Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4902) lacy86 válasza emre33 (#4888) üzenetére


lacy86
addikt

Gyere at iOS-ra ;]

(#4903) zharkanyi válasza miauut (#4896) üzenetére


zharkanyi
tag

Nem csak nála. Ezek nálam is hibák még.

Viszont mivel én álló képernyővel használom, így engem nem zavar csak a kicsit túl vastag vonalvastagság.

(#4904) dionaea válasza emre33 (#4895) üzenetére


dionaea
őstag

Hát igen, van még mit javítaniuk akkor.De gondolom frissítgetik lassacskán
Mondjuk ezek közül a hibák közül egyik sem érint,

(#4905) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ha be vagyok lépve, akkor hogy tudom törölni a beállított otthoni, és munkahelyi címet?

Véleményem szubjektív...

(#4906) hackeeeee válasza hackeeeee (#4905) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Rájöttem.

Címen jobbra elhúztam az ujjam, és ott törlés.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#4907) fant0mi


fant0mi
addikt

Az uj verzio nem fer hozza a telefonkonyvemhez, pedig a jogok meg vannak adva, nem nyultam hozza. Ez sajnalatos, mert szoktam ETA-t kuldeni nemWaze kontaktjaimnak. Ezt meg lehet most tenni az Egyebek gombra es ott az Sms-t kivalasztva, de az penzbe kerul. Az elozo verzio meg tudott ingyen smst kuldeni egy kozponti szamon keresztul. Ez mar megszunt vegleg?

(#4908) merqree válasza fant0mi (#4907) üzenetére


merqree
őstag

Nekem működik, simán hozzáfér a névjegyekhez. Igaz megkérdezte, hogy engedélyezem-e :)

(#4909) Watt25 válasza fant0mi (#4907) üzenetére


Watt25
veterán

Telefon beállításaiban töröld a Waze fiókot és hozd létre újra.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4910) merqree válasza emre33 (#4895) üzenetére


merqree
őstag

Elso ponttal egyetertek!
Masodik pontnal a beallitasoknal meg lehet adni az intelligens nagyitast. Varoson belul nem tudtam megtapasztalni.

(#4911) lautnermark


lautnermark
aktív tag

Sziasztok
droid 4.0.0.2 Nekem tetszik az új felület, de volnának kérdéseim:
1./ állóhelyzetben 2 km/h-val "megyek", újraindítás és újratelepítés után is. 0-t és 1-t nem tud kijelezni?
2./ torlódásnál és veszélynél hol találom a másik oldal gombot?

(#4912) Watt25 válasza lautnermark (#4911) üzenetére


Watt25
veterán

1.: Nálam mutat 0-t is.
2.: Megszűnt, mert nagyon kevesen használták.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4913) lautnermark válasza Watt25 (#4912) üzenetére


lautnermark
aktív tag

2./ a traffi / rendőr és a balesetnél minek hagyták benne? Aki itt nem használja, az ott sem fogja! Mondjuk én aktívan nyomogattam , ha szükséges volt.

[ Szerkesztve ]

(#4914) merqree válasza lautnermark (#4913) üzenetére


merqree
őstag

Érdekes, mert én is használtam a "Másik oldalon" gombot.

(#4915) sparks


sparks
senior tag

Ennél az újnál 4.0.0.2 nekem a keresésnél ha benzinkutakat kérek, akkor mindig azt írja: nincs kapcsolat.
Lehet ez az RC miatt van vagy másnál is rossz? Ha jó, akkor levakarom a régit és újra felrakom.

(#4916) Watt25 válasza sparks (#4915) üzenetére


Watt25
veterán

Nekem működik.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4917) sparks válasza Watt25 (#4916) üzenetére


sparks
senior tag

Köszönöm, akkor vakarom lefelé.

(#4918) szőröscica válasza lautnermark (#4911) üzenetére


szőröscica
addikt

Az újabb verziókban a sebességkijelzés jóval hektikusabb, mint korábban volt.

(#4919) radi8tor válasza sparks (#4915) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem is ezt csinálja, aztán a képernyő alján átváltok másik fülre, akkor meg tudja találni.

Továbbá jelezném, hogy az új iOS verzió nagyon gyatra lett. Sokkal lassabban reagál a változásokra. Van egy kicsit bonyolultabb kereszteződés, akkor nem tudok annyira lassan menni hogy lássam merre akarna vinni. Természetesen ez eddig nem így volt. Ha fordultam lefelé már tekerte is a térképet.
Nem tudom hogy tudták ezt ennyire elrontani. Talán a sebességkorlát kijelzés óta van ez így.

Ha megállok a lámpánál látható a térképen, hogy van kb 5 másodperc késés. Ha elindulok dettó, már 1 sarokkal odébb vagyok, amikor elkezd mozogni a térkép. :W

Ezen is látszik mennyire lassan reagál. Már vagy 1 perce nem fordultam le a rakpartra Batthyány tér előtt, de még mindig a rakparton vitt, pedig látszik, hogy GPS jel szerint fent megyek. :F

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4920) szőröscica válasza radi8tor (#4919) üzenetére


szőröscica
addikt

Az iOS és Android verzió is sokkal lassabban reagál, ahogy frissítgettek rajta.

A régi WP-s villámgyors volt és nagyon pontosan követett. És nem a GPS vevőmmel van a gond, mert a Here Drive sokkal fürgébben követ a térképen, míg a Waze folyamatos lemaradásban van, ezzel okozott már kellemetlenséget ismeretlen helyen történő lefordulásnál.

(#4921) apaszka válasza radi8tor (#4919) üzenetére


apaszka
veterán

Még nem kellett volna kirakni az áruházba!

Még sok a hiba benne,és nem csak almáson.
:W

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#4922) Watt25 válasza radi8tor (#4919) üzenetére


Watt25
veterán

Az utóbbi problémának semmi köze az új verzióhoz. Sosem tudta megkülönböztetni a két rakpartot egymástól.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4923) Siriusb válasza Watt25 (#4922) üzenetére


Siriusb
veterán

Ezt sajnos én is mindig tapasztalom. :(

(#4924) radi8tor válasza Watt25 (#4922) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De meg tudja, mert 1 perccel később felrakott a felső rakpartra. Itt a reakcióidővel van gond mostanában.
Navigálni a városban egyre nehezebb vele.

Autópályán megengedhető ez a lag, de városban nem.

⭐ Stella

(#4925) fant0mi válasza Siriusb (#4923) üzenetére


fant0mi
addikt

Foleg akkor, ha azt tervezi, hogy menj at a masik rakpartra, de te maradsz amin eddig mentel. A tervezett utnak prioritasa van es a ket rakpart nagyon kozel fut egymashoz parhuzamosan. Mas navigacio is hibazik ilyenkor gyakran.

(#4926) apaszka válasza radi8tor (#4924) üzenetére


apaszka
veterán

+1! :K

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#4927) zharkanyi válasza fant0mi (#4925) üzenetére


zharkanyi
tag

Itt nem erről van szó.
Én is tapasztalom, hogy valahogy késésben van (az eddig Waze-n megszokotthoz képest) a kijelzőn megjelenített pozícióm. Én a balra, vagy jobbra indulok az utcán kérdésnél vettem igazán észre.
Ugye ilyenkor a Waze gondol egy menetirányt nekünk, de lehet a következő sarkon már meg is fordít. Én viszont eleve a jó irányba indulok. Ilyenkor erre eddig előbb eszmélt, most pár plusz másodperc kell neki.

(#4928) Juditta_56


Juditta_56
aktív tag

Első utam az új verzióval, a fenti hibákat nem tapasztaltam, viszont a Rottenbiller utcai felüljáró előtt azt írta, forduljak a Rottenbiller utcára. - Tudom, mindig a Rottenbiller utcával van bajom... :W - Ezúttal azonban az ellenkező irányba, a Fiumei út felé történt a bibi.

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#4929) Watt25 válasza Juditta_56 (#4928) üzenetére


Watt25
veterán

Mi is a valós probléma? Az, hogy a felső sorban az van, hogy Rottenbiller utca? Eddig nem ezt írta ki pont itt?

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4930) sztanozs válasza Watt25 (#4929) üzenetére


sztanozs
veterán

Az, hogy felül Rottembiller utca van, lilával meg Baross téri felüljáró.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#4931) Watt25 válasza sztanozs (#4930) üzenetére


Watt25
veterán

A térképszerkesztőben megnézve nincsen ezzel semmi gond. (Mivel van ott egy kis szakasz az utca névvel.) A kérdés, hogy eddig mást írt-e ki ebben a konkrét esetben.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4932) sztanozs válasza Watt25 (#4931) üzenetére


sztanozs
veterán

Ok, akkor a kérdés az, hogy miért kanyarodjon be a Rottembiller utcából 60m múlva a Rottembiller utcába?

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#4933) #70041600


#70041600
törölt tag

Az új 4.0-ban a beállítási oldalon hogyan lehet törölni egy előzőleg felvitt navigációs címet?
Egyelőre ott gyűlik sorban egymás alatt az összes eddigi címem.

(#4934) szőröscica válasza sztanozs (#4932) üzenetére


szőröscica
addikt

Gondolom tartson balra lenne a lényeg, hogy felmenjen a felüljáróra... :U

(#4935) Watt25 válasza szőröscica (#4934) üzenetére


Watt25
veterán

Pontosan. Fontosabb, hogy szóljon, hogy tarts balra/jobbra, mint az, hogy kiírja, hogy hová. Ha nem lenne ott az az utcadarab, akkor nem mondaná a tarts jobbra-t. (Nagyon sok helyen van ez a módszer alkalmazva.)
Ezért érdekes továbbra is a kérdés, amire még mindig nem jött válasz. Eddig nem így jelent meg ezen a helyen?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4936) fant0mi válasza #70041600 (#4933) üzenetére


fant0mi
addikt

Söpörd el jobbra a címet és megjelenik a kuka ikon.

(#4937) junkpod válasza sztanozs (#4932) üzenetére


junkpod
nagyúr

RotteNbiller

Box's don't touch!

(#4938) Juditta_56 válasza Watt25 (#4935) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Elnézést, hogy nem válaszoltam rögtön a kérdésre!

Ritkán járok arra, nem figyeltem meg, hogy ezelőtt mit írt.

A múltkor elfogadtam, hogy az ellenkező irányba menet, a Damjanich utcába a Waze szerint nem kell bekanyarodni, mert csak arra lehet menni, főútvonal, stb. De itt most más a helyzet, a Péterfy Sándor utcai lámpánál készült a printscreen, ha tényleg azt írta volna, hogy Baross téri felüljáró felé tartsak balra, azt értettem volna. De ha nekem a RotteNbiller utcából A Rottenbiller utcába kell kanyarodnom, az - akárhogy is nézzük - zavaró. Az is tény, hogy csak a figyelmeztetések hangja van bekapcsolva, tehát nem tudom, hogy mit mondott, merre menjek.

Hozzáteszem, hogy az M3-as bevezetőjénél a Kacsóh felüljárón állandóan arra utasít, hogy tartsak jobbra, még akkor is, miután a középső sávban felmegyek a felüljáró tetejére, és a Hungária körúton folytatom az utamat (balra) a Waze szerint is. Ott pl. ha jobbra tartok, akkor az az útvonal a Ligeten keresztül a Hősök terére vezet. De ezt - szerencsére - már nem hallom, mert ki van kapcsolva.
Hatvan éve ebben a kerületben születtem, csak 13 éve élek vidéken, "kicsit" ismerem a környéket. Ilyenkor mindig arra gondolok, mi lenne, ha egy környéket nem ismerő ember ülne a helyemben? Nem kötözködésből írom le ezeket, de ha ilyen vihart kavar, ígérem, nem szólok többet. Én elvagyok a Waze-val így is.

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#4939) #70041600 válasza fant0mi (#4936) üzenetére


#70041600
törölt tag

Köszi.
Térkép színséma volt az előzőben többféle, most csak Alap van?

(#4940) lautnermark válasza Juditta_56 (#4928) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Fordulásnál 90 fokban idomul a nyíl, ez itt csak íránytartást jelent.
A Rottenbiller utca nem azt jelenti, hogy oda fordulj be, hanem, hogy ennél az helynél kell a manővert végrehajtanod! Ezért van a képen a Baross téri felüljáró kiírva, mert arra mész de 60 méter múlva a Rottenbiller utcánál hajtod végre a jelzett manővert.

[ Szerkesztve ]

(#4941) Jorus


Jorus
nagyúr

Nagyon franyó lett a sebességhatár-figyelő bugyborék! :R :R

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4942) fant0mi válasza #70041600 (#4939) üzenetére


fant0mi
addikt

Ketto van csak. Az Alap es a Terkepszerkeszto szinsema.

(#4943) fant0mi válasza Jorus (#4941) üzenetére


fant0mi
addikt

Androidin is igazan aktivalhatnak.
Amugy jo lenne egy radiogombos valasztas, hogy szazalekos vagy abszolutertekes gyorshajtasra riasszon.

(#4944) #70041600 válasza fant0mi (#4942) üzenetére


#70041600
törölt tag

Köszönöm.
Mindenkinél ennyire zabálja a teló erőforrásait az új verzió?
Nálam nagyságrendekkel többet eszik, mint a régi.
Vagy ezen is még fognak vajon csiszolni?

(#4945) Kbali válasza zharkanyi (#4927) üzenetére


Kbali
nagyúr

Lassú haladásnál jön elő, főleg zavaró. Érdekes módon autópályán nem, de 60 km/h alatt problémás.

(#4946) Szili17


Szili17
aktív tag

radi8tor1: Ez a rakpartos kérdés eddig is volt, van aki lemegy a Petőfi hídnál és az Erzsébetnél jelenti hogy "itt nem lehet balra kanyarodni", eddig is volt ilyen, szinte minden héten. Szerintem nem olyan rossz, bár ezt a megállás, elindulást pont nem néztem ma, viszont ha nem tervezel utat akkor leakad minden kereszteződésnél és megvárja melyik szegmensen mész tovább.
zharkanyi: Pont még a 3.9-es verzióval csináltam egy screen recordot, mert kíváncsi voltam valamire. Akkor tűnt fel hogy ugrál előre szépen az úton a jelölőm, illetve volt egy parkolós eset, bementem az egyik irányból, majd megfordultam és kijöttem. Először lassan elkezdett tolatni, majd egyszer csak gondolt egyet, hogy "Ja te arra mész?" megfordított, újratervezés, mehetsz. Teljesen jó.
Az hogy milyen gyorsan tervez újra... hát amikor rövidebb az út akkor gyorsan, ha hosszabb akkor kicsit lassabban, semmi furcsa nincs benne. Nyilván ha országúton nem fordulsz le de 100-zal mész és messzebbre, akkor nem fogsz a sarok utána 3 méterrel új útvonalat kapni, de ebben semmi furcsa nincs.

Rottenbiller-es téma, az a lényeg hogy tarts balra, ha ezt követi az ember akkor jó felé megy. Azért kell ott is ugyanaz a név, hogy legyen tarts utasítás és azért kell, hogy az Rottenbiller legyen, mert egyrészt ha "tarts jobbra felüljáró" akkor többen mennének rossz irányba, meg nincs is olyan utca/házszám, hogy "Baross téri felüljáró 17." :)

A Kacsóh egy gonosz állat, ismerni kell is kicsit, de valamit mondani kell, ugye jobbra balról mész, egyenesen jobbról balra meg középről. Hogy mondod el ezt azokkal az utasításokkal, hogy "fordul jobbra/balra" meg "tarts jobbra/balra". Hát úgy, hogy eredendően, jobbra tarts (és ne a belsőbe menj), - illetve az Árpád híd felé balra tarts de nagyon, - majd tarts balra, olyat is mond, ahol már nem vinne el a Róbert Károly felé. Szerintem nincs jobb verzió, de aki szerint van, szívesen meghallgatom. :)

Csak két színséma van (egyelőre legalábbis).

Szerintem annyira veszettül nem merül, legalábbis én most megjártam vele töltés nélkül 150 km-t, ennél nem tudott sokkal többet a régi sem amennyire emlékszem.

Valami mondta még hogy álló helyzetben is 2km/h-t mutat, tud 0-t is, nekem szokott lenni, amikor kezdi belőni a pozíciót akkor szokott ilyen lenni nálam, picit mozgat az utcán amikor még csak fészkelődöm az autóban, nem gamebreaking azt hiszem. :)

Sebességkorlátot androidra mind nagyon várjuk. :)

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#4947) fant0mi válasza Kbali (#4945) üzenetére


fant0mi
addikt

Azt kene megnezni, hogy a valos pozicio sincs jo helyen (sarga nyil), vagy az jo, csak a kek nyil koveti lassan.

[ Szerkesztve ]

(#4948) Juditta_56 válasza Szili17 (#4946) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Köszönöm szépen, megértettem, bár változatlanul nem tartom a legjobb megoldásnak. :R

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#4949) Kbali válasza fant0mi (#4947) üzenetére


Kbali
nagyúr

Folyamatosan kijeleztetem a valós pozit, ilyenkor létszik, jogy az megy szépen, a waze jel meg ugrálva követi. Érdekes módon autópályán nincs ilyen probléma, csak lassabb haladásnál, de ott láthatóan a hátralévő kijelzett méter sem jó.

(#4950) fant0mi válasza Kbali (#4949) üzenetére


fant0mi
addikt

Aha, tenyleg ugralva koveti.

Ami viszont tetszik az ujban az, hogy vegre el tudom olvasni a kiirt szoveget, szep nagyok a betuk, jok a szinek.
Amikor probalgattam, volt hogy zold lett a csiganyal. Az miert volt?

Watt: nincs Waze az accountsban, es meg felvenni sem tudom koze, hogy aztan kitorolni tudjam. Lehet Waze reinstall lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.