Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Mcleod válasza sazabi (#649) üzenetére


Mcleod
tag

Szervusz!
Nekem is úton van a dual - bootos. Mik a tapasztalataid a géppel? Honnan vetted, minden rendben volt - e, mivel hozták, volt-e vám? Mennyi a szabad hely android és win alatt? Negérte-e így utólag?
Nem jó a win, vagy miért akarod android only módban használni?
Bocsi a sok kérdésért, de se tabletem nem volt eddig, sem Windows - os mobilom és izgatott vagyok. 😊

Csak egy maradhat!!

(#652) sazabi válasza Mcleod (#651) üzenetére


sazabi
aktív tag

Nekem is úton van a dual - bootos. Mik a tapasztalataid a géppel?
Nekem tetszik. Fél óra hearthstone (játék) alatt annyira melegszik, hogy kényelmetlen tartani.

Honnan vetted, minden rendben volt - e,
tindydeal. minden ok. microhdmi adaptert nehéz volt hozzá találni normális áron.

mivel hozták,
holland posta
mármint tartozékok? otg kábel és töltő. fólia volt rajta

volt-e vám
nem (amúgy Ausztriában élek)

Mennyi a szabad hely android és win alatt?
csak windóz van most rajta és 10gb

Negérte-e így utólag?
persze

Nem jó a win, vagy miért akarod android only módban használni?
Win egér nélkül kifejezetten idegesítő. Ha szövegbeviteli mezőre nyomsz, a billentyűzet nem ugrik fel(modern appokkal meg igen, azokat viszont ki se próbáltam). Külön kell nyitogatni a billentyűzetet. Nevetséges.
Androidot is használtam rajta pár napig, és sokkal jobb élmény volt. Amúgyis tartalom fogyasztó eszköznek használnám, arra meg jobb az android.

Bocsi a sok kérdésért, de se tabletem nem volt eddig, sem Windows - os mobilom és izgatott vagyok. 😊
semmi gond

(#653) Mcleod válasza sazabi (#652) üzenetére


Mcleod
tag

Nagyon köszönöm a válaszaidat. Remélem az enyém is hamarosan megérkezik. Ezek szerint benéztem mert már rendeltem hdmi átalakítót, de az mini... Vagy hdmi-nél a mikro meg a mini ugyanaz?

Csak egy maradhat!!

(#654) sazabi válasza Mcleod (#653) üzenetére


sazabi
aktív tag

micro nem ugyanaz mint a mini..

(#655) yodee_


yodee_
őstag

Valakinek sikerült használnia a WiDi-t rajta?

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#656) szapeboy válasza yodee_ (#655) üzenetére


szapeboy
tag

Nekem gyári állapotban megy egy Sony KDL-50W828B-n illetve egy Samsung UE-40H5500-as TV-n. Néha ledobja, de megy.

Csak az a nő foglalt, akin fekszenek!

(#657) nandozo


nandozo
tag

Sziasztok, nekem új dual bootos Vi8-am van.
Ennek már van mikro(?) hdmi kimenete.
Egy fontos problémával találkoztam, és egy apróbbal ezekben kérem a fórumozók segítségét:

Windows alól nem látja az SD kártyát, driver probléma miatt (felkiáltójeles), frissítés / windows driver nem segített; a fórumon linkelt driver csomagban én nem találtam sd kártya vezérlőt.
Ha valaki megtenné akinek működik, hogy kinézi pontosan milyen driver van feltelepítve és privátban elküldené azt nagyon megköszönöm.

A jobb szélén néha látható 3 db képpont hiba.
Miért néha? Azért, mert akkor látszik ha a kijelző teszter programban színváltást csinálok; mintha valamiféle túlvezérlés történne ilyenkor... Valaki reklamált már kijelzőhibát? Sikerrel járt? Vissza nem küldeném, mert a napi használatban nem zavaró (szinte észrevehetetlen), ezért 1-2 hónapig nem nélkülözném...

(#658) nandozo válasza lelleib (#648) üzenetére


nandozo
tag

Ezt még nem olvastam, de jó hír hogy a Chuwi-n nem volt; nálam az első a comodo AV volt ami apk-ból feltelepűlt...

[ Szerkesztve ]

(#659) nandozo válasza Mcleod (#651) üzenetére


nandozo
tag

Mik a tapasztalataid a géppel?
Gyors, kényelmesen használható mindkét oprendszerrel.
Kékfog kicsit makrancos windows alatt (nem volt egyszerű párosítani - hol a telefonon volt ok a párosítás, hol a tab-on)
HDMI kimenet szépen működik átalakítóval.
Win alatt nem megy az SD kártyám.
Érdemes hozzá venni egy USB-s bill+egér kombót annak aki win-t akar használni rajta. Office 2010 szépen fut rajta, gyors, praktikus (van hozzá egy billentyűzetes tokom) így bárhol lehet vele dolgozni.

Honnan vetted, minden rendben volt - e, mivel hozták, volt-e vám?
tinydeal; igaz kicsit sokáig tartott míg ideért a holland posta; igen volt; okosba kell csinálni :-)

Mennyi a szabad hely android és win alatt?
Most már nem sok kb 3 Gb...
(fejből nem megy, nincs most a kezemben)

Megérte-e így utólag?
Igen, egyértelműen.

(#660) tibcsi0407 válasza nandozo (#657) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Esetleg futtathatnál rajta egy iobit driver booster-t, hátha az megtalálná a szükséges drivereket.

https://utdetailing.hu/

(#661) metamo123


metamo123
csendes tag

Sziasztok, egy olyan problémám lenne, hogy újraraktam a win 8.1-et a tableten, feltettem az itt található drivereket, viszont az érintőképernyő nem működik normálisan(rosszak az irányok, egy helyett több érintést észlel, stb.). Valakinek volt hasonló problémája? Hogyan tudnám orvosolni?

[ Szerkesztve ]

(#662) tibcsi0407 válasza metamo123 (#661) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Minden bizonnyal annak a driverét nem tetted fel. :) Vagy nem jó drivert tettél fel. Nem olyan régen linkeltem fasza driverpackot, próbáld meg azzal légyszi.

https://utdetailing.hu/

(#663) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

(#664) yodee_ válasza tibcsi0407 (#663) üzenetére


yodee_
őstag

Nézegettem Én is itt dolgokat, de nem mertem semmit leszedni. Van értelme pl BIOS-t frissíteni?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#665) metamo123 válasza tibcsi0407 (#662) üzenetére


metamo123
csendes tag

Azokkal raktam fel, végül máshol megtaláltam mi volt a gond, először kell felrakni az érintőképernyő driverét, és csak aztán az intel hd graphics-et, szóval töröltem mind2-őt felraktam ebben a sorrendben, és most jó.

(#666) tibcsi0407 válasza yodee_ (#664) üzenetére


tibcsi0407
félisten

En sem mertem 😊 Varjuk meg mit reagalnak a kulfoldi forumok.

https://utdetailing.hu/

(#667) nandozo válasza tibcsi0407 (#660) üzenetére


nandozo
tag

Köszönöm, jópár drivert frissített! Ajánlom mindenkinek a futtatást!

SD kártya működik, vár nem tudtam konkrét driverfrissítéshez kötni (ui azt nem frissítette)

(#668) tblack


tblack
csendes tag

Sziasztok!

Érdekesnek találom ezt a tabletet. Mivel csak a gyári dual bootoson van hdmi ha vennék akkor olyat vennék. Kérdés, hogy fel lehet-e rakni rá csak windows 8.1-et és az androidot törölni? Esetleg az androidot törölni és a gyári 8.1 particióját megnövelni? Úgy tudom felesbe van szedve gyárilag és 16GB semmire nem elég egy windowsnak.

Láttam a yt-on, hogy biosába is bele lehet menni. Gondolom OTG és egy billentyűzet segítségével.

(#669) Dominó85 válasza tblack (#668) üzenetére


Dominó85
veterán

Szia,
sokan nem tudják, de a mini HDMI csak és kizárólag Android alatt működik! Ha csupán ezért törölnéd az Androidot, akkor felesleges köröket ne fuss. A sima Win 8.1-es tableten ugyan mini HDMI csati nincsen, de w Windows alól kiválóan használható a WiDi.
üdv

* Péter - 06302461862 *

(#670) tblack válasza Dominó85 (#669) üzenetére


tblack
csendes tag

Mi ennek az oka? Driver?

(#671) Dominó85 válasza tblack (#670) üzenetére


Dominó85
veterán

Valószínűleg igen. Bár pontosabbat én sem tudok. Ami furcsa, hogy a tablet alaplapján ott van a HDMI helye, azaz a Chuwi már akkor gondolt erre... Holnap megnézek pár YT videót, hátha abből kiderül valami. :R
Jó éjt.

* Péter - 06302461862 *

(#672) tblack válasza Dominó85 (#671) üzenetére


tblack
csendes tag

Köszi!

Meg kéne rendelni, hogy még az évszázadban ideérjen. Kérdés igazából, hogy mennyit használnám monitorra vagy tv-re kötve. Mert jó lenne az tuti, valahol lejátszani valamit pl. Igazából egy réges régi MSI Wind-et használok terepen a melóhoz mert kicsi, és könnyű. Elfér a hátizsákban a szerszámok mellett. Ez még jobb lenne ilyesmire.

Widi egy kicsit gáz szerintem. Nemrég vettem egy használt Galaxy S5-öt és azzal próbáltam egy 47"-os LG smart TV-n. Működik, de a képminőséggel nem vagyok megelégedve igazán. Meg ugye az csak ilyen okos eszközön megy. Esetleg valami adapterrel amin hdmi van.

(#674) tblack válasza Dominó85 (#671) üzenetére


tblack
csendes tag

Fókusz az nincs de a lényeg látszik:

https://www.youtube.com/watch?v=i2EfXH7N0BI

(#675) herdsman12 válasza csabi236 (#634) üzenetére


herdsman12
őstag

Van valami konkrét probléma ezzel a bolttal? (ajánlott boltok között szerepel)
Egy Chuwi Vi8 Super-t várok onnan.

[ Szerkesztve ]

(#676) tblack


tblack
csendes tag

Vettem innen egy sima windows-ost. Meglátjuk mit hoz az ingyen DHL szállítással a futár. 3-8 nap.

Itt a link. Nem kipróbált, úgyhogy csak saját felelősségre. (mint mindig persze)

24e forintot húztak le érte. Ha megvámolnak még úgy is jó.

(#677) yodee_ válasza tblack (#676) üzenetére


yodee_
őstag

Én is tőlük vettem. Szerencsém volt, nem volt semmi extra költség és 8 nap alatt itt volt

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#678) noe_01 válasza herdsman12 (#675) üzenetére


noe_01
csendes tag

Nézegettem mikre panaszkodtak a vevők: lassú a szállítás, volt akinek nem érkezett meg, volt akinek törötten érkezett.
Valószinüleg nem az eredeti csomagolásban fogod megkapni (mondjuk írják hogy a sérülések elkerülése végett átcsomagolják). Nem láttam tartozékként sem User Manual-t, se OTG kábelt.
Ha esetleg van fejlemény kérlek írj, hagy okuljunk a valós tapasztalatokból :)

[ Szerkesztve ]

(#679) tblack


tblack
csendes tag

Hála az égnek írtak, hogy már nincs csak win8-as verzió mert nem gyártják már csak a dual bootost. Fizessek még rá $15-öt akkor küldik a dual bootost.

(#680) tibcsi0407 válasza tblack (#679) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Akkor most melyik nincs? :D

https://utdetailing.hu/

(#681) tblack


tblack
csendes tag

Idézek:

"
thanks your order very much .
because our error operation the windows is showed in webpage .
actually windows version is out of stock and because new dual os is populor than single os so factory also stop producting single windows version for this model .
could u add extra $15.56 we send u a dual os version ?
sorry for all inconvenience
looking forward to your answer !
"

(#682) tblack


tblack
csendes tag

Szerintem a szimplán hdmi nélküli verziót nem gyártják már. Mert egy vagy 2 oprendszer, már olyan mindegy, úgyis csak rátolják az image-et.

(#683) tibcsi0407 válasza tblack (#682) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Persze, logikus is a részükről. Rátesznek egy hdmi portot, ami egyébként a Win only tableten is elő van készítve és eladják az ingyenes androiddal drágábban.
Ez a jó üzlet.

https://utdetailing.hu/

(#684) zalyy


zalyy
tag

Sziasztok! Újraraktam a tabletet, és elfelejtettem milyen microsoft account jelszót adtam, hogy tudnám resetelni vagy valami? Kösz! :F

(#685) herdsman12 válasza noe_01 (#678) üzenetére


herdsman12
őstag

Megérkezett a Chuwi, 04.03-án vettem, 05.07-én kaptam meg, vámosoknál is pihent 10 napot.
OTG kábel van, csak nem működik, szám nem stimmel gari jegyen.
Hangszórón nagyon vacak hangok jönnek, fülhallgatóval ok.
Más gubanc már nem lesz (remélem).

[ Szerkesztve ]

(#686) nandozo válasza Dominó85 (#669) üzenetére


nandozo
tag

Sziasztok, az én tabletemen működik a mini hdmi kimenet...

(#687) nandozo válasza zalyy (#684) üzenetére


nandozo
tag

[link]

gugli - jutúb a barátod!

(#688) nandozo válasza yodee_ (#606) üzenetére


nandozo
tag

Szia,

Megjött már a kártyád? Milyen márkájút vettél?

(#689) yodee_ válasza nandozo (#688) üzenetére


yodee_
őstag

Megvan már egy ideje, igen. Ilyen lett

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#690) pont01 válasza Dominó85 (#669) üzenetére


pont01
újonc

Hali!

Eddig csak olvasgattam a hozzászólásokat. Pár hete én is tulaja vagyok egy dualbootos kis chuwinak.
Örömmel cáfolom meg kijelentésedet, miszerint a miniHDMI csupán android alól működne! Simán és egyszerűen beállíthatóan megy win alatt is. A jobb oldali sávról is könnyen elérhető!
A másik téma miszerint nem létezik OTG HUB ami tölt is egyidejűleg... Jelentem a korábban ajánlott aliexpresses 4 portos cucc kiválóan működik! Simán megy a töltés, billenytűzet, egér, és egy külső HDD-ről 1080p-s MKV nézése közben is felfelé kúszott a töltöttség a gyári töltőt használva. De próbáltam másik 2A töltővel is. Szóval aki esetleg egy alap asztali gép helyett kíván ilyet venni, szerintem megérős!
A tárhely problémára megoldás lehet egy 64 GB SD behelyezése, és a registryben a program files alapértelmezett helyének módosítása.
Ez a leírás segít benne: http://answers.microsoft.com/hu-hu/windows/forum/windows8_1-performance/programok-telep%C3%ADt%C3%A9se/3a327c04-4461-4ab1-a6f1-cc227f9769e4
Érdemes lehet még bármi program telepítése előtt meglépni. Lehet ugyan, hogy az SD kártya sebessége miatt picit lasabban töltődnek be a programok, de szerintem nem jelentős a dolog.

(#691) sazabi


sazabi
aktív tag

Ma naívan felraktam windows updateből a touch drivert. Nem működik rendesen. Elő kellett szednem egy bill/egeret hogy helyrehozzam.
Nem ajánlom!

(#692) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Megérkezett a nagytestvér:
[link]

https://utdetailing.hu/

(#693) yodee_ válasza sazabi (#691) üzenetére


yodee_
őstag

Én is beszívtam! Viszont újrakalibrálás után tökéletes 😉 Vezérlőpult -> Táblagép -> Kalibráció

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#694) tblack


tblack
csendes tag

Úgy tűnik a DHL megvámol.

(#695) dev200 válasza tibcsi0407 (#692) üzenetére


dev200
csendes tag

Elég jól néz ki, bár mivel nagyobb így már fizetni kell a win-ért... Kíváncsi leszek, ha tényleg kijön nyáron a win 10, akkor mennyit fognak esni az árak.

(#696) ferke72 válasza tblack (#694) üzenetére


ferke72
aktív tag

Nem DHL vámol hanem az ügynökség ami ott is van.. ;]
vámmal együtt a 10.6" gép 70k..

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#697) ferke72


ferke72
aktív tag

sőt találtam 62k angliából ilyet ;]

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#698) tblack válasza ferke72 (#696) üzenetére


tblack
csendes tag

Mindegy az, geci egy bagázs...

Megkaptam végre a cuccot, megvámoltak. Lebeszéltem velük, hogy a futár fel fog hívni 30 perccel mielőtt jön, nem hívott, csoda, hogy éppen előtte 5 perccel értem haza. Ráadásul a vám mellé "halasztott vámfizetés biztosításának díja" címszóval még 3.090.- forintot is fizetni kellett. Így a végén 40e-ben állt meg a dual bootos plusz egy csukható tok.

(#699) tblack


tblack
csendes tag

Mi a legegyszerűbb módja az android kidobásának? Az egész 32GB-ot windows-al szeretném használni.

(#700) ferke72 válasza tblack (#699) üzenetére


ferke72
aktív tag

Sokat foglal az android partíció?

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.