Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



Mobilaréna teszt: Honor 8 - tisztelet a kivitelnek
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34251) xyzikeee válasza StaChys (#34245) üzenetére


xyzikeee
aktív tag

szia!

Köszi a válaszotokat, bár ellentétes visszajelzéseket kaptam.

A kábel amit a telefonhoz adtak eléggé szétjövőben van, konkrétan megszakadt a fehér boritás és elkezdett egy helyen lejönni, még jó hogy a töltéssel nincs gond egyenlőre.

Kábelt gondolom nem adnak ha esetleg ráírom a bejelentő lapra hogy kezd tönkre menni.

(#34252) Redchucky válasza grafnet (#34250) üzenetére


Redchucky
aktív tag

Köszi, szétnézek az öbölben.

(#34253) peti85 válasza Redchucky (#34247) üzenetére


peti85
senior tag

Nekem egy 3m-es kínai microUSB kábelem van, amit még az előző telefonomhoz vettem, mert messze van a konnektor. Ehhez vettem microUSB-TypeC adaptert (legolcsóbbat Aliról) és tökéletesen működik a gyorstöltés.
Az autóban van egy USAMS gyorstöltő meg egy 50cm-es spirál microUSB-TypeC adapteres kábel, az is tökéletesen viszi a gyorstöltést.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#34254) Samus válasza grafnet (#34250) üzenetére


Samus
addikt

Nagyon budget SPEDU kábelem van (nem volt 2 dodó, és szép szövetborítású), megy vele a gyorstöltés.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#34255) borat26 válasza StaChys (#34245) üzenetére


borat26
aktív tag

Köszönöm! :R :R

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#34256) Fecogame


Fecogame
veterán

Szervíz tapasztalatom:

Hétfőn késő délután leadtam a telefonom a József körúti Huawei ponton akku cserére, illetve az ujjlenyomatolvasó és a jack csatlakozó sem működött jól.

Felajánlottak cserekészüléket, de nem kértem.

Másnap délután 2-kor már kész is lett a telefon, átvettem, és az alaplapon kívül mindent cseréltek, tökéletesen működik, nagyon elégedett vagyok :)

A leadáshoz elég volt maga a készülék, és a hozzá kapott számla (amin rajta van a telefon serial száma).

Sorbanállási idő minimális volt, vagy csak mindig jókor mentem :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#34257) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

A postákon leadott készülékek hová mennek?

The Truth is out there...

(#34258) rosejbli válasza Lackooo84 (#34257) üzenetére


rosejbli
senior tag

Budaörs tmx

(#34260) Lackooo84 válasza rosejbli (#34258) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Akkor valahogy meg kell oldani, hogy a József körútra menjen.Úgy lászik ott rendesen cserélnek mindent, amott meg valamit tuti taknyolnak, ha a gyárilag egybe levő alkatrészt nem egyben cserélik ki.

Upsz, előző hsz törölhető. :DDD

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#34261) Micsurin válasza Lackooo84 (#34259) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nekem 2/2 telefonban cseréltek konkrétan mindent, Akku / Akku + laza USB (srác szerint még jó volt de felvette mint "panaszt") és az alaplapon kívül mindkét telefon újra épült. Utóbbi kapott új csatlakozó panelt is.

Azóta is tökéletesek előbbi anyámé ~4 óra Wazet tud, utóbbi nálam meg hozza a 3,5 órát hardcore felhasználás mellett, 1 óra netezés, 2 óra játék, + zene bt fülessel és apróságok.

Nagyon korrekten dolgoznak ott.
De szerintem onnan is kiküldik, különben miért lenne "Elhagyta a szervizközpontot" és stb állapotok? :F

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#34262) rosejbli


rosejbli
senior tag

Szerintem is mindig Budaörsre kerül.
Ez az egybe alkatrész meg csak akkor van egybe, ha képernyőt cserélnek sztem. Érdemes megnézni egy szétszedős videót.
Ugye ha képernyő kuka, akkor le kell szedni az akksit, amit elég nehéz anélkül, hogy nem hajlítják, gyötrik meg. Viszont a képernyőben nem okozol vele kárt.
Így ha képernyőt kell cserélni az akksit biztos ami biztos cserélik, viszont fordítva nem. Nekem legalábbis így lenne logikus.

(#34263) Lackooo84 válasza rosejbli (#34262) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem, akku cserénél is kell(ene) cserélni, mert a Huawei hivatalos álláspontja az, hogy az akku a kijelzővel együtt egy alkatrésznek számít, így együtt cserélendő. Eleve baromi erősen van ráragasztva, ha azt lefeszegetik stb az biztos, hogy nem tesz jót a kijelzőnek, ha nem is egyből, de később lehet belőle gond.

The Truth is out there...

(#34264) Redchucky


Redchucky
aktív tag

Ilyen mágneses fejet használ valaki? Van értelme?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#34265) edk- válasza Redchucky (#34264) üzenetére


edk-
őstag

Nem ilyet, hanem Essagert, és jónak tartom, hogy nem koptatja a csatlakozót a sok ki-be dugás. Több ilyen kábelt is vettem már. Egy mágneses dugó zárlatos lett, amit helyette vettem, az nem minden kábelbe megy bele... Kínai minőség.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#34266) Redchucky válasza edk- (#34265) üzenetére


Redchucky
aktív tag

Köszi.

(#34267) Sub-ZeRo válasza Redchucky (#34264) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Egyszer vettem egy pár darabot. A kamionba tök jó volt. Hazahoztam, rádugtam hálozati töltőre és elfüstölt a kábel és dugó között. Szerencsére a telefont nem vitte magával. (Honor 8) :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#34268) Micsurin válasza Sub-ZeRo (#34267) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Azt hittem a Wsken vagy milyen csodával csak én jártam így.
P8-nál anno szép feketére égett a kábel a töltő felőli oldalon. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#34269) Sub-ZeRo válasza Micsurin (#34268) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Juj de jó lehetett! :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#34270) Redchucky válasza Sub-ZeRo (#34267) üzenetére


Redchucky
aktív tag

Durván hangzik, meggondolom a dolgot :)

(#34271) Csabapa válasza Energie X (#34239) üzenetére


Csabapa
csendes tag

Szia!

Ma újra megpróbáltam az Oreo telepítést, eljutottam a 394-es ROM-ig, de ott megakadtam.
Lackoo leírásában valami kézi IP cím, alhálózati maszk és átjáró szerepel, oda nem tudom, mit írjak be?!
A másik a DNS. azt kell beírni, amit Ő a leírásban szerepeltet, vagy az FF -ben szereplő "copy DNS to clipboard" megnyomása után Ctrl-v-vel kell bemásolni a felajánlottat?

Segíts, mert megakadtam és nem akarom újrakezdeni!
Köszi!

Honor 8 32/4Gb

(#34272) Energie X válasza Csabapa (#34271) üzenetére


Energie X
őstag

Nem kell kézi IP-t megadni, jó az ami van a gépednek.
Csak a DNS-t kell beállítanod kézzel az alábbiak szerint:

Vezérlőpult -> Hálózati és megosztási központ (Itt látod az aktív hálózatod amin keresztül netezel)
Bal oldalt fent kiválasztod az Adapterbeállítások módosítása feliratot
Itt láthatod a géped/laptopod milyen módokon csatlakozhat a hálózatra. Amelyik ikonnál látsz valami zöldet azon jobb klikk -> Tulajdonságok

Előjön egy ablak. Itt megkeresed a TCP/IP Protokoll 4-es verziója (TCP/IPv4)-et rákattintasz és lejjebb találod a Tulajdonságok gombot (Megnyomod)

Most az általános fülön vagy. Amit itt állítani kell:
A következő DNS kiszolgáló címének használata előtt legyen a pötty.
Az elsődleges DNS-kiszolgálónál kell bepötyögni azt amit neked adott meg a FirmwareFinder.

Ha megvan, alatta van egy olyan, hogy beállítások érvényesítése kilépéskor. Ezt pipáld be.
Ezután OK gomb, majd Bezárás gomb. Elindul a hibaelhárító, amint végzett (pár másodperc) rányomsz a bezárás gombra.

Ezzel eljutottál oda, hogy a Firmware Finder le tudja tölteni a B412-t a gépedre és Hisuite-on keresztül fel tudja rakni a telefonra.

Ha rajta van a telefonodon a rom vissza kell álltani a DNS-t a gépeden, annyi a változás, hogy eljutsz a TCP/IP4-es verziója ahogy fentebb írtam s eljutottál és kiválsztod ezt: A DNS kiszolgáló címének automatikus kérése -> OK

Ezután Hisuite bezár, majd újra elindítod (még mindig az 5-ös verziót, rámész a Rendszerfrissítésre és feldobja az Oreot :)

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#34273) Csabapa válasza Energie X (#34272) üzenetére


Csabapa
csendes tag

Mindent így csináltam, de a 394-et írja ki legutolsó verziónak.... :(
A Firmware Finder-rel mit kell csinálni, hogy letöltse a 412-őt? Vagy automatikusan mennie kellene?

[ Szerkesztve ]

Honor 8 32/4Gb

(#34274) Energie X válasza Csabapa (#34273) üzenetére


Energie X
őstag

Írtam PÜ-t. Amúgy Hisuite 5 van fent?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#34275) Energie X válasza Csabapa (#34273) üzenetére


Energie X
őstag

Skacok van valakinek ötlete?
Átvettem a kolléga gépét Teamviewerrel, mindent úgy csináltunk nála mint ahogy én is magamnál, mégis a Hisuite a B394-et írja a legfrissebbnek....
Mit nem állíthattunk be vajon?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#34276) Lackooo84 válasza Energie X (#34275) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Sim kártya van a készülékben?

The Truth is out there...

(#34277) Energie X válasza Lackooo84 (#34276) üzenetére


Energie X
őstag

Én csak teamviewereztem ezt a tulajnak kell tudni meg eszembe se jutott megkérdezni, hisz már annyiszor leírták a kollégák itt a fórumon, h anélkül nem fog menni :)) . Amúgy ha a gép IPv6-ot kap az nem zavarhat be? Az FF csak IPv4-es DNS ad...

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#34278) Csabapa válasza Lackooo84 (#34276) üzenetére


Csabapa
csendes tag

Van benne SIM kártya.

Honor 8 32/4Gb

(#34279) Csabapa válasza Energie X (#34277) üzenetére


Csabapa
csendes tag

Kikapcsoltam az IPv6-ot és tölti is a 412-őt! :)
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R :R :R

Honor 8 32/4Gb

(#34280) Energie X válasza Csabapa (#34279) üzenetére


Energie X
őstag

Zsíííír! Ha felment a 412 ne felejtsd el visszaállítani a DNS-t!
Sok sikert! :)) :)) :))

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#34281) Csabapa válasza Energie X (#34280) üzenetére


Csabapa
csendes tag

Oké, köszi még egyszer!!!

Honor 8 32/4Gb

(#34282) kárátékutyá


kárátékutyá
őstag

Ma újra kellett indítanom B562-es telefonomat, mert a fotózásnál befagyott kicsit, de azután észhez tért. Megnéztem, 54 napja volt újraindítva utoljára. :)

(#34283) namito


namito
csendes tag

Nemrég frissítettem B416-ra és azóta nem működik rendesen a dokumentum beolvasás a fényképező alkalmazásban. Előtte remekül működött. Mi lehet a baj?

(#34284) mantequilla


mantequilla
aktív tag

Szerintetek van meg egy olyan telefon aminek az ujjlenyomat olvasoja ennyi gesztusvezerlest tud?

(#34285) rosejbli válasza mantequilla (#34284) üzenetére


rosejbli
senior tag

Vannak már olyan alkalmazások, amikkel be lehet állítani elég sok mindent, de ugye azok csak simítgatásra reagál ugyanúgy. Viszont bármilyen telefonra felmegy.

(#34286) xyzikeee


xyzikeee
aktív tag

Sziasztok!
Ma bevitem a Huawei szervizbe a telefont (József körút) és a kedves ügyintéző tudatta velem hogy cseh a telefon az IMEI alapján szóval nem javítják, intézzem a garit a mobilcorneren keresztül mivel ott vettem.
Aksit szerettem volna csereltetni.
Erről valakinek valami tapasztalata van esetleg hogy ilyen esetben mit lehet tenni?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#34287) Lackooo84 válasza xyzikeee (#34286) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Csehország nem eu tagállam? :U Csak mert eun belül kötelezőek lennének javítani.

The Truth is out there...

(#34288) xyzikeee válasza Lackooo84 (#34287) üzenetére


xyzikeee
aktív tag

Kérdeztem hogy biztos nem lehetne e megoldani de azt mondta hogy az eredeti számla kéne neki amivel eredetileg eladaták Csehországba vagy vmi ilyesmi....

(#34289) nrg_52 válasza Lackooo84 (#34287) üzenetére


nrg_52
addikt

De, de ez Magyarorszag. Igy szeretjuk. :DDD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#34290) Micsurin válasza Lackooo84 (#34287) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Abszurdisztánban élünk.... :W :W

Srácok GPS és Spotify megférnek egymással? (Konkrétan GoogleMaps vagy HERE)

Lesz csütörtökön egy ~300km-es karika pályán és nem szeretnék csak szelet hallgatni a mocin, ellenben a GPS-t hasznosnak találnám mert nem vágom hol melyik lehajtó kell. :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#34291) fant0mi válasza Micsurin (#34290) üzenetére


fant0mi
addikt

A Waze integralt Spotify vezerlest kapott.

(#34292) Micsurin válasza fant0mi (#34291) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi!
Mennyi netet eszik?

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#34293) grafnet válasza Micsurin (#34290) üzenetére


grafnet
veterán

Én Here-t használok.
Fut a háttérben, motyog amikor akar, de attól tudok bármi mást hallgatni. (Max néha bex@rok, mert megijedek. :D)
A Spotify az nem csak zene hallgatásra való?

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#34294) lbence válasza Micsurin (#34292) üzenetére


lbence
aktív tag

Már nem emlékszem pontosan, de úgy rémlik, hogy Győr - Isztriai félsziget 30 mega volt. Nem eszik sokat.

(#34295) fant0mi válasza Micsurin (#34292) üzenetére


fant0mi
addikt

Nem sokat. Kb amit a kolega is irt. De azt is tudod csinalni, hogy megtervezed, aztan otthon wifin, vegignezegeted az utvonalat. Csak azt fogja utkozben letolteni, ami valtozott. Tobbi cache.

[ Szerkesztve ]

(#34296) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Van arra lehetőség, hogy konnektoron keresztüli akku töltés esetén ne gyorstöltéssel töltsön? (USB-n keresztül töltve nem tölt gyorstöltéssel, ez kellene az előbbi esetében is.)
Android 8.0 a rendszer, beállításokban nem láttam választási lehetőséget a gyors és a sima töltés váltására.

[ Szerkesztve ]

(#34297) Game-over válasza Vesporigo (#34296) üzenetére


Game-over
aktív tag

Szoftveresen nincs erre beállítás, annyit tudsz tenni, hogy nem a gyári töltőfejet használod, és máris nem lesz gyorstöltés.

(#34298) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Köszi a válaszokat! :R

@grafnet: de, de mikor beállok egyenletes tempóra 200km-re jó lenne a zene a szimpla szélzaj helyet ezért a Spotify. De a P8 rendszeresen buggolt a kettőtől együtt.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#34299) Vesporigo válasza Game-over (#34297) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Köszönöm a segítséget! :R
Az akku csere óta igyekszem jobban óvni a telefont, pl. most már nem hagyom fent éjszakára töltőn, lehet az is hozzájárult az akku tönkremeneteléhez. Meg 20-80% között igyekszem tartani a töltöttséget. A gyorstöltés kérdés is emiatt merült fel.

(#34300) Samus válasza Vesporigo (#34299) üzenetére


Samus
addikt

Én is hasonlóképp cselekszem, de igyekszem csak a gyári gyorstöltőt használni. Eddig 2.4A BlitzWolf töltő töltötte, de egész éjjel rajta volt. Minden nap. Most este felrakom, és elalvás előtt le. Ha 80%, akkor is. A napot kibírja így is, pedig nyomkodom rendesen, estére még marad benne 30% általában. Az új akku jó :)

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.