Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



Mobilaréna teszt: Honor 8 - tisztelet a kivitelnek
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34401) peti85 válasza Lackooo84 (#34400) üzenetére


peti85
senior tag

Eddig is benne volt az időzített ki-bekapcsolás. Kikapcsoláskor meg is kérdezi, hogy a következő ébresztés aktív maradjon-e kikapcsolva is. Ezt a kínai SoC-ok (HiSilicon, Mediatek) eddig is tudták. Nem is értem Qualcomm miért hagyja ki. Bár én még soha nem használtam, mert mindig be van kapcsolva a telefonom, éjszaka is, de sok ismerősöm kikapcsolja éjszakára.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#34402) fant0mi válasza Lackooo84 (#34400) üzenetére


fant0mi
addikt

A gombot hosszan nyomva? Nekem csak ujrainditas es kikapcsolas van. Melyik romon vagy?

(#34403) Micsurin válasza Lackooo84 (#34400) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Neked új én sokszor összefutok vele. :D

Előző hszedre meg, na pont ezért szoktam Abszurdisztánként hivatkozni az országra, ilyen körülmények és munka minőség esetén egy német vagy osztrák szerviz úgy vágna ki, hogy a székednek kihülni se lenne ideje, ott még valamilyen szinten adnak a vevő elégedettségére.

Olaszokat csípem rokon lelkek... Rendelek alkatrészt 1 hét az is mire válaszolni méltoztatnak. A német meg már rég elküldte ami kellet. :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#34404) Lackooo84 válasza fant0mi (#34402) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

562 Megnyomtam hosszan a kikapcs gombot, amire feljött alul ilyen info ablak, hogy van ilyen is. De közben már megtaláltam az intelligens asszisztensben van eredetileg, hát én eddig valahogy nem vettem észre... :DDD

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#34405) fant0mi válasza Lackooo84 (#34404) üzenetére


fant0mi
addikt

Ahha. 521 alatt csak menuben van idozitett ki/bekapcsolas.
Sajnos nekem mindegy, beosztasomnal fogva folyton elerheto kell legyek. :(

[ Szerkesztve ]

(#34406) Lackooo84 válasza fant0mi (#34405) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem mindig dibja fel, csak tegnap egyszer. Lestem is mert ilyen még sosem volt. Én sem szoktam kikapcsolni éjjelre csak repcsi mód. Most is csak mókoltam azért indítgattam újra. :D

The Truth is out there...

(#34407) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Nem köszönök el tőletek, mert a telefon marad a családban (így pedig én is követem tovább a fórumot), de váltottam. Viszont sehogy se tudom megszokni a swiftkeyt. Nekem nagyon hiányzik a Huawei Swype billentyűzet, ami a H8-on volt. nagyon jó volt úgy gépelni, hogy az ékezetes betűket egyből elértem, nem kellett hosszan nyomogatni a betűket.

Valakinek nincs meg apk-ban? Vagy ki tudnátok szedni? :R

[ Szerkesztve ]

(#34408) Lackooo84 válasza NoOne1976 (#34407) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Oreo óta Gboard billentyűzetem van, azon vannak ékezetes betűk.

The Truth is out there...

(#34409) peti85 válasza NoOne1976 (#34407) üzenetére


peti85
senior tag

és (#34408) Lackooo84:
Én is nagyon szeretem a Swype-ot. Előző telefonomon (Acer Cloudmobile S500) is már az volt a gyári, így már 6 éve azt használom. Próbáltam a GBoard-ot is. Nem rossz, a kiosztás megegyezik a Swype ékezetes kiosztásával ha akarom. DE! A gesztusok verhetetlenek a Swype-ban. Én ezt használom: [link]
Csak az egy beépített téma választható, mert a szervereket lelőtték, illetve nem Google alapú a szövegfelismerő, hanem Dragon, ami szerintem gyengébb, de ezt csak egy próba erejéig indítottam el.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#34410) akkerfeld


akkerfeld
csendes tag

Sziasztok,
Most szeretnék váltani a Honor 8-ról, de olvastam, hogy az új készülékekben már csak dual sim standby kivitelben készülnek. Az ilyen készülékek miben különböznek a Honor 8-tól? Azt értem, hogy ha beszélek az egyik sim-en akkor, a másikon a hívó fél nem elérhető üzenetet kap, ami nem szerencsés, de gondolom erről küld majd smst a szolgáltató és vissza tudom hívni azt aki nem tudott elérni. De mi van a netezésnél, ha a SIM1-en netezek 4G-vel, akkor át tudnak jönni a SIM2 hívásai vagy akkor is nem elérhető leszek?

(#34411) antal750 válasza akkerfeld (#34410) üzenetére


antal750
aktív tag

A hívást bírod fogadni, egy kisebb képernyő jelenik meg

(#34412) Sanki válasza akkerfeld (#34410) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Annyi a különbség, hogy telefonálás közben nem lesz interneted.
A másik hálózat olyankor ‘lekapcsol’.

(#34413) Lackooo84 válasza akkerfeld (#34410) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Csak 1 rádió van a készülékekben, nem 2, mint a H8-ban.

The Truth is out there...

(#34414) skyrush7 válasza dave0825 (#34224) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Nem volt vám, 40 euró alatt békén hagynak. A kijelző is jó, de azt a ragasztót ne használd amit adnak hozzá.

(#34415) domperke válasza dave0825 (#34224) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

Miért kell kintről?Szinte ugyanannyi itthon..[link]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#34416) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,

beadtam garis akksi cserére a József körútra a telómat, nagyon rendesek voltak, kaptam egy P Smartot cserekészüléknek. A telómon volt egy Nillkin üveg fólia, mondták hogy attól valszeg elbúcsúzhatok. Elvileg kedvezményesen 2500 ft körül árulnak vmi üveg-szerű fóliát ott a boltban, én marhára nem tudom felrakni ezeket, szóval gondoltam hogy akkor ha visszakapom a javított telóm, veszek ott egyet és tegyék is rá. Tudja vki, milyen fólia van náluk, érdemes megvenni? Előre is köszi!

(#34417) mantequilla


mantequilla
aktív tag

Egy teljes feltöltéssel 4 óra kijelzőidőt tud a telefonom. Itt az ideje megrendelni az akku csere készletet.

(#34418) Orgi válasza Orgi (#34416) üzenetére


Orgi
őstag

Kedden délután beadtam a telót, csütörtök délután mehettem is érte... kb mindent cseréltek, előlap, hátlap, usb, jack... + fél év gari :R

(#34419) dussy válasza Orgi (#34418) üzenetére


dussy
őstag

Elég profi.

Nekem cserélték a komplett telefont, szerintem nincs 1 éve, a cserélt készülék a napokban elkezdett merülni, de csak húsvét után lesz lehetőségem leadni. Kíváncsi leszek, mit fognak csinálni...

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#34420) Lacko87 válasza Energie X (#34223) üzenetére


Lacko87
tag

Ennél azért lényegesen egyszerűbb is lehet a frissítés menete B416 -ról.

Druszám Lackooo84 leírását követve egyből lehet B412-re downgradelni. A Firmware Finderben a 2,5gb-os full verzió lesz a jó.

Miután megvan a downgrade a telefon indításakor lehet kér valami kódot a titkosított tárhely feloldása érdekében. Ide szerintem mindegy mit írsz be a lényeg, hogy majd a tovább lépésre bejön a factory reset lehetősége ezzel a media mappa is törlésre kerül.

A 412-es rommal semmit nem kell beállítani. (se wifi, se google, se sim)

Szépen vissza kell állítani a dns beállításokat a gépen.

Aztán összekötöd a géppel ugyanúgy az 5-ös HiSuite-on keresztül a verziófrissítés már meg is találja az Oreo-s verziót.

Ez a letöltéssel telepítéssel együtt max 30 perc.

[ Szerkesztve ]

(#34421) antal750


antal750
aktív tag

Sziasztok
Nem találom, hogy tudok mobil verzióban nézni az oldalt?

(#34422) Sanki válasza antal750 (#34421) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Chrome - 3 pötty - asztali nézet.

(#34423) Energie X


Energie X
őstag

B562-ben hol lehet megtalálni az fm rádiót?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#34424) fant0mi válasza Energie X (#34423) üzenetére


fant0mi
addikt

Nincs rádió.

(#34425) Energie X válasza Lacko87 (#34420) üzenetére


Energie X
őstag

Hidd el próbáltam és nekem nem ment :) Nem véletlenül írtam amit írtam. Tény, hogy nem kell ugrálni a hisuite verziók között.
De ha te próbáltad és neked sikerült akkor grat.

Amúgy nem tudom ezt kinek válaszoltad de valszeg nem nekem:
"Miután megvan a downgrade a telefon indításakor lehet kér valami kódot a titkosított tárhely feloldása érdekében. Ide szerintem mindegy mit írsz be a lényeg, hogy majd a tovább lépésre bejön a factory reset lehetősége ezzel a media mappa is törlésre kerül."

Legközelebb légyszi írd be kinek megy, vagy melyik hsz-re

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#34426) Lacko87 válasza Energie X (#34425) üzenetére


Lacko87
tag

Ezek szerint akkor rosszul próbáltad. Lehet rossz DNS címet írtál be, (ugye nem azt kell ami a Lackooo által készített leírásban van, hanem amit a Firmware Finder kiír) vagy nem frissült be a DNS mikor a HiSuite-ot indítottad, vagy véletlenül nem az 5-ös verzió volt akkor futtatva.

Viszont nem bántásból írtam, csupán mivel most kerültem oda, hogy ezzel foglalkozzam és láttam, hogy itt a fórumban többen szerették volna megcsinálni, viszont a leírásod alapján tényleg egy egész estés történetnek tűnik ezért gondoltam megosztom, hogy mindössze két lépés kell hozzá, tehát teljesen felesleges a kezdő verzióra visszamenni.

Amit pedig megjegyzésként -dőlttel - írtam annak annyi a lényege, hogy nálam a downgrade utáni indításkor egy ilyen fogadott és kicsit én is megrémültem, hogy valamit elrontottam, de 5 perc kutatás után megtaláltam, hogy semmi gond, csak a titkosított fájlrendszer miatt van. Tehát ez is a leíráshoz tartozó kiegészítés, hogy nem kell megrémülni, bármit be lehet írni, mert utána egyből jelzi, hogy factory resetre lesz szükség és már indítható is.

Amúgy tök jó lenne ezt betenni az összefoglalóba is.

Ja és még annyi kiegészítés, hogy semmit nem kell letölteni a Firmware Finderből, azt majd a HiSuite elintézi. Ezt a részt nem is értettem, hogy miért szedtél te le onnan bármit :)

[ Szerkesztve ]

(#34427) rozsi71 válasza Sanki (#34422) üzenetére


rozsi71
tag

Szerintem ő mobilnézetet keres. Amióta csináltak valamit az oldallal, nekem is csak asztali nézetben jelenik meg minden.

(#34428) Sanki válasza rozsi71 (#34427) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Ja az lehet. :DDD
Akkor viszont át kell menni másik portálra (pl. prohardver.hu), mert az még nem állt át.

(#34429) nrg_52 válasza Sanki (#34428) üzenetére


nrg_52
addikt

Vagy ott a ph app. Szerintem egesz jo. Miota feltettem csak azt hasznalom.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#34430) rosejbli válasza nrg_52 (#34429) üzenetére


rosejbli
senior tag

+1 :K

(#34431) mantequilla


mantequilla
aktív tag

Felraknam az oreot mert mar kikeszit hogy allandoan frissitesre biztat. Van valami ellenjavaslat?

(#34432) Savageboy válasza mantequilla (#34431) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Nincs.

(#34433) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Oreo, Dual sim használva Voda/Telekom, 3 óra kijelzőidő, elég jelentős wifi és mobiladat használva. Ez elfogadható szerintem, persze nem lenne rossz az 5 óra kijelzőhasználat és a 3 nap készenlét, mert most "csak" másfél volt. ;]

(#34434) mantequilla


mantequilla
aktív tag

Most B389-en vagyok de innen mar csak a 416-ot ajanlja fel az meg mar tul sok. 412 kene. Innen hogyan tovabb?

(#34436) Sanyamaci73


Sanyamaci73
tag

VoLTE menüpont aktiválható a Honor 8 (FRD L09C432B562) készüléken Android 8 alatt.

A művelethez root engedély kell. Csak saját haladóknak, felelősségre!
Módosítani kell a telefonon a root explorer fájlkezelővel a version/special_cust/FRD-Lx9/hw/eu/prop/local.prop fájlt az alábbiak szerint.

# AR000AP28E fwx406691 2018/06/12 System_5.0.0.20_02O9 V8 begin
ro.config.support_ca=false
ro.config.hw_volte_on=true
ro.config.hw_vowifi=false
ro.config.hw_vowifi_mmsut=false
ro.config.hw_volte_dyn=false
ro.config.hw_volte_show_switch=true
ro.config.hw_volte_icon_rule=1
ro.config.support_ca=true
persist.radio.nv_match_by_card=1
ro.config.argesture_enable=1

# AR000AP28E fwx406691 2018/06/12 System_5.0.0.20_02O9 V8 end

Ne felejtsük el a local.prop fájl módosítása után a fájl tulajdonságinál a root explorerben a permission (engedélyek) értékét 666-ról 644-re visszaírni.

A VoLTE kapcsoló a telefon újraindítását követően megjelenik a telefon mobilhálózatok menüjében, de csak akkor fog ténylegesen működni, ha a szolgáltató által az adott előfizetéséhez aktiválva is van.

[ Szerkesztve ]

(#34437) antal750 válasza Sanki (#34428) üzenetére


antal750
aktív tag

Na így már működik. Köszi

(#34438) Lackooo84 válasza Sanyamaci73 (#34436) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

ro.config.hw_volte_dyn=false Ez az egy sor elég a VoLTE kapcsolóhoz a vendor/build.prop-ba írva, de hiába van bekapcsolva nem működik, szóval felesleges. Én már mindent próbáltam, közel 3 hete ezzel baszakodok.

Meg amit észrevettem:

ro.config.support_ca=false
ro.config.support_ca=true

Most akkor melyik? :DDD Mert mindkettő sor benne van egymással ellentétes parancsok. :D

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#34439) Sanyamaci73 válasza Lackooo84 (#34438) üzenetére


Sanyamaci73
tag

Igaz. A true lesz a jó, abból baj nem lehet. :)

A Honor 8 VoLTE képes, keressük tovább a megoldást a működéséhez...

(#34440) Lackooo84 válasza Sanyamaci73 (#34439) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Keresheted, a szolgáltató szerint nemsoká hivatalosan támogatott lesz, ezt ők mondták, kíváncsi leszek. Én már minden buherát próbáltam de sehogy sem megy.

The Truth is out there...

(#34441) namito válasza peti85 (#34435) üzenetére


namito
csendes tag

Ez kifejtenéd picit bővebben? Mit jelent az, hogy eRecovery-n keresztül?

(#34442) peti85 válasza namito (#34441) üzenetére


peti85
senior tag

#33829
Ha nem szolgáltatói routered van, akkor csak a DNS-t kell beállítani, a többivel (WAN IP, DHCP) nem kell foglalkozni! Magáról az eRecovery-s megoldásról volt szó korábban keress vissza kicsit.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#34443) fant0mi válasza Lackooo84 (#34440) üzenetére


fant0mi
addikt

Telenor?

(#34444) Lackooo84 válasza fant0mi (#34443) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Telekom.

The Truth is out there...

(#34445) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,

nem kifejezetten Honor 8 kérdés, inkább talán Android...
Szóvla most kaptam vissza szervízből a telóm, ugyanaz az 521-es szoftver van rajt,a mint ami volt. Mégis megjelent egy új főlap (vagy hogy hívják ezt), Goggle Discover, egy új fül, ezt hogy lehet teljesen eltüntetni? Korábban nem volt, csak a gyári állapot visszaállítása után jött elő most.
A másik kérdésem is hasonló, ami előjön a fentről lehúzom az ujjam gesztusra Google izé (keresés alkalmazások, névjegyek, üzenetek között), azt ki lehet vhogy szintén kapcsolni?

Előre is köszi!

(#34446) Sanki válasza Orgi (#34445) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Google kérdés: hosszan bökj a kezdőképernyőre, beállítások és itt Google hírfolyam.

(#34447) Orgi válasza Sanki (#34446) üzenetére


Orgi
őstag

Király vagy, köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#34448) OrLiX


OrLiX
tag

(Sziasztok!
Nagyon halk lett a telefon hangszórója és 2 (kettő) napja lejárt a garancia. :O
Mit gondoltok, szervizben mekkora költsége lehet a javításnak?
Van valakinek tapasztalata?

Köszi!
Üdv!

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ.

(#34449) rosejbli válasza OrLiX (#34448) üzenetére


rosejbli
senior tag

Egy takarítást megejtenék, ha nem egyik pillanatról a másikra lett halk. Sok esetben csak beragadt kosz okozza, hogy halkul.

(#34450) B. Zolek válasza rosejbli (#34449) üzenetére


B. Zolek
csendes tag

+1 nálam is egyik napról a másikra szinte lenémult, full hangerőn dobozhang. Óvatosan egy fogpiszkálóval megtisztítottam és láss csodát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.