Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2952) Kbali válasza szőröscica (#2947) üzenetére


Kbali
nagyúr

+1

(#2953) fant0mi válasza Taybore (#2944) üzenetére


fant0mi
addikt

Kasya irta, hogy o mar tobbszor jelentette. Van felveve terfigyelo kamera (forgalomellenorzo, az most is megvan meg), a jobb palyan az elott van kicsivel az uj traffi. En vasarnapig elvileg nem jarok arra, akkor is a bal palyan.
A mai megyei ujsagban van egy cikk, hogy tenyleg fix traffit szereltek oda, most a tesztuzem zajlik.

(#2954) fant0mi


fant0mi
addikt

Bocsanat, lassan illene megtanulnom terkepet szerkesztenem. :-)
Ismet Fehervar, Horvat Istvan - Deak - Lovolde csomopont korforgalmas lett. Meg dolgoznak, de jol lehet haladni.

http://www.szekesfehervar.hu/index.php?pg=news_154174

[ Módosította: radi8tor ]

(#2955) szundybence


szundybence
aktív tag

Szevasztok!

Az Alcatel telefonomon mobilnet hiányában a Waze nem működött megfelelően. a cél helyett minduntalan vissza akart hozni az indulási helyre. Most vettem egy tabletet, amiben szintén nincs mobilnet. Szerintetek érdemes vele próbálkozni? (Nekem nem hiányzik a valós idejű figyelmeztetés, csak vigyen el a célomig.)

(#2956) fant0mi válasza szundybence (#2955) üzenetére


fant0mi
addikt

Amig wifin vagy, szepen lapozd at a terkepet, amerre megy, hogy le tudja tolteni a terkepreszeket. Utana mar megy offline is.

En mondjuk azt csinalnam (ha a tablet tud simet fogadni), hogy bemennek a Lidlbe, vennek egy bluemobile sim kartyat, amihez van 90 ft/ho-ert netcsomag.

[ Szerkesztve ]

(#2957) szundybence válasza fant0mi (#2956) üzenetére


szundybence
aktív tag

A telefonomnál így csináltam. Aztán offline módban mindig vissza akart vinni a kiindulási ponthoz. Kérdeztem már annó, azt írtátok, hogy nem kompetibilis a telefonommal. Azért kérdezem, hogy akkor lehet a tabletemmel sem lesz az?

(#2958) fant0mi válasza szundybence (#2957) üzenetére


fant0mi
addikt

En Wazeztem mar iPad-del es Samsung Tab4-gyel is, mindketton remekul mukodott, igaz hogy online hasznaltam.

(#2959) szundybence válasza fant0mi (#2958) üzenetére


szundybence
aktív tag

Közben kipróbáltam. Ezen már működik. Köszi!

(#2960) #79335424


#79335424
törölt tag

Szeretnék egy kis infót. 90. -körül járok Szeged felé és állítólag 155. körül vmi nagy dugó van.Van vkinek infója erről és hogy hol meneküljek le a pályáról? Köszi!

(#2961) fant0mi válasza #79335424 (#2960) üzenetére


fant0mi
addikt

147. és az M43 között van. De csak narancs színűvel jelölt.

(#2962) #79335424 válasza fant0mi (#2961) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Menet közben Waze letölt, telepít, bejelentkezés, tervezés. De nem ír olyat, hogy Balástyánál menjek át a régi 5 -ösre. Meglássuk.

(#2963) #79335424 válasza #79335424 (#2962) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ennek nagyobb volt a füstje. Csak egy kis terelés, 60 -as táblával. Semmi stau.

(#2964) Kbali válasza #79335424 (#2962) üzenetére


Kbali
nagyúr

Autópályáról a legvégsőbb esetben fog leterelni: kb. teljes útzár és beleálltál a sor végébe, akkor eszébe fog jutni...

(#2965) Taybore válasza Kbali (#2964) üzenetére


Taybore
aktív tag

Ez nem teljesen igaz. Nagyobb dugóknál már leterel, volt már példa rá. Nem kell hozzá teljesen beállni. Ha pl. nagyobb szakaszon 50-60 az átlagtempó, és azt 80-90-nel el tudja kerülni főutakon, akkor levisz. Nem velem történt, nem nagyon szoktam pályázni, de láttam már #wazewin screenshotot, amin pályáról le, majd következő felhajtónál visszaterelt. :K

(#2966) #79335424 válasza Kbali (#2964) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az kafa! Igazán hasznos. Végülis mennyit lehet eltölteni egy kiút nélküli stau -ban, a 60 fokos aszfalton? 6-8 órácskát?

(#2967) zharkanyi válasza #79335424 (#2966) üzenetére


zharkanyi
tag

Én minden nap pályán járok (ingázok).

Tapasztalatom szerint simán leterel az autópályáról, ha megéri lemenni. Egy-két havonta le is visz.
Én inkább azon csodálkozom, hogy még soha nem voltam első fecske, akinek a szívása megmenti a többieket.

Olyan viszont már volt, hogy hiába értem oda időben. Várhattam a többiekre 2 órát, mert ők a bedugult pályán várakoztak, én meg nem kezdhettem el a dolgunkat nélkülük. :)

(#2968) #79335424 válasza zharkanyi (#2967) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor érted, hogy miért aggódtam be délelőtt. Jártam már úgy, hogy a stau -ban fogyott el a vezetőidőm és csak 12 órával a dugóba kerülés után tudtam tovább indulni. Most viszont az egyik színház hangtechnikája volt rajtam, ami nélkül nem lett volna próba. Azért meg feszült volna a főnök és ha ő nem mosolyog, akkor előbb-utóbb én sem fogok.

(#2969) Jorus válasza Kbali (#2964) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez így nem igaz, az első torlódásnál már terel is le, ha van minimum 3 perccel rövidebb út. Épp ma reggel volt hozzá "szerencsém" M0-n, de gyorsan kikeveredtünk a dugóból.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2970) Kbali válasza Jorus (#2969) üzenetére


Kbali
nagyúr

Azokon a szakaszokon ez működik is, ahol sok wazer jár. De próbáld ki ezt mondjuk az m3 keleti szakaszán...

(#2971) Taybore válasza Kbali (#2970) üzenetére


Taybore
aktív tag

Ez mindenhol így van, nem csak autópályán. Ahhoz, hogy a Waze tudja, dugó van, valakinek benne kell lennie. Ha ez egy ritkább szakasz, akkor nagyobb az esély, hogy Te leszel az a valaki. Ilyenkor nem a programot kell szídni, hanem elégedettséggel kell eltöltődni, hogy másokat segítesz :D

(#2972) zharkanyi válasza Taybore (#2971) üzenetére


zharkanyi
tag

Az M6 sem egy túl forgalmas autópálya, mégis mindig levitt, amikor kell.
Biztos nagy véletlen, de soha nem én voltam a balesetet, dugót elsőként elérő wazer.

(#2973) Kbali válasza Taybore (#2971) üzenetére


Kbali
nagyúr

Értem, tudom, de gyérebb forgalmú pályán biza érdemes figyelni a kezelő kijelzéseit is.

(#2974) Taybore válasza Kbali (#2973) üzenetére


Taybore
aktív tag

Nyilván nem lehet 100%-ban a szoftverre hagyatkozni, sokszor mondtuk már, hogy nem a Waze vezet. :K Csak azt írtam, hogy le szokott vinni pályáról is, ha kell. Illetve, hogy nem tévedhetetlen, azaz valakinek meg kell szívnia, hogy a többiek értesüljenek a "szívásról" :R Bp-en kívül amúgy még a pályákon viszonylag elég sok a wazer, bár M3 végén saját tapasztalatom szerint is max 2 madárral lehet találkozni, autóssal nem nagyon. :D

(#2975) apaszka válasza Taybore (#2974) üzenetére


apaszka
veterán

Frissült a waze androidra . Gondolom ebben még a Note4 esek/c" -sek is megkapták a javítást. Neken f-en jó volt.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#2976) Steve1988 válasza apaszka (#2975) üzenetére


Steve1988
tag

Lenovo A7000-emen sincs most már képernyő szétesés. Úgy látszik javítva lett a Mali T760-as hiba. :)

(#2977) Hoorus válasza Steve1988 (#2976) üzenetére


Hoorus
őstag

Jaja, úgy tűnik.. Végre :) (Lenovo P70)

(#2978) cinemazealot válasza Steve1988 (#2976) üzenetére


cinemazealot
addikt

+1: Meizu m1 note

(#2956) fant0mi
A teljességhez hozzátartozik, hogy csak két hónapig 90 Ft/hó, utána már 490 Ft/hó, és minden 30 napos időszakban csak 33 MB-os adatforgalmad van. Kicsit szűkös, de okosan ki lehet jól használni. ... Sőt, ha jól látom, van egy egyszeri belépési díjuk is, ha nem készülékkel veszed a SIM-et: 399 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#2979) simico


simico
aktív tag

Ma szembesültem azzal, hogy lezárt útról a waze nem tud kinavigálni. A Vizafogó, Népfürdő utca az építkezés miatt célforgalmas, a waze térképen lezárt utcaként szerepel. A Dagályban volt dolgom, aztán indultam volna a következő helyre és a waze a lezárt útszakaszon belülről nem volt képes/hajlandó útvonalat tervezni, csak pörgött egy ideig a tervezés és közölte, hogy nem tervezhető út. A Népfürdő - Dagály kereszteződésben a piros lámpánál várakozva végre hajlandó volt tervezni, gondolom pont egy méterrel kimászott a pozícióm a lezárt részről. Viszont rögtön egy balkanyart javasolt a Népfürdőről a Dagály utcába, ez viszont tilos - a belső sávban egyenes kötelező haladási irány és pluszban még egy balra kanyarodást tiltó tábla is van. Valami új női hang is jó reggelt kívánt, aztán "legnagyobb örömömre" valami új hangokat kezdett el letölteni, ami persze 90%-nál megszakadt.

Tegnap délután egy tisztes forgalmi akadályt (csuklós busz furgonnal az oldalában keresztbe az úton) képező baleset adta fel a leckét. A baleset egyirányú úton, kb 30 méterrel egy kereszteződés után volt. Én még a kereszteződés előtt álltam és értelemszerűen nem szándékoztam egyenesen továbbmenni, bele az elzárt útba. Így viszont a balesetet csak a saját pozíciómra, azaz rossz helyre tudtam volna jelenteni,ami viszont félrevezető. Értem én, hogy miért nem lehet bárhova jelentést lerakni, de igazán lehetne úgy is, hogy az aktuális pozíció mondjuk 50 méteres sugarában bárhova bökhessen az ember és oda rakja le a jelentést.

[ Szerkesztve ]

(#2980) cinemazealot válasza cinemazealot (#2978) üzenetére


cinemazealot
addikt

De csak most veszem észre: túlforgalmazás esetén sebességcsökkentés 32 kbps-ra, nem áll le. Akkor még akár hosszabb távon is jó lehet.

(#2979) simico
Ez engem is nagyom szokott zavarni. Ki az, aki a rendőri ellenőrzés, útfelbontás, baleset stb. mellett elhaladva fogja nyomogatni a Waze-t, hogy minél pontosabban lője be az esemény helyszínét? :U Ezzel a hozzáállással én okozok egy újabb balesetet és/vagy a rendőr a helyszínen lelő.

[ Szerkesztve ]

(#2981) VegyesTamás válasza cinemazealot (#2980) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Elég csaj rábökni a jelentés fülre ---> helyszín és időpont tárolva. Aztán később ráérsz tunkolni :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#2982) Dexter68


Dexter68
addikt

Navi teszt a Totalcaron

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#2983) cinemazealot válasza VegyesTamás (#2981) üzenetére


cinemazealot
addikt

"Tunkolás" alatt mit értesz? Utólag lehet ide-oda tologatni a pozíció jelzőt, hogy pontosítsam a helyszínt?

(#2984) Taybore válasza cinemazealot (#2983) üzenetére


Taybore
aktív tag

Nem! A pozíciódat és az időpontot a jelentés gomb megnyomásának pillanatában eltárolja a program. Tunkolás alatt gondolom a telefon nyomkodását érti, mert ha később félreállsz, vagy csak egy pirosnál / dugóban várakozol, akkor elő tudod szedni az előbbi jelentésedet (kiteszi a képernyő szélére kis ikonként), és meg tudod adni a jelentés pontos körülményeit. Ha elküldöd, akkor nem a piros lámpához teszi le, hanem oda, ahol korábban megnyomtad a jelentést (az eltárolt a koordinátákhoz).

[ Szerkesztve ]

(#2985) Kbali válasza Dexter68 (#2982) üzenetére


Kbali
nagyúr

Vicces, hogy kihozza az iGO-t győztesnek, mikor azt követve nem jutott volna el a célig...

(#2986) zharkanyi válasza Dexter68 (#2982) üzenetére


zharkanyi
tag

Az azért vicces, hogy az iGo végtelen ciklusba kerülését gyorsan felülbírálta és a rakparti feljárót sem volt hajlandó az iGo utasításainak megfelelően benyelni.

Ettől függetlenül meglepő, hogy a Waze nem tudta ezekkel együtt is lenyomni. Valószínűleg van benne jókora szerencse is.
Azért az összkép alapján a Waze tűnik nyerőnek.

(#2987) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Most találtam meg ezt a progit, még nem volt alkalmam élesben is kipróbálni. Lenne egy pár kérdésem:

A program offline működik?
Nagyjából mekkora adatforgalomra lehet számítani a használata esetén?
Ha lekorlátozzák a mobilnetem, akkor a gyenge sávszélesség vajon elég lesz neki?

Köszi! :R

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#2988) Jorus


Jorus
nagyúr

Naviteszt: öt navigációs rendszer összehasonlítása

KubanitoS:
- használhatod offline, csak úgy pont a lényege veszik el. Offline navikból ban jobb.
- nekem havi 30-45MB a Waze által generált adatforgalom, napi 100 km autózással
- bármilyen kis sávszéllel elmegy, max lassabban frissül

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2989) Taybore válasza KubanitoS (#2987) üzenetére


Taybore
aktív tag

Offline úgy működik, ha online megtervezed az útvonaladat (pl indulás előtt WiFi-n). Viszont az ereje pont az online-ban van! Ökölszabályként azt lehet mondani, hogy átlagos használat mellett kb 1000km = 100mb, ami nagyjából egy havi ingázásra elég szokott lenni. Kis sávszélességnél nem tudom, mennyire gyors, de mivel nem sok netet fogyaszt, gondolom használható marad, és kapod az aktuális forgalmi adatokat is.

(#2990) Taybore válasza Jorus (#2988) üzenetére


Taybore
aktív tag

volt már :R
Amit meg a Waze mér magáról, az sántít kicsit. A telefon beépített mérője kb dupláját szokta mutatni, a szolgáltató meg még ennél is többet számolhat föl sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#2991) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Köszi az infót srácok!

Elindítottam a programot, viszont a térkép még nem töltődött be, zöld és fehér színű paca az egész térképnézet, valamint ha kijelölnék egy magyar várost valami hieroglifa szerű jelekben van megadva bárminek a neve. Erről valamit lehet tudni?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#2992) Jorus válasza Taybore (#2990) üzenetére


Jorus
nagyúr

Fakk, tényleg. :B

Nekem szerintem azért ilyen kicsi a havi adatforgalom, mert az a 100 kilcsi naponta 50-50 km-t jelent az M0-n, ott nem nagyon kell töltögetnie infókat jellemzően. Mondjuk 4 GB-os adatcsomagom van 2k HUF-ért, szal belefér nyilván.

KubanitoS: Milyen OS van a telódon?

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2993) KubanitoS válasza Jorus (#2992) üzenetére


KubanitoS
veterán

5.0.2-es android

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#2994) Taybore válasza KubanitoS (#2993) üzenetére


Taybore
aktív tag

Legfrissebb verzió a Play-ből? Képernyőfotót tudsz küldeni? Milyen telefon?

(#2995) KubanitoS válasza Taybore (#2994) üzenetére


KubanitoS
veterán

LG G2 mini, képernyőfotót nem tudom hogy lehet csinálni. :)

Most amúgy is mennem kell, de legalább élesben is kipróbálom, hátha frissíti magát GPS alapján vagy valami.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#2996) Taybore válasza KubanitoS (#2995) üzenetére


Taybore
aktív tag

Valószínűleg bekapcsoló és hangerő gombok egyszerre megnyomva kb 2 másodpercig. Majd jelentkezz, ha nem oldódik meg.

(#2997) zharkanyi


zharkanyi
tag

Adatforgalom nekem havi 30-40 mega körül alakul, pedig 4000km fölötti hónapokat megyek. Waze természetesen mindig megy.
Ez valószínűleg azért van, mert 3-4 útvonalat használok általában, ahol mindig csak a forgalmi infókkal és térképfrissítésekkel kell számolni. Az egész térképet nem kell letöltenie.
Ebbe még 1-1 új útvonal is belefér, mert olyan mindig akad.

Gondolom simán össze lehet hozni havi több száz megát is, ha az ember nekiindul felfedezni az országot (vagy Európát).

Jót röhögtem, mikor az egyik mobilos szolgáltató kijött egy havi 500 Ft-os csomaggal, ami nem számolja a Waze (és még 1-2 másik online navigáció) adatforgalmát. Mintha az a max. 100 mega olyan drága lenne, hogy ezzel a korlátos 500 Ft-os csomaggal bárki spórolni tudna...

(#2998) Taybore válasza zharkanyi (#2997) üzenetére


Taybore
aktív tag

Nekem 60-80 megát szokott számolni a teló a Waze-re, havonta, de ez gondolom BP-n használva a több jelentés letöltése miatt lehet. Vidéken használva kevesebb az út(hálózat) is, kevesebb a jelentés is, így simán elhiszem, hogy többezer km megvan pár 10 megából. Meg csak a frissített szakaszokat tölti le a bejárt területen, és BP-n gyorsabban változik a térkép, sűrűbben nyúlnak hozzá a szerkesztők.

(#2999) zharkanyi válasza Taybore (#2998) üzenetére


zharkanyi
tag

90%-ban vidéken járok, Budapest max 10%, szóval igazad lehet.

Egyébként kell a Waze mellé is az emberi gondolkodás. M6-os autópályán már 2x volt akkora vihar, hogy a jégesőben a legtöbb autó félreállt, vagy csak nagyon lassan ment. Waze meg vitt volna a kerülőútra. :)

Nyilván 2km-re a pályától is jég esett, én meg nem akartam lenne az a balek, aki a még utánam odaérő autósok kedvéért ezt az infót a Waze szervereibe is eljuttatja.

(#3000) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ha van wazewin akkor kell lennie wazesuxx-nak is. :)

Tegnapi felvonulás előtt olyan fél 3-kor már le volt zárva az út, de mégis arra vitt.
Persze a behajtani tilos tábla a térképen nem mindig látszik.

6 perc helyett 30 perc alatt jutottam el végül a Mammuthoz Deák térről.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.