Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30924) net84 válasza Pötyi (#30886) üzenetére


net84
őstag

Én általában az irodánkhoz legközelebb lévő bejárati ajtó tövébe parkolok le. Így gyorsabb a távozás és ha kell, akkor át is tudunk ugrani a másik épületbe autóval (jó, csak indokolt esetben, nehogy megdicsérjenek :DDD ).
Ma fél 8-kor még otthon ültem a parkoló autóba és írtam a menetlevelet. Rá is jöttem, hogy nem mindenki érti, hogy kötetlen munkaidőben dolgozunk és nem csak a központban (nehezítésként hol a céges, hol a saját autóm felejtem a telephelyen).
Telefon csörgött, majd a következő beszélgetés zajlott le:
- dolgozol?
- igen, de nem vagyok bent (csak, hogy tiszta legyen egyből, hogy nem tudok ugrani, fejtsd ki telefonba)
- juj, akkor hívjam xy-t?
- hívhatod, de szerintem ő sincs bent. Mi a gond?
- azért megpróbáljam?
- mond mi a gond!
- nem csatolta fel a hálózati meghajtókat.
- és az miért baj? a ... rendszer sem indul el?
- nem, mert nincs mivel indítnai
- nincs ikon az asztalon?
- nincs, a hálózati meghajtóról szoktam elindítani
:Y :W :( :)) Van az a dolgozó, akivel nem szabad túl sok infót megosztani, mert később magánakcióba kezd és vakarhatjuk a fejünket.
- indítsd újra az egész gépet és jó lesz, ha nem, akkor hívj vissza és megbeszéljük mire érek be
Nem hívott, így jónak tekintettem... :DDD
A másik negyed órával később (még mindig máshol tekergek):
- úgysem találod ki, hogy miért hívlak
<hát nem is akarom>
- hááát, na miért?
- lejárt a jelszavam és nem is figyelmeztetett rá.
- majd, ha beérek, visszahívlak (másra nem is reagáltam)

Mivel a héten a kb. a 4. user, aki állítja, hogy neki nem volt figyelmeztetés a lejárat előtt a jelszócserére, rákérdeztem, hogy mikor jelentkezett ki utoljára. Hát ő nem szokott kijelentkezni, csak bezárja a távoli asztali kapcsolatot. Már minden tiszta és világos.

Read only...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.