Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



Mobilaréna teszt: Honor 8 - tisztelet a kivitelnek
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34501) norberto9 válasza nrg_52 (#34500) üzenetére


norberto9
aktív tag

Mennyire megbízható márka?Én nem ismerem

(#34502) nrg_52 válasza norberto9 (#34501) üzenetére


nrg_52
addikt

A sandisk az egyik legjobb. Persze, ha eredeti.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#34503) Orgi válasza norberto9 (#34501) üzenetére


Orgi
őstag

Szerintem ebay, Samsung evo+ Sinceritytradingtól, 6.5k a 128 megás...
De vettem tőle már Sandisket is, amit gariztatni kellett később és eredeti volt, SanDisk RMA - Vál intéztem.

[ Szerkesztve ]

(#34504) nrg_52 válasza Orgi (#34503) üzenetére


nrg_52
addikt

Nekem pont samu volt garban, de egyebkent az is hibatlan memkari.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#34505) Orgi válasza rosejbli (#34497) üzenetére


Orgi
őstag

Igen, de a Honor 8-ról a P smart sem előrelépés szerintem, tehát arra semmi értelme váltani. A P30 lite már az lenne gondolom.

(#34506) glacious válasza Orgi (#34505) üzenetére


glacious
addikt

Mivel a p30 lite kb. egy honor 8x teljesítményét hozza, annak sincs sok értelme.

Honor 10, p20, honor play már előrelépés lenne.

(#34507) Energie X válasza Lacko87 (#34493) üzenetére


Energie X
őstag

Ezt próbáltam, de nekem nem engedte B416-ról B412-re a downgrade-t... :/ Sanki is próbált segíteni, de amikor úgy sem ment akkor döntöttem úgy, h 6.0-ról kezdek és onnan megyek felfelé...

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#34508) istnag válasza rosejbli (#34497) üzenetére


istnag
addikt

A kolléga P20 és P30 Lite között vacilál. A P20 sima és nem a Lite, ha jól értelmeztem.

(#34509) er2es válasza istnag (#34508) üzenetére


er2es
tag

igen igen :)

köszi szépen mindenkinek :R

rosejbli -> sima p20 és p30 lite
Orgi -> köszi!
glacious-> köszi!
és mindenki másnak is a treadben :)

Honor 10-et is néztem, de árban annyira közel van a p20-hoz (telekomnál 20 ezer forint a difi a csomagajánlatomban csak), és az minden teszt szerint jobb (és nincs is fekete a telekomnál)

a p30 lite az újdonság ereje (és a plusz honor band pro 3 telekomnál) miatt jött be a képbe (ha nem csak világoskék lett volna, talán be is ugrottam volna egy impulzus vásárlásba :)

de asszem akkor a p20 lesz a méltó utód :)

(#34510) peti85 válasza Orgi (#34503) üzenetére


peti85
senior tag

Én is jártam már hasonlóan eBay-ről vásárolt SanDisk-el és kollégám is. Mindkettőt ingyen, gyorsan cserélte a SanDisk mindenféle számla nélkül. Ezért én valószínűleg legközelebb is őket választom.
Samsungnál nem tudom mi kell a gariztatáshoz. Sajnos SONY memkarival megszívtam már hasonló esetben.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#34511) grafnet


grafnet
veterán

Sanki: bocsánat!

Srácok! Segítsen valamelyikőtök legyenkedves ebben a Sandisk garancia dologban.
ebay - Sincerity-től vásároltátok?
PM-ba, hogy ne OFF-oljuk szét a topikot.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#34512) tgabor94


tgabor94
csendes tag

Sziasztok!
Március végén volt a telefonom szervizben akkumulátor cserén, a szervizlap szerint hátlap+ujjlenyomatolvasó+akku lett cserélve. Azonban mióta visszakaptam, telefonálás közben alig hallom a másik félt, annyira halk a hangszóró, bárhogy állítom a hangerőt. Ilyet már tapasztalt valaki?

(#34513) Lacko87 válasza tgabor94 (#34512) üzenetére


Lacko87
tag

(#34514) edk-


edk-
őstag

Valaki használja a Revolut appet oreos h8-on? Nekem nem fut.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#34515) fant0mi válasza edk- (#34514) üzenetére


fant0mi
addikt

Igen. Minden fasza.

(#34516) pajorgergo válasza tgabor94 (#34512) üzenetére


pajorgergo
aktív tag

amióta megtisztítottam cellux-al már vissza kell vennem a hangerőből néha olyan hangos :R

(#34517) tgabor94 válasza pajorgergo (#34516) üzenetére


tgabor94
csendes tag

És tényleg :) Csak a körmömmel odanyomkodtam a celluxot a hangszóróhoz, és látszódott hogy volt rajta/benne kosz rendesen. Nagyságrendekkel jobb lett a hangerő :D Köszönöm!

(#34518) mantequilla


mantequilla
aktív tag

Szerintetek a speedshopban eredeti akkut arulnak? A tipus alapjan annak kene lennie de ki tudja.

(#34519) Sawyer_ válasza er2es (#34509) üzenetére


Sawyer_
tag

Szia! Én is korábbi Honor 8 tulaj vagyok (helyesebben még most is megvan, de már nem ez a fő telefonom).
A váltásnál én is sokat vacilláltam, hogy mit vegyek, köztük volt a P20 is. Én azt javaslom, hogy azt gondold végig, miben lenne jobb egy P20? Kijelző mindkettőben LCD, a memória 4GB, és a P20 sem IP68-as. Sőt az infra hiányzik a P20-bol, ami szerintem nem is annyira ergonomikus, mert szerintem rosszabb helyen van az ujjlenyomatolvasó. Cserébe a P20-nak kicsit nagyobb az akksija, és egy évvel tovább lesz támogatva. Lényeg ami lényeg, arra jutottam, hogy a P20 egyáltalán nem ad többet mint a Honor 8,szerintem arra felesleges váltani. Mondjuk az elmúlt 2 évben nem láttam olyan Huawei terméket, ami a Honor 8 - nál jobban tetszett volna, de nálam az egyik fő kritérium, hogy 150 mm-nél ne legyen hosszabb. Szerintem várd ki a Honor 20-at.
(Amúgy én végül úgy döntöttem kirpróbálom az iost, és vettem egy iPhone Xet, de egyáltalán nem vagyok róla meggyőződve, hogy jobb telefon lenne mint a Honor).

(#34520) er2es válasza Sawyer_ (#34519) üzenetére


er2es
tag

ez már elment :) vagyis ma jön a P20

alapvetően igazad van, de szerintem mindenképp előrelépés lesz a P20 (proci, kamera, általános sebesség, szoftver támogatás) - Honor 8-at anno 106 be vettem, most a P20 64 gb is annyi volt. Nálam is 150 mm fontos (p20 épp benne) és hogy 100e Ft környéke legyen, attól drágábban nem akarok telefont.

Honor 8 esetén az különösen bántott, hogy beragadtam egy recovery után 416-ra, és nagyon bonyi (illetve se idő se kedvem foglalkozni vele) hogy b562-re menjek vele.

iOs / iPhone nekem kiesik, szép-jó, de nem szeretem, nem esik kézre valahogy napi használathoz

Egyébként a Honor 8-at nagyon szerettem, de elfáradt kicsit - szóval várni nem nagyon tudtam.

(#34521) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Arcfelismerés-feloldás aktiválása EMUI 8 (oreo 8.0) :

- root + valamilyen fájlkezelő app
- TWRP amivel mountolni tudjuk az ODM partíciót
- faceunlock zip telepítő

Először is, sajnos az ODM partíció elég limitált, és a 4db .so fájlt a telepítő nem tudja alapesetben beflashelni, mert nincs hely, ezért csináni kell nekik kb. 6MB-nyi tárhelyet, én az 'odm/lib/libarcsoft_beautyshot.so' fájl választottam, mert úgysem használom a szépítés funkciót soha.

Ezután boot TWRP-be, mountoljátok az ODM meghajtót, majd mehet a .zip flashelése majd reboot.

Hurrá, van egy működő arcfelismerés-feloldásunk, amit a 'Biztonság és adatvédelem' menüben találunk. :)

Tapasztalataim szerint ez a módszer bármelyik Huwei/Honor készüléken működik, amin oreo van.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#34522) Sanyamaci73 válasza Lackooo84 (#34521) üzenetére


Sanyamaci73
tag

Kézzel cserélgettem ki a fájlokat a product és system mappákban, majd újraindítást követően megjelent az arcfelismerés menüpont. Működik. :K

(#34523) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Eléggé döglődik az akksi a telefonomban. Aki hasonló cipőben járt, milyen márkát vett bele?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#34524) Snowy_owl válasza madmike (#34523) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Szia!

Én ebayen vettem. Ami jött, eredeti, nem hamis. Pl ez is eredeti, ebayről: [link] 3.500pénz. No persze ezt be kell szerelni.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#34525) madmike válasza Snowy_owl (#34524) üzenetére


madmike
őstag

Köszi a linket. Anno az LG G5-ömhöz vettem eBayről eredeti akksit, amit a második töltés után a telefon letiltott, hogy nem eredeti :D

De ha ez a link már bizonyított akkor innen rendelem.
Annyira nem félek a szereléstől, több telefonomat szereltem már szét különböző okokból.
Itt majd hátlapot is szándékozok cserélni mert keresztben elrepedt.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#34526) mantequilla válasza madmike (#34525) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Speedshopban is van ugyanilyen de nincs rola infom hogy megbizhato, eredeti e.

(#34527) ANDROID??? válasza er2es (#34520) üzenetére


ANDROID???
addikt

100+ adni érte? :Y

;]

[ Szerkesztve ]

(#34528) Lackooo84 válasza Sanyamaci73 (#34522) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Na ná, hogy működik... :D

The Truth is out there...

(#34529) er2es válasza ANDROID??? (#34527) üzenetére


er2es
tag

Mármint? :)

Mindig ennyiért nézelődök, a honor vagy a p20 ami miatt sikít a smiley? :)

(#34530) Snowy_owl válasza madmike (#34525) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Hát nem bevált link, mert ahonnan én rendeltem cirka 3 hónapja, ott nem láttam, de ezt rendelném ha most kellene.

Közben megtaláltam végül azt is: [link] Olcsóbb is, de szerelőkészlet nincs hozzá.

Egyébként gyárival megegyező kinézetű, és belement 3.000mAh kötül az accubattery szerint, tehát a paraméterek rendben vannak.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#34531) madmike válasza Snowy_owl (#34530) üzenetére


madmike
őstag

Nekem 1580 megy csak bele... Szerintem megérett a cserére :)

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#34532) Snowy_owl válasza madmike (#34531) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Az már üzemidőben is érezhető. Ha cseréled, arra figyelj nagyon, hogy az akku alá van ragasztva a main board szalagkábel és az lcdéé is, nehogy elszakítsd őket! A main board pótolható 1-2 ezerért, a másik húzósabb.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#34533) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Csak, hogy tudjátok miért nincs VoLTE H8 oreon. A Honor kiad egy telefont "EU" régiósként, és egy deka EU szolgáltatói beállítás nincs benne, van helyette viszont INDIAI, minden mennyiségben. Nem véletlen, hogy az indiai Jio VoLTE megy is vele szépen, igaz, azzal mi nem vagyunk kisegítve.... Másik oldalon egy Honor 9-ből kibányászott fájlok, minden EU szolgáltatóé benne van alapból... Bezzeg ha szevizbe viszi valaki a németben vásároltat, akkor tudnak csattogni, hogy nem itteni, akkor most én is vigyem vissza, hogy az hazai vásárlás miért indiai szarokkal van tele...??

Van itt pár opció, amiket rootal egyszerűen be lehet hozni, ha valakit érdekel, majd közzéteszem:

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#34534) peti85


peti85
senior tag

Úgy érzem lassan nekem is meg kell root-olnom a telefont :C
Azon kívül hogy nem megy az OTA (ami már úgysem lesz szerintem) van bármi hátránya?

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#34535) Lacko87 válasza peti85 (#34534) üzenetére


Lacko87
tag

Azt olvastam, hogy az Nfc fizetés nem megy. Ha ez már nem lenne igaz, akkor én is rootolom :)

(#34536) grafnet válasza Lacko87 (#34535) üzenetére


grafnet
veterán

Ugyan nekem Xiaomi van, de rootolt és a K&H app-ja megy, tudok NFC-vel fizetni. Az OTP app-ja is megy Xiaomi-n.
A Magisk-val meg lehet rejteni a rootot.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#34537) edk- válasza grafnet (#34536) üzenetére


edk-
őstag

Rootolt Honor 8-on Magisk Hide mellett elindul a BB appja (rejtés nélkül el sem indul), de az NFC-s fizetést nem engedi bekapcsolni.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#34538) Lacko87 válasza edk- (#34537) üzenetére


Lacko87
tag

Pont a BB app lenne a lényeg nálam is :(

(#34539) peti85 válasza Lacko87 (#34538) üzenetére


peti85
senior tag

Engem az OTP Simple érdekelne.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#34540) SpeedyG


SpeedyG
tag

Sziasztok!
2 éve használom, nagyon szeretem a Honor 8-am. Viszont most váltanom kell - kvázi "muszáj" -, de a készülék marad a családban, feleségem használja tovább. Tanácstalan vagyok, merre tovább. Méretben ekkora, max. picivel nagyobb készülék jöhet szóba. Fotózás terén - ha egyáltalán van ilyen konkurens - szeretnék feljebb lépni talán, minden másban elvileg bőven elég volt a Honor. 200 ezer a limit, céges flotta miatt kell/lehet váltanom most. Ha van tipp, örülnék neki akár priviben is, a tesztek olvasgatásán már túl vagyok, az életkedvem is elment :). Nehéz egyértelműen kiütni ezt a telót a ringből, úgy tűnik, még mindig bőven megállja a helyét :U

(#34541) trebrona válasza SpeedyG (#34540) üzenetére


trebrona
nagyúr

Melyik okostelefont vegyem?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#34542) mantequilla válasza SpeedyG (#34540) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Honor 20, pixel 3a-t erdemes megvarni. P30 S10e erdekes lehet. En is keresem az utodot.

(#34543) fant0mi válasza mantequilla (#34542) üzenetére


fant0mi
addikt

Én is a Honor 20-at várom. E hónapban bemutató. Egy dolog aggaszt az Android Pie nem tud hívást rögzíteni független appal sem.

(#34544) peti85 válasza fant0mi (#34543) üzenetére


peti85
senior tag

Pie-al nem vagyok képben, hogy ott milyen szinten van tiltva, de az ACR 31.1 unchained verziót telepítve (ez van a Huawei App Store-ban is elvileg, de én APKmirror-ról szedtem le) Oreo-n működik pl. a hívások személyhez kötése, nem "Ismeretlen"-nek ír minden bejövőt. A frissítését meg letiltottam Play Áruházban.
Persze Pie-on lehet hogy már rendszerszintű a tiltás.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#34545) fant0mi válasza peti85 (#34544) üzenetére


fant0mi
addikt

Oreon nekem is a Huawei appstorebol jon az unchained.
De ugy mondta itt valaki, hogy Pie-ban rendszerszintu a dolog. Max ha headsetet hasznalsz, ugy tudja felvenni.

(#34546) ult1mate


ult1mate
tag

Jack aljzat kilotyogosodes is beletartozik a garanciaba? Napi szinten használom a fülest de már kiesik menetkozben az aljzatbol a dugó.

(#34547) Lackooo84 válasza peti85 (#34544) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Pie-on nem működik már semmi.

The Truth is out there...

(#34548) ult1mate válasza ult1mate (#34546) üzenetére


ult1mate
tag

Még egy dolog érdekelne:
Személyesen a József krt-n kell bevinni számlát vagy garpapírt vagy csak megnézik SN alapján és kész?
Warranty checkel ellenőriztem még azt mondja garis a cucc.

(#34549) Orgi válasza ult1mate (#34548) üzenetére


Orgi
őstag

Tőlem a garipapírt kérték és ne felejts el mindent lementeni előtte róla.

(#34550) ult1mate válasza Orgi (#34549) üzenetére


ult1mate
tag

Fogalmam sincs merre lehet a garpapír de majd megnézem :/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.