Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Graphics válasza ToniSoprano (#1249) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért mert nem csempés böngésző nem támogatja ezt,

Menj a metro%modern felületre, ott egyből felugrik win alatt.

Egyelőre engem is zavar, de nem tudom hogy lehetne változtatni / billentyűzettel :D

@Clemi: Ezekre az akciókra rá van állva az ember agya, nem kell mindent elhinni...

Jobban be lehet etetni a népet, hogy óóó akciós, akkor most kell venni, EZ a MARKETING lényege

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1252) Upo válasza ToniSoprano (#1249) üzenetére


Upo
addikt

Csak a csempés böngészőn megy. Az asztalin nem. A tálcán jobb gomb - toolbars - touch keyboard bepipálni, akkor egy kattintás.
Van ez, de nem mindenhol nyitja meg a billentyűt, mentési dialógusokban pl. igen, de a böngészőben nem. Én már megszoktam azt az egy tapit.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1253) ToniSoprano válasza Upo (#1252) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Jaja nem olyan vészes ha tálcára kiteszem, de meg kell szokni android után.
A Chrommal egyébként működik a virtuális billentyű feljön, de nem záródik be, de ez már egész jó így, egyébként a pc-n is a chromot használom jobban is szeretem.

Egyre jobben megszeretem a Csubimat, kicsit zavar még a kamera idétlen elhelyezése, ami fogás szempontból kicsit fura, de nem vészes. De aki kitalalálta nem volt százasm egyrészt kényelmetlen, másrészt, ha valamilyen rossz pillanatomban fényképezni is akarnék bal kézzel pont eltakarom a kamerát.

A HDMI nekem a windows alól nem ment, de úgym ég nem próbáltam hogy kikapcsolva dugom rá a HDMI-t, és így indítom be, az asztalinál csak így ismeri fel a 8.1 a HDMI-t azt tudom.

Gyors vékony, jó a magyar ékezetes billentyű és jó az, hogy két oldalra is el lehet helyzni sokkal könnyebb a gépelés.

A szabad területem a frissítések után elég gyorsan fogy, ez amiatt lehet, hogy a letöltött frissítéseket rajta hagyja és törölgetni kell mint az asztalin. Egyékbként a windwos talán ceruzával jobban használható lenne, tudtok ajánlani valami ceruzát hozzá?

(#1254) MrChef válasza Clemi (#1250) üzenetére


MrChef
aktív tag

Igen, ingyen frissíthető lesz a Win10-re. Nekem ma jelent meg az ikon, amivel feliratkoztam a frissítésre. Amint kész, települ az új rendszer.

(#1255) Clemi válasza MrChef (#1254) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi!

(#1256) supiX


supiX
csendes tag

Sziasztok

Érdekelne egy pár dolog
1. Ha rendelek egy ilyen tabletet egy megbízható oldalról ingyenes szálítással akkor mire kell számítanom (mennyit kell rá fizetni ha paypal-al fizetem gondolok itt az áfára meg a vámra )

2. Melyik oldalról tudok úgy rendelni hogy az átcsússzon a vámont és az alap árán kívűl ne keljen ráfizetnem többet vagy ne sokkal

3. Mire használható maga a win így 8 col alat . Legfőképp azok válasza érdekelne akiknek mellette van egy eléggé jó asztali gépük is hogy mennyire használják a gép mellet magát a tabletet??

( Mert egyik ismerősöm aki benne van ebben a számtek dologokban azt mondta mert kérdeztem tőle hogy , ő mire használná azt válaszolta: ha most odaadnám neki ő ezt semmire nemtudná használni max eldobná mer ugye nem bővíthető meg ilyenek ) .

4.Gondolkodok egy ilyen tábla vételén tudnátok irni néhány dolgot a specifikációján kívül hogy mibe nagyon jó a tablet .

Előre is köszi a válaszotokat

(#1257) tibcsi0407 válasza supiX (#1256) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szia,

1. ÁFA+ kezelési költség (ár x 1.27+ kezelési költség)

2. Nem az oldaltól függ, hogy átcsúszik-e a VÁM-on. Ha nem futárszolgálattal, hanem valamelyik ingyenes, de lassú postát (NL, Swedish, Swiss) választod, akkor van rá egy hangyaf*sznyi esélyed, hogy megúszod az ÁFÁ-t.

3. Tartalomfogyasztás (böngészés, filmezés), szerintem komolyabb dologra felesleges.

4. Jó az ár/érték aránya. Valamint egész jó az üzemidő és a kijelző sem rossz szerintem.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1258) Dominó85 válasza supiX (#1256) üzenetére


Dominó85
veterán

Ne akarj Áfa-t csalni és ne kérj meg senkit se erre, hogy ötleteket adjon neked. Ha nem tetszik az Áfaval növelt értéke, akkor olvass vissza és máris láthatod, hogy itthon mennyi a tablet. Én konkrétan laptop + tablet párosra váltottam. Nem bántam meg. Netezni, filmezni a Chuwi bőven elég. De egy bluetooth egér klavi kombóval 2006-2007-ig bezárólag lévő gamezolás sem akadály.

* Péter - 06302461862 *

(#1259) AllTheBest válasza supiX (#1256) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Egy viszonylag komoly gépem van, amit egy 34 colos tv-re kötve használok. Nemrég jutottam hozzá a kis chuwi-mhoz és én a windows-s részét használom a legtöbbet. Egér+bill kombóval teljesen tökéletes netezésre is, sőt... a régebbi játékokat is elviszi szépen. Én főleg filmnézésre használom meg netezésre, esetleg néha egy kis cod1... Meg hordozhatóság miatt nagy hasznát veszem mivel ismerőseimmel elkezdtünk videókat készíteni és egy kávézóba beülve a kis tabon össze tudjuk vágni az alapötletet amit otthon a gépemen kicsit rendbeszedek és lerenderelek.
Ha valaki akarja, akkor ki tudja használni a tabot is szerintem...

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#1260) Graphics


Graphics
Jómunkásember

HDMI-vel kötöttem tévére, de 1280x768-ban jeleníti meg, és kissé kevés a színmélység.

Vki ötlet?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1261) vati182


vati182
aktív tag

Sziasztok

A problemam meg mindig fent all letorlott az a dual rendszert kezelo software insyde, szuksegem lenne ra hogy ujra tudjam hasznalni az android reszt mert nincs mivel atvaltani.

pls segitsen valaki, mar probaltam valaki ajanlasat hogy valahonnan leszedte, de az nem mukodott nem telepult fel.

Elore is koszonet mindenkinek.

(#1262) Graphics válasza vati182 (#1261) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha a bekapcs + hang le vagy felt nyomod nem jön be a választómenü?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1263) vati182 válasza Graphics (#1262) üzenetére


vati182
aktív tag

De az a verzio mukodik most probaltam ki, de a fast switch-em így nincs meg és nagyon jó lenne ha ujra mukodne. vissza szeretnem installalni.

A vicc az hogy az android rendszert elinditom ott van a fast switcher csak itt a windowsbol vesztettem el.

[ Szerkesztve ]

(#1264) herdsman12 válasza vati182 (#1263) üzenetére


herdsman12
őstag

Esetleg egy gyári állapot visszaállítása a Win-en?

(#1265) Dominó85 válasza Graphics (#1260) üzenetére


Dominó85
veterán

Kijelzőn jobb klikk -> Képernyőfelbontás -> Észlelés -> Amelyik opció tetszik.

* Péter - 06302461862 *

(#1266) vati182 válasza herdsman12 (#1264) üzenetére


vati182
aktív tag

Azt megkerdezhetem hogy csinalhatom meg mert a sima rendszer visszaallitas alapból ki van kapcsolva rajta bent a rendszerben.
Szóval hol van ez a gyári állapot vissza állító verzió?

A masik hogy nem okoz az semmilyen problemat ha ra nyomok arra a gyari vissza allitasra nem lovi ki az android rendszert? vagy akarmi mas?

[ Szerkesztve ]

(#1267) kige91 válasza vati182 (#1266) üzenetére


kige91
csendes tag

Az Android és a Win teljesen külön áll egymástól ebből a szempontból! A Win visszaállítását úgy éred el, hogy belépsz a gépházba és ott van egy helyreállítás menüpont.

(#1268) kige91


kige91
csendes tag

Aki szeretne venni, de bánja az ÁFÁ-t, annak van egy jó hírem! Tinydeal-en lehet HDMI-set rendelni német raktárházból. [link]

(#1269) Graphics válasza kige91 (#1268) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ejh :D ilyenkor jönnek a jó akciók.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1270) kige91


kige91
csendes tag

Más téma! Van valaki olyan elvetemült, aki hajlandó segíteni nekem? Írtam már korábban, hogy kicsit kinulláztam a gép agyát, miután össze akartam vonni a partíciókat az Android és a Recovery-k formázása után. Ennek következtében, ugye nem is tud tölteni, és ahogy lenni szokott le is merült. Külsőleg nem tudom feltölteni az akksi vezérlőpanele miatt. Szóval, ha valaki van olyan elvetemült, hogy hajlandó átdugni a sajátjába az enyém akksiját, feltölti és még a Windows-t is helyre tudja pofozni driverekkel együtt, mert az androra nincs szükségem, akkor azt nagyon megköszönném! Természetesen minden fajlagos költséget állok, és még némi ésszerű honoráriumban is meg tudunk egyezni. Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#1271) MrChef válasza supiX (#1256) üzenetére


MrChef
aktív tag

Szia!

Felsorolás a használhatóságról, a teljesség igénye nélkül:
- képek,
- videók / filmek
- családi fotónézegetés TV-n (HDMI vagy Miracast)
- kisgyerekemnek rajzfilm az autóban (vettem autós tablet tartót)
- internet böngészés (a mobiltelefonomon bekapcsolom a hotspot-ot)
- a windows-os Facebook alkalmazás szerintem jó! Simán fut a rendszer, és ez is. Ellentétben az androidos FB alkalmazással.
- képregények...
- Windows /tablet/ alkalmazások, amik között vannak jó cuccok. Van, hogy a Windows alkalmazás jobb, de van, ami Androidon elérhető.

Mivel ez egy teljes értékű Windows, egeret és billentyűzetet rákötve arra tudod használni, mint az asztali Windows-t. Vagy külső vinyót is ráköthetsz. Esetleg még áramfogyasztás miatt sem utolsó, hogy mennyit fogyaszt egy PC vs a tablet.

Munkára is fogom használni: billentyűzetet rákötve könnyebb rajta email-eket írni, mint telefonon.

[ Szerkesztve ]

(#1272) MrChef válasza kige91 (#1268) üzenetére


MrChef
aktív tag

A TinyDeal jóóóó! Már rendeltem tőlük mást. :D

Az amerikai konnektoros USB töltő/átalakító szép kék fényben villant egyet, amikor a konnektorba dugtam. Így volt már más amcsi töltővel is, úgyhogy nem próbálkozom vele többet, van egy micro USB-s töltőm a tablet számára.

(#1273) herdsman12 válasza vati182 (#1266) üzenetére


herdsman12
őstag

A gyári állapot visszaállítása a Gépház - Frissítés és helyreállítás - Helyreállítás menüben van. Három választási lehetőség van, az első valami light-os megoldás, megmaradnak a saját képek, doksik.
Az igazi gyári állapot a második (a Windows újratelepítése), itt eredeti állapotába kerül a Win, minden adatodat töröl.
A harmadik az egy spec módszer.
Ez a visszaállítás csak azokon a gépeken működik, ahol nem bántották a partíciós táblát.
Egy rövid próba után mindkét rendszeren csináltam gyári állapot visszaállítást, működik rendesen és nem piszkálják a másik rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#1274) Victoryus válasza kige91 (#1268) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Bezzeg vi10 nincs a németeknél.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1275) kige91 válasza MrChef (#1272) üzenetére


kige91
csendes tag

Nekem viszonylag sok cuccom van onnan, egy telefon, két tablet, amiből egyik az asszonyé. Meg sok apróság, de probléma még egyikkel se volt. Csak az én Chuwim... Na jó az én voltam :) de a töltője még jó!

[ Szerkesztve ]

(#1276) MrChef válasza kige91 (#1275) üzenetére


MrChef
aktív tag

Feleségem telefonja: TinyDeal-től (THL T6S)
Édesapám telefonja: MiniDeal-től (rávettem, hogy legyen kínai telója, mert az összeg, amit telefonra szánt, nagyon soványka lett volna idehaza. Nem bánta meg: Jiayu G2F-et vett)
saját telefonom: MiniDeal-től (THL W200S)

(#1277) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na szóval már asztalinak is beüzemeltem a "gépet", órajel letekerve BIOS-ban, melegedés nincs

HDMI-vel , USB-s billentyűzettel, elég patentül üzemel.

Ami még kellene, egy jó USB hub, amivel lehetne pár perifériát, vagy pendrive-ot csatolni.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1278) arnd válasza kige91 (#1270) üzenetére


arnd
senior tag

Szia nem ismerem konkrétan ezt gépet belülről, de, hogy oprendszer nélkül ne töltsön nem tudom elképzelni. maximum kijelezni nem tudja.
Léteznek ilyen univerzális USB-s töltő modulok pár száz forintért, egy olyannal hamarabb feltöltheted, mint egy kölcsön géppel.

(#1279) kige91 válasza arnd (#1278) üzenetére


kige91
csendes tag

Hiába van összedugva, nem tölt. Ez a hiba a kékhalál után jelentkezett először. Yodee kolléga adott egy tabletpanelt, aminek a Battery kimenetére ráforrasztottam egy-egy vezetéket, aminek a másik végét a Chuwiban lévő akksi vezérlőpaneléhez forrasztottam + és - jó helyen, természetesen. Azon keresztül sem tölt, úgy sem, hogy az akksi be van dugva a saját paneljébe, sehogyse. A vezérlés nem kapja meg a töltésre az engedélyt, és nem hajlandó töltődni. Már úgy vagyok vele lassan, hogy vagy rendelek egy újat, és megpróbálom megcsinálni, aztán eladom azt, vagy kib@szom a 3,14csába az egészet. De ha valaki spórolna nekem 30 ropit, meg azt, hogy utána eladjam az újat, meg az eladással járó fáradalmakat, azt MEGKÖSZÖNNÉM. És meghálálnám, természetesen.

(#1280) Graphics válasza kige91 (#1279) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De kikapcsolt állapotban töltődik a tab pl nálam, tehát nem értem én se miért kell a rendszer hozzá :/

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1281) kige91


kige91
csendes tag

#PleaseHelpSomeone @ [#1270]

(#1282) kige91 válasza Graphics (#1280) üzenetére


kige91
csendes tag

Arra tippelek, hogy azért van feldarabolva annyi részre, az emmc, hogy a driverek a két rendszer nélkül is üzemeljenek! Ezt a gondolatomat alátámasztja az, hogy a needromon lévő dualos cuccban találtam olyat, hogy a kikapcsolt töltésjelző képek vannak egy mappába.

(#1283) Graphics válasza kige91 (#1282) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

így érthető lenne :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1284) tibcsi0407 válasza kige91 (#1282) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Annyi kapacitás nincs az akksiban, hogy a romot újrapattintsd?

https://utdetailing.hu/

(#1285) kige91 válasza tibcsi0407 (#1284) üzenetére


kige91
csendes tag

Semmi, zéró. Már 7-én este volt az újratelepítés. 67%-on volt az akksi, amikor utoljára ránéztem. Felment rá egy teljesen szűz Win8pro. Wifit tudtam varázsolni, de más nem nagyon ment rá. Tőled kérdeztem pont ezeket a katalógusfájlban lévő drivereket, hogy hogyan kell, de sajna lemerült a cumó.

(#1286) tibcsi0407 válasza kige91 (#1285) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem valami jobban pörgő tabletes topicban is rákérdezhetnél, ha esetleg még eddig nem tetted meg. Vannak ám itt nagy szakik. Van az Atom Z373x-nek külön topicja is, ahol művelnek ám kemény dolgokat a srácok. :)
Link

https://utdetailing.hu/

(#1287) laxika0428 válasza ToniSoprano (#1246) üzenetére


laxika0428
csendes tag

én a tabbal együtt kaptam a tokot és zseniális! rohadt jó a minősége és állványként is használható mint az ipad tok. csak ajánlani tudom!

Micro sd-t ha akrtok venni arra áldozni kell 22-23 dollárért nem nagyon kapsz értelmes kártyát főleg nem 64gb class 10-et supergame.hu-n vannak nagyon jó áron a kártyák én 7500-ért vettem a class 10 kingstonomat ami full eredeti és két nap alatt itt volt. ennyit kell azért egy ekkora micro sd-re szánni.

(#1288) laxika0428 válasza kige91 (#1285) üzenetére


laxika0428
csendes tag

de biztos vagy te ebben, hogy a software-es tiltás miatt nem tölt és nem hardveres oka van? csak azért kérdem mert nem egy ember írta más fórumokon képekkel együtt, hogy a full emmc-t törölték és csak win-t raktak fel rá minden gond nélkül. Mindezt egy vi8-n. Csak kérdem, én annyira nem vagyok ebben szaki.

(#1289) Upo válasza vati182 (#1263) üzenetére


Upo
addikt

Fast switch-et feltettem külön ide, a fast_switch_win81 mappába, a firmwareletöltés wines részében benne van, csak az úgy több giga.

A tinydeal amúgy tényleg jó, én is már rendeltem tőlük, de amit érdemes meggondolni, hogy a tabokra-telefonokra a többi shoppal ellentétben csak 6 hónap garit vállalnak! Most hirtelen nem találom ahol a garanciaidőt írják, de itt pl. benne van, hogy 180 nap után nem érdemes visszaküldeni mert úgyis lejárt a garancia.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1290) hun_gery válasza vati182 (#1261) üzenetére


hun_gery
aktív tag

http://data.hu/get/8967905/Q2S_x86.msi

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#1291) herdsman12 válasza Upo (#1203) üzenetére


herdsman12
őstag

A dd mentésről írnál bővebben?
Hol lehet a képeket megnézni?

(#1292) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Felpattintottam a Win10-et. Működik tökéletesen, csak a touchscreen driverét kellett újratelepíteni, mert az nem jól érzékelte a dolgokat. Egyébként hamar fenn volt. Hosszasan még nem tudtam tesztelni idő hiányában.

https://utdetailing.hu/

(#1293) kige91 válasza laxika0428 (#1288) üzenetére


kige91
csendes tag

Láttalak is az XDA-n! Ez rendben van, gondolom ott már fent voltak a driverek. Nem az nem sikerült.

(#1294) depzoo válasza tibcsi0407 (#1292) üzenetére


depzoo
tag

Szia!

Nekem nemsokara megjon a chuwi hi8. A dualbootnak oda az upgrade utan, vagy lehet ugyanugy tolni az androidot is? mekkora hely marad upgrade utan?

Ez lesz az elso tabletem es pont jol jon mert windowsosat szeretnek de a fallout shelter miatt kell az android is :)

Koszi a valaszokat!

Ryzen + Vega (?)

(#1295) tibcsi0407 válasza depzoo (#1294) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem tudom, az enyém nem dual boot-os. :) Valaki majd biztos tud választ adni ezzel kapcsolatban. Bár szerintem a Chuwi fog kiadni hozzá olyan rom-ot, ami dual boot Win10-hez van. Az enyémet már nem nagyon támogatják :)

https://utdetailing.hu/

(#1296) Dominó85 válasza tibcsi0407 (#1295) üzenetére


Dominó85
veterán

Halkan jegyzem meg, örüljünk, hogy 1st gen Chuwi vi8-unk van. :)

* Péter - 06302461862 *

(#1297) tibcsi0407 válasza Dominó85 (#1296) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én sem bánom egyáltalán. Nincs szükségem a tableten az Androidra. A miracastot nem tudom még belőni, hogy átlőjem a kis Zidoo X1-emre a képet, mert a Windows szerint nem aláírt eszköz. Bár még a Win10 alatt nem próbáltam.

https://utdetailing.hu/

(#1298) laxika0428 válasza kige91 (#1293) üzenetére


laxika0428
csendes tag

hát az nagyon nem jó :( Látod az eszembe se jutott, hogy a driverek biztos fel lettek rakva időben. sajnálom remélem minél hamarabb megoldódik a gond. én nem lakom közel hozzás úh. sajna nem tudok tabletet biztosítani. én ezért akarom csak szimplán legyalulni majd az androidot és minden meghagyni nehogy gáz legyen. én az efit- semmiképpen nem törölném.

[ Szerkesztve ]

(#1299) kige91 válasza laxika0428 (#1298) üzenetére


kige91
csendes tag

A 7 és az 1.5 gb-os partíció a droidé! Ha ezt a kettőt törlöd, akkor létre tudsz hozni egy 8.5-ös D meghajtót. Az 1 gb-os a win recoveryhez tartozik!

(#1300) arnd válasza kige91 (#1282) üzenetére


arnd
senior tag

Az enyém azt hiszem csak droidos boot után mutatja grafikusan a töltést...
De nekem nem ilyen tabom van.
Nekem gyanús, hogy valami más probléma is adódott ott az akksi környékén.
Az akksi egy cellás vagy kettő van benne?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.