Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-13 20:33:35

LOGOUT.hu

******** Huawei P10 Összefoglaló ********

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) dualcore


dualcore
őstag

Nekem megfelelő a teljesítménye Turbó nélkül is, pláne, hogy soha nem játszom rajta.

Ezt is el kellene olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#10502) SG3rg0 válasza dualcore (#10501) üzenetére


SG3rg0
őstag

Ez mondjuk elég gáz mind a két oldalról nézve.

(#10503) sityupityu


sityupityu
veterán

Na, megjött nekem is a 371 biztonsági frissítés. Délelőtt amikor ránéztem még nem volt.
Lenne egy kérdésem: Ti mindig a teljes verziót szoktátok letölteni? Én eddig sosem tettem. Van valami előnye ha letöltök több mint 2 gigát? :F

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10504) mobal válasza sityupityu (#10503) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Néha csak a full packot tudod felrakni. Ez csak egy inkrementális frissítés, kevés javítással és semmi marginális változtatás.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#10505) wdx válasza SG3rg0 (#10502) üzenetére


wdx
őstag

Ez nem gáz, ez csak annyit jelent, hogy senki nem szán rá 1-2 percet arra, hogy beállítsa a telefonját a megfelelő működésre (pl ne záródjon be egy-két alkalmazás a telefon kijelzőjének kikapcsolásakor, vagy hogy ezt az alkalmazást ne "optimalizálja", ergo bezárja, ha túl sok energiát fogyaszt, mert szarul írják meg a programot magát). Egyszerűbb megoldás, hogy tiltják, mint hogy optimalizálják.

[ Szerkesztve ]

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#10506) sityupityu válasza mobal (#10504) üzenetére


sityupityu
veterán

Értem. Nekem mondjuk még nem volt gondom abból, hogy nem a full pakkot szedtem le. Akkor maradok a kisebb verziónál.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10507) dualcore válasza SG3rg0 (#10502) üzenetére


dualcore
őstag

Nekem inkább az a fura, hogy ki van emelve csakis a Huawei, és azon belül is néhány példány. Valahogy ez nekem kamu szagu.

(#10508) PACSA75 válasza dualcore (#10501) üzenetére


PACSA75
őstag

Nekem sincs semmi szükségem turbóra, így jó ahogy van a teljesítménye, csak azt a néhány apró szoftos hibát kellene javítani.

(#10509) dualcore válasza PACSA75 (#10508) üzenetére


dualcore
őstag

Nekem is ez a véleményem.

Te nem próbáltad esetleg a kamerát a mobilban? Ma is azt vettem észre, hogy bármely opcióban csak az RGB kamera van használva, bármit csinálhatok vele. A Mono csak Monokróm üzemben "aktív". Még éjszaka fogom letesztelni, hogy akkor kell e neki mindkét kamera.
Elvileg az van hogy folyamatosan használja mindkettőt, és szoftveresen rakja össze a képet.

(#10510) wdx válasza dualcore (#10509) üzenetére


wdx
őstag

Elvileg így is kellene működnie, hogy a két kamerát összemossa... Ellenben ez vagy 20 mpx-nél, vagy kevés fénynél működik... szerintem! Illetve 12 mpx-nél zoom közben...mert ugye mikor 2x-ig zoomolsz, próbál veszteségmentes lenni, tehát a 20 mpx-es adatokkal operál, amit kiszínez a színesből... Ez csak elmélet, én így programoznám.

[ Szerkesztve ]

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#10511) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

Van értelme egyébként normál felhasználás mellett állandóan frissítgetni? Nekem is ma jelzett be, hogy elérhető, de nem vagyok teljesen meggyőződve arról, hogy fel szeretném tenni.
Most minden működik jó, gondom nincs. Ha nem hoz új funkciót, akkor észlelhető valami pozitív változás? Ok, biztonsági frissítés, de na. Laikusként?

(#10512) benfolds válasza <Adamsky> (#10498) üzenetére


benfolds
őstag

még újratelepítem a trackert és kipróbálom az endomondo-t.

(#10513) <Adamsky> válasza benfolds (#10512) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Az Endomondo-val is ilyen "recés" útvonalat produkált? :F Auto pause (ki-/bekapcsolva)?

(#10514) benfolds válasza <Adamsky> (#10513) üzenetére


benfolds
őstag

még nem próbáltam ki az endomondót, egyelőre a trackerrel kísérleteztem, de semmi nem jött be. a héten teszek egy próbát az endomondóval.

(#10515) dualcore válasza wdx (#10510) üzenetére


dualcore
őstag

Igen, de zoom közben sem kell neki a monokróm kamera. Szóval az elméletünk nem helyes. :F

(#10516) DessertFox válasza <Adamsky> (#10513) üzenetére


DessertFox
aktív tag

Én az Endemondot használom bicajozáshoz, úgy hatszáz km alatt tökéletesen teszi a dolgát. Relive - vel párosítva pedig gyönyörű emlékeket produkál.

(#10517) benfolds válasza DessertFox (#10516) üzenetére


benfolds
őstag

ha nem mért volna többet a sports trackerrel a p10 ugyanazon az útvonalon, mint az előző telefonjaim, és nem nagyítottam volna rá az útvonalra, akkor lehet én is azt mondanám most, hogy tök jó, teszi a dolgát. de belenagyítva sajnos látszik, hogy cikk-cakkban megy. ha ránagyítasz a térképen az útvonalra, akkor a vonal szép sima? az enyém sok helyen ilyen.

(#10518) DessertFox válasza benfolds (#10517) üzenetére


DessertFox
aktív tag

Most vissza néztem pár utat, köztük olyat is ahol házak között kanyargós utcán mentem sokat és hibátlan a nagyított térkép is.[kép]

[ Szerkesztve ]

(#10519) Franky74


Franky74
tag

Sziasztok!

Én játékra is használom a telót(független, dual sim, telenoros simkártya).
Pár hónapja játszom az Into the Dead 2-vel és azt vettem észre, h laggol a játék.
Min. grafikára lehúzva is, ha nagyobb robbanás, tűz van beszaggat.
Más játék fut normálisan. Egyébként a telóval semmi gondom nincs ( ez sem olyan óriási).

Esetleg aki játszik a telefonnal járt már így?? Elképzelhető, h a játék nincs optimalizálva?

[ Szerkesztve ]

(#10520) benfolds válasza DessertFox (#10518) üzenetére


benfolds
őstag

ez jónak tűnik. egyik nap kipróbálom az endomondót is, kíváncsi vagyok...a helyszolgáltatás mire van állítva? csak gps, vagy gps és mobilhálózat?

(#10521) DessertFox válasza benfolds (#10520) üzenetére


DessertFox
aktív tag

Gps és mobil.

(#10522) wdx válasza benfolds (#10520) üzenetére


wdx
őstag

A gps a legpontosabb, nyilván...
A többi hozzávetőleges. Emiatt gondolom, hogy valami nálad nem jól működik. Se naptár, se gps... Mindkettő eléggé google függő, illetve leginkább tiszta készülék függő. Van egy tippem, mielőtt nekivágsz az FR-nek. Létezik olyan, hogy privát mód a telefonon. Ez új profilt csinál, mint a windows-on. Ujjlenyomathoz rendelhető... Elméletileg ott egy friss rendszert kapsz. Megpróbálnám.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#10523) ViTToRe válasza benfolds (#10520) üzenetére


ViTToRe
aktív tag

Én régóta Endomondo alkalmazást használok, Sports-Trackert váltotta. P10 előtt volt Xiaomi 4X, Honor4C is, nagyjából mindegyik ugyanúgy ugyanazt mérte. P10 esetén talán a sebesség az ami kicsit ,,ugrál", ezért szálkás a diagram, de hozzátartozik, hogy most per/pill kézben tartva viszem a telefont, ez lehet zavarhat valami mérés során. Akksi beállításnál automatikus kezelés helyett ,,kézi kezelés", mert így folyamatos a bluetooth pulzusmérővel a kapcsolat (Geonaute BLE HRM). GPS beállításnál a legpontosabb opció van kijelölve.

Reset csak 7.0-8.0 váltás után volt, egy bluetooth kihangosító problémát megoldva ezzel - vagyis valami alapja van annak, hogy érdemes megcsinálni ha nagyon nem ok valami.

Alább egy kép ahol még az is jól kivehető, hol kanyarodok fel kicsit egy zebra miatt, szerintem teljesen használható, nem tapasztaltam semmi problémát.

[ Szerkesztve ]

(#10524) sityupityu válasza RoSSo3 (#10511) üzenetére


sityupityu
veterán

Szerintem nem sok értelme van...

(#10515) dualcore Hogyne kéne neki a zoom-nál? Pont az miatt kell, hogy 2x-esen nagyítva valahogy ellensúlyozza a 12 mp-es kamera veszteségét.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10525) wdx válasza ViTToRe (#10523) üzenetére


wdx
őstag

Ez GPS adat alapján ok, de én se nyugodnék, hogy állítólag épületeken keresztül mozgok... Ha lesz időm, kipróbálom a telefon képességeit, illetve az órát is, hogy mennyire hogyan. Mindezt alapvető programokkal. Jelzem, mostanában erre nem látok esélyt, mert 24 óra készenlétben vagyok naponta fent a lakásban.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#10526) benfolds válasza ViTToRe (#10523) üzenetére


benfolds
őstag

nálam jó esetben az is látszik, hogy a körforgalomban odafelé másik íven megyek, mint visszafelé.
ami nagyon szembetűnő, a linkelt képeken is látszik, hogy a vonal csak egyik irányban szaggat. mindig csak dombon felfelé, lefelé, amikor gyorsan megyek, akkor teljesen sima. azt hittem, hogy az autopause beállítás miatt van, de mint kiderült nem. aztán arra gyanakodtam, hogy mivel azon a környéken nagyon gyenge a mobilhálózat, váltogat a gps és mobil között, ezért ugrál. átállítottam csak gps-re, de ugyanúgy szaggatott...(aztán az autopause beállításokat variáltam a csak gps / gps és mobilhálózatok beállításokkal, de semmelyik kombináció nem volt jobb). szóval most endomondo próba, aztán ha az sem jön be, akkor fr.
az akksit én is kézire tettem, mert akkiskímélés címszóval többször leállította a rendszer a trackert.

(#10527) kato78 válasza benfolds (#10517) üzenetére


kato78
tag

Nekem sem cikk-cakkos sports trackerrel az út, igaz én nem állítgattam az autopauset, hagytam mindent úgy ahogy telepítés után volt. Amit kell hogy séta vagy futás ami állítgatni szoktam. GPS pedig csak magában dolgozik, net és cellák nélkül.

(#10528) dualcore válasza sityupityu (#10524) üzenetére


dualcore
őstag

Légyszíves próbáld ki, takard ki a kamerát bármilyen módban, és meg fogsz lepődni. sem 12 Mp sem 20 Mp (ugye itt nincs is zoom) nem kell neki a monokróm. A leírás szerint 20 Mp-t csak a másodlagos kamera tudja, de nem használja.

(#10529) beg válasza dualcore (#10528) üzenetére


beg
veterán

A valós bokeh effekthez, az alacsony fényforrás mellett és a realisztikusabb monokróm képekhez használja.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#10530) dualcore válasza beg (#10529) üzenetére


dualcore
őstag

2 napja ezeket próbálgatom, folyamatosan kitakarom a monokróm kamerát, és nem változik semmi. A hisztogram sem hoz érdembeli különbséget, a lightroom is ezt támasztja alá, a nyers Mb adatok sem mutatnak különbséget. Egyedül monokróm üzemben van létjogosultsága, akkor viszont az RGB-nek nincs. Kimondottan teszteltem bokeh-ra, és nem változik a hatás.

(#10531) beg válasza dualcore (#10530) üzenetére


beg
veterán

Akár még ügyes marketing is lehet, nem tartom kizártnak :) Én ilyen alaposan nem teszteltem, amire nekem kell, arra teljesen jó.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#10532) #19784448


#19784448
törölt tag

Nektek nem merül jobban a telefon a 371óta? Nekem eléggé. Meg reggel bekapcsolás után 47%-on volt aztán hirtelen leesett 39-re. Ilyen még nem volt.

(#10533) Ernesst válasza #19784448 (#10532) üzenetére


Ernesst
aktív tag

Csak tegnap óta van fent a 371, nincs változás, 4,5 - 5 óra SOT, eddig is ennyi volt.

(#10534) kiskami válasza dualcore (#10530) üzenetére


kiskami
tag

Wikipédia szerint a dinamika, részletesség növelésére és a zajszűrés segítésére használja a két szenzor kombinált adatait. Ez jó fényben nem fog előjönni. Egyébként se várnék tőle csodát. :)
Ami nekem nagyon tetszik, az a dedikált monokróm kamera által készített ff kép.

(#10535) <Adamsky> válasza DessertFox (#10516) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Tetszetős ez a Relive. Minek mellé az Endomondo? Ha jól látom, akkor ez önmagában is elég lenne. Illetve, hogy csinálod? Egyszerre fut a kettő? Esetleg az Endomondo-ból ki-exportálod az útvonalat és átteszed a Relive-ba (plusz beteszed a képeket), már amennyiben lehet?

(#10536) wdx válasza dualcore (#10530) üzenetére


wdx
őstag

Valóban csak kevés fény esetén használja a fekete-fehér lencsét

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#10537) lacora5


lacora5
tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani esetleg nekem egy szerelőt privátban, aki arra a pár napra, míg helyrehozza a telefonom kameráját tud adni egy független cseremobilt is?

Sajnos homályos képet készít a telefon, folyamatosan próbál fókuszálni, de nem tud rendesen.

köszönöm. :R

(#10538) #19784448


#19784448
törölt tag

Mivel tudnám megnézni hogy mi eszi ennnyire az akksit pontosan?

(#10539) DessertFox válasza <Adamsky> (#10535) üzenetére


DessertFox
aktív tag

Szia, szerintem is tök látványos. Nekem megy az Endemondo túrakor, auto pause - val. Az Endemondoban csináltam egy felhasználói fiókot, aztán azt szintén itt párosítottam a Relive - vel. ( de az nem fut ). Ha vége a túrának és befejeztem az Endemondoban ( képeket is hozzá rendeltem ) akkor automatikusan feltölti a relive - re és megcsinálja a filmet. Az Endemondot azért használom mert lényegesen több adatot gyűjt. Jó tudni az átlagsebességem és hogy mennyi kalória ment le a pocakomról. :) :)

(#10540) Peter.70 válasza #19784448 (#10538) üzenetére


Peter.70
őstag

Gsam Battey

(#10541) <Adamsky> válasza DessertFox (#10539) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Az Endemondoban csináltam egy felhasználói fiókot, aztán azt szintén itt párosítottam a Relive - vel ... "
Köszi! :R Ki fogom próbálni...

(#10538) LadyBoy
Ha, a fogyasztási diagramon mellett felül, jobb oldalon, rányomsz az "I"-re, majd behúzod a csúszkát oda, ahol legmeredekebb a diagram, akkor milyen programokat listáz?
"B-terv": a Wakelock Detector. Igaz, ehhez már jó lenne a root, de a "lite" változatát nekem már sikerült a mellékelt leírás alapján működésre bírni egy nem root-olt tablet-en (P10-en nem próbáltam, eddig szerencsére nem volt rá szükségem)

(#10540) Peter.70
"Gsam Battey" - erre gondoltál?
Az a baj, hogy - emlékeim szerint legalábbis - ehhez is root kell. Ellenkező esetben még annyit se tud, mint a gyári megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#10542) benfolds válasza benfolds (#10526) üzenetére


benfolds
őstag

kipróbáltam az endomondót a szokásos útvonalon. meglepő módon teljesen sima a gps vonal a legkritikusabb szakaszokon is (autopause be volt kapcsolva). holnap jön a teszt az újratelepített sports trackerrel.

(#10543) benfolds válasza benfolds (#10542) üzenetére


benfolds
őstag

egyébként remélem nem kell átállnom endomondóra, mert szerintem egy iszonyatos katyvasz, a sports tracker sokkal letisztultabb, több mindent tud az ingyenes verzió, jobban fel lehet nagyítani a képeket stb. amúgy 2012-ben endomondóval kezdtem, de az hiszem amiatt álltam át st-re, mert akkoriban még nem lehetett képeket feltölteni.
csak azért írtam le mindezt, mert aki endomondót használ, annak szerintem érdemes tennie egy próbát a sports trackerrel (hátha nem szarakodik úgy, mint nálam). persze tudom, hogy nehéz váltani, de én pl. most importáltam st-re a régi endomondós túráimat, mert az előbb vettem észre, hogy van ilyen lehetőség.

(#10544) wdx válasza benfolds (#10543) üzenetére


wdx
őstag

Ne haragudj, minden kötegedés nélkül, de mi anno csak bicikliztünk, kaszáltunk, kapáltunk, és egymásnak arattunk, vetettünk, forgattuk a földet (vetésforgó), stb... Nem mértük, mennyit dolgoztunk, és nem néztük, mennyit mozogtunk, mégis egészségesek voltunk.... Ez amúgy minden mostani civilizált embernek szól. Mérhetné valami, hogy ki mennyit dolgozik azért, hogy mindenkinek jó legyen! :)

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#10545) benfolds válasza wdx (#10544) üzenetére


benfolds
őstag

nem haragszom (csak megint nem nagyon értem, hogy mit akarsz mondani, de mindegy)

(#10546) wdx válasza benfolds (#10545) üzenetére


wdx
őstag

Lerövidítem: örülök, hogy a készülékednek nincs baja... :)

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#10547) benfolds válasza wdx (#10546) üzenetére


benfolds
őstag

köszi, így már más. :)

(#10548) #19784448 válasza <Adamsky> (#10541) üzenetére


#19784448
törölt tag

Közben csináltam egy gyári beállítások visszaállítást kiváncsi vagyok megjavul e. Ha nem akkor megnézem amit ajánlottál!

(#10549) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok, routeren változtattam wifi jelszót, az új jelszóval a telefon nem kapcsolódik ( laptop és egy másik telefon gond nélkül csatlakozik ). A wifi hálózatot hogy lehet elfelejtetni a telefonnal?

(#10550) wdx válasza Peter.70 (#10549) üzenetére


wdx
őstag

Beállítások, wifi, hosszan nyom a hálózat nevére. Illetve neked elég lenne, ha röviden nyomnál, és átírnád a jelszót.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.