Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9851) SP!T


SP!T
addikt

Nah én felraktam i9020-ra az ICS-t. Fasza! :DDD Kollégámnak elkúrtuk, mert 9023-as de visszta recoveryztük a régit... :)

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#9852) Akinnyo


Akinnyo
csendes tag

Sziasztok! Meg szeretnék kérni valakit, aki frissítette a telót ezzel a manuális módszerrel, az adjon már egy leírást nekem, hogy kell! A telefon NEM rootolt, nem is áll szándékomban egyenlőre, ja, és ugyebár 9023-mas tipusú! Ezek függvényében valaki segítsen már nekem!:)) Teljesen hülye vagyok a témához, csak OTA frissítést csináltam eddig, meg az x10 minimet frissítettem anno a sony programjával..
Elkőre is köszi a segítséget!

(#9853) rionpulya


rionpulya
tag

Aki feltette már az ICS-t, próbálja már ki a Moboplayert, megy-e neki.

Nálam egy olyan dialógus jön be, ahol az mondja töltsem le az armv7-neon codec pack-et, de ezt hibáa teszem meg, utána se indul el rendesen... :(((

(#9854) Toobee válasza Akinnyo (#9852) üzenetére


Toobee
veterán

Akkor letöltöd a .zip-et és gyári recoveryből feltolod. Azt hiszem ennyi az egész.

https://barbieripnk.hu/

(#9855) Akinnyo válasza Toobee (#9854) üzenetére


Akinnyo
csendes tag

Hmm, a zip letöltésével semmi probléma, de mondom, életemben nem csináltam még ilyet, recoveryből telepítést ha el tudnátok mondani, nagyon szépen megköszönném:)

(#9856) Asbee válasza Akinnyo (#9852) üzenetére


Asbee
veterán

-Romot leszeded, telóra felmásol.
-Kapcsold ki a telefont, majd nyomd meg egyszerre a hangerőszabályzó fel és a bekapcsológombot
-Ezután válaszd a menüből a “recovery-t”, majd nyomd meg a bekapcsológombot a megerősítéshez.
-Amikor a figyelmeztető háromszöget látod, nyomd le ismét a bekapcsoló és hangerőszabályzó fel -gombot.
-A menüben jelöld ki az “apply update from /sdcard” opciót és a listából válaszd ki az “update.zip” fájlt.
-Ha lefutott a folyamat, válaszd a “reboot system now” parancsot, melynek hatására a készülék újraindul.

Lehet át kell nevezni update.zip-re nekem nem kellett.

[ Szerkesztve ]

(#9857) Akinnyo válasza Asbee (#9856) üzenetére


Akinnyo
csendes tag

Így már teljesen érthető, remélem menni fog:) Köszönöm szépen hálásan!

(#9858) Pter_ válasza havri1 (#9845) üzenetére


Pter_
tag

No megvan az sdk. A gond az, hogy nincs a bootloader sem nyitva így nem megy fel a cwm :( Fastboot módban sem tudom az update.zipet felflashelni. Van erre vaalmi megoldás, amit én nem tudok? Vagy mindenképpen bootloadert kell nyitnom?

(#9859) Toobee válasza Pter_ (#9858) üzenetére


Toobee
veterán

Van egyszerű root is, nem kell bootloadert nyitni. Valaki linkelte már régebben. Utána megkapod a rootot, majd marketből jöhet a ROM Manager. Mindjárt linkelem, csak meg kell keresnem.

Ezt töltsd le, benne a leírás is.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#9860) csabibmx


csabibmx
tag

Akkor íme.Bocs de nem bontom le a válaszokat név szerint.
Feltettem az ics-t ennek alapján.
Az első hozzászólást még olvasd el mert nem pontos a 6. pont fordítása.
Előtte gyári 2.3.6 volt fent root nélkül.Eddig én is csak OTA frissítettem korábban így tartottam tőle,főleg mert többen írták,hogy nem megy 9023-on.
De Nescafe után belevágtam és sikerült.Tényleg nem bonyolult.Bár 70%-on volt az aksi biztos ami biztos töltőre tettem mert máshol olvastam,hogy valaki ezen bukta el. :W
Nekem kb. 5-10 perc volt a teljes folyamat.
Előtte launcher pro volt fent a gyári helyett így nekem a sokat emlegetett google kereső meg sem jelent.igo fut rajta de mivel ez warez erről többet nem is írok csak volt aki kérdezte van e más navi maps-on kívül.A moboplayer pedig nálam nem indul,codec pack-ért reklamál (armv7_neon) de nem ajánlja fel automatikusan hogy honnan töltsem le.Illetve a moboplayer oldalát emlegeti.

Ericsson GA 628,Nokia 5110,3310,6220,N80,Samsung I8510,Nexus S,Note 2,Honor 7

(#9861) Toobee válasza csabibmx (#9860) üzenetére


Toobee
veterán

Nagyon gyorsan fent van, nem kell pottyantani az aksi miatt. Én 56%-on tettem vissza a 2.3.6-ot, majd rootoltam, meg szöszöltem és utána ment fel az ICS.

https://barbieripnk.hu/

(#9862) DonMedve válasza Toobee (#9861) üzenetére


DonMedve
addikt

Akkor 32%-al én viszem a prímet.Négy perc alatt felment.Amikor elindult a rendszer 28% volt. :C

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#9863) Asbee


Asbee
veterán

Auto fényerőn mikor minimumon van, ICS nem nagyon sötét nálatok? Engem már zavar, de mellette meg jó lenne auto-n hagyni.

[ Szerkesztve ]

(#9864) Toobee válasza Asbee (#9863) üzenetére


Toobee
veterán

Én még a minimumut is le szoktam venni, mert bántja a szemem. Persze nyáron kell, de most nem.

https://barbieripnk.hu/

(#9865) Pter_ válasza Toobee (#9859) üzenetére


Pter_
tag

Sajnos ez nem működik ICS alatt, de köszi!

(#9866) slice14


slice14
veterán

Ez rohadt érdekes a gyári recoveryt nemtom elővarázsolni, de amit felteszek az jó csak visszaáll. Azt megértem hogy visszaáll, de hogy a gyári nem elérhető.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#9867) Pter_ válasza havri1 (#9845) üzenetére


Pter_
tag

Sajnos nekem nem volt a bootloader nyitva, root sem volt, most meg nem tudom utólag rootolni. Köszi az eddigieket, van még ötleted?

(#9868) janston


janston
aktív tag

Kb. mekkora lehet az az időintervallum, amiben mindenki megkapja az OTA frissítést?

(#9869) KillBorn válasza janston (#9868) üzenetére


KillBorn
senior tag

1 hónapon belül mindenki megkapja, ez a hivatalos verzió.

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#9870) havri1 válasza Pter_ (#9867) üzenetére


havri1
félisten

Most milyen rom van fent?

havri

(#9871) Pter_ válasza havri1 (#9870) üzenetére


Pter_
tag

A gyári ICS, amit a gyári recovery-ből telepítettem, csak nincs mobilhálózat, ez a gond vele.Van megoldás a bootloader nyitása nélkül? A one click root nem megy. Fastbootból nem lehet cwm recoveryt sem telepíteni, a gyári recovery pedig - ugyanúgy, mint nálad - kilép, így onnan sem tudom újra lefuttatni az update.zipet.

(#9872) montyx válasza SP!T (#9851) üzenetére


montyx
aktív tag

Nekem nem akar felmenni a 9020T-re a fenébe...
Azt írja, hogy a csomag unsigned... :W

Aláírás

(#9873) KrissszG


KrissszG
tag

Sziasztok!

Kollégámnak i9020T-je van. Megpróbálta feltenni a fórumon is linkelt ICS 4.0.3 ROM-ot, de állandóan a "Signature verification failed" hibaüzenetet kapja.

Jelenleg a 2.3.6-os Stock ROM van fent neki...

Valami ötlet?

(#9874) SP!T válasza Pter_ (#9871) üzenetére


SP!T
addikt

Nyiss bootloadert, felrakod a clockworkmod recovery-t és flasheld vissza a gyári ROM-ot! Én így oldottam meg az i9023-on, amíg nem találok hozzá valót. (Bár már tuti van, csak olvasni kell.)

i9020T-hez ez az update kell: [link]
Biztos hogy ezt raktátok fel? Vagy lehet bezavar, hogy a teló rootolva van?! Nekem gyárira vissza lett moddolva, re-lockoltam és utána raktam fel.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#9875) csaszi1973


csaszi1973
csendes tag

Valaki meg tudnád nézni , hogy ICS alatt megy-e a Viber nevű program ...főzött alatt nem ment előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#9876) KrissszG válasza csaszi1973 (#9875) üzenetére


KrissszG
tag

Amúgy jó az a Viber? Jobb mint a Skype?

(#9877) havri1 válasza Pter_ (#9871) üzenetére


havri1
félisten

Akkor én csak a teljes bootloader nyitás+root megoldást tudom csak.

havri

(#9878) csaszi1973 válasza KrissszG (#9876) üzenetére


csaszi1973
csendes tag

Én szeretem használni, 3g tökéletes nincs visszhang..és nem is eszi úgy az aksit mint a skype.

[ Szerkesztve ]

(#9879) Asbee


Asbee
veterán

ICS-en sikerült valakinek olyan gyári recoveryt elérni ahonnan fel lehetett tenni? Nekem valami kép megjelenik egy pillanatra, aztán elsötétül csak az alsó éríntő gombok világítanak, és akksi kiszedés segített.

(#9880) slice14 válasza Asbee (#9879) üzenetére


slice14
veterán

Ugyszintén...

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#9881) Asbee


Asbee
veterán

Baseband és Bootloader verziónak, I9020XXKL1-et ír. Akkor a 9020-ra való rom lett feltéve? Amit még itt linkeltek azt tettem fel.

(#9880) slice14: Szerintem ami rom linkelve volt európai 9023-ra az 9020-ra való és az lett feltéve. :S

[ Szerkesztve ]

(#9882) petib


petib
csendes tag

Valakinek volt már OTA frissítés 9023-hoz? Ehhez később érkezik, vagy nem számít szerintetek?

(#9883) csabibmx


csabibmx
tag

ics-be sem lehet a gyári launcherbe körbe lapozni a fő oldalakon vagy csak én vagyok béna?

Ericsson GA 628,Nokia 5110,3310,6220,N80,Samsung I8510,Nexus S,Note 2,Honor 7

(#9884) frisco


frisco
aktív tag

Kicsit más jellegű téma, de ICS.
Akinek fent van a Launcher Pro mit tapasztal?
Nekem be-beröccen amikor használom, ha leszedem akkor a gyári launcher viszont gyönyörűen fut.
A gyári launcher felületét mennyire lehet testreszabni?
Ilyen menüt nem találtam és az alapból kapott 5 görgethető oldalt (screen) csökkenteném ha lehet.

(#9885) Akinnyo


Akinnyo
csendes tag

Ez a fagyi tényleg elég finom! :)) Eddig elégedett vagyok vele.. Annyit még, hogy akinek fent van, azt a sokat emlegetett "zero shutter lag"-ot hogy lehet előcsalogatni?

(#9886) slice14 válasza Asbee (#9881) üzenetére


slice14
veterán

Nekem ez van a névjegybe, bár ez nemtom hogy menyit jelent.

Ja és halkan megsúgom akit érdekel, hogy megy az IGO.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#9887) Asbee


Asbee
veterán

Aki még az itt régebben linkelt ics-t tette fel az nézze meg legyen szíves hogy van-e neki gyári recovery? Mert szerintem az 9020-ra való és sokan azt tettük fel.

(#9886) slice14: Hangerő+ fel indításnál nézd meg mit ír ki mert ott nekem I9020XXKL1 és I9020XXKI1 telóban, nekem is I9023XXKI1

[ Szerkesztve ]

(#9888) csabibmx válasza frisco (#9884) üzenetére


csabibmx
tag

Nekem is launcher pro volt fent korábban de ahogy elnézem az vissza is megy.Engem az zavar,hogy nem tudsz körbe lapozni,ha mappába teszed az alkalmazásaid akkor meg betelik 16-nál.Csökkenteni sem tudtam meg semmi mást.

Ericsson GA 628,Nokia 5110,3310,6220,N80,Samsung I8510,Nexus S,Note 2,Honor 7

(#9889) Dzsuri89 válasza Asbee (#9887) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Nálam az android figura kidől, aztán se kép (csak a gomb világít), se hang, ha a gyári recovery-re megyek.

Újraindítottam a telefont, aztán fel kell ugye oldani a képernyőzárat, de a kis kört nem lehetett elhúzni a lakathoz...
Vártam vártam ezt az ICS-t, de utólag még azon az állásponton vagyok, hogy ezen még igen lett volna mit gyorsítani...
Futtattam Quadrant tesztet ma és 147 pontot kapott a telefon, ráadásul 3x-or lefuttattam... Pontban is kevesebbet kapott a gyári 2.3.6-hoz képest, de sebességben is érezhető sajnos. Kár, hogy laggol az ablakváltásoknál, pedig nagyon király ez a launcher.

[ Szerkesztve ]

(#9890) slice14 válasza Asbee (#9887) üzenetére


slice14
veterán

Nincs, bejön a gugli a lakattal majd bevillan valami csomag. Majd csak a gombok világítanak.

Akkor rosszul láttam, nem csomag.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#9891) szilu7 válasza slice14 (#9886) üzenetére


szilu7
senior tag

Nekem is ez van, és én is az itt először linkeltet raktam fel, gyári 2.3.6-ra.

(#9892) havri1 válasza Asbee (#9879) üzenetére


havri1
félisten

Akkor nálam is ez volt, a linkelt ICS rontja el, azt hittem én csináltam valamit rosszul.

[ Szerkesztve ]

havri

(#9893) KillBorn válasza Asbee (#9881) üzenetére


KillBorn
senior tag

Egy német oldal megerősítette, hogy ez az OTA 4.0.3 hibája...mellesleg ez i9023-ra is ...ezt a hibát vagy egy újabb OTA csomag fogja kijavítani, vagy egy full-rom update majd ha kijön a teljes csomag...

szerk.: máshol meg azt írják ez az OTA az i9020T-hez van...tehát az amcsi Nexus S-hez.

[ Szerkesztve ]

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#9894) kisg válasza slice14 (#9886) üzenetére


kisg
tag

"A telefonról" menüőpontban nekem is ugyanezeket az adatokat mutatja, de a Power+VolUp megnyomása után a Fastboot Mode-ban ezeket írja:

Product name - Herring
HW version - REV 52
Bootloader version - I9020XXKL1
Baseband version - I9020XXKI1
Carrier Info - EUR
Serial number - 333xxxxxxxxxxxxxxxx
Lock state - Locked

Ezek után ha Recovery-t választom akkor felvillan a fekvő robot nyitott hassal és egy piros felkiáltójel, majd sötét képernyő és csak a kezelő gombok világítanak. Aztán újraindul.

Hogy lesz ebből helyes Bootloader és Baseband? :F

Update: közben megírtátok a lehetséges okokat...annyi szerencsém van, hogy működésbeli hibát nemigen találok benne.

[ Szerkesztve ]

Üdv, kisg

(#9895) frisco


frisco
aktív tag

9887
Nekem simán bejön és nekem is a 9020-as verziót mutatja.

9888
Én is megnézem újra a LP-t de érzésem szerint beszaggatott néha és ha igazak a hírek akkor a fejlesztése is szünetel.

9893
Ha jó ez a verzió is a 9023-as típusra akkor semmi gond. Köszi az infót !

(#9896) KillBorn válasza kisg (#9894) üzenetére


KillBorn
senior tag

jah nekem is I9020XXKL1-et ír...

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#9897) Asbee válasza KillBorn (#9896) üzenetére


Asbee
veterán

Működni működik nekem is rendesen kérdés, hogy most akkor jó rom lett feltéve vagy nem és amiatt nincs recovery vagy jó a rom csak valamiért nem jó benne a recovery és javítva lesz.

Bocs nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#9898) lupus_l válasza KillBorn (#9896) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Ezt soha nem értettem, mióta megvan a Nexus, a Settings alatt mindig 9023-as baseband szerepelt, a bootloaderben pedig 9020-as.

[ Szerkesztve ]

(#9899) Dzsuri89 válasza KillBorn (#9893) üzenetére


Dzsuri89
őstag

ROM Managerben néztem tegnap a Stock menünél a romokat és ott is az i9020-ra való 4.0.3. volt.

Bootloaderben nálam is az i9020 van feltüntetve.

Hogy a fenébe tudnám visszarakni a gyári 2.3.6-ot, ha nincs rootom és ez a retkes recovery se működik?

(#9900) KillBorn válasza Asbee (#9897) üzenetére


KillBorn
senior tag

Passz, ez egy jó kérdés...

lupus_l: mindig I9020 volt? Akkor van rá esély hogy ez valóban OTA 4.0.3 hiba.

[ Szerkesztve ]

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.