Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) AllTheBest válasza tibcsi0407 (#1449) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Már kész, teljesen működőképes :D

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#1452) ToniSoprano válasza punky10 (#1445) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Itt van egy teljesen másik összehasonlító teszt, 7:00-tól érdemes nézni, akkor hasonlítja össze egymás mellett a két készüléket: [link]

Ezen szerintem kár vitatkozni a Hi8-ba jobb kontrasztú, erősebb fényű, valószínűleg jóval drágább IPS kijelző panelt tettek, cserébe 25%-kal a kisebb lett az akku, nincs HDMI ami viszont érthetetlen visszalépés.

Ha lett volna HDMI és marad az akku akkor lehet a Hi8-at megrendelem, inkább adták volna drágábban kicsit, én megfizettem volna.

[ Szerkesztve ]

(#1453) tibcsi0407 válasza AllTheBest (#1451) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Zsírság! :)

Más:
Egyébként egyetértek darky4e kollégával a vitával kapcsolatban. Most megy itt a bizonygatás tök szubjektív dolgokról, amiben úgy sem lesz megegyezés.
Én azt mondom, hogy kinek a pap, kinek a paplan. :)
Felesleges mélyebben belemennetek, mert teleoffoljátok a topicot, míg lehet sok új tulajdonos, akinek megfelelnek a gép adottságai, próbálnak itt hasznos infokat találni.
Én azt mondom, hogy mindenki nyugodjon le, aztán lépjen tovább ezen a kijelzős dolgon.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1454) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Csak azért, mert Hi8-at használok...
Szerintem teljesen megéri az árát, sose használom nagy fényerőn a tabot, nekem a színek megfelelnek. Sebessége is rendben van, win10 és szépen fut rajta, akksi az nagyon nem érdekel, mert átlalában töltő közelébe van használva.
Aki ilyet akar az nyugodtan vegye meg, én nem bántam meg, pedig allergiás vagyok a sz@r kijelzőkre, de szerintem ez még bőven jó

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#1455) darky4e


darky4e
tag

W10 próbálgatása után azt kell mondjam Microsofték végre jó irányba léptek előre.

Egyetlen gondom van, alig maradt szabad helyem. Felraktam az alap dolgokat amiket szoktam store-ból (VLC,Facebook,Skype) és alig maradt 3 GB helyem pedig már megvolt a disc cleanup.

Nálatok is ez a helyzet?

Live long and prosper

(#1456) punky10 válasza chuky666 (#1447) üzenetére


punky10
addikt

Pedig elég jó leírás és videó van róla.Nekem kellett hozzá a KingoRoot és a PdaNet+ alkalmazás.Ja,és a Csubi,a régi tab és a laptop.A régi tabletten elindítottam a videót,a laptophoz csatlakoztattam a Csubit,és csináltam mindent,ami a videón szerepelt... :)

[ Szerkesztve ]

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#1457) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na ha már mindenki derült, vagyis minden kiderült a kijelzőkkel kapcsolatosan...

Használ valaki gyári Chuwi Vi8 BT-s tokot?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1458) chuky666 válasza darky4e (#1450) üzenetére


chuky666
csendes tag

Elnézést leírtam a véleményem kb kevesebb postban mint a HI8 tulajo.Ennyi.Ne parázd túl látom sikerült.NE válaszolj erre én befejeztem köszi.

(#1456) punky10
Hétvégén leszek másik gépen majd megprobálom.Asztalin w8.1 alatt nem ment akármit csináltam a leírás szerint.Blotwareket felraktra de root nem volt.Szerencsére ABP megy root nélkül is ez volt a legfontosabb nekem.Köszi azért!

[ Szerkesztve ]

(#1459) Dominó85 válasza darky4e (#1450) üzenetére


Dominó85
veterán

Kiegészíteném még azzal, hogy ez a Chuwi Vi8 topikja. Tessék csinálni egyet a Hi8-nak. ;)

Duliee
Rengeteg a panasz a gyári klavira. Billentyűk nem működnek, nem érzékelnek, félregépelés... stb. Én passzoltam anno.

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#1460) Csarlee válasza Graphics (#1457) üzenetére


Csarlee
tag

Szia!

Igen, nálam teljesen jól működik. Kicsit kemények a gombok de egyébként OK.

Csarlee

(#1461) beg


beg
veterán

Aki nem akar sokat szüttyögni a win 10 upgrade, majd clean install körökkel, az mehet neki egyből a 8.1-nek kapásból clean installal bizonyos plusz matatás ellenében, de fele annyi idő alatt:

Microsoft honlapjáról Media Creation Tool segedelmével Win10 Home 32 bites ISO leszed és egyből egy pendrivera készít telepítőkészletet.

Pendrive tabletbe bedug, majd setup.exe, ez a számítógép frissítése teljes törléssel (már most legyen kéznél egér vagy usb elosztó, vagy sd kártya, okok később)

Miután felment a W10, a clean install miatt touch driver probléma, félrehord. Na itt kell egyrészt a Chuwi windows 10 driver pack, másrészt vagy az sd kártyára felmásolod, vagy egy megosztott mappán keresztül közvetlenül a tabletre másolod a tartalmát.

Ha gyors voltál, akkor még a windows update előtt fel tudod tenni a touch drivert. Ha már a windows update felment, akkor az eszközkezelőben a HID érintő bevitel (vagy valami hasonló) eszközt el kell távolítani, majd frissíteni, és a felkiálltójeles ismeretlen eszközt a korábban letöltött driverrel kell feltenni.

Insyde OS switcher. Bezony, ez is eltűnik, de sebaj, dropboxomból letölthető az Ondás változat, de mivel barátok, tökéletesen működik. Program Files alá betelepül, az InsydeOS almappából a switcher.exe-t kell kitenni paransikonnak a tálcára és kész.

Röviden tömören, ha valami nem kerek, majd úgyis kérdeztek :) Tisztább, szárazabb, tyúklábmentes clean installos W10 szösszeneteket láthatták.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#1462) counterbill válasza beg (#1461) üzenetére


counterbill
senior tag

Héten érkezik a tabim. Pct már frissítettem. Tiszta telepitesnel mennyi helyed maradt? Mielőtt belakom neki állnék frissíteni. Előre is kösz a választ :)

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#1463) beg válasza counterbill (#1462) üzenetére


beg
veterán

13,3 GB-ból megevett 3? GB-t, nem néztem, azóta pedig telepítetem pár dolgot. Érdemes az upgrade utáni dolgokat lepucolni, az is segít.Leírás van sok róla, most nem tudok linkelni.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#1464) counterbill válasza beg (#1463) üzenetére


counterbill
senior tag

Feltalalom magam köszönöm :) akkor marad hely bőven. Úgy is megy bele a 64es kártya. Csak hívjanak már 220ék. Kedd - csütörtök környékére ígértek.

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#1465) kervantas


kervantas
aktív tag

Sajna nincs itthon usb elosztó. De egy próbát megér az, hogy ezzel ezzel megpróbálni integrálni a touch drivert a telepítőbe.
Egyébként hamarosan az enyém is itt van (2015-07-31 The item is being processed by customs). Ráirtattam a kínaiakkal hogy gift, bár lehet nem sokat segít :D

(#1466) Burki


Burki
aktív tag

Teljesen rá vagyok már pörögve a tabletre én is, irigykedve olvasom a hozzászólásokat, hogy kinek mikor hozta a postás.

Én pénteken rendeltem banggood-ról, viszont a 15-25 nap nagyon soknak tűnt, nem bírtam volna ki, úgyhogy a 3-7 napos szállításért fizettem + 3.400 Ft-ot. ;] Szombaton kaptam az e-mailt,hogy feladták, viszont nincs tracking number, úgyhogy fogalmam sincs merre járhat. :F

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#1467) Mike88


Mike88
senior tag

Sziasztok!
Lehet, hogy volt már ezerszer kérdés, ha igen, ne haragudjatok érte...
Dual boot-osról az androidot simán letudom gyalulni úgy, hogy csinálok egy tiszta telepítést?
Ha nem, akkor esetleg van rá valamilyen módszer? Akár úgy, hogy a licencet megtudom tartani?

(#1468) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Esetleg tudtok valami rendes médialejátszót ami kezeli a feliratok is? Ja és persze win10-re és lehetőleg olyat amit lehet kezelni egér és billzet nélkül :) Androidon az mx player tökéletes, de itt nem akar elindulni, ha találnék alternatívát, akkor törölném is az androidot róla

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#1469) yodee_ válasza AllTheBest (#1468) üzenetére


yodee_
őstag

Media Player Classic Home Cinema

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#1470) AllTheBest válasza yodee_ (#1469) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Köszönöm, működik :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#1471) Graphics válasza beg (#1461) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Koma, ezt valami témaösszefoglalónak be lehetne rakni :D

@csarlee: Köszi, jó lenne valami tokos-billentyűs megoldás.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1472) chuky666 válasza Mike88 (#1467) üzenetére


chuky666
csendes tag

Lehetséges de nagyon figyelj oda azért ez nem pc pár kolléga már baltázta el itt is xda-n is.

(#1473) kige91 válasza chuky666 (#1472) üzenetére


kige91
csendes tag

Hát köszönöm a célzást! :) de nem sértődök meg, az tény, hogy felkészületlen voltam és még annál is vakmerőbb! ;] de tudok jó hírekkel is szolgálni, Upo kolléga már feltámasztotta poraiból, és bíztató üzeneteket küldött az állapotáról.

Off: elég brutál kommenthuszárkodás volt itt délután. Foggal, körömmel csak a Chuwiii :)

(#1474) Dominó85 válasza kige91 (#1473) üzenetére


Dominó85
veterán

;]

* Péter - 06302461862 *

(#1475) laxika0428 válasza AllTheBest (#1468) üzenetére


laxika0428
csendes tag

media player classic nagyon jo en meg a kodit ajanlom

(#1476) beg


beg
veterán

Egy nagyon zavaró dolog w10-en: chrome böngészőben nem tudok bejelentkezni jobb felül a kis emberkére kattintva. Feljön egy külön ablak és ott már nem érzékeli a touch billt. Mindenhol máshol igen. Valaki meg tudná nézni akár 8.1, akár 10 alatt? (Fizikai most nem játszik :) )

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#1477) kige91 válasza Dominó85 (#1474) üzenetére


kige91
csendes tag

beteg vagy öcsém :D amúgy kezdem úgy érezni, mintha téged majmolnálak. Elkezdtem telókat nézegetni, aztán a K3 Note igencsak megtetszett. Aztán itt a balhéban olvastam, hogy neked is az van. Ha elmegy a mostani, lehet, hogy rámozdulok :)

(#1478) Dominó85 válasza kige91 (#1477) üzenetére


Dominó85
veterán

:DDD

* Péter - 06302461862 *

(#1479) beg válasza counterbill (#1462) üzenetére


beg
veterán

Bocs, hülyeséget írtam. Kb. 4-5 gb marad szabadon.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#1480) chuky666 válasza kige91 (#1473) üzenetére


chuky666
csendes tag

Nehogy félre érts.Nem volt se célzás.semmi!!!Bocs ha így érezted.

(#1476) beg
Jajaja idegbajt kaptam én is .Egér bill.De sajnos a chrom iszonyat lagos ie/edgehez képest a chuwin nem vágom miért.

[ Szerkesztve ]

(#1481) kige91 válasza chuky666 (#1480) üzenetére


kige91
csendes tag

Dehogy! Csak a borúra egy kis derűt próbálok hozni. Nincs gond pajtás :)) :DD

[ Szerkesztve ]

(#1482) Graphics válasza chuky666 (#1480) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szabotálták a Chrome-ot ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1483) Dominó85 válasza chuky666 (#1480) üzenetére


Dominó85
veterán

Jelzem itt is lassúcska a Chrome W10 alatt. Mondjuk az Edge eddig tetszik.

* Péter - 06302461862 *

(#1484) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Valaki próbált 128GB-os microSD-t?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1485) Mike88 válasza chuky666 (#1472) üzenetére


Mike88
senior tag

Ezt kifejtenéd, ha kérlek, hogy mire figyeljek oda? Egy Kingsing W8-at használok jelenleg. Ennél, amire oda kell figyelni, h driverek legyenek meg, tiszta telepítés előtt. Win10 x86 van rajta jelenleg, egy szimpla telepítővel tettem föl pendrive-ról, aztán double driverrel mentett illesztőprogramokat visszaállítottam. Én igazából azt akartam kérdezni, h ha hasonlóan járok el ennél a tabletnél is, akkor végeredmény úgy fog kinézni, h csak win lesz a tableten, azaz win telepítőből tudom majd törölni az android partícióját s egyesíteni a többivel s hogy egyúttal ezzel a boot menütől is megszabadulok? Avagy ennél bonyolultabb a történet. Nem tom mit kell erőltetni a dual boot-ot 32gb-nál... de hát jelenleg a chuwi a legjobb árfekvésű tab, így erre esett a választás.

(#1486) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Imádom ezt a win10-et... nem tudom sehogy se kikapcsolni azt, hogy kérje a jelszót minden egyes feloldáskor... win8.1-en megoldottam de itt már kegyetlenül idegesít... én hülye olyan hosszú jelszót használok és olyan karakterekkel, hogy öröm mindig beírni...

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#1487) darky4e válasza AllTheBest (#1486) üzenetére


darky4e
tag

Állíts be PIN-t.

Live long and prosper

(#1488) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

rendelt valaki a gearbest -től hétvégén? Még semmit nem reagáltak nekem, pedig bíztam benne, hogy eu raktár, hamarabb küldik..

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1489) chuky666 válasza Mike88 (#1485) üzenetére


chuky666
csendes tag

Semmi különös csak volt ,hogy összeborultak a particiok és se windows se droid.

én kimondottan örülök a dualbootnak

Android tartalomfogyasztás

Windows meg probát felvenni gitár effektnek stb remek választás..

(#1490) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na ejszakarol mára:

Sandisk 64GB-os kartyat Windows nem latja, Android alatt tudom formazni.

Vkinek otlet?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1491) arnd válasza Graphics (#1490) üzenetére


arnd
senior tag

Vagy a partíció ugrott, vagy az olvasó drivere... Szerintem.

(#1492) Graphics válasza arnd (#1491) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vegul formaztam a telefonomba, es helyreallt. Igaz az adatok ugrottak...

Na valahogy a 640GB-os 2,5-es kulsot kellene megszerettetni a Chuwival

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1493) zozo1414


zozo1414
csendes tag

sziasztok
az lenne a kérdésem, hogy valakinek van-e 221501xxxxx verziószámú mentése az eMMC-ről, mert sajna az enyém összekuszálta a partíciókat (vagy én? :D) és szeretném visszaállítani gyári állapotba
a másik kérdésem meg az lenne, hogy érdemes-e visszaállítani gyári állapotba, vagy felrakni rá egy win10-et és az úgyis kezeli majd az android apk-kat? remélhetőleg, és akkor felesleges lenne az android és maradna szabad hely a tabon

a harmadik, hogy próbáltam elindítani egy win 8.1 telepítést a tabon, el is indult, csak valami driverekért nyígott(telepítés közben?), kitallóztam neki a drivereket, csak nem azokat kereste, teljesen tanácstalan vagyok most, lehet csináltam magamnak egy drága vágódeszkát?

(#1494) chuky666 válasza Graphics (#1492) üzenetére


chuky666
csendes tag

otg és külső tápos usb hub.Egyszerüen imádni fogja (:

(#1495) MrChef válasza yodee_ (#1469) üzenetére


MrChef
aktív tag

De ez nem a csempés alkalmazás, hanem sima Window-os, nem?
Én a VLC playert használom.

(#1496) counterbill


counterbill
senior tag

Hát most hívtak 220ék h 2-3 mire meghozzák a tabletet. Honnan lenne érdemes beszereznem lehetőleg gyorsabban.?Nem baj ha fizetni kell a szállításért. Előre is köszönöm

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#1497) bostone


bostone
addikt

Mennyit foglal az android?

(#1498) MrChef


MrChef
aktív tag

A Windows alatti szabad tárhellyel kapcsolatban írok. Herdsman kolléga a "Tartalom és alkalmazások törlése, aztán a Windows újratelepítése" opciót javasolja.
Most már csak 754 MB szabad helyem van a 13,7 GB-ból. Az előbb még 1,7 GB szabad volt. Képregénynézegetőt és e-könyv olvasót telepítettem, ami nem foglalhat1 GB-ot!
A Program files mappa 2,5 GB-ot, a Windows mappa 10,8 GB-ot tesz ki.
Semmit nem mókoltam, néhány filmet csak a micro SD kártyára tettem.
Mit tegyek a tárhely-felszabadítás érdekében? Főleg, ha majd a Windows 10-et telepíteném,amihez kell a hely.

(#1499) zozo1414 válasza MrChef (#1498) üzenetére


zozo1414
csendes tag

felejtsd el, hogy törölgetsz róla, én is így jutottam el oda ahol tartok, hogy a 0-ról kell feltenni mindent a tabra, szerezz egy win10 telepítőt, csinálj bootolható usb-t és úgy telepítsd, ügyelve arra, hogy az alkalmazásokat tartsd meg, ahhoz az kell, hogy a telepítő nyelve és a rendszer nyelve megegyezzen, ne tévesszen meg az, hogy magyarul használod, attól még a default language en-us, tehát olyan telepítőt szerezz, ami en-us, de ha biztosra akarsz menni, akkor parancssorból ki tudod listázni, nem tudom fejből már, hogy mit kell beírni hozzá, de google a barátod

(#1500) s4tch válasza MrChef (#1498) üzenetére


s4tch
veterán

Nincs (még) ilyen tabletem, viszont bármilyen windows esetében rengeteg helyet használhat a rendszervisszaállítási információ és a letöltött frissítések, telepítések, esetleg régi windows telepítés maradványai is. Indítsd el a lemezkarbantartót (disk cleaner angol nyelvű windows alatt), és válaszd a "rendszerfájlok törlése" opciót, talán pár gigát fel tudsz szabadítani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.