Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) JMarty válasza tibcsi0407 (#548) üzenetére


JMarty
tag

Végigolvastam a topic-ot, de valószínűleg átsiklottam felette.
A napokban veszem át a tabot. Dual boot-osat rendeltem, ha gondoljátok rakok fel egy disk image-et hátha rá lehet heftölni az androidot is valahogy a HDMI nélküli gépekre is. Ahogy néztem a videókon kettéosztja a rendszer 16-16 gigára. Mivel még nincs nálam így nem tudom, de gondolom le lehet szedni az Androidot és újraparticionálni. Próbált valaki Linuxot futtatni Chuwin?

Szerk.: jól látom, hogy ezek csak x86 driverek?

[ Szerkesztve ]

(#552) JMarty


JMarty
tag

Ezt az update-et próbálta már valaki?
Azt írják a bios-t is frissíti

(#553) tibcsi0407 válasza JMarty (#552) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem mas a szeriaszamom. Egyebkent mem sok dualboot tulaj van a topicban, igy varjuk a tapasztalatokat :)

https://utdetailing.hu/

(#554) yodee_ válasza tibcsi0407 (#553) üzenetére


yodee_
őstag

Rákérdeztem ali-n, és a csávó azt írta vissza, hogy működik vi8-al.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#555) tibcsi0407 válasza yodee_ (#554) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Van a hátuljára írva egy sorozatszám. Csak az egyező sorozatszámúval működik. Pirossal ki is van emelve a linken.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#556) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Win 10 Tablet mode

https://utdetailing.hu/

(#557) grofApponyi


grofApponyi
újonc

Sziasztok! Elolvastam a teljes hozzászólásfolyamot :) Sok hasznos dolgot megtudtam a készülékről, be is rendeltem aliról akcióban 96usd-ért. Sajnos xar a forint, de hát ez van. Az usd-hez képest az euro is egyre gyengébb, így a forint sem hiszem, hogy mostanában magára találna.

Korábban mást is érdekelt a stylus pen téma. Szeretném kikérni a véleményeteket arról, hogy [link] ez a toll szerintetek használható lenne-e ezzel a masinával, esetleg próbálta-e már valaki.

A segítséget előre is köszönöm! :)

(#558) Dominó85 válasza grofApponyi (#557) üzenetére


Dominó85
veterán

Szerintem menni fog vele, mert ez egy szimpla kapacitív fejjel ellátott fém toll. ;) Amúgy 10 perc és otthon is elkészíthető. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#559) grofApponyi válasza Dominó85 (#558) üzenetére


grofApponyi
újonc

Igen, épp most nézegetek videókat, lehet az lesz :) Csak most töröm a fejem, hogy van-e otthon valami hulladék merevlemez tasak, vagy "conductive foam", bár egyik videóban chips-es zacskóból fabrikált a fickó :D Egyetemen vicces lenne zacskóval írni, de mondjuk lesza.....om :D

(#560) Dominó85 válasza grofApponyi (#559) üzenetére


Dominó85
veterán

"Egyetemen vicces lenne zacskóval írni, de mondjuk lesza.....om"

:DD

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#561) grofApponyi válasza Dominó85 (#560) üzenetére


grofApponyi
újonc

Elfelejtettem írni, hogy köszönöm szépen a gyors választ. :)

(#562) Dominó85 válasza grofApponyi (#561) üzenetére


Dominó85
veterán

Nincs mit. Be van állítva az értesítés a cikkeimnél. Többnyire válaszolok, amint és ha érdemben tudok. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#563) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Erre kíváncsi leszek:
Link
Vajon a helyreállítási partíciót át lehet majd valamilyen módon machinálni, hogy egyből Win10-re állítsunk majd vissza? Vagy kapunk új ROM-ot? Bár gyanús nekem, hogy a Chuwi szar hozzáállásával magunknak kell majd ezt megoldani.

https://utdetailing.hu/

(#564) Kovax1986


Kovax1986
csendes tag

Engem érdekelne ez a tablet, de szeretnék hozzá hdmi-t, viszont a dual boot egyáltalán nem érdekel. Szerintetek el lehet tüntetni a dual bootos gépről a dual bootot? Vagy elég a 16 GB a WIN-nek a megfelelő működéshez?

(#565) tibcsi0407 válasza Kovax1986 (#564) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Biztos el lehet, ha egy tiszta telepítést csinálsz rajta a partíciók törlésével. Nem tudom, hogy a windowsból kimenthető e a key, stb, ami később kell majd. Ehhez nem értek :)

https://utdetailing.hu/

(#566) Dominó85 válasza tibcsi0407 (#565) üzenetére


Dominó85
veterán

A Key-t megtalálja mindenki a Vezérlőpult -> Rendszer-nél. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#567) yodee_


yodee_
őstag

Olvasgattam a napokban és sikerült kiderítenem hogy alvó módban is kapok értesítést eseményekről. Van egy új fajta energiatakarékos mód és ez az okos tab ezt használja ki. Az áruházból letölthető facebook, viber alkalmazást próbáltam, illetve alapból a menüben lévő Posta alkalmazás is szól ha email van. Nagyon jó ez a kis gép. Nem csalódtam benne. A Vezérlőpult, Rendszernél található termék azonosító nem a licensz kód. Próbáljad ki nyugodtan, de nem egyezik a kettő. Teljesen más formátum és karakter szám is.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#568) tixem


tixem
addikt

Na érkezik hozzám is a kiszemelt példány, amint kitapasztalom a rendszert meg megjön hozzá minden kiegészítő (tok, microsd, bill. és egér) összedobok egy tesztet a gépről is meg a kiegészítőkről is.
Igyekszem majd kitérni a wacom tollra minél részletesebben.

Nagyon durván jó áron sikerült elkapni az utolsó darabot a mall-ból, 55k-ért még a 32 gigás verziót is hajlandó vagyok benyelni. Dobok bele egy ugyanakkora microsd-t azt' jónapot. Tokkal vonóval az egész még így is csak 71k, a 64 gigás meg magában kezdődik 75-nél.

Jó üzletet sikerült kifogni.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#569) Dominó85 válasza tixem (#568) üzenetére


Dominó85
veterán

55k? :Y
Oké, hogy 3740 és nem 3735, de én 37k-ért jutottam hozzá a Chuwi-hoz. Persze ez egy Asus, de nekem otrombának hat az a vastag kerete a linkelt oldal képei alapján. :F A tesztet minden esetre várom. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#570) tixem válasza Dominó85 (#569) üzenetére


tixem
addikt

A vastag keret szerintem jól jön majd az írásnál, nem kavar majd bele a kezem a képernyőbe, tud rajta pihenni.

Nekem a 2 év gari megér ennyit, na meg ez az egyetlen wacom-os eszköz ami értelmes áron van. A következő tab amit ilyen célokra lehet használni az a Thinkpad, csak az meg 120+k

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#571) Dominó85 válasza tixem (#570) üzenetére


Dominó85
veterán

Na igen, csak az meg Thinkpad. :DDD

* Péter - 06302461862 *

(#572) tixem


tixem
addikt

A tiéd is 8" ugye? Csak mert vettem most hozzá egy ilyen állványos tokot és kicsúszik belőle, nagy a tok. Pedig elméletileg 8", gyakorlatilag meg... hagyjuk.

Te milyen tokot vettél?

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#573) Dominó85 válasza tixem (#572) üzenetére


Dominó85
veterán

Igen 8"-os a tablet. Gyári Chuwi tokot rendeltem hozzá, ami hasonló az általad linkelthez. De nincsen rajta mágneses flip zár. ;)

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#574) yodee_ válasza Dominó85 (#573) üzenetére


yodee_
őstag

Nem lehetséges hogy a képarány miatt van probléma? Lehet hogy a tok 16:9-het való a mi gépünk meg 16:10.

Más. Dominó85 Sikerült már valami külső eszközről bootolnod? Pendrive vagy dvd... Sehogy sem tudom összehozni

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#575) Dominó85 válasza yodee_ (#574) üzenetére


Dominó85
veterán

Próbáltam már bootot, de ez az UEFI rendszer egy agyrém... eddig sikertelen próbálkozásaim vannak csupán. :(

* Péter - 06302461862 *

(#576) yodee_ válasza Dominó85 (#575) üzenetére


yodee_
őstag

Az érdekes az hogy csináltam direkt uefi pendrive-ot, de azzal sem. USB-s dvdről uefi win8.1-el se. Szóval nem értem

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#577) Dominó85 válasza yodee_ (#576) üzenetére


Dominó85
veterán

Az UEFI egy xopacs-apacs... Haverom az Asus Transformers UEFI-jével xopik.

* Péter - 06302461862 *

(#578) szapeboy


szapeboy
tag

UEFI-vel én is szívtam, aztán leesett... Először pendrive formázás NTFS-re, ultraiso-val ráteszed a bootot, majd ezután a FAT32-es partíciót formázod NTFS-re (a rejtett boot partíció így érintetlen marad), majd erre tudod az image-t felmásolni és telepíteni.

Csak az a nő foglalt, akin fekszenek!

(#579) Dominó85 válasza szapeboy (#578) üzenetére


Dominó85
veterán

No ezt majd kipróbálom. ;) Köszi.

* Péter - 06302461862 *

(#580) yodee_ válasza szapeboy (#578) üzenetére


yodee_
őstag

Ez így elég kusza :) pontosan mik a lépések? Nincs valami leírás?

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#581) szapeboy válasza yodee_ (#580) üzenetére


szapeboy
tag

Egye fene, csinálok leírást! ;-)

Csak az a nő foglalt, akin fekszenek!

(#582) szapeboy válasza Dominó85 (#579) üzenetére


szapeboy
tag

WINPE legyen a pendrive neve, ez fontos!!! :)

Csak az a nő foglalt, akin fekszenek!

(#583) szapeboy


szapeboy
tag

Íme a leírás, lehet, hogy elsőre kuszának tűnik, próbáltam egyszerűen fogalmazni (ez komplett újratelepítéshez van, de szerintem egy sima 8.1-es bootot is hasonlóan kell csinálni)!

0. ROM letöltése és kicsomagolása (én innen szedtem le: http://www.needrom.com/download/chuwi-vi8/)
1. Pendrive nevének átnevezése WINPE-re
2. UltraISO telepítése
3. UltraISO futtatása a "Próba folytatása..." gombbal
4. Fájl -> megnyitás, kitallózod a WINPE_x86_ntfs.iso-t
5. Indítólemez -> lemezképfájl írása (itt a lemezmeghajtó a pendrive legyen illetve a rendszerindító partíció opciónál a rejtett legyen kiválasztva)
6. Formázás (Fájlrendszer NTFS, Kötetcímke WINPE)ha kész, leokézod, vissza UltraISO-hoz
7. Írás
8. Ha minden rendben ment, akkor bezárás, UltraISO-ból is ki lehet lépni
9. Számítógép, jobb klikk a pendrive-on, formázás (Fájlrendszer NTFS, Kötetcímke WINPE)
10. Felmásolod ide a DiskpartFiles, images, Script mappákat, illetve az Output.txt-t és a TEST_TOOL.zip-et
11. USB HUB-ot csatlakoztatod a tablethez, bedugsz egy billentyűzetet és a pendrive-ot
12. Bekapcsolod a tabletet, ESC-vel belépsz a rendszermenübe, itt a boot manager indítása után kiválasztod a pendrive-ot
13. Remélhetőleg bootol, ennyi.

[ Szerkesztve ]

Csak az a nő foglalt, akin fekszenek!

(#584) szapeboy


szapeboy
tag

Sima windows UEFI USB-re:

http://dirtywindows.hu/2013/10/27/uefi-jelenkorunk-grafikus-interfesze-avagy-hogyan-telepitsunk-windows-8-1-x64-operaciosrendszert-uefi-modban-2/

Csak az a nő foglalt, akin fekszenek!

(#585) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Sziasztok!

Játszik valaki ezen a tabon a Hearthstone nevű játékkal? Kb csak amiatt venném meg, mert az androidos tabomon szaggat és élvezhetetlen.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#586) Lino válasza JMarty (#551) üzenetére


Lino
csendes tag

A tárhely engem is érdekelne, hogy van felosztva? Ha teszel bele sd kártyát arra lehet installálni?

(#587) JMarty válasza Lino (#586) üzenetére


JMarty
tag

Még mindig nem jött, így még nem tudok erről nyilatkozni. Remélhetőleg a héten átveszem és beszámolok róla

(#588) MrChef


MrChef
aktív tag

Sziasztok!
Ezen a Chuwi-n már van HDMI: [link]
Vetélytársa az Onda: [link]
Mi a véleményetek?

(#589) Dominó85 válasza MrChef (#588) üzenetére


Dominó85
veterán

Mi a kérdés? Az Onda-ban csak 4200mAh az aksi. ;) Amúgy a dual OS-es Chuwi Vi8 az amin már van HDMI is. :K

* Péter - 06302461862 *

(#590) MrChef válasza Dominó85 (#589) üzenetére


MrChef
aktív tag

A kérdés az, hogy melyik a jobb, megbízhatóbb gyártó? Melyik termékre van jobb támogatás, melyiknek van szélesebb fóruma?

(#591) dev200 válasza MrChef (#590) üzenetére


dev200
csendes tag

Chuwi!

4200-es aksi telefonba való. Néha még az 5000mAh is kevés.

Egyébként ilyen áron elég jó kis készülék.

(#592) tixem


tixem
addikt

Nos, jócskán el kell halasszam a Vivotab tesztet, ugyanis nem ismeri fel a tollat a drága. Megy az asus-hoz és remélhetőleg a javítás után már nem lesz ilyen gond :D

Elöljáróban annyit, hogy nagyon durván jól működik a kézírós rész a tollal. Már ha működik persze :DDD És az általános sebessége is elég meggyőző, pedig telepakoltam mindennel: tc, asc, l4d2, BF1942 stb stb

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#593) Dominó85 válasza tixem (#592) üzenetére


Dominó85
veterán

Ami késik, nem múlik. Várom a tesztet. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#594) yodee_


yodee_
őstag

Egy minimális siker! A windows 8.1 32 bites telepítője elindult pendriveról! Már csak az a kérdés hogy a driverek meglesznek e automatán vagy kell valahonnan leszednem...

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#595) JMarty


JMarty
tag

(#596) tibcsi0407 válasza yodee_ (#594) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Van olyan fasza Linux disztro, amit fel tudnánk pattintani a tabra hasonló módon?
Leginkább a driverektől parázok.

https://utdetailing.hu/

(#597) yodee_ válasza JMarty (#595) üzenetére


yodee_
őstag

Köszönöm! Egyelőre nem telepítek, csak akkor ha sikerül egy teljes mentést csinálni a gyári rendszerről.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#598) Sarkadi


Sarkadi
tag

Sziasztok!

A címben említett tablethez milyen micro usb-s hubot tudnátok ajánlani, amivel az usb-s egeret ill. billentyűzetet tudom használni és tölteni magát a tabletet egyszerre? Amiket találtam azok csak az egeret és bill.-t kezelik, a töltést már nem.

Köszönöm! :R

(#599) Dominó85 válasza Sarkadi (#598) üzenetére


Dominó85
veterán

NEM létezik ilyen kábel. Sajnos ez egy internetes mende monda, illetve egy-két PH-s kolléga előszeretettel terjeszti...

* Péter - 06302461862 *

(#600) Sarkadi válasza Dominó85 (#599) üzenetére


Sarkadi
tag

Gondoltam, hogy nem megoldható a dolog. :F

EZ viszont működne úgy, hogy a micro usb a tablet-be és az egér ill. bill. a kettő usb nyílásba?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.