Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) zozo1414 válasza MrChef (#1498) üzenetére


zozo1414
csendes tag

de semmiképpen se buherálj a partíciókkal, vagy buherálhatsz, ha van biztonsági mentésed az egész eMMC kártyáról, amivel a windows-t is meg az androidot is vissza tudod állítani, 100% biztosan, de én nem tanácsolom, mert könnyen csak levélnehezék lehet

(#1502) herdsman12 válasza MrChef (#1498) üzenetére


herdsman12
őstag

Ha már idézel, akkor legyen teljes. Mivel én írtam, így megoszthatom, itt a teljes üzenet:

"Így láttatlanba nem tudom megmondani, hogy mit lehet törölni és mit nem.
Az biztos, hogy a "Tartalom és alkalmazások törlése, aztán a Windows újratelepítése" funkció visszaállítja a Windows eredeti, gyári állapotát. Minden adatodat, általad telepített programot töröl, ezért mentést, másolatot csinálj a doksikról, fényképekről, stb. Persze ez csak akkor működik, ha a Recovery partíció nem sérült.
Visszaállítás után talán 3 telepített programod lesz (Insyde, Intel drv és Office).
Az összes frissítést (jelenleg 130) újra telepíteni kell, ezeket szerintem nem egyben, hanem napokon keresztül fogja mutatni (persze lehet, hogy egyszerre beadja).
Nem tudom, hogy mennyire vágod, de esetleg Lapozófájl méret, Rendszer-visszaállítás, Alvó mód beállítások, hogy állnak? Ezek is elfoglalhatják a helyet.
Ha ezeket nem tudod beállítani, akkor lehet, hogy visszaállítás után is így jársz, akkor valaki hozzáértő kezébe kellene adni.
Érdemes lenne megnézni a Sajátgép (Ez a gép) - Tap a Keresés sorra, Tap felül a Méret-re és ott kiválasztva az Óriási opciót, hogy mit talál? Nálam 1 db 830MB és 6 db 135-209MB-os állomány van.
"

[ Szerkesztve ]

(#1503) chuky666 válasza counterbill (#1496) üzenetére


chuky666
csendes tag

ali,banggod gyorspostával ha nem számít a plusz pénz.

(#1504) zozo1414 válasza counterbill (#1496) üzenetére


zozo1414
csendes tag

http://www.aliexpress.com/item/Original-New-CHUWI-VI8-RAM-2GB-ROM-32GB-Intel-Z3735F-Windows-8-1-WIFI-1280x800-8inch/32243178664.html

én innen vettem dhl-el, ami csak 5USD és viszonylag gyorsan hozzám is került a tab (csütörtökön adta fel és kedden már nálam volt)

(#1505) Bendegúz98 válasza beg (#1461) üzenetére


Bendegúz98
senior tag

Nem nagyon ertek hozza ezert inkabb megkerdezem
Miert a 32 bites win10home kell nekem, miert nem a 64es?

(#1506) MrChef válasza herdsman12 (#1502) üzenetére


MrChef
aktív tag

Az "óriási keresés"-ben a micro SD-n lévő pár filmet talált. A C meghajtón van egy 422 MB-os családi videóim a OneDrive-ról, ezt le tudom törölni, máshol is megvan.
És van egy nagyon érdekes: a C windows softwaredistribution download alatt van egy 1,7 GB-os valami, aminek a neve 277f427c6b6....stb.

(#1507) Dominó85 válasza Bendegúz98 (#1505) üzenetére


Dominó85
veterán

Mert a 64 bit-es rendszer 4GB és afeletti össz memória esetén ad neked számottevő előnyt. Mivel itt az Intel grafikus vezérlője a 2GB memóriát használja a rendszerrel együtt, így felesleges majdhogy nem a 64bit-es rendszer. :K

* Péter - 06302461862 *

(#1508) zozo1414 válasza MrChef (#1506) üzenetére


zozo1414
csendes tag

szerintem az frissítés

(#1509) Dominó85 válasza MrChef (#1498) üzenetére


Dominó85
veterán

Keress egy olyat a C: meghajtódon, hogy Windows.Old. El fogsz képedni mekkora. Ez ugyanis a Win10 telepítése után fennmaradó teljes Win 8.1 rendszered, amire vissza állhatsz, ha a Win10 nem tetszene. Eltávolítására a google kereső megadja a pofon egyszerű metódust. :K

* Péter - 06302461862 *

(#1510) beg válasza MrChef (#1506) üzenetére


beg
veterán

Lemezkarbantartóra keress rá, alul rendszergazda gombbal több opciót fog kihozni és az ideiglenes telepítőfájloktól kezdve az előző windows verzión át minden fölösleges vackot le tudsz vele pucolni.

Egyébként XP óta feature, csak valamiért most kezdik újra megtalálni és az újdonság erejével hat pár felhasználónál :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#1511) chuky666


chuky666
csendes tag

Hali magyar nyelvkiosztású billes tokot keresek.Esetleg az alcor 8"osa jó lehet hozzá?Nincs tapasztalat vele?

[ Szerkesztve ]

(#1512) zozo1414 válasza zozo1414 (#1493) üzenetére


zozo1414
csendes tag

SEGÍTSÉG!!!

Tényleg senkinek sincs ilyen backupja?

(#1513) kige91 válasza zozo1414 (#1512) üzenetére


kige91
csendes tag

Upo az enyémet pofozza, szerintem írj neki, hátha tud egy linket!

(#1514) zozo1414 válasza kige91 (#1513) üzenetére


zozo1414
csendes tag

már írtam neki, beszélgetünk és dolgozunk a helyreállításán, csak reméltem, hogy van valakinek ilyesmilye, mert neki nincs, csak más verziószámúakhoz

[ Szerkesztve ]

(#1515) punky10 válasza chuky666 (#1511) üzenetére


punky10
addikt

Ha arra a mikroBUSz-a Alcor tokra gondolsz, amit pl a MM is forgalmat, akkor igen, jó.Pontos, és működik az összes gomb.viszont összecsukva mindig legyen közte és a bill között valaki puha textil,mert 1 hetes használat után meglátszik a billentyűzet kiosztása a fólián... :((
Illetve remélem,hogy a fólián...Ugye jól nézem,hogy gyárilag van rajta fólia?Már rendeltek hozzá,de amíg nem jön meg,addig nem akarom piszkálni,de mintha lenne rajta.... :F

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#1516) Graphics válasza punky10 (#1515) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Van rajta igen.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1517) chuky666 válasza punky10 (#1515) üzenetére


chuky666
csendes tag

van fólia de jól tetted ,hogy rendeltél 3 hét alatt a gyárilag felrakott mint a zebra pedig vigyázok rá.Kár,hogy nincs tempered glass megolás rá.
Köszi a tok infot akkor veszek egyet.

szerk:tévedtem van :

[link]

Be is próbálom jövő héten rendelek.Bár eléggé gány az értékelése az eldónak

[ Szerkesztve ]

(#1518) beg


beg
veterán

:C :DD

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#1519) Upo válasza chuky666 (#1517) üzenetére


Upo
addikt

Kicsit húzós az ára, anyiért bluetooth billentyűs tok van hozzá. Motorola telóhoz 2$-ért rendeltem üveget...

Szerk: Azért ez vagy ez mindjárt más...

Vagy fóliából van 6-os csomag 6$-ért, 10-es csomag 7.21$-ért.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1520) Louro válasza beg (#1518) üzenetére


Louro
őstag

Ez flame-gyanús, otthon meglesem a partner.microsoft.com-ot

Mess with the best / Die like the rest

(#1521) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Külső vinyó gond megoldva.

Gondoltam ,hogy ez lesz a gond..

Eddig USB3.0 házikóba volt a vinyó, ami szép is meg jó is, de ugye a Chuwi nem tud ampert adni neki annyit..

Volt itthon egy filléres, csak sata-usb kábelem, amit rádugtam a 2,5-esre,meg az egyik USB-t OTG-vel a tabba és láss csodát 640GB-nyi adathoz simán hozzáférek.

Na, akkor ez is megoldva, most már csak tok-táska kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1522) chuky666 válasza Upo (#1519) üzenetére


chuky666
csendes tag

jajaj pont néztem én is tovább közben azért köszi! :R

(#1523) yodee_


yodee_
őstag

Ma megérkezett az egerem. Ilyet rendeltem. Jól emlékszem hogy valaki vett már ilyet? Egyszerűen nem tudom működésre bírni. Szépen párosítom, de nem jelenik meg kurzor és nem érzékeli egérként ... Pedig az eszközkezelőben ott van. Valaki valami ötlet?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#1524) beg válasza Louro (#1520) üzenetére


beg
veterán

Megnézheted, nekem most is ezt hozza be.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#1525) Graphics válasza yodee_ (#1523) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen en.

Alinal is ott a leiras.

Egeret bekapcsolod : bal+jobb+kozep egyszerre nyomod, bt-eszkozkezeloben megjelenik

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1526) yodee_ válasza Graphics (#1525) üzenetére


yodee_
őstag

Megjelenik, és tudom is párosítani. A gondok utána kezdődnek :( kiírja a gép hogy csatlakoztatva de nem jelenik meg kurzor és nem reagál a gombokra sajna

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#1527) Graphics válasza yodee_ (#1526) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kell neki kis ido, van amikor eldobja.

Probald meg droid alatt is

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1528) yodee_ válasza Graphics (#1527) üzenetére


yodee_
őstag

Az enyém sima, nem dual. A telefonomon próbáltam (HTC One), laptopon probáltam (Win 10), másik PC-n próbáltam (Win 7). Mindegyiken ugyanezt produkálja szóval feladtam. Írtam az Emberkének hogy nem működik a cucc

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#1529) Graphics válasza yodee_ (#1528) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor kerd vissza a penzt, aztan rendelj ujat, hazaerek linkelem honnan vettem az enyemet

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1530) yodee_ válasza Graphics (#1529) üzenetére


yodee_
őstag

Nem hagyom ennyiben azt gondolhatod ;] Majd meglátom még mi lesz. Lehet veszek használtan egy logitechet... Azokban még nem csalódtam.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#1531) MrChef válasza chuky666 (#1511) üzenetére


MrChef
aktív tag

Szia!
Én többek között ezt találtam.
Az Árgépen lehet keresni, de szerintem ezek közül csak az a magyar, amelyikhez odaírják.

Az asztali PC-hez való BT Logitech billentyűzet és egér kombómat tökéletesen működteti a Csubi, de egy micro USB-s csatlakozású billentyűzet sem lehet rossz, és ha jól tudom, a bekapcsolt Bluetooth jobban szívja le az akksit. De olvastam már kommenteket, hogy ilyen-olyan okból nem mindenkinek működik.

Munka miatt engem is érdekelne egy normális billentyűzetes tok (természetesen nem iPad kiegészítő árban).

[ Szerkesztve ]

(#1532) Upo válasza MrChef (#1531) üzenetére


Upo
addikt

Igen, csak azért keressük a BT billentyűt, mert akkor töltőn lehet a készülék munka közben. USB billentyűvel ez nem megy.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1533) Csarlee válasza Upo (#1532) üzenetére


Csarlee
tag

@Upo
Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Működhet az, hogy az OTG kábelre egy aktív tápos HUB-ot kötve töltse a jó Csubit is?

(#1534) laxika0428 válasza Csarlee (#1533) üzenetére


laxika0428
csendes tag

Ezzel megy [otg hub] nekem is ez van sőt többeknek is innen a fórumról és teljesen jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#1535) Upo válasza Csarlee (#1533) üzenetére


Upo
addikt

Arra spéci charging hub kell, állítólag van akinek elég sokszor működik a töltés is közben. Ha nem, akkor újraindítgatás, esetleg át androidra és vissza, egyszer elkapja. De azt is olvastam, hogy volt akinek kinyírta a hdmi portot. Bár van egy olyan sejtésem, hogy ez nem a hub hibája, hanem a feszültségkülönbség a tv és a tab töltő között. Régen mikor még asztali gépet próbáltunk tv-re vagy erősítőre kötni akkor is előfordult, hogy csatlakoztatáskor szikrázott, vagy esetleg rázott amikor megfogta az ember a kábel végét és a tv-n egy fém részt. Na ez ki tudja nyírni az áramköröket. Lehet próbálni esetleg ugyanabba a konnektorba dugni a töltőt mint a tv-t, esetleg villanyszerelővel átnézetni a rendszert, mert a földhurok tud vicces dolgokat csinálni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1536) zozo1414 válasza zalyy (#192) üzenetére


zozo1414
csendes tag

1: rakj egy kis pillanatragasztót a töltő aljára a két tüske közé és nyomd össze az átalakítóval, én így oldottam meg

(#1537) Louro válasza zozo1414 (#1536) üzenetére


Louro
őstag

8 hónap után....remélem még olvassa a topikot :)

Mess with the best / Die like the rest

(#1538) zozo1414 válasza Louro (#1537) üzenetére


zozo1414
csendes tag

elnéztem a számokat, azt hittem mostani komment, de nem :D

(#1539) hun_gery


hun_gery
aktív tag

BT-s billentyűzetek:

tok nem kell, csak a bill :)

alu

külön tokban

azért ezeket néztem, mert sokfelé látni manapság , hogy az "L" billentyűtől jobbra csak egy bill. van, a fent linkelteken 2 (É-nek, Á-nak való), így könnyebben magyarítható, és nem kell újra megtanulni gépelni...

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#1540) zozo1414


zozo1414
csendes tag

LEÍRÁS A VISSZAÁLLÍTÁSHOZ 221501xxxxx gépekhez

1.) Töltsd le innen ezt a szoftvert.

2.) Vegyél magadhoz egy 8 v. 16gb-os pendrive-ot, egy USB HUB-ot, egy USB-s Billentyűzetet és egy USB-s egeret és egy OTG kábelt.

3.) Először elkészítjük a bootolható USB-t UltraISO-val.
3a.) UltraISO-ban Menü -> Megnyitás és kitallózod az ebben lévő Rescue_macrium.iso-t. (Ez teszi lehetővé, hogy lásd ezt a programot a tableten is és így kitallózva a megfeleló *.mrimg-t, helyre tudod hozni)
3b.) Indítólemez -> Lemezképfájl írása pont és azon belül lesz egy olyan, hogy Formázás, formázzuk meg a Pendrive-ot úgy, hogy 32 kilobájtos legyen a Lemezfoglalási Egység Mérete és FAT32 legyen.
3c.) Ha kész, akkor elkezdhetjük írni az iso-t: Rendszerindító partíció legyen Rejtett és utána katt az írásra, ha kész akkor zárjuk be az UltraISO-t.
3d.) Minitool Partition Wizardal állítsuk át a fennmaradt üres partíciót NTFS-re a Pendrive-on. (Vagy ha van másik programod, akkor azzal)

4.) Készítsünk helyreállítót még a elbarmolt eMMC-ről is, mert lehet megvan benne az Images partíció sértetlenül. Ehhez állítsuk be a tableten, hogy az USB-ről bootoljon (ilyenkor jó, ha már van benne egér, billentyűzet és nem utolsó sorban Pendrive :D )
4a.) Ha elindult, (nekem sokáig töltött, lévén 1MB/s-re van korlátozva a HUB-om) akkor menjünk a Backup menüpontra és válasszuk az Image Local Drive-t és válasszuk ki a Pendrive-ot.
4b.) Ha kész akkor ezt a mentést jól őrizzük meg a HDD-n, de mindenképpen kell még az a partíció a Pendrive-on, így szabadítsuk fel.

5.) Ideje a mentést felrakni a tabletre.
5a.) Ezt a fájl szintén töltsük le és jól őrizzük meg magunknak, mert ki tudja, hogy később kelleni fog-e.
5b.) Másoljuk fel ezt a mrimg képfájl-t a Pendrive-ra.
5c.) A tableten megint töltsük be a Macriumot és menjünk a Restore fülre. Itt tallózuk ki a fent letöltött fájlt, vagy válasszuk a bal oldali menüből a Browse for an image or backup file to Restore pontot.
5d.) Ne lepődjünk meg, ha nem látja a fájlt, amit letöltöttünk, mert a program *.mrbak-ot keress, így állítsuk át, hogy *.mrimg-t keressen.
5e.) Ha kitallóztuk és látja is akkor menjünk a jobb oldalon a négy menüpont közül arra, hogy Restore Image és válasszuk a GPT Disk 1-et. (A tablet tárolója)
5f.) Minden ok, írja felül a meglévő partíciókat, mert úgyis lementettük és ez után nincs más hátra, mint várni. (Nekem szűk 2 óra volt és szerencsére töltött a tablet is, de előtte mindenképpen TÖLTSÜK FEL A TABLETET, dugjuk rá a hálózatra, nem baj, ha nem világít, attól még tölt, legalábbis nekem így volt)

HA lefutott, akkor örüljünk, hogy visszakaptuk szeretett tabletünk és próbáljuk ne szétbarmolni megint.

Vállalkozó szelleműek kipróbálhatják, van egy BIOS flash is a single os gépekre, ezzel a száriaszámmal, de nem ajánlom, de akit érdekel, annak leírom.

Ha valamelyik link nem élne, akkor csak küldj egy pm-et, vagy egy e-mail-t a hrvthzltn@gmail.com-ra és linkelem is neked a fájlokat.

(#1541) Upo válasza zozo1414 (#1540) üzenetére


Upo
addikt

Ehhez megjegyezném, hogy érdemes még akkor lementeni az egész gépet, amikor még jó!
Amikor megjön és kicsomagoljuk, akkor úgyis rögtön egy factory-val kezdünk (én legalábbis így szoktam, ki tudja a sárgák miket állítgattak), windowsban egy teljes helyreállítás személyes adatok törlésével, android alatt factory reset, és ez az állapot épp ideális a mentésre. A legkevesebb adat van, azaz jól tömöríthető, nekem linux dd mentés után 7z-be tömörítve a 30+ gigából lett 5 körül. Ezt jól el kell rakni, mert így akármit csinálunk, mindig van egy életbiztosításunk a működő állapotról. Persze az akármit azt úgy értem, hogy a BIOS-t lehetőleg ne babráljuk, ki is tudjuk magunkat zárni belőle, illetve egy hibás frissítés vagy nem oda való bios meg téglázza az alaplapot, amihez egy olyan bga-zó jómunkásember kell akinek flash programozója is van, ami nem szokott olcsó mulatság lenni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1542) zozo1414 válasza Upo (#1541) üzenetére


zozo1414
csendes tag

igen, mindenképpen egy mentést kell csinálni a működő rendszerről, ajánlom azt a programot, amit megemlítek a leírásban, mert egyszerű, gyors, könnyen kezelhető.

(#1543) Csarlee válasza zozo1414 (#1542) üzenetére


Csarlee
tag

Systemrescue cd-vel is meg lehet ezt csinalni, vagy barmilyen live Linux USB-s cuccal... Egyebkent szep munka, koszonet a leirasert

(#1544) bostone


bostone
addikt

A windows a gyakorlatban kezelhető mindenféle periféria hozzáadása nélkül, csak simán kézben tartva a tabot?

(#1545) beg válasza bostone (#1544) üzenetére


beg
veterán

Igen. Főleg a 10. Sokkal kezesebb, mint a 8.1

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#1546) Graphics válasza bostone (#1544) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szószó... Hasznalhato, de nekem megszokást igenyel.

Igaz en feltettem a Classic Shell-t tehat "asztalibb" lett, emiatt nem olyan rugalmasan használhato.

10-et nem probaltam, azt elobb a laptopra teszem fel.

Ja en rendeltem most a merimobilesrol tokot 15,9$-ert, billentyuzetest, kivancsi leszek ra

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1547) MrChef válasza bostone (#1544) üzenetére


MrChef
aktív tag

Billentyűzet és egér => mint egy asztali PC-n
Egyébként egész jó a win billentyűzete, mert a magyar karaktereket is megjeleníti (nem gombnyomásra, hanem ott vannak). Igaz, ha le akarnék tölteni rendes magyar billentyűzetet, mint tettem azt az Androidnál, akkor bajban lennék, ismerve a windows alkalmazások széles tárházát a hibátlan alkalmazásokkal...

(#1548) zozo1414 válasza Csarlee (#1543) üzenetére


zozo1414
csendes tag

szívesen, ha már egy ember hasznát veszi, akkor megérte
azért írtam ezt a macriumot, mert tényleg pofon egyszerű

(#1549) krystman


krystman
őstag

Akinek csökken a tárhely ok nélkül, az kapcsolja ki a hibernálást mindenképp. Nekem kb 2GB simán felszabadult.

(#1550) Upo válasza MrChef (#1547) üzenetére


Upo
addikt

A win10-es billentyűzet eddig a legjobb gyári amit bármilyen rendszeren is láttam. Én ezt a kinézetet használom, az összes Ctrl, Alt, Win gombos kombináció működik vele:

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.