Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2801) Zsombe válasza axioma (#2800) üzenetére


Zsombe
senior tag

Ezt még nem próbáltam, köszönöm a tippet! Ellenben azért csak jó lenne egy új verzió, mert ez így csak félmegoldás. :(

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#2802) axioma válasza Zsombe (#2801) üzenetére


axioma
veterán

Persze, ez csak annyival segit, hogy addig kicsit kevesbe mergelodik az ember. Sajna allitolag most pont egy hosszabb ciklus van, amig nem lesz kiadva javitas (itt irta valaki).

(#2803) Luser2000 válasza Zsombe (#2799) üzenetére


Luser2000
addikt

Ez a Note4 probléma engem is már nagyon rég óta ZAVAR.
gyakorlatilag 2 hónapja nem tudom használni a cuccot.
Gyanúsan nagy a hallgatás.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#2804) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Waze ma sem volt a helyzet magaslatán, pittyegett, hogy talált jobb útvonalat, majd beletervezett egy pár perces dugóba. Mindezt kb 19:00-kor, tehát már nem állt az egész város.

Konkrétan: Fillér utcán jöttem lefelé és a BAH csomópont felé akartam haladni. Először a Nyúl utcán akart átvinni, aztán újratervezett a Filléren végig le a térre, ez a manőver utóbb kb. +5 percbe került.

Same rules apply!

(#2805) edk- válasza EQMontoya (#2804) üzenetére


edk-
őstag

Nekem ma nagyon bevált a Waze. Óbuda -> Pasarét irányban egy olyan utat javasolt 5 és 6 óra között, ami magamtól nem jutott volna az eszembe és legnagyob részt dugótlan volt.

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#2806) radi8tor válasza edk- (#2805) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Légitaxi? :D

Gondolom ott vitt el a Cseppkő utca felé párhuzamosan a főútvonallal, majd Rózsadomb tetején bele vitt a körforgalomba.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2807) VegyesTamás válasza Taybore (#2789) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Ki mész majd ürömi korforgóhoz? Megnynitották picit...:) :C

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#2808) edk- válasza radi8tor (#2806) üzenetére


edk-
őstag

Nincs magassági kormány az autómon. :D Viszont a Bogdáni út és Pasarét közötti távolságot <20 perc alatt tudtam megtenni!

Nem, először behozott az Árpád Fejedelmen a Zsigmond térig, onnan fel az Ürömi úton a Pusztaszeri felé (de csinált egy ügyes rövidítést), aztán a Vérhalom téren át vitt a Bimbó útra.

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#2809) SZATA válasza VegyesTamás (#2807) üzenetére


SZATA
senior tag

Már megnéztük, felmértük, ellenőriztük. :)

(#2803) Luser2000:
Pont egy szerencsétlen időpontban jött elő, illetve derült ki ez a bug, mert most kicsit csönd van/volt a béták kiadásánál. Ennek ellenére ne aggódj, vannak biztató jelek, hogy jön valami béta.

(#2810) apaszka válasza Luser2000 (#2803) üzenetére


apaszka
veterán

De csak a C-s modellnél van a bug.
Nálam az F-esen tökéletes. :R

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#2811) Taybore válasza VegyesTamás (#2807) üzenetére


Taybore
aktív tag

Nem megyek! :DDD Ahogy SZATA kolléga említette már meg lett nézve és fel is lett szerkesztve a térképre, csak még várjuk, hogy szíveskedjenek frissíteni a kliens térképet ;)
UPDATE: úgy látom már friss is! :C

(#2812) VegyesTamás válasza Taybore (#2811) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

na jól van akkor ez gyors volt :D :C :R

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#2813) Taybore válasza VegyesTamás (#2812) üzenetére


Taybore
aktív tag

Ezt most sértésnek is vehetnénk! ;] Mi mindig gyorsak vagyunk :DD :R

(#2814) VegyesTamás válasza Taybore (#2813) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

na jó, tényleg, :K de én akartam szólni :D :D :C

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#2815) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Hátha valaki ismeri a lelki világát: a manőverekkel számol a Waze tervezésnél, vagy csak szakaszok átlagsebességével?

Hogy miért kérdem: Kelenföld VK.-Szépvölgyi út között kaptam olyan útvonaltervet, ami a Lánchídon vitt át és a Margiton hozott vissza. Ez még önmagában lehet a legoptimálisabb, viszont az erre adott 24 perces becslés szerintem maximum éjszaka hozható. Kicsit az az érzésem, hogy a körforgalmak, besorolások és hasonlók nem nagyon vannak beleszámolva az útvonaltervbe, mert amúgy ezt a szintidőt szerintem csak akkor tudom hozni, ha kiautózom a T1R-eket, azt meg azért lakotton nem illik. ;]

Same rules apply!

(#2816) SZATA válasza EQMontoya (#2815) üzenetére


SZATA
senior tag

Számol a manőverekkel is olyan szinten, hogy külön áthaladási idő van attól függően, hogy a csomópontban jobbra, balra vagy egyenesen mész tovább.

(#2817) #79335424 válasza EQMontoya (#2815) üzenetére


#79335424
törölt tag

Van benne vmi. A Moszkva Széll Kálmán teret én is kihagynám. Napszaktól függően, lehet, hogy inkább a hegyen át mennék, de napközben a 24perc, sztem legfeljebb helikopterrel tartható.

(#2818) Luser2000 válasza SZATA (#2809) üzenetére


Luser2000
addikt

Szia!

Bétát mezei user is telepíthet?
Ebben a hónapban van rá esély. Megyek nyaralni július elején és jó szolgálatot tenne.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#2819) SZATA válasza Luser2000 (#2818) üzenetére


SZATA
senior tag

Igen. Szólok, ha lesz új béta és a waze.Centercode.com oldalon regisztrálva le tudod tölteni, visszajelzéseket is tudsz beküldeni.

(#2820) Luser2000 válasza SZATA (#2819) üzenetére


Luser2000
addikt

Köszönöm szépen!

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#2821) BudaII


BudaII
csendes tag

Segítsetek kérlek...Új telóra telepítettem...és nem jelenik meg a térkép. Mit tettem rosszul?

(#2822) Taybore válasza BudaII (#2821) üzenetére


Taybore
aktív tag

Pontosan milyen teló? Egyáltalán nem jelenik meg, vagy csak grafikai hibásan?

(#2823) BudaII válasza Taybore (#2822) üzenetére


BudaII
csendes tag

Sony Xperia M4 dual a készülék...és a térképen kívül minden megjelenik a a térkép tartalomból semmi...

(#2824) Taybore válasza BudaII (#2823) üzenetére


Taybore
aktív tag

Hmmm.... Android: pipa. Nem a problémás grafikus chip: pipa. Nincs konkrét ötletem, csak tippem: töröld a programot, majd egy fájlkezelővel töröld a Waze könyvtárat is a telefon belső tárhelyéről, majd próbáld újratelepíteni. Gondolom a Play-ből szedted a legújabb verziót.
őőőő, mégis valami, előbb próbáld meg ezt: mutattál neki már GPS pozíciót? Új telepítésnél a 0:0 koordinátára tesz le, ami az Atlanti óceán közepén van Afrika mellett. Ha teljesen kizoomolsz, majd görgeted sokat, akkor meg kell látnod a szárazföldet. Vagy kapcsolj neki GPS-t és menj ki egy kicsit a szabadba :R

[ Szerkesztve ]

(#2825) jFox


jFox
őstag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy a telefonomon be van állítva az UPC-s WiFree elérés. A Wifi állandóan be van kapcsolva (egyrészt a pontosabb helymeghatározás miatt, másrészt meg sok helyen van WiFi elérésem.), és amikor a Waze-t használva felkapcsolódik egy WiFree pontra a telefon, akkor a Waze ki írja, hogy nincs hálózati hozzáférés. De ugyanez a helyzet, hogyha otthon, vagy a céges Wifi-n lóg a telefon. Olyan mintha csak mobilinternettel volna hajlandó működni.
Más is tapasztalt már ilyet? A telefon egy Lenovo S650 FW: 4.4.2 android, VIBE UI 2.0.
Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#2826) marcedli válasza jFox (#2825) üzenetére


marcedli
tag

Nem, működik Wi-fin, az biztos.

A probléma inkább ugyanaz lehet, mint mikor a 3G-n a tornyok között tiktakkol a telefon. Hiába kapcsolódik a toronyhoz, ahhoz, hogy meginduljon az adatforgalom, kell néhány másodperc. Ha közben újrakapcsolódik egy másikhoz, akkor ott is először autentikáció, majd csak utána jönne az adat, de mire ez bekövetkezne, már el is hagyod.

Magyarul állandóan csak kapcsolódik a hálózathoz, de lényegi adatforgalom már nem tud beindulni, mert addigra kiérsz a hatókörből.

Igazából ez teljesen várható viselkedés, az lenne a csoda, ha menne.

Hogy otthon nálad miért nem működik, az rejtély, elég sokan játszunk vele, tesztelünk dolgokat otthon wifin, semmi gond vele, gyönyörűen kommunikál azon is.

[ Szerkesztve ]

#csakawaze

(#2827) marcedli válasza EQMontoya (#2815) üzenetére


marcedli
tag

Szerintem próbáld ki, simán meglehet...reggel 8-kor 25-re írja, most este 19-kor 17 percre ezt az utat.

#csakawaze

(#2828) EQMontoya válasza marcedli (#2827) üzenetére


EQMontoya
veterán

Alsó rakparton tilosban megfordulással megoldottam gyorsabban. (Szembe felhajtó a Margit hídnál...)

Same rules apply!

(#2829) jFox válasza marcedli (#2826) üzenetére


jFox
őstag

Ez is lehet egy ok, de van amikor állok, pl. lámpánál, és ránézek : nincs hálózat. Ja WiFree -n van. :( Itt inkább az lehet a gond, hogy ezen a telefonon nem megy egyáltalán Wi-Fi-n. Csak az nem tudom miert?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#2830) axioma


axioma
veterán

Az tuti nem gond, hogy wifi-n nem megy a waze. A ferjem rendszeresen hasznalta ugy, amikor me'g nem volt a hangkartyan mobilnetje, hogy egy MiFi-t vitt magaval egy ingyenklikk-es sim-et, es azon keresztul (telo szempontjabol wifin) normalisan kapcsolodott a waze.

[ Szerkesztve ]

(#2831) SZATA válasza jFox (#2825) üzenetére


SZATA
senior tag

Szia!

Nem ismerem a WiFree műszaki hátterét, de azzal lehet kapcsolatban a probléma. Ahogy többen írták, természetesen Wifi hálózaton is megy a Waze.
Mikor fellépsz a saját, vagy egy idegen WiFree pontra, ott neked a böngészőből kell klikkelni valamit, hogy elinduljon a kapcsolat a web felé? Olyasmire gondolok, mint pl. a McDonald'sos wifinél.

(#2832) viralmind válasza SZATA (#2831) üzenetére


viralmind
aktív tag

Ez a wifree jelenseg nalam is elo szokott fordulni ,foleg upc wifree altal surun lefedett kornyeken. De ugy van ahogy a kollega leirta.Mire megkezdodne az adatfolyam mar tul gyenge a jel vagy nincs is, vagy tovabblep a kovetkezore, vagy mar ujra kezdi felepiteni a mobilhalozatot, ezert jelzi rovid ideig hogy nincs kapcsolat.Ez teljesen termeszetes, egyebkent pedig normalisan kell mennie minden wifin .Esetleg meg azt megnezheted , hogy egy ilyen wifree korzeteben , miutan felepult a kapcsolat , mas eleri-e a netet, pld bongeszo , gmail , stb.Bar ahogy irtad nalad otthon sem megy wifi-n , de ennek oka akkor tenyleg a telonban, vagy az azon futo rendszeren keresendo, esetleg valami routerbeallitas ami szuri a kommunikaciot.Wifree eseten pedig raadasul meg klikkelgetni sem kell ,mint egyeb ingyenes wifi-nel, tehat az authentikacio magatol tortenik meg , ez sem lehet a problema oka.

[ Szerkesztve ]

(#2833) Taybore


Taybore
aktív tag

A UPC-s WiFreenek sokkal lassabb az autentikációja, mert nem csak az adott routerrel kell megbeszélni a kapcsolódás jogosságát, hanem a UPC szerverével is. Tehát mikor te kapcsolódsz, akkor a háttérben a router a upctől kér engedélyt. Azt próbáld ki, hogy ha egy idegen wifreere kapcsolódsz, milyen gyorsan lesz rendes net a telódon.

(#2834) jFox válasza Taybore (#2833) üzenetére


jFox
őstag

Ez világos, meg is értettem. :K De akkor otthon, vagy a céges WiFi-n miért nem megy? Ott álló helyzetben vagyok és csak azt nézném, pl. hogy párom jön haza. Ez sem szokott összejönni. :( Az EVI megérkezik, de ha rákattintok, csak keres, keres majd kis idő múlva kidobja, hogy Hálózat nem elérhető. Ha kikapcsolom a wifi-t, és mobilneten használom ott meg működik.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#2835) Taybore válasza jFox (#2834) üzenetére


Taybore
aktív tag

Sajna úgy tűnik a hiba a Te készülékedben van. Többen is írták, hogy megy wifin, én is a tableten azon használom, igaz azzal nem navigálok, de működik rajta. Ha másnak sincs ötlete, akkor egy Waze törlés (Waze könyvtárat is a telefonról) majd újratelepítéssel lehetne próbálkozni. De ez is csak akkor lehet megoldás, ha minden más hibátlanul megy wifin csak a Waze nem.

(#2836) EQMontoya válasza Taybore (#2833) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azert ezt vitatnam, 1-2 másodperc alatt le kell mennie egy ilyen authnak. Ennek nem kellene komolyabb kiesést okoznia...

Ma viszont megkímélt egy jo nagy dugótól a Waze az M5on...

Same rules apply!

(#2837) Dexter68 válasza Taybore (#2835) üzenetére


Dexter68
addikt

Én már sokszor néztem rá útvonalra itthon, wifiről. Akár navigálni is hajlandó lett volna. Sőt, most, hogy belegondolok, indulás előtt amikor bepötyögöm az úticélt és megkezdődik a navigálás, még a wifimet látja.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#2838) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Itt a lapcsaládon volt egy upc-s cikk, ahol ha jól emlékszem azt mondták, a h a wifree-n csak egy korlátozás van: tiltva van az 1-1023-as port.
Waze mit használ?

(#2839) Taybore válasza Sanyi.mTs (#2838) üzenetére


Taybore
aktív tag

Http:// és ftp a 80 és 21esen megy. Pont ezek vannak tiltva?

(#2840) radi8tor válasza Sanyi.mTs (#2838) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt meg hogy? HTTP protokollnak kell a 80-as port weblapok megnyitásához.

⭐ Stella

(#2841) EQMontoya válasza Sanyi.mTs (#2838) üzenetére


EQMontoya
veterán

De csak megnyitni vannak tiltva! :)
Tehát ezeket a portokon nem fogadhatsz bejövő kapcsolatot.
Böngésző pl. dinamikus portot használ, 32k fölöttit, mikor kapcsolódsz egy szerverre. Wiresharkkal vagy linuxon parancssorból szépen lehet nézegetni.
Ha a Waze 1024 alatti portról kommunikál kifelé, az baj, de az tervezési hiba. Meglepne, ha így lenne.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#2843) EQMontoya válasza Sanyi.mTs (#2842) üzenetére


EQMontoya
veterán

Pontosan ezt írtam le lentebb én is. :)

Same rules apply!

(#2844) #79335424 válasza Sanyi.mTs (#2842) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tök jó, hogy mindenki a felhasználót korlátozza védi. Köszi UPC, de az Android alapból nem oszt ki 1024 alatti portszámot root nélkül (ezért van a webes fájlküldő/fogadó alkalmazásoknak 8080 -as, az FTP -seknek meg 2121 -es elérésük).
Tehát, kedves UPC, azt tessék inkább elárulni, hogy hol van a "megértettem a biztonsági kockázatot és deaktiválom a tiltást" -opcó!

[ Szerkesztve ]

(#2845) EQMontoya válasza #79335424 (#2844) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mi a probléma most ezzel mégis?
A UPC azt szeretné elkerülni, hogy az összevissza elérhető wifin kiszolgálást folytass.

Ez elvben semmilyen módon nem gátolhatja a wazet a működésben.

Same rules apply!

(#2846) fant0mi


fant0mi
addikt

Ha lehet javasolni egy apro fejlesztest.
Lehet kommentet fuzni egy waze-buborekhoz, de ott csak az ora:perc latszik, a datum nem, es egy regi buboreknal nem lehet tudni, hogy ma szoltak-e hozza, vagy egy hete mar.

(#2847) edk-


edk-
őstag

Terminator-hang is választható. Én már be is állítottam, vicces.

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#2848) cdfrank válasza axioma (#2800) üzenetére


cdfrank
csendes tag

Sziasztok! Kinek lehet jelezni, hogy a Várkert bazár előtti út engedély és célforgalom köteles, így azon keresztül ne tervezzen? Köszi...

(#2849) Kasya


Kasya
nagyúr

Bar tudom volt korabban, megis ujra felhoznam, mert nem talalom hirtelen...

A Navigalasra kattintva tegnap eltunt az osszes elozmenyem + az Otthon es Munkahely cimek. Ugyanakkor ma reggel minden gond nelkul feldobta ajanlasnaka a Munkahelyet, amit szepen be is allitott. Ugyanakkor a menuben tovabbra se latom se az elozmenyeket, se a cimeket....
Mit lehetne tenni? Esetleg megelozni a jovoben?

A masik, hogy mar parszor jeleztem a Fix trafit az M7-es fehervari reszenel, de meg mindig semmi. Ezt milyen gyakran szoktak frissiteni? Vagy nincs ott semmi, csak a tabla megtevesztes? :)

(#2850) edk- válasza cdfrank (#2848) üzenetére


edk-
őstag

Waze tudja, hogy csak hétvégén nem szabad áthajtani. Hétköznapokon nincs tiltás.

http://prohardver.hu/tema/re_gurulunk_waze/hsz_2784-2784.html

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.