Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) Watt25 válasza oriic (#2049) üzenetére


Watt25
veterán

Ezt tudnád pontosítani? Melyik irányba haladtál melyik úton, mi volt a célpont?

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2052) oriic válasza Watt25 (#2051) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az úticél a 11. kerületben lett volna a Prielle Kornélia, Szerémi út sarkán lévő MOL benzinkút. KÖKI felől jöttem, Határ útnál el kellett volna kanyarodnom magára a Határ útra, de elbambultam motoron, és továbbmentem Ady-n.

Ugye telefon a zsebemben, megyek tovább, aztán Baross utcánál mondja hogy forduljak jobbra.

Utána meg a Corvin körútnál is.

(bemehettem volna Martinovicson tudom, csak nem kapcsoltam, miért akart egyirányú utcába vinni)

Live-Die-Respawn

(#2053) lautnermark válasza Watt25 (#2050) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Aha, így már értem. Igazad van. Csak azt nem értem, hogyha Google találat alapján navigálok, akkor miért ajánlja fel a fotózást? Ez esetben mihez rendeli hozzá a képet?

Más. Laptopon netezve nézem a Waze élő térképét. Itt ha beütök egy céget a keresőbe az csak a Waze-ba keres vagy a Google-ba is?

(#2054) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ismét egy térkép hibát szeretnék jelenteni. Nem Váradi utcán keresztül akart III. ker. Stop Shop-ba vinni, hanem elég komoly kerülővel.

Köszi, ha javítjátok! :R

⭐ Stella

(#2055) Watt25 válasza radi8tor (#2054) üzenetére


Watt25
veterán

Javítva.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2056) SZATA válasza radi8tor (#2034) üzenetére


SZATA
senior tag

Jobb felső X, vagy tovább anélkül, hogy beírnád a számot?

(#2035) lautnermark:
"Két irányú traffit (3 lábút) vagy mindkét oldali ellenőrzést miként lehet jelenteni?"
Csak két hozzászólást kellett volna visszaolvasnod. #2033 1. bek. 2. mondat
A másik oldalit majd a másik oldalon haladó semlegesíti.

- Utólagos fénykép: jelentés gomb, fotó gomb, elsütöd, és a listában kiválasztod a helyet. Ilyenkor a közeli helyek közül lehet választani.
- Népliget: Elképzelhetőek fura utasítások, mivel ez egy célforgalmas rész, tehát "áthajtani" nem lehet rajta. Ez a szakasz pedig régóta zsákutca, itt biztos, hogy nem vitt ki.
- Az útszínezés nem felhasználói jelentés miatt van, hanem az észlelt átlagsebesség alapján magától színezi. Lehet ilyen beragadás amiatt, hogy megáll ott valaki, és nincs másik wazer, hogy felülírja a jó átlagsebességgel.

(#2045) zezoka: Ha van felugró ablak, akkor hangja is kell legyen, hacsak nincs némítva, vagy valami gond nincs a klienseddel.

Ha hosszabb távú a lezárás, akkor jelentsd a linkelt lapon.

(#2053) lautnermark: Bármihez tudsz fotót rendelni és ha nem létezik még a wazeben a hely, akkor létre tudod hozni.
A Googleben is keres, legalább is az azonnali keresés (mikor gépelés közben ad találatot.)

(#2057) radi8tor válasza SZATA (#2056) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

"Tovább" nem aktív, X-re visszalép a térképre. :(

⭐ Stella

(#2058) fant0mi


fant0mi
addikt

Útvonal megosztása nem Waze-barátoknak

iPhone változatban az útvonal megosztásánál nem csak a Waze-barátok voltak a listában, hanem a telefonos kontaktok is. Ezeknek a csak telefonos kontaktoknak is el lehetett küldeni az ÉVI-t, útvonalat. Ilyenkor a címzett egy SMS-t kapott egy központi magyar Waze-számról (+36 30 344-xxxx), benne a szokásos szöveggel és linkkel. Ez tök kényelmes volt, nem kellett még 3 almenübe bemenni, hogy olyannak is tudjak küldeni aki nem wazebarátom.

Androidon nem tudok ilyen csinálni, mert az ÉVI küldésénél csak a wazebarátok vannak felsorolva. Csak úgy tudok másnak küldeni, hogy a bal alsó sarokban a kis ikonra kattintva majd az üzenetszolgáltatást választva lehet küldeni sms-t, persze ilyenkor a saját telefonszámomról megy, normál díjszabással.

Androidon tényleg nincs ilyen lehetőségem (ingyen és egyszerűbben küldeni ÉVI-t), vagy valami rosszul van nálam beállítva?

(#2059) SZATA válasza fant0mi (#2058) üzenetére


SZATA
senior tag

Androidon is lehet ilyet csinálni. Azt nézd meg, hogy a beállításokban a fiókok között szerepel-e a Waze. Ha nem, akkor add hozzá. Ha már szerepelt, akkor majd mondom tovább.

(#2060) fant0mi válasza SZATA (#2059) üzenetére


fant0mi
addikt

Ott van. Kerlek mondd tovabb.

(#2061) lautnermark válasza SZATA (#2056) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Szia
"A másik oldalit majd a másik oldalon haladó semlegesíti."
Tegyük fel, hogy "beállt" torlódás van. Aki jelentette és még egy aki megerősítette az megfordult és elment másfelé. A többieket a Waze másfelé tereli, tehát ki lesz az a hüle, aki a nem hallgat a Wazera és belehajt az elméletileg még létetező dugóba?
"Népliget: Elképzelhetőek fura utasítások, mivel ez egy célforgalmas rész, tehát "áthajtani" nem lehet rajta"
Oké, de azért beterelni egy magán ingatlanra? Építők sporttelep.
Sajnos az általad linkelt szakaszon tervezett, én is csak lestem.
"Bármihez tudsz fotót rendelni és ha nem létezik még a wazeben a hely, akkor létre tudod hozni"
Számomra az az érdekes ( ne vedd kötözködésnek), hogy a Waze keresőjében nem található (csak a Googléban), de a térképen rajta van. Sade Magyarorszag, 22.,Nagytétényi út az M0-tól picit kijjebb. Sőt, ha a térképszerkesztőbe beírom, akkor pontosan mutatja a helyet. Nem értem, ha az editor ismeri, akkor a program miért nem?

[ Szerkesztve ]

(#2062) SZATA válasza fant0mi (#2060) üzenetére


SZATA
senior tag

Akkor próbáld meg eltávolítani, indítsd el a klienst, lépj ki belőle, majd add hozzá újra.

(#2061) lautnermark:
A torlódás jelentés nem jó példa. Azt a normális sebességű áthaladás semlegesíti.
- Népliget: Arra nem vihetett 99,99%, ott nincs kapcsolódása az útnak. Ha nincs szabályos útvonal, akkor valamerre kell vinnie. Valószínűleg meg akart ott fordítani.
- Sade: Találok egyet a GMapsel a Budafoki úton és semmit többet. Ezen kívül találok egyet a Wazeben, ott ahol mondtad. Most ezzel nem tudok mit kezdeni. Melyiket keresed és hol szeretnéd megtalálni :) ? GMaps-ben vagy a Wazeben?

(#2063) Watt25 válasza SZATA (#2062) üzenetére


Watt25
veterán

Akkor próbáld meg eltávolítani, indítsd el a klienst, lépj ki belőle, majd add hozzá újra.
Nahát, ezt én sem tudtam, így most úgy látom, nekem is máshogy működik. Tök jó.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2064) SZATA válasza Watt25 (#2063) üzenetére


SZATA
senior tag

Igen, voltak ezzel kapcsolatos problémák, például eltűnt az account a fiókok közül. Remélem nála is működik.

(#2065) fant0mi válasza SZATA (#2064) üzenetére


fant0mi
addikt

A samsungomon mar mukodik, csak be kellett kapcsolni az autosyncet a telefonban. A huaweiemben meg nem jo, nem tudom hol lehet bekapcsolni az autosyncet, de ez egy mas problema.
Koszonom a segitseged!

(#2066) rabtibus


rabtibus
tag

sziasztok,
Lenovo A760-ra van elérhető WAZE változat, tud valaki esetleg ebben segíteni privátban ?!

Köszi előre is :)

(#2067) edk- válasza rabtibus (#2066) üzenetére


edk-
őstag

Nem jó rá a Play Store-ból letölthető?

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#2068) SZATA válasza rabtibus (#2066) üzenetére


SZATA
senior tag

Nem tudom miért nem kompatibilis. Android 4.x van rajta? Itt vannak az előző Androidos verziók.

(#2069) rabtibus válasza SZATA (#2068) üzenetére


rabtibus
tag

Framework Version 4.1.2

" Az eszköz nem kompatibilis ezzel a verzióval. "

ezt írja ki nekem, régebbit tudok letölteni a PLAY-ről vagy ki kell próbálgatnom az előzőeket, hogy melyik fut rajta ?!

(#2070) axioma válasza lautnermark (#2061) üzenetére


axioma
veterán

Nem lehet, hogy azert "hajtott at", mert a gps pontatlansaga miatt ugy erezte, hogy mar benne vayg, es csak kivitt? Vagy mar elorenezve is ott akart vinni?
Telofuggo, hogy ez milyen gyakori, ferjem kinai mtk-s csodajan nem ritka nagyon, es tud nagyon hulye helyrehozos utakat tervezni...

(#2071) SZATA válasza rabtibus (#2069) üzenetére


SZATA
senior tag

Van a Playen is előző verzió, de csak a 2.x-es Androidosoknak, manuálisan nem lehet választani. Valami más miatt került ki a kompatibilitási listából, de akár az is lehet, hogy véletlen hiba a fejlesztők részéről. Írtam nekik emiatt. Próbálgatni kell a linkeltek közül.

(#2072) rabtibus válasza SZATA (#2071) üzenetére


rabtibus
tag

köszi, hogy írtál nekik, kíváncsi vagyok mit írnak majd vissza.
Remélem velem is megosztod mit írtak :)

(#2073) SZATA válasza rabtibus (#2072) üzenetére


SZATA
senior tag

Már jött is válasz. Elvileg menni kellene a telefonodon. Azt kerdezik, hogy milyen ROM van a készüléken. Gyári, van rajta pl. Google Maps?

(#2074) rabtibus válasza SZATA (#2073) üzenetére


rabtibus
tag

írtam privát üzenetet

(#2075) zezoka válasza SZATA (#2056) üzenetére


zezoka
őstag

Okés! Köszi!

(#2076) GeGexx


GeGexx
aktív tag

A legutóbbi frissítés óta magamat is látom a barátok között, ez mitől lehet?

(#2077) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

ha az első belépésnél nem jelentkeztem be, utána hol tudok, mert nem találom sehol

van létező felhasználó nevem, de az első bejelentekzésnél nem emlékeztem, most meg nem találom

(#2078) SZATA válasza Zlcsi (#2077) üzenetére


SZATA
senior tag

A Beállítások / Fiók és belépések pontban van.

(#2076) GeGexx: Passz, nem hallottam még ilyenről. Nincs két waze vagy facebook fiókod?

(#2079) GeGexx válasza SZATA (#2078) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Nincs.. kicsit zavaró hogy bárhova megyek látom magamat a kijelző szélén, hogy hol tartok magamhoz képest.

(#2080) SZATA válasza GeGexx (#2079) üzenetére


SZATA
senior tag

Az érdekes. Menj bele a barát listába, válaszd ki magadat, és bökj a barát eltávolítására.

(#2081) Watt25 válasza GeGexx (#2079) üzenetére


Watt25
veterán

Biztos, ami biztos. Legalább tudod, hogy merre jársz, nem tévedsz el. :)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2082) GeGexx válasza SZATA (#2080) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Na, erre a legegyszerűbb megoldásra nem is gondoltam. Meg is oldódott. :C

(#2083) odrif


odrif
MODERÁTOR

Visszatalálós.

20 éve a Prohardveren

(#2084) Siriusb


Siriusb
veterán

Sziasztok!

Szombaton a Waze rátervezett a Nagykőrösi útra is, és a Határ úttól a Ferihegyi gyorsforgalmira is, pedig be van állítva a fizetős utak elkerülése. Rosszul tervezett vagy ezek mégsem fizetősek? Őszintén szólva nem igazodok ki ebben a kavarodásban...

(#2085) radi8tor válasza Siriusb (#2084) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gyorsforgalmi nem fizetős. Reptérre is ki lehet menni BP-ről fizetés nélkül meg vissza.
De waze nem kezeli a megyei matrica témát.

⭐ Stella

(#2086) Siriusb válasza radi8tor (#2085) üzenetére


Siriusb
veterán

Értem, köszi.

(#2087) SZATA válasza Siriusb (#2084) üzenetére


SZATA
senior tag

Szombatig a 4-es út Ferihegy előtt 1km-től volt fizetős, de most már csak a reptértől kifelé az.
A fizetős szakaszokat ismeri a Waze, csak azt nem tudja, melyik megyei matrica érvényes egy adott szakaszra.
Pár nap múlva pedig a most ingyenessé váló szakaszokat is tudni fogja.

(#2088) Siriusb válasza SZATA (#2087) üzenetére


Siriusb
veterán

Csak az a fontos, a fizetős szakaszokat ismerje. Kösz!

(#2089) Siriusb válasza Siriusb (#2088) üzenetére


Siriusb
veterán

Böngészgetem a változásokat, tis is így értelmezitek a következőket?

1) Ferihegyi gyorsforgalmi Határ út - reptér közt ingyenes
2) Nagykőrösi út a Könyves Kálmán körút és a Tesco közt ingyenes ( a Szentlőrinc úti felüljáróig).
3) M1-M7 bevezető szakasza az Egérúttól befelé ingyenes.

Kösz!

Üllői úton befelé az Ecseri út és a Népliget között mintha új sávfigyelő kamerákat láttam volna felszerelve. Mi lehet az?

(#2090) SZATA válasza Siriusb (#2089) üzenetére


SZATA
senior tag

1, 3 OK, a 2. bizonytalan. A Szentlőrinc útnál vannak olyan átvezető szakaszok, ahol már kint van a tábla, de gyakorlatilag nem mész fel a pályára pont a bevásárlóközpontba menet (itt is szó volt róla). Ha az M5-ön mész kifelé, akkor úgy tudom ott a határ.

Kamerák sok helyen, sok minden miatt lehetnek. Forgalom figyelés, teherautók behajtásosnak ellenőrzése, stb.

[ Szerkesztve ]

(#2091) georgbem


georgbem
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Majd két éve használom a waze-t, egyre nagyob megelégedéssel. Köszönet minden szerkesztőnek.
Én nem szeretnék belekontárkodni a térképszerkesztésbe (csak rontanék rajta), ezért kérem valaki nézze meg a következő
helyszínt: 51-út és 5202 út kereszteződésben nincs köforgalom, csak az 52101-nél. Waze viszont bemondja, és jelöli is (a google sem tudja jól).

(#2092) Watt25 válasza georgbem (#2091) üzenetére


Watt25
veterán

Ez a körforgalom január 30-án lett berajzolva. Tuti nincs ott a valóságban az a körforgalom?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2093) Jorus


Jorus
nagyúr

A fényképek milyen elv szerint és mennyi idő alatt kerülnek fel? Van vmi jóváhagyási procedure vagy akkor kerül fel, ha más is lefotózza?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2094) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Kaptam egy üzenetet, hogy 3-an like-olták az egyik jelentésemet. Durva. :D
Ezek szerint ilyen kevesen nyomnak rá?

⭐ Stella

(#2095) Jorus válasza radi8tor (#2094) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én szoktam nyomogatni rá, de olyan jelentést még nem nagyon láttam, amin 4-5 like-nál több lett volna. Gondolom, amire többen értékelnék, elmúlik a jelentés tárgya.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2096) radi8tor válasza Jorus (#2095) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

30 perc a timeout asszem. Ha addig nem jár arra valaki és nem nyom rá, akkor eltűnik.

⭐ Stella

(#2097) axioma válasza radi8tor (#2094) üzenetére


axioma
veterán

Nekem konkretan altalaban nincs abban a par masodpercben idom. De ha tudok, nyomok. (Az meg zavaro, hogy neha azok is feljonnek, amik elottem vannak fel oraval, arra most hogyan bokjek barmit is?)

(#2098) odrif válasza radi8tor (#2096) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Tehát ha mondjuk 10.00-kor valaki az adott útvonalon jelent egy trafit, 10.30-ig senki nem "like"-olja vagy újra nem jelenti akkor 10.31-kor már nem kapok figyelmeztetést azon az útvonalon a trafiról?

20 éve a Prohardveren

(#2099) Kbali válasza odrif (#2098) üzenetére


Kbali
nagyúr

Így van

(#2100) odrif válasza Kbali (#2099) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Akkor sok Waze felhasználó legyen az utakon.
Köszönöm.

20 éve a Prohardveren

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.