Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



Mobilaréna teszt: Honor 8 - tisztelet a kivitelnek
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) Cunaja válasza yvorl00 (#1471) üzenetére


Cunaja
addikt

Root kell az email írásjelek magyar kinézetéhez. Ez Kínai romoknál az alap változtatás egyből.

A Buildprop fájlban ennek a két sornak a végén a ZN-t kell átírni HU és hu -ra. Ha nem ZN van ott, az teljesen mindegy, a lényeg a HU és hu

ro.product.locale.region=HU
ro.product.locale.language=hu

A kis és nagybetű fontos.

Viszont mikor visszamásolod a jogosultságra figyel. 644 legyen, vagy betűvel -rw-r--r--.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#1502) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

Van, aki komolyabban használja a GPS-t? Tracker proramokra gondolok (Endomondo, Runtastic, Strava)
Mennyire stabil? Nem veszt jelet néha? Bp-en, házak között Wazze, IGO?
Köszönöm

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#1503) TeriYaki_


TeriYaki_
csendes újonc

Edigitalos, kék, nincs kamerahiba. De egyébként, ha lenne sem venném észre, mert nem 16:9-ben fotózom :D

Viszont ami zavar: Google Keep értesítései nem jelennek meg, csak ha nyitva van az alkalmazás. Betettem a védett alkalmazások közé, így ha meg van nyitva és alszik a kijelző akkor is jelez leddel meg mindennel, de ha ki van lőve akkor néma csendben marad. Úgy érzem a service / push notification része nem működik.

Gyári EMUI, semmi mókolás, van ötletetek a megoldásra?

"Nincs a világon olyan probléma, amit ne oldana meg egy csésze kávé!"

(#1504) espista


espista
senior tag

Telekom, fehér. Kamera hiba van. Várjuk a frissítés. Amúgy nagyon megtetszett a telefon. El is cserélem a Mate 8-amat egy ilyenre.

Romani ite domum!

(#1505) Shyciii válasza zjuhasz (#1502) üzenetére


Shyciii
veterán

Én hétköznap mindig használok Waze-t öszesen kb 2 órányi időtartamra, és stabilan tartja a GPS jelét.
Wifi jelét ellenben gyengébbnek mutatja (néhol jelentősebben is), mint a volt Nexus 5X-em.

(#1506) keszi1991


keszi1991
tag

Sziasztok, ezt a képhibát egy átlagos ember is észreveszi vagy csak azok akik profi fotosok? Mert én is kiprobáltam de nem.látok semmi, vagy nem tudom h mit kéne nézni! Van esetleg erröl kép? Vagy nincs hibám mert olyan feltünő? Amugy imádom a telefont 😉

(#1507) Mazsika


Mazsika
őstag

Egy hét használat után: lenovo vibe z2 prot valtott. Az ujjlenyomat olvasó zseniális imádom. Alapvetően minden szuper! Kamera hiba nekem is van de 4:3ba fotozok. Szóval nem zavar. Az értesítósek viszont nálam is rakoncátlankodnak, van hogy elfelejtenek megjönni, van h jelzes marad el... ez kicsit érdekes. Nem tudja valaki, hogy pl messengernel hogy lehet letiltani h fentrol lecsusszon az ablak hogy uj üzenet jött? Úgyis látom a lebegő buborékon!?
Köszi!

Dáccsika

(#1508) mb9 válasza Mazsika (#1507) üzenetére


mb9
csendes tag

Értesítés központban a banner megjelenítést kell neki engedélyezni. Illetve korábban leírtam, hol és miket kell beállítani, ami után (elvileg) nem kéne, hogy gond legyen, keress rá. 1124-es hsz. Azokon kívül még a teljesítmény centrikus profil beállítása segíthet.

#1506: ha nem látod, akkor a tiéd nem hibás.

[ Szerkesztve ]

(#1509) ChrisLowe válasza zjuhasz (#1502) üzenetére


ChrisLowe
csendes tag

Nekem is napi szinten megy a waze, eddig semmi probléma, pillanatok alatt talál jelet. 1-2 hete amikor még nyár volt keményen melegedett az ujjlenyomat olvasó környékén. Mondjuk nekem waze mellett megy a spotify is háttérben. Apropó milyen programmal tudnám mindkettő alkalmazást megosztva a képernyőn tartani? (elvileg a 7.0 android már tudni fogja, de az még odébb van mire megjön ide)

(#1510) #86973952 válasza ChrisLowe (#1509) üzenetére


#86973952
törölt tag

Egyelőre még nem támogatja a rendszer. Máshol is többségében csak korlátozott módon lehetséges és utólag mókolhatók hozzá további programok a néhány gyári app -on kívül.

Egyébként Play -en multi window -ra keresve van néhány "szegényes" megoldás. Néhány ROOT után, többségük pedig Samsung -on alkalmazható. De léteznek ilyenek.

[ Szerkesztve ]

(#1511) peanar válasza ChrisLowe (#1509) üzenetére


peanar
senior tag

Szia.
Sajnos ezt (a remek kis funkciót is) kihagyták a mályvacukkéroból. H6+ lollipopi alatt hibátlanul működött! Mint ahogy már írtam, több jó funkciót is kihagytak az android 6-ból :(
Lehet hogy össze kéne szedni a kimaradt jó funkciókat és megírni Huawei bácsinak (csak nem a huawei magyarországnak, mert ők nemigazán foglalkoznak vele /lásd 16:9 kamera, fénykép probléma/), hátha valamelyik frissítéssel vissza kerülnek.

(#1512) yvorl00 válasza Cunaja (#1501) üzenetére


yvorl00
újonc

Köszönöm a választ!

Nem vagyok nagy root szakértő, leírásban azt olvastam először bootloader unlock kell, ahhoz meg kód, de már itt elakadok, mert a mondott oldalon ([link]) bejelentkezés után ez fogad:

We're sorry but the page your are looking for is Not Found.. némi kínai szöveggel megspékelve... :(

(#1513) ctibor válasza peanar (#1511) üzenetére


ctibor
senior tag

Nem (csak) az Android 6-ból hagyták ki, hanem inkább ebből a telóból. A P9 Plus-ban megvan, pedig az is ugyanúgy 4.1 EMUI.

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#1514) N!Tr0v!CS^^


N!Tr0v!CS^^
csendes tag

jól látom, hogy nem lehet egy adott napra allitani az adatforgalom mérőt? nekem 27-én van forduló pont :/

(#1515) peanar válasza ctibor (#1513) üzenetére


peanar
senior tag

Akkor lehet, hogy ezzel (is) akarnak különbséget tenni a p9 között....vagy egyszerűen nagy kapkodás volt a teló/rom kiadásnál. Ha szándékosan hagyták ki, akkor az szomorú üzletpolitika lenne, hisz már az unokája (h6+) is tudta.

(#1514) N!Tr0v!CS^^
Sajnos én sem tálaltam a beállítások között, ez is az egyik hiányosság, egyik nagyon hiányolom dolog, amit szintén kihagytak.

[ Szerkesztve ]

(#1516) Dwatti


Dwatti
addikt

Sziasztok, ma én is megrendeltem egy feketét (maill.hu ) most éppen akciós, talán még a héten meg is jön.
Tokot meg a speedshop-on rendeltem hozzá. Remélem 2 évig jó barátságban leszek a H8-al és 3 év után ismét az androiddal :)

(#1517) #86973952 válasza peanar (#1515) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szándékos. 5.5 col alatt nem hiszem, hogy valaha is be fog kerülni droid 7 alatti főverzióknál.

Bár szerintem még az 5.5 col is kevés az általános használathoz.

[ Szerkesztve ]

(#1518) berek21 válasza N!Tr0v!CS^^ (#1514) üzenetére


berek21
senior tag

Sajnos nem lehet állítani. A 3G Watch Dog a megoldás a play-ről.

LG Velvet eladó!

(#1519) N!Tr0v!CS^^ válasza berek21 (#1518) üzenetére


N!Tr0v!CS^^
csendes tag

koszonom a választ es

(#1515)peanar: szinten :)

[ Szerkesztve ]

(#1520) TeriYaki_ válasza TeriYaki_ (#1503) üzenetére


TeriYaki_
csendes újonc

Egy óra Google után megoldottam, gondoltam megosztom veletek, mert ez a gyökere az _összes_ nem gyakran használt alkalmazás értesítési problémájának.
Itt találtam.

"Notifications are working perfect in every Huawei. Just set them right."
"Go in Settings/app/advanced/ignore battery optimisation and add your apps.
Come on guys."

Ami nálunk azt jelenti, hogy: Beállítások/Alkalmazások/Speciális/Optimalizálás mellőzése -> Itt látod az összes appot amit magától már hozzáadott az oprendszer -> Összes alkalmazás/<Működésre bírandó alkalmazás> -> Engedélyezés-> OK

Ettől nekem elindult az emlékeztetők működése a Google Keepben, és gyorsan hozzáadtam a Google naptárat is, biztos ami biztos.

"Nincs a világon olyan probléma, amit ne oldana meg egy csésze kávé!"

(#1521) tomboy84 válasza Dwatti (#1516) üzenetére


tomboy84
tag

Szia! Garit ott mennyit adnak rá? Mert az oldalon nem láttam semmit erről.

(#1522) Dwatti válasza tomboy84 (#1521) üzenetére


Dwatti
addikt

Nem tudom én sem de értékeléseknél olvastam a 2 évet. Meg más termékekre is rendes magyarországi garancia van. De meg lehet kérdezni az ügyfélszolgálatól is.

[ Szerkesztve ]

(#1523) peanar válasza #86973952 (#1517) üzenetére


peanar
senior tag

Pedig azt mondják hogy nem a méret a lényeg :DD

[ Szerkesztve ]

(#1524) V@ns


V@ns
aktív tag

Helló Srácok!
Csendben a topik megfigyelője vagyok, nincs Honor 8-am, de nagyon szemezek vele :DD
A Mammut II-ben az alagsori Media Marktban megtapizható egy hófehér példány :)

(#1525) Cunaja válasza yvorl00 (#1512) üzenetére


Cunaja
addikt

Sajnos most nincs időm ezzel foglalkozni, csak október 4. után. Akkor ha gondolod, megadhatom a bootloader kódodat.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#1526) yvorl00 válasza Cunaja (#1525) üzenetére


yvorl00
újonc

Azt megköszönöm, akkor esetleg valamikor 4-e után kereslek :)

(#1527) ZEROxFF válasza magich (#1486) üzenetére


ZEROxFF
újonc

Nem csak a csatlakozási felület más, hanem a teljes belső felépítése is. Azért nem érdemes átalakítózni, hosszabbítózni, mert más az ellenállása a Type-C-nek, és a boltban kapható átalakítókról, kábelekről fene tudja, hogy rendelkezik e a szükséges ellenállással. Ha nem, akkor nagyon gyorsan megsüti a készüléket. Még elég friss ez a Type-C technológia, és 90%-ban csak olcsó kínai vackokat árulnak. Én a gyári kábelt tartom mindig magamnál, hogy tudjam használi a ZenPower-rel. Amúgy érdemes PowerBankból is minőségit venni, mert az olcsóbbak nem rendelkeznek zárlat- vagy túlfesz védelemmel.
Remélem tudtam segíteni.

(#1528) peanar válasza yvorl00 (#1526) üzenetére


peanar
senior tag

Lapozz vissza ehez a hozzászóláshoz: (#1318) porterocka porterocka (#1317)
Nekem porterocka fórumtárs által belinkel oldalon (igaz, nem elsőre) sikerült két telefonra is le/ki/kérnem a kódot.

(#1529) clon


clon
aktív tag

Valaki használta már az OTG-t USB Pendrive-al. Nincsen Type C átalakítóm csak "régi" micro usb-s ehhez kell átalakító (2500Ft) de a sok csatlakozási pont nem előny. Van USB Type-C - USB 3.0 Type-A mini adapter (5000Ft) aminél a "régi" micro usb-s kábelt meg lehet spórolni.
Valakinek van tapasztalata USB Type-C - USB 3.0 Type-A mini adapterrel mert most sok a kínai nagyon gagyi Type-C cucc.

(#1530) tabletta válasza clon (#1529) üzenetére


tabletta
tag

Egy Samsung adapterrel és egy micro usb-s otg kábellel próbáltam, de meg sem nyikkan.

[ Szerkesztve ]

(#1531) #86973952 válasza peanar (#1528) üzenetére


#86973952
törölt tag

Jaja, az angol oldal felejtős.

(#1532) cirx


cirx
senior tag

Sziasztok
Van már valami fejlemény a kamera bug ügyben?

S23 GREEN

(#1533) mb9 válasza cirx (#1532) üzenetére


mb9
csendes tag

Olasz fórumon már írták, hogy a B120 update kijavította, illetve az update fájlt is felrakták, de gondolom nem sokan akarták felrakni, hamarosan mi is meg fogjuk kapni OTA-n. Link

(#1534) malnabokor válasza cirx (#1532) üzenetére


malnabokor
senior tag

Itt ezen a fórumon nincs, úgy tűnik, hogy akinek problémája volt mindenki visszacserélte, vagy nem szeretne belevágni a kézi frissítésbe :) Amúgy itt egy német nyelvű részletes leírás a telepítés menetéről, ha valaki mégis megpróbálná: [link]

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#1535) #86973952 válasza malnabokor (#1534) üzenetére


#86973952
törölt tag

Kicsit segítek ebben, nehogy valaki elcsússzon vele. Meg kicsit kiegészíteném.

Egyébként droid 6.0 -tól minden Huawei/Honor modellnél így működik. Lollipop -on még volt helyi frissítés az update app -ban, a service menü -s telepítés helyett.

ROM telepítés:

Letöltöd a tömörített fájlt, majd a benne lévő update.app -t rámásolod az SD kártyára a következő módon:
Jelen esetben --> SD kártya/dload/update.app

Ezután két módszer szerint járhatsz el, de az első dolgod mindig a mentés legyen. Lehetőleg SD kártyára vagy PC -re. Nem jellemző, hogy probléma lép fel frissítés során, de azért ajánlott előtte menteni.

1. verzió/
- Megnyitod a tárcsázót és beütöd a következő kódot: *#*#2846579#*#*
- Az utolsó karakter beütése után megjelenik a service menü, ahol kiválasztod a Software Upgrade -et, majd az SD kártyáról telepítést.

Újra fog indulni a telefon és telepíti az új ROM -ot.

2. verzió/
- Elindítod a kikapcsolt telefont 3 gombos módszerrel: bekapcsoló, hangerő + és hangerő - egyszerre nyomva addig, amíg meg nem jelenik az updater.
- Itt automatikusan elindul a telepítés, majd újraindul a készülék.

Ami fontos, hogy 2. verzió esetében automata wipe is lefut. Másszóval mindent visszaállít a készülék a gyári állapotra. Ezt hívjuk tiszta telepítésnek.

Alapvetően a belakott rendszerre telepítés nem okoz problémát, de ritkán előfordulhat. Természetesen a tiszta telepítés miatt az ajánlott módszer a 2. verzió.

Ami még fontos, hogy TWRP -vel nem fog menni a frissítés, mert kilövi az updater -t.

Mi a teendő, ha nem csak egy mappa van a letöltött ROM -ban?
Előfordul, hogy a dload mappa mellett van még egy mappa, egy kisebb méretű update.app -vel. Többnyire a Vendor nevet szokta kapni a másik mappa.

Ebben általában utólagos javítások, hálózati elemek, egyéb szoftveres kiegészítők lehetnek. Korábbi Huawei készüléknél az egyik esetben ebben volt a mozgásvezérlés javítással együtt. DE szolgáltatói kiegészítések, appok is lehetnek benne, ami ezt a telefont pont nem érinti

Amennyiben ilyet találsz a ROM -ban, azt is fontos telepíteni. Stabilitás, megfelelő működés szempontjából fontos lehet. Egyes esetekben kihathat a következő ROM sikeres telepítésére, illetve működésére.

Telepítése a szerviz menüből gyorsan elvégezhető. Kis fájl, kevesebb idő.

[ Szerkesztve ]

(#1536) tkonya válasza #86973952 (#1535) üzenetére


tkonya
aktív tag

Korrekt, köszi!

Motorola Edge 30 Fusion

(#1537) Mazsika válasza #86973952 (#1535) üzenetére


Mazsika
őstag

Lehet érdemes lenne már egy topikösszefoglalót csinálni ezekből az okosságokból...

[ Szerkesztve ]

Dáccsika

(#1538) dokee78


dokee78
félisten

Jelen legújabb szoftverrel van valami zavaró bugja a készüléknek?
Mennyi a szabad RAM általában?
120 FPS 720p-ben tud rögzíteni?
Érdemes ezt venni a P9 ellenében?
Azaz jobb:
P9 Honor 8 (infra)
3GB < 4GB RAM
Leica Kamera > Kamera

P9 Lite a kiszemelt,de lehet,ha ezeknek lejjebb megy az ára inkább ezek közül választok.

[ Szerkesztve ]

(#1539) V@ns


V@ns
aktív tag

Sziasztok!
A fotók mobillal topikban nem nagyon látok képeket Honor 8-al. Tudom, nagy ez az internet meg Google, de tudtok linkelni képeket? :)

Köszi!

(#1540) dokee78 válasza V@ns (#1539) üzenetére


dokee78
félisten

Tesztben vannak képek.

(#1541) V@ns válasza dokee78 (#1540) üzenetére


V@ns
aktív tag

Igen, köszi, csak gondoltam valaki mond mellé pár szót is, hogy milyen a kamera, ilyet várt, netán jobb/rosszabb a várakozásainál :)

(#1542) #86973952 válasza V@ns (#1541) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem akarom bántani a PH! -s srácokat, de mindig gyengébb minőséget szoktak hozni, ha a telefon fotós képességéről van szó. Persze az utóbbi időben a telefonokkal együtt ők is sokat fejlődtek.

Viszont érdemes lenne megvárni a frissítés utáni véleményeket. B120 a kamera szoftvert is javítja. HA valaki felteszi, akkor az reálisabb képet mutat.

(#1543) V@ns válasza #86973952 (#1542) üzenetére


V@ns
aktív tag

Rendben jogos! :R

(#1544) Shyciii válasza dokee78 (#1538) üzenetére


Shyciii
veterán

Felejtsd azt el, jogy Leica kamera. Sem a lencse, sem a kamera nem Leica. A képfeldolgozó rutinba segített be a Leica, de a tesztfotókat nézve nincs különbség a kettő között, ami nem csoda. P9-nek max a hátlapja előny meg hogy picivel gyorsabb proci, hátránya az infra hiánya, és kevesebb memória.

[ Szerkesztve ]

(#1545) zunga válasza Mazsika (#1537) üzenetére


zunga
tag

Támogatom!

(#1546) #86973952 válasza Shyciii (#1544) üzenetére


#86973952
törölt tag

Már jött azóta javítás a P9 -re. Ott is volt gond a kamera apk -val. Javított a képfeldolgozáson is. Egyébként P9 -nél van gyárilag raw mentés. Külső app -pal Honor 8 -nál még nem születtek eddig meggyőző képek. Ez szerintem a szokásos korlátozás eredménye, de én nagyon várom az új Honor 8 ROM képeit, leginkább raw -ban és manual módban.

Amúgy véleményem szerint pont annyi előnye van a P9 -nek a Honor 8 -cal szemben, mint amennyi hátránya. Itt már az egyéni preferencia dönt.

[ Szerkesztve ]

(#1547) dokee78 válasza Shyciii (#1544) üzenetére


dokee78
félisten

Nem is arra céloztam,hogy a Leica gyártja.
De a P9 esetén az egyik kamera monochrome.
Ami elvileg segít jobbá tenni a gyenge fény viszonyok közti készült képeket.

Picit erősebb a proci,de itt 4 GB RAM.

(#1548) mb9 válasza dokee78 (#1547) üzenetére


mb9
csendes tag

A Honor 8-nál is monokróm az egyik kamera. Csak ugye a P9 egykamerás módja hiányzik a kamera appból, de van többféle feketefehér filter. Meg ugye a raw mentést is kihagyták. Egyébként kameratesztek (P9) meg saját tapasztalat (H8) alapján pont a gyengébb fényviszonyok közt nem teljesít jobban a duplakamera, pl O+3 vagy a 6P-hez képest, mint ahogy azt várná az ember.

(#1549) dokee78 válasza mb9 (#1548) üzenetére


dokee78
félisten

Tesztben azt mondták talán,hogy mindkét kamera normál.

(#1550) mb9 válasza dokee78 (#1549) üzenetére


mb9
csendes tag

Megnézhetted volna mégegyszer mielőtt leírod :)
"A Honor 8 a P9 duplakamerás rendszerét használja egy RGB és egy színszűrő nélküli, monokróm Sony IMX286-os szenzorral, csak a Leica hivatalos támogatása nélkül."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.