Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



Mobilaréna teszt: Honor 8 - tisztelet a kivitelnek
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) nickedez89 válasza JamesHun (#900) üzenetére


nickedez89
senior tag

Ilyenkor nyomj rajta egy FR-t recovery-ből és kész!;)

Igaz várni kell pár percet de utána ki tudod próbálni!

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#902) Roland78 válasza JamesHun (#900) üzenetére


Roland78
tag

Kipróbáltam :)
Fain-ül megy

(#903) Sebhelyes válasza #86973952 (#821) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Engem nem izgat, mit mérnek, mit nem, a telefon leírásában "Corning Gorilla scratch-resistant glass" van, és nekem ezt teljesítitette 2 és fél évig. Igaz, nem hordok reszelőket, üveggyapotot, kulcscsomót mellette a zsebemben, a por pedig nem karcolta meg, 5x nagyítóval nézve sem (mivel korábbi ilyen értekezésnél direkt megnéztem), tehát az alap elvárást teljesíti. Az meg, hogy egy 130ezres telefonon még ez az alap dolog sincs, és 5 perc múlva karcos az "üveg" az igen harmatos, ezt megideologizálni, azzal, hogy "de úgyse működik" meg minimum vicces :C

(#904) Roland78


Roland78
tag

No, nekem is megérkezett a kék színű teló.
H6 után csak jóra számítottam és igazán be is jött.
Ujjlenyomat-olvasó valóban gyors, mint a villám, képnézegetésnél is hasznos a görgető/lapozgató funkció.
Egyelőre a beállítgatásoknál tartok (gmail, face, insta, stb.) - de a kijelző alapján már most imádom.
Pengeéles, szép, kontrasztos színekkel, betűkkel találkozni.

Hamarosan megyek én is tesztelem picit a kamera funkciókat (fotó, videó), aztán hozok pár képet (egyelőre nappali fények, de lesz low-light fotók is az üzemből).

A tokot és kijelzővédőt én is Ali-ról rendeltem (egyelőre ezt a kettőt látom fontosnak, mivel valóban nagyon sima a teló - izzadós tenyerűek könnyen leejtik majd) :)

(#905) ebelef


ebelef
csendes tag

Sziasztok!

Eddig csak olvastalak titeket, de találkoztam egy olyan érdekességgel, amiről eddig senki sem írt.
Így hát felteszem én a kérdést: Nektek is csinálja azt a telefon, hogy bizonyos alkalmazásoknál, jellemzően facebook sokkal erősebb a kijelző fényereje, mint a többinél (pl. chrome böngésző, névjegyzék, sms)?
Vagy ez csak nálam jelentkező "hiba"? Esetleg valamilyen beállításbeli gond lenne?

Köszi előre is a választ!
ebelef

(#906) Forestgreen


Forestgreen
aktív tag

Nillkin tokot talált itthon valaki, olyant , ami van is raktáron?

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#907) Andrew801


Andrew801
tag

Sziasztok!

Milyen autós töltőt használjak Honor 8-hoz? Gyárit nem találtam :)

Köszi a segítséget!

(#908) malnabokor válasza ebelef (#905) üzenetére


malnabokor
senior tag

Szerintem ebbe futottál bele: (teszt) "Apró kellemetlenség, hogy az automatikus szabályozást kikapcsolva is változtatja az EUMI a fényerőt, a kamera keresője például sokkal fényesebb, mint a Chrome."

Hogy ezt mi okozza azt nem tudom, lehet nem is az automatikus fényerőszabályozó.

[ Szerkesztve ]

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#909) #86973952 válasza malnabokor (#908) üzenetére


#86973952
törölt tag

6.0 -os droidon ez van LG -nél, HTC -nél...stb. Sőt, erős napfénynél kikapcsolt automata mellett is változtatnak, nem jó irányba. Sokszor még a kontraszton is módosítanak.

Több telefonnal is írnak erről a jelenségről, meg tapasztalom is.

[ Szerkesztve ]

(#910) ebelef válasza #86973952 (#909) üzenetére


ebelef
csendes tag

Köszi a válaszokat malnabokor és porterocka!

Szóval, akkor ez egy szoftveres hiba, ami mindenkinél jelentkezik?
Gondolom ez esetben előbb-utóbb javítják majd egy frissítéssel. :)

(#911) #86973952 válasza ebelef (#910) üzenetére


#86973952
törölt tag

Androidos téma, nem EMUI, ami a mai napig nem lett javítva. Majd a droid 7 (elvileg).

Kb. annyira működik jól, mint a Doze.

[ Szerkesztve ]

(#912) Fejvadi válasza nickedez89 (#899) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Ha lenne egy H8-am, biztosan nem szégyellném senki előtt. :)

(#913) Andrew801 válasza Forestgreen (#906) üzenetére


Andrew801
tag

Speedshop 2-3 napra szállít állítólag. Én rendeltem hétvégén, még nincs hír róla.

(#914) Forestgreen válasza Andrew801 (#913) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

Ott néztem, de nincs nekik, érkezőben van... félek, addig összeszedek valami karcot...

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#915) Andrew801 válasza Andrew801 (#907) üzenetére


Andrew801
tag

Valaki tudna segíteni?

Normál USB-s töltő is jó, csak vegyek type-c kábelt?
Vagy van kifejezetten Huawei quick charge-os töltő? (Melyik szabványt használja a Honor 8?)

(#916) Andrew801 válasza Forestgreen (#914) üzenetére


Andrew801
tag

Nekem munkaeszköz, használnom kell, próbálok vigyázni rá! :)

Náluk még jó áron van legalább. Láttam máshol 6.000 - 8.000 Ft-ért árulni... 1db 10,6 dollár nillkin shopban. 10 felett már asszem csak 4,11 dollár. Vicc, hogy mennyiért próbálják eladni. Egyiket felhívtam és kérdeztem, hogy van -e benne fólia és azt mondták, hogy nincs (Gyárilag van benne), külön meg kell vegyem... Hihetetlen, hogy hány embert lehúzhatnak így, aki mondjuk nem néz utána vagy annyira nem ért hozzá.
Bár szállítás 10-12 nap, az igaz.

[ Szerkesztve ]

(#917) JamesHun


JamesHun
addikt

iphone 5 kamerájához képest jobb vagy rosszabb képeket csinál / lehet lőni vele?

SeriesX: JamesSHun

(#918) tutyesz válasza JamesHun (#917) üzenetére


tutyesz
csendes tag

Már a Honor 7 sokkal jobb képeket csinált! :))

(#919) malnabokor


malnabokor
senior tag

Xpro üveggel kapcsolatban:

"Köszönjük levelét!

Egyelőre nincs készleten Honor 8-hoz kijelző védő üvegünk, de első körben egészen biztosan csak olyan protektorunk lesz, mely csak a kijelző sík részét fedi, tehát némileg keskenyebb lesz a kijelzőnél.

Megértését köszönjük!

Üdvözlettel,
XPRO"

Ezek szerint van rá remény, hogy idővel lesz hajlított üveg is (bár olyat még nem láttam más készülékek esetén sem)

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#920) #86973952 válasza malnabokor (#919) üzenetére


#86973952
törölt tag

Pedig van többre is. P9, HTC A9, edge kijelzőkre...stb.

Biztos lesz erre is, csak lassan reagálnak a piacra, mert friss fogalom.

(#921) JamesHun válasza tutyesz (#918) üzenetére


JamesHun
addikt

akkor olyan iphone 6 szintjén van a fényképezés?

SeriesX: JamesSHun

(#922) tutyesz válasza JamesHun (#921) üzenetére


tutyesz
csendes tag

Azt nem tudom, de az 5nél biztos, hogy jobb képeket csinál

(#923) kasee


kasee
aktív tag

Ebayen összeszedve Nillkin 9H+ PRO kijelző, Nillkin H hátlap fólia, Nillkin szilikon tok összesen 20 USD ból megvan, 11-25 nap ingyenes szállítással.
Ennél nincs jobb szerintem, addig meg marad rajta a gyorsboltos gyorsmegoldás :)

[ Szerkesztve ]

(#924) ORCA58 válasza malnabokor (#919) üzenetére


ORCA58
addikt

Nézz át a P9 topikba. A P9-re van, de nincs jó vélemény róla. Állítólag csak a szélén fekszik fel, zavaró, hogy légrés van a védő és képernyő között ill. napfénynél láthatóan pöttyös. Talán az érzékenységet is rontja.
Előbb utóbb valaki csak készít egy rendeset hozzá.

(#925) Titi76


Titi76
aktív tag

Üdv.
Szemezek ezzel a telfonnal. Egyedül a video képminősége aggaszt. Meglévő Honor tulajok tudnak válaszolni arra hogy mi a tapasztalat frissítés ügyben? Volt hasonló helyzet H7-H6-nál? Javították a minőséget a frissítések?
Lumia 930-ról váltanék, azon meghökkentően jó a videó minőség...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#926) tiszalee4 válasza kasee (#923) üzenetére


tiszalee4
csendes tag

Gyorsboltosok fel is pattintják - ha szépen megkérem őket - az ott vett fóliát?

(#927) kasee válasza tiszalee4 (#926) üzenetére


kasee
aktív tag

500 Ft ellenében , pedig tavaly még ingyen rakták fel :W

[ Szerkesztve ]

(#928) tutyesz válasza kasee (#927) üzenetére


tutyesz
csendes tag

A jó munkát meg kell fizetni.
Főleg ha olyan szarul rakja fel.... :F

(#929) tiszalee4 válasza tutyesz (#928) üzenetére


tiszalee4
csendes tag

Érdemes hozzájuk menni vagy csak felrakják hülyegyerek módjára, buborékokkal-kosszal?

(#930) tutyesz válasza tiszalee4 (#929) üzenetére


tutyesz
csendes tag

Volt már jó és rossz tapasztalatom is.
S6 edgere pl nagyon megszenvedett vele az ürge.

(#931) tiszalee4


tiszalee4
csendes tag

Közben leírom én is a saját tapasztalokat.
- Gyönyörű maga a telefon, tapintásra, súlyra mindenben teljesen rendben van.
- Nagyon gyors a rendszer, megakasztanom egyáltalán nem sikerült
- Az EMUI nekem még egy picit új, szoknom kell de nem lesz lehetetlen feladat
- Nagyon csúszós, ezért majdnem a kézhezvétel óta tokban tartom - Fóliák beszerzése jelenleg is folyamatban (Ediginél a fólia CSAK hátsó fólia - nem bedőlni neki)
- Light Manager-el és a notification engedélyekkel még küzdök

(#932) Ferenczi Áko válasza Titi76 (#925) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Azt írta egy kolléga, hogy szakaszokban ugrál a zoom..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#933) mb9 válasza Ferenczi Áko (#932) üzenetére


mb9
csendes tag

Én írtam, csináltam is egy tesztvideót (60 fps). A végén látszik igazán jól. Habár más kérdés, hogy OIS nélkül a zoomnak amúgy se látom sok értelmét :)) Tény, hogy senki nem a videós képességei miatt veszi ezt a telefont.

(#934) clon


clon
aktív tag

Szerintem ami aggasztó, az a melegedés bizonyos esetekben a kamera és az ujjlenyomatolvasó közötti részen
- játék alkalmával
- fényképezéskor
- videó készítéskor
- töltéskor

[ Szerkesztve ]

(#935) JamesHun válasza clon (#934) üzenetére


JamesHun
addikt

GPS nek használva, pl egy wazee vel mennyire melegszik?
Iphone5 kb megfőtt a nyáron (kb fél óra után ki is kapcsolt, hogy túlmelegedett)
Lumia 635 meg vígan elvolt egy Horvátország - BP úton (és Wazee még ette is a 3G-t közben)

SeriesX: JamesSHun

(#936) clon válasza JamesHun (#935) üzenetére


clon
aktív tag

Nem "tomtom" :) nem használom nagyon navigációra, de a beállítás, telepítés, nyomkodás, beszélgetés próba a benne levő 60%-os töltést eléggé leszívta. Nemrég tetem töltőre és 1:30 alatt 93% tolt bele.

A flash-t nem ette meg, dolphin browser ami flash-t is használ nem jeleníti meg a flash-t. A Puffin megy, de az nem telefonra telepített flash-t használ megjelenítéskor.
Hi care mindig fut azt le lehet állítani teljesen, mert automatikusan mindig mindenkor mindenütt ott van (csak nem érdekel).

(#937) rozsi71 válasza JamesHun (#935) üzenetére


rozsi71
tag

Erre a navi dologra én is kíváncsi lennék. Amúgy a hétvégén megnyomkodtam én is, mondhatni szerelem első látásra. Erre olvasom a topikot, és csak a negatív tapasztalatok jönnek...karcolódás, melegedés, fényképező, értesítések, stb... Lassan ott tartok, hogy elgondolkodom, kell-e nekem egyáltalán a H8?
Úgyhogy jöhetne némi pozitív tapasztalat is a hardver erősségén kívül. Mert sajna ezen, meg a kinézetén kívül nem sok pozitívumot tapasztaltam, illetve olvastam eddig...

(#938) Roland78


Roland78
tag

Tegye szívére a kezét mindenki, melyik teló nem melegszik, ha be van kapcsolva a mobilnet, wifi, gps és közben még tölt, megy rajta pl. facebook, meg háttér-ben 1-2 be nem zárt alkalmazás?
Úgy hiszem nincs ilyen telefon.
Nekem a H6 kb. ugyanígy melegedett (egy ponton jobban) aztán 2 év használat után kutya-pics@-baja nincs.

Az értesítések, meg egyéb dolgokat mind be kell állítani, ha nem most, akkor majd jön hozzá rom frissítés a felhasználók visszajelzése alapján.

(#939) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Nem értem mi a gond a töltés körül, hogy ezt meg azt keresnek hozzá. Nincs benne megfelelő kábel vagy töltőfej?

(#940) ThorsHUN válasza Fejvadi (#939) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Egyreszrol ez mar nem sima mikroUSB kabel hanem az uj szabvany masreszrol pedig a toltesnel is kepes gyorstoltesre... A megfelelo tolto mellett.

(#941) Copilot64


Copilot64
tag

Üdv Mindenkinek!

A mai napon sikerült elhoznom a pécsi T-ből az egyetlen darab kéket. Azóta megy a belakás. Egy Nokia 930 és 5 év WP után még szokni kell, de így elsőre nagyon tetszik. És az első 4 óra belakás után is csak langyos volt a hátulja, pedig telepítés, wifi, és kikapcsolódásként egy csomó fénykép is volt

[ Szerkesztve ]

(#942) clon válasza Roland78 (#938) üzenetére


clon
aktív tag

Bocs, nem írtam a környezeti dolgokat. Nem volt mobilnet, wifi, gps, programok kilőve - csak 2 kártya a hálózaton és alap rendszerfutás.
Rendben a gyorstöltő tolja bele az Ampert - csak nekem meglepő mert a "samu" ehhez képest jégverem volt töltéskor.

(#943) Titi76 válasza Copilot64 (#941) üzenetére


Titi76
aktív tag

Te leszel az én emberem...

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#944) Copilot64 válasza Titi76 (#943) üzenetére


Copilot64
tag

Hátha azt mondod! :Y de miért is? :F

(#945) Andrew801 válasza Andrew801 (#915) üzenetére


Andrew801
tag

Milyen autós töltőt használjak Honor 8-hoz? Gyárit nem találtam :)
Normál USB-s töltő is jó, csak vegyek type-c kábelt?
Vagy van kifejezetten Huawei quick charge-os töltő? (Melyik szabványt használja a Honor 8?)

(#946) Shyciii


Shyciii
veterán

Hogy van most a Honor 8 memória mérete? Itt a mobilaréna tesztben 32GB-os tárhoz 4GB-ot írnak a specifikációban, de máshol meg azt olvasom, hogy a 32GB-hoz 3GB memória társul, a 64GB-hoz társul a 4GB,

(#947) Copilot64 válasza Shyciii (#946) üzenetére


Copilot64
tag

4 GB-os a memóriája, a P9-nél van csak különbség.

(#948) Shyciii válasza Copilot64 (#947) üzenetére


Shyciii
veterán

Thx

(#949) mantequilla


mantequilla
aktív tag

En nem akarok senkit megbantani de lemondtam a megrendelesem. Nekem ettol a telefontol nincs olyan erzesem hogy ez egy minosegi termek lenne.

Elol hatul uveg de nincs semmi fele vedelem. A marketing ugy allitja be mint valami flagshipet de nem kapsz hozza fullhallgatot.
Amiket talaltam leirasokat az akksi sem tul eros darab.
Lehet hogy a kinaiak nagyon megtanultak processzort gyartani de igy nem szivesen adok erte 140k-t. En ide valoszinuleg nem irok tobbet mert igy erdektelenne valt a topik. Sziasztok

(#950) Barto válasza Andrew801 (#945) üzenetére


Barto
aktív tag

Én a Nexus 6p hez a banggood-rol rendeltem usb-c autóstöltőt. Blitzwolf márka, tudja a QC-t. Olyat vettem, amiben bele van épitve a kábel, plusz egy usb csatija van. 3000 körül volt, 3 hét alatt jött meg.

"like a big ball of... Wibbly Wobbly, Timey Wimey... stuff"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.