Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16601) T0rnad0 válasza enginev3.0 (#16600) üzenetére


T0rnad0
addikt

Wifivel netezve szokott lenni az a 2 óra. Akkor neked mennyit ment a kijelződ?

Z Fold 4

(#16602) bylow


bylow
aktív tag

Én nem értem ez a sok :
" ROM
ICS
FW
S-ON" Meg mittom én miket írkáltok még itt :F :))
stb kifejezéseket/dolgokat !!!
Ezek mit jelentenek? Ez mind a tuningolással kapcsolatos? ezek piszkálásával jutunk el a garancia vesztéshez?

Valaki ha esetleg unatkozik, írna nekem ezekről pár sort? mért jó ezeket piszkálni?

JAAAA, sms írás közbe ha a bizonyos karaktereket írod, akkor a 160 karakter gyorsan le ugrik 70re. Ezt be lehet valahol állítani hogy ne így legyen? Vagy egyszerűen tanuljak meg ékezet nélkül írni? ( na ,nemáááár )

ByLow #

(#16603) Fl4tl4nd3r válasza enginev3.0 (#16586) üzenetére


Fl4tl4nd3r
aktív tag

Jól állítottad be a dolgokat? én már rég ordroidot használok csak 1500on van 300as gpu-val de szerintem elég gyors,faux kernellel pedig a fogyasztás is igen jó.

٠•● Samsung Galaxy S3 LTE Kitkat ●•٠

(#16604) Fl4tl4nd3r válasza bylow (#16602) üzenetére


Fl4tl4nd3r
aktív tag

Rom: lényegében maga a szoftver ami fut a telefonon
Ics: ice cream sandwich ez most a legújabb android
Fw: firmware,ez is egy szoftver
S-on: végülis egy törés,csak ezután lehet piszkálgatni a telefont

És igen az s-on miatt annyi a garinak,de visszalehet állítani feltéve ha nem halt meg teljesen a telefon és úgy megy szervízbe.Kicsit bonyolult mindent leírni egy idő után már pár perces dolog egy rom csere főleg az újabb romokban már grafikus a telepítés kiválasztható beállítható minden.

٠•● Samsung Galaxy S3 LTE Kitkat ●•٠

(#16605) Something_ válasza bylow (#16602) üzenetére


Something_
őstag

A karakterkodolas az osszes keszuleknel igy van.
Ha nagyon akarsz ekezeteket, akkor a masik iranyba doljenek es nem ugrik le 70re.

Off: Sensation altalaban nem ment el nalam 2 ora kijelzoig custom romokkal. S2nel gyari rommal 3-4 orat vigan elmegy, ugyanolyan felhasznalassal.

(#16606) bylow válasza Fl4tl4nd3r (#16604) üzenetére


bylow
aktív tag

Köszi!

Na és a "KERNEL" ?

ROM: szóval ha most nekem Win7 van a notimon, és nem tetszik, akkor le dúrom és felrakok 1 VISTA-t, vagy 1 XP-t ! Erről van itt is szó?
szóval akkor már nem android van rajta, ezáltal meg változik a kezelő felület, kinézet stb.

Ics: ice cream sandwich : tehát ahány android kijön, mindnek más lesz a neve, mint a gyűrük urának is minden résznek van valami címe nem csak az hogy 1-2-3 ? :DD

ByLow #

(#16607) Koczó93 válasza bylow (#16606) üzenetére


Koczó93
őstag

A kernel az operációs rendszer belső "rétege" ha jól tudom. Ez irányítja a hardvereket, processzor skálázódás stb.
Igen hasonló mintha win7 helyett felraknál egy windowst xp-t de ettől még windows fut a gépen csak más verzió, ugyanígy telefonon is, android fut csak esetleg más verzió, más kezelőfelülettel.
Az android verzióknak van száma de kapnak egy nevet(pl 2.2-Froyo, 2.3-Gingerbread,Ice cream sandwich 4.0)
A többi kérdésre azt hiszem már válaszoltak :)

[ Szerkesztve ]

(#16608) Something_ válasza bylow (#16606) üzenetére


Something_
őstag

Nem, az android jelen esetben a rom, ezt modositjak es igy lesz a fozott rom, ami egy modositott gyari rom/rendszer.

(#16609) enginev3.0 válasza Fl4tl4nd3r (#16603) üzenetére


enginev3.0
félisten

hát én nem húztam a gpun de majd teszek vele még egy probat

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#16610) enginev3.0 válasza T0rnad0 (#16601) üzenetére


enginev3.0
félisten

nekem reggel ment egy órát a kijelzom zenével WiFi és net nélkül és 15-20%-ot esett
torolgettem progikat, allitgattam, pár perc játék
automata fenyeron

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#16611) Jodanovich


Jodanovich
aktív tag

spotán kikapcsolásró valakinek infoja?
android verzió 4.0.3,
htc sense 3.6,
szoftverszám: 3.32.401.5

pár napja most ezt játsza velem... (garanciális még...)

Life is Short... Ride Hard!!!

(#16612) randras válasza Jodanovich (#16611) üzenetére


randras
veterán

Alaplap gond, ha a hard reset nem segít, szóval ebben az esetben szerviz.

(#16613) Jodanovich válasza randras (#16612) üzenetére


Jodanovich
aktív tag

ez nagyon fasza mert múltkor volt benne csere... kb 1 hónapja

Life is Short... Ride Hard!!!

(#16614) tib-bee


tib-bee
tag

Van közületek debreceni, akinek 1.27.0000 volt a HBOOT és rootolta? Vagy esetleg egy videó a rövidrezárós részről? Valamelyik nap láttam egyet, de amit most találtam azt törölték. Sehogyse akar összejönni.

(#16615) enginev3.0 válasza tib-bee (#16614) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én is úgy rootoltam rovidzarral
És összejött
De szigetelt drót kell mindenképpen
Am nagyjából 1-1 mpig tartsd ott

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#16616) tib-bee válasza enginev3.0 (#16615) üzenetére


tib-bee
tag

gemkapocs van, majdnem végig tekerve szigetelőszalaggal, de nem akarja elfogadni. Először a kis lyukba aztán a memkártya foglalathoz? és a kis lyukban végig maradjon benne vagy az mindegy?

(#16617) tib-bee válasza tib-bee (#16616) üzenetére


tib-bee
tag

Hát sajnos nem megy. Innen vissza lehet hozni a gyári állapotot?

(#16618) tib-bee válasza tib-bee (#16617) üzenetére


tib-bee
tag

RUU-val visszajött.

(#16619) Timmy0829


Timmy0829
csendes tag

Lenne egy olyan problémám hogy felraktam az uj firmware-t a htc sensationomra, és azóta és már a második főzött romot, de olyanokat csinál az uj firmware óta a telefon hogy nem hiszem el. Billentyűzár mellet a zsebembe állandóan benyomodik a kamera és fókuszál ide oda, néha képet is csinál, és érzem a zsebembe hogy forrósodik. Magától sms-eket irogat, de elküldeni még nem küldött. A minap pedig a zsebemből fölhivtam saját magamat és egy hosszu hangüzenetet hagytam magamnak.... És egy másik ismerősőmnek is de csak annyi hallatszik h gyalogolok. Most a kérdés az lenne, hogy ez az uj firmware miatt lehet? mert a régivel nem csinált ilyeneket. Ennyire nem stabil a rendszer? Vagy virus lehet esetleg? De az 1. uj rom után formatáltam már az egész telót és mégis a 2. romnál is visszajött ugyanez a probléma.

Van valakinek vmi ötlete? Vagy tapasztalt-e hasonlót valaki?

Köszi

What goes around comes around...

(#16620) enginev3.0 válasza Timmy0829 (#16619) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát nalam nincs ilyen pedig a legújabb firm van fent

Nekem más gondom. Van nagyon merül
Hiába a faux kernel meg stb .... Tesztben azt írtak mobilarenasok hogy alig merül este ha csak szinkronizal a telefon nekem meg 20.% leesett éjszaka
No meg napközben sem jobb a dolog, nem tudom hogy a DesireHD merülte ennyire

Most is kb 10, perce használom és már 10% lement

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#16621) bodoraudio válasza enginev3.0 (#16620) üzenetére


bodoraudio
aktív tag

Nekem o százalékot merült éjszaka.
sharkdroid a megfejtés.

(#16622) enginev3.0 válasza bodoraudio (#16621) üzenetére


enginev3.0
félisten

Sense 4es nincs? Vagy olyan sense 3.6os ami a menuben oldalra lehet huzni nem lefelé

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#16623) bodoraudio válasza enginev3.0 (#16622) üzenetére


bodoraudio
aktív tag

Sense 4 sokat eszik.

(#16624) Timmy0829


Timmy0829
csendes tag

Sense 4 van fenn de nem eszik sokat, van h egész nap használom de 20%ot megy le az akksi. Kalibráltad az aksit?

What goes around comes around...

(#16625) bodoraudio válasza Timmy0829 (#16624) üzenetére


bodoraudio
aktív tag

Általában a Sense 4 romok többet esznek,de lehet kivétel.

(#16626) sbeci


sbeci
csendes tag

Vissza akarom állítani a telót gyári állapotra. tudástár 2 kérdésemre nem ad választ:
-Ha cidet átírtam super CIDre azt előbb vissza kell írni?
-RUU az fw-t is tartalmazza?

illetve egy ráadás ha az elsőre igen a válasz:
-Gyárilag független(de am vodás telónak) HTC__032 a CID-je

(#16627) Something_ válasza sbeci (#16626) üzenetére


Something_
őstag

Ha 1111111 a CID-ed, akkor vissza kell írni, mivel a CID alapján szedsz le RUU-t tudtommal.
RUU tartalmazza az FW-t is.
Passz, nekem a T-s Sensation 032-es volt, és függő volt. Amúgy a sim unlock teljesen más helyen van, nem függ össze a CIF, FW, ROM a függetlenítéssel, de a sim unlock-ról nem lehet beszélni, mert warez.

(#16628) HIJ válasza Something_ (#16627) üzenetére


HIJ
őstag

A warez egy kicsit más fogalom :U Tény hogy tiltott téma.

(#16629) DjTaRsY válasza enginev3.0 (#16620) üzenetére


DjTaRsY
aktív tag

Ne használj autokillert.

(#16630) DjTaRsY válasza sbeci (#16626) üzenetére


DjTaRsY
aktív tag

A RUU tartalmazza a firmare-t. A CID-et szerintem nem kell átírni, nem nézi a kutya se. De ahogy érzed, hiszen csak egy sor parancs.

(#16631) RamboII válasza Timmy0829 (#16624) üzenetére


RamboII
tag

sziasztok

ma irta a telom, hogy van frissités a telóhoz. Azt hittem jön a 4-es Sense. De csak egy HTC-s 3.33.401.6-os sima frissítés jött. Gyári softom van. Hivatalos frissítésbe várható a sense 4-es?

(#16632) szegto válasza RamboII (#16631) üzenetére


szegto
senior tag

Szerintem esélytelen. :)
Van jónéhány Sense 4-es rom már bár nem gyári.
Más lehetőséged nem nagyon van jelen állás szerint csak a főzött rom ha Sense 4-et akarsz használni.

(#16633) RamboII válasza szegto (#16632) üzenetére


RamboII
tag

nagy különbség van 3.6 és a 4 között?

(#16634) szegto válasza RamboII (#16633) üzenetére


szegto
senior tag

Nézz meg youtubon egy videót és döntsd el...
Én nem térnék vissza 3.6-ra, tehát számomra sokkal jobban kézre áll minden, de ez egyéni vélemény.
Egy próbát mindenképp megér ha már van s-off-od.

(#16635) bodoraudio válasza RamboII (#16633) üzenetére


bodoraudio
aktív tag

Nem jobb csak más.

(#16636) RamboII válasza szegto (#16634) üzenetére


RamboII
tag

még eldöntöm. Elég stabil nekem ez a gyári rom, nem nagyon akarok rá főzöttet tenni

(#16637) sgs123456


sgs123456
tag

Ezt megnézte már valaki?

[Team Venom presents: ViperSs 1.0.0]

Ha jól értelmeztem, akkor ez lesz a charmeleon és az ordroid helyett?!

[ Szerkesztve ]

(#16638) dadu7


dadu7
tag

Sziasztok,

Október óta használom a Sensationöm, mostanra jutottam el oda, hogy kipróbálnék egy nem gyári romot, a rootolásba nem vágtam még bele, de remélhetőleg a leírások segítségével ezzel nem is lesz gond. elkezdtem itt is és külföldi fórumokon is olvasgatni romokról, de elég sok féle van, ill sokféle vélemény is. Ebben kérnék, segítséget/tanácsot/ajánlást, mivel nem akarok nem megfelelőt választani. Mindenképpen, Sesnés romot választanék, mik a tapasztalatok a 4.0-sokról? Az alap elvárásaim csupan annyi, hogy viszonylag gyors legyen, bár a sebességgel most isi elvagyok, egy kellemesebb üzemidőnek örülnék, illetve nagyon fontos, hogy stabil legyen, nem feltétlenül cserélgetném hetente, csak egy kis változatosságra vágyom 8 hónap után, illetve esetlgesen valamiben minőségi/vizuális javulásra. segítségeteket előre is köszi!

(#16639) T0rnad0 válasza sgs123456 (#16637) üzenetére


T0rnad0
addikt

Érdekes...Na meg OTA lehet frissíteni?!

Z Fold 4

(#16640) rgeorge


rgeorge
addikt

Én feltettem a 3.33.401.6-s frissítést (gyári ICS-re), természetesen maradt a Sense 3.6, de a kernel 3.0 lett (ugye eddig 2.6-os volt?): 3.0.16-g31a4fc7 htc-kernel@u18000-build-144 #1 SMP PREEMPT

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#16641) sgs123456 válasza dadu7 (#16638) üzenetére


sgs123456
tag

Ordoid-ot használnak elég sokan. És többen is a faux kernelt részesítik előnyben.Én most a charmeleon romot használom faux kernellel, előtte ordroid volt. Lehet, h csak bemagyarázás, de mintha jobb lenne az üzemidő, mint az ordroiddal. Illetve több tweaks van benne, jobban testre lehet szabni. De lényegében tök ugyanaz a kettő.

T0rnad0

És új radio is van, amiről mondjuk nem tudom pontosan, h mire jó, illetve kell-e.

[ Szerkesztve ]

(#16642) Koczó93 válasza rgeorge (#16640) üzenetére


Koczó93
őstag

Én is frissítettem. Még nem vettem észre sok változást. De az feltűnt hogy bekapcsolásnál nem kell megvárni az "alkalmazások frissítése" ablakot, így gyorsabban bootol. :)

(#16643) bodoraudio válasza sgs123456 (#16637) üzenetére


bodoraudio
aktív tag

reggel óta használom,nem rossz de semmi extra.
Nekem a sharkdroid jobban tetszik.

(#16644) sgs123456 válasza bodoraudio (#16643) üzenetére


sgs123456
tag

Fel kellett tenned hozzá az új radiot? Vagy elég cwm-ből feltenni a romot és működik is?

(#16645) bodoraudio válasza sgs123456 (#16644) üzenetére


bodoraudio
aktív tag

simán felteszed,nem kell rádió.

(#16646) merlin201


merlin201
tag

Sziasztok

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy a Beállítások/Mobilhálózat részben kivettem a pipát a "Mindig bekapcsolt mobil adatok"-nál és ezután ez az opció nekem el is tűnt.Nincs ott hogy újra be tudjam kapcsolni.Kerestem más beállításoknál is de nem találtam.Ha valaki tudná a hogy hogyan lehetne ezt visszavarázsolni azt nagyon megköszönném.

(#16647) szegto válasza sgs123456 (#16637) üzenetére


szegto
senior tag

Igen a PKM és Ordroid helyett lesz.... vagyis a srácok összeálltak egy új team-be.
Ebben lesznek már a frissítések, Ordroid nem lesz frissítve elvileg.
Én PKM-et használok már majd egy hónapja és kifogástalan.
Ami most fog menni mint Sense 4 fejlesztés azok főként ebben lesznek benne... mármint az eddigi tendencia szerint ezek a srácok voltak akik leghamarabb megoldották a problémákat... portolást.

[ Szerkesztve ]

(#16648) bylow


bylow
aktív tag

Üdv!
Fm trasmitter-t használ/használt valaki ?

Találtam a Play áruházban, de ott az öszes hsz.-ben azt írják hogy valami kód kellene, amit senki sem tud.
Másikat pedig nem találta.
Esetleg ha valaki konkrét App nevet tudna adni, az meg köszönném !

ByLow #

(#16649) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Feltettem ezt az android rev. hd-t, jó jó, de nincs benne tweaks, és hiába teszem fel kiegészítőként, nincs sehol

lehet rakok egy sharkdroidot

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#16650) DjTaRsY válasza bylow (#16648) üzenetére


DjTaRsY
aktív tag

Hardveresen nem tudja ezt a Sensation.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.