Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



Mobilaréna teszt: Honor 8 - tisztelet a kivitelnek
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34351) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Frissítettem egy ideje b416ra és azóta azt tapasztalaom, hogy a gyors kamerába, amit a dupla hang - lenyomással hozok elő gyakran nem reagál. Ilyenkor feloldom, visszazárom, és újra működik. Tapasztalt más is hasonlót?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#34352) xyzikeee válasza xyzikeee (#34301) üzenetére


xyzikeee
aktív tag

A történetem folytatása:

Mobilcorneres telefonvásárlás, lassan 2 éves HONOR8, garancia lejárta előtt szerettem volna aksit cseréltetni.

Budapesten a József körúti ügyfélszolgálaton elhajtottak, mondván a készülékem cseh és az eredeti számlájával hajlandóak csak garanciálisan szervizelni a telefont, azzal a számlával amivel a cseheknél eladták.
Intézzem a Mobilcorneren keresztül a garit.

Ezt követően postaponton adtam fel a TMX szervízbe a telefont, Mobilcorneres számlával, 2 nap múlva visszakaptam, nem csináltak vele semmit, mondván hogy nem adtam le hozzá a számlát. A visszakapott csomagban pedig az általam leadott számla már nem volt sehol.

Emaileztem a TMX szervízzel, megnyugtattak hogy természetesen lehetséges hogy valamit benéztek és ha a számlával együtt beküldöm a telefont ismét, akkor megjavítják garanciálisan.

Még a Huawei live chaten is beszéltem egy ügyfélszolgálatossal, aki ugyan azt a dumát nyomta le mint bent személyesen a József körúton, csak azzal a különbséggel hogy az IMEI alapján most a készülékem nem cseh hanem osztrák volt.

Beküldtem másodjára postaponton keresztül a telefont, még egy utolsó esélyt adva a dolognak, ez volt kedden, és pénteken kézhez kaptam a telefont megjavítva, aksi kicserélve, meg a hozzá tartozó ilyenkor cserélni szokásos dolgok, kijelzőt nem cserélték.

Tehát végül sikerült az aksi csere, de elég hosszadalmas volt a dolog összességében és továbbra sem értem hogy hogy lehet így félre tájékoztatni az ügyfeleket, valamint hogy ki tudja rosszul, ilyen esetben hogy lehet az hogy a hivatalos ügyfélszolgálat elutasít, a szervízben meg megcsinálják... Kabaré.

Gondoltam megosztom, ha valaki hasonló heyzetbe kerülne.

(#34353) eddie17 válasza xyzikeee (#34352) üzenetére


eddie17
addikt

Az az izgalmas, hogy az alaplapon kívül minden cserélnek ha EU-s a telefon. Szóval jogtalan volt tényleg az elhajtásod.
De fődarabot nem fognak cserélni, csak ha itthon vetted. Tehát ha az alaplap makkan meg, akkor már nem kötelesek garanciában javítani.
Erről korábban már beszéltünk itt valakivel.

(#34354) Micsurin válasza eddie17 (#34353) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Magyarországon vagy, nem tudom feltűnt e de nem képesek alkalmazni a hazai szabályozásokat, jogi szinten sem nem , hogy egy cég a saját szabályzatát. :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#34355) cozmo válasza xyzikeee (#34352) üzenetére


cozmo
őstag

Azért ne feledjétek, volt egy jogszabály változás valahol bő éve. Most még ezen jogszabály változást a gyártó is félre értrlmezi, mint nálam. De aki a jogszabály változás után vette a szürkeimportos telefont, arra nem lesz garis akku csere!
Keressétek a jogszabályt én nem találom. De létező dolog.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#34356) fant0mi válasza fant0mi (#33593) üzenetére


fant0mi
addikt

Hat kerem ez az utanzat homokszort tok olyan is, ami irtam. A gombokrol es a sarkokrol mar lehamlott a homokszort reteg. Ugy hamlik mint a bor, lehet lecsipkedni...

(#34357) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,

2 hét múlva 2 éves telómat beadnám én is akksi cserére, nem vészes de nem az igazi már az állapota. Addig oké, hogy elmentem az sd kártyámra a képeket/ilyesmiket, névjegyeim Gmailban, sms-eket elmentem vmivel, ezek után nyomhatom ezt a "gyári adatok visszaállítása" dolgot a belső tároló törlésével együtt?
Vagy ki kell előtte lépni a Gmail fiókból, illetve a Huawei fiókból...? Esetleg érdemes egy backupot csinálni a gyári programjával és visszaállítani ha vissza kapom a telót vagy azzal csak a 2 év alatt felgyülemlett esetleges szemetet is visszaállítanám?
Köszi a tippeket!

(#34358) rosejbli válasza Orgi (#34357) üzenetére


rosejbli
senior tag

Elég gyári visszaállítást csinálni az kilép a google fiókból is.
Egyszerűbb a backupból belakni, de ha valami esetleg be volt ragadva, azt vissza is rakod rá. Play storeban fel van sorolva az összes alkalmazásod, onnan kb 15 perc alatt vissza lehet költözni.

(#34359) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

Ha már szervizről megy a téma, ezt a módot próbálta már valaki?

Kijelzőt akkor most cserélnek akksicserénél? Garancia a cserélt alkatrészekre mennyi jár?

(#34360) Sanki válasza tamas.nick (#34359) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Szerviz azzal kezd, hogy töröl mindent a GDPR miatt.
Nekem akksi cserénél 6 hónapot mondtak.

(#34361) Deresgebe


Deresgebe
csendes tag

Sziasztok!
Nincs 1 éves a telefonom. 3 hete rücskös felületre landolt kijelzővel. A kijelzőt védő 9h-s üveg szilánkokra repedt s a digitizerig mélyült a behatás, az így most repedezett, de működik.
Ajánlást kérek független szervizről olyantól, akinek hasonló sérülés miatt van pozitív, szervizzel tapasztalata. Melyik bp-i szervizet ajánlaná? Vidékről postával küldeném fel s várnám vissza. (láma kérdés:az akksi cserét is megoldják ott egyúttal?) Esetleg mennyi lehet egy ilyen javítás költsége?
Köszi a segítséget!

(#34362) rosejbli válasza Deresgebe (#34361) üzenetére


rosejbli
senior tag

Sztem egy éves telefonnál nem éri meg függetlennel csináltatni, mert akkor minden alkatrészre ugrik a gari. Nekem nincs tapasztalatom velük, de ott nem is tuti sztem,hogy egyben cserélik a két alkatrészt. Hivatalos szervízben 40 párezerét cserélik.

(#34363) Deresgebe válasza rosejbli (#34362) üzenetére


Deresgebe
csendes tag

Köszi!
Úgy látom, hogy ha 40000 lenne a javítás, akkor ha ingyen neked adom, elmondhatnám, hogy nullszaldósan jöttem ki a telefonból. Nem igazán látom, hogy kelendő lenne ez a teló ennyi pénzért.
Nyilván, a használati értékét meg az ismeri, aki napi szinten használja, mármint a munkájához is eszköz. Vagy inkább társ, munkatárs.
A hardveraprón az ideabp hirdetését nézegetem napok óta. Holnap ideje lesz, hogy felhivjam. Ha nem lenne valakinek fenntartása vagy más pozitív ajánlata, akkor...

(#34364) edk- válasza Deresgebe (#34361) üzenetére


edk-
őstag

Ezt a szervizt ajánlom.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#34365) Lackooo84 válasza Deresgebe (#34363) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Már egy párszor belinkeltem...

The Truth is out there...

(#34366) zzola válasza cozmo (#34355) üzenetére


zzola
félisten

Milyen jogszabály módosításra gondolsz?
A Huawei jótállási feltételeit kell alapul venni.
Ott számlát kér IMEI számmal (pontosabban az is elfogadható). Arra nem tér ki, hogy Magyarországon kellett vásárolnod a készüléket.

"1. Amennyiben a helyi törvények lehetővé teszik, a garanciát kiterjesztjük a készülékre huszonnégy (24), a beepített akkumulátorra huszonnégy (24), az akkumulátorra tízenkettő (12), valamint a töltőre és egyéb tartozékokra tízenkettő (12) hónapra a vásárlástól számítva. Ugyanez a garancia kiterjesztés vonatkozik az Európai Unió tagállamaiban, Izlandon, Norvégiában vagy Svájcban megvásárolt készülékekre is."

[ Szerkesztve ]

(#34367) edk- válasza edk- (#34346) üzenetére


edk-
őstag

A múltkori pontok közül kimaradt egy lépés: módosított kernel feltöltése.
https://forum.xda-developers.com/honor-8/how-to/guide-root-stock-oreo-b521-t3838337

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#34368) borat26


borat26
aktív tag

Sziasztok!

Miért van 2 db IMEI száma a Honor 8-amnak?
Melyiket kell beírnom a hibabejelentő lapra?

Köszi!

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#34369) edk- válasza borat26 (#34368) üzenetére


edk-
őstag

Mert kétSIMes.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#34370) borat26 válasza edk- (#34369) üzenetére


borat26
aktív tag

Értem. Köszi!
Közben a jótállási jegyen megleltem ár, ott az első van bent, azt írtam be én is.

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#34371) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Érdeklődésem után most hívtak vissza a Telekomtól, és azt az infot mondták, hogy hamarosan a Honor 8 készülékeken is működni fog a VoLTE. Kíváncsi leszek...

The Truth is out there...

(#34372) xyzikeee


xyzikeee
aktív tag

Sziasztok!

Az öcsémnek van egy Huawei p9 Lite 2017 telója, az is menne szervízbe aksi cserére.
Telekomnál lett vásárolva, kapott hozzá elektronikus úton számlát és jótállási jegyet, de nincs kitöltve.

Ez baj?

Valamint van egy garanciajegy füzete is, ami azt hiszem a dobozban volt, az sincs kitöltve, pecsét sincs benne.

Mit kell leadni ebben az esetben a postaponton? Hogyan kell eljárni ebben az esetben?

Köszi

(#34373) Lackooo84 válasza xyzikeee (#34372) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Elektromos számlát kinyomtatod, csatolod, és puszi.

The Truth is out there...

(#34374) mantequilla válasza Lackooo84 (#34373) üzenetére


mantequilla
aktív tag

A puszit milyen formaban kell tovabbitani?

(#34375) osztraksajt válasza mantequilla (#34374) üzenetére


osztraksajt
őstag

Kirúzsozod a szád, odanyomod a kitöltött lap aljára a puszit, rögtön utána csinálsz egy szelfit és feltöltöd ide. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#34376) tamas.nick válasza Lackooo84 (#34371) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

És egyszer csak megjelenik a VoLTE beállítás a telefonon?

(#34377) Micsurin válasza tamas.nick (#34376) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nougaton* van. Oreon nincs, ennyi.

*B396-B412 körül, azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#34378) Lackooo84 válasza Micsurin (#34377) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Az a legkevesebb, roottal elő lehet hozni, de hiába, mert jelenleg nem működik.

The Truth is out there...

(#34379) cozmo válasza tamas.nick (#34359) üzenetére


cozmo
őstag

Ezt te meg honnét kukáztad elő? :F

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#34380) Sanki válasza cozmo (#34379) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Hisuite-ban van benne.

(#34381) cozmo válasza Sanki (#34380) üzenetére


cozmo
őstag

kösz :R

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#34382) tami92


tami92
aktív tag

Tegnapi nappal én is más vizekre evezek, egy S10 személyében. Köszönök mindent, visszajárok majd azért, mert Asszonykám megörökli a készüléket. Nagyon szerettem ezt a készüléket, ezért is van meg 2.5 éve, de az utóbbi időben, nagyon elegem lett a Bluetooth hülyeségeiből.

"Nem kell a vakot mindenáron átsegíteni a gyalogatkelohelyen, lehet nem is arra akar menni." by Bendegúz98

(#34383) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Kikapcsolva gyors tölt a telo?
33%-ról ~40 perc alatt 80-ra teleportált.

Eddig jó volt az új akku, de most hirtelen ugrott fel a töltés majd 10 perc alatt kikapcsolt kijelző, Bluetooth fülessel merült instant 6%-ot. :D

Hiába jók a hüvely telok következő biztos nem az lesz... Zsinorban szívtam a P8 majd a Honor 8 akkujával... :D :W

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#34384) darkmann válasza Micsurin (#34383) üzenetére


darkmann
őstag

Sajnos nálam is ezt csinálja már egy ideje: feltöltöm 100%-ra, majd anélkül, hogy hozzáérnék pár perc alatt merül 3-4-5%-ot is. :(

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#34385) Micsurin válasza darkmann (#34384) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Én használtam azért.
Helyedben gondolkodás nélkül küldeném szervizbe amíg még garis. :)

És minden előjel nélkül adta elő a dolgot, igazából a feltöltés sebessége volt furcsan gyors, a merülés szó szó mikor írtam a hszt voltam 74-en, most 63 és megy a Spotify + Prohardver duo. :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#34386) domperke válasza Micsurin (#34383) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

Most őszintén ekkora nagy gond ez? Hozza a rendes SOT időket mint eddig? Ha igen akkor tojni rá... :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#34387) peti85


peti85
senior tag

Most végeztem az akkumulátor cserével. Eddig úgy néz ki minden működik :))
Mielőtt megkérdeznétek miért nem gariban, szervizben cseréltettem: Úgy vettem a telót, hogy van egy kis repedés a kijelző üvegének szélén, ezért garanciában nem vállalják be. 40-et meg nem költök rá, mert annyiért vehetek egy garanciális Honor 8-at. Eredeti akksit vettem, tényleg full ugyan olyan mint ami benne volt. Nem szedtem szét teljesen, mert találtam egy videót ahol csak a hátlapot szedik le és valóban kivitelezhető így, de azért rá kell szánni az időt, türelem kell hozzá és kellő körültekintés hogy ne sérüljön semmi sem.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#34388) Micsurin válasza domperke (#34386) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Megvan, csak azért vert le a víz mert ez már a második aksi, egy éves múlt épp két hete a telo.... :D

@peti85: Ha bejött akkor bejött, jó az a DIY módszer sokszor. Én P8-ban kamerát, házat, kamera védő üveget is cseréltem anno. Reméljük jó lesz! :)

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#34389) Lackooo84 válasza peti85 (#34387) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hátlapot vissza sem kell ragasztani wtf. :DDD

The Truth is out there...

(#34390) Micsurin válasza Lackooo84 (#34389) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Kell azt! Csak slendrián az úriember. :)

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#34391) peti85 válasza Micsurin (#34390) üzenetére


peti85
senior tag

Igen én visszamelegítettem. Majd meglátjuk milyen lesz. Sajnos erre nem gondoltam amikor rendeltem az akksit, de láttam, hogy van direkt hátlap ragasztó is Honor 8-hoz. Most már nem rendeltem, meglátom milyen így, de ha úgy adódik legfeljebb veszek egyet és visszarakom azzal a hátlapot.

Ja, amúgy a videóból pont az egyik legfontosabb rész hiányzik, hogyan lehet leszedni az akku csatlakozóját így, hogy a keret a helyén marad. Van ott mellette egy csavar, ami keretet fogja, azt ki kell szedni és akkor már enged annyit, hogy a csatlakozót le lehessen szedni, illetve visszatenni a másikat.

[ Szerkesztve ]

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#34392) mantequilla válasza peti85 (#34391) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Nekem is megjott a kedvem kicserelni, nem tunik tul neheznek. Az akksi kivetel mennyire para? Ott alatta fut 2 kábel (milyen hulye megoldas ez) a videon is eleg megviseltnek nezett ki mikor kivette. Te hogy erezted?

(#34393) Snowy_owl válasza mantequilla (#34392) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Én elszakítottam mikor kivettem az aksit. Azt javaslom, de csak javaslat, hogy ha sikerül akkor szerintem ne ragasszátok vissza az aksit, vagy rendeljetek olyan ragasztót mint az apple telefonokban, hogy egy csík kilóg és ha újra cserélni kell, akkor csak ki kell húzni alóla, és akkor roncsolás mentesen kijön: [link]

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#34394) Lackooo84 válasza Snowy_owl (#34393) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Egyáltalán kell azt ragasztani? A régi telókban sem voltak ragasztva és egyikben sem lötyögött... :D

The Truth is out there...

(#34395) peti85 válasza Snowy_owl (#34393) üzenetére


peti85
senior tag

Pontosan ilyen ragasztót kaptam az új akksihoz :P
De amúgy az akksi alsó fele alapból öntapadós, egy fóliát kell lehúzni róla.
A szalagkábellel nekem nem volt gondom. Próbáltam "szálirányban" alányomni a bankkártyát, így nem lett semmi baja.

Ezt rendeltem: [link]

[ Szerkesztve ]

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#34396) Snowy_owl válasza peti85 (#34395) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Nekem nem volt rajta ragasztó szerencsére.

Ez meg azért szép :DDD :

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#34397) borat26 válasza StaChys (#34245) üzenetére


borat26
aktív tag

Sziasztok!

Először is köszönöm mindenki segítségét!

Kedden adtam fel a telefont a TMX-hez, ma pedig meghozta a postás.

Akksi gyenge volt, napi kétszer kellett töltenem. Ráadásul a hangerő le gombnál volt egy fél ötforintos méretű sárga folt a kijelzőn. A hátlapon is volt egy félkör íves repedés a telefon hátlapi üvegén a keret mellett, amit egy asztalnak támaszkosás során szenvedhetett el a telefonom.
Megnéztem a TMX szervízlapját, a telefon javításon esett át.

Nos csomagbontás után jött a meglepetés Gyári dobozából kivéve, egy küllemében teljesen új készüléket tartottam a kezemben. Lényegében körbe volt fóliázva, cserélték az előlapot kijelzővel, alukerettel akksival és hátlappal együtt.

Kellemes meglepetés volt na!

Részemről hatalmas respect a TMX-nek! :C :R

[ Szerkesztve ]

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#34398) Micsurin válasza borat26 (#34397) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Amilyen gány alapvetően a TMX a Hüvelyekkel patentul bánnak.
Nem tudom mit műveltek de tuti a lábára léptek a pereputtynak. :DDD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#34399) Lackooo84 válasza Micsurin (#34398) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát vagy ugye ott dolgozik Józsi meg Benő, ha Józsihoz kerül a telefonod, akkor patentül meg lesz csinálva, akku kijelzővel együtt lesz cserélve stb, viszont ha Benőhöz, akkor meg gányolva lesz és még szarabbul kapod vissza, mint ahogy beküldted...

The Truth is out there...

(#34400) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Előbb ki akartam kapcsolni a telefont, erre feldobott magától egy olyan opciót, hogy időzített ki-be kapcsolás beállítása. Ez simán a beállításokból is el lehet érni, vagy csak én nem láttam soha eddig? :D

The Truth is out there...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.