, akkor lépünk tovább...
Akkor az alkalmazásoknál lehetséges, hogy tiltottad a swype-ot, újra engedélyezned kell.

[ Szerkesztve ]

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#10579) wdx


wdx
őstag

Kevés fény mellett, automatikus, változás nélküli kép fekete-fehér kamera kitakarás nélkül:

Ugyanez, kiakart FF optikával:

Állvánnyal, és sehova nem kattintottam, hogy máshová fókuszáljon, vagy máshová mérje a fényt, csak elé tettem az ujjam.

[ Szerkesztve ]

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#10580) wdx válasza wdx (#10579) üzenetére


wdx
őstag

Mindkettő így automata módban siralmas minőség, erősen gyenge fény mellett, viszont szemléltetésnek tökéletes...de ezt megspékelve ezerszer jobbat tud a p10, és csak pár kattintás kérdése... Próbálok reklám mentes lenni, elnézést a két macskadobozért...

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#10581) TarhonyaHUN


TarhonyaHUN
csendes tag

Hey!

Adott egy vodás P10 VTR-L09 8.0.0.373(C02) rommal. Szeretnék rá EU-s (C432-es) romot.

Emlékszem P8-nál az volt a mondás, hogy rollbackelni kellett a telekomos verziót android 6ról 5-re, utána pedig az eu-s romot ráégetni simán a háromgombos módszerrel.
Itt gondolom ez nem igazán járható út, ahogy olvasom a fórumot.

Oeminfót kéne cserélni, rebrand, bootloadert kéne nyitni (kódot meg már nem lehet csak úgy szerezni), stb - ha jól értelmezem.
Melyik úton induljak el? Egy linket, egy valamit szeretnék, még angolul is megtanulok esküszöm. :R

(am DCUnlocker járható út bootloader nyitáshoz?)

[ Szerkesztve ]

Hardveraprózva ismerszik meg az ember.

(#10582) benfolds


benfolds
őstag

múltkor szó volt a micro usb --> type c átalakítóról. mondtátok, hogy érdemes eredetit venni biztonsági okokból. itt most a huawei-féle 1,78 $, ingyen posta, ha valakit érdekel. van mondjuk ugyanitt noname 80 cent / 2 darab áron, rengeteg pozitív értékeléssel, nem hinném, hogy sokkal rosszabb lehet...azért én vettem a huawei-ből egyet, az is szinte ingyen van.

(#10583) wdx válasza wdx (#10579) üzenetére


wdx
őstag

Akkor itt egy fénnyel festés/selymes víz üzemmód állvánnyal szintén, csak már nem tudtam ugyanoda tenni:

Ugyanez éjszakai automata üzemmódban:

Jól látszik a különbség az előző kettőhöz képest is, és egymáshoz is. Ettől függetlenül millió beállítás van, szóval akinek nem tetszik a p10 képe szürkületben, az nyugodtan próbálkozzon, mert van miből...

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#10584) TarhonyaHUN válasza benfolds (#10582) üzenetére


TarhonyaHUN
csendes tag

Köszi, pont ma akartam rendelni a BlitzWolftól, ami szvsz jó márka, de ha már Huawei akkor az a tuti megoldás. :R :)

[ Szerkesztve ]

Hardveraprózva ismerszik meg az ember.

(#10585) Kovaratis válasza TarhonyaHUN (#10581) üzenetére


Kovaratis
őstag

Szia! Szabad kérdeznem hogy mit vársz a rebrandtől?
A Vodás verziók sokkal stabilabbak, bugtalanabbak mint a 432. (Vagy csak szerencsénk van... :))

(#10586) TarhonyaHUN válasza Kovaratis (#10585) üzenetére


TarhonyaHUN
csendes tag

Anno P8-nál csak a szívás volt a telekomos verzióval, nem frissült fél évig, elég lassan dolgoztak vele, kihagytak x verziót, miközben full bugos volt a legutóbbi, stb.
Ráhekkeltem a sima EU-s verziót és minden anomália megszűnt és mellé volt egy "full clean" érzés: minden szolgáltatói sallangtól mentes, gyári rom.

(Mondjuk most nem tudom mi a helyzet, de megmaradtak ezek a rossz élmények.) :/

Am, azt mondod, hogy a C02 kevésbé bugos? Elvben csak hozzáadják a cuccaikat, meg ülnek rajta heteket nem? :DDD

+ja meg am már független a teló. Nem tudom, hogy mennyire van voda hálózatra optimalizálva, bezavar-e ha más szolgáltatós simet teszek bele (pl, van-e Volte, egyéb optimalizálás 4g szempontjából, stb.)

[ Szerkesztve ]

Hardveraprózva ismerszik meg az ember.

(#10587) wdx válasza TarhonyaHUN (#10586) üzenetére


wdx
őstag

Nem fog bezavarni.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#10588) kato78 válasza wdx (#10573) üzenetére


kato78
tag

Pedig le van írva szépen, mi hogyan müködik: "A két kamera továbbra is hasonlóképpen viszonyul egymáshoz, egy RGB színszűrős rendszer dolgozik együtt egy színszűrő nélküli, monokróm képek rögzítésére alkalmas, rendkívüli részletgazdagsággal kecsegtető megoldással. A kevesebb fényt befogadó színes kamera 12 megapixeles, a szürkeárnyalatos pedig 20, ettől függetlenül színes képeket is rögzíthetünk 20 megapixellel, köszönhetően az algoritmusnak. Aki az összes pixelt szeretné, elbúcsúzhat a digitális zoomnál sokkal többet ígérő, 2x-es hibrid zoomtól, amitől egyébként nem érdemes. A fókuszálás PDAF + lézeres megoldással történik villámgyorsan, még a legsötétebb körülmények közt is nehéz zavarba hozni a rendszert, a dupla ledes, kéttónusú vaku pedig komoly fényerőre képes, ha szükségünk van rá. Nem maradt ki az optikai képstabilizátor,..."

Nincs felezve semmi, a két lencse együtt dolgozik, ráadásul a monokrom lencse élessége ugyanolyan fényviszonyok között sokkal jobb mint az RGB -é. Eleve hogy több fényt tud átengedni mint az RGB szürö, mivel nincs a 3 alapszinnek szürö, ... :)

20MPx -en interpolálja a színes képeket kiegészítve a monokróm lencse adataival, azért is lesz olyan amilyen az így készült kép.

(#10589) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Gondolkozok egy type-C => "sima" USB, OTG átalakítón. Akinek van, milyen van? OTG-n keresztül milyen filesystem-et támogat a készülék (a FAT32-n kívül)? exFAT, netán NTFS?

(#10590) kiskami válasza kato78 (#10588) üzenetére


kiskami
tag

:K Így, így. A többi csak fantáziálás. :U

(#10591) wdx válasza <Adamsky> (#10589) üzenetére


wdx
őstag

Szia! Bementem egy számtek boltba, és előrelátó üzemmódban vettem egy USB 3-as OTG-t. Remekül működik, az összes általam ismert fájlrendszert kezeli. Pendrive, külső winyó (500GB), egér, billentyűzet, eszik mindent.

Kiskami: eleinte én is fantáziáltam, utána viszont ki is próbáltam. Erős napfényben nem fogsz látni különbséget kitakart FF lencsével, úgyhogy a leírtak elmélete megdőlt.

[ Szerkesztve ]

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#10592) <Adamsky> válasza wdx (#10591) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... előrelátó üzemmódban vettem egy USB 3-as OTG-t ..."
Milyet, hol, mennyiért? Valami márkás(abb) cucc, vagy noname? Én egy rövid keresés után ezt találtam (elvileg P10 kompatibilis).

"... az összes általam ismert fájlrendszert kezeli ..." - ezek szerint az NTFS-t is?? Ez igen kellemes meglepetés. Eddig csak főzött ROM-oknál láttam ilyet. A legtöbb telefon csak bambán néz egy NTFS-re formázott pendrive-ra (a még nagyobb baj, hogy sokszor az exFAT-re is)

(#10593) pető bá' válasza <Adamsky> (#10592) üzenetére


pető bá'
őstag

Egyik és másik.

Ezeket vettem, mindkettő működik, a biztonság kedvéért rendeltem. nem teszteltem, csak kipróbáltam őket egy NTFS-re formázott, filmezős pendrive-val, olvasta szépen :)

"... and I hope you have a great day!"

(#10594) wdx válasza <Adamsky> (#10592) üzenetére


wdx
őstag

Márkás cucc, mert volt vagy 800 pénz...
Doboza már kuka.
Mindjárt küldök képet róla...
Amúgy a huawei mindent olvas gyári rom mellett.

Lehet, hogy HAMA volt, de nem vennék rá mérget.

[ Szerkesztve ]

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#10595) wdx válasza <Adamsky> (#10592) üzenetére


wdx
őstag

Várj, megnyugtatásként:
FAT, FAT32, NTFS tuti olvassa ezeket. Az extFAT meg ugye eleve a linux alapja kb, úgyhogy elvárható lenne a kezelése, de én is láttam már csodákat. Viszont ezt ezen még nem próbáltam. Úgyhogy tévedtem, erről nincs fogalmam. Ahogy a CD-n lévő...hú...tán CDFS a rövidítése, azt sem próbáltam, mert még nem volt létjogosúltsága.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#10596) <Adamsky> válasza pető bá' (#10593) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

... és @wdx
"Ezeket vettem... kipróbáltam őket egy NTFS-re formázott, filmezős pendrive-val, olvasta szépen"
Uraim, köszönöm szépen a válaszokat, és a tippeket! :R

(#10597) Kovaratis


Kovaratis
őstag

Vodára megjött a 380-as Júliusi csomag, FF-en pedig megjelent a 381-es Augusztusi. Méghogy lassú! :)

[ Szerkesztve ]

(#10598) kiskami válasza wdx (#10591) üzenetére


kiskami
tag

Szerintem te is tudod, hogy a jelenlegi digitális szenzor technológia a magas fényeknél sokkal kevesebb rugalmasságot enged meg, mint a sötéteknél.

(#10599) wdx válasza kiskami (#10598) üzenetére


wdx
őstag

Hogy mindannyiunk számára érthetőbb legyen, arra célzol, hogy a magas fényeknél elvérzik egy normál színes optika, így kevesebb a dinamika napsütéses képnél, tehát a sötét kevésbé sötét, a világos meg csak simán "beég", ergo nem lesznek felhők a képen, hanem csak egy fehér massza? Ha igen, akkor egyet értünk, és ezt még valóban nem próbáltam ki. Sebaj... Holnap.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#10600) kiskami válasza wdx (#10599) üzenetére


kiskami
tag

:K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.