Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4151) Pulsar válasza Balage85 (#4150) üzenetére


Pulsar
veterán

Nem :D
Valaki mondta, hogy ha mégis zavarna csak be kapcsolom a kamerát, és máris olyan mintha ott sem lenne :DDD :DDD :DDD

(#4152) Balage85 válasza Pulsar (#4151) üzenetére


Balage85
tag

:C :D

(#4153) pixelmester. válasza Pulsar (#4149) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Milyen tartód van?

(#4154) Pulsar válasza pixelmester. (#4153) üzenetére


Pulsar
veterán

már nincs meg a masinéria, de asszem ebay-es cucc volt:
https://lh3.googleusercontent.com/-nbf0_W9OMKA/TnITCvNo6NI/AAAAAAAANsk/9wh_1XLSoiY/s640-Ic42/2011-09-15%25252013.58.50.jpg

(#4155) pixelmester. válasza Pulsar (#4154) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Én az Exogear termékeit nézegettem, bár ezek kurvadrágák... :(
Bár igaz, kurva jók is, telefonhoz is ilyet használok, műszerfalra rakhatót, és nagyon jól bírja, már vagy két éve...

[ Szerkesztve ]

(#4156) apaszka válasza pixelmester. (#4155) üzenetére


apaszka
veterán

Én is azt használom![link] jó cucc!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#4157) pixelmester. válasza apaszka (#4156) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Nekem is ez van, nagyon jó cucc, igaz, anno még egy tizesért vettem, de megérte.
Viszont a tablettartóval a következő bajom van. Megpróbálok tolvaj fejjel gondolni:
Ha egy telefontartót meglátok egy kocsiban, arra gondolok, h a tulaj magával vitte a telefonját. De egy tablettartó esetében felmerülhet, h hátha ott van a kesztyűtartóban a táblagép... és akkor érdemes feltörni a kocsit. ;)
Bár azt hallottam, h van egy ilyen detektor, ami az akksik alapján megmondja, h van e elektromos kütyü a kocsiban.
Szóval még hezitálok, h lehet elég, ha csak 5colon látom a waze-t, mert akkor legalább nem törik fel a kocsit.
Ez ügyben kinek mi a véleménye, tapasztalata?

(#4158) e=mc² válasza apaszka (#4156) üzenetére


e=mc²
őstag

En ezektol mindig azert odzkodom, mert nem vagyok benne biztos, hogy a ragyas muszerfalon rendesen megtapad. Es amugy meg nem szeretem, ha valami gatolja a kilatast, igy en a ventillatorra szerelhetot preferalom, de abban meg aztan vegkepp nem talalok tablet meretu tartot.

Ambulimax Provider

(#4159) Balage85 válasza pixelmester. (#4157) üzenetére


Balage85
tag

Hagyd nyitva a kesztyűtartót. Sokan az autórádió előlapját is oda teszik, számíthatnak is rá a tolvajok, de így megmutathatod, hogy a kesztyűtartó tartalmáért nem érdemes feltörni az autót. Keresni meg csak nem áll neki...

Amúgy pont ezért is szeretnék a mostani helyett egy 7"-os tabletet, az mobilisabb, akár zsebre is vágható.

(#4160) apaszka válasza e=mc² (#4158) üzenetére


apaszka
veterán

Én már sok vackot kipróbáltam, de végül ennél ragadtam le. Ebay-es szemét leesett a telefonnal együtt.
Somogyira esküdtek az üzletben, de ugyan olyan gagyi.

Aztán megvettem végül ezt, és nagyon rendben van. Egy kezes használat.....
Üvegre is szoktam rakni, de a műanyagon is megál, főleg ha nem nagyon rücskös/prégelt.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#4161) Kbali válasza Pulsar (#4149) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez egy kamiont ki tud takarni - ilyet senki ne akarjon (pl. szlovákoknál szerintem útszéli fejbelövés jár érte.
Ha mégis kell, akkor ilyesmit keressetek (nem olcsó, de fúrás-faragás nélkül lehet felszerelni). Ha ilyennel rakod fel, akkor legalább a kilátásba nem takar bele, igaz ehhez meg lefelé kell nézni.

(#4162) szőröscica válasza Kbali (#4161) üzenetére


szőröscica
addikt

Az osztrák rendőr is anális kezelésben részesít egy ilyenért. Teljesen jogosan.

[ Szerkesztve ]

(#4163) radi8tor válasza Kbali (#4161) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Angliában 100 Font helyszíni bírság jár annak, aki a GPS-t nyomkodja.
Nyugatabbra sokkal keményebben veszik az ilyeneket. Nemrég Ausztriáról is olvashattunk itt.

joamilestoné: ja pont erre utaltam. :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4164) Kbali válasza radi8tor (#4163) üzenetére


Kbali
nagyúr

Tudod mennyi csalinkázó autóst látok, nap, mint nap a pályán? Annyira lehet tudni, hogy éppen sms-t/FB-t/e-mailt olvas: nem tartja a sávot/sodródik, néha indokolatlanul felvillan a féklámpa (ilyenkor néz fel), stb...

(#4165) Luser2000 válasza Kbali (#4164) üzenetére


Luser2000
addikt

teherautósokról / kamionosokról nem is beszélve

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#4166) radi8tor válasza Luser2000 (#4165) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az az oldalszél miatt van. :D

⭐ Stella

(#4167) Kbali válasza Luser2000 (#4165) üzenetére


Kbali
nagyúr

Asszem tavaly volt az M3-on egy baleset, ahol a jóképességű kamionos éppen csak megúszta élve, hogy hátulról telibeverte az autópályakezelő Kerax-át, amit majdnem rátolt az előtte dolgozó munkásokra - a kedves sofőr éppen megterített magának reggelihez, mikor észrevette, hogy terelés van... (talán 3-4 órás pályazár volt csak).

(#4168) Debilon válasza Balage85 (#4159) üzenetére


Debilon
addikt

Én egy 7" tableten használom, telórol adva netet. Remekül működik a dolog, igaz nekem az autóban van egy felnyitható rekesz a műszerfal tetején, oda szoktam betenni mert a fedél kinyitva kis árnyékot is ad a kijelzőnek

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#4169) Pulsar


Pulsar
veterán

Közép hosszú távú tervem nekem is egy app rádió, így nem a telót "gyilkolom" vele. :)

(#4170) pixelmester.


pixelmester.
aktív tag

Mar eleg regota wazer vagyok, es korabban is megfordult mar a fejemben az alabbi jelenseg, de most olyan szep peldaja akadt, h ugy gondolom, hangot adok neki. :-)
Klasszikus dugoelkerules, ez esetben a rakoczirol vitt at a wesselenyire. (Egy-ket auto velem egyutt sorolt ki a dugobol a buszsavba, majd jobbra le a kisutcaba, nyilvan ok is wazerek) :C
Ezzel a kis kerulo el a waze szerinte 5 percet lehet nyerni. Igen am, csak arra sosem gondol az app, h egy beallt foutra eleg nehez visszacsatlakozni. Foleg, h a jardan is megy a tomeg, es ha szabalyosan akarok kifordulni, akkor a buszsavban szaguldo taxik ele nem fogok bepofatlankodni. (Raadasul nem en vagyok az egyetlen, aki itt ki akar kanarodni.) Szoval vegul a kazinczy utcabol visszafordulni a rakoczira pont ugyanzgy 5 perc volt, mint amennyit megsporoltunk a kis kerulovel.
Es ez csak egy pelda, nyilvan minden hasonlo esetre igaz, ahol egy foutrol lemesz, h majd visszamenj ra... De egy beallt dugoba eleg nehez besorolni...
Ja, es nem vezetesi tapasztalathianyrol van szo... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4171) apaszka


apaszka
veterán

Jött egy frissítés, de még nem az új dizájn!
Jaaa androidra!

Boldog karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#4172) Jim74 válasza apaszka (#4171) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én is kezdtem megörülni, de aztán láttam, hogy ez még nem a 4-es... :(

(#4173) fant0mi válasza apaszka (#4171) üzenetére


fant0mi
addikt

Kaptunk egy halvány méhecskét a főmenübe. :-)

(#4174) Debilon válasza fant0mi (#4173) üzenetére


Debilon
addikt

az már ezelőtt is ott volt :)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#4175) pixelmester.


pixelmester.
aktív tag

Mi ertelme ennek a frissitesnek? Mikor lesz mar 4.0???

(#4176) SZATA válasza fant0mi (#4173) üzenetére


SZATA
senior tag

Tényleg? Az nem jó. :/

(#4177) fant0mi válasza SZATA (#4176) üzenetére


fant0mi
addikt

Mar eltunt.
Miert? Mi volt az? Nem probaltam ki.

(#4178) Taybore válasza pixelmester. (#4175) üzenetére


Taybore
aktív tag

Még béta sincs a 4-esből droidra :(

(#4179) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen előny, vagy hátrány származik abból, hogyha beregisztrálom a telefonszámomat és nem csak noname-ként Waze-erkedek? Kicsit idegenkedem az ilyen regisztrációtól.

(#4180) #79335424 válasza Jim74 (#4179) üzenetére


#79335424
törölt tag

A Waze tulajdonosa a Google. Szerinted bevállalható? :)

(#4181) Jim74 válasza #79335424 (#4180) üzenetére


Jim74
nagyúr

Akkor már mindegy... :DDD

(#4182) zoo8800 válasza Jim74 (#4179) üzenetére


zoo8800
veterán

A beregisztrálás gondolom még a Google előtti időkből maradt benne a programban :))

rip and tear, until it is done

(#4183) marcedli válasza zoo8800 (#4182) üzenetére


marcedli
tag

Nem, az egyszerűen csak az "új" regisztrációs rendszer egy eleme, nem igazán számít, hogy Google vagy ki a tulajdonos, a Google nem látja a Waze ezirányú adatait.

A regisztráció leginkább ahhoz kell, hogy a kedvencek és a naptár szinkronizálódjanak, na meg az egyik legjobb funkció, az útvonal megosztása. Ha rászoktok, nem lehet abbahagyni, nálunk mindennapos kérdés, hogy mikor érek haza, így ez már kérdés nélkül megy percre pontosan.

A v4-ben megjelent a naptár emlékeztető funkció, ez is nagyon jó, szól neked 2-3 órával korábban, hogy mikor kell elindulnod a találkozóra (minden naptárbejegyzés, amihez időpont és hely van társítva), majd szól megint, mikor már indulnod kell, mindezt a valós forgalom figyelembevételével. A legújabb bétában már szelektálni is lehet a naptárak között, hogy melyik bejegyzéseit vegye figyelembe.

Szóval mindenképp érdemes regisztrálva használni a programot.

#csakawaze

(#4184) marcedli válasza pixelmester. (#4175) üzenetére


marcedli
tag

Nem tudjuk, mikor lesz, de ha megjelenik bétában, szólni fogunk itt is, meg a facebookon is.

#csakawaze

(#4185) merqree


merqree
őstag

Tegnap megint szorgos kezek jártak Budapest-Tatabánya viszonylatban :W :W :W
4-5 km-ként ködös időjárást jelentettek...
Nem töröltem ki őket, mert akkor nem tudnak újabb szorgos kezek felteszi a 3 pontért...
Mentségemre legyen mondva egyet sem köszöntem meg :DD

(#4186) merqree válasza marcedli (#4183) üzenetére


merqree
őstag

"A legújabb bétában már szelektálni is lehet a naptárak között, hogy melyik bejegyzéseit vegye figyelembe."
Ezt nagyon várom, mert a cégnél a megosztott naptárak miatt egymást "szivatjuk" akaratlanul.

(#4187) radi8tor válasza merqree (#4185) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Karácsony első napján M3 detto. Útvonal összesítésnél nem lehetett látni semmit. Pedig érdekesebb lett volna a baleseteket látni a sárga felkiáltójelek helyett. :U

Jim74: én sem regisztráltam be, aztán jön majd azzal, hogy szinkronizáljak a telefonkönyvemmel. Na még mit ne. :)
Lassan lovag leszek (egyszer újra tettem Waze-t akkor is jó sok pontom bánta).

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4188) Vgabor92 válasza merqree (#4185) üzenetére


Vgabor92
tag

én ma megtisztítottam az m7-est délelőtt balaton irányába, délután pedig vissza pest irányába..

(#4189) merqree válasza Vgabor92 (#4188) üzenetére


merqree
őstag

Szélmalom harcnak érzem a "takarítást" ilyenkor... mert jön az újabb okos, és jelent orrba-szájba...

(#4190) HofiZoli válasza Vgabor92 (#4188) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Ugyanezt megtettem 16-17 óra között balatontól pestig.. kb 35-40 jelentés. Rakná bele aki benyomkodta..

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#4191) merqree válasza HofiZoli (#4190) üzenetére


merqree
őstag

Utána meg sírnak, mint a f*stos csibe, hogy miért nem írták jóvá a pontokat... :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#4192) #79335424 válasza merqree (#4191) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azért jelentgetnek, hogy pontokat kapjanak. Mint az oviban. El sem hiszem, hogy járművet vezető, felnőtt emberek ilyen gyerekesen viselkedjenek. A dolog nem lovagokról, meg pontokról szól, hanem arról, hogy segítsük egymást. Infót adok és kapok. Nem értem, hogy felnőtt embereket miért kell titulusokkal, pontokkal, meg sütikkel motiválni. Egyszerűen nevetséges és bárgyú. Ezzel nem a Waze -t minősítem, hanem azokat a felhasználóit, akik miatt ilyen ösztönző módszereket használ.

(#4193) dedike válasza #79335424 (#4192) üzenetére


dedike
addikt

Pedig nem egy helyen teszik ezt.... :DDD ;]

Jó szerencsét!

(#4194) Jim74 válasza #79335424 (#4192) üzenetére


Jim74
nagyúr

Lehet, hogy meg kellene szüntetni a pontokat a jelentések után és csak a megtett km-ért járjon.

Aki értelmesen gondolkodik, az ezek után is fogja jelenteni a forgalmi eseményeket (amik fontosak), az ilyen kilométerenként ködöt jelentők meg szépen leszoknak a hülyeségről.

(#4195) merqree válasza Jim74 (#4194) üzenetére


merqree
őstag

Nem lehetne a központba elküldeni, mint javaslat, és leírni, hogy ilyen a magyar mentalitás? :W

(#4196) #79335424 válasza Jim74 (#4194) üzenetére


#79335424
törölt tag

Eddig is tudtam ezekről az ösztönzőkről, de úgy voltam velük, hogy ha nem zavar a használatban, akkor felőlem dobálhat jutalom csontokat a ....-knek. De, ha már a normális használatot zavarják, akkor előbb-utóbb muszáj lesz lépni vmit, különben csak a .....-k maradnak, ami a Waze -nek sem jó. Ebből az is következik, hogy minél tovább húzza a változtatást, annál többet veszít.

(#4197) Vgabor92


Vgabor92
tag

A másik meg a vezetési kúltúránk..beül a középső meg a belső sávba, index nélkül vált sávot stb.

(#4198) Jim74 válasza #79335424 (#4196) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én is volt, hogy nyomtam egy ködöt, de csak olyan esetben, ha tényleg brutális köd volt és a közelben senki nem jelentette még.
Engem múltkor annyira felhúzott a dolog, hogy átváltottam Goggle Térkép-re....

(#4199) radi8tor válasza Jim74 (#4198) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De a ködöt amúgy nem látni előre? Egyszer csak úgy belepi az utat? :)

⭐ Stella

(#4200) Kbali válasza radi8tor (#4199) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ködfoltos útszakasz van, amikor belefutsz egy gyakorlatilag átláthatatlan falba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.