Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-13 20:33:35

LOGOUT.hu

******** Huawei P10 Összefoglaló ********

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10701) Vikooo válasza walgud6 (#10700) üzenetére


Vikooo
addikt

Nálam se.

35 fokban ami napon több, fekete telefon, 20 perc videozast simán vitt. Tűz forró volt (inkább a nap miatt).

(#10702) pcnet


pcnet
addikt

Szerencsések vagytok. Nekem is volt P10em de a sötétedés miatt elálltam a vásárlástól. 5 perc a napon és tenyeremmel kellett árnyékolnom a kinzőt és még akkor sem láttam sokat a kijelzőből. Reménykedtem, hogy javították, de ahogy vissza olvastam úgy látom, hogy sajnos nem. Ha tudnám, hogy sikerül kifogni egy nem sötétedő példányt, OnePlus 6ról vissza váltanék P10re. OnePlus nagyon korrekt hardveresen, árban sem elrugaszkodott, de batár nagy. Nem bírom megszokni a méretét. :(

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#10703) Kovaratis válasza pcnet (#10702) üzenetére


Kovaratis
őstag

Hát.... nekem nem sötétedő, és meg tudnám szokni a batárt szerintem. Csere szőrre? :) :) :)

(#10704) DessertFox


DessertFox
aktív tag

Az enyém kapott mostanában rendesen hőt, biciklizés a tűző napon végig Endemondo ment, videó, fényképezés közben, ötven kilométeren keresztül. Nálam érzékelhető vagy zavaró sötétedés nem volt, pedig iszonyúan felhevült. Telekomos 371 van rajta.

(#10705) pcnet válasza Kovaratis (#10703) üzenetére


pcnet
addikt

Kicsit rosszul járnék anyagilag. :)

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#10706) Darkcomet válasza pcnet (#10699) üzenetére


Darkcomet
tag

Az ugye megvan, hogy jelenleg még béta állapotban van az androidos változat?

(#10707) PACSA75 válasza pcnet (#10702) üzenetére


PACSA75
őstag

Én Oneplus 3 ról váltottam P10 re, én sem bírtam megszokni az 5,5" et és soha többet nem is akarok akkora telefont (pedig a hw abban is isteni volt). Nem bántam meg, imádom ezt a telót.

[ Szerkesztve ]

(#10708) pcnet válasza Darkcomet (#10706) üzenetére


pcnet
addikt

Igen. :)

PACSA75: P10 lett volna S7 utódja. Aztán most O6. Adok még neki egy hetet. Egy hete használom. P10 és S7 lenne számomra méretre/tudásra a tökéletes telefon. P10ben az UFS 2.1es tároló fogott meg. Megette S7et reggelire. Ha eladnám Oneplust, nem nagyon tudnék nem nyújtott kijelzős, 5"os, normális hardverrel szerelt telefont venni. S7 is 130e ft akcióban MM-ban. Fele annyi ram, 1/4 annyi rom, UFS 2.0 tároló és 3 éves modell. 2 évre tervezek. Android főverziót már nem kap, biztonsági frissítéseket még talán fél-egy évig. Tehát akkor már inkább P10 olcsóbban.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#10709) #83699712 válasza cicaslany86 (#10698) üzenetére


#83699712
törölt tag

Ez még csak béta. Nem sok gpu-t támogat még a játék. De biztos lehetsz benne hogy a p10is köztük lessz.

(#10710) TarhonyaHUN


TarhonyaHUN
csendes tag

P10 első komolyabb fotózásos bevetése - Rám-szakadék.

Csajokkal voltunk kirándulni és adott, hogy lövünk képeket, főleg egy ilyen helyen. Mondom P10, lealázok mindenkit, Leica, duplacam, lézeres szenzor, érted, minden.
Aha, nézzük itthon a fotókat és miután szétoltottam a képeiket, jöttek az enyémek: köpni, nyelni nem tudtam. Besült, életen, szétmosott, agyonzajosított valamik születtek.
Elfogadnám, ha bennem lenne a hiba, de azért ennyire nem vagyok elveszve, P8 liteommal anno lőttem egy egyetemi fotókiállításon megjelent képet + P8 lite mérföldekkel jobb képeket lő a "csicska" Sony szenzorával.

Rossz érzés, hogy kiadok ennyit egy telóért, és az egyik számomra lefgontosabb funkciója nem nyújtja a minimumot.

Kérdés: bennem van a hiba? Esetleg más is tapasztalt hasonlókat?

Képeket is lövök majd fel, de ezt most muszáj volt kiírnom magamból.
Peace.

8.0.0.380(C02) -fr volt. Lencse patyolat tisztván tartva.

Szerk: a szelfi kamera az viszont tökéletes, hibátlan, éles fotókat készít. Nem zajosít, stb. Max azzal fogok minden fotót lőni, ha nem találok megoldást.. :D

[ Szerkesztve ]

Hardveraprózva ismerszik meg az ember.

(#10711) TarhonyaHUN válasza TarhonyaHUN (#10710) üzenetére


TarhonyaHUN
csendes tag

Lemaradt: 12Mpixel, auto mód.

Hardveraprózva ismerszik meg az ember.

(#10712) PACSA75 válasza TarhonyaHUN (#10710) üzenetére


PACSA75
őstag

Sajnos több esetben is (nálam is) előfordult fókusz hiba miatt kamera modul csere, természetesen garanciában. Lehet hogy ez a gond nálad is😢.

(#10713) Vikooo válasza TarhonyaHUN (#10710) üzenetére


Vikooo
addikt

Valami nálad nem stimmel, nézd meg a felhasználók képeit.

Ebben is "csicska" Sony szenzor van, semmi köze a Leicahoz, a Leica csak az optimalizalasba szólt bele, még az optika sem Leica.
Ami a legnagyobb hátránya az a nem túl fenyeros 2.2 -es rekeszertek.

Lézeres AF: max fél méterig működik, utána a fáziskülönbség vagy a kontraszt különbség alapján állítja az élességet.

(#10714) cicaslany86 válasza #83699712 (#10709) üzenetére


cicaslany86
aktív tag

Remélem. Na nem a játék miatt, mert pubg párti vagyok 😅 csak úgy, elviekben. 200ezres zaszloshajo ne 1 évig legyen már használható.

(#10715) #83699712 válasza cicaslany86 (#10714) üzenetére


#83699712
törölt tag

Én is inkább pubg mobil-al játszom. Nem szeretem az ilyen meseszerű játékokat mint a fortnite csak kipróbáltam volna.

(#10716) Dave920117


Dave920117
tag

Üdv!

Mostanában sokat gondolkodom, hogy szeretnék éjszakai fotózáshoz állványt venni. Tudnátok pár jó állványt ajánlani?

Előre is köszi.

(#10717) Hory84


Hory84
tag

Ti tudtatok erről az akku menüről? Én most akadtam rá véletlenül. Ha valakinek valami nem fut rendesen a háttérben ez szerintem megoldja.

https://youtu.be/2N0K2Ff1-VY

Bocsi a linkért, de mobilról írok.

[ Szerkesztve ]

(#10718) <Adamsky> válasza Hory84 (#10717) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Ti tudtatok erről az akku menüről?"

Igen, de tök véletlenül futottam én is bele. Eléggé el van dugva. A 9933-ban már írtam róla (az on-topic rész).

(#10710) TarhonyaHUN

Teljesen automatában nekem is siketült egy-két érdekesen fókuszhibás (pl. a képen lévő cimbik közül a bal szélső elég életlen volt, de a többiek sem voltak igazán fókuszban) képet lőnöm. Azóta én inkább "pro mode"-ban fotózok vagy előtte külön fókuszálok (megérintem a megfelelő helyen a kijelzőt).
All-in-all: jobb hanyagolni a continuous focus-t, és külön a fotózás előtt fókuszálni.
Pro mode: szvsz. kicsit gáz, hogy "pro", de a beállítások nem maradnak meg (fókuszálás módja, fehér-egyensúly, stb.)

[ Szerkesztve ]

(#10719) Vikooo válasza Hory84 (#10717) üzenetére


Vikooo
addikt

Android 6 óta a rendszer része, amióta bevezették a Doze funkciót.

(#10720) <Adamsky> válasza Vikooo (#10719) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Igen, ez tényleg része egy ideje a Android-nak, viszont az Emui-ban ugye ott van a Battery / Launch, ahol szintén hasonló (?) módon lehet az alkalmazások működését befolyásolni. Nem merem állítani, hogy a kettő ugyanaz, de itt én érzek némi logikai bukfencet ...
Én az "Ignore battery optimisation"-t betettem volna a Battery / Launch alá, hogy egy helyen legyen az ilyen alkalmazás "optimalizáció".

... kicsit más
GPS: utóbbi két hétben voltam párszor evezni. A nyomvonalat szépen lekövette a telefon, de egyik alkalommal a kikötést megelőzően fura cikk-vakkot (ill. ugrálást produkált). Ekkor arra gondoltam, hogy a "high accuracy" helyett csak a GPS-t fogom legközelebb használni, mert mi van, ha a parthoz közeledve az adótornyok esetleg a wifi-hálózatok (elnézést, ha baromságot írok) bezavartak.
Második alkalommal tényleg nem volt ilyen "cikk-cakk"-olás, viszont mindkét alkalommal a túra tetszőleges szakaszán mért olyan sebességet (20+ km/h) az Endomondo, ami kajakkal (a Dunán ill. általam legalábbis) nem lehetséges. Most az Endomondo-nál kikapcsoltam a battery optimisation-t. Legközelebb meglátjuk mit mutat...

[ Szerkesztve ]

(#10721) benfolds válasza <Adamsky> (#10720) üzenetére


benfolds
őstag

a sports tracker oldalán olvastam, hogy az app csak a gps jelet használja, a térkép a gps-t és a mobilhálózatot is. úgyhogy mindegy, hogy az appot csak gps-re vagy nagy pontosságra állítod. endomondonál is így van?
nekem az endomondo sokkal szebb vonalat rajzolt ott, ahol a stracker mindig ugrál, de nem nagyon tetszik az endomondo, úgyhogy egyelőre maradok a strackernél.

(#10722) Vikooo válasza <Adamsky> (#10720) üzenetére


Vikooo
addikt

Valóban van átfedés de a Doze -hoz tartozó opciók kötelezőek ahhoz hogy megkapja a certifikaciot, a plusz opciót meg saját maguk vezettek be. Amúgy a Doze szinte sehogy nem működik Huawei -en, nem adom hozzá az alkalmazást a kivetelhez és zárolt képernyő alatt mindig megkapom pl a WhatsApp üzeneteket....

(#10723) hatD


hatD
tag

Mi történt itt, mindenki eladta, vagy szabadságra ment?

(#10724) sityupityu válasza hatD (#10723) üzenetére


sityupityu
veterán

Túlmelegedtek a készülékek. :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10725) pcnet válasza sityupityu (#10724) üzenetére


pcnet
addikt

Pont ezt akartam írni. Túlmelegedtek és nem látják a kijelzőt. De gondoltam mégsem trollkodok. :D

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#10726) wdx válasza hatD (#10723) üzenetére


wdx
őstag

Csendben vagyunk, mert az többség nem kíváncsi más témára. Az ON témákat már bőven kiveséztük... Mi meg, a többi 7-es android felhasználókkal egyetemben, teljes megelégedéssel használjuk a készüléket :)

[ Szerkesztve ]

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#10727) Zoz válasza wdx (#10726) üzenetére


Zoz
őstag

Én a 8-assal is remekül elvagyok.

(#10728) sajo13 válasza wdx (#10726) üzenetére


sajo13
senior tag

Valóban, én tűző napon használtam az autóban a navigációt (kb. 2 óra) és semmi sötétedés nem volt 7-es Androiddal.

Remélhetőleg megkapjuk majd a Pie-t (9-es droidot) és abban már javítva lesz a melegedés probléma.

(#10729) benfolds


benfolds
őstag

használ valaki sms backup+-t? most vettem észre, hogy nem szinkronizál magától (hiába úgy van beállítva), csak ha kézzel indítom a szinkronizációt. az előző telefonomon még kiválóan működött.

(#10730) <Adamsky> válasza Zoz (#10727) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Én is remekül elvagyok a 8-ason. Ugyan a sötétedést direkt nem teszteltem, de normál használat mellett most nekem nem is jött elő. Az utóbbi két hétben négy alkalommal is voltam evezni (jó meleg volt). A telefon ott volt velem a hajóban, egy vízhatlan zsákban (amiben gyanítom még kicsit melegebb is volt). Folyamatosan ment az Endomondo, és ha nem is sokat, de azért készítettem pár képet is. Meleg volt a telefon, de semmi gond nem jelentkezett.

(#10721) benfolds
A szövegben, - amit link-eltél - érzek némi ellentmondást.
"Change location mode to High Accuracy in the phone's GPS settings" - vagyis: mobile network, wifi, GPS
Viszont, ha valami nem OK, akkor....
" ... switch it to device only .... " - vagyis: (csak) GPS
"The app uses only GPS for tracking ... " - akkor miért írták az elején a "high accurancy"?
Illetve - jobban végig gondolva az olvasottakat - ezek szerint a mobile network és a wifi mégis bezavarhat?
Vagyis alapból nem gond a "high acc." mód használata (amikor minden megy), de ha a felhasználó valami anomáliát tapasztal, akkor váltson csak GPS-re. Jól értem?

(#10722) Vikooo
Igen, csak úgy tűnik, hogy előfordulhatnak esetek, amikor a Huawei féle megoldás önmagában nem elég, és kell a battery management-es "kivétel". Gyanítom fordítva nem működik (vagyis battery-s exception van, de a Huawei féle app. management-ben "auto"-n van az alkalmazás). :F
Ez lehet megérne egy kérdést a support felé...

[ Szerkesztve ]

(#10731) sityupityu válasza Zoz (#10727) üzenetére


sityupityu
veterán

Szintén.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10732) benfolds válasza <Adamsky> (#10730) üzenetére


benfolds
őstag

szerintem ebben a mondatban benne van minden: The app uses only GPS for tracking. Other apps (for example, Google Maps) can use the "fused" location provider, which uses GPS, cell tower, Wi-Fi, and more to provide location info. nem tudom, hogy mi zavar be, én már mindent kipróbáltam.

(#10733) pekom2 válasza wdx (#10726) üzenetére


pekom2
csendes tag

Én a 8-as droiddal is tökéletesen elvagyok. Szombaton több óra tűző napon pokemonozás és fényképezés mellett sem volt semmi elsötétedés vagy bármi anomália. 😊

Ami elromolhat, el is romlik!

(#10734) bagyulus


bagyulus
tag

Szeretném meg kérdezni hátha valaki meg tudná mondani,hogy mitől lehet sárgás folt a kijelzőn?

[ Szerkesztve ]

(#10735) beg válasza bagyulus (#10734) üzenetére


beg
veterán

Fizikai kijelzősárgulást nehéz lesz képernyőmentéssel demonstrálni :)

Ha még garis, szervizbe vele, kijelzőcsere.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#10736) bagyulus válasza beg (#10735) üzenetére


bagyulus
tag

Köszi

(#10737) bagyulus


bagyulus
tag

Talán most.

(#10738) donjohnson válasza bagyulus (#10737) üzenetére


donjohnson
addikt

nem nyomtad meg valamivel túl erősen?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#10739) bagyulus válasza donjohnson (#10738) üzenetére


bagyulus
tag

Szia nem tudok róla.

(#10740) <Adamsky> válasza bagyulus (#10737) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Sajnos az ilyen előfordul (a Xiaomi-k esetén elég gyakori, nálam is előjött kb. 2 év után). Anno sokat vitatkoztunk, hogy mi idézheti elő (fizikai sérülés, hőhatás v. egyszerűen csak hibás, nem kellő minőségű kivitelezés), de nem jutottunk tűlőre.
Sokat egyébként nem érdemes agyalni. Irány a szerviz!

ui: a Mi 2s-emen egyébként ugyanilyen fél-kör alakú sárgás elszíneződés van, csak a bal oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#10741) xcsabo válasza bagyulus (#10737) üzenetére


xcsabo
senior tag

Nekem az előző (s4-es) telómon kellett együtt élnem ezzel (nagyon zavart), de az eladáskor kiderült, hogy csak a kijelzővédő üveg okozta ezt az "optikai csalódás"-t. Mikor levettem róla, eltűnt a folt. Valszeg valami folyadék aláment, vagy csak egyszerűen megváltozott a szerkezete valamitől és máshogy tört rajta a fény.

(#10742) senkyse válasza bagyulus (#10737) üzenetére


senkyse
csendes tag

Nálam megfordult sok P8 Lite. Azok akkor produkálták ezt az anomáliát mikor meg vannak hajolva. Nincs véletlen elgörbülve?

(#10743) wdx


wdx
őstag

Erre nekem is lenne észrevételem. Mágnes, vagy hajolás. Semmi más nem tehet kárt benne. Mágnes: mágneses tok. Hajolás: hátsó zsebben tárolás, vagy szűk első zseb. Ha egyik sem, akkor jöhet a "nem tom, de garancia javítja"... Ez nem zárja ki az első kettőt, tehát ha van garancia, akkor javítják/cserélik, de újra előjöhet. Az okot leírtam. Illetve a kijelző védő üveg, ami szintén tud ilyet. Más nem. Ha ilyen üveggel védted, akkor minél előbb le vele, hadd pihenjen. Utána helyrejöhet.

[ Szerkesztve ]

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#10744) bagyulus


bagyulus
tag

Jó reggelt köszönöm mindenkinek a segítséget, üvegfólia levéve ugyanúgy ott van Irány a szerviz.

(#10745) Vikooo válasza wdx (#10743) üzenetére


Vikooo
addikt

Általában hibás összeszerelés/ragasztás van a háttérben, vagy rossz minőségű a ragasztó ami hő hatására elszinezodik.

Mágnes nem tesz kárt ezekben.

(#10746) sityupityu válasza xcsabo (#10741) üzenetére


sityupityu
veterán

Az azért mekkora szívás, hogy csak eladásnál derült ki. :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10747) <Adamsky> válasza sityupityu (#10746) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ezen kicsit mosolyogtam én is. Elképzeltem, ahogy a vevő jól lealkudja az árat, hisz a kijelző besárgult, majd kiderül, hogy csak a fólia volt a ludas. De, akkor már megtörtént a "kézbe csapás" :D ... és akkor arról még nem is beszéltünk, hogy lehet ez volt az egyik (fő?) indok, amiért a készülék eladásra került.

(#10748) peti85


peti85
senior tag

Sziasztok!
Tesómnak van egy dual sim-es (VTR-L29) P10-e ami mostanában random újraindulgat. Csak azt veszi észre, hogy kiveszi a zsebéből és a "Software install failed" üzenet van a képernyőn, majd újraindul. Gondolom egy FR lenne a megoldás, de még előtte próbálkoznánk mással is ha lehet. Wipe cache volt, az nem segített.
Jelenleg VTR-L29 8.0.0.371(C432) fw van a telón. Arra gondoltam, ezt full csomagban letöltenénk netről és megpróbálnánk újra frissíteni vele. Több helyen is fent van (~2GB) de nem tudom melyik oldal megbízható. Illetve L09 és L29-re ugyan az a fw megy? Nincs root-olva és BL sincs nyitva, nem is szeretnénk egyiket sem. Megoldható ez így? Köszi!

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#10749) xcsabo válasza sityupityu (#10746) üzenetére


xcsabo
senior tag

Ja! De van helyette agy P10-em :) Ég és föld (a vízállóságot kivéve sajna).

(#10750) <Adamsky> válasza peti85 (#10748) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nem látom a logikát az újra-flash-elésben.
Ahogy írtad, 99%, hogy nem a jelenlegi rendszerrel van gond, hanem valamilyen update "beragadt". Én a factory reset-et (előtte persze mentés!) ajánlanám. Nem kell bütykölni, így a gari is biztosan marad.
Egy gyors keresés után ezt találtam. Itt is a factory reset-et ajánlják ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.