Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



Mobilaréna teszt: Honor 8 - tisztelet a kivitelnek
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34901) V@ns


V@ns
aktív tag

Köszi a segítséget srácok!

(#34902) Zeki


Zeki
nagyúr

Hello!
8-as droid van a telómon. a VOLTE-t hogy tudom aktiválni?

(#34903) Game-over válasza Zeki (#34902) üzenetére


Game-over
aktív tag

Összefoglalóból itt a link

(#34904) Zeki válasza Game-over (#34903) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszi! :)

(#34905) Lackooo84 válasza Zeki (#34904) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Azóta már csináltam .zip TWRP telepítőt kibővítve a DIGI VoLTE/VoWifi-vel, csak sanki bácsi hétvégén nem tette be az összefoglalóba a régi helyére. Ezt használd. :D

Annyit tennék hozzá, hogy a DIGI VoLTE vhogy összeakad a VoWifivel, ha mindkettő be van kapcsolva, (mondjuk egy reboot után) akkor 1 perc után eltűnik az ikon és nem aktív egyik sem. Azt kell csinálni, hogy VoLTE/VoWifi kikapcs, először a VoWifi bekapcs, amint megjelenik az ikonja utána a VoLTE bekapcs és már nem akadnak össze. Vagy ha bekapcsolt VoLTE/VoWifivel repülő módba rakod, VoWifi ikon megjelenik, utána ki lehet kapcsolni a repülő módot és akkor sem akadnak már össze. Harmadik megoldás, hogy csak az egyiket kapcsoljátok be amelyikre épp szükség van, úgy sincs velük probléma.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#34906) Sanki válasza Lackooo84 (#34905) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Benne van az.. :DDD

A régit v2 néven benne hagytam.

(#34907) Lackooo84 válasza Sanki (#34906) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Azt vedd ki már a régit. :D

The Truth is out there...

(#34908) Sanki válasza Lackooo84 (#34907) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Akkor kész az is. :DD

Holnaptól szabin vagyok keddig, szóval most szóljatok mi kell még bele. :K

[ Szerkesztve ]

(#34909) mm89


mm89
őstag

Srácok!
Emui 8 - on hol találok
"bezárás a képernyő kikapcsolása után" listát?
Tudom, hogy lehet egyesével kapcsolgatni, hogy melyik app induljon vagy indítson mást, de nem arra gondolok.
Emui 5-ön pl a facebookra be volt kapcsolva hogy screen off nál zárja be. (igazából pár appon kívül mindre be volt kapcsolva :) )
Köszönöm!
Ha már írok :
Lackooo
Vodafoneos vagyok. Van értelme a VoWifinek? Ez amúgy annyit jelent, hogy wifin keresztül megy a hívás de ugyanúgy számlázódik?

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#34910) Sanki válasza mm89 (#34909) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Szerintem ez a funkció már nincs emui 8-on.

(#34911) Lackooo84 válasza mm89 (#34909) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Egyelőre csak a DIGI-nél van VoWifi, meg a Telekomnál lesz nemsoká (zárt tesztüzem van). Az arra van, hogy beltéren wifin keresztül is tudsz telefonálni, ha netán gyenge vagy nincs hálózat. Voda csak VoLTE van, be kell kapcsoltatni a sim kártyára.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#34912) Zeki válasza Lackooo84 (#34905) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszi! Már az első feltételeknél elakadok, szóval hagyom.

[ Szerkesztve ]

(#34913) Lackooo84 válasza Zeki (#34912) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Pontosan mi a gond? A root nem egy nagy dolog, ha arra gondoltál, csak ha anno nem kérted le a nyitó kódod, akkor 4 euróba kerül.

The Truth is out there...

(#34914) mm89 válasza Lackooo84 (#34911) üzenetére


mm89
őstag

Köszönöm a VoLTE már megy :)

Sanki
Köszi

Más :
Nektek működik az ultrafotó? 2x Vol- gombra indult a kamera eddig, de már nem működik pedig be van kapcsolva.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#34915) Lackooo84 válasza mm89 (#34914) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nincs mit. Nekem igen, működik az ultrafotó. Itt be van kapcsolova neked?

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#34916) Sanki válasza mm89 (#34914) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Működik nálam is.

(#34917) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Felrobbanok, segítsetek kérlek.
B521-ről próbálnék B562-re menni, de az Istennek sem sikerül...

[link]

Ahogy a fenti rövid videón látható, egyszerűen nem tudom a telefont csatlakoztatni és a piros pötty sem jelenik meg...

Van bármiféle ötletetek, hogy miért lehet ez? Elvileg mindent a leírás szerint csinálok...kb 3 órája szenvedek vele...a wifis DNS beállítás sem működik valamiért...

Előre is nagyon köszönöm a segítséget.

:R

[ Szerkesztve ]

(#34918) edk- válasza Willie (#34917) üzenetére


edk-
őstag

HDB engedély a telefonban?

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#34919) Lackooo84 válasza Willie (#34917) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Már volt téma, uninstalláld és telepítsd újra a hisuite-ot, és a telón töröld a HDB kapcsolatot.

The Truth is out there...

(#34920) Willie


Willie
őstag

Próbáltam mindkettőt, de ugyanezt csinálja. Megpróbáltam a céges notebookon is és ugyanaz a helyzet. Mit próbálhatok még meg?

(#34921) mm89 válasza Lackooo84 (#34915) üzenetére


mm89
őstag

Igen be van.
Újraindítás után már működik :U

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#34922) Sanki válasza Willie (#34920) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Másik kábel?
Alapból amúgy felismeri a gép a telefont?

(#34923) Lackooo84 válasza Willie (#34920) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

USB port kipucolása.

The Truth is out there...

(#34924) Willie


Willie
őstag

Felismeri mindkét notebook a telefont. A legújabb HiSuite gond nélkül üzemel, úgyhogy kizárnám az USB kábelt és a porosságot. :( Nincs ötletem, hogy miért nem sikerül.
A HiSuite-t revo uninstaller segítségével töröltem és úgy tettem fel az 5.0.2.300 verziót. A telefonra gyanakszom, csináltam wipe cache törlést is, de az sem segített.

[ Szerkesztve ]

(#34925) Lackooo84 válasza Willie (#34924) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

OEM feloldás engedélyezve van a fejlesztői beállításokban, valamint a HDB hozzáférés a biztonság és adatvédelemnél?

The Truth is out there...

(#34926) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!

Van olyan, aki rendelt már kijelzőt, kicserélte, és elégedett vele? Ma pofára ejtettem tokban, de nem úszta meg, egy kő benyomta az üveget. Eredetit vagy eredetivel megegyező minőségűt szeretnék beletenni.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#34927) peti85 válasza Snowy_owl (#34926) üzenetére


peti85
senior tag

Itt állítólag tényleg eredeti az eredeti, de ezt csak olvastam, nem tapasztalat: [link]

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#34928) Snowy_owl válasza peti85 (#34927) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Köszi. Jó hely, mert ragaszt9t is árulnak, még alszok rá párat de szerintem innen rendelem.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#34929) SpeedyG válasza Willie (#34924) üzenetére


SpeedyG
tag

Willie, megértelek, nálam pontosan ugyanezt produkálja. Próbálkoztam egy darabig, de feladtam.

(#34930) Lackooo84 válasza SpeedyG (#34929) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Szerintem ha annyira ugyis romolni akartok, akkor mentsetek, és nyomjatok egy FR-t utána biztos nem lesz gond.

The Truth is out there...

(#34931) peti85


peti85
senior tag

Korábban rendeltem CHYI üveget a telefonra. Mivel akcióban 4 volt kettő áráért, így kitartott a készlet egy jó darabig, de most újra kellett rendelnem. Ugyan attól az eladótól ugyan azt a terméket rendeltem (Aliexpress, CHYI Official store), de sajnos nem ugyan azt kaptam. A régi állítólag AGC alapanyagból készült, sajnos arra nem figyeltem, hogy ez már nem szerepel a termék leírásban. A régi vékonyabb volt, három kivágás volt a hangszórónak, kamerának és szenzornak, az ujjlenyomatok könnyen letörölhetőek voltak és elég pontosan volt kivágva. Az új vastagabb, egy nagy kivágás van a hangszórónak, kamerának és szenzornak, ujjlenyomatmágnes és mindig tiszta zsír akár hogyan törlöm. Kicsit pontatlanabb a mérete is. Szóval sajnos csak hátránya van. Ha valaki elégedett volt a CHYI üveggel, akkor az ne rendeljen újra, mert nagyon mást fog kapni.
Rendelt valaki mostanában olyan üveget ami tényleg jó?

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#34932) Lackooo84 válasza peti85 (#34931) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Cafele az jó.

The Truth is out there...

(#34933) peti85 válasza peti85 (#34931) üzenetére


peti85
senior tag

Reklamáltam, vissza is adták a pénzem. Kérdés nélkül. Ezek szerint ők is tisztában vannak vele, hogy ez egy sokkal silányabb termék.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#34934) blue76


blue76
újonc

Sziasztok!
A nejemnek szeretnék Huawei Y6 II után valami hasonlót. Ki mit tud ajánlani?
Köszi.

(#34935) rosejbli válasza blue76 (#34934) üzenetére


rosejbli
senior tag

itt kérdezz rá, sztem nagyobb sikerrel jársz, mint itt

(#34936) fant0mi


fant0mi
addikt

Urak, bucsuzom a topiktol, a csaladban folytatja a Honor. Honor 20 lett volna az utod, de ugy jelent meg, hogy megsem...
(Ha erdekel valakit, akkor egy sima Oneplus 7 lett az utod.)

(#34937) Banderasz74 válasza fant0mi (#34936) üzenetére


Banderasz74
tag

Szia.
Írnál majd róla hogy milyen! Kollégám rendelt prot. Tetszik nagyon, csak hatalmas. A sima hétről írnál pár szót hogy ő mekkora? Nagyon szuper a pro,csak hát a mérete! ☹️Előre is köszönöm ha gondolsz rám. 🙂
Szia. 🙂

(#34938) peti85


peti85
senior tag

Én is lecseréltem a fehér Honor 8-amat... vettem egy feketét :D
Phone Clone-al a legtöbb program, beállítás átment az új telefonra. Amit viszont nem találok: Eddig ha hívtak, akkor a hívó képe teljes képernyőn megjelent, most meg csak középen egy kis körben. Gyári tárcsázó, Google címtárban tárolt névjegy.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#34939) malnabokor válasza Lackooo84 (#34919) üzenetére


malnabokor
senior tag

A kolléga Oreóról frissítene Oreóra, ott nem a FF-es, WiFi-router DNS babrálás kell, és nincs köze a HDB-hez?

Amúgy hasonló cipőben járok, nekem is B521 van és B562-re mennék, routerben beállítom a DNS-t (Digi net, a router a "modem", ott PPPoE beállításoknál van DNS, és ott állítom át), a weboldal check rendben van, és mindezek ellenére az erecoveryben nem talál semmit. Tanácstalan vagyok.

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#34940) Lackooo84 válasza malnabokor (#34939) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

A videóban bemutatott módszert alkalmazzátok!

The Truth is out there...

(#34941) fant0mi válasza Banderasz74 (#34937) üzenetére


fant0mi
addikt

Nagyon fasza a sima OP7. Kicsit fapadabb az UI, kozelebb all a stock androidhoz. A telefon ugyan nagyobb, 1 centivel magasabb, fel centivel szelesebb. De meg kell mondjam, anno a H8 is nagyobb volt, mint szerettem volna, most az OP7 is nagyobb, mint szerettem volna. Devazt is megszoktam es jo volt, ezt is hamar megszoktam.

(#34942) malnabokor válasza Lackooo84 (#34940) üzenetére


malnabokor
senior tag

Köszi :)
Automatikusan az összefoglalóban elérhető módszert használtam, de köszönöm a videót! Már elkezdte tölteni.

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#34943) Lackooo84 válasza malnabokor (#34942) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

A videónak is ott kellene lennie, csak sanki bácsi még mindig nem tette be... ;]

The Truth is out there...

(#34944) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

EMUI ROMOK TELEPÍTÉSE BÁRMILYEN HUAWEI/HONOR KÉSZÜLÉKRE

Ezzel a módszerrel lehetőség van root meg minden egyéb nélkül "bármilyen" romot telepíteni a készülékre.

Nagyon fontos, hogy ha nem gyári recovery van a készüléken, akkor azt a művelet előtt flasheljétek vissza!!

Ehhez jól jöhet a Huawei Multitool.
(van, hogy a Windows trójainak jelzi, nem kell vele foglalkozni)

- Töltsétek le majd telepítsétek a HiSuite-ot (csak ez a verzió jó).
- Töltsétek le majd telepítsétek a Firmware finder Windows verzióját.

FF elindít, majd:

1 - katt a "common base" fülre
2 - pötyögjük be a telefon típus/régió számát
3 - katt a keresés ikonra
4 - a kiválasztott ROM FULL verzió (csak az a jó) sorában keresd meg a "changelog" mezőt, és nyomj rá először bal egérgombbal, majd zárd be a felugró ablakot, utána jobb klikk, majd a copy-t válaszd
5 - felül nyomj a DNS update gombra
6 - A felugró ablakban a "Register firmware..." mezőbe másoljuk be a changelog linket (ctrl+v)
7 - katt a "Register" gombra

Mindez képekben:
https://prohardver.hu/dl/upc/2018-07/207229_downgrade1.png
https://prohardver.hu/dl/upc/2018-07/207229_downgrade2.png

Ezután fel kell jönnie egy kis felugró ablaknak "Now you can proceed the following items." felirattal.

8 - a Windows 10-ben jobb klikk a tálcán levő hálózat ikonra
9 - hálózati és internetbeállítások
10 - adaptermódosítások beállítása
11 - jobb klikk a használt hálózat ikonjára, majd "tulajdonságok"
12 - a legördülő menüben válasszuk a "TCP/IP protokoll 4-es verziója"-t
13 - az "elsődleges DNS kiszolgáló"-hoz írjuk be a FF által megadottat
14 - pipáljuk ki a "beállítások érvényesítése kilépéskor jelölőnégyzetet, majd nyomj az OK gombra (a felugró hibajelző ablakot nem kell figyelembe venni csak zárjuk be).

Ezzel a DNS beállítás megtörtént, nyissuk meg a HiSuite programot, majd USB kábellel csatlakoztassuk a PC-hez a telefont. A készüléken is engedélyezzük a HiSuite felugró ablakbán a hozzáférést. A HiSuite ablakon nyomjunk a "Rendszerfrissítés" gombra. Elvileg most már meg kell, hogy találja a kiválasztott frissítést a készülék, amit le is tölthetünk, majd utána a HiSuite újraindítja a készüléket, amikor is megkezdődik a telepítés.

Ezzel a módszerrel visszafelé is lépkedhetünk a romok között, de lehetőleg egyszerre csak egy verziót lépjünk így vissza valamint főverzióváltást csakis rollback rommal végezzünk, mert szép téglánk lesz!!!

Igaz, hogy nem megfelelő romot nem enged a telefon feltelepíteni, de azért csak okosan. :)

Azoknak, akik nem szeretnek olvasni, az egész műveletről készítettem egy videó guide-ot.

Remélem segített a leírás.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#34945) Lackooo84 válasza Lackooo84 (#34944) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ez mehet is összefoglalóba. :K

The Truth is out there...

(#34946) Banderasz74 válasza Banderasz74 (#34937) üzenetére


Banderasz74
tag

Szia. 🙂
Köszönöm szépen a tájékoztatát.Használd egészséggel! 👍
Közben a Xiaomi Mi9T került képbe még. 😉
Utána nézek,olvasok,ezek közül fogok választani. 🙂
Nem igazán akartam a Honorrol változtatni más márkára,csak a bizonytalanság hogy kap támogatást vagy mégsem! 🤔Természetesen a Honor 8 marad csere telefonnak,nem szívesen válok meg tőle! 😉😁

(#34947) Sanki válasza Lackooo84 (#34945) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Zsír, frissítettem. :R

(#34948) SlausK


SlausK
tag

Sziasztok,

2,5 év után tovább lépek a szeretett Honor 8-ról. Alapvetően read-only módban követtem a topikot, hiszen semmi bajom nem volt a készülékkel, de mindig is érdekelt mégis mik a fejlemények. Mate 20 lett az utód, így maradtam a gyártónál annak ellenére, hogy jelenleg kérdéses a Huawei jövője. Szerintem meg fognak egyezni Amerikával, de majd az idő úgyis eldönti. Az átállás gyorsan és zökkenőmentesen megtörtént. A méret különbséget még szokni kell.
Továbbra is olvasni fogom a topikot, mert a készülék egyelőre családban marad.

(#34949) Coempi válasza SlausK (#34948) üzenetére


Coempi
tag

Az én kiszemeltem a Honor20. Kérdés, mennyi lesz...

(#34950) Pityu89


Pityu89
senior tag

Maradok amíg működik. Nincs más dual aktív mobil és az 5.2 colnál kisebb telefonok sem manapság.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.