Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23851) BiP válasza bambano (#23849) üzenetére


BiP
nagyúr

70évesek. +- 2év.
Én "csak" 80-as vagyok, szóval Britney velem egy korosztály.

Én akkor érzem magam öregnek, amikor meglátom, hogy itt a PH-n már >20éve lopom a napot. (és akkor a +abitről nem is beszélve)

[ Szerkesztve ]

(#23852) bambano


bambano
titán

itt a nagy rohanásban csendben elfelejtkeztem a dátumról, hogy 30 éve szóltam hozzá a neten először...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23853) Lenry válasza bambano (#23852) üzenetére


Lenry
félisten

Ne kamuzz, az áramot se találták még fel akkor :P

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23854) bambano válasza Lenry (#23853) üzenetére


bambano
titán

vésővel véstük a rovásírás tweetet a fatáblára :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23855) hcl válasza bambano (#23843) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ami örök : az a zene akkor is szar volt, azóta is az :D

Ja,a z igazi az volt, amikor kergettük a mammutot :D (Ebben van egy jó kis novella ilyen témában :D )

@Syl : És a százas évek?!

@BiP : Dettó :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#23856) --ka válasza #25954560 (#23847) üzenetére


--ka
senior tag

Hárman. :O

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#23857) elessar válasza bambano (#23843) üzenetére


elessar
tag

Még a múlt században hallottam egy jó mondatot:
"Valaha Janis Joplint hallgattunk, de lassan Madonnát is visszasírjuk"

(#23858) koby11h válasza #25954560 (#23847) üzenetére


koby11h
aktív tag

Minimum a kettes, de a trottyhoz már lassan illik a hármas... :D

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#23859) Top cat válasza hcl (#23855) üzenetére


Top cat
őstag

Nem tetszik a Britney Spears? Talán a Béla Spears jobban bejön. ;]

(#23860) bambano válasza elessar (#23857) üzenetére


bambano
titán

Mondjuk Joplintól mindig is a falra másztam.
De gimis koromban nem hittem volna, hogy vén koromra a Modern Talking "jó" zene lesz :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23861) KROK640 válasza szebe (#23844) üzenetére


KROK640
veterán

Britney már középretronak is régi.
Ugyebár a kb 2010ig van az aktuális, előtte a Core 2Duoktól kb a 1st gen (I3/I5/I7)ig fél retro. Középretronak minősül a Pentium 4 és az AthlonXP éra, retronak a Pentium III és ami régebbi. Na most mivel Britney számait már azokban az időkben játszotta a rádió, mikor én 366-os Celeronnal nyomultam, (a szomszédék is vettek egy 366-os Celeront nem sokkal én utanánam, a lányuknak, én mentem át telepíteni, és a csajnál Britney poszter volt a falon és a Baby One More Time szólt a rádióból) ezért Britney számomra retronak tekinthető. Pláne, ha belegondolok, hogy a csajnak azóta már két iskolás korú gyereke van (sajnos nem tőlem :( )
Na meg hogy akkor egy 366-os Celeron 64MB RAMmal meg 4GB-os HDDvel még modernnek számított. Ez 1999 őszén lehetett... (nekem május végén jött a 366).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#23862) jokeph válasza KROK640 (#23861) üzenetére


jokeph
nagyúr

Jó levezetés ! :C :R

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#23863) KROK640 válasza bambano (#23852) üzenetére


KROK640
veterán

Azta, az nem semmi. nekem az első netes hozzászólásom cca 25 éves (és szerintem régesrég nincs meg). Viszont van egy 22,5 éves fórumregisztrációm is a Gamestaron.
Ez az itteni regem csak 7 éves, volt egy ami kb 2008-2009-es volt (2009ben írogattam vele ide), de aztán megszűnt a hozzátartozó mail, a jelszót is elfelejtettem, évekig rá se néztem... így 2015ben mikor vásárlási szándékkal érkeztem az oldalra, egyszerűbb volt újat csinálni. Aztán itt ragadtam fórumozni is ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#23864) KROK640 válasza jokeph (#23862) üzenetére


KROK640
veterán

Sokat járok egy bizonyos topicba :DDD

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#23865) hcl válasza Top cat (#23859) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Neközelíccsé' :D

@E.Kaufmann : Engem sem zavar. Sok mindent hívhatnak úgy. Zseniális troll volt, aki becsempészte :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#23866) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Tudom, én vagyok a hülye, hogy rádiót hallgatok, és a reklám közben sem kapcsolok el, de csak nekem tűnik marhára zavarónak a gyerekeknek készült gyorsfagyasztott corndog (amcsi típusú kajaféle) reklámjában hogy mikor űrhajósat játszanak, az űrhajót Nostromo-nak hívják? :W
1. Éliien, nem túl gyerekbarát
2. Szerzői jogok ;] felkéne nyomni ;] (ungarishe virtusch)

Erről jutott eszembe:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#23867) jokeph válasza E.Kaufmann (#23866) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem csak neked tűnt fel, rögtön az Éllien ugrott be ahogy előszőr meghallottam. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#23868) BiP válasza E.Kaufmann (#23866) üzenetére


BiP
nagyúr

1. gyerekek úgysem értik, szülőknek meg easter egg.
2. itt keletbalkánon érdekel ez bárkit is?

[ Szerkesztve ]

(#23869) F.E.K.. válasza bambano (#23852) üzenetére


F.E.K..
senior tag

BBS-en? :DDD

(28.8 -as modemmel kezdtem a netezést, mielőtt kiskorúsággal vádolna valaki... :D )

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#23870) E.Kaufmann válasza F.E.K.. (#23869) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én 56k-ssal, de azt is jó későn, már a HSF/HCF modemek is lecsengőben. Előtte az egyetemre jártam távolsági busszal netezni nyáron is.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#23871) koby11h válasza F.E.K.. (#23869) üzenetére


koby11h
aktív tag

Én 2400-as modemmel, valami x25-ös hálózaton küldtem az első emailemet, nem tudom mikor, kb. '91-93 körül lehetett, valamikor.
BBS akkor már régen volt, a szolnoki pl. (neve már nem jut eszembe), ami nekünk jó sebességgel volt elérhető és az is 9.6-os majd 19.2-es modemmel...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#23872) BiP válasza F.E.K.. (#23869) üzenetére


BiP
nagyúr

fúbakker, ez se ma volt.
Én 14.4-essel. '93-ban lett először otthon PC-nk (akkor egy menő dx2-66, de még családi, előtte a megyei könyvtárban gépeztünk délutánonként, de persze net még nem volt rajta.), Aztán amikor elkezdtem már saját magam upgrade-elgetni az otthonit, akkor vettem hozzá modemet. Majd a 33.6-osra upgrade megváltás volt (jó, sose tudott annyit, az hozott kb. 28-at, de annak már örültem), majd egy 56-os soft-modem. Annak olyan 44 volt a teteje.

[ Szerkesztve ]

(#23873) frescho válasza jokeph (#23862) üzenetére


frescho
addikt

Ez csak ilyen neológ, liberális megközelítés. 32 bites processzorral hogyan lehetne már retró?

https://frescho.hu

(#23874) E.Kaufmann válasza frescho (#23873) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Köhömm: Amiga, Atari
Tudom, vannak fanatikusok, akik nem bírják mai napig elengedni, sőt egy A1200 biztos bekerül majd a koporsóba is :DDD

Erről jutott eszembe, volt egy cikk, hogy működő mobilt is tettek be a koporsóba direkt, ami 30 napig bírta készenlétben. Na az milyen kríípíí, ha arról megcsörgetnek ;]

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#23875) BiP válasza frescho (#23873) üzenetére


BiP
nagyúr

Azért PC vonalon 10év már retró. Intelnél most jön a 13.gen, szóval egy core2 az már kb. ezer éves :)
De persze ha differenciálni akarjuk, akkor lehet ilyen fél-retró, közép-retró, retró vonalakat csinálni, persze.
(a fél retrónak kategorizált AthlonXP meg P4 az már 20éves cucc. Ez a számítástechnikában nem ezer év, hanem az örökkévalóság.)
Mint ahogy mi gyerekkorunkban a a suliban a 286-os előtt ülve tekintettünk az Eniacra :)

[ Szerkesztve ]

(#23876) frescho válasza BiP (#23875) üzenetére


frescho
addikt

Felmegy rá egy ma is támogatott Windows? Ha igen, akkor még youngtimer sem lehet. PC vonalon is sokkal visszább kell menni, hogy igazán retró legyen. Ha fundamentalista lennék, akkor a 286-ot írnám, de megengedőbb időszakban egy RD RAM-os Willamettet is beengedek a műhelybe.

E.Kaufmann: A 68k még belül 16 bites, az 1200-as már viszont 32. Amúgy sem vitás, hogy egy ZX81 vagy még inkább egy TRS80 jön velem a túlvilágra.

https://frescho.hu

(#23877) hcl válasza BiP (#23868) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"szülőknek meg easter egg."
Ők sem értik.

@frescho : 10 éves hol régi :D A 386 a régi... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#23878) BiP válasza hcl (#23877) üzenetére


BiP
nagyúr

Úgy értem, aki nem érti, annak nem mindegy mi a neve? Aki meg érti, annak easter egg.
(egyébként bevallom, én sem emlékeztem, hogy hol hallottam ezt a nevet)

Felmegy rá egy ma is támogatott Windows?
Normál támogatás már csak Win10 21H1-től van, már a 20H2-nek is lejárt 2 hete. [link]
Extended support van még persze, a legkorábbi ilyen támogatott Win a Win8.1, de annak is már csak fél év van az extendedből. [link]

De ha azt nézem, a Win10 is felrakható még egy Core2-re, ha valaki nagyon mazochista, szóval eléggé tág az a határ, mi számít réginek. És persze személyfüggő is.

[ Szerkesztve ]

(#23879) qqcqqc válasza frescho (#23876) üzenetére


qqcqqc
őstag

Mindenkinek az a retró, amit tizenéves korában nyomkodott. Nekem a C64, :)

Az utána birtokolt eszközök esetleg régiek.

(#23880) BiP válasza qqcqqc (#23879) üzenetére


BiP
nagyúr

amit tizenéves korában nyomkodott.
Pattanás? ;]

(#23881) E.Kaufmann válasza BiP (#23880) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én meg retroszexuális vagyok :DDD ;]
Ejj azok a szép Burda modellek :DDD

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#23882) hcl válasza qqcqqc (#23879) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én pl. TVC-t nyomkodtam, meg 286, 486. Nyilván a S390 is retró, meg a ZX81, meg a PDP is. De egy P4? Az már konform technika, filmet néztek rajta az emberek meg minden. Jó, 15 év is régen volt, de 30 még régebben :D A P4 az régi, de a retró az azért valami sokkal régebbit jelent. 20 éves autó is régi, de harminctól veterán...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#23883) F.E.K.. válasza BiP (#23872) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Ó, a modem init hangjai még mindig megvannak a fülemben. 56-os modemem lett a végére, és menő, mert nem softweres volt. Persze a vonal miatt sose volt meg a teljes sebesség. Mondjuk a letölthető adatmennyiség is kevesebb volt.

Folyton a kedvezményes/ingyenes időszakra hajtottunk, akkor készült ez is: [link] :)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#23884) E.Kaufmann válasza hcl (#23882) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Na nekem pont kimaradt, mert Tualatinnal majd Duronnal fedtem le azt az időszakot. Munkahelyemen is próbáltam megszabadulni tőlük, mert egy egymagos Core alapú celeron is agyonverte a legtöbbet.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#23885) fatpingvin válasza #25954560 (#23847) üzenetére


fatpingvin
őstag

most mondjam hogy akkor én még karonülő voltam?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#23886) jokeph válasza frescho (#23873) üzenetére


jokeph
nagyúr

Minden relatív. :D
Máshogy is nézhetjük, pl. amire még natívan fel lehet driverezni egy W9x/Me-t és/vagy 2000/XP/2003-at az sokaknak már bőven a retro kategória PC-ben.
Engem örömmel tölt el, hogy a 2008-as AM2+-os (DDR2) rendszerem működik W2000-től W10x64-ig bármelyik Windowsal, rendesen feldriverezve még a HD3200-as IGP is, tehát ez nálam retroba befér vidáman. ;]
Az igazi retro amúgy (szerintem) a 8 bites cuccok, pl TVC és társai, de ezek ugyen nem PC-k. :))

#23876frescho: van a garázsomban lecsomagolva valahol egy RD ramos P4 NW, s478-as i850-es Intel lapban. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#23887) hcl válasza E.Kaufmann (#23884) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, nekem is AthlonXP volt.

@jokeph : Szerintem informatika úgy general volt :)
De hogy feldriverezni? Ez is csak Windowson érelmezhető. Nagyobb Linux disztrók dobták már az i586-ot, de gyanítom, hogy egy Debian még simán felmegy Pentium3-akra, csak ne SIS videochip legyen benne :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#23888) jokeph válasza hcl (#23887) üzenetére


jokeph
nagyúr

Szegény mostoha SIS. :DDD

VGA-ból is lehet benne variálni, pci-e kell (gen 2.0 x16 az inteface), 2000/XP/2003-hoz bármelyik régebbi nVidia 6/7/8/9 megteszi, a 9 mehet W7/8/10-hez is már, ATI-ból a HD6xxx a tuti, ehhez van driver W2000-től W10x64-ig. :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#23889) E.Kaufmann válasza jokeph (#23888) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A régi időkből ezeket a 3rd party chipset gyártókat hiányolom a legkevésbé, igaz nélkülük sok vegyesbazár szörnyszülött lap nem jöhetett volna létre :DDD
Tudom, itt sokaknak nem volt bajuk VIA vagy nForce vonallal, de szerintem az AMD-t az is visszahúzta a 2000-es években az Intel marketinggépezete mellett, hogy nagyban rászorult ezekre a gyártókra (és váltakozó minőségű termékeire), míg az Intel már saját chippekkel is jól elvolt. Igaz legalább az AMD-nél az javított a helyzeten, hogy előbb elkezdték beintegrálni a memóriavezérlőt a CPU-ba, és szerintem nem csak a sebesség miatt, hanem hogy kevésbé rontson az összképen egy külsős chipset.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#23890) hcl válasza jokeph (#23888) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na fogsz egy laptopot, abban vagy SIS van, vagy nem... :D
Valakinek a SIS-es laposával akkorát szívtunk, és nem. Kivételes olyan hardver, amihez nincs normális support :D

@E.Kaufmann : Szerintem jó volt, hogy többféle gyártó többféle chipset gyártott többféle procihoz. És hogy egy lapba többféle proci is belement. Nagyobb volt a verseny.
Integrált AMD RAM vezérlő meg az elején borzalom volt... Az Intelé is, csak nem annyira :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#23891) --ka válasza E.Kaufmann (#23889) üzenetére


--ka
senior tag

Sok mindenhez volt szerencsém az első 486DX2 66-os gépem óta (suliban, ismerősőknél főleg 386-osok voltak, de bőven volt még üzemben XT/AT is akkoriban), de először az Intel 865 chipsetnél éreztem azt, hogy "megérkeztünk". A HT-s Northwood P4 és 2×1GB DDR 400 kombóra emlékszem vissza legnagyobb örömmel. Ott kisimult minden; Windows XP SP2 (SP3) és megszűnt minden gond.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#23892) E.Kaufmann válasza hcl (#23890) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Elhiszem hogy elsőre nem ment nekik, de a többieknek meg többedjére sem ;]
Azóta nincs (sok) gondom pl a kevert memóriákkal (kivéve laptopok), mióta integrált memóriavezérlők vannak. Mondjuk érdekes módon mostanában szoktam rá a KIT-ekre, mert mégiscsak jobb a békesség :D

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#23893) fatpingvin válasza hcl (#23887) üzenetére


fatpingvin
őstag

Alpine 32 biten még egy 486-on is elindul ha van elég RAM, just sayin...

amúgy nekem is van egy SIS chipsetes laptopom (maradéka), már csak a barebone meg a képernyő, de videoproblémáám nem volt még vele. mondjuk lehet hogy ez összefüggésbe hozható az Ati dGPU-val :D

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#23894) hcl válasza fatpingvin (#23893) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na jó, de az az ólajtón is elfut :D Olyasmire gondoltam, ami ilyen robusztusabb oprendszer szintű.

" mondjuk lehet h mondjuk lehet hogy ez összefüggésbe hozható az Ati dGPU-val ogy ez összefüggésbe hozható az Ati dGPU-val :D"
Konkrétan a SIS videochip a gyász, meg persze csak GUI-n :D

@E.Kaufmann : Nekem előtte sem volt bajom a kevert RAM-okkal, de az első generációs Intel Core i procis üzleti laposok valami lehetetlen válogatósak voltak :D
AMD meg mindenen, még a Phenom II-m is :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#23895) tserrof77 válasza jokeph (#23886) üzenetére


tserrof77
senior tag

Csak... nem egy... Abit TH7 / TH7II :Y :Y :Y Mondd, hogy aaaaazzzzz :C :C :C

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#23896) DJGABI válasza Syl (#23850) üzenetére


DJGABI
addikt

jaja, Black Eyed Peas-t, Tankcsapdát, Gwen Stefani-t meg ilyeneket játszanak. jó, hát kinek mi a retro :DDD

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#23897) jokeph válasza tserrof77 (#23895) üzenetére


jokeph
nagyúr

Sajnos nem, írtam is hogy Intel lap. :U
Desktop Board i850MV asszem.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#23898) tserrof77 válasza DJGABI (#23896) üzenetére


tserrof77
senior tag

Akkor már inkább Aurorát, Viszlát Iván! Úgyis megint aktuális, '88 telén :DD

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#23899) E.Kaufmann válasza hcl (#23894) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Lehet, az is, hogy mire hozzám jutottak ezek a cuccok, már elég kiforrott BIOS-ok voltak már hozzájuk, meg már nem kerültek sokba :D . A laptopot írtam is, én is üzletivel szívtam, PhenomII-höz megint nem volt szerencsém, mert S775-re váltottam durci után, P31-es lappal (nem elírás, G31 letiltott VGA-val ), igaz, nem integrált a vezérlő de intel volt és nem háklis.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#23900) fatpingvin válasza hcl (#23894) üzenetére


fatpingvin
őstag

az Alpine még messze nem fapad, csak a valóságban tudja azt amit az Arch júzerek szeretnének hinni az Archról. simán tudod konfigolni teljesértékű asztali rendszerré, az egyetlen érdekes kérdés az az hogy a célalkalmazások mennyire mennek musl-el, ugyanis elég sok nagy szoftver glibc-függő valami obscure hülyeség okán.

ami igazán fapad az a TCL Core :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.