Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) PuMbA válasza Dany007 (#100) üzenetére


PuMbA
titán

"Egy átlag intel GMA vga-vel az életbe nem fogsz TDU-zni olyan felbontásban és minőségben, mint ahogy az a feljebb leírt 115 wattot fogyasztó gép. "

Az átlag VGA mostanában már HD4570 szintű cucc ( NV oldalon GT220M ):
[link]
Ezzel meg már Burnoutozol [ilyen] minőségben.

Lejjebb lehet venni a grafikát és a felbontást is (pl 1366x768 is több,mint elég) ,mert tökre nem ez számít,hanem a játék hangulata... Nézd meg,hogy régen mennyi jó játék volt és,hogy most mennyi van.

"Arról nem beszélve, hogy az asztali PC sokkal modulárisabb. Ha valami elromlik veszek bele egymásik és kicserélem. Notebooknál ez már egy kicsit macerásabb."

Egy jó notebookba semmi nem romlik el. Az enyém 4 éves és semmi baja (nincs pixelhiba,semmi sem tört le róla,minden úgy működik,mint új korában).

[ Szerkesztve ]

(#102) Dany007 válasza PuMbA (#101) üzenetére


Dany007
veterán

Nincs értelme másik témára áttérni :)
A lényeg a lényeg.
Pusztán azt mondtam, hogy nem fogja az integrált vga úgy vinni a játékot, mint az az asztali gép. Azonos felbontáson azonos minőségbeállítással.
Az, hogy lejjebb lehet vinni a grafikát egy dolog. Semmi köze az eredeti témához. Az meg hogy milyenek a mai játékok, hát, részben egyetértek veled, de ez sem a témához köthető.

(#104) PuMbA válasza Dany007 (#102) üzenetére


PuMbA
titán

"Pusztán azt mondtam, hogy nem fogja az integrált vga úgy vinni a játékot, mint az az asztali gép. Azonos felbontáson azonos minőségbeállítással."

Ez igaz,de miért kell integrált VGA-s laptopot venni?

[ Szerkesztve ]

(#105) Alex91


Alex91
félisten

Szerintem meg lehet olyan asztalit talalni, ami eleg jo :).

Ha nezem az iMac-et, akkor majd minden van benne, ami egy notiban (webkamera, hangszoro, wifi, bt, bill. eger), de nagyobb kijelzo, nagyobb teljesitmeny, es valamivel nagyobb fogyasztas. Arban is ugyanott van, mint egy MacBook, vagy egy MBP. Jol nez ki, nem foglal nagy helyet, csendes stb. Ha valakinek nem kell a mobilitas, az nem hiszem, hogy rosszabul jarna vele...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#106) Dany007 válasza Kalandor (#103) üzenetére


Dany007
veterán

Igazad van.
Sőt, talán itt a lényeg az egészben.

"egy szót sem pazarlok, mert felesleges, aki játszani/gyorsulni akar, az hajrá, fizesse meg az élményt"

Szerintem nagyon eltaláltad a lényeget. Erről szól ez a laptop vs asztali dolog is.
Akinek a játék kell, az megfizeti a GTX285-ös kártyát, vagy a HD5970-öst mind1. Ugyan így akinek a nagyobb monitor kell nagyobb képméret / felbontás (mint pl én) az is megfogja fizetni a plusz árat, akár villanyszámlában is.

Akinek meg az kell, hogy pici kompakt gépe legyen, vagy a temze partján netezzen vagy akármi ilyesmi, az meg megfogja fizetni a laptop árát még akkoris ha esetleg(!) talán nem lenne szükséges számára. De mivel neki az az igénye arra fog költeni.

@PuMbA:
"Ez igaz,de miért kell integrált VGA-s laptopot venni?"

Talán mert olcsóbb :)

(#108) Bago


Bago
csendes tag

Üdvözletem.

Csak hogy árnyaltabb legyen a kép, leírom amit sokan nem tettek meg.

Maga a kérdés erősen szubjektív dolog. Fogom az előnyöket hátrányokat, amelyeket súlyozva számítok be a saját igényemnek megfelelően és felteszem egy képzeletbeli mérlegre. Amelyik oldalra billen a mérleg nyelve az a jobb megoldás. Tökéletes megoldás nincs.

Az írásról annyit, hogy a notebook valóban tartalmazott oprendszert, viszont többen eltúlozták az árát. A tapasztalatom szerint a gyári oprendszer kb 15 ezer Ft többletet eredményez a gép vásárlásakor, utólag viszont könnyen 30-50 ezernél van az ára.

A másik érdekes dolog, az áramfogyasztás. Ha valaki nagyon sokat használja a gépét, akkor nagyon meg tudja dobni az áramszámlát. A notebook-netbook párosnak viszont a teljesítménye nevetséges.
Nagyon sok családban a netbook pont ezért egy másodlagos gép szerepét tölti be. Mindegyik gépet a teljesítményéhez/tudásához mérten kell használni és nem szabad a "Ha kalapácsom van, mindent szögnek nézek." hibájába esni.
Pontosan a fentiek miatt fontolgatom egy kis fogyasztású netbook beszerzését a 2 asztali gépem mellé. Nyílván egy 100- 120W-os géppel nem célszerű olyan feladatot végezni, amihez nem kell a teljesítmény. Ideális visztont letöltéshez, filmnézésre, zenehallgatásra, de még a kisebb munkákra is ideális. Itt meg kell jegyezni, hogy mindezt a teljesítményhez kell igazítani.
Játszani, hatalmas képekkel dolgozni, tervezőrendszereket használni, viszont ezeken a kis gépeken szerintem öngyilkosság.
Meg lehet mérni műszerrel a gépek fogyasztását, ki lehet számítani az átlagosan megspórolható összeget. Viszont ha csak egyetlen gépem van, akkor a kalapács effektus miatt a kis gépen rengeteg időt eltöltök feleslegesen egy munka, vagy egy nagyobb feladat miatt, így ez plusz költség lesz.

Másik érdekes kérdés, ami felvetődött a minőség.
Szeretném felhomályosítani a fórumozókat, minden made in taivan. Vagy ahogyan azt egy bizonyos filmben mondták a főhősnek: "Orosz IC, Amerikai IC egykutya. Mindegyik made in taivan."
Az összes notebook-netbook alkatrészeit a távol-keleten gyártatják le. Jobb esetben európában, rosszabb esetben azt is a távol keleten szerelik össze. Ami már árnyaltabb kérdés, hogy ezek az eszközök gyakrabban hibásodnak meg. A garancia időn kívüli javíttatás pedig egyre inkább nem kifizetődő dolog. Sajnos ez a tömegtermelés átka. Előnye viszont az alacsony ár.
A fenti bér összeszerelésből adódik, hogy esetleg a különböző, nagy nevű márkákat is ugyanabban a homályos indiai, kínai csarnokban szerelik össze a munkások havi 60 ezer forintot keresve 12 óra munkával, mint a gagyi gépeket.

Az eddig elhangzottakat figyelembe véve egy második netbook gép beszerzése mellett döntöttem. Nyert a kis fogyasztás és a hordozhatóság. A nagyobb feladatokra pedig ott az asztali gép.

UI: Aki elolvasta idáig, az meg is érdemli...

(#109) dabadab válasza Bago (#108) üzenetére


dabadab
titán

Mondjuk nem tudok arrol, hogy folyna Europaban laptopgyartas (eltekintve persze a barebone-okat felszerelo cegecskekrol, de azok meg nem pont a csucsminoseget kepviselik), raadasul a kinai uzemek is tudnak minoseget produkalni, ha az a megrendelo kivansaga, lasd pl. a Thinkpadeket.

DRM is theft

(#110) Ivan15 válasza dabadab (#109) üzenetére


Ivan15
senior tag

különösen ugy, hogy a gyarto gepsorokat (es a teljes technologiat) bocsanat- Azsiabol pl. LG Korea- Panasonic, Sony Japanbol, Mac Usa-bol stb viszik oda hajon. Ott csak a munkas tajwani -semmi mas.

[ Szerkesztve ]

(#111) Ivan15 válasza Ivan15 (#110) üzenetére


Ivan15
senior tag

es a ket legnagyobb Intel, Amd Usa-bol szinten azsiaban gyart. Minden Azsia ami hardver..-aztan összeszereles, csomagolas, reklam az adott orszagban helyben -dehat ezt mindenki tudja itt

[ Szerkesztve ]

(#112) tildy válasza Dany007 (#97) üzenetére


tildy
nagyúr

Te a mikor asztali geprol beszelsz, kotve hiszem, hogy mAtxes geprol beszelnel.

Miert magambol indulok ki? Azert mert fiatalokrol beszelunk. Akiknek tobbnyire meg nincs sajat lakasa. Masreszt meg joval mobilisabbak is. (akinek sajatja van az eleve kevesebbet koltozik) Vegyel egy fiatalt, aki mondjuk koleszos , ne mond , hogy nem atlagos ez a dolog, nagyon is az.
Regen mi volt? Hf volt, vagy jegyzokonyv , es ment haza, irta ki , vitte haza, ha makja volt volt otthoni gepe is. Mso tnem szukseges, minden ott van egy helyen.

Mi volt vizsgaidoszak utan? Koltozott haza, vitte szepen a nagy gepet. Evente kb legalabb ketszer... Ha nekem mar evente ketszer kell cippelnem oda vissza, villamoson , vonaton, bkv-n az egesz hubelevancot, azt hiszem agybajt is kapnek.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#113) doc


doc
nagyúr

nem olvastam meg vegig a teljes topicot, de a sajat peldambol tudom, hogy miota van notebook, alig hasznalom az asztali gepet, ennek tobb oka is van, egyreszt a kenyelem (akar hazon belul is cipelem ahova akarom), masreszt az energiatakarekossag/kisebb zaj

- relatíve (bizonyos használathoz) kis kijelzőméret
- önmagában, hozzákapcsolt perifériák nélkül plusz hiányosságok: billentyűzet + touchpad használata nehézkes, kényelmetlen. Hangszórók voltaképp csak jelképesek
- a mobilitást, mint legfontosabb tényezőt az akkumulátor kapacitása nagyban lecsökkenti ~ átlag 4-5 óra

- lehet hogy kicsi a kijelzo, de az asztali gepben semmilyen sincs, ugyhogy ahhoz kepest ez hatalmas plusz
- periferiakkal ugyanaz a helyzet: az asztali gephez is kell billentyuzet, eger, mig notebookhoz nem feltetlenul (en pl. a MacBookPro-hoz nem hasznalok egeret, a touchpadje szinte tokeletes, a notebook-billentyuzeteket meg mar regen megszoktam, nekem az asztalie a kenyelmetlen)
- azert a 4-5 ora eleg komoly plusz a 0-hoz kepest :)

en nagyon sokat utazom, igy a notebook kvazi nelkulozhetetlen, van mikor nincs energiam/agyam/kedvem olvasni, olyankor jo egy kicsit mozizni vagy akar melozni/tanulni

a villanyszamlan meg nagyon durvan meglatszik a kulonbseg, most voltak nalunk az evi rendes villanyora-leolvasason a szakik, eloszor azt hittek elromlott a villanyora hogy olyan keveset mutat, aztan mondtam nekik hogy jah, takarekos izzok + 7/24 asztali gep helyett kb. heti 4-5 x 20 ora notebook, nem mindegy :)

(#114) Alex91 válasza tildy (#112) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem mindenki magabol indul ki. De en is azt erzem, hogy sokszor folosleges a noti, es nem azert veszik, mert valoban az kell. Az megint mas kerdes, hogy ma mar szinte olcsobb egy notit megvenni, mint egy asztalit.

Es termeszetesen van, akinek valoban noti kell, mint pl. neked :). En pl. a multkor probaltam az olemben dolgozni egy laptoppal. 10 perc utan rajottem, hogy nekem inkabb ehhez a munkahoz megis az asztali a jobb :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#115) localhost válasza madgie (#84) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"Nem feltétlenül, mert adott perifériához nem biztos, hogy van linuxos driver, mint ahogy egy pár ismerősöm járt már nem noname nyomtató/szkennerrel."

Én éppen az ellenkezőjét élem meg!
Röviden a történet egy HP5850-es printerről szól, aminek beépített duplexere van, vásárláskor ez fontos szempont volt, hogy a papír mindkét oldalára tudjunk nyomtatni.
És eljött a VISTA kora, de nem jött el a Vista driveré, az alternatív driver tökéletes ugyan, de nem ismeri/nem kezei a duplexert. Aztán eljött a W7 kora és nem ismeri a duplexert, az alternatív driverek sem, eredeti HP driver meg már nincs! - kifutott.
Ugyanez a helyzet a Canon scanneremmel, vadászni kell a drivert és be kell reszelni a helyére Vitsta/Win7 alatt is.

A nemrégiben telepített Ubuntu 10.4-re rádugva a Scannert felismerte és bedugva a nyomtatót felismerte azt, a DUPLEXERÉVEL együtt.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#116) doc válasza localhost (#115) üzenetére


doc
nagyúr

multkor volt nalunk az allatorvos, latta hogy apple gepet hasznalok, aztan gyorsan eljutottunk a Linuxig, meselte hogy o azt hasznalja a notebookjan, es milyen jo, mert - ahogy o fogalmazott - windows alatt fel oran at telepited a drvert, aztan vagy mukodik a nyomtato vagy nem, Ubuntus gepre meg radugta, majd fel perc gondolkodas utan megkerdezte a gep tole, hogy nyomtasson-e tesztoldalt :D

(#117) Ivan15


Ivan15
senior tag

doc ervelese tetszik, kiegeszitem meg ezzel: "+Hangszórók voltaképp csak jelképesek"
ugyanaz: az asztalin egyatalan nincs hangszoro (a bip-bip- csipogot kiveve ami zenere rosszabb mint a laptopos beepitett, megpedig sokkal) illetve, ha van hangszoro-szett az asztalihoz, azt a laptopra is ra lehet dugni -es lass csodat, ugyanugy fog szolni a laptop is: nem lesz semmivel sem halkabb, mint az asztali oltar :DDD

[ Szerkesztve ]

(#118) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Igaz, hogy kisebb a kijelző általában 1280×800 (mondjuk annál több esetleg grafikusoknak stb kellhet), minden kijelző elavúl úgyis és általában szokott lenni DVI vagy D-SUB csatlakozás valahol, tehát nem lehetetlen használni más monitort.
A notik előnyeként megemlíteném: általában több gari idők vannak mint máshol. :K
A touchpad -ot csak meg kell szokni és nem profi munkára ugyan, de kíváló.
A notinak megjelnése van főleg ha üzletel az ember, vagy akármi.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#119) tildy válasza Alex91 (#114) üzenetére


tildy
nagyúr

6 eve van notebookom, es csak azert nem hasznalom 6 eve kizarolagosan, mert egy ideig nem en hasznaltam. kb 3 eve kizarolag notin dolgozom otthon, csak munkahelyen van asztali gep (igaz az meg ket monitorral).

Az elmult 6 evben eddig osszesen 5szor koltoztem (ebbol 4szer az utobbi 2 evben, ha ugye belszamolom az ideiglenes masnal lakasom is ) , nekem baromi jol jott , hogy laptopot cipeltem.

Az a durva, hogy ebben core 2es, 2.4GHz-es proci van, Ubuntu 10.04 fut rajta tobbnyire eclipsel, firefoxszal es operaval , megis ugy be tud lassulni , csak lesek. Az otthoni laptopom ennyire nem szokott.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#120) total90


total90
veterán

Szerintem totál helyzettől, életviteltől függő a dolog...
Azért +1 szavazat azt asztali PC-re :DD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#121) Szólista


Szólista
senior tag

Nálam egyértelmü,hogy asztali.Volt laptopom több mint 1évig és ismeretségi körben is több a lapos mint az asztali.Ilyen -olyan okok miatt.A tapipadot a mai napig nem tudtam megszokni.Amikor a kollegáim laptopján kell valamit ügyködni(telepités,beállitás stb..),egér nuku,kb:20-30perc után megfájdul a kezem.Ez mindegyiknél(Toshiba,Acer,Fusi) elöjön kivétel nélkül.
Nekem nem jött be a lapos.

Nem vagyok normális. Na és?!

(#122) PuMbA válasza Szólista (#121) üzenetére


PuMbA
titán

Egy egeret beszerezni nagy dolog lehet... Én sose használom a laptopomat a tapipaddal.

(#123) Szólista válasza PuMbA (#122) üzenetére


Szólista
senior tag

Amikor laposom volt,használtam egeret.De az ismerösöknek nincs,bent a melóhelyen sincs.

Nem vagyok normális. Na és?!

(#124) adalbert1 válasza Szólista (#123) üzenetére


adalbert1
veterán

A megoldás az hogy trackpointot tartalmazó laptopot kell venni, szerintem legalább ezerszer kényelmesebb mint a touchpad. :)

(#125) doc válasza adalbert1 (#124) üzenetére


doc
nagyúr

izles dolga, az R61i-men volt mindketto, de a puncipöcköt (tm :P) keptelen voltam megszokni

(#126) misx


misx
senior tag

Engem e következők zavarnak a laptopban, amiért csak akkor használnám, ha muszáj lenne (pl. mobilitás szükségessége, üzleti munka, stb.).

- tapipad (már használtam párszor, egyszerűen utálom)
- lapos billentyűzet
- gyenge kijelző, főleg az olcsóbb darabokban (100-150 ezer Ft-os gépek)
- játékra kényelmetlen és harmatgyenge, ugyanezen árból jobb asztali PC jön ki játékra, sokkal jobb monitorral (19-20'' colosok is kenterbe verik), rendes billentyűzettel
- full integrált, bővítés szinte nuku (max a RAM), hiba esetén azonnal szervíz, gyártója válogatja, hogy milyen gyorsan javítják meg
- lassú merevlemez
- mobilinternet vidéken még elég gyér, inkább emlékeztet a régi 56k modemes időkre, mint a szélessávra
- könnyen mobilizálható, ergo könnyen ellopható. :)

Persze mindenki azt vesz amit akar, de ha olyan hülye, hogy 5 fps-sel megy natív alatti felbontásban lowon a GTA4, és meg van lepve, akkor meg is érdemli. Netezni még talán talán elmegy, filmet meg TV-n kell nézni házimozival. Ja és nem kamerás mobillal felvett anyagot, hanem DVD minőséget. ;]

[ Szerkesztve ]

(#127) PuMbA válasza misx (#126) üzenetére


PuMbA
titán

"tapipad (már használtam párszor, egyszerűen utálom)"
Lehet venni egy egeret (nekem egy 1300Ft-os Genius van a laptop mellé és bírja rendesen)

"lapos billentyűzet"
Billenyűzetet is lehet venni (én egy Logitech Ultra-Flat-et használok a laptophoz)

"gyenge kijelző, főleg az olcsóbb darabokban (100-150 ezer Ft-os gépek)"
180k-s laptopokban már nincs gyenge kijelző.

"játékra kényelmetlen"
Nem kényelmetlen ha van egered meg billentyűzeted mellé,én régen simán CS-ztem (akkor még egy Logi MX400-zal)

"harmatgyenge"
[Ez] pl. nem harmat gyenge és még 150 alatt van.

"ugyanezen árból jobb asztali PC jön ki játékra"
Igaz

"full integrált, bővítés szinte nuku (max a RAM), hiba esetén azonnal szervíz, gyártója válogatja, hogy milyen gyorsan javítják meg"
Laptopot nem 1 évre veszel,jó laptopok nem romlanak el

"lassú merevlemez"
Igaz ,de kibírható szerintem

"filmet meg TV-n kell nézni házimozival."
akkor ez az asztali gépekre is felhozható hátrányként tehát ez kiesik az érvek közül

"mobilinternet vidéken még elég gyér, inkább emlékeztet a régi 56k modemes időkre, mint a szélessávra"
laptopot lehet használni vezetékes nettel is

HC (1920x1080-ban nyomom a Crysis 2-t fullon) gamereknek és azoknak akik szeretnek moddolni,saját maguknak összeállítani egy gépet egyértelműen nem opció a laptop,de minden másra igen.

[ Szerkesztve ]

(#128) Szólista válasza adalbert1 (#124) üzenetére


Szólista
senior tag

A kollegáim birják,nekik nincs vele gondjuk.Ez az én gondom,de ennél nagyobb sose legyen. :)

Nem vagyok normális. Na és?!

(#129) #40485120


#40485120
törölt tag

Szerintem azért vannak erős laptopok korrekt áron (teljesitményhez képest).
pl: Lenovo IdeaPad Y510 (szerintem enek azért van teljesitménye, de asztaliból itt is jobbat ki lehet hozni, de itt már nincsenek olyan kompromisszumok)

(#130) greenity


greenity
aktív tag

Most már egészen jó laposokat lehet kapni.
Nekem most olyat kell vennem, ami jó számolási kapacitással bír, remélhetőleg a jövőbeni munkámhoz kell. Emellett pedig szükséges a hordozhatóság, mivel egyrészt heti szinten ingázom, másrészt a munkába is ez a gép lenne befogva.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#131) Polllen


Polllen
nagyúr

Egyszerű kényelmi szempontok. Nem kell összerakni, lehet a lakáson belül is hurcolni, általában minden be van állítva rajta. Esélyed sincs a hw-t buzerálni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.