Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3701) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

TC cikk közepe felé:
Megerősítjük együttműködésünket a Waze-zel....

Ez pontosan mit takar?

[ Szerkesztve ]

(#3702) Taybore válasza Sanyi.mTs (#3701) üzenetére


Taybore
aktív tag

Hogy minden Hidegindító rovatba bekerül az élő térkép, felette meg egy rövid leírás.

(#3703) Kbali válasza Kasya (#3700) üzenetére


Kbali
nagyúr

Már ami amoled.

(#3704) Kasya válasza Kbali (#3703) üzenetére


Kasya
nagyúr

Az ips csak sargul...
Bar a mostani amoledet tekintve nagyon sokat valtozott a beeges es mar elviselheto, nem zavaro.

[ Szerkesztve ]

(#3705) maglew válasza szőröscica (#3692) üzenetére


maglew
aktív tag

Programmal lehetett valami mert nekem is és a haveromnak is ezt csinálta, mi is WP-sek vagyunk.
Mára megjavult.

Amúgy működésileg tudnátok-e segíteni benne?

Most kezdtünk Waze-zni és nem értek pár dolgot.

Megyek az úton, látok egy útbeszakadást.
Félreállok mondjuk 500m-rel odébb, és bejelölném a beszakadás helyét a telefonomon, de nem tudom a térképre rakni mert mindig oda teszi ahol épp állok.

Módosítani sem tudom a helyet, tehát hülyeséget csinálok.
És meddig marad vajon ott az a jel amit rosszul adtam meg? Minden nap frissítik vagy pár nap után automatikusan eltűnik ha más nem jelzi?

Van rajta magyar nyelvű navigációs lehetőség?

[ Szerkesztve ]

(#3706) fant0mi válasza maglew (#3705) üzenetére


fant0mi
addikt

Wp-t nem ismerem, de a Beallitasok, Hangok menupontban lehet kivalaaztani a hangos navigacio hangjat.

A jelentes helyet nem tudod megvaltoztatni, de ha a baj helyen nyomsz egy jelentes gombot, az rogton eltarolja a helyet es az idot, majd ha felreallsz akkor befejezed a kitoltest es elkuldod. A jelentes gomb megnyomasanak a helyere fogja tenni a jelentesed.
A jelentesek tapasztalatom szerint (ha kozben mas arra jaro wazer nem lajkolja, vagy jelenti ujra, mert akkor hosszabbodik) kb 20 percig latszik. De ez fugg attol is, hogy ki milyen szintu felhasznalo.

[ Szerkesztve ]

(#3707) bylow


bylow
aktív tag

A Google mentett helyeimet lehet szinkronizálni valami egyszerű módon a WAZE-vel?

ByLow #

(#3708) merqree válasza Taybore (#3702) üzenetére


merqree
őstag

Illetve létrehoztak egy "Totalcar" nevű csoportot a Waze-ban, és lehet hozzájuk csatlakozni

(#3709) marsu. válasza merqree (#3708) üzenetére


marsu.
senior tag

Mire jó, ha én csatlakozom egy ilyen csoporthoz? Azon kívül, hogy látom a térképen, hogy a szembe jövő is tagja a csoportnak, ad valamit? :) Anno láttam volt ilyen Juventus-os csoport...

(#3710) merqree válasza marsu. (#3709) üzenetére


merqree
őstag

Nem tudom van-e elonye...
A Juventusnak is vannak tagjai...

[ Szerkesztve ]

(#3711) apaszka válasza merqree (#3708) üzenetére


apaszka
veterán

Hogyan lehet csatlakozni?

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#3712) marcedli válasza Sanyi.mTs (#3701) üzenetére


marcedli
tag

Majd meglátod ;)

#csakawaze

(#3713) marcedli válasza apaszka (#3711) üzenetére


marcedli
tag

Menü, személyes, csapatok

#csakawaze

(#3714) apaszka válasza marcedli (#3713) üzenetére


apaszka
veterán

:R :W Köszönöm!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#3715) Watt25 válasza marsu. (#3709) üzenetére


Watt25
veterán

A csoport tagjainak a piros lámpáknál megjelennek azok az események is, amelyeket a csoportba posztoltak, akkor is, ha egyébként nem lenne releváns. (Vagyis nincs a környéken / útvonalon.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3716) modd3r


modd3r
őstag

Sziasztok!
Az létezik, hogy nem lehet teljes képernyősre állítani az alkalmazást? :Y
Samsung Galaxy S5 - Android
KÖszi!

(#3717) Watt25 válasza modd3r (#3716) üzenetére


Watt25
veterán

Mire gondolsz? Az értesítési sávot is szeretnéd eltüntetni? Mert azt nem lehet.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3718) modd3r válasza Watt25 (#3717) üzenetére


modd3r
őstag

Igen, arra gondoltam. Sajnálom, hogy nincs rá lehetőség, talán majd a hamarosan megjelenő 4-esben.
Köszönöm szépen a gyors választ!

(#3719) Watt25 válasza modd3r (#3718) üzenetére


Watt25
veterán

Semmi jel nem utal rá, hogy ilyen tervben lenne, nem jellemző igény. Neked miért lenne ilyen fontos?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3720) marsu. válasza Watt25 (#3715) üzenetére


marsu.
senior tag

Ertem, koszi az infot. :R

(#3721) modd3r válasza Watt25 (#3719) üzenetére


modd3r
őstag

Hát, pl. hogy az értesítési sávban lévő statikus ikonok (pl.: Bluetooth) ne égjenek be pár órás folyamatos WAZE használat után... :D
AMOLED sajnos hajlamos rá....

(#3722) buci30


buci30
addikt

Azt szeretném tudni ha bevan kapcsolva az fb szinkron akkor ismerőseimnek akinek van waze az tudni fogja merre vagyok?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#3723) Kbali válasza buci30 (#3722) üzenetére


Kbali
nagyúr

Elvileg csak annyit fog tudni, hogy úton vagy te is. Meg lehet osztani utitervet, ill. látod, hogy ki hol tart, ha azonos az uticélotok.

(#3724) Kbali válasza modd3r (#3721) üzenetére


Kbali
nagyúr

Milyen bt? Sajnos be fog égni a két fix köröcske, ill. az útvonal középen (3* cseréltettem emiatt kijelzőt a lumiámban)

(#3725) apaszka válasza modd3r (#3716) üzenetére


apaszka
veterán

Sajna nem lehet, és azt sem hogy navigálás közben csak ha van utasítás akkor éledjen fel a kijelző, egyébként meg lekapcsol.
Vagy így, vagy úgy kell lennie.
Ez aksi kímélés, és kijelző kímélés céljából is jó lenne!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#3726) modd3r válasza apaszka (#3725) üzenetére


modd3r
őstag

Kbali, apaszka: Köszi az infót, nem túl fényes kilátások... :F

(#3727) apaszka válasza modd3r (#3726) üzenetére


apaszka
veterán

Én sokat navigálok a wazze appal!

Közzel egy éve ezek a telefonnal is. Beégés nincs, automata fényerőn van mi nappal még feljebb is nyomja a fényerőt.

Mostanában sokszor kikapcsolom közben a kijelzőt, mert 70km keresztül ha pályán megyek, feleslegesen van a kijelző bekapcsolva.

Van olyan navi adni ezt automatán is tudja, de itt erre nem nagyon van lehetőség.
Ez nagyon hasznos lenne egyébként, és talán egyszer eszükbe fog jutni, és megoldják!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#3728) modd3r válasza apaszka (#3727) üzenetére


modd3r
őstag

Én viszont maxi fényerőn használom a telefont. Mindegy, akkor néha menet közben kikapcsolom majd a kijelzőt... :-D

(#3729) buci30 válasza Kbali (#3723) üzenetére


buci30
addikt

Tehat ha megosztom akkor látja csak más azért mert azt használom azt nem h merre járok éppen.
De a baleset stb én is lattom mint mindenki.

S azt h úton azt milyen szinten?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#3730) Kbali válasza buci30 (#3729) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha nem kapcsolod össze a facebookkal, akkor meg no para. Utinfókat úgy mutatja legjobban, ha útvonalat is terveztetsz.

(#3731) #79335424 válasza modd3r (#3721) üzenetére


#79335424
törölt tag

Root joggal sztem bele lehet avatkozni.

Update:
Tesztelve. Xposed + App Settings -szel teljes képernyőssé tehető a Waze. Sztem más fullscreen alkalmazással is megoldható, csak nekem ez volt "kéznél".

[ Szerkesztve ]

(#3732) buci30 válasza Kbali (#3730) üzenetére


buci30
addikt

Igen de ahoz, hogy útvonalat tervezek nem kell az fb kapcsolódás stb. Nem de?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#3733) Taybore válasza buci30 (#3732) üzenetére


Taybore
aktív tag

Ha csak használni szeretnéd, nem kell FB.
Tudtommal az csak a "játék" része a dolognak. Ott lehetnek FB barátaid, akiknek láthatod a kapcsolódási állapotát (2 perce kapcsolódott, éppen vezet, nagyobb torlódásban van), de pontos pozícióját nem, versenyezhettek a pontokban (barátok toplistája), meg dudálhattok egymásra (Tü-ű küldése).

(#3734) Watt25 válasza buci30 (#3729) üzenetére


Watt25
veterán

Pár helyen a programban is le van írva, hogy nem lehetséges valakit direktben megkeresni. (Nincs sehol olyan funkció, hogy mutasd Kati pozícióját.) Ha viszont nagyjából egy helyre mentek (pár 100m eltéréssel), akkor láthatod, hogy hozzád képest ő mikor ér oda, de akkor sem látod konkrétan, hogy hol van a térképen. Így.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3735) Taybore válasza Watt25 (#3734) üzenetére


Taybore
aktív tag

És ez se percre pontos. Rendszeres az olyan szituáció, hogy a kollégám látja, hogy úton vagyok a munkahelyemre, mikor már 5 perce bent vagyok, és én is azt nézem az ő telefonján, hogy én még vezetek :DDD

(#3736) buci30


buci30
addikt

Köszönöm már értek mindent :)

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#3737) nubiai


nubiai
tag

Lehetne kérni egy iOS-es kollégától egy régi verzió - új verzió összehasonlítást?
1. mi az új, ami a régiben nem volt és az jó vagy rossz?
2. mi az, ami a régiben volt, de az újban már nincs és jó vagy rossz?
Előre is köszönöm.

(#3738) Jorus válasza nubiai (#3737) üzenetére


Jorus
nagyúr

Szebb. :D Meg máshol van pár dolog, máshogy lehet elérni, de nagy különbségeket én nem találtam, igaz én nem sokat nyomkodom, csak navigálok vele.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3739) Taybore válasza nubiai (#3737) üzenetére


Taybore
aktív tag

A waze.hu-n olvashatsz egy cikket egy iOS használó, WMCS tag "tollából". :R

(#3740) Jorus


Jorus
nagyúr

Apropó, ezen a héten teljesen megvan kavarodva a Waze a reptér környékén. Eddig nem volt gond azzal, hogy a reptéren belül kellett útvonalat terveznie (helyesebben a kiindulási pont vagy a célpont a repülőtér területén belül volt) ahova behajtási engedély szükséges. Ezzel láthatóan most sincs probléma, ha már bent vagyok, de amíg be nem hajtok, nem hajlandó arrafelé tervezni, még közvetlenül a porta előtt is azt javasolja, hogy forduljak meg, és menjek ki az Üllői útra. Amint azonban behajtok a portán, simán megadja az útvonalat a cégünk épületéig. Mi lehet a változás oka?

Mutatom a problémát: itt nem akar bemenni a J portán

Miután behajtottam, már vígan tervezi az útvonalat a belső utakon

És hogy ez miért probléma? Mivel a J portát nem tekinti belépési pontnak valamiért 3 napja, ezért más portán szeretne bevinni, és ezért jelezte ma reggel, hogy menjek le Gyálnak az M0-ról, majd onnen át Vecsésen, ki az Üllőire, és József Attila telepnél át a reptéri A portához. Ez teljesen életszerűtlen, így nem tudok érkezést, indulást tervezni, nem látom a releváns útvonalon a forgalmi szitut, stb.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3741) Watt25 válasza Jorus (#3740) üzenetére


Watt25
veterán

A Google a hibás... :)
Arról van szó, hogy ugyebár a Waze keresőben vannak Google találatok is. Sajnos ezek néha nem túl jó találatok, ha másért nem, akkor azért, mert egy ilyen nagy területű objektum esetén a célpontot beteszi középre. Ezért sok embert benavigált a reptér közepére, emiatt tudtommal ki lett kötve az úthálózatból egy vagy több ilyen út a portáknál.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3742) Jorus válasza Watt25 (#3741) üzenetére


Jorus
nagyúr

Köszi az infót! Ez ezek szerint vmi újítás, mert eddig - vasárnapig - rendben működött. A reptért kiindulási pontként használva pedig konkrétan el sem tud kezdeni tervezni, azt írja, hogy "Ajjajj, no such route" vagy vmi ilyesmi. Ez elég nagy szívás, közel 200 járművet üzemeltetünk, és eddig a Waze-t használtuk a céges telókon, de ha induláskor nem tudunk még csak tervezni sem, az bukta. A reptér területét elhagyva egyébként már ismét lehet tervezni, de addig a fenti hibaüzi bukkan fel.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3743) merqree válasza Watt25 (#3715) üzenetére


merqree
őstag

Ezt még nem tapasztaltam, hogy jött volna értesítés

(#3744) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Csapatokhoz hogyan lehet csatlakozni, vagy létre hozni?
Csak a Sláger FM csapatot látom, gondolom létezik több magyar csapat is.

(#3745) merqree válasza Jabby (#3744) üzenetére


merqree
őstag

Ott, ahol a Sláger FM (régen Juventus) csapatot látod, ott kell lennie egy Totalcar csoportnak is.

(#3746) rjg


rjg
őstag

Nálam két napja teljesen megbolondult a Waze grafikai megjelenése. Nektek nem jött elő hasonló hiba?

Szerk: a lenti kép az M5 bevezető szakaszánál, az autópiac környékén készült, tehát a valóságban jól kiépített :P

[ Szerkesztve ]

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#3747) Taybore válasza rjg (#3746) üzenetére


Taybore
aktív tag

Többeknél jelentkező probléma, szerver oldali gond lesz. Már jeleztük a központ felé.

(#3748) rjg válasza Taybore (#3747) üzenetére


rjg
őstag

Ok, köszönöm az infót!

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#3749) Jabby válasza merqree (#3745) üzenetére


Jabby
őstag

Totalcar nincs... :(

Komoly, hogy az országban csak ez a két csapat létezik???

(#3750) merqree válasza Jabby (#3749) üzenetére


merqree
őstag

Hát ez van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.