Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8601) DonMedve válasza keyol (#8599) üzenetére


DonMedve
addikt

A cfs-t toltam fel Én is!Nálam ment,de első alkalommal sokáig gondolkodott aránylag.Utána már pikk-pakk felállt.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#8602) galchris


galchris
csendes tag

Sziasztok!

Tudom, hogy már lerágott csont... De...
Ma vettem egy Nexus S-t az Auchan-ba. Van rajta pixelhiba... :((
- 1 olyan van ami fekete alapon látszik >> fehéren, valamint
- 1 olyan van ami minden színnél látszik, kivéve fekete háttérnél.

Szerintetek? Vigyem vissza?
Még benne vagyok a 3 nap cseregaranciába, de nem tudom, hogy ez jogosít-e rá... nomeg ott a rizikó, hogy a következő is hibás lesz esetleg, mert ugyebár ott sem lehet jobban kipróbálni mint ahogy most sem.

Lécci gyorsan válaszoljatok, hogy tudjam ügyezni holnap, esetleg...

Köszi! :R

(#8603) toto0569 válasza galchris (#8602) üzenetére


toto0569
addikt

vidd vissza,cserélni kell és ott próbáld ki,de még akkor is van 3 napod

(#8604) DonMedve válasza galchris (#8602) üzenetére


DonMedve
addikt

Persze,hogy vidd vissza.Ha kötözködnek,mond meg,hogy a Samsung pixelgaranciát ad.A másikat meg bontsd fel ott,még ha meg is kell venned előtte,legalább megúszol egy utat ha esetleg az is gáz lenne.Legalábbis Én ezt tenném.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#8605) havri1 válasza DonMedve (#8604) üzenetére


havri1
félisten

Igy van, es meg ott szedj le marketrol barmilyen pixel tesztelot.
Igy tutira mesz:-)
Nekem 4 hiba is van, de nem zavar. Csak akkor latszik, ha direkt keresem

havri

(#8606) galchris válasza galchris (#8602) üzenetére


galchris
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a gyors válasz!!!! :R

Szerintem visszaviszem. Bár kicsit kekecnek érzem emiatt magam... másrészről pedig lehet, hogy bánnám később, ha nem használnám ki a 3 nap cseregaranciát...

(#8607) galchris


galchris
csendes tag

Még egy kérdés... miért van az, hogy kikapcsolom az NFC-t, majd mikor újra visszalépek a menüben ismét engedélyezve van. Mintha nem mentené el.
Gyári 2.3.6 ROM van rajta.

Köszi.

(#8608) FőDudu


FőDudu
addikt

Az E-mail alkalmazas beallitasait mivel tudom menteni?

Valamiert a ceges levelezest nem sikerul beallitani az ICS-en, hatha valami mentes/visszatoltes segit. Root mybackup nem menti. Legalabbis teljes visszatoltes utan ujra be akarta kerni az osszes adatot... Aztan nem jutok tovabb a beallitasoknal, pedig tudom mit kell beallitani....

FőDudu

(#8609) BoB válasza havri1 (#8588) üzenetére


BoB
veterán

Az már nem, korábbi posztban valahol linkeltem képeket is.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#8610) kolosanyi válasza atosz24 (#8598) üzenetére


kolosanyi
veterán

Az Ace nem volt komoly ugye? Majdnem ugyanannyi, mint a Nexus... :DDD Hibái pedig nem nagyon vannak, szoftveresen semmiképp, a hardver baromi jó még mindig, szóval korrekt cucc. De a wifi, térerő, GPS jel kicsit gyengébb, mint az átlag, viszont teljesen jól használható.

(#8611) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! Tnap este a következőt művelte a készülék 2.3.6-os gyári ROM-al.

Telefonálok, vibrált egyet, a hívás folytatódott (a notifikációs menüsávban ott volt a zöld telefonkagyló), de a térerő kilejző szürke lett, és egy kis "X" volt felette, pedig nem volt Repülő-módban....csak ennek be, majd kikapcsolása után lett jó.

Ez mitől lehetett?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#8612) montyx


montyx
aktív tag

Tudom, hogy már posztoltátok, de telóról nem lehet a topicban keresni. Szóval milyen kóddal lehet a szervíz menüt elővarázsolni 2.3.6 alatt? Az kellene, ahol lehet egy rakat tesztet futtatni.
Másik kérdésem az lenne, hogy mióta felment a 2.3.6, azóta nem csatlakozik 3Gre a telóm, pedig magától benne volt az összes Vodás APN... mi lehet a baj?
Kössz előre is, addig is jóccak!

Aláírás

(#8613) premete válasza kolosanyi (#8610) üzenetére


premete
veterán

"De a wifi, térerő, GPS jel kicsit gyengébb, mint az átlag, "
Ezt honnan veszed, lemérted az összes készüléket a piacon? :) Esetleg valaki készített szakmai összevetést, vagy amit írtál, az csak amolyan városi legenda, kitalálta valaki, aki pár androidos készüléket kipróbált, és egyiket sem tudta használni?
Nekem csak HTC Dream, Hero, Desire, Desire HD, Motorola A1200, Milestone, Defy, SE X10, X8, Z71, Pulse (lehet, hogy párat kifelejtettem) volt az androidos készülékek közül, ezekhez képest nem gyengébb sem a gps, sem a wifi, sem a térerő a GNS-en, sem gyakorlati használatban, sem kiírt -dBm értékekben, sem hátlappal, sem hátlap nélkül. Egyedül szabad ramban láttam különbséget, az a többi 512 MB-osnál ~300 MB, a GNS-nél ~200 MB, de ez sem befolyásolja a napi használatot.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#8614) atosz24 válasza kolosanyi (#8610) üzenetére


atosz24
csendes tag

Az Acenek vagy nexusnak gyengébb a térereje stb?

(#8615) keyol


keyol
aktív tag

próbálta már valaki a Shadow Guardian nevű játékot?Nekem mikor elindul a játék kb 1 perc múlva azt írja ki,hogy az alkalmazás leáll és kilép.Erre van valami megoldás?

(#8616) Toobee válasza atosz24 (#8614) üzenetére


Toobee
veterán

Ugyan nem olvastam az előzményeket, de Ace vs. Nexus??? Uram isten. Unokatesómnak Ace van, egy fél órára telefont cseréltünk, hát majdnem sírtam. Persze nem rossz kis telefon, annak, aki még nem fogott Nexus-t :DD

https://barbieripnk.hu/

(#8617) kolosanyi válasza premete (#8613) üzenetére


kolosanyi
veterán

És (#8614) atosz24

Nos nekem rendszerint egy csíkkal kevesebbet mutat mindenhol, mint az Optimusom (GT540), de gond még nem volt belőle. Megszakadt hívás nem volt, vagy ilyesmi. Kint a pusztában persze előfordult, hogy nem volt semennyi térerő, de ott másik telefonnal se volt. Konkrét mért értékkel nem tudok szolgálni pontosan azért, mert problémám még nem volt belőle. Viszont sokan panaszkodtak már erre, szóval lehet, hogy van benne valami, de tény, hogy mind az én, mind a bátyám Nexusa hibátlanul működik. :)

[ Szerkesztve ]

(#8618) csabibmx válasza atosz24 (#8598) üzenetére


csabibmx
tag

Ace felejtős,a W nekem is szimpi a teszt alapján de a Nexussal is elégedett vagyok.
A W picit újabb,elméletben ugyan erősebb a proci de láttunk már olyat aki Lg 2x után talált ide.Ha kevésbé fontos a friss android akkor lehet W és ha jól emlékszem abba van rádió is,ha ez számít.Mondjuk net rádió a Nexusra is van.Vagy dönthet a méret,mert van akinek a 4" már nagy...én is tartottam tőle de simán megszoktam.
Dönteni neked kell én csak felsoroltam pár különbséget.

Ericsson GA 628,Nokia 5110,3310,6220,N80,Samsung I8510,Nexus S,Note 2,Honor 7

(#8619) kisg


kisg
tag

Akkumulátor kapacitást keveslőknek és tok mániásoknak:
[link]

Üdv, kisg

(#8620) kolosanyi válasza kisg (#8619) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ennek is csak annyi a baja, hogy drága és szerintem ronda is. Akkor már egy külső akksi.

(#8621) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Új gmaps szolgáltatás. Bizonyos épületekben is lehet már navigálni.(Fôleg repülôterek.)Egyenlôre béta, de egész jónak tûnik.Gmaps 6kell hozzá, marketen fenn van,most ftissítettem.[link]

(#8622) jackbacsi87 válasza kisg (#8619) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

50£????370 az árfolyam...18500ft...abból qva sok akkut veszek, és inkább cserélgetem.
Amúgy most rendeltem 3800mAh akkut, hátlappal. Kíváncsi leszek,mit tud...

(#8623) montyx válasza montyx (#8612) üzenetére


montyx
aktív tag

Na úgy látom, hogy sehol nincs fent a neten a kód...
Szívás! :( :W

Aláírás

(#8624) jackbacsi87 válasza montyx (#8623) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Milyen tesztet szeretnél futtatni? marketen van egy csomóó progi.

(#8625) forintuser válasza montyx (#8623) üzenetére


forintuser
őstag

Z-Device Test.Marketen megtalálod.

Holnapkészítést vállalok.

(#8626) havri1


havri1
félisten

Nem használ valaki megbízható process killt?
Vagy task kill vagy akármit?
Mert állandóan rengeteg progi fut a háttérben, amikor meglesem, 60-70mb szabad memó van csak. Vagy jó ez így, nem kevés?

havri

(#8627) jackbacsi87 válasza havri1 (#8626) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

A rendszer magától kilövi az appokat, ha kevés a hely. Jól ki van ez találva. Amúgy én Go Launcher-t használok, abba be van építve.
Ha csak vmi app kell, akkor Advanced Task Killer.

(#8628) verser233


verser233
senior tag

Sziasztok!

Ha netán keresne valaki egy jól működő gyors ICS custom romot, annak ezt tudom ajánlani:

[link]

Most ezt használom, eddig nagyon jó.

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#8629) EsoxLucius


EsoxLucius
csendes tag

Sziasztok!

Holnap tervezem a Nexus S megvételét! Végre!! :D Az első kérdésem pedig:

Az első töltés hogy történjen? Gondolok itt arra, hogy az akkut először teljesen merítsem le, majd aztán egy 12-14 órás töltés, vagy nem kell előtte lemeríteni, hanem rögtön mehet a töltőre és úgy egy 12-14 órás töltés? Vagy egyáltalán szükség van még ilyen "akkuformázásra"?

Ja és még egy : Auchanban fogom megvenni. Ott ki lehet bontani és be lehet kapcsolni, hogy megnézzem minden oké -e? /pixelhibás ügy/

Köszönet! :)

(#8630) mgTerminator válasza verser233 (#8628) üzenetére


mgTerminator
veterán

Azért annyira nem jó az a fagyi hogy ne bírjátok megvárni a hivatalos normálisan működő verziót…

(#8631) mgTerminator válasza EsoxLucius (#8629) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nem kell spéci töltés, rádugod oszt jónapot! Úgyis csak annyit tölt ami neki jólesik. Ja és akkor húzod le amikor akarod.

(#8632) premete válasza mgTerminator (#8630) üzenetére


premete
veterán

Jól látod, a mostani ICS alfák olyan messze vannak a jól működőtől, mint Matolcsy az 1 millió új munkahelytől. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#8633) havri1 válasza jackbacsi87 (#8627) üzenetére


havri1
félisten

Ha gyárilag kilövi ami nem kell, akkor jó, csak úgy vettem észre, rengeteg feleslegesen futó program van.
Az Advanced Task Killer fent van, de ha fut háttérben, állítólag sok akksit zabál, és az auto kill nem is jól működik (sztem). Hiába állítom be, hogy a képernyő kikapcsolásánál a beállított mértéknek megfelelően lőjön le mindent, nem teszi.

havri

(#8634) rcsaszi válasza havri1 (#8605) üzenetére


rcsaszi
csendes tag

Pont ezért nem szedtem le semmi tesztelő programot. Megnéztem jól mikor bekapcsoltam.. néztem vele pár fotót meg elindítottam a térkép alkalmazást és "lapozgattam vele" nem tűnt fel hiba, hosszas nézés után sem így nem foglalkoztam vele.. de ha pl. leszednék most egy teszter progit és találna 2 hibás pixelt tuti mindig odatévedne a szemem.. persze meg kell nézni , de később is lehet pixel hibád akár 1 hónap múlva is.. az meg nem garanciás.

(#8635) jackbacsi87 válasza havri1 (#8633) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Van egy két dolog, ami néha beragad nálam (wallet, meg a zoner antivirus) ezeket kilővöm, amúgy nem szoktam belematatni, felesleges.

(#8636) imitto


imitto
csendes tag

Köszönöm a fórum tagjainak! Egyszer már feladtam a gps-el a harcot, vettem egy Bluetooth Gps vevőt... De most sokat használtam, nyűg volt, kerestem, és itt találtam megoldást, a gps.conf cserét. Az enyémben is az amerikai beállítások voltak... Most működik, végre 100% elégedett vagyok az S-el :)

(#8637) orrlyuk válasza mgTerminator (#8630) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

Tegnap óta használom a legújabb Slukk-féle MIUI-t, és megmondom őszintén, szerintem van akkora előrelépés funkciókban és végiggondoltságban a gyári Gingerhez képest, mint az ICS - már azok a verziók, amelyeket próbáltam. Nagyon kíváncsi vagyok, optimalizáltságban, sebességben mit mutat majd a hivatalos.

És hogy lesznek-e on-screen billentyűk :DDD !

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#8638) mgTerminator válasza rcsaszi (#8634) üzenetére


mgTerminator
veterán

De az is garanciás, csak az már nem tartozik bele a 3 napos cseregaranciába! Akkor csak kijelzőt cserélnek benne.

(#8639) rcsaszi válasza premete (#8549) üzenetére


rcsaszi
csendes tag

Ezt hogy érted el ?? :) Nekem gyári rendszer van rajta 2.3.6 .. és csak 95-96 % tölti fel teljesen.. elképzelni se tudom hogy 10h alatt csak 2 % essen.. bár ha 100-ra töltene is durva hogy 7 % ot eset.. ezt hogy ? :)

(#8640) rcsaszi válasza mgTerminator (#8638) üzenetére


rcsaszi
csendes tag

Jah értem. Köszi. Jó tudni akkor. Majd ha lesz rajta vmi durvaság beviszem :) de tesztelgetni nem fogom.

(#8641) mgTerminator válasza orrlyuk (#8637) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én az ICS-ben nem láttam akkora előrelépést mint ahogy azt beharangozták, igaz nem használtam huzamosabb ideig csak felraktam és átnyálaztam a rendszert :U Majd ha kijön a CM csapat egy fagyival, akkor váltok, addig sehova :D

(#8642) mgTerminator válasza rcsaszi (#8640) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nekem is van 1 valahol, de akkor se látom ha keresem, azért meg nem viszem be hogy megbontsák azok a vadállatok akik minden problémát egy szoftverfrissítéssel orvosolnak xD

(#8643) premete válasza rcsaszi (#8639) üzenetére


premete
veterán

Gyári romon még jobb valamivel a fogyasztás, 2G-n, szinkronizálással, standby módban 0.4-0.5%/ óra megoldható a rendszer kitakarításával. Persze, minden használat csökkenti az akkuidőt, mint kijelző, net, wifi, 3g, film, zene, játék, navigáció, telefonálás, stb.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#8644) Dzsuri89 válasza havri1 (#8626) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Kíváncsiságból kérem, hogy írd le az állandóan futó programok nevét.

Nekem általában mindig van bőven 170MB szabad hely, pedig van vagy 65 app telepítve. Hozzáteszem, hogy én a programokat a használatuk után mindig rendesen bezárom, nem csak a házikós gombra nyomok.

(#8645) havri1 válasza Dzsuri89 (#8644) üzenetére


havri1
félisten

Mindjárt megírom, csak most full üres a memó, restart volt:)

havri

(#8646) kisg válasza mgTerminator (#8641) üzenetére


kisg
tag

[CyanogenMod 9 Alpha 11 - by Koush]

[ Szerkesztve ]

Üdv, kisg

(#8647) havri1


havri1
félisten

Available memory : 91M

- Advanced Task Killer Free
- Gmail
- E-mail
- Opera Mobile
- CPU Spy
- Superuser
- Jegyzetek
- MX Video Player
- SetCPU
- Screen Filter
- Adobe Reader
- Screen off and lock
- Üzenetek
- Sense Analog Clock
- BLN control - Pro

Úgy vettem észre, hogy az 1x megynitott programok háttérben futva maradnak.
Hiába hosszan tartva a back gombot, nem mindent zár be.

[ Szerkesztve ]

havri

(#8648) mgTerminator válasza kisg (#8646) üzenetére


mgTerminator
veterán

Úgy értem ha kijön hivatalosan a nexusra, és utána főznek belőle valamit :D De lehet hogy abból is csak az első stable verziót teszem majd fel :D

(#8649) Dzsuri89 válasza havri1 (#8647) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Amik az én telefonomon megtalálhatóak (Nem a futó programokat írom):
- Gmail
- E-mail
- Superuser
- Üzenetek

Ez a 4 egyezik meg a kettőnk telefonjából.

Nekem jelenleg 174mb szabad van és a következő alkalmazások futnak:
- Beállítások
- WidgetLocker
- Android rendszer
- Google-szolgáltatások
- Térkép
- Android-billentyűzet

Ha azt akarod, hogy egy adott program még véletlenül se rakja be magát a futó-k közé a kilövése után, akkor azt csináld, hogy a Futó programok fülnél nyomj egy 4 csíkos gombot, majd Tárolt folyamatok. Ha ott kilövöd őket akkor nem jönnek újra elő, ameddig nem veszed őket kezelésbe. (Szerintem a Google Maps és társiak kivételek...)

Ez az én személyes tapasztalatom. :)

Látom, hogy Te MIUI-t használt, míg én gyári 2.3.6-ot, lehet ez is közre játszik nálad.

(#8650) premete


premete
veterán

Sok értelmezhetetlen kérdést kapok privátban, de ez a legutolsó, übereli az összeset, nem is újonc az illető, változtatás nélkül bemásolom ide, hátha valaki megfejti, mit is akar kérdezni az emberke. Nevet nem írok a személyiségi jogok védelme miatt.

hali!
ebben a hozzászólásodban ez a program: hol található? tudsz nekem egy linket másolni, mert ez már nem működik :S

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.