Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-13 20:33:35

LOGOUT.hu

******** Huawei P10 Összefoglaló ********

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) Vikooo válasza Harcsai (#10450) üzenetére


Vikooo
addikt

Magyar áruházak kínálatát böngésztem és csak egyetlen Razer fülest találtam. Köszi!

200 USD??? :F Akciósan 70 is sok érte :(

(#10452) benfolds


benfolds
őstag

már megint szarakodik a gyári naptár app. kivételesen most azt csinálja, hogy amit gépen lementek google naptárba, azt nem jeleníti meg. ki van pipálva minden az appban, google fiók, telefon stb. telefonon a google fiókba ment, de ugye ez mindegy ilyen szempontból. próbálja már ki valaki, hogy google naptár--->gyári naptár működik-e

(#10453) Dave920117


Dave920117
tag

Lehet kicsit off téma.

De

Próbálkozik majd valaki este a teljes holdfogyatkozásról képeket lőni?

(#10454) beg válasza Dave920117 (#10453) üzenetére


beg
veterán

Ha átzoomolsz ezen a felhőtakarón ami itt van, akkor mindenképp :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#10455) Dave920117 válasza beg (#10454) üzenetére


Dave920117
tag

:Y

(#10456) dualcore válasza Dave920117 (#10453) üzenetére


dualcore
őstag

Igen, de nem telefonnal. Itt már csúnyán elvérzik minden telefon.

(#10457) wdx


wdx
őstag

Nálam mostanában az összes elektronikus eszköz elvérzik... A macska rúgja meg! Egyik se tud főzni, mosogatni, takarítani, kávét főzni, stb... Szegény nejem, eltörte a térdkalácsát, és egyik itthoni eszköz sem pótolja... Néha jól jönne pedig, hogy a mosógép magától kiválogatja a ruhát, kitereget, a kávéfőző kizaccolja magát, friss vizet enged, lefőzi a kávét, a kés levágná a kenyeret, megvajazza, stb... A jószágoknak mondjuk enni ad a telefonom... Vagy legalább levágná a füvet... Jó lenne rá egy ilyen frissítés.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#10458) dualcore válasza wdx (#10457) üzenetére


dualcore
őstag

És te miért vagy? :D :D :D
Csak viccelek félre ne értsd.

[ Szerkesztve ]

(#10459) wdx válasza dualcore (#10458) üzenetére


wdx
őstag

Én most, mint eddig is, háztartási gép vagyok, és teszem a dolgom...Várhatom a biztonsági frissítést, de attól még biztonságban tudom az itthoniakat, mert minden el van végezve :)

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#10460) Harcsai


Harcsai
senior tag

Családon belül van egy T-ben vásárolt p20pro.
Megérné elcserélni? Pénzbe nyilván nem kerülne, de nagy és nehéz a p20pro. Jobb annyival?
Sokat telefonálok és terepen fotózok. Munkára használom.

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#10461) Vikooo válasza Harcsai (#10460) üzenetére


Vikooo
addikt

Én kérdés nélkül cserélném. Meg a sima P20-ra is.

(#10462) wdx válasza Harcsai (#10460) üzenetére


wdx
őstag

Befér a zsebedbe, ha leülsz? Vezetés közben nem akar majd kimászni? Stb...

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#10463) DSPx


DSPx
tag

Holdat valakinek sikerült elcsípni P10-el? :DD
Nekem voltak próbálkozásaim.. ablakpárkányról. :C
Kellene egy állvány vagy valami.
Voltak próbálkozásaim, de van még mit alakítani rajta.
[1.kép]
[2.kép]
[3.kép]

Huawei P10

(#10464) kiskami válasza DSPx (#10463) üzenetére


kiskami
tag

Felhős volt, nem látszott semmi. Én inkább rajzoltam magamnak egyet. :DDD

(#10465) benfolds válasza benfolds (#10452) üzenetére


benfolds
őstag

Valaki? Nálam még mindig nem jó.

(#10466) dualcore válasza Harcsai (#10460) üzenetére


dualcore
őstag

Én is gondolkodás nélkül cserélném. Jobb is mindenben, újabb is.

(#10463) DSPx
Mint korábban írtam, itt már elvérzik minden telefon, de a felhőréteg nálunk mindent vitt. :D

#10452) benfolds

Nálam működik rendesen, igaz nálam az elsötétedés sem tapasztalható.

[ Szerkesztve ]

(#10467) sityupityu válasza Vikooo (#10461) üzenetére


sityupityu
veterán

Sima P20-ra én is, de pro-ra a mérete miatt biztos, hogy nem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10468) sityupityu válasza DSPx (#10463) üzenetére


sityupityu
veterán

Az első és a harmadik éjszakai módban van készült?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10469) wdx válasza dualcore (#10466) üzenetére


wdx
őstag

Egyébként nem vérzik el, csak önmagában. Egy állvány, egy optika elé, és egy nem gyári fényképező app kell hozzá, vagy olyan üzemmód. Állvánnyal már csináltam elfogadható képeket, de kéne rendelnem egy optikát is hozzá.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#10470) sityupityu válasza wdx (#10469) üzenetére


sityupityu
veterán

Milyen optikára gondolsz?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10471) dualcore válasza wdx (#10469) üzenetére


dualcore
őstag

Én alapban csak a telefonra gondoltam. Persze ha van hozzá optika, és állvány, akkor már más a dolog.

Pl. Ilyen :D

(#10472) sityupityu válasza dualcore (#10471) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem, tényleg kíváncsi voltam, hogy milyen optika van mobil mellé. Nem is tudtam, hogy vannak ilyenek, pedig van fényképezőgépem is... :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10473) Harcsai válasza dualcore (#10471) üzenetére


Harcsai
senior tag

És ez valyon műxik a dupla kamerával?

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#10474) benfolds válasza Harcsai (#10473) üzenetére


benfolds
őstag

ha 12 megapixel raw-ra állítod, akkor csak a színes kamerát használja.

(#10475) benfolds válasza dualcore (#10466) üzenetére


benfolds
őstag

köszi. azt csináltam, hogy a google beállításainál kiszedtem a pipát a szinkronizáció elől, majd vissza (amúgy miért nincs olyan, hogy automatikus szinkronizáció, mondjuk a gyorsgomboknál, hogy ezzel kényszeríteni lehessen az azonnali szinkronizációt?). utána működött. mindezt úgy, hogy a pipa ki - pipa vissza előtt egy két perccel korábbi dátum volt megadva az alkalmazásnál, mint utolsó szinkronizáció időpontja. a biztonság kedvéért még töröltem a cache-t és minden adatot. bízom benne, hogy tartósan jó lesz.

a hírfolyam a másik app, amivel folyamatosan szenvedek. pár naponta visszaállítja magát swipe up-ra.

[ Szerkesztve ]

(#10476) wdx válasza sityupityu (#10470) üzenetére


wdx
őstag

Pl ilyenre, de nagyon sokféle van:

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#10477) dualcore válasza sityupityu (#10472) üzenetére


dualcore
őstag

Igazából lehetőség rengeteg van. Amit wdx javasolt az is nagyon jó és lényegesen olcsóbb. :K

Benfolds.

Nem tudom mi okozta nálad, lehet valami szinkronizációs bug csak. Lehet valaki, aki tőlem jártasabb a dologban tudja majd az okát.

(#10478) DSPx válasza sityupityu (#10468) üzenetére


DSPx
tag

Az első biztosan éjszakai mód, a harmadik 2x zoommal magas ISO értékkel. Utolsó kettő egyébként RAW kép, lehet még rajta piszkálni. :DD

Huawei P10

(#10479) dualcore válasza Harcsai (#10473) üzenetére


dualcore
őstag

Bocs, elsiklottam a kérdés felett.
Ez számomra is jó kérdés. Ugye ezeket 1 kamerára tervezték. Na mármost, ha veszem a P10-et, beállítom monokróm-ra (mert én a 20 MP részesítem előnyben) és itt az rgb szenzorok nem okoznak meglepetést, szerintem nagyon szép fotókat lehetne lőni vele. Legalábbis én így próbálnám.

(#10480) Hory84


Hory84
tag

Ezt most lőttem tripodról. Elég tetszetős. https://500px.com/photo/267797025

(#10481) wdx válasza Hory84 (#10480) üzenetére


wdx
őstag

Nekem csak ilyen sikerült a holdról, de mentségemre legyen szólva, nem az volt a fő elem.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#10482) dualcore


dualcore
őstag

Kicsit szórakoztam. ( Gányoltam) :)

(#10483) sityupityu válasza wdx (#10481) üzenetére


sityupityu
veterán

Jó kis kép lett, kár hogy az utcalámpa benne van. Amúgy tényleg jó.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10484) dualcore


dualcore
őstag

Apropó, próbáljátok már ki, hogy különböző kamera módokban, takarjatok ki a LED villanó melletti kamerát, ki mit tapasztal?

(#10485) Viktork800 válasza dualcore (#10482) üzenetére


Viktork800
csendes tag

Ezt mivel csináltad? Tök jó lett 😃

(#10486) dualcore válasza Viktork800 (#10485) üzenetére


dualcore
őstag

Egy egyszerű távcső van odailleszve.

(#10487) wdx


wdx
őstag

Egyébként tök jól működik egy mikroszkóppal is, ha elég közel lehet tenni a lencséhez... És jó a fókusz. Anno egy ipari mikroszkóppal és egy PDA nulla képességű kamerájával tű éles nano képeket csináltam... Nagyon meglepő dolgokat lehet kihozni sok fényből és jó lencséből.

[ Szerkesztve ]

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#10488) cicaslany86 válasza dualcore (#10484) üzenetére


cicaslany86
aktív tag

Csak monokróm módnal zavart be. Furcsa. Egyebkent csak akkor sikitott a telefon,hogy nem szabad eltakarni a lencsét, mikor benyultam a másik elé is.

(#10489) dualcore válasza cicaslany86 (#10488) üzenetére


dualcore
őstag

Pont ez az. Monokróm üzemben ugye a LED melletti kamera dolgozik, viszont minden más üzemben csak jelzi, hogy ne takarják ki, de a kitakart kamera nem befolyásolja az elkészült képet. Szóval akkor nem egyszerre dolgozza fel mégsem a két kamera képét. Igaz nem próbáltam minden üzemben, de holnap neki ugrok és teszteltem.

(#10490) benfolds


benfolds
őstag

feladtam, hogy rendesen szinkronizálni tudjam a gyári naptár appot a google naptárammal, marad telefonon is a google naptár appja. :( pedig jobban tetszett a gyári.
tele van a net mindenféle szenvedéstörténetekkel, hogy ki melyik google alkalmazást nem bírja szinkronizációra bírni (gmail, google naptár, google névjegyek stb), örülök, hogy nem a gmaillel szívok, mert akkor még morcosabb lennék. állítólag az a probléma gyökere, hogy ugye kínában nem elérhetők a google (és a fb) szolgáltatásai, az emui pedig alapvetően a kínai piacra készült, ezért vannak "fennakadások" a google alkalmazások működésében. hát kösz.

[ Szerkesztve ]

(#10491) wdx válasza benfolds (#10490) üzenetére


wdx
őstag

Én nem tudom, de nálam tökéletesen működik. Gyári naptár mellé sosem kellett másikat használnom. Egyszerű: Elindítod a telefonon a gyári naptárat. Nálam bal oldalon felül 3 csík, bepipálod a gmail-es accountodat, és ennyi kb. Ha telefonon létrehozol új névjegyet, vagy naptárbejegyzést első alkalommal figyelsz rá, hogy a google-be mentse. Ennyi. Utána már elvileg automatikus.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#10492) benfolds válasza wdx (#10491) üzenetére


benfolds
őstag

gondolod, hogy nem jutottam el idáig? nálam csak akkor szinkronizál, ha a beállításokban az accountoknál a google-ra megyek és a naptárnál kiszedem a pipát, majd visszateszem. addig csak kiírja, hogy a szinkronizált, de a valóságban ez nem történik meg. legalábbis a naptában nem lehet látni a nyomát.

(#10493) wdx válasza benfolds (#10492) üzenetére


wdx
őstag

Hm... Ez valóban érdekes. Gondolom, akkor be van pipába a beállítások, fiókok, 3 pötty, automatikus szinkronizálás is...
Volt már nagy frissítés a telefonon? Mármint 7-es androidról 8-ra? Ha igen, és még nem nyomtál FR-t, fontolóra kellene venni.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#10494) benfolds válasza wdx (#10493) üzenetére


benfolds
őstag

minden beállítás jó, és igen, oreo-n vagyok. nem akarok emiatt fr-t nyomni...

a gps-t problémámat sem sikerült megoldanom, minden lehetséges kombinációt kipróbáltam helyszolgáltatás és app beállítások tekintetében. mindig cikkcakkban megy bizonyos helyeken, de általában is sokszor ugrál az útvonal oda-vissza. ez van. ez az egyetlen komoly problémám a telefonnal igazából.

(#10495) dualcore válasza benfolds (#10494) üzenetére


dualcore
őstag

De miért nem akarsz egy Fr-t? Nekem kB 15 perc és újra be van lakva a telefon. Lehet minden problémát megoldana.

(#10496) dreta


dreta
tag

Sziasztok!

VTR-L29-re megjött a 371-s frissítés. 116 MB.

(#10497) #19784448 válasza dreta (#10496) üzenetére


#19784448
törölt tag

Most néztem nekem is megjött.

(#10498) <Adamsky> válasza benfolds (#10494) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... a gps-t problémámat sem sikerült megoldanom, minden lehetséges kombinációt kipróbáltam .. "

Mik voltak ezek a kombinációk? Más szoftverrel nézted, ill. tesztelted a GPS működését? Én nem hiszem, hogy hardveres probléma lenne. Most vagy a Sports Tracker-en belül vagy annak beállításaival van gond, vagy rendszer szinten van valami, amin jó eséllyel csak egy fr. segítene. Én a helyedbe biztos nem kínoznám magam, és rászánnám az időt ...

(#10499) PACSA75


PACSA75
őstag

Egy kis érdekesség a várva várt GPU Turbó ról.

[link]

(#10500) <Adamsky> válasza PACSA75 (#10499) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Sajnos beigazolódott az, amire utóbb már számítani lehetett. A név "Turbo" teljesen félrevezető. Ez az egész nem jár semmilyen teljesítmény javulással (értsd mérhető fps), csupán néhány - erre külön optimalizált - játék futása lesz kissé "egyenletesebb". A GSMArena is elvégezte a maga kis tesztjét, és ott az előbb említett "smooth"-ság mellett egy kis üzemidő javulást (értsd: az adott játékkal tovább tudsz játszani) is tapasztaltak (kb. +20 perc).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.