Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Dominó85 válasza tibcsi0407 (#150) üzenetére


Dominó85
veterán

115x21= ??? :DDD Saccra 2400Ft.

* Péter - 06302461862 *

(#152) tibcsi0407 válasza Dominó85 (#151) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az OTG-s cuccra gondoltam. 3x22 Erre gondoltam h elenyésző az arfolyamkulnbseg :)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#153) Dominó85 válasza tibcsi0407 (#152) üzenetére


Dominó85
veterán

Ja nézek egyet Alin. :)

* Péter - 06302461862 *

(#154) tibcsi0407 válasza Dominó85 (#153) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én azt vettem, amit linkeltem. Az eladónak is sok pozitív feedback-je van.

https://utdetailing.hu/

(#155) DonMaster válasza Dominó85 (#134) üzenetére


DonMaster
addikt

nem azért de még igy is 1000ft ban meg van, de szolj ha MO-n találsz ez az ár allat . 2usb-s hubb és egyben micro usb töltös otg kábel-t

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#156) Dominó85 válasza DonMaster (#155) üzenetére


Dominó85
veterán

Nekem a 2db USB a kevés (bill, egér, pendrive stb). A 3-4db-os drágább, de lehet olyat veszek.

* Péter - 06302461862 *

(#157) MrChef


MrChef
aktív tag

Találtam egy HDMI kimenetes olcsó tabletet: [link]
Pipo
ismerős a név
igaz, nem 2, hanem 1 GB RAM van benne, de várok még pár hónapot, és bővül a választék
szerintetek milyen lehet?

[ Szerkesztve ]

(#158) Dominó85 válasza MrChef (#157) üzenetére


Dominó85
veterán

1GB-tal nem vennék Win8-as tabletet. Egyrészt baromi kevés a normális multitaskinghoz, más részt kb eladhatatlan lesz pár hét használat után is, annyit veszít az értékéből. No meg "három" G a 4G és ingyen wifi világában max Mucsaröcsöge és egyéb ilyen helyeken érne bármit is. Bár akkor már ott a 3/4G képes mobil... Életképtelen az 1/16-os Win8 tablet. A Chuwi/Teclast/Voyo pedig kap elvileg a 2/32/64-es Win8-as tabletjeire dual bootos (Android 4.4.4 vagy 4.4.2 és Win8.1 később Win10) rendszert. Az 1/16-os tabletek többségében még az aksi is a vicc kategória. Ez a Chuwi nálam 5. napja nem kapott naftát és még 36% van benne. Napi szinten egy jó 3/4 órát csüngök rajta. :))

Lefogadom a gyanúsan olcsó Pipo W4-ről van szó...

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#159) MrChef válasza Dominó85 (#158) üzenetére


MrChef
aktív tag

Mit jelent az 1/16-os tablet és a 2/32/64?
Az Ondáról mi a véleményed? [link]

(#160) letepem válasza MrChef (#159) üzenetére


letepem
aktív tag

1/16-> 1GB RAM (memória)/ 16GB tárhely

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#161) Dominó85 válasza MrChef (#159) üzenetére


Dominó85
veterán

Ugyan az mint a Chuwi vi8 vagy a Voyo Ai mini, csak éppen 800mAh-val kisebb, 4200mAh aksi van benne. Ja és drágább a Chuwinál 10-20USD-vel.

A Voyo Ai mini előnye a jobb kamera és a mini HDMI, ami a Chuwi-n nincs, az Onda-nál nem tudom van-e.

* Péter - 06302461862 *

(#162) tixem


tixem
addikt

Szia!

Kedvet kaptam ehhez a tabhoz, a következők érdekelnének, ha lecsekkolnád azt megköszönöm :)

Eredetileg Asus VivoTab Note 8-ra fókuszálta, a wacom-os tolla miatt, ez a feature lenne igazán fő szempont a számomra: órán jegyzetelés füzet helyett, pdf-ekbe beleírkálás stb. Meglenne az összes tananyag egy helyen, nem kéne papírhadaknak folyton helyet keresni a lakásban, rendszerezgetni pfujjj.

Ez volna az elsődleges ok amiért tabot keresek. ÉS ha már keresek, akkor nem árt egy kis pihenés a munka mellé :)

Játékokkal hogy áll? Látom, hogy cod4, cod2 megy. Engem még érdekelne egy valami: ETS2 egyáltalán fut e rajta minimálon, vagy esélytelen?

A többi nem lényeg, ilyen Bejeweld, Peggle, Plants vs Zombies gondolom megy rajta. Ja majd elfelejtettem: ha a cod4 megy, akkor illendő lenne futni az NFS U2-nek is, esetleg még a Most Wanted-et is megreckírozom, hogy elkocorászik.

Kb ennyi ami hirtelen eszembe jutott. Aliexpressen most ráadásul 120 zöldhasúért free shiping-gel adják BT-s billentyűzettel és tokkal. Szimpi :K

Köszi :R

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#163) Dominó85 válasza tixem (#162) üzenetére


Dominó85
veterán

Szia,
az ETS2-őt csak akkor próbálom ki, ha nem kell regisztrálgatnom, meg belépegetni mindenféle szerverre. Szeretném ha a Win8.1-em tiszta maradna, mert lesz rajta jó pár módosítás és ha jön a duál boot frissítés nem szeretnék beleütközni hibákba. :R Természetesen az NFS-ekből keresek demót Már jönnek is le a demók és kipróbálhatom őket. A bluetothos klavival egy gondom van csak... egyáltalán köze sincsen a magyarhoz, ékezet egy szál se. :D Neked a miniHDMI hiánya, a vacak kamerák és egyéb apró (olcsóságból fakadó) hiányosságok/hibák ha nem zavarnak akkor jó vétel. Ha kicsit jobb minőséget szeretnél, akkor ott a Voyo A1 mini (de drágább jóval) illetve a Teclast-nak és az Onda-nak vannak akár 3G SIM slotos verziói is röpke 60USD felárral (kész röhej).

Holnap, ha lesz időm, akkor letesztelem neked a 2 NFS gamezt. Azt nem ígérem, hogy videó is lesz, de majd meglátjuk. ;)

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#164) tixem válasza Dominó85 (#163) üzenetére


tixem
addikt

hdmi és kamera nem érdekes, a billentyűzetet meg akkor hanyagolom, nem ér ennyi felárat. A tokos verzió 110$ alatt van. Rakok mellé egy 64 gigás microsd-t, egy usb hub-ot mint amit fent linkeltetek és egy jobbféle stylus tollat és akkor OneNote-ban mehet a kézzel írás is.

Remélhetőleg legalábbis, ezt esetleg meg tudnád nézni, hogy mennyire hatékony? Van egy ilyenem most, de ekkora bumszli fejjel tartok tőle, hogy max firkálni jó.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#165) Dominó85 válasza tixem (#164) üzenetére


Dominó85
veterán

Van itthon vagy 3 féle kapacitív tollam. Igaz egyik sem vékony fejű, mert persze olyat csak Samsung kezel (rohadna rájuk az ég ;] ). Kipróbálom azt a OneNote-ot és meglássuk mire jók ezek a tollak. Nehogy vegyél (főleg annyiért) olyan tollat. ;] Youtube videó alapján kb 15 perc és csinálsz egyet magadnak :DDD Azt néztem, hogy hivatalosan 128GB-ig bővíthető a Win8.1 rendszere tablet esetén. A kérdés tényleg csak az, hogy a Chuwi vajon épített-e be valami "gátló" korlátot a nagyobb (64-128GB) microSD karik ellen. Illetve azt nem tudom, hogy microSDXC-t megeszik-e a tablet. Én egyClass 10-es 32GB-os Transcend UHS-I microSDHC-val használom gond nélkül. Még ki is írja, hogy Transcend UHS. :B

* Péter - 06302461862 *

(#166) tixem válasza Dominó85 (#165) üzenetére


tixem
addikt

pandawill-en 64 gb, ali-n meg 32 a max bővíthetőség :DDD

Asszem maradok a 32-nél nem reckírozok. Elég lesz az is.... Bár... vesztenivalóm nem sok van, ha találok jó áron 64 gigást akkor lehet mégis berendelem, és ha nem jó akkor eladom.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#167) #01378048 válasza tixem (#166) üzenetére


#01378048
törölt tag

Hali! A Pipo w5 kezel tollat.

(#168) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Egy ilyen táblagép vásárlásán gondolkodom, és lenne egy kérdésem: USB-hubot kezeli a gép, tehát több eszköz működhet rajta egyidejüleg?

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#169) DonMaster válasza mbalint987 (#168) üzenetére


DonMaster
addikt

olvas vissza mág linkeltünk is jopárat hozz. oylat is ami közben tölti is a gépet

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#170) Dominó85 válasza #01378048 (#167) üzenetére


Dominó85
veterán

4500mAh és 17 watt órás aksi... Nálam ott hasalt el a Pipo W5. Ettől függetlenül biztos jó ketyere. ;)

Az USB hubos kérdésre: lásd CoD4 videó eleje, ahol egyidejűleg egy Logitech G9 és G11 van a tabletre dugva egy fehér több portos RJ45-öt is kezelő hubra. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#171) Dominó85


Dominó85
veterán

Újabb játék tesztek eredménye:

Need For Speed Most Wanted
800*600 kimaxolva (a demóban ennyi a max engedhető felbontás sajnos)
lazán 30fps felett és nagyon jól nézett ki

Need For Speed Underground 2
1024*768 kimaxolva (szintén a demó felső határai)
kapargattam az államat a padlóról, nagyon jól nézett ki, 30fps felett volt végig
(még ütközésekkor és sok autó egyszerre a képernyő esetén is!)

Az Intel gyúrhatna erre a HD graphics-ra, mert van itt kraft az anyja, lasagne. ;]

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#172) MrChef


MrChef
aktív tag

A Cube telefonjai nekem elég tetszetősek, íme egy szerintem jó tablet tőlük: [link]
Szerintetek?

(#173) Chaser válasza MrChef (#172) üzenetére


Chaser
titán

Nagy disznóságokat itt nem tudnak elkövetni igazából. Droidos cuccoknál a legnagyobb lépfene az optimalizálatlanság volt és a sok féle hw. Winnél ez kiesik. Innentől a gyártási minőség számít, illetve a minőség szórása. Csatlakozók, felbontás, stb. Nagyon mellé nyúlni nem lehet, ha nem x kategóriás a gyártó.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#174) Dominó85 válasza MrChef (#172) üzenetére


Dominó85
veterán

Elég neked a 7" méret? Én a hugom 7" Acer tabletje után minimum egy 8"-ban gondolkoztam. Főleg, hogy ezen klasszikus Windows felület is van a csempén kívül és oda bizony egérrel vagy anélkül is már kényelmetlen lehet a 7". Ez persze szigorúan az én véleményem. Tetszik haverom 10,1" Asus Transformer-e is, csak annak meg akkora kibacott nagy a kávája, hogy egy 12"-os kijelző keret nélkül elférne rá... :))

Chaser-nek igaza van. Arra kell figyelni, hogy az egyedi igényeknek megfeleljen a készülék, mert az OS-ben itt sok eltérés nem lehet.

Eltérések, amik az árat nagyban befolyásolják:
- kamerák és felbontásuk/minőségük
- anyagminőség, káva nagysága
- csatlakozók felszereltsége (van-e sima USB, miniHDMI, 3G stb.)
- aksi mérete és watt/óra értéke, cellák száma
- kijelző típusa (mezei TN+Film vagy IPS) és felbontása (PPi érték)
- memória és háttértár (1GB ram és 16GB rom vagy 2GB ram és 32 vagy 64GB rom)

Úgy nagyjából ezekre kell figyelni.

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#175) MrChef válasza Dominó85 (#174) üzenetére


MrChef
aktív tag

Köszi, észben tartom ezeket. :-)
A 7"-es méret jó kompakt nekem. A most tönkrement tabletem (beverődött a kijelzője...) is ekkora, és igazából tökjólé elfér mindenhol. A 8"-os bónusz lenne, de annál nagyobbat már máshogy kellene kezelnem. Ha a 10"-os is ugyanennyibe kerülne, akkor is inkább kisebbet választanék.
Szóval ízlések és rokonok, de a minőségre odafigyelek. A Cube telókról mindenesetre jókat írnak.
A 3G szerintem kiváltható azzal, ha a telefonomon Wifi-hotspot-ot létesítek és megosztom a tablettel.

[ Szerkesztve ]

(#176) Dominó85 válasza MrChef (#175) üzenetére


Dominó85
veterán

Én is wifi hotspotot használok. ;)
Ha androidos volt a tableted 7"-on akkor a te érdekedben mondom, hogy 8"-ost vegyél Win8.1-es esetén. Ezek nem kocka alakú 4:3-as vackok, mint a droid tabletek többsége, hanem 16:10 szélesvászú a kijelzőjük. :K Nem sokkal nagyobb a 7"-nál, csak hosszabb és jobb az aránya. Zsebben amúgy egyiket se fogod hordani. :P ;]

* Péter - 06302461862 *

(#177) sszemtelen


sszemtelen
őstag

Sziasztok!

Megéri most ez a tablet 26-27 ezerért? Köszi! :)

(#178) Dominó85 válasza sszemtelen (#177) üzenetére


Dominó85
veterán

Szia, ha elárulod honnan lehet 26-27-ért beszerezni, akkor igen. ;) Reálisan 40-42.000-re jön ki áfa-val az ára.

* Péter - 06302461862 *

(#179) sszemtelen válasza Dominó85 (#178) üzenetére


sszemtelen
őstag

Itt. Aztán hogy ezen felül a kedves határ és áfavadászok mit tesznek rá.. :) :D

(#180) Dominó85 válasza sszemtelen (#179) üzenetére


Dominó85
veterán

Számold nyugodtan rá az ÁFA-t és a 2000Ft kezelési költséget is. Vagy rendeld ettől az eladótól DHL-vel és igaz, hogy fizeted az ÁFA-t, de max 10 nap és nálad van a cucc. Szerintem megéri a gyorsaságot a DHL felára. Elmúltak már azok az idők, mikor laza volt a vám-rendszer. Mostanában kell a pénz focistadionokra egy olyan országban, ahol 100 év múlva sem lesz foci... Ez a szomorú valóság. :DDD

Szerkesztés: A SHenzen ELE az egyik legjobb Alis eladó, így inkább tőlük rendeld meg. Fél dollárral lesznek drágábbak csak, ha tőlük kéred DHL-vel. Arra figyelj, hogy az álló tok 10 dolcsi az MJTech-nél, náluk nem tudom mennyi. A billentyűzeteik pedig nem magyar kiosztásúak!

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#181) Chaser válasza sszemtelen (#177) üzenetére


Chaser
titán

Annyiért bőven :K más kérdés hogy nem kapsz annyiért ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#182) sszemtelen válasza Dominó85 (#180) üzenetére


sszemtelen
őstag

Köszönöm a pontosítást, és a kifejtett választ! :)) :R

(#181) Chaser: Idő közben úgy is vettem egy mély levegőt, és lebeszéltem magam róla. :D

(#183) Dominó85 válasza sszemtelen (#182) üzenetére


Dominó85
veterán

Pedig jó kis cucc ez. ;) Jelenleg itthon 40k-ért egyszerűen nem tudok jobb alternatívát. Főleg, ha tényleg kapunk rá duál boot rendszer frissítést is. :K

* Péter - 06302461862 *

(#184) Chaser válasza sszemtelen (#182) üzenetére


Chaser
titán

Pedig ennyiért jó, nemrég még droidos tabletek mentek ennyiért, azért ez már mind OS, mind hw terén jobb. Főleg azoknak, akik a wines játékokat szeretik:) de 280-as $-ral egyelőre nem próbálgatom őket.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#185) Dominó85 válasza Chaser (#184) üzenetére


Dominó85
veterán

Igen a dollár egyszerűen katasztrofális számunkra, akik többet rendelnek. Még apróbb dolgoknál is jelentősége lesz hamarosan annak a párszor X forintnak. :W

* Péter - 06302461862 *

(#186) Chaser válasza Dominó85 (#185) üzenetére


Chaser
titán

Kénytelen voltam árat emelni én is. 1$ emelkedett 40ft+áfát, azért az már csúnya...de mindenki árat fog emelni, minden eur-ban, vagy usd-ben jön be. Készletek elfogynak új rendelésnél új árak lesznek, még jó hogy akartam venni egy pc-t, sztem most kihagyom:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#187) Dominó85 válasza Chaser (#186) üzenetére


Dominó85
veterán

"még jó hogy akartam venni egy pc-t, sztem most kihagyom" - :C :(((

* Péter - 06302461862 *

(#188) tixem


tixem
addikt

basszus 3 napja bújom a netet olyan videó után ahol úgy is tesztelik ezt a tabot vagy pl a voyo a1 minit, mint pl a vivotab note 8-at de sehol semmi.

Ennyire rétegtermék lenne egy olyan eszköz, amivel ki lehet váltani egy jegyzetfüzetet? Nem hiszem el, hogy csak az asus-nak jutott ez eszébe. Na meg nekem :D

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#189) Dominó85 válasza tixem (#188) üzenetére


Dominó85
veterán

Bakker még adós vagyok neked a videóval. No majd a napokban megcsinálom. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#190) tixem válasza Dominó85 (#189) üzenetére


tixem
addikt

Köszi :R

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#191) csabi236


csabi236
tag

Nekem ma adták fel végül ,ebből már a héten nem lesz tablet :(

(#192) zalyy


zalyy
tag

Sziasztok! Megjött a Chuwi Vi8 windows tablet, átalakítót nem küldtek úgyhogy vettem és van két kérdésem.

1. Baj az ha az átalakító fejben kicsit kotyog az adapter? Nem kell nagyra gondolni csak éppen 1-2 millimétert ha mozdul nem szeretném felgyújtani a házat.
2. Másik azt írták 1,83ghz-en lesz alapból közben 1,33on van vagy mennyin, hogy tudom húzni gondolom biosba de van leírás errol, mert nem nagyon találtam és egy ekkora húzás tehát az a 0,50 ghz mennyit vesz az akkuidobol?
3. Tudtok valami egér alternatívát? Pl ágyban használni.

(#193) tibcsi0407 válasza zalyy (#192) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szia!

Az egyes szerintem nem gond,csak nem kell mozgatni :D
A kettes pontra a valasz a turbo boost. A processzor terhelés es fogyasztás alapján szabályozza a sebesseget azon az a 0,5 ghz-es tartomanyon.
A hármas pontra nincs ötletem. :)

https://utdetailing.hu/

(#194) zalyy válasza tibcsi0407 (#193) üzenetére


zalyy
tag

Tehát az 1-esre vissztérve azaz ha ágyban kézbe veszem azért csak mozog egy kicsit, mert amúgyis elég rövid kábelt adtak vele.
Második hol kapcsolom be a funkciót? És akkor mennyit is csökkenne az akkuidő? :DDD
Jaa és, hogy tüntetem el a nyomait a kínainak? Kedvesek voltak és kínai windowsot raktak rá már váltottam nyelvet de még mindig sokminden kínai maga a user account is hiába váltottam nevet a mappa kínai kikapcsoláskor kínai és stb... :W

[ Szerkesztve ]

(#195) tibcsi0407 válasza zalyy (#194) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az egyesre nem tudok mást mondani, hogy amíg nem szikrázik nincs gond :D Csak viccelek... Ha aggaszt, akkor érdemes lecserélni. Egyébként meg lehet jobban jársz, ha veszel hozzá egy töltőt itthon és akkor nem kell ilyesmi miatt aggódnod.
A kettesre pedig csak annyit tudok mondani, hogy az automatikus, a rendszer szabályozza terhelés alapján.
A hármast most nincs időm leírni, de a fórumtársak majd segítenek benne :)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#196) zalyy válasza tibcsi0407 (#195) üzenetére


zalyy
tag

Oké köszi.

(#197) Dominó85 válasza tibcsi0407 (#195) üzenetére


Dominó85
veterán

A tablethez adott töltő nagyon minőségi! Az hogy az EU átalakító mozog kicsit addig nem gond, amíg ez a kontak elvesztését nem okozza. De azt kétlem. Húzni az ilyen tableteket marhaság, ha kell a nafta, akkor majd ő emeli az órajelet. Bakker ez nem egy PC, hogy csak úgy Bios-ban tuningolgassuk!

Egér alternatívára Bluetooth 3.0-ás egér 4USD-ért Aliexpress-ről már rendelhető. Szép piros-fekete színe van, de ma haveromnál jipróbáltam és igencsak megéri a 4USD-t.

* Péter - 06302461862 *

(#198) Chaser válasza Dominó85 (#197) üzenetére


Chaser
titán

Már azt se lehet a legtöbbet, arról nem is szólva. Notebookot se lehet, tabletnél érdekes lenne. De ezzel persze nincs tisztában mindenki, ezért jó a fórum:) Egérről van linked?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#199) Dominó85 válasza Chaser (#198) üzenetére


Dominó85
veterán

[link] - Bocs 7,85USD nem 4! De a látottak alapján ennyit megért nekem.

* Péter - 06302461862 *

(#200) Chaser válasza Dominó85 (#199) üzenetére


Chaser
titán

:R tudtam hogy infláció van, de ekkora...:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.