Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) twi452 válasza Victoryus (#1750) üzenetére


twi452
senior tag

Erről a 7%-os akkuról olvastam valamelyik review-ban a napokban úgyhogy akkor ez nem egyedi eset hanem "gyárilag ilyen" lehet

(#1752) arnd válasza Victoryus (#1750) üzenetére


arnd
senior tag

Nekem teljesen oks a piros LED, ha feltöltött akkor kialszik...

(#1753) Dominó85 válasza arnd (#1752) üzenetére


Dominó85
veterán

Dettó. Felmegy 100%-re, kiírja, hogy feltöltve és kialszik a led.

* Péter - 06302461862 *

(#1754) laxika0428 válasza Dominó85 (#1753) üzenetére


laxika0428
csendes tag

Win alatt nekem is gond nelkul feltolt majd kialszik a piros feny. Android alatt viszont mostanaban erdekes dolgot csinal. egyszer ketszer csak mutatja hogy tolt az akksi de kozben szepen lassan merul. Semmit se csinalok rajta megis. Nagyon fura. Maskor meg tolton van kozben jatszom es szepen tolti ahogy kell.

[ Szerkesztve ]

(#1755) arnd válasza laxika0428 (#1754) üzenetére


arnd
senior tag

Nekem az eredeti töltője nem jött be, halványan világított a kijelző Win alatt és talán egy óra alatt ment fel 1%-t, de még az is lehet, hogy merült...
A K920-am töltőjével viszont szépen elkezdte feltölteni az akksit :)

(#1756) Dominó85 válasza laxika0428 (#1754) üzenetére


Dominó85
veterán

Upsz bocsi. Nekem még mindig a Win10 only verzió van, nem dual bootos. ;] :B

* Péter - 06302461862 *

(#1757) Victoryus válasza laxika0428 (#1754) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Ilyet én is tapasztaltam, de főleg pc-re dugott usb-vel. Ha ki van kapcsolva, akkor tölti, de ha be, akkor merül töltés közben is. Mindegy, hogy a pc-n usb2,3. Nagyon fura.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1758) yodee_


yodee_
őstag

Segítség emberek :D valamiért nem fordul el a kijelzőm ha elfordítom a tabletet. Ötlet? A jobb oldali menüből eltűnt az ikon amivel lock-olni lehetett.

bocsi, restart megoldotta

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#1759) arnd válasza arnd (#1755) üzenetére


arnd
senior tag

Most mértem meg, az eredeti töltőjével 1A-el tud tölteni...

(#1760) nandozo válasza Upo (#1749) üzenetére


nandozo
tag

Javasolom, hogy használjátok a MediaCreationTool-t és úgy frissítsen. Azzal tényleg rendszer frissítést kap az ember és nem kell újratelepíteni az egészet, helyszükében lévők számára is megoldás (persze attól még kell egy 16Gb-os pendrive vagy SD kártya amire dolgozhat).

(#1761) punky10 válasza Victoryus (#1757) üzenetére


punky10
addikt

A PC USB-ne 0,5A-ral tölt.Ha használod a csubit,akkor előfordul,hogy ennél tőbbet eszik.És ha folyamatosan több a kiadás,mint a bevétel,akkor előbb-utóbb mínuszba kerülsz...

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#1762) zozo1414


zozo1414
csendes tag

fel lehet rá pakolni valahogy egy frissebb androidot?

(#1763) MrChef válasza nandozo (#1760) üzenetére


MrChef
aktív tag

Előbb próbáltam használni a Media Creation Tool-t, de 9%-nál megállt a letöltés. Utána újraindítottam a gépet, akkor azt írta, indítsam újra a Win10 telepítőt. Most azt írja ki, valami hiba történt. A szabad lemezterület 280 MB.
Úgyhogy fingom sincs...

[ Szerkesztve ]

(#1764) Upo válasza nandozo (#1760) üzenetére


Upo
addikt

Én is írtam már hogy azt a legjobb használni, de rögtön az első képernyőn még véletlen sem a frissítést kell választani, hanem az alatta levőt, legjobb telepítő pendrive-ot csináltatni vele, vagy iso-t letölteni és kicsomagolni. Különösen kis tárhely esetén, a netről frissítés megeszi a helyet. Kell neki valahol ~3 giga hely, ahova dolgozik, annyi a 32 bites win10 home, sd kártyán például.

MrChef: az úgy kb jó is, a majdnem 3 gigás letöltés 9%-a az kb. 280 mega, ott telt meg. Helyet kell csinálni, vagy bele egy sd-t.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1765) 74panzer válasza Upo (#1764) üzenetére


74panzer
csendes tag

Sziasztok.Csináltam egy gyári állapot visszaállítását és kínai lett minden ,hogy tudnám magyarra tenni?
Előre is köszi.

(#1766) 74panzer válasza 74panzer (#1765) üzenetére


74panzer
csendes tag

Sikerült!

(#1767) MrChef válasza Upo (#1764) üzenetére


MrChef
aktív tag

Tegnap is 8 GB-os pendrive-ra tettem. Most is probáltam, mert a szabad hely a tableten viszaállt 2,4 GB-ra. A pendrive-ra a letöltés végigment, de aztán panaszkodott, hogy nincs elég hely a tableten. És tényleg, csak vmi 80 MB maradt, plusz kiírta a media creation tool, hogy hiba történt.

(#1768) nandozo válasza MrChef (#1767) üzenetére


nandozo
tag

Érdekes, mert nekem simán lefutott a frissítés is...

(#1769) nandozo


nandozo
tag

Volt régebben cikk arról, hogy át lehet állítani a registry-ben a C:\ ről a programok telepítési helyét; Windows 10 alatt nem ajánlott, legalábbis én azt tapasztaltam, hogy a frissítések nem települnek, Defender nem indul el stb..

(természetesen a C:\ ről mindent átmásoltam a D:\ -re mielőtt ezt a beállítást eszközöltem :-) )

Ha valakinek van ötlete, hogy mégis hogyan lehetne ezt újra így használni azt nagyon megköszönném; így eléggé gyorsan elhasználódik a "Common Files" -miatt a hely, ha nagyobb szoftvert tesz rá az ember (hiába állítható be a telepítés helye a szoftvereknél, ha van olyan tartalom amit nem oda rak :-( ).

[link]

UI szürke, úgy tűnik még nem OK-s...

UPDATE: Move installed apps and New apps will save to setting appears to be greyed out for many, including myself, in the final version of Windows 10. Caleb adds in comments that Microsoft has decided to postpone offering this setting for the moment

[ Szerkesztve ]

(#1770) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Chuwi vi10 rekordom, 7.5 óra, Win 10, Exceleztem egész nap.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1771) SwissBread


SwissBread
újonc

Helló, nem tudom hogy ez mennyire van ellene a szabályoknak, remélem nem. De ha valakinek már nem kell a vi8-a az dobjon már egy privátot mert keresek egyet, de nem akarom külföldről rendelni.

<script type=text/javascript> Document.write(aláírás); </script>

(#1772) Dominó85 válasza SwissBread (#1771) üzenetére


Dominó85
veterán

Szerintem nincsen a szabályzat ellen. :N Ha kintről rendeled magadnak, annak is megvan a "varázsa". No meg itthon használtan is drágább lesz, ha valaki meg akarna válni tőle. Én például tokkal, fóliával (hamarosan tempered glass-val) együtt 40 alatt tuti nem válnék meg tőle, mert annyira nincsen más alternatívája itthon.

* Péter - 06302461862 *

(#1773) Potzee válasza SwissBread (#1771) üzenetére


Potzee
addikt

A Hi8 és a Vi8 is 42k a hálózati áramos üzletben...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#1774) Mike88


Mike88
senior tag

Biztos vagyok benne, hogy volt már téma, mert találtam pár infót a keresővel, de konkrétan választ a kérdésemre nem. Szóval felvilágosítana valaki, hogy mi a különbség az ultimate az ultrapad, s a super között?
Azt látom, hogy az ultimate-ben 3736 van, az ultrapadban és a superben 3735, viszont utóbbi kettőben meg van hdmi csatlakozó. Azt olvastam, hogy az ultimate kijelzője "jobb", de miben jobb? Színek, fényerő, stb?
S legvégül van egyáltalán különbség az ultrapad és a super között vagy ez csak egy átnevezés?
Érdekes módon egyébként a geek az ultimate-nél és az ultrapadnál egyaránt 1.86Ghz-et ír a procira, ami azt jelenti, hogy a boost ki van kapcsolva az ultimate-nél s így aztán nincs különbség teljesítményben a két tablet között, ha jól értelmezem... Ha pedig ki van kapcsolva, annak feltételezem a melegedés a legfőbb oka.
Én mondjuk ultrapadot rendeltem apámnak, szóval az öregnek azzal kell megbarátkoznia, de nem mintha az a típus lenne, aki lát különbséget kijelző s kijelző között, örül, hogy 70 éves fejjel eltud bohóckodni ilyen vívmányokkal.

(#1775) arnd válasza Mike88 (#1774) üzenetére


arnd
senior tag

70 évesnek nem lett volna jobb választás egy 10"?

(#1776) tjb007 válasza Mike88 (#1774) üzenetére


tjb007
nagyúr

(#1777) Upo válasza MrChef (#1767) üzenetére


Upo
addikt

A 2,4 giga hely sem elég a tableten, majdnem 3 giga a telepítő. Csodát nem tud csinálni, a pendrive készítéshez is le kell töltenie az anyagot amit aztán felír a pendrive-ra. Én nem is a tabon csináltam, hanem asztali gépen, utána a kész pendrive-ot dugtam a tabra.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1778) counterbill válasza SwissBread (#1771) üzenetére


counterbill
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#1779) Voloka válasza 74panzer (#1766) üzenetére


Voloka
tag

De jó,hogy sikerült! Jól vigyázz a titokra, hogy milyen módon történt,nehogy más valaki is megtudja! Fontos, amit tudsz, tartsd meg magadnak.... 😠

(#1780) Potzee válasza Voloka (#1779) üzenetére


Potzee
addikt

Kérdeztél már tőle?
Lehet, hogy szívesen segitene...

De néma gyereknek...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#1781) counterbill


counterbill
senior tag

Kis helpet kérnék. Letöltöttem a driver packot mert újra húztam a tabit ,de félre érzékel a kijelző. Nem tudom frissíteni valamiért. Illetve alul nem is látom a billentyűzet ikonját.
Win10 van fent. Az alatt ment.

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#1782) counterbill válasza counterbill (#1781) üzenetére


counterbill
senior tag

tárgytalan a win megoldotta magátolXD

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#1783) Upo válasza Potzee (#1780) üzenetére


Upo
addikt

Esetleg a kereső...
Egyébként a gépházban a nyelveknél kell a magyart hozzáadni, megvárni amíg végigér a csík, letölteni a magyar nyelvi csomagot és ennyi.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1784) twi452 válasza counterbill (#1782) üzenetére


twi452
senior tag

Már magától lefrissíti a tab drivereket is a w10 akkor?

[ Szerkesztve ]

(#1785) counterbill válasza twi452 (#1784) üzenetére


counterbill
senior tag

Win10 volt rajta. Csináltam egy visszaállítást és félre érzékelt. Keresgéltem a drivereket, bekapcsoltam a gépet megint és láss csodát minden a helyén volt :D

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#1786) arnd válasza counterbill (#1785) üzenetére


arnd
senior tag

Nem volt töltőn közben? ;]

(#1787) counterbill válasza arnd (#1786) üzenetére


counterbill
senior tag

Nem :DDD
Szerencsére nem gerjed a töltő. Bár nem is a gyárit használtam hozzá mert nincs átalakítóm :D Gondolom a Sony töltője meg minőségi.

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#1788) Mike88 válasza arnd (#1775) üzenetére


Mike88
senior tag

Semmi baj nincs a látásával, ezelőtt 7"-os tablete volt.

(#1789) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok!

Olyat tapasztalt már valaki a tablettel Win 10 alatt,hogy az időt nem jelzi pontosan? Tegnap háromszor állítottam be a pontos időt, de valamilyen okból kifolyólag mindig elállítja, és halvány fogalmam sincs,hogy miért.

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#1790) arnd válasza Mike88 (#1788) üzenetére


arnd
senior tag

Nem a látására gondoltam, nehézkesebb a touch használata.

(#1791) Mike88 válasza arnd (#1790) üzenetére


Mike88
senior tag

Ja, értem...! Ugyan a chuwi-val nincs tapasztalatom, de azért elég jól használható a windows 8 colon, borzasztóan ritka az az eset, amikor mellé "koppintok", szóval ebből kiindulva apámnak sem lesz gondja vele. Ezen nem aggódtam, mi több nem is gondolkodtam egy percet sem, hogy elég-e neki a 8-as. Arról nem is beszélve, hogy az ár az baromira közrejátszott.

(#1792) Upo válasza Burki (#1789) üzenetére


Upo
addikt

Androidban és windowsban is ugyanarra állítsad az időzónát, akkor jó lesz.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1793) Graphics válasza laxika0428 (#1754) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nekem az eredeti kábel nem jött be.

Telefonom próbáltam tölteni vele , laptopról, és előjöttek a fantomérintések a Lenovomon... / előtte soha semmilyen kábellel nem csinált ilyet.

Szóval én egyelőre töltöm amivel tudom, leginkább a Lenovo töltőjével, mivel az is elég erős.

Viszont a merimobiles nem kapkodja el a tok küldését.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1794) Dominó85 válasza Graphics (#1793) üzenetére


Dominó85
veterán

Aliexpress-ről a Chuwi-tól már régen megkaptad volna a tokot. ;) Nekem kőkemény 12 nap volt mire megérkezett a rendeléstől számítva! Nem vicc. :DDD

* Péter - 06302461862 *

(#1795) Graphics válasza Dominó85 (#1794) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Holnap visszamondom szerintem, dobj már egy linket az Ali-sról :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1796) andras888


andras888
aktív tag

Sziasztok, lehet frissíteni a win 10-et hivatalosan, vagy gondok lesznek a driverekel?

(#1797) Mike88 válasza Graphics (#1793) üzenetére


Mike88
senior tag

Ezt jó tudni, s biztos a kábellel van a gond? Szóval másik kábel használatával, de a saját töltőjével nem jelentkeznek a "fantom érintések". Egyébként én ilyet többször tapasztaltam silány minőségű töltőnél (ált. inkább ez jellemző), ahol az áramerősség vagy a feszültség volt az ideálisnál jóval alacsonyabb. Persze ezt okozhatja silány minőségű kábel is, volt rá példa nálam, hogy Magyarországon vásárolt, de Kínában (hol máshol) gyártott USB-DC kábel minősége olyan borzalmas volt, hogy a box, amihez használni akartam, állandóan újraindult, nem tudta kiszolgálni. Mint később kiderült azon túl, hogy a vezeték túl vékony volt, a gyártás silány, mivel az érszigetelés lazán fogta csak körbe a huzalt, belül az ér korrodált, valszeg beázott vezetéket használtak a kábel gyártása során.

(#1798) beg válasza andras888 (#1796) üzenetére


beg
veterán

Lehet, nem lesz gond. Ha meg mégis, akkor korábban már linkeltük a 10-es driver pakkot.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#1799) Dominó85 válasza Graphics (#1795) üzenetére


Dominó85
veterán

Megpróbálok később linkelni telóról, már sanna nem vagyok otthon. :W

* Péter - 06302461862 *

(#1800) MrChef válasza beg (#1748) üzenetére


MrChef
aktív tag

Mindenfélét próbáltam már a Win10 telepítésére: a 8 GB-os pendrive-ra és a 16 GB-os memkáryára is próbáltam, de a letöltés és adathordozó készítés után, a művelet végén csak azt írja ki a Media Creation Tool, hogy "valami hiba történt 054535x-1312313123x" <vagy vmi ilyesmi számsor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.