Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) s4tch válasza beg (#1649) üzenetére


s4tch
veterán

Ez lesz az?

(#1652) tibcsi0407 válasza s4tch (#1651) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem Firefoxban így sem megy. Chrome meg kell a francnak. :) Majd az új FF buildek jók lesznek hozzá.

https://utdetailing.hu/

(#1653) beg válasza s4tch (#1651) üzenetére


beg
veterán

Azaz, köszi.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#1654) hardline válasza Dominó85 (#1643) üzenetére


hardline
senior tag

Ez sem Reborn, csak a sima source 1 motor. A reborn érdekelne, mert az már source 2 motorra van írva.
Azért köszönöm!

(#1655) Dominó85 válasza hardline (#1654) üzenetére


Dominó85
veterán

Bocsi. ;] :P

* Péter - 06302461862 *

(#1656) s4tch válasza s4tch (#1646) üzenetére


s4tch
veterán

Működik! :C

(#1657) counterbill


counterbill
senior tag

Na végre fent van a win 10. Jó sok helyem maradt utána szerencsére. Sokkal jobban kezelhető kézzel mint a win8. Mintha pontosabban venné be az erinteseket.

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#1658) s4tch


s4tch
veterán

Droid alatt a dpi-hez valaki hozzányúlt már? Gyári állapotban eléggé mosottak a betűk, viszont windows alatt tökéletesen éles minden. Jó lenne droid alatt is hasonlót elérni.

(#1659) s4tch válasza s4tch (#1658) üzenetére


s4tch
veterán

OK, tökéletes. Ha valaki belevágna, ennyi az egész:
- root kingroottal (kell a PC-s app)
- build.prop szerkesztése, 160 helyett 190-es dpi beállítása

A mosott betűk helyett minden éles, ahogy windows alatt is.

(#1660) kervantas válasza counterbill (#1657) üzenetére


kervantas
aktív tag

És neked nem lassú?

(#1661) Louro


Louro
őstag

Én tegnap tettem fel a frissítéseket Win8 alá . A GWX-szel küzdök, hogy megjelenjen. De lehet hétvégén inkább ráhegesztem kézi leírás alapján, amit itt összedobtatok.

Töltéskor nagyon melegedett. Majdnem max töltéssel, egy nem HD filmet folyamatosan lejátszva kb. 4-4,5 órát bírt. Igaz majdnem max fényerőn. Tervezem egy teljes feltöltés mellett is megnézni, hogy mit bír.

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#1662) s4tch


s4tch
veterán

Windows vs. android nagy vonalakban:

Windows javára:
+ elérhető, legális frissítés legfrissebb rendszerre
+ gyárilag tökéletes felbontás/dpi, éles kijelző
+ egérrel, billentyűzettel, hdmi kábellel kiegészítve gyakorlatilag teljes értékű asztali gép
+ futnak rajta olyan programok is, amik droidra nem érhetők el (pl. az én mániám, a gitáros szoftvereim)
+ win10 tablet felületének kezdőképernyője baromi jó

Android javára:
+ érzésre gördülékenyebb rendszersebesség
+ érintésre optimalizált rendszerfelület (kapásból: jobb méretű gui elemek)
+ érintésre optimalizált szoftverek
+ nagyobb szoftverkínálat (pl. billentyűzet, böngésző, médialejátszó, launcher tetszés szerint alakítható)
+ gyorsabb reagálás forgatásra
+ billentyűzettel nem kell trükközni, hogy előjöjjön
+ készenlétben visszafogottabb akksihasználat (tegnapelőtt win10 ~20%-ot merült éjjel, tegnap a droid ~4%-ot)

A win8.1-nél szerintem sokkal jobban kézre áll az android, a win10 vs droid esetében kisebb a különbség. Magamnak a gitáros dolgok miatt a win10-et választanám. Viszont egyelőre droiddal adom oda édesanyámnak a tabletet: a rosszabb szeméhez és az egyáltalán nem geek beállítottságához kellemesebb lesz a droid. Aztán ha lesz modern ui-ra készített firefox, visszatérünk a kérdésre.

(#1663) Upo válasza s4tch (#1662) üzenetére


Upo
addikt

Végre lehet a 10-ben állítani hogy készenlétben kapcsolja ki a wifit, azóta alig fogyaszt. Droidon sokra megyek a rakat billentyűzettel, ha lenne olyan mint a win8.1/10-ben a teljes billentyűzetre váltva a jobb szélső kiosztás, azaz ékezetes betűk a helyén, külön számsor, kurzorok és vezérlőbillentyűk, akkor nem is kellene több. Hello kittys háttérképek meg idióta témázások a billentyűzetnél nem hatnak meg. Mondjuk a hacker's keyboard az egész jó, csak droidon meg nagyon megszoktam a swype-olós írást.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1664) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Micro hdmi adaptert honnan lehet beszerezni? Persze ebay... csak nem tudom melyik fajta a jó. Néztem itt aprón, de nem láttam csak 2m hosszú komplett kábelt.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1665) Upo válasza Victoryus (#1664) üzenetére


Upo
addikt

Képzeld, bementem egy számtek boltba és ott lógott a kampón!

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1666) Victoryus válasza Upo (#1665) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

És mennyi volt? Csak azért kérdem, mert ebayről 3db 1000ft. Ahogy nézem árukeresőn, itthon 1000 forintról indulnak, de egy MM-ben, vagy ED-ban 2500-at is elkérnek simán.
Egyáltalán a Chuwi vi10-en melyik van? Valahol micro, valahol meg mini van megadva.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1667) s4tch válasza Upo (#1663) üzenetére


s4tch
veterán

Droidon a swiftkey a javaslataival némileg fölöslegessé teszi az ékezetes betűket. Vagy 3-4 éve használom, azóta nagyjából megtanulta a mobil eszközös szókincsem, jellemzően 1-1 ragozott alakkal kell csak külön szüttyögni. A win10-en a teljes billentyűzet egyébként marha jó, de landscape módban rengeteg helyet foglal, nem nagyon lehet átméretezni, és minimum fura, hogy egy kiegészítőt kell telepíteni, hogy automatikusan felugorjon, ha szükség van rá. Amúgy szerintem a kurzorra nincs sok szükség érintős felületen, a felső számbillentyűket meg ki lehet tenni swiftkey-re is.

Nyilván együtt lehet élni a win10 kisebb hibáival, de anyámnak inkább a letisztultabb, kisebb kompromisszumokra kényszerítő felületet adom a kezébe. Aztán lehet, hogy ő fogja kérni, hogy inkább legyen minden olyan, mint az asztali gépen.

(#1666) Victoryus: a Vi8-nak micro hdmi csatlakozója van, tableten, mobilon még csak ilyennel találkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#1668) Victoryus válasza s4tch (#1667) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Igen, találtam nagyfelbontású képeket, azokon micro van. Meg is rendeltem pár darabot, valamelyik csak jó lesz :) 2 úgy is kell+1 tartalék.Egy itthonra, egy meg ahova éppen kell.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1669) Upo válasza Victoryus (#1666) üzenetére


Upo
addikt

Nem tudom mennyi volt, nekem nem kell mert nem használom. Csak nézelődtem és megakadt rajta a szemem.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1670) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Megjött a vi10. Már felhúzott, mert nincs olyan gomb amivel a programok menüjébe lehet belépni. A jobb szélső az éppen futó alkalmazásomra dob.
A másik, hogy nincs app, ami a win8-ra vált. Az már csak hab a tortán hogy nincs EU töltő fej, otg kábel. Teszt kész publikálva hamarosan.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1671) Graphics válasza Victoryus (#1670) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:D most jott meg, de mar kesz a teszt?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1672) Victoryus válasza Graphics (#1671) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Nagy része kész, pár fotó hiányzik, meg pár személyes tapasztalat. Hogy a bánatba kell beállítani, hogy legyen menü gomb? Ami a Lenovo p780-on a bal szélső? Semmilyen alkalmazásban nem tudom így használni a lényeget. A vi8 is ilyen?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1673) chuky666 válasza Dominó85 (#1618) üzenetére


chuky666
csendes tag

az égvilágon semmi baja a dual kijelzőnek pont ,hogy az elöző a sima volt nekem gyengébb jóval.
Szerintem full lutri mivel jön
Egy biztos nincs olyan ,hogy a dual vagy a sima szebb egyszerüen szerintem ami készleten van nekik azt pakolják bele.

aha látom
Duliee is kb ezt írta. :DDD

(#1662) s4tch

A gitár progikat(gondolom amplitube tsai )Külső hangkártyával tolod vagy a beépítettel?Latency?
Köszi

#1664) Victoryus

Nem ajánlom adapter vételét nem passzentos.A tab se a csatlakozó se)
bangood eu raktárból vegyél egybekábelt

[ Szerkesztve ]

(#1674) azbest válasza Victoryus (#1672) üzenetére


azbest
félisten

Szerintem, inkább bemutatónak kellene hívni, ha a személyes tapasztalat még nincs meg vele :)

Futólag néztem én is a Vi10 -et webshopon, de a nagyobb méret mellett vi8-nál kisebb felbontású kijelző eltántorított hamar, hiába a billentyűzetes tok meg ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#1675) counterbill válasza kervantas (#1660) üzenetére


counterbill
senior tag

Nem lassú. Fut szépen:) Lett sok szabad helyem is a c-n miután töröltem a régi win maradványait stb.

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#1676) Victoryus válasza azbest (#1674) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Gyűlnek a tapasztalatok.... nem tudom rootolni például órák óta. Mivel nem tudom rootolni, a dpi értéket se tudom beállítani a normálisra, így droid alatt nem annyira éles. Ez a menü gomb hiány meg kifejezetten idegesítő.
Van vissza gomb, home, meg futó alkalmazások... Én ezt nem értem.
Próbálom előkészíteni a komplett mentést is, de nem teljesen tiszta amit itt linkeltek korábban nekem. minek az ultraiso, mikor a macrium alapból csinál bootolható pendrive-ot, amire még a drivereket is lementi? Utána meg a többit. Bár még nem értem el odáig, hogy ténylegesen lefutassam végig.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1677) Graphics válasza Victoryus (#1676) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Root?

[link]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1678) milapsy


milapsy
aktív tag

üdv az uraknak! minap beszereztem egy chuwi hi8-as dualboot-os tabot, tetszik a kütyü, win8.1 van rajta win10 lehetséges erre is? valaki tudna segíteni mi a menete? lépésről lépésre, mert fogalmam sincs soha sem használtam még win-es tabot.

"én bírom a holdat, szerintem tök jó fej":) csakis a goa és a psy

(#1679) Graphics válasza milapsy (#1678) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sajna ez Vi8 topic, Hi8-nak nyitok mar egyet.

Total mas a ket eszkoz, igy nem hiszem, hogy atjarhatoak a dolgok.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1680) azbest válasza Graphics (#1679) üzenetére


azbest
félisten

Ha tényleg nyitsz, akkor csapd mellé a vi8 redux / ultimate-t is, mert az csak a kijelzőben különbözik tőle ;]

(#1681) milapsy
engem is nemrég világosítottak fel a srácok, hogy a Vi8-ból legalább 3 változat van.

[ Szerkesztve ]

(#1681) milapsy válasza Graphics (#1679) üzenetére


milapsy
aktív tag

tudom hogy a vi8 topic, de ide küldtek itt hátha akad hi8 tulaj is:) amúgy nem csak kijelzőben más a két készülék?

szerk: ahha most látom az ultimate más csak kijelzőben

[ Szerkesztve ]

"én bírom a holdat, szerintem tök jó fej":) csakis a goa és a psy

(#1682) Victoryus válasza Graphics (#1677) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

próbältam,de nem jó. A pc-s verzió végig ment, de továbbra se rootolt. Van egy leírás a techtabon de az se jó nálam, meg pár embernél. Fastbootnál hiányolja az E meghajtót, és nem indul el a cwm ahogy kéne.. Egyenlőre nincs semmi ötletem. Gyári recovery meg nem tud zipet telepíteni.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1683) AllTheBest válasza Graphics (#1679) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Pl a win frissítés az szerintem nem más, megegyezik :) Mediacreationtool segítségével lehet frissíteni win10-re, csak kell hozzá egy usb hub amibe egyszerre bele lehet dugni egy pendrive-ot meg egy billzetet meg egy egeret

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#1684) kige91


kige91
csendes tag

(#1685) tjb007 válasza AllTheBest (#1683) üzenetére


tjb007
nagyúr

Hub, billentyűzet, egér és pendrive nélkül is lehet frissíteni, egyikre sincs feltétlen szükség.

[ Szerkesztve ]

(#1686) chuky666 válasza kige91 (#1684) üzenetére


chuky666
csendes tag

Hello virtuálisan emelem mind a 8 csápom :))

Sőt nemzeti konzultációt.

Akarja e ön ,hogy a hi8 tulajok a reformok akarja e :D

(#1687) MK VII válasza kige91 (#1684) üzenetére


MK VII
veterán

Őszintén elgondolkodtam egy Vi8-on vagy egy Hi8-on..
Napról napra olvasom a topikot meg nézegetek videókat és teszteket róluk és nagy vágyat érzek egy ilyen kütyü iránt pedig szöges ellentétben vannak az elveimmel az ilyen készülékek, de ebből is látszik, hogy ez tényleg mennyire megfogja az embert..
Szóval én beneveznék egy Hi8 topikra, mert tényleg megérdemelne az is egyet.. :R

(#1688) s4tch válasza chuky666 (#1673) üzenetére


s4tch
veterán

Van egy Presonus Audiobox USB, ezt el tudja látni a tablet. A latency viselhető, inkább az hallatszik, hogy kevés a tab a programhoz (Guitar Rig). Más szoftvert egyelőre nem próbáltam. Azért így is használható, gyakorolni elmegy.

(#1689) kige91 válasza MK VII (#1687) üzenetére


kige91
csendes tag

Ennek, most annyi a lényege, hogy mostanában már nem az első olyan kommentet olvasom, hogy "Most érkezett meg a Hi8-asom, de tudom, hogy ez a Vi8-as topic". Szóval, jogosan érvelhetnének, hogy a Simple OS-es, amihez alapból készült a Topic és a Dual OS-es is két különböző, de a Dual az csak a ráncfelvarrotja a korábbinak, és még a márkán belüli "művészneve" se változott meg Vi8-ról másra. A Hi8 az gondolom az FHD buz*kn@k készült és azért került ki belőle a HDMI mert így nem változott meg a költség a nagyobb felbontású LCD használatával. Meg biztos volt olyan indok is, hogy a kábelek elavultak. Ma már a Screen Monitoring a menő. Remélem nem kezdődött el egy ilyen tendencia, valami idióta tanácsadócégnek köszönhetően. "A mai Trendeknek megfelelően: WiDi"

[ Szerkesztve ]

(#1690) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Gravity box megy a chuwin?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1691) MK VII válasza kige91 (#1689) üzenetére


MK VII
veterán

Mint írtam minden nap olvasom a topikot. Tudom, hogy miért lenne az új topik nyitva. Ezért is támogatom...
Annyit megjegyeznék azért, ha nem haragszol, hogy miért is kéne, hogy a te szavaiddal éljek FHD buz*n@k lenni, hogy valaki Hi8-at vegyen? Erős kifejezés azért nem gondolod? Ha valakinek kényelmesebb és jobb látvány egy szebb kijelző akkor az a buzija a FHD-nek??? Értem...
Ettől függetlenül, ha lesz új topik én várni fogom, mert kiváncsi vagyok rá.

(#1692) kige91 válasza MK VII (#1691) üzenetére


kige91
csendes tag

Bocs, bocs lemaradt az "időzejeles" megjelölés. Azért mondom így, mert ez azoknak lett kitalálva, akik csak a minél nagyobb felbontást látják, hogy úúúú ez milyen menő már. Amikor egy ilyen kicsi képernyőre, ekkora felbontás teljesen értelmetlen. Főleg meg Win-en. Nem sértegetni akartam én senkit, csak a "FullHD" ááá de menő. Aztán közben 1 óra FHD filmezés után lemerül, mert az akksija is csak 4000 mAh.

(#1693) s4tch válasza Victoryus (#1690) üzenetére


s4tch
veterán

Próbáld ki, előtte olvasd el ezt.

(#1692) kige91: "ez azoknak lett kitalálva, akik csak a minél nagyobb felbontást látják, hogy úúúú ez milyen menő már. Amikor egy ilyen kicsi képernyőre, ekkora felbontás teljesen értelmetlen"

Nem értelmetlen a felbontás ekkora méretre (a telefonom 5", fhd, és látom hozzá képest a chuwin a részleteket, ill. inkább azok hiányát), egyszerűen kicsi ekkora felbontáshoz az akksi, és fura, hogy lemaradt a hdmi csatlakozó.

[ Szerkesztve ]

(#1694) Upo válasza Victoryus (#1682) üzenetére


Upo
addikt

Én iroot-al csináltam, nem volt tökéletes, d a system legalább írható lett. Utána felraktam a supersu-t, a beállításokban nyomtam, hogy telepítés a /system partícióra. Mivel mind a kettő neve superuser.apk, ezért simán lecseréli, újraindítás után 100%-osan működő supersu lett rajta. :D

Nem értem, fastboot-nak mi köze valami E meghajtóhoz? És milyen cwm? Találtál hozzá való cwm-et? Érdekelne!

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1695) Victoryus válasza Upo (#1694) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

én csak bepofátlankodtam ide, nekem vi10 van. De gyakorlatilag ugyanaz a hardver.A vi10-hez van egy root leírás, a techtablets.com-on,ott azt írja hogy ideiglenesen feldob egy cwm-et. De nekem odáig nem jut el sose. Most arra jutottam, hogy másik driver kell a pc-re, az a probléma. Kíváncsi leszek. A tesztemben leírom ha sikerül rootolni. Muszáj lenne, mert a droid rossz dpi értéket használ, játekoknál olyan, mintha 640x480-on menne. Borzalmas. Plusz kéne gravity box, hogy a jobb szélső gomb menü gombkènt használható legyen. Win8 alatt szép éles a kép, droidnál 160 dpi helyett 190 kéne.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1696) s4tch válasza Victoryus (#1695) üzenetére


s4tch
veterán

Már leírtam, hogy hogy állítottam át a dpi-t, sőt, Duliee be is linkelte neked. Mi gátol meg abban, hogy megoldd a problémádat?

[ Szerkesztve ]

(#1697) MK VII válasza s4tch (#1696) üzenetére


MK VII
veterán

(#1698) s4tch válasza MK VII (#1697) üzenetére


s4tch
veterán

Hát akkor mégsem ugyanaz a hardver.

(#1699) kige91 válasza s4tch (#1693) üzenetére


kige91
csendes tag

Jó de gondolom a telefonod az android. Az egy teljesen más koncepció. Szerintem. De mindegy, összeveszni nem fogunk.

(#1700) Upo válasza Victoryus (#1695) üzenetére


Upo
addikt

Én ezt a valóban univerzális drivert használom, azóta nincs gond az adb/fastboot-al (forrás). Az iroot ezzel megcsinálja a rootolást. Nem kell hozzá cwm meg semmi, 1 klikk és kész. Utána még felraktam a supersu-t, mert nem annyira csípem a kínai superusert, meg nem mindennel volt jó, de arra jó, hogy a supersu felmenjen (simán a play áruházból).

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.