Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31) Dany007 válasza Szten Márs (#29) üzenetére


Dany007
veterán

Nem, nem feltétlenül kéne végigolvasni. A lényeg lejön.
Bár, azt azért kifejtettem, hogy embertől függően szükség lehet a mobilitásra.
De az átlag ember nem ilyen. A plázacicának csak mutogatóba kell a laptop, hogy lássa mindenki neki olyan van.

Idézek magamtól :D :

"Nézzük a másik oldalt. Szerintem (!) kinek éri meg / van szüksége a laptopra.
Ha valakinek netezésre plusz "office use"-ra van szüksége, mindemellett nem akar szenvedni gépekkel, telepítésekkel, és néha magával is vinné a gépét, akkor bizony érdemesebb lehet beruházni egy netbookra, mint egy asztali PC-re. Cirka 80 ezer forintért már lehet kapni olyan netbookot, ami bőven megfelel ezeknek a követelményeknek. Jóval kisebb, mint egy átlagos laptop, netezni kiváló és az irodai használat is menni fog rajta. Sőt, filmet is lehet nézni, amennyiben az illető igényküszöbe nem lépi túl a tízen egynéhány colos kijelzőt.

A legkiemelkedőbb szempont a laptopnál a mobilitás. Az a lényege az egész konstrukciónak. Így akinek ez szükséges (!), annak mindenképpen megéri. Sok ember van, akik munkájukból kifolyólag sokat utaznak, esetleg repülnek. Fontos, hogy a gép ott legyen velük és ha kell használni is tudják. Ha például tervezői, építésvezetői munkakörről van szó, szintén fontos egy mobil számítógép jelenléte. Üzleti utakon, külföldi munka - ingázás, de még az egyetemen (!) is szükség lehet rá. Ilyen esetekben legtöbbször fontos a teljesítmény is, így a netbook kizárva. Mindenképpen egy átlagos laptop lenne a nyerő választás. Igaz külön táskában kell cipelni, plusz hozzá a töltőt (mert az a 4 órás üzemidő lószar, ahogy a netbooknál is), plusz az egeret, mert a touchpad tényleg katasztrofális, csak ha muszáj..."

Szóval szerintem tisztában vagyok vele nagyjából melyik az a terület ahol ténylegesen is szükség van a mobilitásra és hol nincs.
Egy plázacicának (most jobb példa nem jut eszembe) kb annyi szüksége van a laptopra, mint nekem mondjuk egy Ferrárira. Csajokat felszedni jólenne vele, utazni is lehet vele, menő is lennék... De ki nemtudnám használni a magyar utakon.

@TheShow:

"Nekem az érződik ki az írásból, hogy ellenszenvvel viseltetsz a laptopok iránt. Ezért is van az, hogy nem vettél figyelembe minden tényezőt."

Ebben egyetértek. Ellenszenvvel azért, mert azt látom magam körül, hogy az emberek 70%-ának csak azért van laptopja mert az trendi és menő. Mindezt mindenféle szedett-vedett indokokkal próbálják alátámasztani.
Sok ismerősöm is van / volt, akik tőlem kértek tanácsot, hogy milyen laptopot vegyenek, mert láttak egy ilyen-olyan jót 150-200-ért valamelyik Media Markt-ban stb... Én megdöbbenve kérdezem, hogy na, hát minek neked laptop? Új munkahely? Külföldi állás? Mire fogod használni a gépet? A válasz kb annyi volt, hogy "hát, netezni, skájpolni, filmet nézni, meg talán gépelni valami". (a gépelni alatt az office-ra gondolt) Aztán amikor megkérdeztem tőle, hogy és hova fogja majd vinni, fogalma se volt... Majd fele áron összeraktunk egy asztalit szép nagy monitorral és azóta is vígan megvan vele!
Nem jobb egy nagy monitoron filmet nézni? 15 colos monitorom 12 éve volt... Szubjektív még mindig, de én nem bírnám már...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.