Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) hallerlaller válasza Deethz (#3996) üzenetére


hallerlaller
addikt

teljesen átlagos a wifi, ez egy szakmai segítségkérö fórum, persze hogy úgy tünik mintha mind rossz lenne mert ide jön segítséget kérni (rinyálni) akinek gondja van, mint ahogy az autószervízben is csak rossz autókat látsz, de hidd el nem rossz. nézz be más fórumba, javaslom az iphone(sicc!) fórumot, na ott is csak ezrossz-azrossz megy akkor ezekszerint az egy hulladék? ja és ismételd meg a keresést "wifi problem" elé irjál be tetszöleges népszerü telefontípusokat. üdv amúgy:-)

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#4002) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Mondjuk engem is egy kicsit megnyugtat hogy ennyi embernek jó, na de kérdezném én hogy mit értenek jó alatt? :D Mert lehet hogy nekik is ugyan ilyen csak nincsennek ilyen "nagy" elvárásaik mint nekem, hogy 10méterig is működjön szakadozás nélkül :D

(#4003) mgTerminator válasza molnarpeter (#4000) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én most egy Matr1x cfs kernelt használok, a 6.5-ös verziót, szerintem nemrossz...

(#4004) hallerlaller válasza mgTerminator (#4002) üzenetére


hallerlaller
addikt

azt értem jó alatt hogy nokia e71, x10 mini, zte blade, se x8, nokia c3, stb telefonok ugyanolyan távolságig érzékeltek. e51 és haverom sgs2je ugyanazta routert messzebröl is látta, lg km900 meg csak kb 5m-ig látott bármilyen routert.. de ezek csak egy darabok, nem lehet ezalapján általánosítani. persze nem mértem le a távolságokat se a jelerösséget, csak ugy érzésre, de kb átlag.
uff.. szólottam! :-)

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#4005) csabibmx válasza Deethz (#3992) üzenetére


csabibmx
tag

Nálam is jó a wifi.Május végén vettem bevállt...azóta a barátnőmnek is van egy,az ő wifije is ugyanolyan jó mint az enyém.Nem vitatom,hogy vannak problémás darabok de nálam kettőből kettő.Csak ajánlani tudom. :DD

Ericsson GA 628,Nokia 5110,3310,6220,N80,Samsung I8510,Nexus S,Note 2,Honor 7

(#4006) mgTerminator válasza csabibmx (#4005) üzenetére


mgTerminator
veterán

Örülök hogy én voltam olyan szerencsés hogy kifogtam egy hibás darabot -.-"

(#4007) knyitogato válasza mgTerminator (#3973) üzenetére


knyitogato
őstag

Nem paráztok attól, hogy szervizelés után szanaszét karcolva kapjátok vissza? Nem tudom, mennyire figyel oda erre a Samu-szerviz...és cserekészüléket adnak egyáltalán?

(#4008) slice14 válasza mgTerminator (#4006) üzenetére


slice14
veterán

Holnap csinálok egy tesztet Desire vs. Nexus S.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#4009) BoB válasza hallerlaller (#4001) üzenetére


BoB
veterán

"teljesen átlagos a wifi"

Közismerten gyenge a wifi. A 20 rongyos vodafone 858 smart 10 db-el jobban fogja a jelet, most teszteltem.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#4010) mgTerminator válasza BoB (#4009) üzenetére


mgTerminator
veterán

Kinek mi az átlagos, én ezt kritikán alulinak mondanám... Tisztában vagyok vele hogy telefon, nincsennek nagy elvárásaim, de örülnék ha legalább olyan szintet hozna (távolságban és jelerősségben) mint a nokia e61-em, legalább...

Érdekes, itt véletlenül 2 csíkot mutatott pedig általában csak 1 csík van jelen...

Hátlap nélkül egyébként tényleg erősödik a jel :D

[ Szerkesztve ]

(#4011) mgTerminator válasza knyitogato (#4007) üzenetére


mgTerminator
veterán

Elvileg lefóliázzák a kijelzőt, meg leírják h milyen állapotban van... Bár én akármilyen állapotban vittem be eddig, mindig azt írták a lapra hogy ütöttkopott, karcos, stb pedig nagyon vigyázok a telókra és mindig jó állapotban vittem be. Na de most külön megnézem hogy mit írnak a lapra...

(#4012) knyitogato válasza mgTerminator (#4011) üzenetére


knyitogato
őstag

na igen, ez a "azt írják rá, h karcos, szanaszéjjel vert, akkor is, ha nulla karc van rajta" mentalitás felháborító... Ezért nem viszek semmilyen telót be, ha csak tényleg nem akadályoz a használatban :( remélem, ez a mentalitás már megváltozott, mióta utoljára telót szervizeltem :)

(#4013) hallerlaller válasza BoB (#4009) üzenetére


hallerlaller
addikt

Ezt olvastad?: #3971

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#4014) nexusking


nexusking
aktív tag

Újabb probléma adódott:
Szépen importáltam a SIM-kártyámról az adatokat, kiegészítettem itt-ott, minden frankó volt. Utána szinkronizáltam a google fiókomat, és utána meg minden eltűnt a telefon címtárából, tehát, olyan, mintha nem lennének meg a névjegyek. A gmailos fiókom címtárában meg ott csücsül az összes név és telefonszám. Újra importáltam a SIM-ről, de semmi. Ha megpróbálok újabb névjegyet létrehozni, akkor miután rányomok, hogy kész, akkor azt írja, hogy elmentette, de a telefon címtárában továbbra sincs egy névjegy se!
Azért elég gáz lenne, ha egy telefonba nem lehetne kontaktokat létrehozni, és tárolni. :( :(
Tudnátok segíteni?

(#4015) Lara1 válasza mgTerminator (#4010) üzenetére


Lara1
csendes tag

A rom és kernel összeállítást leirnád amivel ezt a szép pontszámot elérted?

Samsung Galaxy S2 Turkbey V.26

(#4016) nexusking


nexusking
aktív tag

Najó. Most rámentem arra, hogy címtár>megjelenítési beállítások, és ott az email címre rányomtam, kijöttek kipipálható lehetőségek, kipipáltam mindet, és most minden név megvan vagy 5ször, de pl ahova 2 tel számot, vagy emailt is írtam, na azok már nincsenek meg.
Ezek a számok akkor most a gmail fiókomból jöttek? mert én azokat szeretném viszontlátni, amiket már rendesen megszerkesztettem! :((
És hogy tudom elmenteni vagy mit ezeket a névjegyeket, hogy ne tünjenek el megint egyik pillanatról a másikra? :(((

[ Szerkesztve ]

(#4017) keyol


keyol
aktív tag

Ez az új market elég szar mert egy csomószor nem tölti be a teló..... :W

(#4018) Andris_2


Andris_2
aktív tag

Kb, egy hetes tapasztalatom alapján én úgy gondolom, hogy ennél a telefonnál valamit rendesen elcsesztek a rádiós kapcsolatok terén. :o
Nálam a következő a helyzet:

- Térerő: az egyik pillanatban maximális, a következőben (helyileg ugyanott, ugyanúgy tartva a telefont) már egyetlen egy vonalka sincs, majd kicsit később megint más. Teljesen össze-vissza ugrál, de nagy általánosságban csak 1-2 vonalka van. Telefonálni viszont mindig tudtam, szóval ez inkább csak zavaró tényező...

- WIFI: nálam is gyenge a routertől 2-3 méterre már nem maximális a jel, a másik szobában már csak 1-2 rublika van, lakáson kívül pedig már nem is műküdik. Összességében ez nem zavar annyira, mert ott ahol használni akarom működik, és a netbook-om sem tud sokkal többet. Ami viszont érdekes, hogy a 10 Mbit-es netem csak 3 Mbit-tel jön a router mellett is, nem mintha kellene több, de mégis furcsa.

- Mobilnet: nekem a legnagyobb gondom ezzel van. Ha kézben tartom a telefont, akkor a 3G jelet rendszeresen dobja és átvált Edge-re, vagy sokszor egyátalán nem tölt semmit, pedig van jel. Kipróbáltam, hogy mértem a sebességet felváltva kézben fogva és letéve az asztalra és egyértelművé vált, hogy a kézben tartással van a probléma. Ezután kipróbáltam hátlap nélkül is (kézben tartva) és úgy sokkal-sokkal stabilabb a kapcsolat, a problémák nem is nagyon jelentkeztek.

- GPS: odakint lassan talál műholdat, bent a lakásban pedig egyátalán nem. Ezt is kipróbáltam hátlap nélkül és úgy már lakáson belül is megfelelően működött.

A fentiek alapján én úgy vélem, hogy a hátlap lehet a bűnös és az árnyékolja le a telefont brutálisan (talán az NFC antenna miatt). Azt nem értem, hogy hogyan dobhatták piacra a telefont így? Nem tesztelték le vagy mi? :F

Lehet, hogy egy utángyártott hátlapra történő csere, amiben nincs antenna megoldaná a problémákat? Próbálkozott már valaki ezzel?

[ Szerkesztve ]

(#4019) Blokkolnam0 válasza Andris_2 (#4018) üzenetére


Blokkolnam0
aktív tag

Szia. En is kiprobaltam hatlap nelkul, es kezben tartva tenyleg jobb kb. 20 dBm-el a wifi jel. De asztalon osszehasonlitva mar csak 5 dBm -el jobb...szoval erdekes...ja, a gsm resz is gyenge, eszrevettem hogy az egyik boltban ahol a regi telom ment, ezzel csak szakadozva van tererom, es szakadozva hall csak a hivo fel. Szerintem jo lefedettsegu helyeken teljesen szuperul hasznalhato telefon azert...valszinu aki nem panaszkodik, az meg nem volt gyengebben lefefedett zonaban, illetve ez ugye pszichologiai dolog, hogy a draga penzen vasarolt telo nem lehet hibas, csak hinni kell, hogy nincs problema :) Eleg azokra gondolni, akik "kicsikemnek" hivjak a telefonjukat, tiszta fetis :D lol

Motorola Moto x

(#4020) jackbacsi87 válasza Blokkolnam0 (#4019) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Most mi a baj a ”kicsikêmmel”?Te meg egyôl blokkolnád,semmi elôjátêk??:DD :DD

(#4021) Blokkolnam0 válasza jackbacsi87 (#4020) üzenetére


Blokkolnam0
aktív tag

oké, oké, nem akartam senkit megbántani, csak viccesnek tartottam a megnevezést :)

Motorola Moto x

(#4022) Blokkolnam0 válasza Blokkolnam0 (#4021) üzenetére


Blokkolnam0
aktív tag

egyébként megvan az ultimate megoldás a wifi jelerősség problémára:
12V-os akku pack a hátizsákba, meg egy wifi repeater/jelerősítő, és mindenhol kifogástalan wifi-nk lesz a telefonnal :) A keményebbek dízel aggregátorral is tolhatják akku pakk helyett, bár az kevésbé hordozható :D

Motorola Moto x

(#4023) mgTerminator válasza Lara1 (#4015) üzenetére


mgTerminator
veterán

A kernelt feljebb írtam, a rom pedig cm7. Sajnos erre a 2.3.5ösre nem lehet mást ráhúzni… Egyébként szerintetek melyik a legjobb kernel?

Más: Én is észrevettem hogy hátlap nélkül jobb… ha visszajön a szervizből úgy hogy lapot cseréltek benne, és nem javul akkor megmondom hogy adjanak egy olyan hátlapot amiben nincs benne az a szar, vagy adjanak egy ugyan ilyet és lenyúzom én róla :D ha nem mennek bele, akkor lenyúzom erről :D

(#4024) havri1 válasza frisco (#3983) üzenetére


havri1
félisten

Helló!

Köszi a linket, én is felraktam, évekig ezt használtam, jobb sztem mint a gyári androidos. Viszont nem tudom kikapcsolni a helyettesítő szavakat. Zavar, hogy állandóan megpróbálja kitalálni mit akarok..Van erre megoldás?

havri

(#4025) havri1 válasza mgTerminator (#4023) üzenetére


havri1
félisten

cm7 bevált?:-)

havri

(#4026) frisco válasza havri1 (#4024) üzenetére


frisco
aktív tag

Persze, én is kikapcsoltam.
Androidban: beállítások > nyelv és billentyűzet >HTC_IME mod beállításai > Text input > Prediction menüpontnál kivenni a pipát

(#4027) havri1 válasza frisco (#4026) üzenetére


havri1
félisten

Királyság, köszi!
Jobban tetszik, mert nagyobbak a billek, kevesebb a félregépelés.

havri

(#4028) mgTerminator válasza havri1 (#4025) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én már akkor tudtam hogy a cm7et fogom használni amikor még azt sem tudtam hogy mi az :D
Nekem bevállt egyébként, hibával nem találkoztam még. A legtöbb rom rá épül és szerintem ez azért jelent valamit :D Aki nem ismerné, annak röviden bemutatom hogy milyen: ADW Launcher van a gyári helyett ami gyakorlatilag ugyan az, csak jobban testreszabható. A beállításokban pedig eszméletlenül sokmindent testre lehet szabni! Nagyon nagyon sok hasznos funkció van benne ezért sokmindenhez nem kell letölteni a marketről mindenféle szarságot! Aki nagyon ragaszkodik a gyári romhoz az is nyugodtan felteheti, garantálom hogy nem fogja megbánni és visszarakni az eredetit ;)

(#4029) Blokkolnam0


Blokkolnam0
aktív tag

sziasztok, érdekes dolgot találtam, amikor meg akarok nyitni egy pdf file-t, akkor a már feltelepített Adobe Pdf viewer mellett felajánlotta a telefon hogy egy ThinkFree PDF Viewer nevű app-al nyissa-e meg a pdf file-t. Ez az alkalmazás az alaprendszer része, mert ilyet én nem telepítettem, sőt a Market My apps alatt se látszódik? Egyébként vicces módon gyorsabb, és megnyit olyan pdf file-t nekem, amitől az Adobe hivatalos appja elszáll :D LOL

[ Szerkesztve ]

Motorola Moto x

(#4030) frisco válasza frisco (#4026) üzenetére


frisco
aktív tag

Szívesen!

(#4031) Andris_2 válasza mgTerminator (#4023) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Én is kiszedném minden további nélkül ezt az NFC antennát a hátlapról ha biztosan tudnám, hogy az antenna árnyékol és nem maga a hátlap, de így a bizonytalanra nem akarom szétbarmolni.

Itthon valamelyik boltban nem látattok olcsó hátlapot?
Az ebay-en láttam 6$-ért, de az szvsz rohadt lassan jönne meg...

(#4032) xnace válasza Andris_2 (#4018) üzenetére


xnace
őstag

En a multkor kiteptem a hatlapbol az NFC-t. Igazabol csak egy matrica az egesz, es nagysagrendeket javult minden. 20-30 dBM-el erosebb lett a wifi, tererom is jobb, szoval orom bodotta:D

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#4033) havri1


havri1
félisten

Rootolnám a telefont e leírás szerint, de itt elakadtam :

Windowshoz: Az android manager segitsegevel tegyuk fel a google drivers csomagot, es adjuk meg az eszkozkezeloben, hogy ezt hasznalja a rendszer a telefonhoz.

Ez mit takar? Valaki segítsen pls!

havri

(#4034) Blokkolnam0 válasza xnace (#4032) üzenetére


Blokkolnam0
aktív tag

tudnál egy fotót linkelni, amin látni a kitépett NFC helyét, csak kíváncsi vagyok, mennyire sínyli meg a cucc a dolgot?
Amúgy ha valaki talált NCF antenna nélküli hátlapot ebay-en, az linkelje már, rendelek egyet poénból :) Egyébként nem tudom hogy ez az NFC antenna milyen kialakítású, de ha hálós szerkezetű, és ugye vezető anyagból van, akkor szépen úgy tud funkcionálni, mint egy Faraday-kalitka részben...tehát képes árnyékolni az elektromágneses hullámokat...

Motorola Moto x

(#4035) havri1 válasza xnace (#4032) üzenetére


havri1
félisten

:DD :DD :DD

havri

(#4036) Andris_2 válasza xnace (#4032) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Hm, ez érdekes, szerintem én is megcsinálom, úgysem kell ez az NFC a büdös életben sem.
Ha Samsung-nál is tudják ezt, akkor igazán adhattak volna alaptartozékként egy NFC nélküli hátlapot is, hogy eldönthesse a tulaj, hogy kell-e neki ez.

(#4037) Andris_2 válasza Blokkolnam0 (#4034) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Én ezt találtam: [link]

(#4038) Lara1 válasza havri1 (#4033) üzenetére


Lara1
csendes tag

Én ez alapján csináltam és pofonegyszerü 1 click root:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1138755

Samsung Galaxy S2 Turkbey V.26

(#4039) havri1 válasza Lara1 (#4038) üzenetére


havri1
félisten

Köszi. Most látom, ez törli az sd tartalmát? Hm, akkor lementem..

havri

(#4040) Andris_2 válasza xnace (#4032) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Az előbb én is elkezdtem megbontani a hátlapot az egyik sarkánál, de úgy látom, hogy az a fekete matricaszerű anyag csak a borítás és alatta van fémszínű anyag, gondolom az maga az antenna.

Te csak a fekete műanyagot szedted le vagy ezt másikat is?
Nálam az már nem jön le egyszerűen, úgy látom csak nagyon kis darabokban lehetne kikaparni.

(#4041) xnace válasza Blokkolnam0 (#4034) üzenetére


xnace
őstag

Persze, tudnék:

Konkrétan nem károsodik a hátlap, csak látszik, hogy volt ott valami.

Andris_2

Egy fémes csíkokból álló háló van egy fekete takaró matrica alatt. Hibátlanul ki lehet szedni. Én leszedtem a csíkokat is, mivel az az NFC. Nekem egyben lejött.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#4042) Lara1 válasza havri1 (#4039) üzenetére


Lara1
csendes tag

Igen mindent töröl.

Samsung Galaxy S2 Turkbey V.26

(#4043) mgTerminator válasza xnace (#4041) üzenetére


mgTerminator
veterán

Szép :D Én azért fájó szívvel majd beviszem a samuba :U Hátha télleg szar és nem alapból ilyen :D

(#4044) knyitogato válasza xnace (#4041) üzenetére


knyitogato
őstag

De ezzel ugrott a gari is gondolom.

(#4045) slice14


slice14
veterán

Ez érdekes a Desire -36 dB vs. Nexus S -22 dB (20 cm-re a routertől)

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#4046) knyitogato válasza slice14 (#4045) üzenetére


knyitogato
őstag

Változtattál előtte vmit?

(#4047) xnace válasza knyitogato (#4044) üzenetére


xnace
őstag

Nem hiszem, mert gariban nem kell ott hagyni a hatlapot. Egyebkent meg rendeltem egy ujat, mert ez meg van repedve egy helyen.

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#4048) slice14 válasza knyitogato (#4046) üzenetére


slice14
veterán

Mind a kettő gyári rom, WPA/WPA2 PSK hálózati beállítást használok.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#4049) Andris_2 válasza xnace (#4041) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Köszi, sikerült nekem is kioperálni! A gari biztos nem ugrik emiatt szerintem sem.

Egy fokkal talán jobb a helyzet, de én látványos javulást sajnos nem látok, bár még nyilván tesztelni kell. A legegyértelműbb javulás az lett volna ha a GPS bejön lakáson belül is, mint hátlap nélkül, de sajnos továbbra sem. :(

Remélem legalább a 3G stabilabb lesz, ami a legjobban bosszantott, de ezt majd kitapasztalom.

Ebből én arra következtetek, hogy mégiscsak maga a hátlap árnyékol és nem kifejezetten az NFC antenna.

(#4050) xnace válasza Andris_2 (#4049) üzenetére


xnace
őstag

Biztos, hogy magat az antennat is kiszedted? Csak azert kerdem, mert nekem latvanyosat javult minden.

Samsung Galaxy S3 Marble White

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.