Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20) Samus


Samus
addikt

Akkor leírom a saját véleményem, azt, hogy én miért vettem (cseréltem le az asztalit) noteszra, és Húgomat is ösztönöztem, hogy ne asztalit, hanem lapost vegyen. A válasz rettentő bonyolult és nehéz is megérteni: fogyasztás, méret. Egy asztali gép akkor is fogyaszt 100 wattot, vagy többet, ha csak MSN fut rajta, esetleg emellett emberünk netezik. Márpedig Húgom ezt csinálja. A kis Dell, amit vett (120 000 pénz volt, 1545 széria, Intel T3200 proci, Intel HD4500 VGA, 1 GB RAM és 160 GB HDD, teljesen átlagos ebben a kategóriában. Van benne webkamera, kártyaolvasó, miegymás. Ha az előbb említett két dolgot csinálja, vagy filmet néz mellett, zenét hallgat, a gép 23-25W-ot fogyaszt. Halk (szinte hangtalan), és nagyon kevés hellyel beéri. Nincs ház és monitor, az egész elfér az asztalon mindenestől. Ha valaki játszani akar, asztalit vegyen, ha másra nem használja a gépet, csak MSNezeik, netezik, filmet néz, zenét hallgat, esetleg letölt, fölösleges az asztali. Gondoljon már a környezetre az ember. Persze, most a fejemhez vágjátok, hogy éves szinten ez 10-15000 pénz spórolás, de nekem ez is valami, hogy csökkent a a havi villanyszámla egy ezressel.
Lehet sokan azért veszik, mert menő, és egyéb, már felsorolt indok, de engem más vezérelt. Persze tervezek egy gépet (egy kis barebone gépet) összerakni, ami csak és kizárólag játék miatt lesz, de az remélhetőleg nem fog annyi menni, mint a notesz. Már ha meglesz egyáltalán.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.