Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) Csarlee válasza Victoryus (#1597) üzenetére


Csarlee
tag

Easeus is jó lehet ha van valamilyen bootolható image amiről elindítva használható. Olvass vissza a fórumban, itt a kolléga szépen leírta a visszaállítást, innen érdemes kezdeni...

[ Szerkesztve ]

(#1602) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap megérkezett az én Chuwim is, azóta nyúzom. Nagyon jó kis gép, jó választás volt.
Viszont ahogy azt már a vásárláskor is terveztem, az android nekem nem kell, kétszer ha átléptem eddig Windows-ról, és nem is hiszem,hogy később lesz rá igényem,hogy androidot használjak rajta.

Próbáltam keresni valamiféle guide-ot az android törléséről, de nem igazán találtam róla semmit.
Gondolom a Windows alól a lemezkezelővel történő partíciók törlése nem annyira jó megoldás.
Csinált már valaki ilyesmit? Nem szeretném téglásítani a tabot, viszont szeretnék megszabadulni az androidtól, mert fölöslegesen foglalja a helyet.

Előre is köszönöm a segítséget!

Zsombor

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#1603) kige91 válasza Burki (#1602) üzenetére


kige91
csendes tag

szerintem ha nem gond, hogy a külön van particionálva, akkor ha az 1,5 gigásat, ami az android, és a 7 gigásat, ami az android tárhelye, törlés után egy 8,5 gigás új partíció létrehozható! az 1 gigásat még véletlenül se töröld, mert azon Win recovery cuccok vannak! Ha jól emlékszem, még xda-n olvastam ezt. De azért fuss egy kört te is!

[ Szerkesztve ]

(#1604) Burki válasza kige91 (#1603) üzenetére


Burki
aktív tag

A "szerintem"-ig én is eljutottam, csak aztán megijedtem attól a rengeteg partíciótól, és nem szeretnék elbarmolni semmit.

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#1605) Sifre


Sifre
senior tag

Sziasztok!

Windows 10 frissítés után megy nektek a Bing Maps térképnézete? Nekem a műhold betölt, de térképre váltva csak a kék háttér jelenik meg.

(#1606) beg válasza Sifre (#1605) üzenetére


beg
veterán

Jé, egy élő ember, aki binget használ :) (bocs)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#1607) yodee_ válasza Dominó85 (#1600) üzenetére


yodee_
őstag

Nézegettem Én is tempered glasst. Olvastam néhány feedback-et és volt aki panaszkodott hogy a vi8 képernyője nem teljesen sík (gondolom mivel nem üveg hanem plexi) nem tudta rendesen feltenni. Jelezz majd hogy sikerül, mert ha oké Én is veszek azonnal.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#1608) Dominó85 válasza yodee_ (#1607) üzenetére


Dominó85
veterán

Az enyém sem teljesen sík, így lehet bexopok közel 3k-t, de nem nagyon érdekel. Buktam én már többet is. Remélem a TG lesz olyan merev, hogy fent maradjon. :K

* Péter - 06302461862 *

(#1609) Sifre válasza beg (#1606) üzenetére


Sifre
senior tag

Túlzás hogy használom, csak naivan gondoltam ha már benne van rendszerben akkor biztos működik is. :)

(#1610) yodee_ válasza Dominó85 (#1608) üzenetére


yodee_
őstag

Reméljük a legjobbakat. Ha passzol akkor kérek szépen egy eladó nevet vagy linket :D

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#1611) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Ilyen tartóval van tapasztalata valakinek közületek? [link] Elég jónak néz ki.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1612) Graphics válasza Victoryus (#1611) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én a billentyűzetest rendeltem ebből, de szerintem vkinek volt ez a sima is

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1613) counterbill


counterbill
senior tag

Na én tegnap bevásároltam Csubakkához. Kapott egy bt-s billes tokot. Magyar karakterek is vannak rajta de sajnos fn gombbal. Kapott egy ceruzát is pár száz forintért illetve egy 64 gigás kártyát hogy valami hely is legyen. Droid túl sokat foglal. Bőven elég lenne nekem 1,5 giga rá. Win 10 fel is akart települni de kiírta ,hogy nincs elég hely. Felraktam a frissítéseket és maradt 3 giga helyem. Semmi nincs a C-re telepítve. Minden memo kártyán van. Már csak egy jó olcsó bt-s egér kéne. Auchanba jártam tegnap és nem volt 8 ezer forint alatt. Ennyit sajnálok kiadni rá. Addig marad otg+ vezeték nélküli egér páros.

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#1614) Graphics válasza counterbill (#1613) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

1500-ért vettem BT-s egeret Alirol.

Neha jobb mint a Logitech-em a notihoz

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1615) tjb007 válasza counterbill (#1613) üzenetére


tjb007
nagyúr

Kapcsold ki a hibernálást, nyersz vele pár gigát.

[ Szerkesztve ]

(#1616) laxika0428 válasza Burki (#1604) üzenetére


laxika0428
csendes tag

ha a teljes androidot pucolni akarod akkor ez a legbiztonsagosabb megoldas: [android eltavolitasa]

(#1617) s4tch


s4tch
veterán

Megjött nekem is a Vi8. A kijelző tényleg elég halvány, droid alatt fura a dpi. Édesanyámnak vettem a cuccot, lehet, hogy neki inkább a windows lesz az elsődleges rendszere. Egyelőre az aktiválás hivatali wifin nem sikerült, windows update sem csatlakozik, otthon újra próbálkozom.

Valami visszafogott bőr tokra vonatkozó ajánlást szívesen vennék.

[ Szerkesztve ]

(#1618) Dominó85 válasza s4tch (#1617) üzenetére


Dominó85
veterán

Gyerekek rájöttem valamire. Nem lehetséges az, hogy a DUal bootos Chuwi Vi8 esetleg más kijelzőt kapott, mint az első szériás csak Windows alapú? Mert isten bizony az én kijelzőm egyáltalán se nem halvány, se nem fakó. Egy Samsung S5 tulaj elképedve nézte a metrón... nem lehet véletlen. ;]

* Péter - 06302461862 *

(#1619) beg válasza Dominó85 (#1618) üzenetére


beg
veterán

Nem azt írta, hogy win alatt van gondja ("A kijelző tényleg elég halvány, droid alatt...").

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#1620) Dominó85 válasza beg (#1619) üzenetére


Dominó85
veterán

A kijelző tényleg elég halvány (vessző) droid alatt a dpi érték... :K

* Péter - 06302461862 *

(#1621) ToniSoprano válasza Dominó85 (#1618) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Nekem is eléggé gyenge volt a dual Vi8 fényereje. Szerintem is ez lehet az ok, hogy elképzelhető, hoyg a Dual-osba gyengébb fényerejű kijelzőt tettek mint a régebbi csak windowos változatba, lehet ezen spóroltak, mert azért kapott egy HDMI csatit és az ára nem nőtt. A tesztekben is a Vi8 kijelző értékére, ugyanaz a tesztelő (techtablets.com) két különböző értéket mért, ami érdekes.

A vi8 eredeti tesztben az összehasonlító táblázatban kb. 250 cd/m2 szerepel vi8-nál ,a képek alapján a Windowos változatot tesztelték: [link]

Ugyanakkor a Hi8 vs Hi8 dual os összehasonlító tesztben, már ugyanők ezt írták:
"The Chuwi Vi8 screen is a dull 185 cd/m2 and the Hi8 screen is 354 cd/m2 – much brighter. However the screen on the Vi8 Ultimate has better view angles." [link]

A teszt videókon is nekem úgy látszott, mintha a windowsos változatban jobb lenne a fényerő.

[ Szerkesztve ]

(#1622) Graphics válasza ToniSoprano (#1621) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azonos szérián belul szerelhettek mas kijelzovel. Ez bevett szokas.kisebb gyartok nem mindig gyartanak nagy keszletre.

Ha kifogy akkor ujrarendelnek panelt, ahonnan eppen tudnak

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1623) s4tch válasza Graphics (#1622) üzenetére


s4tch
veterán

Így van. Amúgy nem rossz ez a panel, szép éles windows alatt, a betekintési szögek is jók, csak a max. fényereje gyengécske. 80-egynéhány dollárért rosszabbra számítottam, több tekintetben is (sebesség, kijelző, minőségérzet). Azért az érződik, hogy a win8.1 elsősorban nem érintős használatra készült.

(#1624) Dominó85 válasza s4tch (#1623) üzenetére


Dominó85
veterán

Ezért érdemes Win10-re frissíteni. :B

* Péter - 06302461862 *

(#1625) s4tch válasza Dominó85 (#1624) üzenetére


s4tch
veterán

Folyamatban... PC-n és laptopon már használom egy hete, kíváncsi vagyok, hogy mutat ezen.

(#1626) Graphics válasza s4tch (#1623) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

En azert hozza birtam szokni, csak en pl laptopon Classic shell-lel nyomtam eddig, es nekem az van megszokva.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1627) counterbill


counterbill
senior tag

Akiknek dual tabija van ,hogy frissítették win10 re? Folyamatosan helyért sírt a telepítő. Úgy ,hogy újra lett húzva a win előtte ,hogy töröljön mindent.
Most van benne egy 64 gigás kártya. Megpróbálom hátha az is jó neki amíg telepít.
Kivan kapcsolva egyébként a hibernálás lapozó fájl stb. (minden amit ssd miatt kilőttem asztalin is).

Illetve megszívatott tegnap a tablet. Átléptem droidba és írta egyből ,hogy nem jó a memo kari vagy a fájlformátum. Az lehet mert ntfsben van. Nem nyúltam hozzá úgy hagytam. Vissza léptem winbe és ott nem láttam a kártyát. Még vezérlőpultban sem. Asztalim látta de formázni akarta kapásból. Rakhattam rá vissza mindent.

Egyébként nagyon jó a tablet. Tegnap kipróbáltam rajta kíváncsiságból a mass effect első részét :DD

[ Szerkesztve ]

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#1628) Graphics válasza counterbill (#1627) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kartyaval nekem is volt egy ilyen kombó.

Android alatt leformaztam vegul /de telefonba/ azota jo, de nem tarolok letfontossagu dolgokat rajta inkabb, ha hektikus

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1629) counterbill válasza Graphics (#1628) üzenetére


counterbill
senior tag

Én se létfontosságú cuccokat tárolok rajta. Csak oda raktam fel egy két alap programot ,hogy ne a belsőt zabálja fel. Rakhattam vissza az Age of Empire 2-t :))

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#1630) Graphics válasza counterbill (#1629) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jo kis Age of 2, arra lehet en is ramozdulok :D

Ugy szerettem, csak mindig agyonvertek amikor haloztunk.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1631) counterbill válasza Graphics (#1630) üzenetére


counterbill
senior tag

Age of empires ,warcraft 3, red alert 2. Ezek vannak most rajta.
Meg a most wanted de az csak kíváncsiságból.

Ja age ofból a HD kiadás. Nem úgy van az ,hogy a régi. A csúcs grafikájú :D

[ Szerkesztve ]

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#1632) kervantas


kervantas
aktív tag

Na végre megjött nekem is. Fel is raktam a win10et, meg a drivereket, de elég lassú. Nektek is ilyen, vagy csak valami trükköt kéne alkalmazni?

(#1633) azbest


azbest
félisten

Az írásban szereplő Vi8 nem az Ultimate változat véletlenül? Csak azért kérdem, mert a napokban nézegettem ezeket a Chuwi tableteket és úgy tűnt a később megjelent Ultimate esetén hagyták le a hdmi portot.

Én most rendeltem gearbest eu raktárból egy Hi8-at, ami nagyon hasonló a Vi8 Ultihoz, csak nagyobb felbontású a kijelzője és egy picit magasabb órajelű a proci. A sima Vi8 is elég jó árban van, azon hdmi is van állítólag. Szállítással együtt 95 dolcsi körül [link], a Hi8 meg 100 usd körül. De tokot nem eu-ból érdemes rendelni hozzájuk, mert tételenként teszik rá a 9 dolcsis szállítási díjat.

(#1634) hardline


hardline
senior tag

Sziasztok!
Dota 2 Reborn-t nem próbálta még senki a tableten? Ha esetleg van olyan tulaj, aki próbálta, megosztaná a tapasztalatokat? (melegedés, min, átlag fps, mennyire játszható, esetleg a sima dota 2 változattal összehasonlítva jobban vagy rosszabbul fut?)

(#1635) krystman


krystman
őstag

Csak a Hi8-hoz annyit mert nekem az van, hogy a kijelzője nem, hogy nagyobb fényű, ha nem szerintem sokkal szebbek a színei is, mint a Vi8-nak. A kijelző nappal nekem 80% on van, és tökéletes a fénye. Szerintem másabb az egész kijelző mind a két típusban.

(#1636) azbest válasza krystman (#1635) üzenetére


azbest
félisten

Láttam is egy összehasonlító videót a Vi8 Ultimata és Hi8 közt [link]

(#1632) mzoli77
ha winboot-os a win10, akkor lehet gyorsabb kicsit, mintha normál és még kevesebb helyet is foglal. Persze, ha most is az, akkor nem szóltam. Azért gondolom ezt, mert a flash háttértárat lassabb fajtának mondják, így a tömörített fájlrendszeres változat akár gyorsabb is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#1637) tjb007 válasza azbest (#1633) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem, az az "eredeti", legelső Vi8-ről szól. Utána jött belőle a dual OS változat HDMI-vel, ez a Super. Legvégül pedig az Ultimate (valójában Redux), ami a legelső változat -az elnevezéséhez hűen- felújított változata.

Vi8 vs. Vi8 Ultimate: [link]

(#1638) laxika0428


laxika0428
csendes tag

nem tudom miert van mindenkinek baja a vi8 kijelzojevel. nekem dual boot van es mindig 15%on hasznalom mert kulonben kiegetne a retinamat. egyszer ketszer kellet nagy napsutesben feljebb vennem es tokeletes volt. mindezt ugy hogy egy note 3 van mellette telefonkent tehat nem a fos kijelzokhoz szokott a szemem.

(#1639) laxika0428 válasza counterbill (#1627) üzenetére


laxika0428
csendes tag

en siman inditottam a telepitot elkezdett sirni hogy nincs eleg hely majd kivalasztottam az sd kartyat hogy oda masolja a fajlokat. kicsit lassu volt de gond nelkul vegigment.

mikor androidra valtottal akkor az os valto appal tetted? mert az kepes osszekutyulni a dolgokat az sd kartyaval de egy cold boot elmeletileg megoldja. en az appot mar nem is hasznalom inkabb bekapcsolo gomb plusz hangero fel gomb es nincs gond

(#1640) Dominó85 válasza laxika0428 (#1638) üzenetére


Dominó85
veterán

Sok olyan embert ismerek, aki szereti úgy használni a gépét, mobilját, tabját hogy majd kifolyik a szeme, mert maxon van a fényerő. El kell fogadni hogy vannak ilyen emberek. Azoknak sohasem lesz elég a Vi8 fényereje. Nekem sincsen bajom vele. Én állandóan 25%-on használom és bőven elég. Filmeknél van hogy filmtől függően 30-35-ra fel kell tennem.

Más: utoljára kérek meg minden Hi8 tulajt, hogy húzzon el innen és csináljon magának saját topicot. A francnak jöttök ide trollkodni hogy a mi kijelzőnk sokkal szebb. Xarunk bele, elsőre is felfogtuk. Legyen a ti kijelzőtök sokkal szebb, jobb, faxább. Végül is Porsche-t Trabanthoz hasonlítani nagyon okos dolog. 1280*800 vs 1920*1200... Mi meg mondhatnánk, hogy nincsen HDMI-tek és 20%-kal kisebb aksi mellé tettek nektek egy feleslegesen nagy felbontású kijelzőt. Házon belül grat a választáshoz...

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#1641) kige91 válasza Dominó85 (#1640) üzenetére


kige91
csendes tag

:D még mindig beteg vagy! de jogosan :K

(#1642) counterbill válasza laxika0428 (#1639) üzenetére


counterbill
senior tag

Appal probaltam.Kiprobalom majd otthon koszi a tippet.

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#1643) Dominó85 válasza hardline (#1634) üzenetére


Dominó85
veterán

Dota 2 - https://www.youtube.com/watch?v=4t0z2jQO4RA

kige91
Az a baj, hogy bizonyos időközönként és csak ilyen jellegű HSZ-ekkel jönnek ide a Hi8 tulajok. A normális emberek unalmasak. ;]

* Péter - 06302461862 *

(#1644) s4tch


s4tch
veterán

Fent van a win10. A sebesség korrekt, a tablet felület nagyságrendekkel jobb, mint a 8.1, érzésre az akksit sem szívja veszettül, a win8 maradványainak eltávolítása után maradt vagy 10GB szabad hely, szóval alapvetően nincs vele baj. Azért van néhány kisebb-nagyobb megoldandó kérdés:
- a billentyűzet tablet módban nem ugrik elő automatikusan, ha a firefoxban szövegbeviteli mezőbe pöttyintek (egérrel kattintok). Az edge-nél persze egyből megjelenik a billentyűzet.
- Szintén firefox: elindítom a programot asztalról vagy tálcáról, és háttérben marad. A programablak egy pillanatra előtűnik, majd megy hátra vokálba. Alt+tabbal vagy az erre szolgáló gombbal lehet csak előhozni, ugyanis ha még egyszer rányomsz a parancsikonra, akkor két firefox fog futni. Az edge persze üzemszerűen működik. (Ez a két hiba olyan, mintha a rendszer tudatosan szabotálna más böngészőket.)
- Mondjatok egy normális DLNA klienst win10 alá, ami tablet módhoz készült! Droid alá tudok párat.
- A hírek, sport alkalmazások tudnak vacsatuul is, de magyar lokalizáció egyikben sincs.

Utóbbival nyilván nem lehet mit kezdeni. A többivel megpróbálok futni néhány kört, aztán legfeljebb áttérek droidra. Édesanyám, akinek vettem a tabletet, nem egy kimondott geek alkat, neki egy a lényeg, hogy működjön.

(#1645) Duliee: oké, köszi, akkor ez pipa, majd legfeljebb megmondom anyámnak, hogy a billentyűzetet kézzel tudja előhozni. Ezzel még együtt lehet élni - bár droid alatt ezzel sincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#1645) Graphics válasza s4tch (#1644) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A billentyűzet nem fog felugrani, csak csempés appoknál :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1646) s4tch


s4tch
veterán

Találtam egy ilyet: AutoKeyBoard. Nem hoztam be a munkahelyemre a tabletet, de este kipróbálom. A leírás alapján pont tudja, amit szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#1647) Graphics válasza s4tch (#1646) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Meló előtt meglesem én is :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1648) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Lesz hamarosan Firefox for Win 10, gondolom ott megoldják ezt a problémát. Link

https://utdetailing.hu/

(#1649) beg válasza Graphics (#1645) üzenetére


beg
veterán

Felugrik az, csak a gépházban kell valami pucukát elreteszelni. Nemrég találtam én is meg, chrome alatt minden szövegbeviteli mezőre felugrik. Ha hazaértem, megpróbálom megkeresni újra.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#1650) Dominó85 válasza beg (#1649) üzenetére


Dominó85
veterán

Azt én is meg fogom majd köszönni. :K

* Péter - 06302461862 *

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.