Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27251) Iomega válasza bokarcsi71 (#27245) üzenetére


Iomega
őstag

158-as van, és nagyon jó az üzemidő. Mindenkinek más, szerintem.

Ma 100%-ról vettem le reggel, most néztem meg 2 óra 31 percet ment bekapcsolt kijelzővel idáig, többek közt Chrome, Messenger, Facebook, kevés Youtube, használattal, és jelenleg 73%-on van a telefon.
Van aki szidja, én maximálisan elégedett vagyok.

Ui.: Automata fényerő mellett. Tehát, nyugodtan lefrissítheted 158-ra, nem azon fog múlni.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#27252) Dictator^ válasza Watto1991 (#27250) üzenetére


Dictator^
veterán

2 hónpos korában vettem meg. Akkor még lazán volt 4-5 óra üzemidőm (Android 8), azóta olyan 3:30-4 óra ha épp jó kedvében van.
A 8-as alatt is ment folyamatosan a Wifi, BT, Mobilnet, most a 9 alatt is megállás nélkül megy. Nagyjából ugyanazokat az appokat használom.
Ha megállás nélkül nyomkodom, szünetek nélkül, akkor megvan az 5óra.. ha van üresjárat, akkor már nincs...

A 8-as alatt volt, hogy 3 napig nem volt töltve, és még mindig 30%-on volt.. most van, hogy alig van 2 óra SoT time, és alig ment 12 órát a töltés óta.
Appok ugyanazok szintúgy, nem nagyon szoktam telepítgetni.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#27253) bokarcsi71 válasza Iomega (#27251) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

Köszi szépen.

(#27254) Klaya1986


Klaya1986
aktív tag

Nálam az üzemidő is gyengébb a 9.0 alatt. Bár még így is elég bőven egy napra,de azért 8.0 alatt jobban muzsikált az aksim. oreo 6-8 óra sot, pite 5-7 óra sot. Természetesen kb ugyanazok a felhasználói szokásaim , nem változtak. De aksi szempontjából is nálam a 8.0 a jobb.

(#27255) bandigyerek válasza Klaya1986 (#27254) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Esetleg a programok lettek energia igényesebbek? :F Mert hányszor is frissültek...? (de hülye szó :DD )

(#27256) Klaya1986 válasza bandigyerek (#27255) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Nem hinném, hogy ez az oka. Én év elején visszaraktam az oreot, másfél hétig használtam, amíg egy éjszaka le nem frissült újra magától. Azalatt a másfél hét alatt újra hozta a teló aksiban a 7-8 órás sotokat.

(#27257) Peet


Peet
senior tag

Hol nézitek, és hogyan, hogy hány órát bír? SoT alatt mit értetek?

(#27258) Indy1 válasza Peet (#27257) üzenetére


Indy1
tag

Screen on time
Bekapcsolt kepernyo ido

(#27259) AlfaGyuri69


AlfaGyuri69
csendes tag

Megdöglött a tengerbe a teló! :(De szerencsére gariba javították.Nem mondták egy szóval sem,hogy beázásra nincs gari. :)

(#27260) zoleeno1 válasza AlfaGyuri69 (#27259) üzenetére


zoleeno1
addikt

Nagy mákod volt, mert elvileg beazasra nem vonatkozik a garancia. Arról nem is beszelve, hogy aki sós vízbe meríti, az meg is erdemli...:D Tilos sos vízbe vinni az IP védelemmel ellatott telokat is:)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#27261) nbl2 válasza zoleeno1 (#27260) üzenetére


nbl2
senior tag

Miért?

Never give up!

(#27262) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!

Single simes készüléket sim tálca cserével és másik dual simes rom felrakásával lehet-e 2 kártyásítani?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#27263) koxx válasza nbl2 (#27261) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

(#27264) punky10 válasza nbl2 (#27261) üzenetére


punky10
addikt

Mert a sós víz,és a leggyakrabban használt tömítőanyag,a gumi,nem barátok...
Tudom,hogy vannak só és saválló gumik is,de telefonokban nem ezeket használják...

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#27265) DirectorX válasza AlfaGyuri69 (#27259) üzenetére


DirectorX
tag

Az enyém is most volt benne, csináltam szép képeket és nem ázott be szerencsére. Gondolkodtam rajta, vagy-vagy alapon tettem vízbe. Kb 10-15 mp volt a víz alatt, 30-50 cm-re.

[ Szerkesztve ]

(#27266) zoleeno1 válasza DirectorX (#27265) üzenetére


zoleeno1
addikt

Még... Reméljük igy is marad. Mert, ha a só későbbiekben megteszi a korróziós hatását, lehetnek gondok...:)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#27267) KZP válasza DirectorX (#27265) üzenetére


KZP
őstag

Sós víz után ajánlatos "elöblíteni" csapvízzel.
Vízálló órám mellé is ez volt tanácsolva. Ha nem órákat van sós vízben, akkor nem fogja megenni a só a tömítést, de fontos utána a tiszta vizes öblítés.

(#27268) DirectorX válasza KZP (#27267) üzenetére


DirectorX
tag


Köszönöm a jótanácsot eszembe jutott nekem is. Szerencsére tölt rendesen meg a hangszórók is szólnak. Persze csak egy pár exkluzív fotót toltam, nem csináltam belőle búvárt, de kár lett volna kihagyni, olyan jó képek lettek.

[ Szerkesztve ]

(#27269) Klaya1986


Klaya1986
aktív tag

Lehet velem van a baj, de miért éri meg kockáztatni, egy amúgy sem erre kitalált telefon épségét, pár kép miatt? Főleg, hogy nem két filléres készülék. Aztán lehet, hogy csak én gondolom túl, de kifizettem 200 ezret ezért a telefonért és eszembe nem jutna rizikóni, lehet felőlem IP 1000 védettsége is. Vagy mindenki így tele van 😀?

[ Szerkesztve ]

(#27270) bigrock válasza Klaya1986 (#27269) üzenetére


bigrock
addikt

Osztom a véleményt.

(#27271) DirectorX válasza Klaya1986 (#27269) üzenetére


DirectorX
tag

Nem vagyok tele, ha oda lett volna akkor vakarhattam volna a fejem, de volt 1 éve tesztmerülésen édes vízben, abból jól kijött és nem volt leejtve még, hogy meg legyen valahol lazulva, gondoltam kibírja ezt is. Sikerült. Nem mondom, hogy nem volt izgi. A gyári tok van rajta, még az alá is alig ment be a víz. De azért ennyi volt. 2 beállásból vagy 8 kép nem is túl mélyről, aztán nem erőltetem tovább mert azért biztos sikerülne kinyírni.

[ Szerkesztve ]

(#27272) mirci18 válasza Klaya1986 (#27222) üzenetére


mirci18
addikt

Sajnos szerintem se.
Írtam a facebookon a Huawei fórum android Q-s posztjára hol lelkendeztek hogy mennyire jó dolog hogy lesz 10-es rendszer is régebbi telefonokra.
Elmondtam hogy ehelyett inkább az AOD-dal meg az elcseszett kamerával kellene foglalkozni.
Persze hogy le akart oltani a moderátor aki a Huweinek dolgozik.
Elmondta hogy mindenki panaszkodik valamiért.
Szerinte is gáz a hiba de sose tudnak mindenkivel jót tenni.

Én azt nem értem miért tudják megoldani egy nagyobb frissítés csomaggal az aod problémát 9.1 ha eddig nem ment.

Továbbá azt sem ha 8-on ment 9-en mi a probléma.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#27273) deka10 válasza mirci18 (#27272) üzenetére


deka10
senior tag

Nem valami nagy probléma, leveleztem korábban a huawei-el, hogy csak a nyelvi csomagot kellene frissíteni, mert ott lett elrontva, azt írták, hogy legyek türelemmel, 1-2 hónapon belül érkezik az új szoftver amiben javítva lesz, ez után feladtam.

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#27274) Domb!


Domb!
tag

[link] Feloldja a szankciókat USA!

[ Szerkesztve ]

(#27275) Domb!


Domb!
tag

https://napidroid.hu/breking-az-usa-feloldja-huawei-elleni-szankciokat/

(#27276) quint válasza Domb! (#27275) üzenetére


quint
aktív tag

A Huawei már fogalmazza a sajtóközleményt, miszerint a szankciók feloldását a saját chipkészletük és operációs rendszerük fejlesztése elleni támadásnak tekintik.

(#27277) zoleeno1 válasza quint (#27276) üzenetére


zoleeno1
addikt

Kizártnak tartom, hogy ilyet nyilatkoznának :) Még akkor sem, ha tulajdonképpen így van :D

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#27278) Gerybut


Gerybut
tag

Mekkora szarkavarás ez az egész...

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#27279) beyruth82 válasza quint (#27276) üzenetére


beyruth82
veterán

Dehogy fogalmazzák!😂😂😂
Inkább repesnek az örömtől, hogy továbbra is használhatják a licenszeket,technikát és az androidot.Ez a negyedév már katasztrófa lesz de a következőben ismét erőre kaphatnak és minimalizálhatják a veszteségeiket.

[ Szerkesztve ]

(#27280) Domb! válasza beyruth82 (#27279) üzenetére


Domb!
tag

Pont a napokba volt egy cikk, hogy 10 millió Huawei P30 szériás telefont adtak el . Kíváncsi lennék mennyit adtak volna el ha nincs az embargó.

(#27281) yodamester10 válasza Domb! (#27274) üzenetére


yodamester10
őstag

Ez nagyon jó hír,így tuti a mate 30 pro váltja a mostanit.

(#27282) beyruth82 válasza Domb! (#27280) üzenetére


beyruth82
veterán

Szerintem ebben a 10 milliós eredményben még nincs vagy csak részlegesen van jelen a szankciók okozta pánikhatás miatti keresletcsökkenés.A következő negyedévben derűl ki a tényleges veszteség szerintem.Egyébként más oldalon már csak a szankciók enyhítéséről írnak nem teljes feloldásáról.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#27283) zoleeno1 válasza beyruth82 (#27282) üzenetére


zoleeno1
addikt

Ami a mobil iparagat érinti, azt feloldjak, nekünk meg az a lényeg:) A tobbit is fel fogjak, ha befejezik a targyalasokat, ez is boritekolhato:)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#27284) quint válasza yodamester10 (#27281) üzenetére


quint
aktív tag

A Mate 10 Pro downgrade-szivatása után mersz nagy értékű hüvelyt venni?

(#27285) zoleeno1 válasza quint (#27284) üzenetére


zoleeno1
addikt

Nem csak merek, fogok is, ha jó lesz a mate 30 pro :D Nálam a kamera sokkal kevésbé fontos, mint az, hogy 2 év után is ugyanolyan stabil és pörgős a rendszer, mint amikor kivettem a dobozból. Ráadásul az akkuidő sem romlott észrevehetően... Az elődök, csúcs samuk, lg-k, stb már hulladékok voltak erre az időre.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#27286) beyruth82 válasza zoleeno1 (#27285) üzenetére


beyruth82
veterán

Ugyan ez a véleményem :K
Mikor tetőfokán állt a kereskedelmi balhé nekem is megfordult a fejemben hogy a köv telefonom más márkájú lesz de az általad felsoroltak és a szankciók enyhülése miatt mégis maradok a huawein.Ráadásul a frissítések és teló támogatottsága is az én mércém szerint és xiaomis tapasztalatom után nagyon jónak számít.

(#27287) golyós válasza beyruth82 (#27286) üzenetére


golyós
őstag

Pedig össze se lehet hasonlítani a Xiaomival. Hetente-havonta jön a frissítés, nem csak a biztonsági csomagok hanem hibajavítások. Alap a root, azt csinál az ember a telefonnal amit akar. Ha valami nem jó , megoldja a Xiaomi.hu forum, vagy xda-n ott a megoldás. Itt mi van? Folyamatos mellébeszélés a supporttól, fél éveket várunk egy szaros Aod javításra, romlik a kamera, ellentétben más gyártóval ahol javítanak.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#27288) 485


485
aktív tag

Mi lehet a baj, egyre több alkalmazás írja ezt:

[ Szerkesztve ]

(#27289) KZP válasza 485 (#27288) üzenetére


KZP
őstag

Nyomkodd sokszor az újrapróbálást, egyszercsak jó lesz.
Vagy válts át mobilnetre.
Nekem ezek szoktak beválni frissítés után.

[ Szerkesztve ]

(#27290) 7Heads Drago válasza golyós (#27287) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ezt a más gyártót kire érted? Mert pont nem jellemző.
Engem pl sokkal jobban idegesít ha hetente-havonta frissítene. Olyankor ha csak rövid időre is de nem tudod használni.... vagyis csak egy tégla. És az éjszakai frissítés se megoldás mivel én is 3 műszakban dolgozom.
Meg ha nincs semmi hiba a rendszerben akkor mit kell olyan sűrűn frissítgetni? A lányomnak volt redmije, és a verziószám váltáson kívül semmi változás sem volt érzékelhető a rendszeren. A lányomnak is uncsi volt az állandó upgrade.

Mate 10 pro: Nem igazán értem, hogy a frissítés miért nem kikapcsolható? Ha megvettem a telot miért nem én dönthetek erről? Jelenleg oreot használok és napi szinten tolja az arcomba kérdést. Ha meglesz a 9.1 remélem ez is változik.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#27291) mirci18 válasza quint (#27284) üzenetére


mirci18
addikt

Én erősen gondolkozok rajta hogy váltunk más gyártó felé.
Úgy látszik is sok az olyan ember aki nem szívott eleget eddig a Mate 10 pro-jával.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#27292) Buckey válasza mirci18 (#27291) üzenetére


Buckey
senior tag

Én már biztos váltok. Ha lejár a hűség, eladom, és marad a jó kis Nokia216, és a kapott pénzből pedig veszek valami (max.100-150 ezres) (kompakt) fényképezőt. A net annyira nem fontos, hogy mindig nálam legyen.
Rájöttem, hogy felesleges ennyi pénzt kiadni valamiért, ami nélkül lehet élni, és amit a gyártó/politikusok akár egy pillanat alatt lazán leamortizálhatnak (mint az okos TV-k egyes funkcióit, amiért éppen megvették anno), mert olyan kedvük van.

[ Szerkesztve ]

(#27293) ClioRS válasza 7Heads Drago (#27290) üzenetére


ClioRS
őstag

Nincs hetente/havonta 20-30 perced amikor éppen nem nyúlsz a telefonhoz?

(#27294) quint válasza ClioRS (#27293) üzenetére


quint
aktív tag

Mi itt sokkal jobban szeretjük IMEI-számmisztika és a vadludak vándorlása alapján kikövetkeztetni, hogy a legújabb frissítés mikor érkezik el a mi készülékünkre is, mellette ezt a pár hónapot kihasználjuk a "most mit rontanak el?" tippjátékra. Fel kell nőni ehhez az életérzéshez; egy buta sáomis elsőre nem tudja átélni ezt a katarzist.

(#27295) ClioRS válasza quint (#27294) üzenetére


ClioRS
őstag

Ennek mi köze az én kérdésemhez?

(#27296) JNSK válasza mirci18 (#27291) üzenetére


JNSK
aktív tag

En pl nem szivtam semennyit. Pie van rajta, uzemido jo, a telefon porog nem lassu, a kamera lebutitasa nem szep dolog, de nem fenykepezek sokat :) Ettol fuggetlenul en is gondolkodok a valtason, de csak azert mert meguntam az emuit :D

(#27297) zoleeno1 válasza mirci18 (#27291) üzenetére


zoleeno1
addikt

Milyen óriási dolgokkal szívtál te ezzel a telóval? Azon kívül, hogy romlott a kamera 9.0 alatt. Ez a telefon azok kevesek közé tartozik, aminek semmi széria hibája nincs. Itt a fórumon sem olvastam még senkitől, hogy behalt volna valami miatt a telója, de másol sem nagyon... Az óriási szívás nem itt kezdődik, hanem mondjuk amikor a fél-1 éves telefonod bootloopos lesz, mert elenged egy ragasztás az alaplapon... Pl: Lg rakat széria.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#27298) quint válasza ClioRS (#27295) üzenetére


quint
aktív tag

Ha
- nem emlékszel minden frissítésnél a legalább egy hónapig tartó, napi 5-10 "nekem mé'nem jön?" kérdésre,
- és nem olvastad azt a szálat, amire reagáltál,
akkor semmi.

(#27299) ClioRS válasza quint (#27298) üzenetére


ClioRS
őstag

- emlékszem, olvasom a fórumot
- olvastam ezt is, viszont az én nem a szálra kérdeztem, hanem azon csodálkozom, hogy hogyhogy nincs valakinek heti/havi 20-30 perce mikor nem a telóját nyomkodja

(#27300) 7Heads Drago válasza ClioRS (#27293) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Milyen pluszt ad neked az upgrade?
A 9-es verzió nem adott, hanem elvet. De sok telónál van ez így.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.